ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 "ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ???"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2004, 22:37:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ "ΣΙΓΟΥΡΗ" ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕ ΣΑΦΗΝΕΙΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ... ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ. ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ, ΟΠΩΣ ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ, ΘΑ ΔΗΛΩΣΩ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΙΚΑΡΩΝ ΩΣ ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΑΝΑΖΗΤΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙ' ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ, ΒΡΕΘΗΚΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ "ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΟΣ" ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ ΕΥΚΟΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΓΝΩΡΙΖΩΝΤΑΣ, ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΑ ΤΕΚΤΑΙΝΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ESOTERICA.GR, ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ "ΜΕΤΡΑΕΙ", ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΓΝΩΜΗ, ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΑΠΟΨΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΛΟΤΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΕΜΙΚΗΣ ΜΑΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ???

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2004, 03:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά, αν και δεν ήθελα ποτέ να γίνω Ιπτάμενος (παρότι με "πετάξανε" κατά τη διάρκεια της μέχρι τώρα ζωής μου από πολλά "απόκρημνα" μέρη παρολαυτά! ) θα προτιμούσα μία αρχική κατάθεση από τον ίδιο τον αρχικό συγγραφέα του Θέματος!

Αγαπητέ Ghost, εσύ, γιατί θα ήθελες να γίνεις Ιπτάμενος αλήθεια;;

Λες ότι βρέθηκες αρκετές φορές αντιμέτωπος με αυτήν την ερώτηση...
- Έχεις κάποιες απαντήσεις μέχρι τώρα;
- Είσαι σίγουρος γι'αυτές;
- Αν δεν είσαι αρκετά σίγουρος, θα ήθελες να παλέψεις για τις απαντήσεις που διαισθάνεσαι ότι είναι οι σωστές για σένα;
- Έχεις σκεφτεί ότι το να βρεις απαντήσεις, ικανές "να σε πείσουν", μπορεί απλά να σε γλυτώνουν από το "άγχος" της περαιτέρω αμφιβολίας ή και του ερωτήματος εάν όντως "η Απόφαση είναι δική σου";

Δεν θα ήθελα να παρεξηγηθώ... τα παραπάνω αποτελούν πολύ γενικές εικασίες, που όμως βασίζονται σε αντίστοιχα γενικά ψυχο-νοητικά μοτίβα...

Πραγματικά θα με ενδιέφερε η δική σου ειλικρινής απάντηση, εδώ στην Παρέα μας, πάνω στο ερώτημα που ο ίδιος έθεσες. Ας είναι ακόμη και να εκφραστεί πρίν τα "ψυχομετρικά τεστ"(έτσι δεν τα λένε;;)...

Που ξέρεις, ίσως η απάντησή σου εδώ να είναι πολύ πιο σημαντική!

Ευτράπελη παρένθεση:
Στο Π. Ναυτικό οι εκπαιδευτές της Bασικής Προπαίδευσης φωνάζουν κατά τη διάρκεια των πεζικών ασκήσεων(καθώς και του προσκλητηρίου για την πρωινή αναφορά) "δεν περπατάμε... Πετάμε!!!". Δεν θα έπρεπε να φωνάζουν "... Κολυμπάμε!!!" αντ'αυτού;;; ... και τα υπόλοιπα 2 Στοιχεία που πήγανε;


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2004, 07:16:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα μπορούσαν να αλλάξουν την φράση στο ποιηματάκι:

ΔΕΝ ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ,
ΠΕΤΑΜΕ!
ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ ΒΟΥΤΑΜΕ
ΚΑΙ ΣΤΑ ΝΕΡΑ ΚΟΛΥΜΠΑΜΕ!

(με τον αιθέρα τώρα...τι θα λέγαμε;)

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2004, 21:03:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Admin ΠΑΛΙ "ΕΓΡΑΨΕΣ" ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΟΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ... ΒΑΣΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΡΙΝ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ... ΦΥΣΙΚΑ ΞΕΡΩ ΤΟ "ΓΙΑΤΙ?" ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΕΜΙΚΗΣ ΜΑΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ... Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΘΑ ΔΙΑΤΥΠΩΘΕΙ ΛΙΓΑΚΙ "ΑΡΓΟΤΕΡΑ" ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ... ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΟΓΩ ΕΓΩΙΣΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ "ΚΛΕΨΩ - ΔΑΝΕΙΣΤΩ" ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΩΝ ΜΕΛΩΝ... ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ...!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2004, 21:32:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμ... Καλησπέρα, Ghost!

Πριν πολλά χρόνια (σπουδάζοντας στο εξωτερικό) έκανα καριέρα στην πολιτική αεροπορία.

Τώρα πια, αν θα ήθελες ν' απαντήσω στο ερώτημά σου, θα έγραφα τα εξής:

"Όταν τα πράγματα στη γη φαίνονται δυσβάσταχτα, εκεί πάνω δείχνουν όλοι και όλα πόσο μικροί/ές/ά είναι και όταν επιστρέφεις, μπορείς να τα δεις πια στις πραγματικές τους διαστάσεις."


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2004, 22:21:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"Όταν τα πράγματα στη γη φαίνονται δυσβάσταχτα, εκεί πάνω δείχνουν όλοι και όλα πόσο μικροί/ές/ά είναι και όταν επιστρέφεις, μπορείς να τα δεις πια στις πραγματικές τους διαστάσεις."

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ "ΨΑΓΜΕΝΗ" ΑΠΟΨΗ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2004, 22:27:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

"Όταν τα πράγματα στη γη φαίνονται δυσβάσταχτα, εκεί πάνω δείχνουν όλοι και όλα πόσο μικροί/ές/ά είναι και όταν επιστρέφεις, μπορείς να τα δεις πια στις πραγματικές τους διαστάσεις."

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ "ΨΑΓΜΕΝΗ" ΑΠΟΨΗ...




Έχει και συνέχεια:

"Όταν μαθαίνεις να κάνεις αυτό το ταξείδι όντας στη γη, τότε δεν χρειάζεται να είσαι πια ...ιπτάμενος..."


No name human

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2004, 01:04:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν εχουμε φτερα από την φυση μας δυστυχως.
Πετωντας υπερβαινεις την ανθρωπινη φυση σου.
Ζεις μαγικα για οσο εισαι ψηλα.

Μια φιλικη συμβουλη:
Κανε μια βολτα με ανεμοπτερο στο Τατοϊ,
αν σου αρεσει θα ξερεις και τον δρομο σου….


---

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GreekLover
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2004, 01:11:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GreekLover  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί θα ήθελα να γίνω ιπτάμενος?
Χμ...πάντα ήθελα να δω τα πυροτεχνήματα από ψηλά...
Τι λέτε πάμε παρέα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2004, 11:10:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"Όταν τα πράγματα στη γη φαίνονται δυσβάσταχτα, εκεί πάνω δείχνουν όλοι και όλα πόσο μικροί/ές/ά είναι και όταν επιστρέφεις, μπορείς να τα δεις πια στις πραγματικές τους διαστάσεις."

Αγαπητή Zadok, αυτή η ρήση εμπεριέχει μία πρακτική σοφία.
Πάντοτε, όταν ταξιδεύω με το αεροπλάνο, έχω αυτό το "περίεργο" αλλά και δυνατό συναίσθημα της αποστασιοποίησης των πάντων και τη χαρά του να τα βλέπεις όλα από τόσο... ψηλά.

Μακάρι να είχα το ίδιο συναίσθημα καθ' όλη τη ζωή μου.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2004, 16:22:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν εχουμε φτερα από την φυση μας δυστυχως.
Πετωντας υπερβαινεις την ανθρωπινη φυση σου.
Ζεις μαγικα για οσο εισαι ψηλα.

Μια φιλικη συμβουλη:
Κανε μια βολτα με ανεμοπτερο στο Τατοϊ,
αν σου αρεσει θα ξερεις και τον δρομο σου….


---

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!



ΧΜΜ... ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ!!! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΙΚΗ ΣΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ 50 ΩΡΕΣ ΠΤΗΣΗΣ ΜΕ ΑΕΡΠΛΑΝΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1500 ΩΡΕΣ(!) ΣΕ... VIRTUAL REALITY ΠΤΗΣΕΙΣ...! ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΝ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΟΥ...!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 07:10:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα όλα αυτά αλλά οταν πεταξεις με ανεμοπτερο το μονο
που θα ακούς θα είναι ο χτύπος της καρδίας σου!


---

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 11:55:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια ερώτηση για τον Ghost...
Με τσέσνα έκανες την πρακτική σου? και αν θέλεις μας λες σε παρακαλώ πόσο σου κόστισε η κάθε ώρα πτήσης?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2004, 16:01:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΗΝ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ Μ' ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ DORNIER (...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΣΩΣΤΑ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΘΥΜΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΥΠΟ...) ΣΤΗΝ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ... ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ...ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΙΛΟΤΟΣ ΗΤΑΝ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ!!!

