ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 εχω την λυση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 01:00:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κατα καιρους βλεπουμε διαφορα ατομα να εχουν στα χερια τους διαφορες προφητειες και να λενε οτι βρηκαν ποτε θα καταστραφει ο κοσμος
αφου περασει η ημερομηνια που εδωσαν συνεχιζουν δινοντας καινουρια ημερομηνια και ετσι μαζευουν χρημα απο τους διαφορους βλακες που τους πιστευουν

εχω την λυση και ειναι απλη

οταν καποιος λεει οτι βρηκε ποτε θα καταστραφει ο κοσμος και δινει καποια ημερα με το που περνα αυτη η μερα τοτε θα εκτελειτε
τουλαχιστον θα εχει κατα καποιο μερος βγει η προφητεια του
ο κοσμος θα εχει παψει γι αυτον

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

mixailidis
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 01:08:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mixailidis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gigeni στο strange διαβασα οτι ενας προφητης (παπας) προβλεψε το τελος του κοσμου το 2024.
λες να ειναι αληθεια?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 02:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οταν καποιος λεει οτι βρηκε ποτε θα καταστραφει ο κοσμος και δινει καποια ημερα με το που περνα αυτη η μερα τοτε θα εκτελειτε
τουλαχιστον θα εχει κατα καποιο μερος βγει η προφητεια του
ο κοσμος θα εχει παψει γι αυτον

Πρέπει να σε στείλω να βάλεις το θέμα στο αμερικάνικο site που μπαίνω! Θα γίνει χαμός! χεχε


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κρου Ασάν
Νέο Μέλος

France
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 03:24:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κρου Ασάν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΗΓΕΝΗ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΕΝ ΕΛΕΓΕ ΚΙ ΕΝΑΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ (Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ) ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ? ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ. ΙΣΩΣ Η ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΙΟ ΕΝΔΕΔΕΙΓΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΛΚΣ ΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 03:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κρου Ασάν
AN ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΤΑ ΣΑΛΙΑ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ...ΤΗΝ ΕΚΑΤΣΑ ΤΗΝ ΒΑΡΚΑ...ΑΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ "ΚΑΤΣΕΙ"...ΘΑ ΤΗΝ ΦΑΩ ΚΙ ΑΥΤΗ.

ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΡΟΥΘΟΥΝΙ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ (ΟΧΙ ΤΗΣ ΒΕΝΕΤΙΑΣ).

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΛΥΝΟΤΑΝ ΜΕ ΜΙΑ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΗ ΠΙΝΕΛΙΑ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΣ ΝΑ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΕΙ ΤΑ ΠΛΗΘΗ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ.

ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΑΚΗ...ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΕΣ ΚΑΙ ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κρου Ασάν
Νέο Μέλος

France
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 04:35:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κρου Ασάν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜ ΑΙ ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΤΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ.

ΤΕΛΙΚΑ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΙ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΓΝΟΟΥΜΕ ΕΠΙΔΕΙΚΤΙΚΑ?

ΓΙΑ ΤΟ NIC ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΠΤ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΤΡΩΓΟΜΑΙ ΜΕ ΤΠΤ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 06:51:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήταν ακραία περίπτωση να έχουμε νομοθετική ρύθμιση για το συγκεκριμένο θέμα. Θα παρερμηνευτεί ο νόμος αυτός με πολλούς τρόπους και όποιος έχει τα μέσα θα μπορεί να καταδιώκει και ανθρώπους χωρίς κακές προθέσεις. Εξάλλου θα έχει σάν επακόλουθο να απαγορευτούν πολλά βιβλία διαφόρων ευφάνταστων συγγραφέων (π.χ. Φουράκης) και θα δημιουργήσει ποικίλες και σκληρές αντιδράσεις.
Η καλύτερη λύση θα ήταν η γελοιοποίηση τους μπροστά στα ίδια τους τα θύματα. Και άν κάνουν τις συγκεκριμένες δηλώσεις ΔΗΜΟΣΙΑ τότε απάντηση με το ίδιο νόμισμα ΔΗΜΟΣΙΑ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΗ. Δέν νομίζω να είναι και τόσο δύσκολο να ξεσκεπαστούν ωστε ο επόμενος να το σκεφτεί πολύ καλύτερα πρίν τολμήσει να επαναλάβει το συγκεκριμένο βήμα.

