ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Χρεοκοπεί η Ελλάδα ( Λόγοι-Αιτίες ) Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 21
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 04:16:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν το όνομά σου είναι προσωπικό δεδομένο λοιπόν, έτσι και πω, πως ο Dr Πύρινος λέγεται Σεχραζάτ Παπαρούπα, τί θα γίνει ακριβώς?

Να σου πω τί θα γίνει. Αν υπάρχει μια Σεχραζάτ Παπαρούπα που παρακολουθεί το forum, θα διαμαρτυρηθεί. Ίσως, και δικαίως, να με πάει και στα δικαστήρια. Αν όμως είσαι πράγματι η Σεχραζάτ Παπαρούπα, θα έχεις δύο επιλογές. Ή θα εξαφανιστείς να τελειώνουμε, καθώς θα είσαι πλέον άχρηστος σαν παπαγαλάκι, ή θα με πας στα δικαστήρια, επειδή βρήκα τρόπο να αποκαλύψω το πρόσωπο πίσω από ένα nick σε ένα forum, και χέστηκε η φοράδα στο γενί τζαμί. Και βεβαίως θα γνωρίζουν όλοι πλέον, πως είσαι η Σεχραζάτ Παπαρούπα. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, ποιός χάνει?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 04:22:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν το όνομά σου είναι προσωπικό δεδομένο λοιπόν, έτσι και πω, πως ο Dr Πύρινος λέγεται Σεχραζάτ Παπαρούπα, τί θα γίνει ακριβώς?
Τίποτα.
Γιατί η διαχείριση γνωρίζει τουλάχιστον το μικρό μου όνομα οπότε θα ξέρει πότε να δράσει
(στην περίπτωση που κάποιος απ' τους διαχειριστές δεν το ξέρει ας επικοινωνήσει απευθείας μαζί μου)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 04:40:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr Πύρινε.

Εκτός που είναι εντελώς αστείο να επικαλείσαι την προστασία της ΔΟ, εσύ με τους πολλαπλούς λογαριασμούς και την γλοιώδη ισορροπία στα όρια της ανοχής, άκου και τί άλλο κάνεις.

Δηλώνεις πως χέστηκες απάνω σου. Γιατί να συμβεί αυτό όμως? Γιατί να είσαι έτοιμος, σαν από καιρό, να εγχειρίσεις τα προσωπικά σου δεδομένα στη ΔΟ? Εδώ δεν παίζει το προσωπικό απόρρητο?

Ο Μπερνάρ σε λέει γιουσουφάκι. Αλλά είναι και λίγο μπρουτάλ σαν τύπος. Εγώ είμαι χαλαρός, και προσπάθησα διάλογο μαζί σου. Εις μάτην. Λέγε λοιπόν. Να το σουτάρω το ονοματάκι?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 04:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διευκρίνηση. Όταν λέω ονοματάκι, εννοώ όνομα, επώνυμο και όνομα πατρός. Μην γίνει κάνα λάθος.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 09:24:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρες

quote:
Dr Πύρινε.

Εκτός που είναι εντελώς αστείο να επικαλείσαι την προστασία της ΔΟ, εσύ με τους πολλαπλούς λογαριασμούς και την γλοιώδη ισορροπία στα όρια της ανοχής, άκου και τί άλλο κάνεις.


Αυτή τη στιγμή, εσύ είσαι αυτός που λειτουργεί στα όρια της ανοχής, μην έχεις καμιά αμφιβολία για αυτό.
Σημειοτέον, οτι δεν γνωρίζω να έχει υπάρξει άλλο μέλος στην ιστορία του φόρουμ - την πρόσφατη τουλάχιστον γιατί δεν την γνωρίζω όλη - που να απειλεί άλλο με αποκάλυψη προσωπικών στοιχείων
Και κάτι ακόμα, για να το έχεις εντελώς ξεκάθαρο, αλλά και για να μην υπάρχει αμφιβολία για τη συμμετοχή μου
Ως Dr Jekyll Mr Hyde μου είχε λεχθεί, οτι αν θέλω να συνεχίσω τη συμμετοχή στο φόρουμ, θα έπρεπε να συναντηθώ με την Δ.Ο.
δηλώνω λοιπόν για να είναι και γνωστό, οτι όποτε θέλει η Δ.Ο. μπορεί να γίνει μια τέτοια συνάντηση και εγώ δεν θα βάλω εμπόδια
quote:
Δηλώνεις πως χέστηκες απάνω σου. Γιατί να συμβεί αυτό όμως? Γιατί να είσαι έτοιμος, σαν από καιρό, να εγχειρίσεις τα προσωπικά σου δεδομένα στη ΔΟ? Εδώ δεν παίζει το προσωπικό απόρρητο?
Κατά το παρελθόν, με την ΔΟ είχαμε κάποιον "κοινό γνωστό" από τον οποίο έτυχε να μάθουν δύο πράγματα για 'μένα, σε φιλικό βέβαια καθαρά επίπεδο. Οπότε ήδη γνωρίζουν αυτά που εσύ θες να αποκαλύψεις. Προσθέτω μάλιστα οτι γνωρίζουν και πού μένω, κάτι που εσύ μάλλον δεν το ξέρεις καθώς δεν αναγράφεται κάπουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 09:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και κάτι ακόμα, για να το έχεις εντελώς ξεκάθαρο, αλλά και για να μην υπάρχει αμφιβολία για τη συμμετοχή μου
Ως Dr Jekyll Mr Hyde μου είχε λεχθεί, οτι αν θέλω να συνεχίσω τη συμμετοχή στο φόρουμ, θα έπρεπε να συναντηθώ με την Δ.Ο.
δηλώνω λοιπόν για να είναι και γνωστό, οτι όποτε θέλει η Δ.Ο. μπορεί να γίνει μια τέτοια συνάντηση και εγώ δεν θα βάλω εμπόδια

Μάλιστα....

Ρε τι μαθαίνει κανείς, από τις 'εξομολογήσεις'....

Δηλαδή, δηλώνεις ευθαρσώς και ανερυθρίαστα
ότι έτυχες/τυγχάνεις
ειδικής μεταχείρισης από τη Δ.Ο.
και απολαμβάνεις ειδικών προνομίων....

Νταξ,
ΟΚ....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 09:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@Ντιεσέμης:


Δεν ξέρω αν έχει κάποιο νόημα να θέτεις το θέμα της επωνυμίας του καθεμιανού εδώ μέσα, με αυτόν τον τρόπο
(δηλ. που να φαίνεται σε τρίτους ή στον ίδιο ως "αποκάλυψη" ή/και ως "απειλή").

Υπήρξαν και αρκετά άλλα θέματα στο Εσωτέρικα στα οποία έχει θιχτεί αυτό με επιχειρηματολογία ενθεν κακείθεν.

Η μόνη περίπτωσις που θα μπορούσα να υποθέσω ότι ίσως να ήταν χρήσιμο -αλλά και πάλι αμφισβητούμενο- προς τέρψιν του φιλοθεάμονος κοινού,
θα ήτο εάν αποκαλύπτετο ότι ο δοχτωράκος της συμφοράς είναι κανας τελειωμένος νυν ή πρώην ΟΝΝΕΔίτης, κλακαδόρος, χειροκροτητής και ευνοούμενος του Κούλη,
αλλά και πάλι, πέραν από ένα αυτοϊκανοποιητικό,
"νταξ' καλά τον καταλάβαμε τον π@@στη" δεν θα κέρδιζε και κανείς τίποτα.

Γι'αυτό εμένα προσωπικά μου αρκεί ο (βαρύς, πλην αλλ'όμως αληθής) χαρακτηρισμός που απέδωσε ο Αμεινίας στον δόχτωρα-Γιουσουφάκιον

κατά πλήρη αναλογία προς τον Γιαλαντζή Χ.Ο.

και δεν θα χρειαζόμουν κάτι πέραν από τα υφιστάμενα γραπτά των άνωθι αναφερομένων διότι ξεμπροστιάζονται και μόνοι τους μέσα από αυτά.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 12:31:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο πιο βαρύς χαρακτηρισμός για μένα, είναι αυτός του επαγγελματία σχολιαστή στο ίντερνετ. Γνωρίζω ότι υφίσταται σαν αντικείμενο απασχόλησης, φυσικά δεν ξέρω αν τον εξασκεί πραγματικά ο φίλος μας. Αυτό που θέλω να πω είναι πως κάπου θα κατανοήσω μερικούς απεγνωσμένους ανεπάγγελτους αν τρέξουν να βγάλουν κανένα φράγκο με αυτόν το τρόπο. Μιας και στην Ελλάδα του 2016, το επόμενο στάδιο της ανήθικης κερδοσκοπίας περιλαμβάνει ποινικές πράξεις ή άντε... την επ' αμοιβή προσφορά ερωτικών υπηρεσιών, και απέχει αρκετά από το να το χαρακτηρίσεις επάγγελμα. Φυσικά αν κάνεις τον σχολιαστή δωρεάν, από χόμπι, πρέπει όντως κάτι να μην πάει καλά με σένα.

Στο θέμα μας τώρα, όταν κάποιος ομολογεί ότι διατηρεί δυο ενεργούς λογαριασμούς σε κάποιο φόρουμ, ή υπάρχουν και παλαιότεροι, και αυτό γίνεται αγνοία της Δ.Ο, για δόλιους λόγους, αυτό είναι σαφής λόγος διαγραφής. Άμα είναι να φτιάχνουμε για να καίμε ψευδώνυμα για προκλητικό και στρατευμένο σχολιασμό/κειμενογραφία και να ξαναφτιάχνουμε νέα για να συνεχίσουμε την σπέκουλα εκεί που την αφήσαμε πριν... αυτό πρέπει να προβληματίσει πολλούς. Ειδικά με μια περίεργη συγχρονικότητα που δείχνει να έχει συσχέτιση με την υπονόμευση συγκεκριμένων πολιτικών καταστάσεων. Τότε το θέμα ξεφεύγει από τα όρια του όποιου netiquette.

Abyssus Abyssum Invocat

Edited by - Heretic on 05/06/2016 12:34:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 13:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην αγνοείτε την περίπτωση, να πρόκειται απλώς για βλάκα του ιντερνετ.
Σαν κι αυτούς τους αμόρφωτους ημιμαθείς ξερόλες των καφενείων.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

betelgeuse
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 15:46:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους betelgeuse  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Dr Πύρινε.

Εκτός που είναι εντελώς αστείο να επικαλείσαι την προστασία της ΔΟ, εσύ με τους πολλαπλούς λογαριασμούς και την γλοιώδη ισορροπία στα όρια της ανοχής, άκου και τί άλλο κάνεις.

Δηλώνεις πως χέστηκες απάνω σου. Γιατί να συμβεί αυτό όμως? Γιατί να είσαι έτοιμος, σαν από καιρό, να εγχειρίσεις τα προσωπικά σου δεδομένα στη ΔΟ? Εδώ δεν παίζει το προσωπικό απόρρητο?

Ο Μπερνάρ σε λέει γιουσουφάκι. Αλλά είναι και λίγο μπρουτάλ σαν τύπος. Εγώ είμαι χαλαρός, και προσπάθησα διάλογο μαζί σου. Εις μάτην. Λέγε λοιπόν. Να το σουτάρω το ονοματάκι?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.



Δε γνωρίζω τι αξιόποινο έχει διαπράξει το μέλος Πύρινος και του ζητάτε ταυτοπροσωπία, διαπιστώνω όμως οτι υπάρχουν μέλη που έχουν διαπράξει ΑΞΙΟΠΟΙΝΕΣ πράξεις (οχι ορισμένες απο εμένα αλλά απο τους νόμους του κράτους) και δεν είδα πουθενά να ζητάτε κάτι αντίστοιχο!
DSM, είστε μέλος της ΔΟ;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 16:45:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μάλιστα....

Ρε τι μαθαίνει κανείς, από τις 'εξομολογήσεις'....

Δηλαδή, δηλώνεις ευθαρσώς και ανερυθρίαστα
ότι έτυχες/τυγχάνεις
ειδικής μεταχείρισης από τη Δ.Ο.
και απολαμβάνεις ειδικών προνομίων....


Ειδική μεταχείριση δεν τυγχάνω μόνο εγώ, τυγχάνει και ο DSM και ο NIKOMAΧΟΣ και άλλα μέλη που επανειλημμένα με έχουν προσβάλει - και όχι μόνο εμένα - και μάλιστα με έχουν ακολουθήσει επι τούτου σε θέματα για να δημιουργήσουνε έριδες
Σε ο,τι αφορά εμένα, η διαχείριση μου είχε πει οτι για να διατηρήσω τον λογαριασμό Dr Jekyll Mr Hyde χρειαζόταν να έχουμε κατ' ιδίαν συνάντηση. Δεν είχαν πει οτι απαγορεύεται δια παντός να συμμετάσχω ξανά στο φόρουμ - κάτι που έχει συμβεί και με άλλα μέλη, δηλαδή μετά τη διαγραφή τους, συμμετείχαν με καινούριος λογαριασμούς (τους επιτράπηκε). Είναι άλλο ο αποκλεισμός του χρήστη και άλλο ο αποκλεισμός του λογαριασμού.
Σε κάθε περίπτωση εγώ είμαι διαθέσιμος για τη διαχείριση και για κατ' ιδίαν συνάντηση
είναι κάτι άλλωστε που το σκέφτομαι απο καιρό
quote:
Η μόνη περίπτωσις που θα μπορούσα να υποθέσω ότι ίσως να ήταν χρήσιμο -αλλά και πάλι αμφισβητούμενο- προς τέρψιν του φιλοθεάμονος κοινού,
θα ήτο εάν αποκαλύπτετο ότι ο δοχτωράκος της συμφοράς είναι κανας τελειωμένος νυν ή πρώην ΟΝΝΕΔίτης, κλακαδόρος, χειροκροτητής και ευνοούμενος του Κούλη,
Το πιο ωραίο της υπόθεσης, είναι οτι αν αποκαλυπτόταν το όνομά μου, αυτό που θα αποδεικνυόταν είναι το ακριβώς αντίθετο απο αυτό που ο ΣΥΡΙΖΑιος (ο Heretic εννοώ) μαζί με τον DSM ισχυρίζονται.
Αντιθέτως, κάποιος που θα ήταν πολύ "ψαχτήρι" μπορεί να έβρισκε στο διαδίκτυο απο βίντεο και φωτογραφίες με ανεξάρτητο φοιτητικό κίνημα αλλά ακόμα και φωτογραφίες σε πορείες του ΚΚΕ(!)
Κατά συνέπεια το μόνο που θα έμενε για τον DSM και τον κάθε DSM να αποδεχτεί, είναι οτι αυτό που γράφω είναι άποψη μου και οτι το δικαίωμα στην ελευθερία του λόγου, είναι ούτως ή άλλως απαραβίαστο.
Ξέρω οτι σε όλους αυτούς - τους δήθεν προοδευτετικούς, φιλευλεύθερους δεν ξερω τι - δεν τους αρέσει και πολύ η δημοκρατία
αλλά έτσι έχουν τα πράγματαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 16:53:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το πιο ωραίο της υπόθεσης, είναι οτι αν αποκαλυπτόταν το όνομά μου, αυτό που θα αποδεικνυόταν είναι το ακριβώς αντίθετο απο αυτό που ο ΣΥΡΙΖΑιος (ο Heretic εννοώ) μαζί με τον DSM ισχυρίζονται.
Αντιθέτως, κάποιος που θα ήταν πολύ "ψαχτήρι" μπορεί να έβρισκε στο διαδίκτυο απο βίντεο και φωτογραφίες με ανεξάρτητο φοιτητικό κίνημα αλλά ακόμα και φωτογραφίες σε πορείες του ΚΚΕ(!)

Λοιπόν Πύρινος, κοίτα να δεις, κάποιος πρέπει να στο πει με τρόπο και αυτός έλαχε να είμαι εγώ: Τις φαντασιώσεις σου πήγαινε να τις λες στις ροζ γραμμές. Εδω δεν μας αφορούν, αντιθέτως μας αηδιάζουν. Όσο για τις πορείες του ΚΚΕ, επίσης πρέπει να στο πω, μια φορά αφισοκολλητής, για πάντα αφισοκολλητής. Επίσης υπάρχουν και προεκτάσεις χαφιεδισμού, όπως λένε στο ΠΑΜΕ, αλλά αυτά καταλήγουν σε ξυλοφόρτωμα. Πιθανόν να σου συνέβη κι αυτό, γι' αυτό και το μένος σου προς την αριστερά.

Επίσης, σε ποιες οργανώσεις συμμετέχεις και από που έχεις εισοδήματα, μάλλον απίθανο να το εντοπίσουμε, οπότε άσε τις φιοριτούρες και την ανούσια φλυαρία.
Εμείς κρίνουμε από την εικόνα σου εδώ μέσα, την όποια δουλειά της αστυνομίας, θα την κάνει η αστυνομία, όταν θα έρθει η ώρα της, σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενά σου.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 17:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
betelgeuse
Δε γνωρίζω τι αξιόποινο έχει διαπράξει το μέλος Πύρινος και του ζητάτε ταυτοπροσωπία
Αυτά τα ζητήματα ανήκουν στο παρελθόν
I've made my peace που λέμε, σε σχέση με όλα αυτά
Κάποιοι βέβαια (από αυτούς που προσπαθούν να με διώξουνε) δεν έκαναν ποτέ την ειρήνη τους μαζί μου.. αλλά αυτό είναι δικό τους θέμα

ασκήσεις εγωισμού

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

betelgeuse
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 18:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους betelgeuse  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αν χρειάζονταν να τρέχω πίσω απο τον κάθε θιγμένο για να απολογούμαι,θα έκανα μονο αυτό.
Πρόβλημα τους!
Εσυ τι θες, να τους το λύσεις;
Γιατί;
Πάλι για απολαβες θα ψάχνουμε;
Αρκετά!
Εδω υπάρχει σοβαρό θέμα που ξεπερνάει τα όρια του προσωπικού!
Για να κάνω και έναν παραλληλισμό.
Εχεις εσύ το σπιτάκι σου και δεξιώνεσαι όσους και όποιους γουστάρεις,σύμφωνει!
Μια ωραία μέρα,έρχεται ένας τυπάκος ονόματι Χ και σου πετάει στην τραπεζαρία ένα κιλό ηρωϊνη (το αν την εποχή που την απίθωνε στην τραπεζαρία σου ήταν παράνομη ή οχι είναι προς διερεύνηση,οχι απο εμένα).
Υπόθεση εργασίας κάνουμε, οπότε ας υποθέσουμε οτι όταν το έκανε η κατοχή και εμπορία της ήταν ας πούμε ανεκτή.
Ομως, την επόμενη μέρα βγαίνει ένας νόμος που απαγορεύει την κατοχή και πώληση και όποιος συλλαμβάνεται να κατέχει ή να διαθέτει το προαναφερθέν ιδεολόγημα,συγνώμη,την προαναφερθείσα ουσία διώκεται ποινικά.
Ποια είναι η θέση σου;
Τι πιστεύεις οτι πρέπει να κάνει ο σπιτονοικοκυρης και τι τα ομοτράπεζα μέλη;
Στην τελική, οφείλης να υπακούσεις το νόμο της πολιτείας σου ακόμη και αν αυτός αντιβαίνει τα προσωπικά σου συμφέροντα;

Ετσι και αλλιώς σε όποιο θέμα και να μπήκα ένας αχταρμάς κατέληγε,αλλά αν κάνετε κέφι ανοίγω ξεχωριστή ενότητα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 18:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προτείνω να αφήσουμε το...ζεύγος, να εναγκαλίζεται κατά μόνας.

Heretic και DSM, σε σας απευθύνομαι.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 18:52:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με την τσουβαλοποίηση δεν απαλλάσσεσαι από τις προσωπικές σου ευθύνες Νικόμαχε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

betelgeuse
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 18:59:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους betelgeuse  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Heretic και DSM, σε σας απευθύνομαι.

Εγώ πάλι, οχι!
Αυτοι δεν είχαν συμμετοχή τότε,αν πάλι θέλουν να μπουν στο χορό τώρα, μαγκιά βλακεία δεν κρίνω, ας το πράξουν!
Εσυ όμως...ας πρόσεχες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

betelgeuse
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 19:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους betelgeuse  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλέπω σκόνη στον ορίζοντα, μην είναι το ιππικό ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ;
Περιμένεις κάποιον;
Σου έφαγε η γάτα το πληκτρολόγιο;
Ξαναδιαβάζεις αυτά που έγραφες;
Ανακαλείς,μήπως, λέω μήπως, κάποια απο αυτά ή επιμένεις στις τότε διατυπώσεις σου;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 19:47:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω με τον zip δεν εχω θεματα, οποτε δεν ανακατευομαι. Να θυμισω απλα οτι δεν υπαρχει κατι πιο ακυρο, απο το "ο εχθρος του εχθρου μου, ειναι φιλος μου". Αυτα...

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 19:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν νομίζω οτι ο παραπάνω πρόκειται για το Ζιπ..
Πάντως εγώ δεν καταλογίζω στον Νικόμαχο την διαγραφή του ΝτόκτορΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
betelgeuse
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 19:59:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους betelgeuse  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιος είναι ο zip πάλι;
Heretic,
πως κρίνεις οτι ένας άνθρωπος είναι εχθρος ή φίλος;
να το περιορίσουμε στα στενά πλαίσια του χώρου που μας φιλοξενεί παρακαλώ γιατί απο εδώ αρχίζουν όλα, μην το γενικεύουμε!
Πως κρίνεις λοιπόν οτι κάποιος που γράφει σε ένα φορουμ είναι εχθρος ή φίλος;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

betelgeuse
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 20:06:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους betelgeuse  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν νομίζω οτι ο παραπάνω πρόκειται για το Ζιπ..
Πάντως εγώ δεν καταλογίζω στον Νικόμαχο την διαγραφή του Ντόκτορ



Και μόνο που τη χρεώνεις κάπου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 20:09:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν την χρεώνω σε κανένα συγκεκριμένο πρόσωπο
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 20:11:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακαλώ να διαβάζετε αυτά που γράφω, όχι αυτά που δεν γράφω
(παράκληση προς όλους)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
betelgeuse
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 20:23:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους betelgeuse  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλά τη χρεώνεις κάπου ετσι γενικά και αόριστα, μάλιστα!
Ε, μα εκεί είναι το ζουμί, σε αυτά που ΔΕΝ θέλεις να γράψεις.
Ξέρεις γιατί, διότι είναι πηγαία και τρομάζεις και μόνο στη σκέψη οτι θα αλωνίζουν, μια χαρά είναι μαντρωμένα τα καημένα!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 20:39:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ δεν είμαι Ζιπ φίλτατε, αναγνωρίζω οτι ορισμένες καταστάσεις είναι μπερδεμένες - και οτι έχω λάβει και εγώ μέρος σε αυτό το μπέρδεμα - και οτι πολλές φορές τα γεγονότα, εξαιτίας λάθος επιλογών και εξωτερικών απροσδιόριστων παραγόντων, οδηγούνται αλυσιδωτά σε μια πορεία που είναι δύσκολο να την αποτρέψειςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
betelgeuse
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 20:58:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους betelgeuse  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μοιρολάτρη!

Να μιλάς για σένα και ασε τον zip εκεί που βρίσκετε, οχι τίποτε άλλο θα σκάσει μύτη και θα λένε οτι τον κάλεσες!
Βασικά, μίλα για οτι θες, αν έχεις να πεις κάτι και για το ερώτημα που μου δημιουργήθηκε,εκφράσου ελεύθερα, δεν είναι δικός μου ο χώρος για να σε κάνω να αυτολογοκρίνεσαι, στην καλύτερη των περιπτώσεων!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 21:42:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι ενδιαφέρον το ερώτημα που έθεσες, αλλά μπήκες σε πολύ λάθος στιγμή για να κάνεις τα point σουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
betelgeuse
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2016, 21:59:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους betelgeuse  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορείς να μου υποδείξεις τη στιγμή γιατί μου διαφευγεί;
Συμβαίνει κάτι;
Επειδή έγραψε ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ οτι προσέτρεξα σε βοήθεια σου;
Εγώ δεν υποθέτω, παραθέτω στοιχεία που τόσο λατρεύει αυτό το παιδί και τον μεταπείθουν κιόλας.
Καλώς, θα περιμένω(και εγώ) το ιππικό!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2016, 01:11:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΜΕΙΝΙΑ

Ο νέος δήμαρχος του Λονδίνου, αυτός ο μουσουλμάνος, είναι ο δήμαρχος που θα υποκλίνεται η Σάσα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 21 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy