ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 02:29:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολοι ξερετε πιστευω..μερικοι απο σας εχουν παικει κιολας το Ποτηρακι(η ονομασια ειναι αλλιως γνωστη σε αλλα μερη).Οσοι δεν ξερετε θα σας πω λιγα λογια...Μαζευεστε νυχτα μια παρεα πανω απο 3-4 ατομα...Βαζετε στο τραπεζι γραμματα και αριθμους και σχηματιζετε ενα κυκλο.Στην μεση τοποθετειτε ενα ποτηρι γυρισμενο αναποδα.Λοιπον μεσω αυτου του παιχνιδιου καλεις πνευματα.Οποιο ειναι πιο κοντα εκεινη την στιγμη(Παντου γυρο μας υπαρχουν).Αυτο το παιχνιδι να προειδοποιησω οτι ειναι αφανταστα επικινδυνο μεχρι και θανατικο.
Κανοντας μια λαθος ερωτηση στο πνευμα ισως καταστρεψεις την ιδια σου την ζωη.Τωρα θα σας πω μια αληθινη προσωπικη εμπειρια...Ενας φιλος μου,σπουδαζει 1 χρονο στην Αγγλια..Στα πανεπιστημια αυτης της χωρας γινονται παρα πολλα, και υπαρχουν πολλοι μυθοι.Εκει εμαθε και αυτος αυτο το "παιχνιδι" και μας το εμαθε μολις ηρθε..
Ηταν 1 η ωρα το βραδι..Ειχαμε μολις γυρισει σπιτι ενος φιλου..6 ατομα και σκεφτηκαμε να παιξουμε το "Ποτηρακι" να δουμε πως ειναι..Ο φιλος μας,μας ειχε προειδοποιησει να μην το κανουμε ποσες φορες.Η περιεργια ομως μας εφαγε.Ειχαμε βαλει και βιντεοκαμερα με ειδικο φιλτρο να κοιταει στο τραπεζι για να αποδειξουμε οτι εινα αληθεια.Υπηρχε και ο σκυλος του παιδιου μεσα στο σπιτι(κοιμοταν σε μια γωνια).Αφου τα στισαμε ολα κανει ο φιλος μας την πρωτη ερωτηση.."Εισαι εδω πνευμα?"..Μετα απο 6 δευτερα το ποτηρακι με καποιες κινησεις πηγε στα γραμματα και σχηματισε την λεξη ναι.Εγω χεστηκα πανω μου(συγγνωμη για την εκφραση).Ολοι τρομαξαμε...Το παιχνιδι ειχε παρει σοβαρη μορφη...Αρχισαμε ενας ενας να του κανουμε ερωτησεις με την προυποθεση οτι δεν θα ρωτησουμε κατι επικινδυνα και ειδικα κατι που να αφορα το ΜΕΛΛΟΝ..Το ρωτησαμε απο που ηταν και μας ειπε απο Καστορια νομιζω.Ρωτησαμε πως πεθανε και μας ειπε πως κρεμαστηκε το 1876..Γενικα ανοιξαμε μια συζητηση..Εντομεταξυ ο σκυλος πηγαινε πανω κατω..(Εχω ακουσει οτι τα σκυλια και γενικοτερα τα ζωα μπορουν και βλεπουν τα πνευματα...δεν μπορω να αποδειξω οτι αληθευει).Η κασσετα ακομη βιντεοσκοπουσε..Σε καποια φαση εκανα την ερωτηση.."Τι πνευμα εισαι καλο η κακο?" και μας ειπε......."Κακο"...Σταματησαμε για λιγο...μεχρι που ακουστηκε η χειροτερη ερωτηση που θα μπορουσε να γινει..."Δειξε μας την δυναμη σου"...Περασαν 3 δευτερα και εσπασαν τα τζαμια απο ολο το σπιτι...τα παραθηρα και οι πορτες ανοιγοκλειναν...ολα τα γραμματα και οι αριθμοι ειχαν εξαφανιστει...περασαν 5 λεπτα οπου τα ειχαμε δει ολα μεχρι που ειδαμε το ποτηρι να σηκωνεται σε ενα υψος μισο μετρο κατω απο την λαμπα του σαλονιου και να εκτινασεται στον τοιχο οπου και εσπασε...

Παιδια..μονο που λεω την ιστορια μου σικωνεται η τριχα...Δεν πιστεψαν πολλα ατομα την ιστορια μας..Παρα μονο οσοι ηξεραν περι τινος προκειται το παιχνιδι αυτο..
Ξεχασα να σας πω οτι η κασετα ειχε λιωσει μεσα στην καμερα..Αυτος που τα ειδε ολα ηταν ενας αλλος φιλος που καθως γινοταν ο πανικος ειδε πισω απο την καμερα...Ειδε την οψη του πνευματος..Ηταν οπως το περιεγραψε μετα απο 3 βδομαδες που ηταν και ειμασταν παλι καλα,ενα πραγμα σαν σωμα που αιορουταν στον αερα με ανοιχτα τα χερια και τα ποδια και το ολο αυτο που φορουσε χανοντουσαν προς τα πισω..σαν να το τραβουσε κατι...


Καθε βραδι μετα το περιστατικο..ολοι ειχαμε τον ιδιο εφιαλτη για 2 βδομαδες...ερχοταν μια μορφη οπως αυτο που μας ειχε περιγραψει το παιδι που το ειδε και μας ελεγε..."Θα σας περιμενω.."...

Αυτη τη στιγμη λιγοι απο εσας θα πιστεψουν την ιστορια μου..αλλα αυτοι που θα την πιστεψουν θα ναι τυχεροι..

Απ'αυτο παιχνιδι εχουν πεθανει ολοκληρες παρεες ατομων..Αλλοι αυτοκτονησαν γιατι ερχοταν το πνευμα συνεχως στον υπνο τους..Αλλοι ρωτησαν για πραγματα που αφορουν το μελλον και εμειναν σε κομα...

Γενικα ειναι κατι το πολυ επικυνδινο και οσοι το δοκιμασετε προσεχετε τι ρωτατε..Για το καλο σας...Δεν παιζουν με αυτα τα πραγματα..Και μεις που το καναμε ευχαριστουμε τον Θεο που ειμαστε ακομα ζωντανοι..


Οσοι εχετε εμπειρια,οσοι εχετε δοκιμασει το "Ποτηρακι",η οσοι εχετε αποριες παρακαλω πειτε τις.Θελω να μαθω και αλλα πραγματα...

Χαιρετω..eViL one...

...Don't even thing of it...

Edited by - eViL on 09/11/2003 00:56:40

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 02:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλτατε evil, καταρχήν θέλω να σε καλωσορίσω στην παρέα μας και να σου ευχηθώ μια καλή πορεία στα forums του esoterica.gr, και μια εποικοδομητική εσωτερική αναζήτηση!

Πραγματικά πολύ τρομακτική η εμπειρία σου με το ποτηράκι. Προσωπικά δεν ξέρω πολλά πράγματα σχετικά. Κάτι παρόμοιο που έχω δει σε ταινίες, είναι το δαχτυλίδι πάνω σε χαρτόνι στο οποίο είναι αποτυπωμένα γράμματα και πάνω κάτω γίνεται η ίδια διαδικασία. Δεν ήξερα όμως πως μπορεί να επιφέρει ακόμη και τον θάνατο.

α) Μερικές ερωτήσεις...

β) Πόσο καιρό έχει που κάνατε αυτό το "παιχνίδϊ";

γ) "Λειτουργεί" σε όλους;

δ) Πρέπει να κάνει κανείς κάποια προετοιμασία π.χ. να διαβάσει κάποιο κείμενο κ.τ.λ;

ε) Τι εννοείς ειδικό φίλτρο στην κάμερα; Που μπορώ να βρώ τέτοιο φίλτρο;

στ) Ποιές είναι οι επικίνδυνες ερωτήσεις τις οποίες δεν πρέπει να ρωτήσει κάποιος;

ζ) Το πνεύμα μπορεί να είναι και καλό;

Αυτά για αρχή, σίγουρα θα μου γεννηθούν και άλλες απορίες!

Ευχαριστώ εκ των προταίρων...!

Feel the anxiety hold off the fear...

Edited by - Τσανάκαλος on 08/11/2003 02:54:22

Edited by - Τσανάκαλος on 08/11/2003 02:56:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 03:04:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε μου τσανακαλε γιατι μου εδωσες την εντυπωση οτι τα λογια του φιλου evil σε εκαναν να θελεις το αντιθετο απο αυτο που ηθελε να μας πει με αυτη την ιστορια? κριμα κριμα

quote:
Εχω ακουσει οτι τα σκυλια και γενικοτερα τα ζωα μπορουν και βλεπουν
ισχυει αυτο φιλε μου γιατι εκτος απο ματια εχουν και αισθηση

πιστευω να πηρατε το μαθημα σας απο αυτη την ιστορια μελλοντικοι ποτεραδες και ποτηραδες γιατι και να μην πιστεψει κανεις τα γεγονοτα που μας αφηγηθηκε ο φιλος evil το σιγουρο ειναι οτι η καταστροφη υπαρχει στα σιγουρα και το επιβεβαιονουν ολοι μερα με την μερα δυστηχως ομως αφου τσουρουφλιστουν

κλασσικη σκηνη λειπουν οι γονεις καποιου φιλου και μαζευονται ολοι για να ασχοληθουν πχ με το ποτηρακι μιας και το ανεφερε ο φιλος μας και καλουν κατι,οτι ναναι,απο οπου ναναι,οπως ναναι
τι σημαινει αυτο? λειπουν οι γονεις καποιου φιλου και μαζευνται ολοι και βγαινουν στο μπαλκονι και προσκαλουν στο σπιτι οποιον περναει ασχετα αν δεν τον γνωριζουν χωρις να τους νοιαζει αν μετα το γλεντι δεν θελει να φυγει

ασχημη


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 03:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλτατε endorama,

λάθος κατάλαβες!

Είμαι το πλέον φοβιτσιάρικο άτομο για να επιχειρήσει κάτι τέτοιο!
Είδα τι έγινε στο κοριτσάκι στον εξορκιστή!(Νομίζω μάλιστα πως βασίζεται σε αληθινη ιστορία αν και γενικά ξέρω πως συμβαίνουν δαιμομονισμοί.
Απλώς είμαι πολύ περίεργος!

Α και κάτι άλλο...


Αναφέρεις:


κλασσικη σκηνη λειπουν οι γονεις καποιου φιλου και μαζευονται ολοι για να ασχοληθουν πχ με το ποτηρακι μιας και το ανεφερε ο φιλος μας και καλουν κατι,οτι ναναι,απο οπου ναναι,οπως ναναι
τι σημαινει αυτο? λειπουν οι γονεις καποιου φιλου και μαζευνται ολοι και βγαινουν στο μπαλκονι και προσκαλουν στο σπιτι οποιον περναει ασχετα αν δεν τον γνωριζουν χωρις να τους νοιαζει αν μετα το γλεντι δεν θελει να φυγει

Τι εννοείς να μην θέλει να φύγει;

Για tell us more...!
Evil που είσαι; Με έχει φάει η περιέργεια!


Feel the anxiety hold off the fear...

Edited by - Τσανάκαλος on 08/11/2003 03:31:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 03:47:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλοι Τσανακαλος και endorama...Φιλε Τσανακαλε θα σου απαντησω ευθεις αμεσως στις αποριες σου..
α)?
β)Αυτο εγινε το καλοκαιρι του 2002
γ)Λειτουργει σε ολους..αρκει να ειναι νυχτα,κλειστα τα φωτα και πανω απο 3-4 ατομα...ΑΑΑ και ξεχασα να πω οτι καθως κανετε ερωτησεις πρεπει να εχετε ολοι ενα δαχτυλο του χεριου σας πανω στο ποτηρι...
δ)Οχι..Απλα να ροτησεις αν υπαρχει καποιο πνευμα εκει
ε)Δεν ξερω τι ακριβως φιλτρο ηταν φιλε μου...Η καμερα ηταν του φιλου που ειδε το πνευμα τον οποιο δεν ειχα ροτησει γιατι αυτο το θεμα δεν το ξανασυζητησαμε ποτε..
στ)Πρωτον ποτε μην ζητησετε να σας δειξει την δυναμη του...Εχει καταστροφικες συνεπειες μεχρι και θανατο..
Δευτερον μην ζητησετε πληροφοριες για το μελλον σας γιατι ισως αποβουν μοιραιες στην ψυχολογια σας..
Τριτον μην παιζετε μαζι του λεγοντας του να κανει πραγματα ασχημα διοτι γινονται παρα πολλα..
ζ)Ναι...να ευχεσαι να σου τυχει μονο καλο...αν και εκει πρεπει να προσεχεις...

Ελπιζω να απαντησα σε ολες σου τις αποριες φιλε μου...
Κοιταξε..το καλο θα ειναι να κανεις διαλογο μαζι του..να το ρωτησεις για το παρελθον του και τετοια..Αν δεν πιστεις οτι ειναι αληθινο..μην ζητησεις να μαθεις την δυναμη του...ζητα του να σου πει κατι που εγινε στο παρελθον σου που το ξερεις μονο εσυ...

Χαιρετω...eViL one...

...Don't even thing of it...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 04:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ούπς, συγγνώμη για το [α) Μερικές ερωτήσεις].

Της νύχτας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελά!Σπεύδω αμέσως να το διορθώσω αν και βαρίεμαι! Τελικά δεν ξέρω μπορεί και να το αφήσω έτσι!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου! Αυτή τη στιγμή έχω να διαβάσω κάτι σχετικό που μου έδωσε κάποιος φίλος μου, οπότε θα τα πούμε αύριο με περισσότερη αναζήτηση!

Περιμένω όμως και την απάντηση του endorama...

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 04:11:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι εννοείς να μην θέλει να φύγει;
η λεξη κλειδι ειναι "τσιμπουρι" απλα δεν φευγει και ταλαιπωρει τους ενοικους και για να μπω σε λεποτμερειες

το να καλεσεις καποιο πνευμα ειναι σχετικα ευκολο απο οτι ειδες και εσυ ομως πως το διωχνεις? αυτο ειναι κατι το οποιο πολλοι δεν το λαμβανουν υποψην τους και ουτε καν περναει απο το μυαλο τους για να λεμε και την αληθεια δεν ειναι τηλεοραση οπου πατας το OFF ενα το κρατουμενο

συνηθως το πνευμα δεν θελει να φυγει (μην με ρωτας το γιατι δεν ξερω ισως την "βρισκει" ετσι) και πρεπει να πεις καποιες ας πουμε ευχες για να φυγει και τοτε συνηθως υπαρχουν καποια "σημαδια" οτι ο φιλαρακος μας εφυγε και εμεις ησυχαζουμε ΛΑΘΟΣ μεγαλο πολλες φορες παριστανουν την αποχωρηση τους για να νομιζουμε οτι ετσι ειναι αλλα στην πραγματικοτητα ειναι εκει ακομα αρα πρεπει να διπλοτσεκαρεις και να σιγουρευτεις

αυτα με τα "τσιμπουρια" (ετσι τα αποκαλω εγω αφου κολανε στον χωρο σου σαν τα γνωστα παρασιτα)

τωρα στο θεμα αν θα προσπαθησεις να κανεις αυτα που περιεγραψε ο φιλος evil ειναι στο χερι σου εμενα δεν μου πεφτει λογος απλα σε τετοια πραγματα νοιωθω οτι πρεπει να δωσω την φιλικη συμβουλη "αστο καλυτερα δεν παιζουμε καμια μονοπολη?"


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 04:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω απολοιτα με τον φιλο endorama...Επισης να προσθεσω οτι ηταν η περιεργεια και η μαλακεια(συγγνωμη για την λεξη) της στιγμης, πραγμα που μετανιωσαμε πικρα...

"Η περιεργια σκοτωσε τη γατα..."

...Don't even thing of it...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 07:55:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟΡΕΙΕΣ
ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΜΟΝΟ ΚΑΛΩΝ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΠΟΤΗΡΙ????
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΩΞΕΙΣ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΕΤΑ???


respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 09:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ eViL

ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΠΛΗΡΟΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.
Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΣΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΙΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.

ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΟΠΟΙΕΣΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΜΟΝΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΑΠΟΦΥΓΗΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ.

ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΑΚΟΜΑ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ.

ΜΠΟΡΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ(ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ)ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΣΟΥ ΚΑΠΙΑ ΝΕΑΡΑ ΑΤΟΜΑ.

ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΤΩΡΑ.

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ.ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΝΤΑΖΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ.ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΩΞΕΙΣ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ.

ΕΠΙΣΗΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ ΚΑΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΑΣ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ ΠΕΘΑΝΑΝ Η ΣΕ ΚαΠΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΛΕΝΧΑΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ.

ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΛΕΟΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΝΑ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΑΡΚΕΤΑ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 10:38:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα πως μπορούν αυτά τα πνεύματα να έχουν δυνάμεις στο φυσικό επίπεδο?
Και, εκτός αυτού, αν έχουν τόσες δυνάμεις, δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν φωνή αν τους το ζητήσεις?

Α, και κάτι άλλο. Σε ένα άλλο θέμα αναφέρεται ότι με τη χρήση κάποιου ιερού συμβόλου μπορείς να τσεκάρεις αν το πνεύμα έιναι καλό ή κακό.
Δοκίμασα τα κλασσικά (σταυρός, σφραγίδα του σολομώντα, πενταγραμμο)
αλλά τζίφος. Ποιό ιερό σύμβολο πρέπει να σχεδιαστεί???

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 14:12:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΠΛΗΡΟΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.
Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΣΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΙΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.
ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΟΠΟΙΕΣΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΜΟΝΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΑΠΟΦΥΓΗΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ.

συμφωνω απολυτα φιλε Loucas μαζι σου αν και νομιζω οτι ο φιλος evil δεν εδωσε και βημα βημα οδηγιες ετσι δεν βλεπω και τον λογο για να σβησει το post του τωρα αν θελει σβησει μερικες γραμμες γιατι θεωρει τα λεγομενα του "καρφωμα" καλο θα ηταν να το κανει

εμεις φιλε μου τα λεμε αλλα αν ο αλλος θελει να παιξει με την φωτια δεν τον σταματαει τιποτα το καλο ειναι οτι δεν εχω δει βημα βημα οδηγιες για τετοια μπλεξιματα και δεν γινεται βεβαια να κανει καποιος κατι τετοιο γιατι θα φαει κραξιμο και υπαρχει και το μαγικο ραβδι του esoterica που εξαφανιζει και συμβουλευει τυχον ασχημες καταστασεις


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 15:34:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας!

Συμφωνώ απόλυτα με όσους προσπαθούν να προστατέψουν τα μέλη εδώ μέσα από άσχημες παρενέργειες. Θα ήθελα επιπλέον να παρακαλέσω όσους γνωρίζουν, να δώσουν σαφής οδηγίες για το πως διώχνει κανείς το πνεύμα και πως σιγουρεύεται οτι το πνεύμα έχει φύγει.

Δώθηκαν που δώθηκαν οι οδηγίες για να έρθει, μην γίνει και μπάστακας!

Κάπου διάβασα πως είναι πιθανό πολλοί περίεργοι να το επιχειρήσουν.
Αυτό είναι αλήθεια. Κρίνοντας από τον εαυτό μου δεν καίγομαι κιόλας για επισκέψεις αλλά αν καμιά μέρα αισθανθώ μεγάλη μοναξιά..., ποιός ξέρει;

Γενικά το άγνωστο, το περίεργο, το κακό, το ανεξήγητο τραβάνε πολύ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iao
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 15:55:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iao  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Λουκά,
σέβομαι και κατανοώ την άποψή σου να μην δοθούν πληροφορίες γύρω από το συγκεκριμένο θέμα.Όμως ας μην ξεχνάμε ότι αυτό είναι ένα forum μιας σελίδας "εσωτερικής αναζήτησης".Όταν κάποιος μπαίνει στο forum αυτό ήδη έχει κάποιες "ανησυχίες",οπότε εάν θέλει να κάνει κάτι θα το κάνει έτσι κι αλλιώς.Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν ωφελεί να αποκρύπτουμε κάποιες πληροφορίες με την δικαιολογία ότι προστατεύουμε κάποια άτομα.Με αυτή την δικαιολογία θα έπρεπε να "κοπούν" πολλά topics.
Ελπίζω αυτά που λέω να μην προσβάλλουν ούτε εσένα ούτε κανέναν άλλο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 21:16:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι εξακολουθώ να πιστεύω πως κάνουν καλά όσοι προστατεύουν τα υπόλοιπα μέλη με απλές συμβουλές. Το μόνο που μας λείπει τώρα είναι να έχουμε κάποιο άσχημο περιστατικό και να ακούμε από αριστερά και δεξιά " το esoterica.gr φταίει για όλα!"

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 23:18:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΕΠΙΔΟΞΟΙ ΠΟΤΕΡΑΔΕΣ ! ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ! ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΘΑΝΕΙ ΒΑΣΑΝΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑΦΤΕΙ Η ΔΕΝ ΚΛΑΦΤΕΙ ΤΟΤΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟΥ ΤΡΙΓΥΡΝΑΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΗ ! ΤΩΡΑ ΟΤΑΝ ΚΑΛΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΝΕΥΜΑ ΚΑΛΕΙΣ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥΛΑΤΣΑΡΟΥΝΕ ! ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΑΒΟΛΟΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΝΟΜΑΤΑ . ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣΕ ΘΑ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ! ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΦΕΥΓΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΚΟΣΜΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ . ΤΩΡΑ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ , ΑΥΤΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΣΥΝΤΗΡΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΦΥΣΙΚΟΣ ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΝ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΠΝΕΥΜΑ ΣΕ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ! ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΧΑΡΙΣΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΗ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΥΛΗ ! ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΛΙΘΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΝΕΥΜΑΤΟΕΠΙΚΛΗΣΤΗ , ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΞ ΑΙΜΑΤΟΣ ΣΥΓΓΕΝΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΟΥΡΓΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΟ ΑΝ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ! ΦΙΛΕ EVIL ΑΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΛΑΒΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΠΙΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ !!!! ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΛΑ ΜΗΗΗΗΗΗΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΤΕ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΤΕ ΠΝΕΥΜΑ . ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΑ ΜΕΡΗ ???


ΒΙΟΣ ΑΝΕΟΡΤΑΣΤΟΣ ΜΑΚΡΑ ΟΔΟΣ ΑΠΑΝΔΟΧΕΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 23:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχην καλησπερα φιλοι μου...Βλεπω οτι το θεμα για το οποιο μιλαμε σας δημιουργησε πολλες ανησυχιες οπως και πολλες αποριες αντιστοιχα...Φιλε Loucas ο σκοπος μου ειναι να αποτρεψω καποιους να παιζουν με την τυχη τους...και το οτι περιγραφω την ολη "τελετη" το κανω για να πιστουν ολοι οτι δεν λεω πραγματα απο το μυαλο μου..
Τεσπα..YHVH δεν θα μπορεσω να σε βοηθησω γιατι δεν ασχολουμε με συμβολογια(δεν ειμαι σιγουρος για τον ορισμο)...Επισης αυτο που αναφερεις για να βγαλουν φωνη αν τους ζητηθει..το κανουν στο υποσυνηδητο μας και στα ονειρα...παρομοια δεν βλεπουμε και την μορφη τους..ενω αυτο γινεται στους εφιαλτες(ονειρα)...

Χαιρετω...eViL one...

...Don't even thing of it...

Edited by - eViL on 09/11/2003 00:58:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 23:58:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναπτυξτε το θεμα...

...Don't even thing of it...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 00:14:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κανω testing για να δω αν πηρε την φοτο που θελω να βαλω στο προφιλ...
Μηπως ξερει καποιος πως μπαινει??Την εχω φορτωσει σε url αλλ τπτ...

...Don't even thing of it...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 00:36:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλοι αναγνωστες...Μην μενετε μονο θεατες...Οτι εχετε στο μυαλο εκφραστε το ελευθερα..

...Don't even thing of it...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Approach
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 00:44:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Approach  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ετσι ετσι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 02:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα ήθελα επιπλέον να παρακαλέσω όσους γνωρίζουν, να δώσουν σαφής οδηγίες για το πως διώχνει κανείς το πνεύμα και πως σιγουρεύεται οτι το πνεύμα έχει φύγει.

Δώθηκαν που δώθηκαν οι οδηγίες για να έρθει, μην γίνει και μπάστακας!


αν εχεις το αντιδοτο δεν σεβεσαι το δηλητηριο


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 02:37:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατάλαβα, είναι σαν να λέμε " η καλύτερη θεραπεία είναι η πρόληψη".

Έχεις απόλυτο δίκιο endorama.

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 08:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΙΑΟ

ΔΕΝ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΜΕ.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΝΤΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΤΡΟΠΟΙ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ (ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ ΤΟΥΣ)ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ ΚΑΚΟ.

ΕΙΔΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ.

ΦΙΛΕ ΕΝΔΟΡΑΜΑ.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΟΥΣΑ.ΝΑ ΜΗΝ ΣΒΗΣΤΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ.ΜΝΟ ΟΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ.

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΩΞΙΜΟ ΤΩΝ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΠΛΑ.ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΤΡΕΨΩ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaTaPeLoS
Νέο Μέλος

Cyprus
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 09:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaTaPeLoS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΤΡΕΨΩ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

Na se kala file louka:)


Asxoloume arketo kero me epiklisis pnevmaton, kai mporo na me po os arketa empiro sto thema afto,

File Evil
kai fisika afto pou kanate itan kapos koutamara kai signomi giafto,
tha eprepe eksarxis na exete enimerothi genika gia afto pou pate na kanete:)
tha apantiso se esena kai sta ipolipa meloi ( elpizo diladi )se kapies erotisis xoris omos na kratao sira tis erotisis sas:/ giati opos katalavente einai kapos kourastiko,

i diadikasia tou potirgiou, einai apo tis efkoloteres sto na kalesis kapio pnevma, omos kai arkta epikindini opos ipes kai esi, an den tirisis fisika kapia pragmatakia..

sinithos sto "potiraki" erxonte xamilis irearxias pnevmata kai ontotites oi opies trefonte me tin enrgia pou eksapoliete me to endiaferon sas, kai akoumpontas ton dikti tou xergiou sas sto potiri,
3a atoma einai arketa sto na kanoun mia epiklisi pnevmaton, 6 omos itan iperarketa sto na kalesoun kapion demona arketa dinato sto na "spasi " opos ipes kai esi ta parathira tou spitiou, o logos einai oti dioxetevsate megalitera posa nergias sto anigma pilis kai sto kalesma tou pnevmatos,
sto potiri na kseris panta oti Den kalis to pnevma tou xorou, ( ktos fisika an thes na fas ta moutra sou :P ) alla ena pnevma siggekrimeno i apla mporis na kalesis kapio pnevma me to onoma tou idous tou! stixakia iparxoun polla epiklisis pnevmaton, mporis na kataskevasis kai esi kapio, sto na epikalise kapia Fotini kai kali ontotita i pnevma.
to pexnidi afto litourgi se olous, ftani na parete tin esthisi sto ti kanete, na siggentrothite ston skopo sas, to vradi einai apla pio efkola giati i pio polles ontotites vgenoun, + demones, ego tha sas protina an einai na kanete potiraki na to kanete mera!! o logos einai oti oi aktines tou iliou einai kapos "eksorkismos " gia ta evil pnevmata mporite apla na mpite se ena domatio na svisete kai na klisete tis kourtines kai apla na anapsete kerakia, aromatika sticks ktl, ola afta ginonte prisotero sto na dimiorugisete ena perivallon to opio tha sas feri sto "pnevma" tis epiklisis kai oxi katanaggi epidi riazonte gia na erthi to pnevma!, fisika to keri mpori na xrisimopiithi kai os mpataria energias sesas kai ston skopo sas, kai ta aromatika apla gia elksi ontotiton, mporoun na xrisimopiithoun kai sticks, diafora aromatika gia eksorkismo evil ontotion kai elksi fotinon,
vasiki arxi se afto einai otan epikalesti to pnevma.. einai na min rotisis erotisis sxetika me ton theo, kai poli perisotero an einai psixi nekrou to Pos pethane o nekros, giati pnevmata san afta pou kaleses file evil einai sigouro oti aftos ixe pethani apo vieo thanato kai i thimisi tou parelthontos tou mpori na to kani na thimosi.. kai ama thimosi.... liga pthate ekini tin nikta mporo na po :) iste pragmati tixeroi.. erotisis lipon oxi gia ton theo, oxi gia ton thanato, episis na min epanalamvanete erotisis sinexia kai sinexia tis idies, aftes kalitera na rotounte apo ENAN kai oxi apo olous, to pnevma mperdevete kai tsantizete, prepi na afinte to pnevma na oloklirosi tin apantisi kai epita na rotisete kapia ali, episis erotisis sto na sas apodiksi kapio pnevma einai paron, kai erotisis sxetika me tin dinami tou pnevmatos, oi erotisis gia to mellon pote den epireasan aposo ksero,

mmmmm klidi sto na pathi kapios somatiki i psixiki vlavi einai O fovos, o fovos pantote kai tha einai mia anikti porta gia to pnevma sto na mpi kai na alesi oti vri!! akoma kai katalipsi kai thanato mpori na sou prokalesi me to na to fovithis kai na diksis ton tromo sou to pnevma mpori na mini kai na proskolithi akoma kai pano sou, trafomenos tin energia sou, i akoma na stixiosi to spiti sou logo tou oti tou thimises to parelthon tou, i epidi to diatarakses aptin isixia tou kai ton ipno tou, oi ontotites kai idietera oi psixes vasanismenon kai psixes anthropon pou exoun pethanoi prosfata, mporoun na askisoun epiroi ston iliko kosmo, min ksexnate oti ola einai energia, kai afta zoun me tin enrgia, mporoun na tin morfopiisoun efkola kai na allaksoun ipostasi saftin, kai sto soma tous, ena pnevma mpori na milisi an tou to zitisis, ftani na parexete i energia pou xriazete gia afto.. apla pianontas xeri xeri o enas kai dimiourgontas ena kiklo, kapia mentium mporoun na to kanoun, epikalontas to pnevma, kai didontas tin katallili energia na ilopiisoun ena meros tou pnevmatos, opos to xeri tou to opio na grapsi afto pou theli i apla na akousti i foni tou

iparxoun efkoloi kai .. poliplokoi tropoi sto na dioksis - na eksorkisis kapio pnevma, simantiko stin epiklisi einai na evxaristate to pnevma sto telos.. kai eks arxis na lete stin epiklisi oti epikaliste ena pnevma pou den tha sas vlapsi psixosomatika ( os oros epiklisis )enas poli efkolos kai poli kalos tropos prostasias einai o magikos kiklos, an to pnevma arxisi na thimoni. kai arxisete na niothete fovismenoi ktl, apla parte alati!! kai kante enan kiklo ksekinontas aptin anatoli, deksiostrofa kato apo sas, esis fisika tha iste mesa sotn kiklo xoris n vgenete katholou ekso, oute ta xergia sas ktl, apla tha perimenete eki mesa!! o kiklos einai arketa apotelesmatikos 80% to pnevma den tha mporesi na mpi ston kiklo... episis mporite na to dioksete apla rixnontas alati sto meros to opio pistevete oti einai to pnevma, afto apla tha to dite vlepontas kapia antikimena na kounionte ktl.. kai pali prosexete rixnontas to alati to xeri na min vgi ekso apton kiklo, idalios o kiklos spai .. episis kalo einai kai to ksidi, os enalaktiko tou alatiou , kai o agiasmos tis eklisias, opiasdipote thriskias, afta ta tria litourgoun os eksorkismos gia to pnevma, mporite episis na prosevxithite sto na figi to pnevma, i na to eksorkisete ma kapia stixakia tis thriskias sas, kata ti gnomi mou kai mesa apo empiries ego pistevo to "pater imon" einai i pleon katallili prosevxi gia afto.. i i epiklisi kapiou arxaggelou, i apa stelnete to pnevma is to onoma kapiou arxaggelou piso apoki pou ilthe afto fisika den piani se ola ta pnevmata .. an kai oi pithanotites kapiou ipsilis ierarxias pnevmatos einai poli mikres.. 1 eos 5% pistepste me,... parakleste na min sas erthi.. giati.. apo treksi kai glitosi glitose.. arketa simantiko einai sto na min girisis tin plati sou sto pnevma, afou vevea gnorizis to pou einai, to pnevma tha dekti afto os proklisi, sto na sou epitethi
afta pros to paron apo mena.. Den ksero an sas exo kalipsi me tis apantisis mou, an thelete tha mporousate na rotisete kati :)

me ektimisi kai sevasmo,
KaTaPeLoS


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 13:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΤΑΝ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ 10 ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΤΙΣ 1000 ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΛΗΘΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΟΝΤΟΤΗΤΑ ! ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ 999 ΘΑ ΕΠΙΚΛΗΘΕΙ ΔΑΙΜΟΝΑΣ ΑΝΩΤΕΡΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΩΞΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΓΗΡΑΙΗ ΚΑΙ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΑΙΜΟΝΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ! ΙΣΩΣ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΔΥΝΑΜΗΣ ΑΛΛΑ Η ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΣΩΜΑΤΟΣ! ΤΩΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΕΣΚΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΕΝΑΝ ΔΑΙΜΟΝΑ ΑΝΩΤΑΤΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥΣ ΩΣΤΕ Ο ΔΑΙΜΟΝΑΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΟΠΩΣ Η ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΔΑΙΜΟΝΩΝ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΣΚΟΠΟΥΣ ! ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΟΣΟ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΤΑΞΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΞΟΡΚΙΣΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΑΞ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΟΤΑΞΕΙΣ ! ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ . ΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΨΥΧΟΤΡΟΝΙΚΗΒ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΕΠΙΚΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΧΑΜΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΘΥΠΟΤΑΞΕΙΣ ! ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΜΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΥΛΗ Η ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΜΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑ ΝΕΚΡΟΤΑΦΙΑ !!!

ΒΙΟΣ ΑΝΕΟΡΤΑΣΤΟΣ ΜΑΚΡΑ ΟΔΟΣ ΑΠΑΝΔΟΧΕΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

devilmanson
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 14:32:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους devilmanson  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ox ox me auta pou akouo arxizo na allazo gnomi giati eixame skopo 6 atoma na to kanoume stin 4imeri pou tha pame alla tora me auta pou eida ta epaiksa ligo basika pezei rolo an pisteueis ston theo i oxi?na rotiso kaneis na rotiseis to onoma tou!!!!!

believe in your mind insanity is just begging!!!devilmanson!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 14:51:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας!Έχουμε και λέμε (ακόμα κι αν χρειαστεί να επαναληφθώ!)
endorama:
quote:
εμεις φιλε μου τα λεμε αλλα αν ο αλλος θελει να παιξει με την φωτια δεν τον σταματαει τιποτα το καλο ειναι οτι δεν εχω δει βημα βημα οδηγιες για τετοια μπλεξιματα και δεν γινεται βεβαια να κανει καποιος κατι τετοιο γιατι θα φαει κραξιμο και υπαρχει και το μαγικο ραβδι του esoterica που εξαφανιζει και συμβουλευει τυχον ασχημες καταστασεις

Πολύ σωστά και διαβάστε και το υπόλοιπο του μηνύματός μου!

Τσανάκαλος:

quote:
Συμφωνώ απόλυτα με όσους προσπαθούν να προστατέψουν τα μέλη εδώ μέσα από άσχημες παρενέργειες. Θα ήθελα επιπλέον να παρακαλέσω όσους γνωρίζουν, να δώσουν σαφής οδηγίες για το πως διώχνει κανείς το πνεύμα και πως σιγουρεύεται οτι το πνεύμα έχει φύγει.
Οδηγίες απαγορεύονται ρητώς όχι για λόγους λογοκρισίας αλλά για λόγους ηθικής.

devilmanson:

quote:
ox ox me auta pou akouo arxizo na allazo gnomi giati eixame skopo 6 atoma na to kanoume stin 4imeri pou tha pame alla tora me auta pou eida ta epaiksa ligo basika pezei rolo an pisteueis ston theo i oxi?na rotiso kaneis na rotiseis to onoma tou!!!!!
Και πολύ καλά θα κάνεις να αλλάξεις γνώμη!

Approach: Καλώς τον/την!

Θα θέλαμε να ενημερώσουμε τους επισκέπτες μας ότι το ESOTERICA.gr - "Η Πύλη των Μυστηρίων" φέρει την ευθύνη για οποιοδήποτε υλικό (άρθρα, δηλώσεις, ειδήσεις ή άλλο) συνοδεύεται από τα ειδικά ενδεικτικά σημεία του τόπου. Για το υπόλοιπο περιεχόμενο του τόπου την ευθύνη φέρουν οι αντίστοιχες ομάδες ή άτομα και η συντακτική και ερευνητική ομάδα του ESOTERICA.gr δηλώνει εκ των προτέρων ότι δεν είναι απαραίτητα σύμφωνη και δεν συνυπογράφει οποιεσδήποτε απόψεις εκτός εάν αυτό δηλώνεται σαφώς.

Ειδικότερα προς τα Ανήλικα Μέλη και επισκέπτες (εάν πραγματικά υπάρχουν στις Συζητήσεις ή τις παρακολουθούν-δεν έχουμε κάποιο τρόπο να το διευκρινήσουμε και να το γνωρίζουμε αυτό):
Οι συζητήσεις έχουν σαν κύριο σκοπό την παράθεση γνώσεων, πληροφοριών, παραπομπών από το υπόλοιπο Διαδίκτυο, τον φιλοσοφικού τρόπου Διάλογο πάνω σε θέματα του ευρύτερου πεδίου της Αναζήτησης. Στοιχεία για Πρακτικές οποιουδήποτε τύπου που πιθανώς παραθέτονται από Μέλη σε Συζητήσεις δεν έχουν την έγκριση των Υπευθύνων του Τόπου και δεν προωθούνται με οποιονδήποτε τρόπο!

Επίσης να σας παρακαλέσω ΟΛΟΥΣ,ΑΝ και εφόσον συνεχίσετε τη συζήτηση παρόμοια θεματολογία,να μην μπαίνετε σε λεπτομέρειες.
Αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα ή απορία,ας μου στείλετε e-mail στη διεύθυνση που αναγράφεται στο "Προφίλ" μου.
Σας ευχαριστώ θερμά για την κατανόηση!

Όσο για τα Greeklish δείτε εδώ!
""Προτάσεις - Λύσεις για την αποφυγή των Greeklish ! "
Ευχαριστώ!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nicole
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 15:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nicole  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμη το topic πνεύματα κακής προελεύσεως,αλλά εάν η απάντηση είναι καταφατική,θα σας λύσει κάποιες απορίες.
Υπάρχουν πράγματα που έχουν ειπωθεί χιλιάδες φορές.

evil,τα πνεύματα ΔΕΝ έχουν δύναμη και ούτε μπορούν να σου την δείξουν.Μιλάμε για διαφορετικές διαστάσεις.
Θα εκφραστώ,αφού "προκάλεσες".
1.Το πνεύμα δεν έχει δύναμη,παρά μόνο αν του την δώσεις εσύ.Και αυτό σε περιορισμένο βαθμό.Απλός εκφοβισμός.
2.Τα πνεύματα παίζουν μαζί σας και ΠΟΤΕ δεν δίνουν αληθινές πληροφορίες.
3.Όσο λιγότερες γνώσεις έχεις επί του θέματος,τόσο περισσότερο φοβάσαι.Όσο περισσότερο φοβάσαι,τόσο το ευχαριστιούνται.
4.Για να διώχνεις πνεύματα και γενικά να τα "χειρίζεσαι",θέλει χρόνια πρακτικής εξάσκησης και έναν "καλό" δάσκαλο.
5.ΠΟΤΕ δεν έρχονται καλά πνεύματα.Έχουν καλύτερα πράγματα να κάνουν.
6.Δεν ξέρουν το μέλλον σου.Κάποια "μεγάλα" ξέρουν,αλλά απαγόρευεται να "μιλήσουν".Αυτά που λένε είναι κατά 90% ψέμματα.
7.Μην ασχολείστε μαζί τους,για να μην ασχολούνται και αυτά.Πολλές φορές δεν υπάρχει γυρισμός...

Και μια συμβουλή: Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ.ΝΑ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΛΙΓΟΣΤΟ ΣΑΣ ΧΡΟΝΟ ΣΩΣΤΑ.ΜΗΝ ΧΑΝΕΤΕ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

Να είστε καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Trivil
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 17:18:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Trivil  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα πνευματα κακης προελευσης ...γιατι ειναι κακα;; ηταν καποτε ανθρωποι; η ψυχη τους δεν θα αναπαυτει ποτε; γιατι να τυραννιουντε ετσι; και τελοςπαντων αφου ο θεος ειναι ο δημιουργος των παντων γιατι δημιουργησε τετια πνευματα και τα αφησε στην μιζερια;

ειναι λυπηρο να ακους
"(απο ιστορια eViL) Το ρωτησαμε απο που ηταν και μας ειπε απο Καστορια νομιζω.Ρωτησαμε πως πεθανε και μας ειπε πως κρεμαστηκε το 1876"
δηλαδη τοσα χρονια τι κανει; πιος ο σκοπος της υπαρξης του;


-----
Rules are made to be broken...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 22:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΦΙΛΕ TRIVIL ΕΙΝΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΧΩΡΙΣ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ ΘΑΝΑΤΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΤΣΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΑΣΤΕΓΟΙ !ΑΥΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΜΠΟΥΝ ΣΕ ΣΠΙΤΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΙΣΟΔΟΙ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΛΕΙΟΥΡΓΟΥΝ ΩΣ ΤΕΙΧΗ , ΕΚΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΠΡΟΣΚΑΛΕΣΕΙ ! ΟΠΩΣ ΕΝΑΝ ΑΣΤΕΓΟ ΑΝ ΒΡΕΙ ΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΣΤΕΓΗ ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΝΕΥΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟ! ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΣΤΕΓΟ ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΤΑΞΕΙΣ ΕΞΩ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ ΘΑ ΤΟ ΕΞΟΡΚΙΣΕΙΣ ! ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΡΦΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΣΟΥ ! ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΙΩΣΕΙ ΟΤΑΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΚΡΥΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ Η ΤΡΙΧΑ , ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΠΟΣ ΑΠΟΦΟΡΤΙΣΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ , ΕΕΕ ΕΤΣΙ ΑΥΤΑ ΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ !ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΑΣΤΡΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΚΑΛΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ! ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΚΑΘΕ ΔΑΙΜΟΝΑ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ ΕΝΑ ΣΩΜΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΥΛΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ! ΟΠΩΣ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ ΜΑΓΕΙΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ!


ΒΙΟΣ ΑΝΕΟΡΤΑΣΤΟΣ ΜΑΚΡΑ ΟΔΟΣ ΑΠΑΝΔΟΧΕΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2338867
Maintained by Digital Alchemy