Edited by - Ghost on 26/05/2004 16:10:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 13:19:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ... τι μου θύμησες τώρα μ’ αυτή σου την ερώτηση!!!

Με πας πολύ πίσω, πριν από περίπου 10 χρόνια, τότε που το όνειρό μου ήταν να γίνω... αεροσυνοδός! Όχι φυσικά ότι είναι το ίδιο με το να γίνεις πιλότος, αλλά παρ’ όλα αυτά θα ήμουν «ιπτάμενη»!

Μάλιστα εγκατέλειψα την Γυμναστική Ακαδημία, ύστερα φυσικά από πολλούς καυγάδες και κόντρες με την οικογένειά μου, για να δώσω εξετάσεις και τελικά να με δεχθούν!

Γιατί?! Τι θα πει γιατί?! Γιατί αυτό θέλεις, αυτό ποθείς, αυτό σου λέει όλο σου το είναι ότι πρέπει να κάνεις! Γιατί έτσι είναι, αυτό και μόνο βλέπεις στον δρόμο σου!

Τελικά δεν ασχολήθηκα ουσιαστικά ποτέ αυτό το επάγγελμα, παρά την εκπαίδευση κλπ. που πέρασα, για δικούς μου λόγους. Όμως ακόμα και έτσι ήταν μια επιβράβευση στις προσπάθειές μου και φυσικά μια «νίκη» στα όνειρά μου.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Perseus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
113 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 23:32:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Perseus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μην ξεχνας κατι ,η Π.Α δεν ειναι διασκεδαση ,οσο για την πτηση με το Ντορνιερ σε συγκριση με μαχητικο αεροσκαφος ειναι κατι σαν παιδικο πατινι με Φερραρι ,και προσεξε αυτα σε καιρο ειρηνης γιατι καλη η σκοποβολη αλλα τα πραγματα ειναι διαφορετικα οταν ο "στοχος" σε πυροβολει και αυτος ...
Σκεψου εισαι ετοιμος/η να λες καθε μερα "Ωραια ημερα για να πεθανω" και το βραδυ να ΜΗΝ εισαι ασφαλιστης.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 23:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
oneiric... το ίδιο κόλλημα και γω...΄
Μόνο που εγώ βέβαια δεν ξέρω αν θα παράταγα τη γυμναστική ακαδημία... βλέπεις κι αυτό ήταν μεγάλο κόλλημα...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2004, 09:20:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avallon είσαι «μέσα» και στα δύο?!

Πάντως άμα και ‘συ ζούσες 15 σχεδόν χρόνια με φόρμες, αθλητικά παπούτσια και 4απλές προπονήσεις καθημερινά.... ε, θα ήταν πολλές οι πιθανότητες να έπαιρνες την ίδια απόφαση με μένα!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 14:32:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στο Π. Ναυτικό οι εκπαιδευτές της Bασικής Προπαίδευσης φωνάζουν κατά τη διάρκεια των πεζικών ασκήσεων(καθώς και του προσκλητηρίου για την πρωινή αναφορά) "δεν περπατάμε... Πετάμε!!!". Δεν θα έπρεπε να φωνάζουν "... Κολυμπάμε!!!" αντ'αυτού;;; ... και τα υπόλοιπα 2 Στοιχεία που πήγανε;

Tι σειρά ήσουν admin ??? Aυτό ήταν σύνθημα των προπαιδευτών 1975-78.

Πολεμικό Ναυτικό...
32 μήνες θητεία...ΚΕ Μπαλάσκα, Κανελλόπουλο, ΚΕ ΠΟΡΟΣ , Αρματαγωγά, Θηρία, Οπλονόμοι , Υπαρχοι, κάτι καλά παιδιά ΑΡΧΙΚΕΛΕΥΣΤΕΣ .

Λοιπόν η γνώμη μου για τις στρατιωτικές σχολές.
Οποιος σου πεί , πήγαινε παιδί μου , ή δεν ξέρει , ή σε μισεί.
Η τιμωρία ενός πρωτοετή , ήταν , μία ώρα με το κεφάλι μέσα στη λεκάνη της τουαλέτας
Οποιος δεν είναι στραβός πρέπει να στραβώσει... οπότε στην καλίμπρα μέχρι να στραβώσει...
Το όνειρο ξεκινά απο τη σχολή, τη στολή, το σπαθάκι, το βαθμό, το αξίωμα , την κλάρα στο καπέλο και ακολουθούν η καλίμπρα, η υποβάθμιση της ιδιωτική σου ζωής, μία ζωή στρατιώτης, τα μπαλάκια,
η ΤΙΜΩΡΙΑ, μία ζωή τιμωρία, και ακολουθούν οι δολοπλοκίες, οι ίντριγκες, η υπονόμευση , γενικά η στρατιωτική πολιτική.
Γενικά πετυχεσμένοι αλλά αποτυχεσμένοι.

Ελεύθερος φίλε μου.. να είσαι ελεύθερος άνθρωπος σε εναν ελεύθερο κόσμο. Είναι μία λέξη όνειρο για ολους αυτούς ....

Τώρα και εμένα θα μου άρεσε να ήμουν Κυβερνήτης σε ενα Α/Τ.
Είχα πολύ λίγες πιθανότητες να γίνω Κυβερνήτης σε ενα Α/Τ.

Ετσι λοιπόν έγινα Κυβερνήτης σε ενα δικό μου σκάφος.
Το αγόρασα.
Ισως να μην είναι Α/Τ αλλά είναι δικό μου και το κάνω οτι θέλω...

Ετσι λοιπόν γίνε και εσύ ιπτάμενος.. Αγόρασε ενα δικό σου αεροπλάνο...

Πολύ φιλικά λοιπόν
allzzaro

Edited by - allzzaro on 31/05/2004 16:18:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 18:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΕΣ ΕΕΕ??? ΕΝΑ PHANTOM II ΠΑΡΑΚΑΛΩ...! ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ...!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

κώστας
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
295 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 21:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους κώστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ghost

Μερικά σχετικά links
http://philippos.mpa.gr/gr/other/111/
http://www.aeroclub.gr/Main/
http://www.nasm.si.edu/
http://www.nasm.si.edu/collections/aircraft/aircraft.html



gnothe seauton
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 22:31:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
THANKS!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 15:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ! ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ "ΒΓΗΚΕ" ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΚΑΤΑΡΤΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ! ΣΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ "ΔΙΝΩ"... ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΘΕΣΕΙ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 15:30:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή επιτυχία ότι και αν γίνει!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 19:27:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασχετο:

Ειρηνη με γεια το καινουριο συνολακι!Ακρως καλοκαιρινο και χαριτωμενο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 19:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλή επιτυχία ότι και αν γίνει!


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ, ΝΑ 'ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 20:11:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oneiric!
Mε ξανθό μαλλί?
Anyway...ωραίο το συνολάκι...

Ξέρεις κατανοώ πλήρως τα περί προπονήσεων...
Κατέληξα να παίζω βόλλεϋ σε ομάδα της Α' Εθνικής με ότι αυτό συνεπάγεται... (προπονήσεις παραμονές Πρωτοχρονιάς, μηδέν αργίες, μηδέν μανικιούρ... κλπ...)

GHOST αφιερωμένες εξαιρετικά με τις ευχές μου για καλή επιτυχία!



"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 22:46:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Avallon!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2004, 11:27:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ασχετο:

Ειρηνη με γεια το καινουριο συνολακι!Ακρως καλοκαιρινο και χαριτωμενο!


Πάντα με την καλή σου την κουβέντα εσύ, μάτια μου. Ευχαριστώ πολύ!

Avallon, και ξανθό & μελαχρινό & καστανό! Ότι χρειάζεται για να μην βαριέμαι αυτό που βλέπω στον καθρέπτη..(αν και είμαι από τις.. "ανώμαλες" καστανόξανθες που τα βάφουν... σκούρα, συνήθως γίνεται το αντίστροφο!!! ).

Πάντως, με καταλαβαίνεις... η φρίκη της φόρμας!

Και μια πολύ φίλη μου τα ίδια με 'σενα! Έπαιζε στον Ολυμπιακό.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 01:11:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν το θέλεις πραγματικά Ghost πήγαινε και είμαι σίγουρος οτι δεν θα το μετανιώσεις. ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.

Καλή σου επιτυχία, και μην φοβάσαι τίποτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 01:48:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν το θέλεις πραγματικά Ghost πήγαινε και είμαι σίγουρος οτι δεν θα το μετανιώσεις. ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.

Καλή σου επιτυχία, και μην φοβάσαι τίποτα.



ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ ΤΙ ΤΡΕΛΑ ΚΟΥΒΑΛΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ... ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΟΛΑ... Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1240234
Maintained by Digital Alchemy