ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 "" ΗΛΙΑΚΕΣ"" ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ-ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2013, 23:09:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Δεν αγχώνομαι καθόλου.

Εχω καλέσει την...ΜΥΘΗΡΑ!!!

Είναι ακριβώς στο επίπεδό σου!


Ευπρόσδεκτοι είναι όλοι!

Επανατοποθετήσου όμως σε παρακαλώ χωρίς υπεκφυγές και παρεκτροπές!

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.

Edited by - Alexandros. on 02/11/2013 23:09:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2013, 23:11:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alexandros

quote:
Γνωρίζεις πως ορίζεται η "πρόβλεψη" στη Φυσική?

Εσύ, πως το κόβεις?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2013, 23:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Alexandros

quote:
Γνωρίζεις πως ορίζεται η "πρόβλεψη" στη Φυσική?

Εσύ, πως το κόβεις?


Παρακαλώ, σε ακούω...

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2013, 23:44:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alexandros

quote:
Παρακαλώ, σε ακούω...

Τί ακριβώς θέλεις να ακούσεις? Μια ερώτηση έκανα. Θα την απαντήσεις με κάποιον τρόπο, ή σαν βατράχι έκανα μαλακία που την υπέβαλα?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2013, 23:51:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM
Alexandros

quote:
Παρακαλώ, σε ακούω...

Τί ακριβώς θέλεις να ακούσεις?


Τι είναι η "πρόβλεψη" στο πλαίσιο των Φυσικών θεωριών της ΓΘΣ και της ΚΘ.

Αν ξέρεις κάποιον επίσημο ορισμό να μας τον δώσεις ή πως εσύ αντιλαμβάνεσαι την "προβλεψη" όταν μιλάς για θέματα Φυσικής σχετικά με Σχετικότητα και Κβαντομηχανική.

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 00:03:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alexandros

quote:

Τι είναι η "πρόβλεψη" στο πλαίσιο των Φυσικών θεωριών της ΓΘΣ και της ΚΘ.

Αν ξέρεις κάποιον επίσημο ορισμό να μας τον δώσεις ή πως εσύ αντιλαμβάνεσαι την "προβλεψη" όταν μιλάς για θέματα Φυσικής σχετικά με Σχετικότητα και Κβαντομηχανική.


Κοίταξε Αλέξανδρε. Ωραία η ντρίπλα με το "Αν ξέρεις κάποιον επίσημο ορισμό να μας τον δώσεις ή πως εσύ αντιλαμβάνεσαι την "προβλεψη"", αλλά δεν έχω διάθεση για ποδόσφαιρο τέτοιες ώρες.

Εσύ κάνεις παιχνίδι, σε δικό σου πεδίο παίζω, αν έχω πέσει και μέσα, με αυτή τη φάση βγάζεις και τα φράγκα σου.

Εκεί λοιπόν που φτιάχνεσαι με τις διάφορες θεωρίες, έχεις και την υποχρέωση να μας ορίσεις και τι είναι "πρόβλεψη". Τα υποδέλοιπα, είναι για να γράφεις παρουσίες. Κι εδώ, κι εκεί που ψωμίζεσαι.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 00:20:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψυχραιμία και αυτοσυγκράτηση DSM και θα τα βρούμε όλα όσα μας αφορούν.

Λοιπόν, ενώ είχαμε κάποιου είδους συζήτηση με το ΝΙΚΟΜΑΧΟ με ρώτησες:

quote:
DSM
Η σύγχρονη φυσική, μέσα από τις ΓΘΣ και ΚΘ, τί πετυχαίνει καλύτερα:

Τη μέτρηση της πρόβλεψης, ή την πρόβλεψη της μέτρησης?


Για τη σχέση μέτρησης και Φυσικής δεν μπορούν να ειπωθούν και πολλά οπότε δεν σου ζήτησα κάτι.

Η "πρόβλεψη" από την άλλη στη Φυσική χωράει ποοοοολύ νερό οπότε σου ζήτησα πριν σου απαντήσω και για να έχουμε έναν κοινό παρονομαστή να μου την ορίσεις είτε βιβλιογραφικά αν γνωρίζεις είτε σε επίπεδο έστω προσωπική γνώμης και άποψης.

Και εσύ τι μου γράφεις??? (το bold δικό μου)

quote:
DSM

Εκεί λοιπόν που φτιάχνεσαι με τις διάφορες θεωρίες, έχεις και την υποχρέωση να μας ορίσεις και τι είναι "πρόβλεψη".


Αν έχεις χάσει στο στοίχημα ή έχεις τσακωθεί με σύζυγο/παιδιά/φίλους/γκόμενα δε φταίω σε τίποτα εγώ.

Κατανοητό???

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 00:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM ο ίδιος μαλάκας.Αδιόρθωτος κακοσυζητητής και απολογητής της κακιάς ώρας.
Ασε να τον αναλάβει η ΜΥΘΗΡΑ.
Ξέρω τι σου λέω...!!!

Ομοιος ομοίω αεί...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 00:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3 έχεις καμιά ερώτηση για τον φυσικό μας, τον Αλέξανδρο?

Πιστεύω ότι θα σου δώσει απαντήσεις, με πλήρη γνώση και...χριστιανική καλωσύνη!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 01:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NIKOMAXΕ μην παρεκτρέπεσαι σε παρακαλώ.

Απλά επανατοποθετήσου αν δύνασαι για τα θέματα της ΓΘΣ και άσε τους απρόκλητους χαμαιτυπικούς χαρακτηρισμούς προς το πρόσωπό μου.

Ας μιλήσουμε ΜΟΝΟ για ΦΥΣΙΚΗ.

Αν μπορείς να ορίσεις την "πρόβλεψη" στη Φυσική ή και να απαντήσεις στο φίλο σου τον DSM ακόμα καλύτερα.

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 01:11:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alexandros

quote:

Αν έχεις χάσει στο στοίχημα ή έχεις τσακωθεί με σύζυγο/παιδιά/φίλους/γκόμενα δε φταίω σε τίποτα εγώ.

Κατανοητό???


Το λένε¨"άνευ σχολίων".

quote:
Η "πρόβλεψη" από την άλλη στη Φυσική χωράει ποοοοολύ νερό οπότε σου ζήτησα πριν σου απαντήσω και για να έχουμε έναν κοινό παρονομαστή να μου την ορίσεις είτε βιβλιογραφικά αν γνωρίζεις είτε σε επίπεδο έστω προσωπική γνώμης και άποψης.

Αυτά Αλέξανδρε, δεν παίζουν. Η φυσική δεν έχει προσωπικές απόψεις και σπέκουλες. Ή μήπως έχει?

Κι αν έχει, πες μας για το "ποοοολύ" νερό.

Περιμένω ακόμα απάντηση στο αρχικό μου ερώτημα.

Υ.Γ Τίς παπαριές καλό θα ήταν να τις αφήσεις. Να είσαι ντόμπρος. Με τα βατράχια.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 01:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Η "πρόβλεψη" από την άλλη στη Φυσική χωράει ποοοοολύ νερό οπότε σου ζήτησα πριν σου απαντήσω και για να έχουμε έναν κοινό παρονομαστή να μου την ορίσεις είτε βιβλιογραφικά αν γνωρίζεις είτε σε επίπεδο έστω προσωπική γνώμης και άποψης.

Αυτά Αλέξανδρε, δεν παίζουν. Η φυσική δεν έχει προσωπικές απόψεις και σπέκουλες.


Σωστό αλλά αφ'ης στιγμής σε βλέπω να ζορίζεσαι στον ορισμό της "προβλέψης" για ΓΘΣ και ΚΘ είπα να χαμηλώσω τον πήχη προς χάριν της συζήτησης αλλά εις μάτην...

quote:

Ή μήπως έχει?

Κοίτα, ως φίλος του ΝΙΚΟΜΑΧΟΥ θα πρέπει ήδη να έχεις μπουχτίσει από προσωπικές απόψεις και σπέκουλες περί Φυσικής οπότε κρύβε λόγια...

quote:

Περιμένω ακόμα απάντηση στο αρχικό μου ερώτημα.

Όσο δεν μου ορίζεις ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ (αφού έτσι το θες και σωστά) τον όρο/έννοια/μέγεθος "πρόβλεψη" στη ΓΘΣ και την ΚΘ πολύ φοβάμαι ότι θα περιμένεις για πολύ ακόμα...

quote:

Υ.Γ Τίς παπαριές καλό θα ήταν να τις αφήσεις. Να είσαι ντόμπρος. Με τα βατράχια.

DSM παρεκτρέπεσαι απρόκλητα ΚΑΙ εσύ!
Πιπέρι στο στόμα...

Σας συνιστώ ψυχραιμία και αυτοσυγκράτηση και ας μιλήσουμε ΜΟΝΟ για ΦΥΣΙΚΗ.

Αν δεν έχεις σκοπό να ορίσεις την "πρόβλεψη" DSM (το οποίο είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου) μπορείς κάλλιστα να σχολιάσεις και να αντεπιχειρήσεις επί των θέσεών που κατέθεσα περί ΓΘΣ και αντιτάχθηκα στις θέσεις του ΝΙΚΟΜΑΧΟΥ.

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 01:44:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alexandros

Δεν παραθέτω κανένα σημείο από το μήνυμά σου. Δεν έχει νόημα.

Με είπες τζογαδόρο, τσακωμένο με τη γκόμενα, με τη γυναίκα, τα παιδιά, τους φίλους, και τέλος πάντων, με ότι μαλακία σου κατέβηκε στο μυαλό(?).

Σου έθεσα το παρακάτω ερώτημα:

"Η σύγχρονη φυσική, μέσα από τις ΓΘΣ και ΚΘ, τί πετυχαίνει καλύτερα:

Τη μέτρηση της πρόβλεψης, ή την πρόβλεψη της μέτρησης?"

Από τη στιγμή που το έθεσα, έχεις κατεβάσει τις παπαριές της αρκούδας. Έχεις σκοπό να απαντήσεις, ή θα περιοριστείς ξανά στον Μύθο, που μάλλον σου ταιριάζει και περισσότερο?


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 02:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Με είπες τζογαδόρο, τσακωμένο με τη γκόμενα, με τη γυναίκα, τα παιδιά, τους φίλους, και τέλος πάντων, με ότι μαλακία σου κατέβηκε στο μυαλό(?).

Κοίτα, όταν γράφεις ότι είμαι και υποχρεωμένος να σου δώσω ΕΓΩ τον ορισμό της "πρόβλεψης" που ΕΣΥ έβαλες στο τραπέζι ενώ σου έχω ΗΔΗ ζητήσει το σχετικό ορισμό θα μπορούσα να μην σου έκανα πλάκα με στοιχήματα και γκόμενες αλλά να στα έχωνα κανονικά όπως θα έπρεπε.

Αρκέσου στην πλακίτσα και να λες και ευχαριστώ από πάνω.

Κατανοητό???

quote:

Σου έθεσα το παρακάτω ερώτημα:

"Η σύγχρονη φυσική, μέσα από τις ΓΘΣ και ΚΘ, τί πετυχαίνει καλύτερα:

Τη μέτρηση της πρόβλεψης, ή την πρόβλεψη της μέτρησης?"

Από τη στιγμή που το έθεσα, έχεις κατεβάσει τις παπαριές της αρκούδας.


Μπορείς να μου παραθέσεις ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΑ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ που σας κατέβασα ή θα το παίξεις Sesostris ΚΑΙ ΕΣΥ???

Το μόνο που σου ζήτησα ΑΜΕΣΑ ήταν τον ορισμό της "πρόβλεψης" στη ΓΘΣ και την ΚΘ.

Γιατί τον ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ τόσο ΕΠΙΜΟΝΑ και καταφεύγεις σε ύβρεις και προσβολές προς το πρόσωπό μου???

Ετσι σε έμαθαν να κάνεις διάλογο από το σπίτι σου και το σχολείο σου???

quote:

Έχεις σκοπό να απαντήσεις, ή θα περιοριστείς ξανά στον Μύθο, που μάλλον σου ταιριάζει και περισσότερο?

Μπαααα....

ΕΔΩ αισθάνομαι ΣΑΝ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ όπως έχεις καταλάβει και όσο σας βλέπω πανικόβλητους δεν μου κάνει καρδιά να σας αφήσω ΠΟΤΕ ΜΟΝΟΥΣ.

Λοιπόν, ΕΔΩ μιλάμε ΜΟΝΟ για ΦΥΣΙΚΗ!

Σταματήστε να με βρίζετε και ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙΤΕ ΜΟΝΟ ΕΠΙ ΤΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ.

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 08:18:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω να παραθέσω κάτι και να σε ρωτήσω το εξής Αλέξανδρε, γιατί δεν πείρα απάντηση, είναι μία παλαιότερη ερώτηση μου, σε άλλο θέμα, ως προς αυτό που συζητάτε.

quote:

Και συνεχίζω για να κάνω και ένα σχόλιο και μία ερώτηση γιατί δεν καταλαβαίνω κάποια πράγματα:
ο Άλμπερτ Αϊνστάιν το 1905 ενοποίησε τα προηγούμενα αποτελέσματα και θεμελίωσε την ΕΘΣ με τα εξής δύο αξιώματα:
Πρώτο: Δυναμικό αξίωμα (Αρχή της Ειδικής Σχετικότητας):
Όλοι οι νόμοι της φύσης είναι ίδιοι για κάθε αδρανειακό παρατηρητή.
Δεύτερο το Κινηματικό αξίωμα:
Η ταχύτητα του φωτός είναι σταθερή και ίση για όλους τους παρατηρητές.

Η ταχύτητα του φωτός για να φτάσει σε μας δεν διαπερνάει το οξυγόνο; (Όπου αποτελείται από κυανοβακτήρια, άλγη και φυτά με τη διαδικασία της φωτοσύνθεσης, όπου δεν είναι ορατό στα μάτια μας) και ξέρουμε από τι αποτελείται δηλαδή σε ένα δάσος με περισσότερο οξυγόνο θα είναι το ίδιο;
Δεν παίζει ρόλο και η υγρασία που έχει κάθε τόπος;
Δεν αποτελείται και από στερεά σωματίδια;


Με άλλα λόγια, γιατί ήταν συσχέτιση με άλλων μηνυμάτων και για να το συνοψίσω, ο αιθέρας δεν παίζει ρόλο;

Και προσθέτω Αδρανειακός παρατηρητής ή ισοδύναμα αδρανειακό σύστημα αναφοράς είναι ένα σύστημα στο οποίο ένα ελεύθερο “σώμα”, ένα σώμα πάνω στο οποίο δεν δρα καμία δύναμη, κινείται με σταθερή ταχύτητα.

Είναι δυνατόν ένα σώμα να κινείται με σταθερή ταχύτητα, χωρίς να δρα πάνω του καμία δύναμη;

Δηλαδή δεν παίζει ρόλο η ενέργεια που το κάνει να ξεκινάει να κινείται;

Πως φτάνουμε σε αυτό το συμπέρασμα;

Για μένα είναι καθαρά φιλοσοφικό αυτό που λέω, αν και δεν είμαι φυσικός, πιστεύω ότι υπάρχουν δύο ενέργειες, ή τρεις ή τέσσερις, ανάλογα με την παρατήρηση στο φυσικό περιβάλλον.

Υπάρχει η ενέργεια που φαίνεται ως προς τον παρατηρητή και η ενέργεια που δεν φαίνεται.

Και βάζω ένα παλιότερο μήνυμα μου.

quote:

Όποτε λέμε και το μπαλάκι έχει υποστεί και τριβή γιατί ο αιθέρας δεν είναι άυλος οπότε έχουμε και Τ, η βαρύτητα για να συνεχίσω το σκεπτικό μου έχει άμεση σχέση με την τριβή που υπέστη ένα σώμα, βλέπε αιθέρα και από τι αποτελείτε, φαντάσου το δηλαδή σαν να έχει μία σκάλα, οπότε όταν θα πέφτει το μπαλάκι μας, δεν θα έχει την ίδια βαρυτική δύναμη από την ώρα που θα το πετάξουμε δηλαδή μέχρι την ώρα που θα πέσει κάτω.

Αυτός είναι πιστεύω και ο λόγος που δεν μπορούμε να νικήσουμε την βαρύτητα, δεν έχουμε αρχίσει να κάνουμε μετρήσεις (η φυσική δηλαδή, όχι οι χημικοί) στα στρώματα, (στα σκαλοπάτια)του αιθέρα.


Και εδώ βάζω την δύναμη που δεν φαίνεται στο παραπάνω μήνυμα μου, όπου την θεωρούν πολύ μικρή η φυσική.

Δεν είμαι φυσικός αλλά είναι ένα φιλοσοφικό κομμάτι για μένα, σαν θεωρεία δηλαδή.

Και επειδή μίλησε ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ για θρησκευτική καλοσύνη, δηλαδή σε ρωτάω ευθέως, ποια ήταν η δύναμη δηλαδή που δεν φαινόταν, για παράδειγμα, όταν ο Χριστός περπάτησε πάνω στην θάλασσα;

Ή γενικώς ενός θαύματος, παίζει ρόλο ο παρατηρητής το πως αντιλαμβάνεται το περιβάλλον για να το κάνει;

Θα μου πεις μα ήταν ο Χριστός, τι είχε αντιληφθεί, όμως που εμείς δεν αντιλαμβανόμαστε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 12:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

DSM ο ίδιος μαλάκας.Αδιόρθωτος κακοσυζητητής και απολογητής της κακιάς ώρας.
Ασε να τον αναλάβει η ΜΥΘΗΡΑ.
Ξέρω τι σου λέω...!!!

Ομοιος ομοίω αεί...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



σχολιο 1

...αν και η συζητηση δεν ειναι το επιπεδου μου ...αρα δεν μπορω να παρω θεση επι των ειδικων γνωσεων και θεσεων του Αλεξαντρου πανω στο θεμα της ΓΘΣ..

..αλλα ειναι εκπληκτικο το οτι εδω εχουμε ενα μελος που επαξια κονταροχτυπιεται μοναχος με πολλους ....και αυτο τον καθιστα κατι εξαιρετικο ....αγαπητοι παλαιοφρουριτες του φορυμ ...


...γιατι καποιο νομιζουν οτι οι δικτυακοι τοποι ειναι τσιφλικια τους ...τι τους κανει να το νομιζουν αυτο εινα αλλο θεμα .. και τους αξιζουν οι καλε ς κονταριες απο καποια μελη που επαξια πολεμουν μ ετο λογο ..
ΝΙΚΟΜΑΧΕ ... ειναι εξωφρενικο να θεωρεις το χωρο αυτο δικο σου αποκλειστικο καπετανατο τςη διανοουμενο αφεντο μουτσουναρα σου ...τα εχουμε ξαναπει αυτα .. μαθε καλους τροπους συμπεροφορας .κι ασε τα νταηλικια με τοσους καταθετουν καποιο πρωτοτυπο στοχασμο ..

..Αλεξαντρε,,, για την ειδικη σχετικοτητα αν εχεις να πεις κατι ελα στα υψηλα αλωνια του θεματος αυτου

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11762

..εκει κατεχω καποιες καποιες ειδικες γνωσεις ...δεν θα εχεις ενα συνομηλητη με μπουλτοζες και πισωπλατα χατζαρο μαχαιρωματα αλλα που χρησιμοποιει τα ιδια λεπτεπιλεπτα εργαλεια που χρησιμοποιεις εσυ ,,,την λογικη δηλαδη ...και βεβαια την σφυρα για τους ειρωνευτες και παρενοχλητες !!!!

να κοιτα εδω και πες την αποψη σου αν εχεις διαθεση κια χρονο

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 14:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3 και ΜΥΘΗΡΑ

Είστε ευγενικές και καλόπιστες συνομιλήτριες από τα ελάχιστα μηνύματα σας που έχω δει. Σε αρκετά σημεία περί Φυσικής διαφωνούμε όπως και σε κάποια άλλα που συμφωνούμε (π.χ για τον Αιθέρα με τη ΜΥΘΗΡΑ).

Δυστυχώς δεν έχω το χρόνο για να ασχοληθώ στο βαθμό που μου ζητάτε και ελπίζω στην κατανόησή σας.

Αν αλλάξουν τα πράγματα στο εγγύς μέλλον πολύ ευχαρίστως αλλά προς στιγμήν η επιλογή μου είναι να διαθέτω το χρόνο μου λίγο διαφορετικά.

Τέλος σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και για το "ευχάριστο περιβάλλον" του forum που επιφυλάσσει στους "αντιφρονούντες" συμφωνώ απόλυτα με ΜΥΘΗΡΑ.

Σ'αυτό το περιβάλλον και σ'αυτά τα μέλη που το δημιουργούν-συντηρούν έχω αποφασίσει να διαθέσω τον όποιο χρόνο μου.

Και πάλι ζητώ την κατανόησή σας.

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 18:54:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τι τους κανει να το νομιζουν αυτο εινα αλλο θεμα .. και τους αξιζουν οι καλε ς κονταριες απο καποια μελη που επαξια πολεμουν μ ετο λογο ..
ΝΙΚΟΜΑΧΕ ... ειναι εξωφρενικο να θεωρεις το χωρο αυτο δικο σου αποκλειστικο καπετανατο τςη διανοουμενο αφεντο μουτσουναρα σου ...τα εχουμε ξαναπει αυτα .. μαθε καλους τροπους συμπεροφορας .κι ασε τα νταηλικια με τοσους καταθετουν καποιο πρωτοτυπο στοχασμο ..


ΜΥΘΗΡΑ 3.445

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ 16,2


Κυριες και κυριοι...... ο Νικομαχος αυτην την στιγμη ....καταλαμβανει και παλι την ''εσωτερικη '' και ...ναι ...ναι ... ναι ...

ΟΧΙΙΙ.......ΙΙΙ


Ειναι γραφτο του........ για μια ακομη φορα να δοκιμασει ...


quote:
.και βεβαια την σφυρα για τους ειρωνευτες και παρενοχλητες !!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 19:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το σκηνικό.

Αριστερά το Calteh και δεξιά το καφενείο του Νιόνιου.

Μπαρμπαγιώργης:Η σύγχρονη φυσική, μέσα από τις ΓΘΣ και ΚΘ, τί πετυχαίνει καλύτερα:Τη μέτρηση της πρόβλεψης, ή την πρόβλεψη της μέτρησης?

Καραγκιόζης:Γνωρίζεις πως ορίζεται η "πρόβλεψη" στη Φυσική?

Μπαρμπαγιώργης:Εσύ πως το κόβεις, ζαγαριασμένο?

Καραγκιόζης:Παρακαλώ, σε ακούω...

Μπαρμπαγιώργης:Τι ακούς ρε εφταμηνίτικο?Μια ερώτηση έκανα, θα την απαντήσεις?

Καραγκιόζης:Μπάρμπα, φέρε πρώτα βιβλιογραφία, πως εννοείς την "πρόβλεψη".

Ο Νιόνιος, που άκουγε, τσαντίστηκε και σηκώθηκε πάνω, πλησίασε στο τραπέζι του Καραγκιόζη και ξαφνικά του χώνει μια σφαλιάρα...ζντούπ!!!

Νιόνιος: Ρε Καραγκιόζο τζάνουμ, ζντούπ! (άλλη μία), ο άνθρωπος σε ρωτάει απλά και καθαρά.Τι βιβλιογραφίες και πράσινα άλογα του ζητάς? Απάντησέ του όπως καταλαβαίνεις εσυ και μετά θα δούμε πώς το εννοεί ο Μπάρμπας!

Καραγκιόζης:Η "πρόβλεψη" από την άλλη στη Φυσική χωράει ποοοοολύ νερό....

Ζντούπ, ζντούπ, ζντούπ, ζντούπ, έπεσε ξερός ο Καραγκιόζης και απάντησε δεν έδωσε!

Περαστικά!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 21:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μη καλά ορισμένες ερωτήσεις περί Φυσικής (από άτομα που θεωρητικά έστω αφήνεται να εννοηθεί ότι την κατέχουν) τίθενται από Καραγκιόζηδες και απαντώνται από Καραγκιόζηδες στο καφενείο του Νιόνιου (κατά ΝΙΚΟΜΑΧΟ) και ως εκ τούτου δεν μπορώ να συμμετάσχω...

Θα σας παρακολουθώ πάντως με ενδιαφέρον και αν ξεκαθαρίσετε (τόσο μέσα σας όσο και για τους υπόλοιπους που απευθύνεστε) τι θέλετε να ρωτήσετε τα ξαναλέμε!

Αν παρεπιπτόντως έχετε να επανατοποθετηθείτε-αντεπιχειρηματολογήσετε-σχολιάσετε επί των ήδη κατατεθέντων θέσεών μου περί ΓΘΣ και αφήσετε τα Καραγκιοζιλίκια τις χαμαιτυπικές ύβρεις και τις απρόκλητες προσωπικές επιθέσεις προς το πρόσωπό μου ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ.

Δε χανόμαστε!

ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΦΥΣΙΚΗ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΔΥΝΑΝΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.

Οι υπόλοιποι στο καφενείο του Νιόνιου για πρέφα και κουτοπόνηρα σχόλια...

Υ.Γ Με τις υγείες σας κύριοι...

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 22:09:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(τα μπλέ δικά μου)

quote:

Νιόνιος: Ρε Καραγκιόζο τζάνουμ, ζντούπ! (άλλη μία), ο άνθρωπος σε ρωτάει απλά και καθαρά.Τι βιβλιογραφίες και πράσινα άλογα του ζητάς? Απάντησέ του όπως καταλαβαίνεις εσυ και μετά θα δούμε πώς το εννοεί ο Μπάρμπας!

Ρε Νιόνιο, όταν μιλάμε για ΦΥΣΙΚΗ δεν υπάρχουν τέτοιοι όροι και τακτικές διαλόγου!!!

Ειλικρινά όμως δεν σας αδικώ καθότι η όποια ενασχόλησή σας με τη Φυσική είναι σε επίπεδο συνωμοσιολογίας.

Γρήγορα πίσω στο θέμα με τους εξωγήινους για να μην εκτίθεστε χωρίς λόγο και αιτία στα πιο σοβαρά ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ θέματα που δεν κατέχετε ούτε κατ'ελάχιστο!!!

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 22:09:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το σκηνικό.

Αριστερά το Calteh και δεξιά το καφενείο του Νιόνιου.

Μπαρμπαγιώργης:Η σύγχρονη φυσική, μέσα από τις ΓΘΣ και ΚΘ, τί πετυχαίνει καλύτερα:Τη μέτρηση της πρόβλεψης, ή την πρόβλεψη της μέτρησης?

Καραγκιόζης:Γνωρίζεις πως ορίζεται η "πρόβλεψη" στη Φυσική?

Μπαρμπαγιώργης:Εσύ πως το κόβεις, ζαγαριασμένο?

Καραγκιόζης:Παρακαλώ, σε ακούω...

Μπαρμπαγιώργης:Τι ακούς ρε εφταμηνίτικο?Μια ερώτηση έκανα, θα την απαντήσεις?

Καραγκιόζης:Μπάρμπα, φέρε πρώτα βιβλιογραφία, πως εννοείς την "πρόβλεψη".

Ο Νιόνιος, που άκουγε, τσαντίστηκε και σηκώθηκε πάνω, πλησίασε στο τραπέζι του Καραγκιόζη και ξαφνικά του χώνει μια σφαλιάρα...ζντούπ!!!

Νιόνιος: Ρε Καραγκιόζο τζάνουμ, ζντούπ! (άλλη μία), ο άνθρωπος σε ρωτάει απλά και καθαρά.Τι βιβλιογραφίες και πράσινα άλογα του ζητάς? Απάντησέ του όπως καταλαβαίνεις εσυ και μετά θα δούμε πώς το εννοεί ο Μπάρμπας!

Καραγκιόζης:Η "πρόβλεψη" από την άλλη στη Φυσική χωράει ποοοοολύ νερό....

Ζντούπ, ζντούπ, ζντούπ, ζντούπ, έπεσε ξερός ο Καραγκιόζης και απάντησε δεν έδωσε!

Περαστικά!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



σχολιο 2

...........χμμ με κοντα 8000 μηνυματα σε ενα διακτυακο τοπο τι αλλο μπορει να ειναι κανεις απο ..χμμ ...καλος "καραγκιοζοπαιχτης"" ...


...σε καταλαβανω ΝΙΚΟΜΑΧΕ ΕΧΕΙΣ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΤΟΙΧΟ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ...ΕΞ'ΟΥ ΚΑΙ Η ΤΣΙΦΛΙΚΑΔΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΣΟΥ ...ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ << ΕΔΩ ΕΙΝΙΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΜΑΣ ΟΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΙ ΠΟΥ ΑΠΕΙΛΟΥΝ ΤΗΝ ΓΗ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΜΠΙΖΟΝΤΑΙ >>

..το καραγκιοζιλικι εδω ειναι οι θετικες μας επιστημες ..αχ

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 22:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου ΜΥΘΗΡΑ μη χαλάς τη ζαχαρένια σου με τα καραγκιοζιλίκια που συμβαίνουν στο καφενείο του Νιόνιου.

Κάτσε αναπαυτικά στην καρέκλα σου ή ξάπλωσε στον καναπέ σου, πάρε coca-cola και pop-corn και απόλαυσε τη συνέχεια...

Η Ύβρις που έχει επιτελεστεί έναντι της Φυσικής από τους καφενειακούς θαμώνες έχει επιφέρει νομοτελειακά τη Νέμεση του Caltech...

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.

Edited by - Alexandros. on 03/11/2013 22:26:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 22:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είχα άδικο που σε κάλεσα ΜΥΘΗΡΑ!!

Το esoterica ΜΥΘΗΡΑ, δεν είναι τσιφλίκι κανενός.Ανήκει στην...Κοινότητά του!!
Οσο ακριβώς κομάτι του, κατέχεις εσυ, άλλο τόσο κι εγώ.

Εσυ Αλέξανδρε, θίχθηκες με τον Καραγκιόζη?

Με στενοχωρείς πολύ.
Νόμιζα ότι θα μπορούσα να συζητήσω μαζί σου, αλλά αυτά τα έρμα τα ευαγγέλια, σε έχουν ξεκουτιάνει τελείως!
Η φανατίλα δεν μου βγαίνει σαν συναίσθημα και έτσι μακρυά κι αγαπημένοι!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:01:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εσυ Αλέξανδρε, θίχθηκες με τον Καραγκιόζη?

Γιατί το λες αυτό?

Αφού σας απαντώ άμεσα και περιμένω με αγωνία την επανόδό σας σε θέματα που αφορούν ΜΟΝΟ τη ΦΥΣΙΚΗ.

quote:

Με στενοχωρείς πολύ.

Έλα μην κάνεις έτσι...
Θα το ξεπεράσεις!

quote:

Νόμιζα ότι θα μπορούσα να συζητήσω μαζί σου, αλλά αυτά τα έρμα τα ευαγγέλια, σε έχουν ξεκουτιάνει τελείως!

Ε μα, επανατοποθετήσου περί ΦΥΣΙΚΗΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ και απέδειξε μας ποιος από τους δυο μας έχει ξεκουτιάνει ΕΝΤΕΛΩΣ διότι μέχρι τώρα το αποτέλεσμα δε σε κολακεύει...

Τόλμησες να βάλεις στο στόμα σου τη ΓΘΣ ΠΗΡΕΣ τις απαντήσεις σου και νομίζεις ότι θα φύγεις με κουτοπονηριές???

Δεν θα αποφύγεις τη ΒΑΣΑΝΟ ΤΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΛΟΓΟΥ που τόλμησες να ξεκινήσεις έχοντας ΠΛΗΡΗ άγνοια...

Έχεις τις θέσεις μου πάνω στις αστήρικτες αιτιάσεις σου περί ΓΘΣ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΟΥ ΕΠ'ΑΥΤΩΝ!

Το καφενείο του Νιόνιου και τα εκεί διαδραματιζόμενα καραγκιοζιλίκια σας δεν θα σε γλιτώσουν...

quote:

Η φανατίλα δεν μου βγαίνει σαν συναίσθημα και έτσι μακρυά κι αγαπημένοι!

Αυτό ξέχνα το και στο υπογράφω...

ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ.

Δε χανόμαστε!!!

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:08:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν είχα άδικο που σε κάλεσα ΜΥΘΗΡΑ!!

Το esoterica ΜΥΘΗΡΑ, δεν είναι τσιφλίκι κανενός.Ανήκει στην...Κοινότητά του!!
Οσο ακριβώς κομάτι του, κατέχεις εσυ, άλλο τόσο κι εγώ.

Εσυ Αλέξανδρε, θίχθηκες με τον Καραγκιόζη?

Με στενοχωρείς πολύ.
Νόμιζα ότι θα μπορούσα να συζητήσω μαζί σου, αλλά αυτά τα έρμα τα ευαγγέλια, σε έχουν ξεκουτιάνει τελείως!
Η φανατίλα δεν μου βγαίνει σαν συναίσθημα και έτσι μακρυά κι αγαπημένοι!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


σχολιο 3

..με καλεσες να βοηθησω στο <<ξεκουμπισμα>> ενος παρεισακτου νομιζω ..αυτη η εκφραση <<ξεκουμπισμα>> ...τα λεει ολα ...υπαρχει το σχετικο σου μηνυμα ...στο θεμα με τους ΔΥΟ ΝΑΟΥΣ και μαλιστα απαντησα σε αυτο ...

...ειναι απαραδεκτο να μιλα ετσι ενα μελος μιας κοινοτητας ( ο θεος να την κανει κοινοτητα ) για ενα αλλο μελος ...ακου να <<ξεκουμπιστει>>!!!!!!!!!......

...ενταξει εισαι διαβασμενος με ενα σωρο γνωσεις τσουβαλιασμενες στην κουμπουρα σου ...ξερεις να πυροβολεις με αυτες .. αλλα απο φιλοσοφικο και διαλογικο ηθος εισαι στουρναρι .....εχεις επιλεξει αυστηρα ποιους θα σεβεσαι και ποιους οχι ...και τα κριτηρια σου ειναι η ακινδυνοτητα ακυρωσης σου..........οσο πιο ακινδυνος ο συνομιλητης τοσο πιο εγκυρος ..

...ειναι δραματικο παντως για σενα τον ιδιο η απειλη που νιωθεις σε ενα εικονικο τοπο επικοινωνιας ,, φαντασου τι γινεται στο φυσικο σου πεδιο...
...νομιζω οτι σου ταιραιζει ο τυπος του μορφονιου ...η τεραστια στραβη μυτη σου δεν αφηνει κανενα να αναπνευσει ...θελει να καταλαβει ολο το εσοτερικα ,,,ΓΚΑ !!!!

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 03/11/2013 23:12:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΥΘΗΡΑ παρεκτρέπεσαι!

Ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ δεν έχει ούτε στο ελάχιστο τις γνώσεις που εντελώς συκοφαντικά του αποδίδεις!!!

Κάτσε και απόλαυσε τις συζητήσεις των δύο μας σε ΟΠΟΙΟ θέμα μας πετυχαίνεις...

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΜΥΘΗΡΑ είσαι άπιαστη!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:19:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ δεν έχει ούτε στο ελάχιστο τις γνώσεις που εντελώς συκοφαντικά του αποδίδεις!!!

Και θέλεις κουβέντα μαζί μου?
πορκουά?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε.

Προσκυνώ. Συμμαχία Αλέξανδρου-Μηθύρας? Άρχοντας. Τίποτα άλλο. Αυτό.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy