ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Χρεοκοπεί η Ελλάδα ( Λόγοι-Αιτίες ) Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 21
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2017, 20:12:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τώρα για το γιατί χρεοκόπησε η Ελλάδα. Ένα μεγάλο μερίδιο ευθύνης φέρει η γενιά των > 40 ετών.


Είναι λάθος ο ηλικιακός προσδιορισμός. Ειδικά όταν ακούγεται από μικρότερους που μπορεί να είναι παιδιά αυτών που σήμερα είναι 40+. Στη τελική, αν τους ρωτήσεις, γι αυτούς τα έκαναν. Είναι πολύ απλό το θέμα Ηλία, η Ελλάδα χρεοκόπησε γιατί δεν μπορεί να εξυπηρετήσει το χρέος της. Και η Αμερική αν δεν μπορέσει αύριο να το κάνει, θα χρεοκοπήσει και αυτή. Δεν είναι εκεί το θέμα. Το θέμα είναι πρώτα γιατί υπάρχουν χρέη, γιατί δανειζόμαστε και τα δημιουργούμε δηλαδή, και δεύτερο ποιος μεθόδευσε την κατάληξη αυτή.
Θα υπενθυμίσω σε σας κάποιον καραγκιόζη που έκανε τουρνέ στις ευρωπαϊκές πρωτεύουσες δυσφημώντας την Ελλάδα "κυβερνώ μια διεφθαρμένη χώρα", "το ναυάγιο του Τιτανικού" κτλ. Και όλα αυτά για να φέρει μέσα το ΔΝΤ. Στη συνέχεια μετέτρεψαν ένα απλό ομολογιακό χρέος Ελληνικού δικαίου σε ενυπόθηκο διακρατικό Αγγλικού δικαίου και όταν ήρθε η ώρα του κουρέματος, ξέσκισαν τους εναπομείναντες ιδιώτες, ακόμα και τους μικροομολογιούχους.

Και όλα αυτά για να σώσουν τους προϋπολογισμούς τους μια χούφτα χρηματοπιστωτικά ιδρύματα. Τα οποία ξεπληρώνουμε με ένα σημαντικό premium με τις δημεύσεις στην ιδιωτική περιουσία μας. Ότι απέμεινε δηλαδή, μιας και την δημόσια (βλ ταμεία) την ξέσκισαν και αυτή. Δεν μπορώ όμως να ακούω την νέα γενιά να γκρινιάζει γιατί εργάζεται με 500€. Με αυτά τα λεφτά και λιγότερα εργαζόμουν εγώ σαν μαθητής και σαν φοιτητής. Και οι πατεράδες μας με ακόμα λιγότερα. Να γκρινιάξει για την αγοραστική τους αξία. Αυτή που είχες το 90 με 170.000 δρχ στην τσέπη και αυτή που έχεις σήμερα με 500€. Να ψάξει να βρει ποιος φταίει για αυτό, όχι γιατί προσγειώθηκε άτσαλα μια μέρα. Για τη ΝΔ να ψάξουν να βρουν πόσο συνυπεύθυνη είναι η 5-ετια του ακατάλληλότερου στο ομολογιακό χρέος που έφτιαξαν και στη συμμετοχή στα Greek Statistics.

--Όσο για σένα iptamene, το πρώτο λάθος είναι αυτό που σου έδωσαν βήμα να γράφεις αυτά που γράφεις. Το δεύτερο ότι συνεχίζεις να τα γράφεις ανενόχλητος και το τρίτο ότι σου απαντάνε. Το δικό μας κομμάτι το ελέγχουμε άμεσα, τα άλλα δυο να σε απασχολήσουν.


Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iptamenos paratiritis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


206 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2017, 20:41:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
--Όσο για σένα iptamene, το πρώτο λάθος είναι αυτό που σου έδωσαν βήμα να γράφεις αυτά που γράφεις. Το δεύτερο ότι συνεχίζεις να τα γράφεις ανενόχλητος και το τρίτο ότι σου απαντάνε. Το δικό μας κομμάτι το ελέγχουμε άμεσα, τα άλλα δυο να σε απασχολήσουν.

Δεν σε πιάνω καθόλου γιατί να μου απαγορεύσουν να γράψω επειδή υποστηρίζω ένα κόμμα που έχει ψηφιστεί απο το 7% του Ελληνικού λαού δηλαδή περίπου 1 εκατομμύριο ανθρώπους;
Να μάθεις να χρησιμοποιείς πιο κομψούς τρόπους για να γράφεις τις εξυπνάδες σου δεν πείθεις καθόλου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2017, 21:15:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό ήρθες να κάνεις δηλαδή εδώ; Πολιτική προπαγάνδα για τα φασιστόμουτρα;

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2017, 21:33:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να μάθεις να χρησιμοποιείς πιο κομψούς τρόπους για να γράφεις τις εξυπνάδες σου δεν πείθεις καθόλου


Να πείσω ποιόν ακριβώς; Εγώ δεν σε πιάνω. Μήπως σου έδωσα την εντύπωση πως θα μπω σε κάποιου είδους διάλογο με φασιστόμουτρα;
Μάλλον με εννόησες καλά. Μάζεψε τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2017, 23:34:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν σε πιάνω καθόλου γιατί να μου απαγορεύσουν να γράψω επειδή υποστηρίζω ένα κόμμα που έχει ψηφιστεί απο το 7% του Ελληνικού λαού δηλαδή περίπου 1 εκατομμύριο ανθρώπους;

Καταρχάς μάθε αριθμητική...Oι ψηφοφόροι του μορφώματος είναι 380.000 και όχι ένα εκατομμύριο. Στην μεγάλη τους πλειοψηφία είναι άντρες χαμηλού ή μεσαίου μορφωτικού επιπέδου, όπως εσύ, οι οποίοι δηλώνουν λόγο ψήφου 'την μεγάλη δυσαρέσκεια από την παρατεινόμενη οικονομική κρίση' (παραδεχόμενοι δηλαδή ότι δεν ασπάζονται την νεοναζιστική ιδεολογία του μορφώματος). Πρόκειται για ανθρώπους ως επί το πλείστον απαίδευτους και ανιστόρητους που πάνω στην αγανάκτησή τους νομίζουν ότι το μόρφωμα αυτό θα τους σώσει.

Το πιο θλιβερό με το μόρφωμα (αφήνοντας στην άκρη το κήρυγμα μίσους και τις αμέτρητες εγκληματικές ενέργειες από τη δεκαετία του '90) είναι ότι παρότι δηλώνουν ελληναράδες ωστόσο είναι αμετανόητα ξενομανείς και δουλοπρεπείς προς ξένες ιδεολογίες μην έχοντας καμία σχέση με τα (όποια) ελληνικά ιδεώδη. Λατρεύουν το Χίτλερ και τον Μουσολίνι, αποκαλούν τον πίθηκο αρχηγό 'φύρερ', χαιρετάνε ναζιστικά και γλείφουν συντηρητικούς και ακροδεξιούς στο εξωτερικό μπας και τους πετάξουν κανά ψίχουλο έμμεσης υποστήριξης (τόσο η Λεπέν βέβαια όσο και ο Τραμπ ούτε που υπολογίζουν ούτε που έχουν ασχοληθεί ποτέ με το εν λόγω μόρφωμα).

Επίσης προσπαθούν να πείσουν ότι ο αγκυλωτός σταυρός είναι αποκλειστικά ελληνικό σύμβολο ('γαμμάδιον' και όχι 'μάιανδρος') την στιγμή που το παγκόσμιο αυτό σύμβολο ανευρίσκεται και σε πολιτισμούς που προηγήθηκαν του ελληνικού.

Επίσης το μόρφωμα αντί να λαϊκίσει έστω με κανέναν αρχαίο φιλόσοφο επιδίδεται λαϊκίζει με τους χριστιανούς...επί δεκαετίες δήλωναν παγανιστές και αντίχριστοι τώρα τρέχουν σταυροφόροι μπας και τσιμπήσουν οι γέροι και οι γριές και τους ψηφίσουν. Αλλά βλέπεις είναι που τούς παίρνει και τα κάνουν, βρίσκουν κάτι ιπτάμενα τρολ σαν και εσένα που ψάχνουν αγωνιωδώς μία ακραία ιδεολογία να τους πωρώσει και να διοχετεύσουν από εκεί τα διάφορα προβλήματα...εάν λοιπόν σε ενδιαφέρει πραγματικά ο ελληνικός πολιτισμός άνοιξε κανά σοβαρό βιβλίο και εάν σε ενδιαφέρει η ιστορία του κόμματος που ψηφίζεις άνοιξε κανά βιβλίο να διαβάσεις για τις δολοφονίες που έχουν διαπράξει οι οπαδοί της, τις δεκάδες δολοφονικές απόπειρες, την ιεραρχία τους και γενικώς όλα τα συνθετικά στοιχεία αυτού του πράγματος.

Επίσης συμφωνώ με τον heretic ότι σου κάναμε χάρη που ασχοληθήκαμε με τα χάλια σου...βλέπω σε άλλο σάιτ λες τον Ομπάμα 'σκυλάραπα' ή ότι 'ο εθνάρχης κασιδιάρης θα τους σκοτώσεις όλους αυτούς μια μερα'...η αμορφωσιά καλώς ή κακώς δεν μπορεί να εξοστρακιστεί από τα φόρουμ, ωστόσο οι 'πίθηκοι' που εκφράζονται έτσι δεν έχουν καμία θέση στα φόρουμ. Και ξέρεις, φράσεις δεκα-πεντάχρονων τύπου 'ο κασιδιάρης θα τους σκοτώσει όλους' τα λένε όλα! Μία φράση εκατό απωθημένα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 01:13:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Τώρα για το γιατί χρεοκόπησε η Ελλάδα. Ένα μεγάλο μερίδιο ευθύνης φέρει η γενιά των > 40 ετών.


Είναι λάθος ο ηλικιακός προσδιορισμός. Ειδικά όταν ακούγεται από μικρότερους που μπορεί να είναι παιδιά αυτών που σήμερα είναι 40+. Στη τελική, αν τους ρωτήσεις, γι αυτούς τα έκαναν. Είναι πολύ απλό το θέμα Ηλία, η Ελλάδα χρεοκόπησε γιατί δεν μπορεί να εξυπηρετήσει το χρέος της. Και η Αμερική αν δεν μπορέσει αύριο να το κάνει, θα χρεοκοπήσει και αυτή. Δεν είναι εκεί το θέμα. Το θέμα είναι πρώτα γιατί υπάρχουν χρέη, γιατί δανειζόμαστε και τα δημιουργούμε δηλαδή, και δεύτερο ποιος μεθόδευσε την κατάληξη αυτή.
Θα υπενθυμίσω σε σας κάποιον καραγκιόζη που έκανε τουρνέ στις ευρωπαϊκές πρωτεύουσες δυσφημώντας την Ελλάδα "κυβερνώ μια διεφθαρμένη χώρα", "το ναυάγιο του Τιτανικού" κτλ. Και όλα αυτά για να φέρει μέσα το ΔΝΤ. Στη συνέχεια μετέτρεψαν ένα απλό ομολογιακό χρέος Ελληνικού δικαίου σε ενυπόθηκο διακρατικό Αγγλικού δικαίου και όταν ήρθε η ώρα του κουρέματος, ξέσκισαν τους εναπομείναντες ιδιώτες, ακόμα και τους μικροομολογιούχους.

Και όλα αυτά για να σώσουν τους προϋπολογισμούς τους μια χούφτα χρηματοπιστωτικά ιδρύματα. Τα οποία ξεπληρώνουμε με ένα σημαντικό premium με τις δημεύσεις στην ιδιωτική περιουσία μας. Ότι απέμεινε δηλαδή, μιας και την δημόσια (βλ ταμεία) την ξέσκισαν και αυτή. Δεν μπορώ όμως να ακούω την νέα γενιά να γκρινιάζει γιατί εργάζεται με 500€. Με αυτά τα λεφτά και λιγότερα εργαζόμουν εγώ σαν μαθητής και σαν φοιτητής. Και οι πατεράδες μας με ακόμα λιγότερα. Να γκρινιάξει για την αγοραστική τους αξία. Αυτή που είχες το 90 με 170.000 δρχ στην τσέπη και αυτή που έχεις σήμερα με 500€. Να ψάξει να βρει ποιος φταίει για αυτό, όχι γιατί προσγειώθηκε άτσαλα μια μέρα. Για τη ΝΔ να ψάξουν να βρουν πόσο συνυπεύθυνη είναι η 5-ετια του ακατάλληλότερου στο ομολογιακό χρέος που έφτιαξαν και στη συμμετοχή στα Greek Statistics.

--Όσο για σένα iptamene, το πρώτο λάθος είναι αυτό που σου έδωσαν βήμα να γράφεις αυτά που γράφεις. Το δεύτερο ότι συνεχίζεις να τα γράφεις ανενόχλητος και το τρίτο ότι σου απαντάνε. Το δικό μας κομμάτι το ελέγχουμε άμεσα, τα άλλα δυο να σε απασχολήσουν.


Abyssus Abyssum Invocat


Γιάννη εδώ θα σου πω κάποια πράγματα γιατί κάνω κατάθεση ψυχής. Οι δικοί μου φαλίρισαν από μια επιχείρηση που ειχαν και η ευθύνη ήταν πάνω από όλα δική τους. Δεν θα δικαιολογηθώ για τους γονείς μου αλλά θα σου πω τι συνέβη με εμένα και αν θες να το πάρεις σαν μεμονωμένο γεγονός. Βρέθηκα στα 16 μου να ψάχνω βιοποριστικές λύσεις και όχι να σκέφτομαι να σπουδάσω κάτι το οποίο πάντα αγαπούσα. Δεν κλαίγομαι εννοείται αλλά πες μου τι μπορώ εγώ να δω στο μέλλον μου( και χέστηκα για το μέλλον μου, έστω για το μέλλον των παιδιών μου). Ειλικρινά ας απαντήσει όποιος θέλει σε αυτό το σημείο και να δώσει συμβουλές. Να γνωρίζεις πάντως πως δεν κλαιγόμαστε για τα 500 ευρώ που παίρνουμε αλλά γιατί ούτε αυτά τα 500 δεν μπορούμε να βρούμε οι περισσότεροι( εγώ τα βρήκα γιατί είμαι ένα καλό γρανάζι της μηχανής). Στην τελική θέλω να μείνω στην χώρα μου γιατί δεν θέλω να παραδοθώ αμαχητί. Αν έχετε κάτι να προτείνετε, ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iptamenos paratiritis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


206 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 05:45:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να πείσω ποιόν ακριβώς; Εγώ δεν σε πιάνω. Μήπως σου έδωσα την εντύπωση πως θα μπω σε κάποιου είδους διάλογο με φασιστόμουτρα;
Μάλλον με εννόησες καλά. Μάζεψε τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία.

Ο όρος "φασιστόμουτρο" είναι σχετικός όπως τον εννοεί ο καθένας με την δική του πλευρά, όλοι στις κατάλληλες συνθήκες μπορεί να γίνουμε φασιστόμουτρα αν έρθουμε σε μια κατάσταση ας πούμε οργής.
Εσύ ας πούμε που θέλεις να αποκλείσεις απο παντού μια μερίδα του Ελληνικού πληθυσμού που αντιπροσωπεύει περίπου 1 εκατομμύριο ανθρώπους δεν είσαι καραμπινάτος αρχιφασίστας;
Εγώ δεν ζήτησα τον αποκλεισμό κανενός όποιο κόμμα και αν ψήφισε και τελοσπάντων αν απαγορεύεται η υποστήριξη της Χρυσής Αυγής εδώ ας μου το πει η διεύθυνση της σελιδας. Υποδείξεις απο τον πρώτο τυχόντα με τόσο θρασύ τρόπο δεν δέχομαι με τίποτα ειδικά όπως καταλαβαίνω, απο σένα που όπως συμπέρανα απο τα μηνύματα σου υποστηρίζεις Τσίπρα τον χειρότερο πρωθυπουργό που έχει περάσει ποτέ απο ίδρυσης Ελληνικού κράτους και επίσης φασίστα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iptamenos paratiritis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


206 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 06:13:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καταρχάς μάθε αριθμητική...Oι ψηφοφόροι του μορφώματος είναι 380.000 και όχι ένα εκατομμύριο. Στην μεγάλη τους πλειοψηφία είναι άντρες χαμηλού ή μεσαίου μορφωτικού επιπέδου, όπως εσύ, οι οποίοι δηλώνουν λόγο ψήφου 'την μεγάλη δυσαρέσκεια από την παρατεινόμενη οικονομική κρίση' (παραδεχόμενοι δηλαδή ότι δεν ασπάζονται την νεοναζιστική ιδεολογία του μορφώματος). Πρόκειται για ανθρώπους ως επί το πλείστον απαίδευτους και ανιστόρητους που πάνω στην αγανάκτησή τους νομίζουν ότι το μόρφωμα αυτό θα τους σώσει.

Σύμφωνοι 380.000 αλλά και ο ΣΥΡΙΖΑ με 18% κυβερνάει (35% με 50% αποχή) κυβερνάει και μάλιστα κυβερνάει με ολοκληρωτικό και αυταρχικό τρόπο χωρίς να ρωτήσει κανέναν, το ίδιο και ο ψεκασμένος που πήρε πολύ λιγότερους ψήφους απο τους 380.000 της Χρυσής Αυγής.

quote:
Το πιο θλιβερό με το μόρφωμα (αφήνοντας στην άκρη το κήρυγμα μίσους και τις αμέτρητες εγκληματικές ενέργειες από τη δεκαετία του '90) είναι ότι παρότι δηλώνουν ελληναράδες ωστόσο είναι αμετανόητα ξενομανείς και δουλοπρεπείς προς ξένες ιδεολογίες μην έχοντας καμία σχέση με τα (όποια) ελληνικά ιδεώδη. Λατρεύουν το Χίτλερ και τον Μουσολίνι, αποκαλούν τον πίθηκο αρχηγό 'φύρερ', χαιρετάνε ναζιστικά και γλείφουν συντηρητικούς και ακροδεξιούς στο εξωτερικό μπας και τους πετάξουν κανά ψίχουλο έμμεσης υποστήριξης (τόσο η Λεπέν βέβαια όσο και ο Τραμπ ούτε που υπολογίζουν ούτε που έχουν ασχοληθεί ποτέ με το εν λόγω μόρφωμα).

Για τον Χίτλερ και τον Μουσολίνι είναι καθαρή προπαγάνδα ποτέ δεν τους έχει υποστηρίξει κανένας απο την Χρυσή Αυγή επίσημα. Κάποια άρθρα που είχε γράψει ο Μιχαλολιάκος πολύ παλιά που εξυμνούσε ας πούμε κάποια στοιχεία τους σαν ηγετικές προσωπικότητες για την χώρα τους δεν σημαίνει με κανέναν τρόπο οτι είναι αντιπρόσωπος τους.
Άν θες να μου πεις για τον Τράμπ, τον Φάρατζ, τον Πούτιν, την Λεπέν που τους υποστηρίζει ανοιχτά πες οτι θέλεις για τον Χίτλερ και τον Μουσολίνι δεν το δέχομαι με κανέναν τρόπο απο την στιγμή που έχει ως σύμβολο τον Μεταξά ο οποίος είπε το ΟΧΙ στον Μουσολίνι.

quote:
Επίσης προσπαθούν να πείσουν ότι ο αγκυλωτός σταυρός είναι αποκλειστικά ελληνικό σύμβολο ('γαμμάδιον' και όχι 'μάιανδρος') την στιγμή που το παγκόσμιο αυτό σύμβολο ανευρίσκεται και σε πολιτισμούς που προηγήθηκαν του ελληνικού.

Εδώ ίσως να έχεις δίκιο αλλά σε κάθε περίπτωση δεν είναι σύμβολο του Χίτλερ, πριν τον Χίτλερ ήταν ετρέως διαδεδομένο σύμβολο μετά απο αυτόν τον απαγόρευσαν για τον γνωστό λόγο.
Το σύμβολο της Χρυσής Αυγής όμως δεν είναι ο αγκυλωτός σταυρός είναι ο μαίανδρος.

quote:
Επίσης το μόρφωμα αντί να λαϊκίσει έστω με κανέναν αρχαίο φιλόσοφο επιδίδεται λαϊκίζει με τους χριστιανούς...επί δεκαετίες δήλωναν παγανιστές και αντίχριστοι τώρα τρέχουν σταυροφόροι μπας και τσιμπήσουν οι γέροι και οι γριές και τους ψηφίσουν. Αλλά βλέπεις είναι που τούς παίρνει και τα κάνουν, βρίσκουν κάτι ιπτάμενα τρολ σαν και εσένα που ψάχνουν αγωνιωδώς μία ακραία ιδεολογία να τους πωρώσει και να διοχετεύσουν από εκεί τα διάφορα προβλήματα...εάν λοιπόν σε ενδιαφέρει πραγματικά ο ελληνικός πολιτισμός άνοιξε κανά σοβαρό βιβλίο και εάν σε ενδιαφέρει η ιστορία του κόμματος που ψηφίζεις άνοιξε κανά βιβλίο να διαβάσεις για τις δολοφονίες που έχουν διαπράξει οι οπαδοί της, τις δεκάδες δολοφονικές απόπειρες, την ιεραρχία τους και γενικώς όλα τα συνθετικά στοιχεία αυτού του πράγματος.

Τι το κακό βλέπεις να υποστηρίζει και τους χριστιανούς να υποστηρίζει και τους παγανιστές;
Η Ελλάδα διαχρονικά απο τα αρχαία χρόνια έχει περάσει και απο τα δυο αυτά στάδια σε θέμα θρησκείας, στα αρχαία χρόνια ήταν παγανιστές στα νεώτερα χριστιανοί.
Το γεγονός οτι υποστηρίζει και τους δυο σημαίνει οτι σέβεται ολόκληρη την Ελληνική ιστορία χωρίς να κάνει διαχωρισμους όπως άλλα εθνικιστικά χριστιανοκεντρικά κόμματα που αποκλείουν τους αρχαίους Έλληνες με χαρακτηρισμούς όπως ειδωλολάτρες και αντίχριστοι.

quote:
Επίσης συμφωνώ με τον heretic ότι σου κάναμε χάρη που ασχοληθήκαμε με τα χάλια σου...βλέπω σε άλλο σάιτ λες τον Ομπάμα 'σκυλάραπα' ή ότι 'ο εθνάρχης κασιδιάρης θα τους σκοτώσεις όλους αυτούς μια μερα'...η αμορφωσιά καλώς ή κακώς δεν μπορεί να εξοστρακιστεί από τα φόρουμ, ωστόσο οι 'πίθηκοι' που εκφράζονται έτσι δεν έχουν καμία θέση στα φόρουμ. Και ξέρεις, φράσεις δεκα-πεντάχρονων τύπου 'ο κασιδιάρης θα τους σκοτώσει όλους' τα λένε όλα! Μία φράση εκατό απωθημένα...

Τα έχω πει βέβαια αλλά δεν σε αφορά τι έχω γράψει σε άλλα σάιτ αφού έχω προκληθεί απο τις απίστευτες ακρότητες, χυδαιότητες, προπαγανδα κι ψέματα που γράφουν σε εκείνες τις σελίδες άλλα μέλη κυβερνητικοί του ΣΥΡΙΖΑ, ειδικά σε μένα όταν τους λέω τι ψηφίζω όπως εδώ ο Heretic.
Για τον Ομπάμα έχω την πιο χείριστη γνώμη και πιστεύω οτι έκανε τεράστιο κακό τόσο στην ανθρωπότητα και ακόμα πολύ περισσότερο στην χώρα μας κάτι που φάνηκε και απο τα μνημόνια και τους λαθρομετανάστες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 09:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στην τελική θέλω να μείνω στην χώρα μου γιατί δεν θέλω να παραδοθώ αμαχητ

Nαι οκ, κι εγώ τα ίδια έλεγα Ηλία αλλά δεν πάει έτσι.

Τον 1ο χρόνο έλεγα μπόρα είναι θα περάσει.
Τον 2ο έλεγα ω ρε πού.... την κάτσαμε, αλλά πού θα πάει υπομονή.
Τον 3ο χρόνο έλεγα 'τα παλικάρια δεν πονάνε Μανωλιό...ούτε και πρόκειται να με διώξουν κάποιοι αχρείοι από τη χώρα μου'.
Τον 4ο χρόνο έριχνα διαρκώς καντήλια και τον 5ο ετοίμασα βαλίτσες.

Εντάξει, πέρα από την πλάκα, η άποψή μου είναι ότι θέλει κότσια και μεγάλη γενναιότητα να πάρεις την απόφαση να φύγεις. Παρατάς γονείς, φίλους, γκόμενες, δουλειά (την όποια δουλειά τέλος πάντων είχες) και γενικώς παρατάς κάθε είδους σταθερά και άνεση πηγαίνοντας σε μία κρύα χώρα όπου έχεις να αντιμετωπίσεις ένα κάρο δυσκολίες και όπου οι άλλοι πάντα -καλώς ή κακώς- θα σε βλέπουν σαν μετανάστη. Θέλει κότσια και δυνατή θέληση για αυτό. Και γι'αυτό οι 9 στους 10 Έλληνες που λένε καθημερινά 'σκέφτομαι σοβαρά να φύγω' δεν πρόκειται ποτέ να το κάνουν, όχι μόνο επειδή μπορεί να έχουν οικογένεια ή δουλειά αλλά και επειδή φοβούνται το άγνωστο και την εκκίνηση εκ του μηδενός. Επίσης σε πληροφορώ ότι στο εξωτερικό τα πράγματα δεν είναι καθόλου ρόδινα, ο ανταγωνισμός έξω είναι πολύ πιο μεγάλος από ότι στην Ελλάδα, απλά εάν έχεις θέληση και δεξιότητες τα καταφέρνεις και προχωράς (και ξέρεις από μακρυά αγαπάς πιο πολύ την Ελλάδα, διότι δεν λούζεσαι καθημερινά τα προβλήματά της, και την ευχαριστιέσαι στα καλύτερά της το καλοκαίρι).

Και πρόσεξε, δεν προτείνω στους Έλληνες να εγκαταλείψουν τη χώρα τους, είναι εθνική τραγωδία να φεύγουν, ειδικά οι νέοι, ωστόσο εάν κάποιος βλέπει ότι δεν εξελίσσεται, εάν κάποιος βλέπει ότι είναι εγκλωβισμένος χωρίς εναλλακτικές τότε οφείλει να το τολμήσει. Αν δεν του βγει επιστρέφει, τι είχε τι έχασε τουλάχιστον όμως προσπάθησε.

Επίσης ακόμα και για τις σπουδές που ανέφερες ποτέ δεν είναι αργά και τα περισσότερα προγράμματα είναι ακόμα δωρεάν στην Ελλάδα. Εάν η κρίση μάς δίδαξε ένα πράγμα είναι ότι οφείλουμε να ζούμε την κάθε στιγμή, να κυνηγάμε τα όνειρά μας όσο τρελά κι αν είναι και ότι τέλος πάντων ναι τα λεφτά είναι πολύ σημαντικά διότι χωρίς αυτά δεν επιβιώνουμε αλλά υπάρχουν και άλλα πράγματα εξίσου σημαντικά, το να ασχολούμαστε με πράγματα που αγαπάμε πολύ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lydios_thegood
Μέλος 1ης Βαθμίδας


59 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 10:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Στην τελική θέλω να μείνω στην χώρα μου γιατί δεν θέλω να παραδοθώ αμαχητ


πηγαίνοντας σε μία κρύα χώρα όπου


Όπου χρησιμοποιεί τη χώρα σου και άλλες τριτοκοσμικές χώρες για τη συντήρηση της ψευδοανάπτυξής της και του υπερκαταναλωτισμού της.Με λίγα λόγια πηγίνεις ενάντια στη χώρα σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lydios_thegood
Μέλος 1ης Βαθμίδας


59 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 10:32:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
''Εάν η κρίση μάς δίδαξε ένα πράγμα είναι ότι οφείλουμε να ζούμε την κάθε στιγμή, να κυνηγάμε τα όνειρά μας όσο τρελά''

Μια γράφεις προσγειωμένα.Την άλλη από τα σύννεφα.
Αν η κρίση μας δίδαξε ένα πράγμα είναι ότι αν συνεχιζόταν η τρέλα της ασταμάτητης δόμησης,καταναλωτισμού,της ατομικής φιλοδοξίας,δεν θα είχε μείνει τίποτα που να μπορεί να αναγνωρισθεί σαν φύση.Κάθε τι θα μεταβαλλόταν στην προσπάθεια μεταμόρφωσής του και καθυπόταξής του στην ανθρώπινη φαντασία και στα ανθρώπινα όνειρα που δεν σέβονται ότι μπορεί να υπάρχει και ένα περιβάλλον πλαίσιο που περικλείει εκτός από ανθρώπους και δισεκατομμύρια άλλα είδη οργανισμών.
Ο πολιτισμός στηρίζεται στην ανοησία και στη φαντασία που αρνείται τη φυσική πραγματικότητα.


Edited by - lydios_thegood on 18/03/2017 10:33:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 10:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω εργαστεί ανά διαστήματα σε μερικές χώρες του εξωτερικού πριν 15 χρόνια περίπου (σαν κοντράκτορας). Πολύ περιληπτικά, με τα σημερινά δεδομένα, ξεχάστε δυτική Ευρώπη, Καναδά και ΗΠΑ. Αυστραλία Ν. Ζηλανδία δεν γνωρίζω, πιθανόν να μην είναι πια ρόδινα και εκεί τα πράγματα. Ο Ελληνας που κάνει τη λεγόμενη επιστημονική μετανάστευση, ο Ευρωπαίος θα γενικεύσω, πρέπει να κινηθεί σε αναπτυσσόμενες χώρες αν θέλει να κάνει κάτι. Με όλα τα προβλήματα που θα αντιμετωπίσει εκεί πέρα. Διαφθορά χειρότερη της Ελλάδας, μη φιλικό περιβάλλον από ανθρώπους που δεν έχουν Ελληνική κουλτούρα, προβλήματα γλώσσας και γενικά οργάνωσης κοινωνίας, περίεργες καιρικές συνθήκες και πολλά άλλα. Αν δεν μεταναστεύσεις έχοντας κάποιο πτυχίο το οποίο σκοπεύεις να χρησιμοποιήσεις μπαίνεις βαθιά στη κατηγορία των οικονομικών μεταναστών. Αν δεν έχεις πρόβλημα να βρεθείς στην αντιστοιχη θέση των Βαλκανίων στην Ελλάδα, προχώρα.

Και μια ιστορία: Γνωστός μου είναι απόφοιτος ΤΕΙ Ιχθυοκαλλιέργειας. Δεν κάνω πλάκα, παραπέμπει στη γνωστή "Ζαμπονοκοπτική", αλλά μόνο για τους άσχετους. Κανονικά θα έπρεπε αυτές οι σχολές να έχουν βάσεις στο θεό στην Ελλάδα, αλλά εμείς στοιβαζόμαστε στην Αγία Τριάδα (γιατρός-μηχανικός-δικηγόρος). Είχε μια σεβαστή προϋπηρεσία σε δική του επιχείρηση. Και αυτή έκλεισε, για τους γνωστούς λόγους. Και αντί να ανοίξει ψαράδικο ή ταβέρνα όπως του πρότειναν κάποιοι ντόπιοι, άρχισε να διαβάζει αγγελίες στον διεθνή τύπο. Πήγε και βγήκε γραφεία ατζέντηδων στο εξωτερικό. Εδώ και μερικά χρόνια κάνει καριέρα σε εταιρίες στην Ασία. Που έχουν μονάδες ιχθυοκαλλιεργειών όχι πισίνες όπως στην Ελλάδα. Εκεί εφάρμοσε αυτά που έμαθε στη σχολή. Το μόνο που χρειάστηκε να μάθει είναι κάποια τοπική γλώσσα και τα κόλπα της ντόπιας αγοράς.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lydios_thegood
Μέλος 1ης Βαθμίδας


59 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 10:46:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και μια ιστορία: Γνωστός μου είναι απόφοιτος ΤΕΙ Ιχθυοκαλλιέργειας. Δεν κάνω πλάκα, παραπέμπει στη γνωστή "Ζαμπονοκοπτική", αλλά μόνο για τους άσχετους. Κανονικά θα έπρεπε αυτές οι σχολές να έχουν βάσεις στο θεό στην Ελλάδα, αλλά εμείς στοιβαζόμαστε στην Αγία Τριάδα (γιατρός-μηχανικός-δικηγόρος). Είχε μια σεβαστή προϋπηρεσία σε δική του επιχείρηση. Και αυτή έκλεισε, για τους γνωστούς λόγους. Και αντί να ανοίξει ψαράδικο ή ταβέρνα όπως του πρότειναν κάποιοι ντόπιοι, άρχισε να διαβάζει αγγελίες στον διεθνή τύπο. Πήγε και βγήκε γραφεία ατζέντηδων στο εξωτερικό. Εδώ και μερικά χρόνια κάνει καριέρα σε εταιρίες στην Ασία. Που έχουν μονάδες ιχθυοκαλλιεργειών όχι πισίνες όπως στην Ελλάδα. Εκεί εφάρμοσε αυτά που έμαθε στη σχολή. Το μόνο που χρειάστηκε να μάθει είναι κάποια τοπική γλώσσα και τα κόλπα της ντόπιας αγοράς.

Abyssus Abyssum Invocat


Την Αγία Τριάδα τη χρησιμοποιεί το σύστημα γιατί εκεί στηρίζεται. Το σύστημα χρηματοδοτεί όσους φέρουν εις πέρας τα σχέδια του και όσοι το προστατεύουν. Η δικαστική εξουσία είναι διαφθαρμένη, προστατεύει τους παιδόφιλους στην πολιτική και θρησκευτική εξουσία. Η ιατρική υπάρχει ώστε τα πρόβατα ποτέ να μην μπορούν αν είναι υγιή. Στη φύση ο δυνατός επιβιώνει και το σύστημα δεν νοιάζεται καθόλου για την επιβίωση και την υγεία των δούλων του.Πάντα το σύστημα πάει ενάντι σε όσους το κρατάνε στους ώμους και είμαστε τόσο μα τόσο αφελείς να πιστεύουμε ότι έχει τις καλύτερες των προθέσεων για εμάς. Υπάρχουν άτομα που πιστεύουν ακόμη στα εμβόλια.Είμαστε πολύ πρόβατα.Οι μηχανικοί υπάρχουν γιατί μεταμορφώνουν αυτό που κάποτε ήταν φύση σε αυτό που λέμε πολιτισμό .
Έχει δίκιο ότι πρέπει να εστιάσουμε ( μαζικά βέβαια δεν περιμένω κάτι) στον πρωτογενή τομέα,αλλά διαφωνώ σε όλες αυτές τις μεγάλης κλίμακας πρακτικές που καταστρέφουν τη βιόσφαιρα. Είμαστε σε σημείο που η φύση δεν μπορεί να υποστηρίζει μεγάλες επιχειρήσεις.ΟΚ και τα κονόμησε ένας καταστρέφοντας πόσους άλλους ,ανθρώπους και μη,και τι έγινε ,μια τρύπα στο νερό.Μεγαλύτερη ζημιά έκανε με την εκμετάλλευση των πόρων και τα δηλητήρια που χρησιμοποιούν.

Edited by - lydios_thegood on 18/03/2017 10:48:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 12:49:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λυδιε τα χρονια περνανε κι εσυ συνεχιζεις να γραφεις σαχλαμαρες. Καποια στιγμη πρεπει να σοβαρευτεις...

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iptamenos paratiritis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


206 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 13:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Kost :
Επίσης συμφωνώ με τον heretic ότι σου κάναμε χάρη που ασχοληθήκαμε με τα χάλια σου...βλέπω σε άλλο σάιτ λες τον Ομπάμα 'σκυλάραπα' ή ότι 'ο εθνάρχης κασιδιάρης θα τους σκοτώσεις όλους αυτούς μια μερα'...η αμορφωσιά καλώς ή κακώς δεν μπορεί να εξοστρακιστεί από τα φόρουμ, ωστόσο οι 'πίθηκοι' που εκφράζονται έτσι δεν έχουν καμία θέση στα φόρουμ. Και ξέρεις, φράσεις δεκα-πεντάχρονων τύπου 'ο κασιδιάρης θα τους σκοτώσει όλους' τα λένε όλα! Μία φράση εκατό απωθημένα...

Εχω γράψει τον Κασιδιάρη εθνάρχη, τον Ομπάμα σκυλάραπα αλλά που έχω γράψει οτι ο Κασιδιάρης πρέπει να σκοτώσει τον κόσμο;
Δώσε ακριβώς το μήνυμα αλλιώς είσαι ψεύτης, απατεώνας και συκοφάντης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 14:00:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Που σαι; Τρέχα να κάνεις μήνυση κι εσύ, παρέα με τον Κασιδιάρη

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iptamenos paratiritis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


206 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 14:08:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν κάνω καμιά μήνυση απλά είναι ψεύτης και συκοφάντης όσο δεν εμφανίζει το μήνυμα που όπως ισχυρίζεται έκανα εγώ προτροπή κάπου αλλού στον Κασιδιάρη να σκοτώσει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 14:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά, πρόσεχε όμως γιατί ο kost είναι η MI6 του φόρουμ. Δεν γράφει κάτι χωρίς αποδείξεις. Κι όταν τον προκαλέσεις, έρχονται κι άλλες και τελικά βρίσκεσαι σε χειρότερη θέση από πριν. Α, και που σαι; 2Μ κόσμο έχει η Χρυσή Αυγή. Οχι το 1Μ που 'γραψες. Βάλε μέσα και τους αποθανώντες δοσίλογους από την εποχή του Εφιάλτη και μετά. Μαζεύεις και περισσότερους.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 15:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας πέσουν λίγο οι τόνοι ...
σήμερα θρηνούμε την καταδίκη του ΕΛ Αρτέμη...
πάνε τα 600+ δις (?) τρις? έχω χάσει την μπάλα!
Μια ελπίδα είχαμε, αλλά η λευκή αδελφότητα της τάκλα μακάν μας την στέρησε....
θλίψη και οργή στον σκεπτόμενο Έλληνα, απόγονο των ολύμπιων θεών, που κουβαλά το DNA τους εδω και αιώνες...

Δεν υπαρχει σωτηρία καμιά!

ΑΝΟΙΧΤΕ ΤΑ ΤΡΕΛΑΔΙΚΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lydios_thegood
Μέλος 1ης Βαθμίδας


59 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 16:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λυδιε τα χρονια περνανε κι εσυ συνεχιζεις να γραφεις σαχλαμαρες. Καποια στιγμη πρεπει να σοβαρευτεις...

Abyssus Abyssum Invocat


Γράφω αλήθειες για τις οποίες δεν είσαι έτοιμος. Θα πρέπει να επαναθεωρήσουμε τι σημαίνει επιβίωση. Άλλο επιβιώνω και άλλο υπερκαταναλώνω.
Ο καταναλωτισμός στο σύγχρονο κόσμο δημιούργησε έναν πολύ επικίνδυνο ανθρωπολογικό τύπο. Η Γη δεν μπορεί πια να αντέξει αυτό το σύστημα .Το σύστημα ούτως η άλλως είναι χρεοκοπημένο λόγω ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΟΡΩΝ. Mόνο οι πολυεθνικές επιβιώνουν και αυτό συμβαίνει όχι λόγω πραγματικών επενδύσεων αλλά απλής τροφοδότησής τους με ηλεκτρονικό χρήμα(αέρα μπανά) από τις κεντρικέ τράπεζες.Και μου παρουσιάζεις σαν μέλλον τη δουλειά στο εξωτερικό σε τέτοιες πολυεθνικές!
Η Γη δεν το θέλει αυτό το μέλλον ούτε κανένας φυσικός άνθρωπος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 17:13:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εχω γράψει τον Κασιδιάρη εθνάρχη, τον Ομπάμα σκυλάραπα αλλά που έχω γράψει οτι ο Κασιδιάρης πρέπει να σκοτώσει τον κόσμο;
Δώσε ακριβώς το μήνυμα αλλιώς είσαι ψεύτης, απατεώνας και συκοφάντης.

Κάτσε να διπλοτσεκάρω, εάν έχεις δίκιο θα ζητήσω συγγνώμη ναούμε, χωρίς αυτό να αναιρεί τις μπαρούφες που γράφεις από δω κι από κειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 17:15:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όπου χρησιμοποιεί τη χώρα σου και άλλες τριτοκοσμικές χώρες για τη συντήρηση της ψευδοανάπτυξής της και του υπερκαταναλωτισμού της.Με λίγα λόγια πηγίνεις ενάντια στη χώρα σου.

Έτσι ακριβώς...χου ρε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 17:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λύδιε. Την επόμενη φορά που θα αρρωστήσεις να πας στο φύλαρχο της περιοχής σου να σε κάνει καλά. Μακριά από τους γιατρούς, γιατί αυτοί συνταγογραφούν και φάρμακα. Με αυτά παθαίνεις καρκίνο και αποβλάκωση, τα γράφει κι άλλος ένας σαν κι εσένα εδώ. Αν το ψάξεις λίγο παραπάνω θα τον βρεις. Επίσης, αν ψάχνεις κάπου να μείνεις, ξεκίνα να βλέπεις από τώρα το Lost. Θα σου χρειαστεί, κάτι έχει μέσα για αχυροκαλύβες σε παραλίες και μπόλικη ψυχεδέλεια που σου ταιριάζει. Επίσης, αν ποτέ σου κάτσει καμιά νομική στραβή να μην πας σε δικηγόρο. Όταν σε συλλάβουν, να πας να πεις στον πρόεδρο στη δίκη αυτά που μας γράφεις εδώ μέσα. Αν μη τι άλλο, θα σου βρει σίγουρα κατάλυμα, κάπου τέρμα Χαϊδάρι ήταν ακόμα τη τελευταία φορά που τσέκαρα.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iptamenos paratiritis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


206 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 17:57:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κάτσε να διπλοτσεκάρω, εάν έχεις δίκιο θα ζητήσω συγγνώμη ναούμε, χωρίς αυτό να αναιρεί τις μπαρούφες που γράφεις από δω κι από κει

Μήνυμα θέλω ακριβώς, για το "εθνάρχης" και το "σκυλάραπας" το παραδέχομαι οτι τα έχω γράψει για το άλλο δεν θυμάμαι όχι τίποτε άλλο αλλά για να μην δημιουργούνται ψευδείς εντυπώσεις οτι οι 380.000 που ψήφισαν στις τελευταίες εκλογές Χρυσή Αυγή το έκαναν επειδή είχαν δολοφονικά ένστικτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 18:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα τι έγινε, το έσβησες?? Είμαι 100% σίγουρος ότι το διάβασα χθες....και το χειρότερο είναι ότι αναγκάστηκα να λουστώ όλες τις αηδίες που έχεις γράψει ούγκανε εκεί περί λαθροπιθήκων, περί του ξύλου που πρέπει να ρίξουν ακόμα και σε άτομα εκεί του φόρουμ που γράφεις κτλ....εντάξει λοιπόν σόρυ για το προηγούμενο, και κάνε μήνυση αν θες...το νου σου όμως πώς θα εκφράζεσαι εδώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 18:17:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εντωμεταξύ παίζει να το έσβησες με κάποιο τρόπο...στο πρώτο μήνυμα σήμερα ούτε που αντέδρασες, και μετά άρχισες να ψάχνεις να δεις...από την άλλη βέβαια αν το είχες γράψει όντως λογικά θα σε είχαν διαγράψει επί τόπου...από την άλλη εγώ είμαι σίγουρος ότι το διάβασα χθες βράδυ...τι στα διάλα...και τέλος πάντων το ερώτημα είναι γιατί κάθομαι και ασχολούμαι μαζί σου?? Heretic να το κοιτάξω μήπως αυτό?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Iptamenos paratiritis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


206 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 18:26:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή αυτό είναι το επιχείρημα σου οτι δεν αντέδρασα στο πρώτο μήνυμα και το έκανα λίγες ώρες μετά;
Το αναγνωρίζεις δηλαδή και απο μόνος σου οτι το συγκεκριμένο μήνυμα δεν υπάρχει δεν έχω διαγράψει κανένα μήνυμα μου εκεί που εννοείς, δεν κάνω καμιά μήνυση και κόψε το δούλεμα αφού γνωρίζεις πολύ καλά οτι μηνύσεις μεταξύ ανώνυμων λογαριασμών δεν υπάρχουν οι μηνύσεις γίνονται μόνο εκεί που γράφουν με κανονικά ονοματεπώνυμα.
Την γνώμη μου θα την γράφω όπως πιστεύω, αν δεν σου αρεσει μην απαντάς και όπως σε συμβούλεψε ο Aitherovamon χαμήλωσε τους τόνους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 19:41:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν θες το όνομά μου ζήτα το, μην ντρέπεσαι. Εσύ είσαι αυτός που παραληρεί ανώνυμα, εγώ απλώς έχω αλλεργία στον εμετό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 20:32:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν θες το όνομά μου ζήτα το, μην ντρέπεσαι. Εσύ είσαι αυτός που παραληρεί ανώνυμα, εγώ απλώς έχω αλλεργία στον εμετό.

Κούλαρε αστροkost, δεν λυπάσαι τα...παπάρια σου?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2017, 20:47:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ισχύει ότι τρώγομαι ώρες-ώρες...βλέπω το διάγγελμα Σώρρα τώρα για να γελάσω...επάγγελμα 'σωτήρας' τι σούργελο θεέ μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 21 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1884766
Maintained by Digital Alchemy