"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 12:47:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κοιτα κρισνα το θεμμα ειναι τι λες στον κοσμο
αν βγω και πω οτι συμφωνα με την δοξασια τον μαγια το ετος 2012 θα <<καταστραφει >> ο κοσμος αλλα η καταστροφη που λενε μπορει να ειναι και μεγαλη αλαγη του κοινονικου μας συστηματος
τοτε δεν υπαρχει προβλημα


αν βγω και πω καταστροφη το ετος 2012 η γη θα καταστραφει ερχετε η δευτερα παρουσια φωτια θα πεσει να μας καψει και αλλες τετειες μπουρδες ε τοτε το θελω το καθαρισμα του σβερκου μετα την ημερομηνια που εχω δωσει και δεν εχει γινει η καταστροφη

θα σας πω και μια ιστορια

τα παλια χρονια σε καποιο φεουδο ο αρχηγος ηθελε να μαθει το μελλον του
καλεσε τον αστρολογο/μαγο και αυτος αφου ελεξε τα αστρα του ειπε οτι ειχε 4 μηνες ζωης του ειπε οτι δεν ειναι αναστρεψιμη η κατασταση

ο αρχοντας αφησε τις υποθεσεις του φεουδου του και αυτο αρχισε να καταστρεφετε

ενας συμβουλος προσπαθουσε να τον κανει να αλαξει γνωμη και να αρχισει να ασχολητε με τις υποθεσεις του κρατους του

με τα πολλα καλεσε παλι τον αστρολογο και του ειπε να ξαναδει το μελλον του αρχοντα

το αποτελεσμα ηταν το ιδιο

τοτε ο συμβουλος ρωτησε τον αστρολογο αν ειχε δει ποτε θα πεθαινε αυτος (ο αστρολογος)

ο αστρολογος του ειπε οτι θα πεθαινε σε βαθια γεραματα μετα απο πολλα χρονια

τοτε ο συμβουλος εβγαλε το σπαθι και του εκοψε το κεφαλι

γυρισε στον αρχοντα και του ειπε
-βλεπεις οτι αυτος δεν μπορουσε να προβλεψει ουτε το δικο του μελλον πιστευεις οτι μπορουσε να δει το μελλον καποιου αλλου;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

samothrax
Νέο Μέλος


28 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 17:27:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samothrax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....όλα είναι Γραμμένα...κάπου..


"Είναι τα βλέφαρά μου
διάφανες αυλαίες.
Όταν τα ανοίγω βλέπω
μπρος μου ό,τι κι αν τύχει.
Όταν τα κλείνω βλέπω
μπρος μου ό,τι ποθώ."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 22:08:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

....όλα είναι Γραμμένα...κάπου..



Χρόνια τώρα, όλα κάπου είναι γραμμένα,
και γιά κείνους και γιά σένα και γιά μένα,
χρώματα μαβιά χρυσά γκρίζα και μαύρα,
στάλα θαλασσιά δροσιά σεισμοί και λάβα...
΄Ολα κάπου είναι γραμμένα...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 00:28:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οστρια τωρα ειδα τι ειχες γραψει την πρωτη φωρα ειχα δει μονο τις φατσουλες
απο μενα εχεις το ελευθερο να βαλεις το θεμα στο σαιτ
οχι οτι χρειαζετε η αδεια μου
βαλτο και περιμενω να μου πεις αντιδρασεις

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 13:46:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΛΥΝΟΤΑΝ ΜΕ ΜΙΑ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΗ ΠΙΝΕΛΙΑ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΣ ΝΑ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΕΙ ΤΑ ΠΛΗΘΗ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ.

Αχ αχ συμπονετικε μου φιλε! αληθεια...το ειδες λιγακι διαφορετικα;


οκ! οι *τσαρλατανοι*...γινονατι πιστευτοι--απο ποιους;
/εφτασες ως εκει να αναρρωτηθεις;/

με τι τρεφεται...ο *κοσμακης* που τους πιστευει;
--junk food =αμερικανοαποχαυνωσις..χμ;--

----αν παλι ετρωγε κρουασαν απο φουρνο παραδοσιακο* αντι περιπτερου...ισως καταλαβαινε περισσοτερα..

(*χαιρομαι που το καθημερινο πρωινο μου κολλημα τωρα υπαρχει και σε ..μελος:ΡΡΡ--ζεστο και σοκολατας:Ρ--)----

..οποιος ψαχνει και μελετα μοναχος του και μαλιστα μελετα τον εαυτο του =τους αλλους --τον Κοσμο δηλαδη oυχι τον κοσμακη..---
τοτε σιγουρα κατι βρισκει...


*Οστρια...*για ριχτο* στο αμερικανικο φορουμ...να *λαλισουν αλα ελληνικα*...
-αρκετα εμποτισαν τοσα χρονια...σειραν εχει το ελληνικον junk..:ΡΡ

παντως ο Γιγενης εχει το χιουμορ στυλ-Λιακο...

quote:
οταν καποιος λεει οτι βρηκε ποτε θα καταστραφει ο κοσμος και δινει καποια ημερα με το που περνα αυτη η μερα τοτε θα εκτελειτε
τουλαχιστον θα εχει κατα καποιο μερος βγει η προφητεια του
ο κοσμος θα εχει παψει γι αυτον


--αυτο θα πει...οφθαλμος αντι οφθαλμου...--


saytat nasti pari dharmah


cprtght@tm@2005

Edited by - ΑΤΜΑ on 17/07/2005 13:57:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 23:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας βρούμε τη λύση στα της ανθρώπινη συμπεριφοράς κενά κι όλα τα άλλα έρχονται.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 01:30:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΤΜΑ
ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥΣ;

ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ ΣΕ ΚΑΤΙ.

ΠΟΙΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ;
ΟΣΩΝ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΡΥΠΙΑ/ΦΟΡΕΜΕΝΗ ΚΑΛΤΣΑ ΚΑΙ ΠΟΘΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΕΛΕΑΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΙΕΡΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

ΤΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ;
ΑΝΤΙ ΝΑ ΛΥΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΤΟ ΤΡΙΠΑΚΙ ΤΟΥ ΟΛΕΘΡΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΛΥΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.

ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΙΑ ΣΟΥ...ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ...ΙΔΑΝΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΥΓΕΙΑΣ.

ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΖΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ...ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΣΤΑ ΣΤΕΡΕΙ...Ο ΦΟΒΟΣ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ.

ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΘΑ ΓΛΥΤΩΣΟΥΝ...ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΜΟΝΟ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΩΦΕΛΗΘΟΥΝ...ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ; ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΛΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟ.

Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΖΕΡΗ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΣ ΟΣΟ ΟΙ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΟΥ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΗΙΝΟΣ...ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ (ΑΥΤΟ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ) ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΟ ΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΑΔΕΛΦΟΙ ΜΟΥ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ...ΤΟΥΣ ΚΑΡΤΕΡΩ.

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΤΗΝ ΣΦΑΙΡΑ ΟΣΟ ΘΕΛΩ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 18:44:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το θεμα ξανα ανεβενει

πριν λιγο καιρο σε καποιο τοπικ ειχαν προβλεψει οτι θα εχουμε πολεμο αυτον τον σεπτεμβρη βαρια τον οκτωμβρη με τους τουρκους
θα ερχοταν το ξανθο γενος και θα μας εδινε την πολη με δωρο λαχανα

περασε ο καιρος η τουρκια πηρε το οκ για την ευρ.ενωση
πολεμος δεν εγινε και οι διαφοροι ερμηνευτες συνεχιζουν να βλεπουν πολεμους καταστροφες των <<κακων ανθρωπων>>(μη ορθοδοξων)
ασχετου ηλικιας

το μονο που μπορω να κανω ειναι να τους δωσω μια ευχη

ευχομαι να μην καταστραφει ποτε αυτος ο κοσμος που εχουν φτιαξει στο μυαλο τους γιατι μονο σε αυτον τον κοσμο εχουν κατι να κανουν
μονο εκει εχουν λογο υπαρξης
εμπρος καταστροφολαγνοι δυνατα και καταστροφολαγνικα
καποτε θα ερθει η στιγμη που περιμενετε
(αναλογα με το ποτε θα περασετε στην αλλη πλευρα στην πλευρα της σχιζοφρενιας)
και αν δεν ερθει κανεις αντηχριστος και αν δεν γινει ποτε το χαραγμα και αν δεν καταστραφει ο κοσμοςστη νημερομηνια που τωρα εχετε προβλεψει
μην απελπηστιτε μην εγκαταληψετε συνεχηστε μεταφερετε την ημερομηνια και ξανα και ξανα δεν μπορει καποτε θα γινει(σε μερικα δις χρονια ο ηλιος θα σβησει)

καλο κουραγιο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2005, 23:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
κατα καιρους βλεπουμε διαφορα ατομα να εχουν στα χερια τους διαφορες προφητειες και να λενε οτι βρηκαν ποτε θα καταστραφει ο κοσμος
αφου περασει η ημερομηνια που εδωσαν συνεχιζουν δινοντας καινουρια ημερομηνια και ετσι μαζευουν χρημα απο τους διαφορους βλακες που τους πιστευουν

εχω την λυση και ειναι απλη

οταν καποιος λεει οτι βρηκε ποτε θα καταστραφει ο κοσμος και δινει καποια ημερα με το που περνα αυτη η μερα τοτε θα εκτελειτε
τουλαχιστον θα εχει κατα καποιο


Ο Isaac Newton έγραψε πως το 2060 θα γίνει η Δευτέρα Παρουσία.

Αν περάσει το 2060 και δεν γίνει, τότε έχεις τον δικαίωμα να τον ξεθάψεις.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 01:50:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τοτε ο συμβουλος εβγαλε το σπαθι και του εκοψε το κεφαλι

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του


Έχεις νομίζω μια εμμονή με τα κεφάλια...

Πάντως δεν πιστεύω ότι είναι και πολλοί αυτοί που πέρνουν στα σοβαρά
τέτοιες "προφητείες".

Τι θα γίνει άραγε αν κάποιος μυνήσει κάποιον από αυτούς που λένε
αυτές τις αρλούμπες ότι του δημιουργήθηκε ψυχολογικό πρόβλημα
από την φοβία που του καλιέργισε ο "προφήτης";;; και ότι η ζωή του
ήταν ένα μαρτύριο μέχρι να διαπιστώσει ότι το τέλος του κόσμου τελικά δεν ήρθε;


ουυυυΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 02:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πάντως δεν πιστεύω ότι είναι και πολλοί αυτοί που πέρνουν στα σοβαρά τέτοιες "προφητείες".

Μην το λες. Ξεχνάς όλες τις ομαδικές αυτοκτονίες των οπαδών διαφόρων "φωτισμένων" που πρέσβευαν ότι έρχεται το τέλος του κόσμου και είχαν τον τρόπο για να το γλιτώσεις...

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 02:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Πάντως δεν πιστεύω ότι είναι και πολλοί αυτοί που πέρνουν στα σοβαρά τέτοιες "προφητείες".

Μην το λες. Ξεχνάς όλες τις ομαδικές αυτοκτονίες των οπαδών διαφόρων "φωτισμένων" που πρέσβευαν ότι έρχεται το τέλος του κόσμου και είχαν τον τρόπο για να το γλιτώσεις...

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Επέτρεψέ μου αγαπητή Ostria να διαφωνήσω με την αποψή σου.

Οχι για να υποστηρίξω την ήδη καταθετημένη αποψή μου ,

αλλά πραγματικά εκτιμώ

πως σε σχέση με τα σχεδόν 6 δισεκατομύρια ανθρώπων
στον πλανήτη (άραγε υπάρχουν και αλλού;)

είναι αμελητέο ποσοστό
οι 5 , 10 , ή 100 μουρλοί
που θα αυτοκτονούσαν έτσι και αλλιώς...


Υ.Γ.
Δεν υποτιμώ την αξία της ζωής του οποιοδήποτε
αλλά δυστηχώς είναι μια σκληρή ρεαλιστική πραγματικότητα
το γεγονός πως υπάρχουν αυτοκαταστροφικά "προβληματικά " άτομα.



ουυυυ

Edited by - Anounakis on 29/10/2005 02:48:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 02:47:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Επέτρεψέ μου αγαπητή Ostria να διαφωνήσω με την αποψή σου.

Οχι για να υποστηρίξω την ήδη καταθετημένη αποψή μου ,

αλλά πραγματικά νομίζω (και εκτιμώ)
πως σε σχέση με τα σχεδόν 6 δισεκατομύρια ανθρώπων
στον πλανήτη (άραγε υπάρχουν και αλλού;)
είναι αμελητέο ποσοστό
οι 5 , 10 , ή 100 μουρλοί
που Θα αυτοκτονούσαν έτσι και αλλιώς



Ευτυχώς που η τρέλα ημών των υπολοίπων δεν φτάνει μέχρι εκεί να λες!
Αλλά παρόλα αυτά μην ξεχνάς ότι αυτοί οι 100 μουρλοί παίρνουν στον λαιμό τους κι άλλους (όπως τα κακόμοιρα τα παιδάκια τους που δεν φταίνε σε τίποτα ή αυτούς που διστάζουν ή αρνούνται να ακολουθήσουν την εντολή...)

υπ. δεν μας φτάνουν οι δικοί μας "μουρλοί" λες να έχουμε και εισαγωγή από το διάστημα;!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 02:59:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι ευχάριστο που συμφωνούμε διαφωνώντας.

Ή μήπως διαφωνούμε συμφωνώντας;;

Για άλλη μια φορά μπερδεύτηκα...

Πάντως θα συμφωνήσω χωρίς να διαφωνώ στο

quote:
Αλλά παρόλα αυτά μην ξεχνάς ότι αυτοί οι 100 μουρλοί παίρνουν στον λαιμό τους κι άλλους (όπως τα κακόμοιρα τα παιδάκια τους που δεν φταίνε σε τίποτα ή αυτούς που διστάζουν ή αρνούνται να ακολουθήσουν την εντολή...)

Τώρα όσο αναφορά το

quote:
υπ. δεν μας φτάνουν οι δικοί μας "μουρλοί" λες να έχουμε και εισαγωγή από το διάστημα;!

νομίζω ότι θα ήταν ένα καλό θέμα για το παράξενο , με τίτλο

ΤΡΕΛΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ.


ουυυυΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 04:03:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσπαθώ και εγώ να μιλήσω σε εκείνο το θέμα με τα λάχανα τους ρώσους και τον βασιλιά Ιωάννη( σε μία επόχή που ο θεσμός της βασιλείας τείνει να εξαληφθεί σε όλο τον κόσμο κάποιοι προσπαθούν να επαναφέρουν ένα βασιλιά και να τον προσκυνήσουν).

Δεν με ακούει κανένας. Και γράφουν πολύ!!! Έχουν περάσει τις 110 σελίδες!!!

_____________________
Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 10:50:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Anounaki μου συμφωνοδιαφωνούμε διαφωνοσυμφωνώντας!


quote:
Προσπαθώ και εγώ να μιλήσω σε εκείνο το θέμα με τα λάχανα τους ρώσους και τον βασιλιά Ιωάννη( σε μία επόχή που ο θεσμός της βασιλείας τείνει να εξαληφθεί σε όλο τον κόσμο κάποιοι προσπαθούν να επαναφέρουν ένα βασιλιά και να τον προσκυνήσουν).


Ελα ντε! Ποιός βασιλιάς Ιωάννης στην εποχή μας; Βέβαια θα σου πουν ότι το βασιλιάς είναι συμβολικό...

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 12:35:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι θα γίνει άραγε αν κάποιος μυνήσει κάποιον από αυτούς που λένε
αυτές τις αρλούμπες ότι του δημιουργήθηκε ψυχολογικό πρόβλημα
από την φοβία που του καλιέργισε ο "προφήτης";;; και ότι η ζωή του
ήταν ένα μαρτύριο μέχρι να διαπιστώσει ότι το τέλος του κόσμου τελικά δεν ήρθε;

Θα θησαυρίσουν οι δικηγόροι.
Αν δε συμπεριλάβουν και μερικούς άλλους ''προφήτες'' και ''δασκάλους'' ΠΡΟΒΛΕΠΩ μεγάλη κασμοσυρροή στην Ευελπίδων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 12:35:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι θα γίνει άραγε αν κάποιος μυνήσει κάποιον από αυτούς που λένε
αυτές τις αρλούμπες ότι του δημιουργήθηκε ψυχολογικό πρόβλημα
από την φοβία που του καλιέργισε ο "προφήτης";;; και ότι η ζωή του
ήταν ένα μαρτύριο μέχρι να διαπιστώσει ότι το τέλος του κόσμου τελικά δεν ήρθε;

Θα θησαυρίσουν οι δικηγόροι.
Αν δε συμπεριλάβουν και μερικούς άλλους ''προφήτες'' και ''δασκάλους'' ΠΡΟΒΛΕΠΩ μεγάλη κοσμοσυρροή στην Ευελπίδων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 13:39:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ostria γράφεις
quote:
Ελα ντε! Ποιός βασιλιάς Ιωάννης στην εποχή μας; Βέβαια θα σου πουν ότι το βασιλιάς είναι συμβολικό...

Πίστεψέ με αναφέρονται σε πραγματικό πρόσωπο... Είναι κολημένοι μερικοί τόσο πολύ που είναι έτοιμοι να προσκυνήσουν σε ένα τέτοιο πρόσωπο. Νομίζω ότι έχουν αναφέρει ότι θα προσκυνήσουν στον βασιλέα Ιωάννη. Προσπαθώ και δεν ξέρω γιατί το κάνω, να τους κάνω να αναρωτηθούν γιατί τα γράφουν αυτά και με αγνοούν όλοι τους.

Δεν έχω και την βοήθεια των μεγάλων μπουρλοτιέρηδων των θεμάτων όπως o vrill και ο wolfowitz...

_____________________
Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 13:47:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Τι θα γίνει άραγε αν κάποιος μυνήσει κάποιον από αυτούς που λένε
αυτές τις αρλούμπες ότι του δημιουργήθηκε ψυχολογικό πρόβλημα
από την φοβία που του καλιέργισε ο "προφήτης";;; και ότι η ζωή του
ήταν ένα μαρτύριο μέχρι να διαπιστώσει ότι το τέλος του κόσμου τελικά δεν ήρθε;

Θα θησαυρίσουν οι δικηγόροι.
Αν δε συμπεριλάβουν και μερικούς άλλους ''προφήτες'' και ''δασκάλους'' ΠΡΟΒΛΕΠΩ μεγάλη κοσμοσυρροή στην Ευελπίδων.


Μήπως τελικά ανακαλύψαμε έναν εύκολο τρόπο πλουτισμού;;;

Δικό μας εννοώ.

Να αγοράσουμε ότι βιβλίο μπουρδολογίας σχετικό
με το τέλος του κόσμου υπάρχει

να κλειστούμε σε ένα σπίτι

και καλά την τελευταία στιγμή
(η παρουσία τηλεοπτικών καμερών όλως τυχαία - ποιος να τους ειδοποίησε άραγε;)

να μας σώσουν (κυριολεκτικά πριν φαμε και το εκατοστό κοκορέτσι...)
από τον θάνατο.

Στην συνέχεια να υποβάλλουμε μηνύσεις στους συγγραφείς αλλά και στις εκδοτικές εταιρείες (που έχουν και πιο πολλά ) και να πάρουμε αποζημιώσεις…

Λέτε;;;

Υ.Γ.

Στην Ελλάδα με το υπάρχον νομικό σύστημα δεν έχει πολλές ελπίδες το σενάριο αυτό.
Αν ήμασταν στην Αμερική τότε κάτι θα γινόταν , να μην σας πω σίγουρα…



ουυυυΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 16:06:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

orfeas7

Προσπαθώ και εγώ να μιλήσω σε εκείνο το θέμα με τα λάχανα τους ρώσους και τον βασιλιά Ιωάννη( σε μία επόχή που ο θεσμός της βασιλείας τείνει να εξαληφθεί σε όλο τον κόσμο κάποιοι προσπαθούν να επαναφέρουν ένα βασιλιά και να τον προσκυνήσουν).



quote:

Ostria

Ελα ντε! Ποιός βασιλιάς Ιωάννης στην εποχή μας; Βέβαια θα σου πουν ότι το βασιλιάς είναι συμβολικό...



ΤΙΙΙΙΙΙΙ??????


Με αποκαλυψαν χωρις την αδεια Μου?

και τους Ειπα να περιμενουν - ο καιρος γαρ εγγυς...

ΥΓ. ανυ γουεϊ, οποιος θελει να Με προσκυνα απο τωρα και να μην περιμενει το 2012 (λογω μεγαλης ηλικιας, ή λογω ανιατης ασθενειας) που θα Γινω πλανηταρχιδης, ας το κανει.

αφεριμ!

Βασιλευς (και χαλιφης) Ιωαννης ο Καλος ο πρωτος


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 16:16:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

orfeas7

Δεν έχω και την βοήθεια των μεγάλων μπουρλοτιέρηδων των θεμάτων όπως o vrill και ο wolfowitz...


ο βριλης εκανε χαρακιρι (και μαγκια του) αλλα αφησε εμενα, τον πιστο του ιπποκομο να τον εκπροσωπω.


ριξε λινκ και σουρχομαι...


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 16:41:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οταν καποιος λεει οτι βρηκε ποτε θα καταστραφει ο κοσμος και δινει καποια ημερα με το που περνα αυτη η μερα τοτε θα εκτελειτε
τουλαχιστον θα εχει κατα καποιο μερος βγει η προφητεια του
ο κοσμος θα εχει παψει γι αυτον

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του


αυτοι ειναι ικανοι να μαθουν σκοποβολη με το κεφαλι τους.


quote:
(κυριολεκτικά πριν φαμε και το εκατοστό κοκορέτσι...)

και κανα κοντοσουβλι αδερφε!

quote:
Βασιλευς (και χαλιφης) Ιωαννης ο Καλος ο πρωτος


προσκυνω ταπεινα πλανηταρχιδη μου


----


Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2005, 03:10:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
jbg
quote:
ριξε λινκ και σουρχομαι...

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=12&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=7342

Ορίστε... αύριο το πρωί θα διαβάσω μερικά από αυτά που γράφουν για να μπορέσω να δώσω καμιά απάντηση. Λέω μερικά γιατί για να διαβάσει κάποιος τα μηνύνατα μίας μόνο ημέρας χρειάζεται 2 μέρες σοβαρής μελέτης! Γράφουν σαν τρελοι αυτοί. Λογαριασμοί απενεργοποιούνται και εμφανίζονται καινούρια μέλη με σχεδόν το ίδιο όνομα και έναν αριθμό στο τέλος. Ο αριθμός υποδηλώνει πόσες φορές απενεργοποιήθηκε ο λογαριασμός τους.

Οι λογαριασμοί δεν απενεργοποιούνται γιατί βρίζουν, όλοι τους είναι υπερχριστιανοί ορθόδοξοι εκεί μέσα άλλωστε, αλλά γιατί γράφουν απίστευτα πάρα πολλά!

Τουλάχιστον μερικοίέχουν αρχίσει να αναρωτιούνται εκεί μέσα ιδίως όταν δεν τους βγαίνουν οι ημερομηνίες. Κάτι είναι και αυτό.

Τελευταία πληροφορία που άντλησα στο θέμα τους είαναι ότι θα γίνει πόλεμος Ελλάδας Τουρκίας στις 19 ή 22 ή 29 Νοεμβρίου 2005 από 2 μέλη και σύμφωνα με ένα τρίτο μέλος 18 Μαρτιου 2006. Ένα τέταρτο μέλος αναφέρει κάτι για 25 Μαρτίου 2009 και πάει λέγοντας. Προσοχή στις ημερομηνίες που αναφέρονται δεν καθορίζεται αν είναι το παλιό ή το νέο ημερολόγιο οπότε το πλήθος διπλασιάζεται.

Εύχομαι η αυτού μεγαλειώτης JBG να μην επιτρέψει κάτι τέτοιο να συμβεί μιας και αυτές τις ημερομηνίες θα βρίσκομαι εκτός Ελλάδος και δεν θα μπορέσω να συμετέχω στην μάχη.

_____________________
Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy