ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ο ασταθής δίσκος, οι εύθραυστες εγγραφές και η στοχαστική απόγνωση.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 20
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2014, 04:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η διαδικασία εγγραφής στοιχείων σε έναν σκληρό δίσκο, είναι στην πραγματικότητα μια βίαιη διαδικασία. Θες ως εντροπική μικροπαραβίαση, θες ως καταπόνηση υλικού, θες τέλος πάντων ως παραβίαση της γαμωαδράνειας, μια βία την εμπεριέχει.

Εδώ που τα λέω, κάθε εγγραφή είναι μια διαστροφική διαδικασία. Ακόμα, ή και ιδίως, αν η βελόνα σκαλίζει τον φαιό ψυχοβγάλτη που ισορροπεί τις ουρές, τα αρxίδια και τα Timberland της εικόνας μας.

Οι περισσότερες εικόνες, πορεύονται βέβαιες που οι προστριβές γεννούν βία, ενώ τα πράγματα είναι εντελώς τ’ανάσκελα: η βία γεννά προστριβές. Τρίβεται βιαίως η βελόνα, χαράζει το δίσκο και την ουσία, πάρε νά’χεις νευρώσεις και φοβίες, άσκοπα bootαρίσματα, μπλε και μαύρες οθόνες. Μπλέ και μαύρες ζωές, πούτσες μπλε και πολύχρωμες πεταλούδες. Όταν ονειρεύεσαι. Οι πεταλούδες.

Κι έχεις τον κάθε παπάρα να σου λέει, που αυτά είναι φυσιολογικά πράματα. Δηλαδή, τί φυσιολογικά βρε τριμάλακα? Λογικώς φυσικά, φυσικώς λογικά, εκ φύσεως λογικά, λειτουργικώς αναμενόμενα? Windows 7 Ultimate.

Μην ψαρώνεις. Αν ήταν να σου μιλάω και να μη γνωρίζω την ετυμολογία, μισή καφρίλα δική μου, μισή και παραπάνω δική σου που με παρακολουθείς. Το θέμα εδώ, είναι η δική σου ετυμολογία. Εκτός wiki, εκτός γενικώς.

Εδώ σε θέλω μάγκα μου. Να ετυμολογήσεις. Όχι να ετοιμολογήσεις. Να αποφασίσεις που σε αφορά η βλάβη και το σακατλίκι σου. Και μετά να τιμολογήσεις. Όχι αυτά που σου χρωστάνε για τις υπηρεσίες σου, παρά αυτά που χρωστάει η εικόνα στην ουσία σου.

Μου λέει ο Μπερνάρ, πως αν φτάσεις ο δίσκος σου να είναι ασταθής, καλού κακού του τραβάς ένα Ιmage με το Akronis, κι έχεις καβάντζα να μην χάσεις τις εγγραφές σου. Τις εύθραυστες. Κι όχι μόνο: καβατζώνεις και το λειτουργικό και ότι γαμωτρέχει εξαρτημένο από τη Registry.

Βρήκα λοιπόν που κάτσαμε στην εύθραυστη περίπτωση, κι έχω τώρα κι έναν δίσκο καβάντζα, να ακρώνω, να ακρώνεις, να ακρώνει.

Είναι λοιπόν 5.20 τα ξημερώματα, κι ενόσω το Akronis παλεύει να ακρώσει τον Western Digital, σκέφτομαι αυτούς που ακρώνουν με παιδιά, με κείμενα και μουσικές. Που αντί να ξακρίσουν, ακρώνουν. Images της προσωπικής τους μαλακίας, γκαντεμιάς και μιζέριας. Πρώτος εγώ φιλαράκι. Μην ξεχνιόμαστε κιόλας.

Η στοχαστική απόγνωση έχει μιαν άλλη ποιότητα. Όπως και να το κάνουμε. Θα ανησυχήσω μόνο στην περίπτωση που υπάρξει Image και για αυτήν.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2014, 04:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=onbzlQF7WXI

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2014, 14:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά ρε...!

Τι τα θες τα γαμωwindows, αφού έχεις...συνάψεις?

Και γιατί μονίμως εσένα πηδούνε τα παραθύρια της Ultimate 7?

Από όταν σε ξέρω, συνέχεια προβλήματα με τα παράθυρά σου έχεις.Κλείστα τα ρημάδια και πάρε ένα Mc, χωρίς τον Ντόναλτ βέβαια.

Και χάνεσαι μέρες, από το πεδίο.Τι ψάχνεις να σώσεις, να διαγράψεις, να αποθηκεύσεις?
Χέστα όλα και βγες να πιούμε την μπύρα μας, να γαμωσταυρίσουμε τον Στηβ και όλο του το σόϊ, τον Μπιλ και αυτουνού το σόϊ!!!

Και που είσαι?
Ασε τις εικόνες να δημιουργούν όση βία θέλουν.
Εμείς φτιάχνουμε τις δικές μας εικόνες.Εκείνες τις όμορφες, πολυεθνικές, οικουμενικές ντε, ξέρεις!

Εστω και λαβωμένος, θα γυρίσεις στην μάχη.
Σε ξέρω καλά!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 07/04/2014 14:16:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2014, 16:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα ανησυχήσω μόνο στην περίπτωση που υπάρξει Image και για αυτήν.

Τέτοιου είδους, image, κάνουν μόνο οι φίλοι.Συμπάσχουν.
Και γι αυτό μόνο να ανησυχούμε, δε χρειάζεται.

την καλησπέρα μου παίδες

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2014, 02:40:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά οι τίτλοι θεμάτων που ανοίγεις, δεν παίζονται με τίποτα!
Μέσα από τη ζωή βγαλμένοι...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2014, 03:09:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αλήθεια που λες, είναι άλλη. Κοίτα, μην μπλέξουμε τώρα με τους ορισμούς περί αληθείας κι αρxίδια μάντολες. Η αλήθεια είναι μία. Αυτή του καθεμιανού. Period.

Ως εκτούτου, εγώ θα μιλάω για την δικιά μου, κι εσύ θα κάνεις που καταλαβαίνεις, ενώ ξέρουμε και οι δύο πως στην καλύτερη θα ψάχνεις αντιστοιχίες. Αλήθειας.

Η εικόνα είναι βάσανος. Και υποχρέωση. Για τον μπούτσον επινόηση, αλλά θεμελιώδης θλιβερότητα. Συνειδησιακή. Και ασυνείδητη στις βαριές περιπτώσεις. Φαντάσου δηλαδή, πόσο καραγκιόζης είσαι μπροστά στις πολύχρωμες πεταλούδες. Πολλά κιλά. Όσα και τα μάτια της κάθε πεταλούδας. Εδώ σε παίρνει να ρίξεις μια ματιά στη wiki. Για κάτι τέτοια φτιάχτηκε.

Όχι για να ψάχνεις το νόημα των πάντων.

Η εικόνα που λες –εγώ λέω, εσύ κάνεις που ακούς-, είναι και προϊόν. Από τα πιό, ίσως και το πιό ιδιότροπο. Το πουλάς, πληρώνεσαι, κι αντί να φύγει ο “πελάτης” με τη σακούλα, μένεις εσύ με το εμπόρευμα. Μιλάμε για φοβερή κέντα. Πληρώνεσαι για να κρατήσεις το προϊόν, να το φορέσεις, να το λουστείς, να το φας, και τέλος πάντων, να το μοιραστείς με τις προσωπικές σου πεταλούδες. Πολύχρωμες ή όχι. Οι πεταλούδες.

Όλοι οι άλλοι -κι εμείς που τα συζητάω εδώ τώρα-, πληρώνουν για να σε δουν ως αγοραστή της πραμάτιας σου. Αυτό είναι το catch της υπόθεσης.

Εδώ σε θέλω μάνα μου. Αστραφτερές πουστιές, γκλαμ εξηγήσεις, και μια χοντρή που θά ‘θελε να αδυνατήσει στο σύμπαν της γιαγιάς της, της Μπάρμπι και του Μέγκουλα όταν βγει από τη φυλακή. Της.

Στο κλίμα αυτών των βαθυστόχαστων, η καλημέρα είναι εξίσου προϊόν εικόνας. Αλλά και το άι σιχτίρ.

Καλημέρα.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2014, 03:32:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=gX0loEiSn6k

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2014, 00:52:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM

Ξέρεις τι γουστάρω στα θέματά σου?

Είναι που οι ηλίθιοι δεν μπορούν να τα μαγαρίσουν.
Δεν μπορούν να σκεφθούν, ούτε μιά βλακεία να πετάξουν?

Και ξέρεις γιατί?
Επειδή για αυτούς, είναι ήδη "βλακείες" αυτά που γράφεις.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2014, 01:50:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια καλημέρα είναι αυτή, πες την κι ας πέσει χάμω, ο κήπος είναι ανθηρός, κι άλλα τέτοια περισπούδαστα κι ευγενή. Με το σεις και με το σας. Της καλής κενωνίας κώδικες. Σε C++ και Java. Συμβάσεις και χειροφιλήματα, ν’ανοίξεις την πόρτα της κυρίας, μη σπάσει το νυχάκι στο χερούλι και πάει στράφι το Azature. Λες και δεν τά’ψαξε τα αχαμνά της το νυχάκι, και μας μαράνανε τα χερούλια και οι λαβές. Αλλά έτσι πάει το πράμα. Το δικό της.

Αλλά και γενικώς. Από Γλυφάδα ως Περιστέρι και Προφήτη Δανιήλ. Σε δουλειά να βρισκόμαστε, με ένα καθρεφτάκι στο χέρι κι έναν κόμπο στο λαιμό, στο μυαλό και τα παπάρια. Καθρεφτάκι στο ξύρισμα, καθρεφτάκι στο αυτοκίνητο, καθρεφτάκι στην ουσία και τα γραπτά.

Παντού εικόνες, να καθρεφτίζονται μες την καλή χαρά, να αστράφτει το σύμπαν κόσμος. Έξω και μέσα μας. Γκλαμ ροκ, εντάξει. Γκλαμ μόδα, εντάξει. Γκλαμ τέχνη, ζοριστά. Γκλαμ πολιτική σκέψη και ψυχή, ρε φιλαράκι?

Θα μου πεις, εδώ έχουμε γκλαμ θρησκείες. Ξυρισμένα κεφάλια, αναμαλιασμένα κεφάλια, μούσια, φαβορίτες με κοτσιδάκια, μαύρο και χρυσό, λευκό και μελιτζανί, πορτοκαλί και κόκκινο. Οτι γουστάρεις. Έχεις άλλους να είναι άπλυτοι από έξω, άλλους από μέσα, με ξυρισμένες φάτσες, αξύριστες, gay σεξουαλικότητα κι ευνουχισμένες λίμπιντο.

Το βασικό είναι, που όλοι αυτοί θεοσέβονται. Την έχουν μεγάλη. Την επικοινωνία με το θείο. Ξέρουν τι πρέπει να φας, να πιείς, να πεις, να σκεφτείς, να ελπίσεις, να επιδιώξεις, να μελετήσεις, να εμβαθύνεις, να εμπιστευτείς, να αγκαλιάσεις. Δεν θα πω και να γαμήσεις, γιατί θα μπω στη λούμπα να χαλάσω την εικόνα και το κάρμα μου. Άσε που δεν είναι της παιδείας και του χαρακτήρος μου.

Μην χάνεσαι. Στο καθρεφτάκι ήταν η κουβέντα. Ποιός τροχός, ποιά φωτιά και παπαριές. Η μεγαλύτερη εφεύρεση του ανθρώπου, ήντουνε το καθρεφτάκι. Χωρίς αυτό, εικόνα πάπαλα. Θα μου πεις βέβαια, ρε μάστορα, για την εξωτερική εικόνα μας μιλάς τόσην ώρα?

Μην ψαρώνεις. Το μέσα σου, το κοιτάς κατά πως έμαθες να κοιτάς το απέξω σου.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2014, 02:03:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=9fF8wU4Nl9Y

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2014, 02:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορεί ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ να με θεωρεί ηλίθιο που δεν συμμετέχω

αλλα βρε ντι ες εμι... ξεκινάω (εν αγνοία κινδύνου είναι η αληθεια) μια καλημέρα είναι αυτή κτλ κτλ
του εντέχνου λέω, θα τα βρούμε, ειναι και η ωρα καλή...
ευχάριστο καπάκι, C++ και Java διαβάζω
(θα συνεννοηθούμε λέω, δε μπορεί κάπου θα τον "πιάσω")
λίγο κράτησε η χαρά, στην επόμενη αράδα
(ομολογώ συλλαβιστά) ψελλίζω... A Z A T U R E !
και μου κόβονται τα γόνατα...
Ρε μπας και είσαι βλάκας και έχει δίκιο ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, λέει ο έσω..τέτοιος μου (την εχει δει απο το πρωί με την πάρτη μου)
Μπα, λεω εγω, δε μπορεί θα καταλάβω τι εννοεί, δεν θα ρωτήσω τη θεία Google,
ειναι η ωρα τέτοια, ήταν η μερα τέτοια που κι ενα κλικ φαντάζει Γολγοθάς (ξερεις, αυτός της ιστορίας).
τι διάβολο? βλάκας είμαι? υπάρχουν και τα συμφραζόμενα. Πονηρός ο βλάχος
αλλα βλάχος, κατω απο το αυλάκι, στη Γλυφάδα μπορεί να εχει πάει, εποχές που δεν υπήρχε gps,
αλλα τον βοτανικό, τον ειχε για τραγούδι!
Όπως κι εκείνο το παλιο, με το τριάντα τρία, που πάλευε όλη μέρα για να μη το διαβεί ένας,
για να μπορούν να ελπίζουν οι δεκαπέντε...

Καθρέφτη καθρεφτάκι μου καθείς εφ ω ετάχθη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2014, 03:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αιθήρ

Εσκισες!!!
Είσαι μέσα στο πνεύμα.
Είμαι σίγουρος ότι εξέπληξες τον Ντιεσέμη, όσο κι εμένα...!!!

Μη μασάς με το A Z A T U R E, εύκολο είναι.

Αllien Zoo Available Terra Universe Runescape from Earth.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2014, 03:09:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.funnycoco.com/c/7334/america+v+north+korea?v=6&utm_campaign=100&utm_source=10017&utm_medium=203&utm_term=3291&cid=535

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2014, 03:13:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αιθηρ

Εξαιρετικά αφιερωμένο, επειδή με εξέπληξες!

http://www.funnycoco.com/c/7337/caught+it?v=6&utm_campaign=100&utm_source=10017&utm_medium=203&utm_term=3291&cid=5358520869

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2014, 03:18:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The river is wise, the river is deep...
(o Θεοδωράκης απλή... συνωνυμία)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2014, 03:24:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αιθηρ

Αν καταφέρουμε να φτιάξουμε μια 11αδα έξυπνων εδώ μέσα, κοίτα τι μας περιμένει....


http://www.funnycoco.com/c/7319/the+german+national+female+football+team?v=6&utm_campaign=100&utm_source=10017&utm_medium=203&utm_term=

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2014, 18:05:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σου αρέσει το ποδόσφαιρο βλέπω, ΝΙΚΟΜΑΧΕ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2014, 19:56:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σου αρέσει το ποδόσφαιρο βλέπω, ΝΙΚΟΜΑΧΕ.





Πιό πολύ μου αρέσει το μωράκι που έβαλα πιό πάνω.
Το σκέπτομαι πως θα κάνει, κάθε φορά που θα βλέπει να πηδάει ο Αιθηρ με το...χαλασμένο αλεξίπτωτό του!

Σκέτη γλύκα δεν είναι?
Το μωράκι βέβαια, όχι ο Αιθήρ!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2014, 21:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σου αρέσει το ποδόσφαιρο βλέπω, ΝΙΚΟΜΑΧΕ.
Και γω αυτό έχω διαπιστώσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Σοφία_
Μέλος 2ης Βαθμίδας


228 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2014, 22:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είχα καμία πρόθεση να σχολιάσω. Θα ήταν κρίμα να ξετσουτσουνέψω ΚΑΙ σε αυτό το νήμα.
Απλά θα συμφωνήσω με τον Αιθήρ.

Ο DSM πεταει 20 σειρές κειμενου. Διαβάζεις τις 3 πρώτες και λες αδερφέ καταλαβαίνω απόλυτα. Αμ δε. Στην ακριβώς επόμενη σειρά σου πετάει ενα διαφορετικό νόημα και ψάχνεις την σύνδεση με τα προηγούμενα. Εκεί είναι, στραβάδι. Όχι πίσω απο τις λέξεις, μπροστά. Στα κείμενα του, πρώτα ξεπηδούν τα νοήματα και μετά οι λέξεις.

Ο παρών λογαριασμός δημιουργήθηκε όταν είχα θελήσει να δώσω τα σέβη μου στον DSM.
Του είχα σχολιάσει μάλιστα, πως λέει τρομερές αλήθειες, αλήθειες προσωπικές και διαφορετικές για τον καθένα. Αλήθειες απόλυτα εξαρτώμενες όμως από τα βιώματα του καθενός.
Το ήξερε για εμένα, πρίν από εμένα.

Τα σέβη μου ξανά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2014, 00:10:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dear Sofie

Αλήθεια συμφωνείς με Αιθήρ?
Τον καϋμένο, τον κουράζει ο DSM, τον ταλαιπωρεί με τα νοήματα.
Αλλά ο Αιθήρ δεν έχει πρόβλημα.Γρανιτένιος βράχος είναι.Ο,τι δεν τον σκοτώνει, τον αντρειώνει.

Και τα αποτελέσματα είναι εμφανέστατα.Κάποτε έκανε μέρες να καταλάβει τον DSM.Τώρα είναι απλώς θέμα ολίγων ωρών.Και στο μέλλον λεπτών.

Αυτή κι αν είναι πρόοδος.Οχι σαν κάτι άλλους.
Π.χ σαν τον ΑΜΕΙΝΙΑ.

Δεν καταλαβαίνει ντιπ και προτιμάει να απέχει, κάνοντας τον πολυάσχολο.Προς το παρόν υπάρχει μόνο μία εξήγηση.
Ο ΑΜΕΙΝΙΑΣ κρατάει κοίλο καθρέπτη και τα έχει παίξει τελείως με τα είδωλα και τις πραγματικότητες!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2014, 00:58:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και δεν σου λέω για τον ιππότη του Βαρδάρη με το ξανθό γένος και τα ρυπαρά με τους μπλε και πράσινους κόκκους. Ούτε που οι Ελοχίμ ξηγηθήκαν αλμυρό φυστίκι στα Νεφελίμ και μετά το γιορτάσανε με ούζα στη Μεγάλη Βαβυλώνα. Αυτά είναι για να κλαις τον Αμαζόνιο και να σιχτιρίζεις τον Γουτεμβέργιο και τη Mainz που δεν έπαιζε Bundesliga σε εκείνη τη δόση, νά΄χει να ξεχαρμανιάζει αντί να μας καταστρέψει μια και καλή.

Σου λέω για την επίσημη εκδοχή, την ορίτζιναλ. Όχι του Ντέμη και του Χατζηχρήστου. Την άλλη, που θέλει ναούς και καλιμαύχια, και δεν της φτάνει το δωματιάκι. Αν κι εδώ που τα λέω, και το δωματιάκι αναβαθμίζεται οσονούπω σε Αγιά Σοφιά και ζήτω ο τιμημένος Πόντος με τα άξια τέκνα του...

Κατ΄εικόνα και ομοίωση λέει. Η επίσημη, με το ISO και την αποκλειστική αντιπροσωπεία για οτιδήποτε βρίσκεται από το νέφος του Όορτ και δώθε. Τό΄πιασες, έτσι? Ξέχνα προς στιγμήν την ομοίωση, και ψάξου επ ολίγον με την εικόνα. Παίζει τρελά το θέμα σου λέω. Πως είναι το μαλάκας στα γήπεδα? Έτσι ακριβώς και η εικόνα στα σώψυχα. Κεντρικός και θεμέλιος λίθος.

Σου λέει ο άλλος, έχεις την τιμή και την ευλογία να είσαι αντίγραφο σχεδόν ακριβές, με τάσεις ακρίβειας ανοδικές. Σαν Το Ποτάμι ένα πράμα. Μα την Αγία Xerox τη Μελανοφορούσα.

Εδώ σε θέλω τώρα, να δω αν ξέρεις από μπαλίτσα, ή πας στο γήπεδο επειδή η φάση είναι αντρουά:

Ο θεός σε έφτιαξε κατ΄εικόνα του, ή έφτιαξες το θεό κατ΄εικόνα δική σου?

Για την ομοίωση, παίζει άλλη πατέντα. Εκεί θα πρέπει να σου πω τι είναι το πικ εν ρόλ...


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2014, 01:01:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=55nAwmVLQSk

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2014, 02:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM
Κατ΄εικόνα και ομοίωση λέει. Η επίσημη, με το ISO και την αποκλειστική αντιπροσωπεία για οτιδήποτε βρίσκεται από το νέφος του Όορτ και δώθε

Μεγάλε, σκάσε!!

Ποιός σου δίνει το δικαίωμα, να διασπείρεις αμφιβολίες για τις δογματικές φάσεις, επιστημονικές και "καλιμαυχικές", δώθε απο τον Οορτ?

Γιατί, κείθε ξέρουν τι τους γίνεται?
Αλλά δεν έχει ISO κείθε.Εχει Δρακονιανούς και Πλειάδειους, Λύρειους και Ανδρομέδιους και άν τολμήσεις να ξεστομίσεις καμιά από τις μαλακίες που λες από δώθε μεριά, σε φάγανε λάχανο.Διατημοσκόνη θα γίνεις.

Δώθε όμως, κάνεις κουμάντο.Για τώρα ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ.
Παραμυθιάζεις τους εσωοορτιανούς, με ψεύτικο χρήμα, ψεύτικους θεούς, ψεύτικες κυβερνήσεις, αχρείαστα αγαθά τύπου Azature και Ferrari, ψεύτικες αλήθειες περί καταγωγής, εξέλιξης, ανέλιξης, βιολογίας, ζωολογίας, χοιρολογίας και εδαφικών διεκδικήσεων.
Τους κρατάς αλληλένδετους, χωρίζοντάς τους σε μαύρους, άσπρους, Γάλλους, Κινέζους, Μπαγκλαντεσιανούς και Αφροκάφρους.

Τους δίνεις μερικά χιλιόμετρα γης και τους λες να το υπερασπίζονται, μέχρι τελευταίας ρανίδας του αίματός τους και τα ζώα σε υπακούν πιστά.Μην πατήσεις ένα μέτρο στο δίπλα χωράφι, θα φας Σκουντ και Πατριοτ κατακέφαλα, αλλά θα έχεις υψηλό το φρόνημα και ψηλά το εθνόσημο του μαλάκα.Υπερασπίσθηκες την γη σου.

Λες και την έφτιαξες εσύ.Λες και ξέρεις τι ακριβώς συμβαίνει λίγα μέτρα κάτω από τα πόδια σου, ή λίγα χιλιόμετρα πάνω από το κεφάλι σου.
Αμ στους ωκεανούς σου?
Εκεί να δείς ISO που έχεις φάει αμάσητο.

Κατά τα άλλα, η Σούλα θα πάει στο κομμωτήριο και θα κουτσομπολέψει την Τασία, επειδή βγαίνει στην γειτονιά, χωρίς σουτιέν.
Και ο ανήρ, θα πάει στο γήπεδο και θα αποκαλέσει μαλάκα τον άλλο, της άλλης ομάδας και ίσως πάρει και κανένα κούτσουρο να του ανοίξει την κεφάλα, απλά και μόνο επειδή είναι ο "ξέρεις ποιός είμαι εγώ ρε""!!!

Αλλά που θα πάει?
Θα εφευρεθεί ο ομιλών καθρέπτης.Θα τον κοιτάς και θα παίρνει αυτομάτως με την ίριδα, μπρός το μαλακιόμετρο και θα σου λέει πόσο μαλάκας ήσουν, είσαι και για πόσο ακόμη θα είσαι!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2014, 04:08:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλά δεν θα παίξουμε εδώ χάμω. Ούτε με τις λέξεις. Το ξεφλουδίσαμε. Το πουλάκι. Να πούμε τις αλήθειες του καθεμιανού, και να τις πούμε σαν τέτοιες. Του καθεμιανού τέτοιες.

Η γενίκευση ρε παιδί μου, μοιάζει με τους δημόσιους καθρέφτες. Σαν ας πούμε αυτουνούς σε παλιά μαγαζιά στην Πανεπιστημίου, χαμηλά προς την Ομόνοια. Φτηνιάζομαι εκεί κοντά στην Ομόνοια, άσε που τελικά έχω και μιαν εικόνα εαυτού στον τελευταίο όροφο του ΜΙΝΙΟΝ να με στοιχειώνει. Θα σου πω και για αυτήν, αλλά ήταν πολύ παλιά, που κόστιζε το matchbox πιό πολύ από το εισιτήριο να κατεβείς στο κέντρο.

Τώρα το matchbox δεν υπάρχει, το κέντρο είναι αλλού, και το κόστος είναι γενικώς παρωχημένη έννοια.

Βρέθηκα στο Θησείο σήμερα. Η πρώτη κοκκινήλα της χρονιάς στη φάτσα. Ήλιος και εικόνα. Καθρέφτιζε το άστρο την οργή του, αγάλιαζα εγώ με τα μαρμαροστεκούμενα, πάρε τουρίστες ανέμελους, κι έναν δικό μας να ξεφορτώνει κρεμμύδια και λεμόνια. Κυκεώνας, φίλε. Ψάχτον τον κυκεώνα. Για κάτι τέτοια, η wiki είναι μανούλα.

Για παρακάτω, θα ακούς εσένα.

Του είπα του Αύγουστου για το καραούλι στον Άτταλο. Μια με βρούβες με έκανε. Έρχεται, σαν τάχα μου νά΄ρχεται, και κοιτάζοντας στην Καλλιδρομίου απ΄το παράθυρο, έβγαλε τις ληξιαρχικές πράξεις, ωσάν κι έχει τον Άδη κολλητό:

- Θυμάσαι ρε μαλάκα, που πηγαίναμε τις γκόμενες στους Αέρηδες?

Όπως καταλαβαίνεις, κι επειδή ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ να συντηρήσω, αποκρίθηκα σαφώς:

- Ο καιρός είναι βροχερός.

Ποιός καιρός, ποιές γκόμενες, ποιά χρόνια, πχοί αθρώποι. Θα πάμε παρακάτω, δε λέω. Στο παρακάτω είναι που αγαπάμε. Τί διάολο? Να περάσω κι ένα αισιόδοξο μήνυμα. Σε μένα.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2014, 04:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=VS9hE0gLqCA

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2014, 08:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι που θες να τηνε χορτάσεις τη μέρα, και δε χορτένεται η γαμημένη. Τη στήνεις με τις δύσεις και τις ανατολές, κι όλο κάτι είναι που διαλάθει. Μπουρδέλο κατάσταση, σαν τον κύριο Τσανς που κυνηγούσε την ουρά του. Μια ζωή στην πείνα. Ξημέρωνε να τελειώνουμε ιστορία. Και πες τώρα. Πόσο περήφανη κατάντια είναι αυτή?

Κάνε focus δηλαδή. Εστίαση, ρε παιδί μου. Τώρα θα μου πεις, να μιλάμε ελληνικά, ή να καταλαβαινόμαστε γενικώς? Ξέρω γω? Εσύ θα μου πεις στην τελική. Μη μου κάνεις όμως που ξέρεις καλύτερα αγγλικά, και δε σε φτάνουν τα ελληνικά σου. Λίθος και πέτρα, βότσαλο και στουρνάρι, βράχος και κοτρόνα, ξερολιθιές κι ακρόλιθα στο διάβα του μυαλού σου.

Αλλά είναι που έχεις άποψη. Κι εγώ έχω. Το βράδυ πρέπει να είναι βράδι. Το υ κάνει κοιλιά και είναι αχώνευτο. Το καλλίτερα πρέπει να είναι καλύτερα, γιατί η υπερβολή πρέπει να έχει κοιλιά. Δεν αγαπάμε κοιλιές. Ούτε εμείς, ούτε η Μπιρμπίλη, που κάνει καριέρα στον ΟΗΕ. Αγαπάμε μπύρα οπωσδήποτε, αλλά στην κομψή της εκδοχή. Τη στοχαστική.

Σε λίγο θα πρέπει να υποψιαστώ, που η εικόνα έχει άμεση σχέση με την ορθογραφία. Εσύ δηλαδή να έχεις την υποψία. Εγώ αποφάσισα. Να λες όμως το γιατί. Σε σένα. Άμα ντύνεσαι και μιλάς όπως γουστάρεις, έτσι να σκέφτεσαι, να δίνεις, να παίρνεις, να γαμείς, να παθιάζεσαι. Όπως γουστάρεις.

Το ΄γουστάρω΄, δεν είναι κάτι άλλο, παρά αναγνώριση. Σαν τέτοια, περιέχει κι όλα τα άλλα. Που δεν γουστάρεις. Που τα ξέρεις. Που δεν είναι επιλογή.

Να σου πω και τι είναι φτήνεια. Το ΄ότι κάτσει΄. Του ενανού του έκατσε η γκόμενα, κι έγραψε το Layla, του αλλουνού η ίδια γκόμενα του έβγαλε το I Need You. Δεν πάει έτσι η δουλειά. Άμα είσαι στο κάτσιμο, είσαι στο δεν με αφορά η φάση. Κοιτάς στον καθρέφτη και δε βλέπεις τίποτα. Τζάμπα η τοποθέτηση και το AZAX δηλαδή.

Το AZAX είναι πολύτιμη ιστορία. Σε όλες τις εκδόσεις. Σκόνη, κρέμα, υγρό, λεπτοφυές κι αναστόχαστο. Συνήθως είναι και πολυτιμότερο από την επιφάνεια που καθαρίζει. Ή την αφάνεια που αποκαλύπτει. Όχι πάντα όμως.

Υπάρχει και κάτι ακόμα που χρειάζεται πανάκι για να δουλέψει. Ασυνείδητο φίλε. Την ψάχνεις βραστερά κι επισταμένα, αλλά το κόλπο είναι στο πανάκι. Πιάνεις να ξεμακάρεις τα ματομπούκαλα, και δεν σου περνά από το μυαλό το μεγαλείο.

Κάθε δαχτυλιά στους φακούς, έχει γράψει στο κεφάλι σου. Εύθραυστες εγγραφές, δε λέω, αλλά τις φόρεσες. Σου κατσικώθηκαν, ρε παιδί μου. Κι άμα και δεν έχεις πανάκι πρόχειρο, τις συνήθισες κιόλας. Χαμπάρι υπόθεση σου λέω. Ασυνείδητη.

Άσε τώρα τους παπάρες να κάνουν λόγο για υποσυνείδητα και υπόσκαφα στην Κύθνο και τα άλλα αυθαίρετα νησιά. Το υπό είναι πουστιά. Σαν το υπεκφυγή. Η μαγκιά είναι στο Α. Ασυνείδητο, στερητικό. Χαρμάνα. Εδώ σε θέλω.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2014, 08:07:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=sY2I8TlG4Ug

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2014, 08:14:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα, σε καταλαβαίνοντες και μη,

Καλός ο ήλιος στο Θησείο.Με παρέα κιόλας.

Καλά τα κείμενα.Μου αρέσουν.
Το μανατζεριλίκι θα εξεταστεί.
Τα χαλάμε στην προμήθεια.
Λέω 0,01% για πάρτη μου.Αντιτάσσει ο αγαθός φίλος μου 5%.
Θα τα βρούμε στο τέλος κοντά στο 0,015 ..

-------------------------------------------------------

Νικόμαχε αγαπημένε,

Ο Αμεινίας σταμάτησε να μεταφράζει τα κείμενα του DSM για να ανεβάσει την τιμή στην πιάτσα.(Διότι η αξία είναι δεδομένη).
Αλλιώς τι σκατά μανατζεριλίκι θα έκανε δηλαδή?
Πως θα κέρδιζε το ... 0,01 % ?

ΥΣ: Άμα τον ρωτήσεις τον φούρναρη, θα σου πει ότι τα κείμενα είναι παραγγελιά.Από τον μάνατζερ ντε.Τον μπακάλη.

ΥΣ2: Για να μη νομίζεις ότι σε άφησα απ' έξω έχω εξασφαλίσει και το δικό σου 0,01 %. (3Μ FTW)

ΥΣ: Φεύγω να το παίξω πολυάσχολος τώρα.
(μετάφραση:πάω να κάνω το μαλάκα για 3 κι 60)

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2014, 14:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΥΣ2: Για να μη νομίζεις ότι σε άφησα απ' έξω έχω εξασφαλίσει και το δικό σου 0,01 %. (3Μ FTW)

Δεν θέλω ρε ποσοστά!
Εχω το δικό μου μαγαζί.

Δώθε και πέρα από τον Οορτ!
Εμβέλεια χωρίς αρχή και τέλος, χωρίς χρόνο και ύλη.Χωρίς διαστάσεις.Ολες μαζί σε μία οι διαστάσεις.

Ασυνείδητο, το είπε ο άλλος πριν.
Διαχρονικό μέσα στην ανυπαρξία χρόνου θα προσθέσω εγώ.

Και ακίνητο. Και αεικίνητο.
Δεν κινείται.Δεν χρειάζεται.Είναι τα πάντα όλα.

Εκεί πέρα στα βάθη του, τα βλέπεις όλα.
Τι Σωκρατικές συναναστροφές, τι Επικουρικές συζητήσεις, τι Ομηρικές διαμάχες, ότι βάλει ο νούς σου ΑΜΕΙΝΙΑ.

Τι σου τα λέω τώρα, αφού τα ξέρεις!!
Ρε μαλάκα, τι του είπες του Πλάτωνα τις προάλες και αποφάσισε να γράψει την συνέχεια στον 'Κριτία"?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2014, 20:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κανονίστε με τις ...παπαρίτσες, να μη μας φτάνουν στο τέλος τα αδημοσίευτα, παρθένα, κείμενα..
Υπερωρίες θα γράφει ο DSM...

Να δούμε τι θα μανατζάρουμε στο τέλος...

Μεγάλη η xάρη σου esoterica.
Χαλάλι όμως.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 20 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1699219
Maintained by Digital Alchemy