ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μια θεωρία που απαλλάσσει τους Ναζί
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 38
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 18:54:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

X λιγακι "αυστηρο" σε βλεπω!

Δεν είμαι σίγουρος τι ακριβώς εννοείς. Προσπαθώ να είμαι σύντομος και σαφής. Αλλά δεν σκοπεύω να πάρω και κεφάλια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 19:03:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να παρεις κεφαλια δε μπορεις εδω μεσα,αυτο το συντομος και σαφης του στρατιωτικου τυπου εννοω!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 19:09:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να παρεις κεφαλια δε μπορεις εδω μεσα

Και να μπορούσα δεν θα το έκανα.

quote:

αυτο το συντομος και σαφης του στρατιωτικου τυπου εννοω!

Δεν καταλαβαίνω ποιόν ενοχλεί αυτό. Δεν πρέπει να είναι σαφείς οι τοποθετήσεις; Ή μήπως τα σεντόνια είναι "πολιτικού" τύπου;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 19:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ποιο "δεδομένο"; Από πού και ως πού δεδομένο; Βλέπεις κάποιον τάφο στην είδηση που μας λές; Για δείξτον μας

Για κάτσε. Θες να μας πεις ότι ΕΣΤΗΣΑΝ και ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑΝ μια τέτοια είδηση (και μιλάμε για το CBS) εν έτει 2007 (τότε το βρήκαν), επειδή ΔΕΝ έχουν βάλει φωτογραφία (που μπορεί να μην την έβαλαν για λόγους ακαταλληλότητας). Οκ, εντάξει. Είναι στημένη η είδηση...Ψέμματα λένε.


quote:
Αν;;; Τώρα έγινε άν; Αστειότητες όπως είπα.


Δεν είναι αν. Σε ρωτάω. Αν σου δείξουν ΤΡΙΑ καφάσια χρυσά δόντια δε θα απορήσεις από που προήλθαν.


quote:
Σημειωτέον μερικά δόντια σε κουτιά δεν αποδεικνύουν "Ολοκαύτωμα"

Μερικά όχι. 3 καφάσια σε μία και μόνο φωτό ναι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 20:05:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ενδιαφέρον θέμα.
Παρακολουθώ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 20:09:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Industrial

Ηλίου φαεινότερον οτι δεν έχεις ασχοληθεί με το θέμα και δεν ξέρεις τι ράδιο αρβύλα κυκλοφορεί.

quote:

Για κάτσε. Θες να μας πεις ότι ΕΣΤΗΣΑΝ και ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑΝ μια τέτοια είδηση

Eγώ δεν λέω τίποτα. Ρωτάω πού είναι έστω μια φωτογραφία των ανασκαφών;

quote:

μπορεί να μην την έβαλαν για λόγους ακαταλληλότητας

Καταλαβαίνω οτι δυσκολεύεσαι αλλά είμαι σίγουρος οτι καταλαβαίνεις και ο ίδιος πόσο αστείο ακούγεται αυτό.

quote:
Αν σου δείξουν ΤΡΙΑ καφάσια χρυσά δόντια δε θα απορήσεις από που προήλθαν.

Από στόματα.

quote:
Μερικά όχι. 3 καφάσια σε μία και μόνο φωτό ναι.

Μόνο αν γράφουν κάτι σαν Jew #2314 Gassed at Auschwitz.

Τελικά εκείνες οι φωτογραφίες πώς σου φάνηκαν;

http://www.fpp.co.uk/Auschwitz/docs/fake/SWCsmokeFake.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 20:17:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Eγώ δεν λέω τίποτα. Ρωτάω πού είναι έστω μια φωτογραφία των ανασκαφών;

Είπαμε εντάξει... Λέει ψέμματα το CBS. Αφού αυτό δε χαλάει την κοσμοθεωρία σου αυτό πίστευε...


Πάντως,αν θέλεις, φωτό από ΜΑΖΙΚΟ τάφο...ορίστε...60 άτομα...Μικρούλης...

quote:
http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1096955/Former-Nazi-war-criminal-brought-justice-massacre-60-Jews-thanks-Austrian-student-turned-detective.html


quote:
Από στόματα.

χαχαχαχχαχ....Και γιατί δεν ήταν στα στόματα αλλά στα καφάσια;


quote:
Μόνο αν γράφουν κάτι σαν Jew #2314 Gassed at Auschwitz.

Με καρτελάκι δηλαδή;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 20:26:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
228 θαψανε στο διστομο,
τωρα με τους 60 θελει ακομα 100000 αναλογους.


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 20:30:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είπαμε εντάξει... Λέει ψέμματα το CBS.

Δεν είπαμε. Είπες.

quote:

Πάντως,αν θέλεις, φωτό από ΜΑΖΙΚΟ τάφο...ορίστε...60 άτομα...Μικρούλης...

Βλέπεις, δεν ήταν τόσο δύσκολο. Αν και ο συγκεκριμένος είναι από φωτογραφία αρχείου, όπως λέει το άρθρο, και μάλλον είναι άσχετος με το κυρίως θέμα του.

quote:

χαχαχαχχαχ....Και γιατί δεν ήταν στα στόματα αλλά στα καφάσια;

Γιατί προφανώς κάποιος τα έβγαλε. Αν υπήρχαν δόντια στα καφάσια.

quote:
Με καρτελάκι δηλαδή;

Όχι, χαραγμένο. Αυτό που εννοώ οτι από ένα δόντι δεν μπορώ να καθορίσω τον ιδιοκτήτη του, πόσο μάλλον οτι είναι Εβραίος που πέθανε από αέρια.

Βλέπω τις φωτογραφίες δεν τις σχολιάζεις. Ας περιμένουμε αυτές του Μακεδόνα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 20:33:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι νεκροί Έλληνες στρατιώτες ανήλθαν κατά την διάρκεια των 219 ημερών στους 13.676. Κατά την διάρκεια της τετραπλής κατοχής που ακολούθησε τα κατοχικά στρατεύματα εκτέλεσαν :

Αλβανοί: 1165 (Πάργα , Μαργαρίτιο, Παραμυθία)

Ιταλοί: 8000

Boύλγαροι: 25000

Γερμανοί: 50000

Συνολικες απώλειες σε ποσοστό επί του πληθυσμού (εκτελέσεις, κακουχίες, μάχες)

Ελλάς 10% (750.000)

Σοβ. Ενωση 2,8%

Ολλανδία 2,2%

Γαλλία 2%

Πολωνία 1,8%

Γιουγκοσλαβία 1,7%

Βέλγιο 1,5%


ΗΜΕΡΕΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ

Ελλάς: 219

Νορβηγία 61

Γαλλία 43 [Η υπερδύναμη της εποχής]

Πολωνία 30

Βέλγιο 18

Ολλανδία 4

Γιουγκοσλαβία 3

Δανία 0 μέρες.[ Οι Δανοί παραδώθηκαν σε έναν μοτοσικλετιστή του Χίτλερ ο οποίος μετέφερε στον Δανό βασιλιά αίτηση του Χίτλερ για διέλευση των ναζιστικών στρατευμάτων, ο Δανός βασιλιάς σε ένδειξη υποταγής παρέδωσε το στέμμα του στον μοτοσικλετιστή για να το πάει στο Βερολίνο και στον Χίτλερ……………….]

Τσεχοσλοβακία 0

Λουξεμβούργο 0


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 20:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οι νεκροί Έλληνες στρατιώτες ανήλθαν κατά την διάρκεια των 219 ημερών στους 13.676. Κατά την διάρκεια της τετραπλής κατοχής που ακολούθησε τα κατοχικά στρατεύματα εκτέλεσαν :

Εκτός θέματος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 20:41:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ολο ή μονο αυτο που αφορα τους στρατιωτες;


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 20:42:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ολο ή μονο αυτο που αφορα τους στρατιωτες;

Προφανώς όλο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 20:43:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε θες ενα μετρο συγκρισης;


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 20:46:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δε θες ενα μετρο συγκρισης;

Γεωστάτη για να τελειώνουμε. Νομίζω ξέρεις τι σημαίνει τρόλ. Λοιπόν αν έχεις κάτι επί του θέματος, ορίστε περιμένουμε. Διαφορετικά, τους ζυγούς λύσατε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 20:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτη ειναι η φαση,δε γουσταρω τους ζυγους!Με ολες τις εννοιες που μπορεις να τους αποδοσεις!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 20:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτη ειναι η φαση,δε γουσταρω τους ζυγους!

Και εγώ δεν γουστάρω τα τρόλ. Μάρς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 21:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χρησιμοποιης τους κανονες,ωραιος!



You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 21:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Χ, έχεις δίκιο. Δεν έχω εντρυφήσει κιόλας στην ιστορία του ολοκαυτωματος, τα βασικά ξέρω μόνο. Δηλαδή αυτά που ξέρουν οι περισσότεροι άνθρωποι. Και ναι, πράγματι, ο τρόπος που παρουσίασα το θέμα ήταν μπακαλίστικος, γιατί και σε μένα "μπακαλίστικα" παρουσιάστηκε πάνω σε μια συζήτηση. Έκανα αυτό το τόπικ απλώς γιατί μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση το όλο ζήτημα και ήλπιζα ότι εδώ μέσα θα βρω άτομα που ασχολούνται και το έχουν ψάξει.Ωστόσο, ακόμα και με τις στοιχειώδεις γνώσεις που φέρω επί του θέματος, θα συνεχίσω να συμφωνώ με IndustrialAngel. Ίσως θα ήταν συνετό να "χαμηλώνατε" λίγο τους τόνους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 21:21:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

θα συνεχίσω να συμφωνώ με IndustrialAngel. Ίσως θα ήταν συνετό να "χαμηλώνατε" λίγο τους τόνους.

Μα δεν τους ανεβάσαμε. Και σε τι συμφωνείς με τον Industrial;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 21:32:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

θα συνεχίσω να συμφωνώ με IndustrialAngel. Ίσως θα ήταν συνετό να "χαμηλώνατε" λίγο τους τόνους.

Μα δεν τους ανεβάσαμε. Και σε τι συμφωνείς με τον Industrial;


Αν δεν έχω καταλάβει λάθος, ο Industrial υποστηρίζει την πραγματικότητα του ολοκαυτώματος. Σε αυτό συμφωνώ μαζί του.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 21:35:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν δεν έχω καταλάβει λάθος, ο Industrial υποστηρίζει την πραγματικότητα του ολοκαυτώματος. Σε αυτό συμφωνώ μαζί του.

Η μέχρι τώρα συζήτηση όμως θα πρέπει να σου δημιούργησε απορίες. Ή γράφουμε άσκοπα; Την διεύθυνση που σου είπα την είδες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 22:00:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαφώς και μου δημιουργήθηκαν απορίες και μπορώ να πω ότι το θέμα έχει γίνει πάρα πολύ ενδιαφέρον. Όσο για τη διεύθυνση που μου έδωσες, ναι τα διάβασα. Και σίγουρα είναι μια καλή προσέγγιση για να στηρίξεις τα όσα πιστεύεις. Ωστόσο, υπάρχουν χίλια δυο άλλα σάιτ και επιστημονικά ντοκυμαντέρ που υποστηρίζουν τα ακριβώς αντίθετα... Εύκολα μπορείς να βρεις κάτι ανάλογο και εξίσου αξιόπιστο. Και να σε ρωτήσω κάτι. Αν είσαι της άποψης ότι δεν υπήρξε ολοκαύτωμα, για ποιο λόγο πιστεύεις εσύ ότι "διαδόθηκε" η φήμη αυτού του γεγονότος?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2010, 22:15:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

υπάρχουν χίλια δυο άλλα σάιτ και επιστημονικά ντοκυμαντέρ που υποστηρίζουν τα ακριβώς αντίθετα

Δεν μας ενδιαφέρει τι υποστηρίζουν, αλλά τι αποδεικνύουν.

quote:

Αν είσαι της άποψης ότι δεν υπήρξε ολοκαύτωμα, για ποιο λόγο πιστεύεις εσύ ότι "διαδόθηκε" η φήμη αυτού του γεγονότος?

Δεν είμαι ακριβώς αυτής της άποψης. Απλώς έχω διαβάσει τι υποστηρίζει η άλλη πλευρά και έχω πειστεί οτι αυτή η ιστορία βρωμάει.

Όσο για το ποιό λόγο διαδόθηκε είναι απλό. Η ιστορία γράφεται από τους νικητές. Η προπαγάνδα Σοβιετικών και Συμμάχων οργίασε μετά τον πόλεμο για να καλύψουν κυρίως τα δικά τους εγκλήματα πολέμου. Σκέψου πόσες φορές ακούμε για το ολοκαύτωμα και πόσες π.χ. για την Χιροσίμα.

Επίσης το ολοκαύτωμα έχει γίνει κερδοσκοπική επιχείρηση για να θησαυρίζουν οι Εβραϊκές οργανώσεις, κάτι που οδήγησε τον Εβραίο Norman Filkenstein να γράψει το βιβλίο Η Βιομηχανία του Ολοκαυτώματος.

Ιδού ένα σχετικό παράδειγμα:

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=122669&cid=5

Και έρχονται μετά με θράσος και σου λένε για "σεβασμό νεκρών","νεοναζί" κλπ.

Edited by - Χ on 04/11/2010 22:17:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2010, 01:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν η μόνη απόδειξη για το Ολοκαύτωμα ήταν ένα μέμο του Χίμλερ θα είχαμε πρόβλημα Ψηλέ.


Ευτυχώς έχουμε φωτογραφίες όπως αυτή:

http://www.trumanlibrary.org/photographs/72-3220.jpg

http://www.ushmm.org/photos/78/78529.jpg



Δυστυχώς όμως έχουμε και φωτογραφίες όπως αυτές:

Η στιγμή της απελευθέρωσης... Ούτε σκελετωμένοι, ούτε πεινασμένοι...

Επίσης αφού θέλοντας και μη από μικρά παιδιά μαθαίνουμε για το ολοκαύτωμα, έχουμε διαβάσει γι αυτό, έχουμε δει "άπειρες" ταινίες και σειρές γι αυτό, έχουμε δακρύσει τόσες φορές, ε, μήπως πρέπει να δούμε και κάτι διαφορετικό; πχ ας δούμε αυτό:

http://video.google.com/videoplay?docid=-353398236087827211&hl=el#

http://video.google.com/videoplay?docid=-7317867358016009692&hl=el#

http://video.google.com/videoplay?docid=-7317867358016009692&hl=el#docid=1378187046558909857

Πάντως το ότι αν αρνηθεί κάποιος σήμερα το ολοκαύτωμα στην Γερμανία, Αυστρία, Ισραήλ πάει για τα καλά μέσα, και αν το αρνηθεί σε κάποιες άλλες χώρες ζητάτε η έκδοση του στις πρώτες ώστε να μπουντρουμιαστεί, λυπάμαι αλλά με οδηγεί στο να το αρνηθώ χωρίς καν να ψάξω γι αποδείξεις!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2010, 09:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ενδιαφέρον θέμα.Εδω πέρα δοκιμάζεται για τα καλά η κρίση κάποιου.

Είναι τα πράγματα όντως έτσι όπως τα λένε όλοι και όπως τα βέπουμε απο τις ταινίες ή μήπως δεν είναι ακριβώς έτσι και μας έχουν κρύψει πράγματα? Προσωπικά τείνω περισσότερο στην άποψη οτι τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι όπως μας τα παρουσιάζουν,ποτέ δεν είναι.

Με τα μεσα μαζικής ενημέρωσης μπορουν να πούν ότι θέλουν και ο κόσμος να το πιστέψει.Αυτό είναι που πρέπει να προσέξουμε.

Δεν υποστηρίζω τους ναζί η κάτι τέτοιο, όμως επίσης δεν υποστηρίζω και την άλλη πλευρά.Ποιός μου λέει εμένα οτι οι σύμμαχοι ήταν οι καλοί της υπόθεσης? Αν κρίνω απο την σημερινή καταστάση της ανθρωποτήτας,τότε βγάζω το συμπέρασμα οτι σε εκείνο τον πόλεμο πολεμούσαν οι σκοτεινές δυνάμεις με άλλες σκοτεινές δυνάμεις.

Οι στρατιώτες ήταν απλοί ανθρωποι που κλήθηκαν να κάνουν το καθήκον τους,ή μαλλον τους εξανάγκασαν να πολεμήσουν για δικά τους συμφέροντα αυτοί που ελεγχουν τον κόσμο παρασκηνιακά.

Αυτή είναι η αποψή μου.Δεν λέω οτι είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα,αλλά σίγουρα δεν μπορεί να είμαστε απολύτα βέβαιοι οτι είναι έτσι όπως μας τα λένε.Χρειάζεται έρευνα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2010, 10:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αρχικα θα σας καταδωσω ολους για να παρω την αμοιβη απο τους εβραιους μπουααχαΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

οσο αφορα το θεμα ,

την ιστορια την γραφει ο νικητης , εαν τοτε ειχε νικησει ο χιτλερ σιγουρα σημερα δεν θα τον θεωρουσαμε τρελο ... ενω τρελοι και δολοφονοι θα ηταν οι συμμαχοι (να σου πετυχουν ΧΑΧΑ)... τωρα να μη καθησω να σκεφτω εαν θα ειμασταν καλυτερα ή χειροτερα γιατι θα πεσει μπλακ ουτ (φυσικα καλα καναμε και αντισταθηκαμε κου του λου που, καθως ειμαι υπερ καθε ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ στα σχεδια της καθε εξουσιας)

τωρα παραδοξος σπανια γινεται λογος για το γεγονος οτι η γερμανια ειχε 2 βασικους προμηθευτες την αγγλια και την αμερικη (που θυσυαριζαν απο τον πολεμο), την δε αμερικη μεχρι τελευταιας στιγμης ΣΧΕΔΟΝ, τυχαιο? δε το νομιζω ... τωρα προσκυναμε την αμερικη , συμπτωση !!! χαχα

οσο αφορα το ολοκαυτομα , δεν ξερω εαν εγινε , θεωρω οτι σιγουρα ΚΑΤΙ εγινε , γιατι οσο κολπο και να ειναι δεν μπορεις να το στησεις με μερικες εκατονταδες χιλιαδες μαρτυρες ,γιατι μη ξεχνατε δεν ηταν μονο εβραιοι ειχε και αλλους ... ολοι αυτοι δεν θα ειχαν πει κατι αραγε ? εαν ειπαν να το διαβασουμε για να ΜΑΘΟΥΜΕ επιτελους ... παντως μυστικο ειναι κατι που ξερει ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ καθως εαν το ξερουν 2(1+1) τοτε το ξερουν 11 καθως το + παει υπερ πιστεως και πατριδος

οσο αφορα τον αριθμο των 6.000.000 , εαν δεν επαληθευεται απο τον πλυθισμο της ευρωπης κτλπ οκ υπαρχει θεμα, αλλα ποσο ευκολο ειναι να το διασταυρωσουμε ... επισης , ποσο ευκολα - γρηγορα καις 6 εκ. ανθρωπους ? τι χρονο θελει ? θεωρω οτι αυτο για καποιον που εχει τα στοιχεια ειναι απλα θεμα μαθηματικων, εαν του βγει ο αριθμος τοτε ισως να ειναι αληθινο εαν παλι οχι τοτε κατι εχει αλλαξει ... φυσικα δεν ξερω ποσο ευκολα το 600.000 αποκτα ενα ακομη μηδενικο ας πουμε , αλλα σιγουρα εαν ηταν 3 εκατ. εε δεν τους ηταν τιποτα να το κανουν 6 με την εννοια οτι ο αριθμος ειναι ηδη μεγαλος αρα δυσκολα διασταυρωνεται ...

τωρα στα καφασια με τα δοντια , οκ εαν ειναι το μονο στοιχειο που εχω θα ειμαι αρκετα επιφυλακτικος με την εννοια οτι μπορω και εγω να φερω μερικα καφασια με δοντια αρκει να εχω το χρημα και εγω μπορει να μην εχω το χρημα, το εχουν ομως ΑΥΤΟΙ... απο την αλλη αρκει να τα ελενξει καποιος να δει εαν ειναι χρησιμοποοιημενα , εαν η θηκη ηταν ηδη σε δοντι πανω κτλπ ... που θεωρω οτι το εχουν κανει, εαν οχι κακως χαχα

θα ηθελα να ρωτησω παντως , εαν ξερει κανεις , αυτη η θεωρια ειναι καινουργια ή κραταει χρονια αυτη η κολωνια ? το ρωταω γιατι τωρα τελευταια (απο το καλοκαιρι και μετα) εχω δεχθει αυτη την πληροφορια απο 2-3 πηγες ΑΣΧΕΤΕΣ μεταξυ τους και τωρα το διαβαζω και εδω μεσα. ειναι δηλαδη κατι φρεσκο? αρα μηπως κατι να κρυβει απο πισω ? ή ειναι κατι που απο την επομενη μερα του τελος του πολεμου υπαρχει ?

αυτα , κατα τα αλλα δεν εχω κατι αλλο να πω ουτε να παρω καποια θεση εαν ισχυει ή οχι το ολοκαυτωμα του Β παγκοσμιου , εμενα με ανυσηχει φοβερα το ολοκαυτομα του 2010 και του Γ παγκοσμιου που ερχετε...

ααα και κατι ακομη

ποσα δινεται να μη σας ΚΑΤΑΔΩΣΩ ???? μπουαχαχαχΑΑΧΑΧΑΧΑ :)


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2010, 10:42:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

θα ηθελα να ρωτησω παντως , εαν ξερει κανεις , αυτη η θεωρια ειναι καινουργια ή κραταει χρονια αυτη η κολωνια ?

"Πατέρας" του αναθεωρητισμού θεωρείται ο Paul Rassinier ο οποίος εξέδωσε το πρώτο του βιβλίο το 1949, με τίτλο Crossing the Line για το στρατόπεδο Μπούκενβαλντ.

To 1950 ακολούθησε το The Lie of Ulysses: A Glance at the Literature of Concentration Camp Inmates το οποίο προκάλεσε πολλές αντιδράσεις.

http://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Rassinier

Έκτοτε λίγοι θαρραλέοι καθηγητές, ακαδημαϊκοί κλπ. έχουν τολμήσει να βαδίσουν στα χνάρια του, συχνά με τεράστιο προσωπικό κόστος. Η περίπτωση Irving είναι η κορυφή του παγόβουνου.

quote:

ποσα δινεται να μη σας ΚΑΤΑΔΩΣΩ ???? μπουαχαχαχΑΑΧΑΧΑΧΑ :)

Tρία καφάσια χρυσά δόντια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2010, 11:34:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και κατι ακομη για να ειναι ξεκαθαρο ,

η αποψη ειναι οτι ΔΕΝ εγινε ολοκαυτωμα , δηλαδη τιποτα , δεν ανοιξε ουτε ρουθουνι ή οτι εγινε αλλα δεν ειχε τις διαστασεις που μας εχουν πει και αρα ηταν μικροτερης κλιμακας ???

επισης προκυπτει το ερωτημα ,το ψεμα αφορα μονο το ολοκαυτωμα ή και αλλα γεγονοτα ? τους μαζεψαν σε τρενα ή οχι ? τους σημαδεψαν με αριθμους ή οχι ? τους δωσαν τις ριγε πιζαμες ή οχι ? η νυχτα ηταν των κρυσταλων ή των φου μπιζου ?

και τελος , οι μη εβραιοι που "υποτιθεται" οτι καηκαν λενε επισης ψεματα ή καηκαν ΜΟΝΟ ΕΒΡΑΙΟΙ ? (γιατι ειχα την εντυπωση οτι εκτος απο εβραιους που εκ του αποτελεσματος καλα τους καναν βεβαιως βεβαιως -ναι ειμαι κακος- ,ηταν και πολλοι αιχμαλωτοι πολεμου που εγιναν φουρνιστοι, δεν ισχυει κατι τετοιο?)

(ευχαριστω και σορυ για το πριξιμο)


τρια καφασια χρυσα δοντια ...χμμμ
α) διαστασεις καφασιου?
β) διασταση δοντιου?
γ) ποσα ΚΑΠΑ?
εεε ναι να δω εαν με παιρνει ρε φιλε :)

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2010, 11:43:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

η αποψη ειναι οτι ΔΕΝ εγινε ολοκαυτωμα , δηλαδη τιποτα , δεν ανοιξε ουτε ρουθουνι ή οτι εγινε αλλα δεν ειχε τις διαστασεις που μας εχουν πει και αρα ηταν μικροτερης κλιμακας ???

1. ΚANENAΣ δεν υποστηρίζει οτι δεν υπήρξαν στρατόπεδα συγκέντρωσης.

2. ΚΑΝΕΝΑΣ δεν υποστηρίζει οτι οι Ναζί δεν έστειλαν εκεί τους Εβραίους.

3. ΚΑΝΕΝΑΣ δεν υποστηρίζει οτι δεν υπήρξαν χιλιάδες νεκροί, Εβραίοι και μή.

Τα ερωτήματα είναι πόσοι και πώς πέθαναν.

quote:

τρια καφασια χρυσα δοντια ...χμμμ
α) διαστασεις καφασιου?
β) διασταση δοντιου?
γ) ποσα ΚΑΠΑ?

Αρμόδιος είναι ο Industrial.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 38 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy