ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Περιοδικά - Βιβλία
 ΜΑΓΕΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2016, 23:15:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειασας..ειμαι η Λινα και θελω αν κανεις γνωριζει απο μαγεια ας μου απαντησει..εδω και πολλα χρονια υποψιαζομαι μαλλον ειμαι σιγουρη πως καποια γνωστη για την ακριβεια η αδερφη του πατερα μου μου εχει κανει μαγεια..καποια φορα με καλεσαι στο σπιτι της ταχα να μου πουν με μια φιλη της το φλιτζανι..εγω η αφελης πηγα..μου ειπε η φιλη της η οποια και αυτη ειναι στο κολπο μιας και ολα της πανε στραβα οπως και της θειας μου..μου ειπε λοιπον η φιλη της το φλιζτανι..το περιεργο ομως ειναι πως μετα οταν πηγα 2 -3 φορες και της ζητουσα να μου πει το φλιτζανι απεφευγε με πεισμα να μου το πει..ταχα ελεγε ειναι Σαββατο και το εχει σε κακο να λεει φλιτζανι και τετοιες δικαιολογιες..στην αρχη δεν υποψιαστηκα τιποτε..αλλη μια φορα με καλεσαν οι κυριες πραγμα σπανιο να παω μαζι τους σε ενα αποκριατικο παρτυ..ημασταν εγω η θεια μου η φιλη φιδι και η κορη της θειας μου..εγω παρηγγειλα κρασι και κοιταγα αμερημνη τον κοσμο..ωσπου ειδα την ξαδερφη μου να πινει απο το δικο μου ποτηρι γιατι το δικο της κρασι ειχε τελειωσει..οταν το καταλαβε η θεια μου αρχησε να την χτυπαει και να την φωναζει γιατι επινε απο το ποτηρι μου..μου φανηκε παραξενο αλλα δεν εδωσα σημασια..οταν ομως αρχησαν τα πραγματα να μου πανε πολυ ασχημα και αυτο συμβαινει πολλα χρονια απο τοτε που γινανε αυτα αρχησα να δινω σημασια στις κινησεις τους και να εχω μια φοβερη διαισθηση πως μου κανανε μαγεια..δεν μπορω να σηκωσω κεφαλι..!!!!..μολις βρισκω μια δουλεια την χανω..μολις βρω μια φιλεναδα αυτη ως δια μαγειας εξαφανιζεται.δεν μπορω να βρω εναν συντροφο..μολις βγουμε χωρις καν να εχει προκυψει σχεση αυτος χανεται χωρις να εχει γινει καπια παρεξηγηση..με την οικογενεια μου δεν τα παμε πια καλα..ολα τους φταινε πανω μου..γενικα.. ολοι με αποφευγουν και νιωθω ενα μισος απεναντι μου χωρις λογο..!!!δεν ειναι δυνατον λεω να συμβαινει αυτο στα καλα καθουμενα χωρις να εχει γινει καποια παρεξηγηση....!!!..ειναι φανερο οτι με εχουν δεσει με μαγεια να μην μπορω να παω μπροστα..ειναι πολυ κακιες αυτες...για ολους εχουν να λενε ασχημα πραγματα εχουν ενα κακο βλεμμα που φοβιζει και μετανιωνω πικρα που εμπλεξα μαζι με τους...!! εκτος απο αυτα πασχω χρονια απο αυπνια..!μια φορα που μπορεσα και κοιμηθηκα ειδα στον υπνο μου εναν παππα που ηρθε και μου ειπε οτι πρεπει να με διαβασει γιατι ειπε εχω πισω μου τον διαβολο..!!τρομοκρατηθηκα και ξυπνησα..δεν προλαβε να με διαβασει.. ειμαι σιγουρη ο Θεος μου εστηλε ενα μηνημα..εχω παει 3 φορες στον Αγιο Κυπριανο μα δεν εγινε τιποτε..αντιθετως χειροτερα γινανε ολα..αργοτερα μου ειπε ενας Ιερεας οτι δεν ειναι καλα να πηγαινει εκει κανεις γιατι παει με ενα προβλημα και φευγει με δεκα..ισως και να εχει δικιο..το νιωθω οτι κατι μου εχουν κανει..θα ηθελα αν υπαρχει κανεις εδω μεσα που να γνωριζει απο αυτα να μου πει αν οντως μπορει κανεις να κανει μαγεια με το φλιτζανι του καφε η να μου βαλανε κατι στο κρασι...και πως μπορω εγω να λυσω αυτα τα μαγεια?? γιατι το να πιστευει κανεις στο Θεο να κοινωναει και να πηγαινει καθε Κυριακη στην εκκλησια δεν νομιζω να βοηθαει στο να λυθουν τα μαγεια..μηπως ξερει κανεις καποιον Ιερεα καλο να παω να με διαβασει την Ευχη κατα της μαγειας αλλα οχι με αλλα ατομα μαζι..!!!και επειδη μενω Θεσσαλονικη μηπως ξερει καποιος καποιον Ιερεα εδω κοντα??..Σας παρακαλω βοηθηστε με..!!!υποφερω..!!!

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2019, 00:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν θελεις δες εδω http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=3&TOPIC_ID=5797
που εγραψα ηδη σε ενα φιλο για θεματα παρομοια και αν ακομη σε παιδευει το θεμα με ρωτας οτι θες.

Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2019, 09:40:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε χρειαζόμαστε υπηρεσίες μάγων, ευχαριστούμε πολύ.

https://www.doctoranytime.gr/s/Psychiatros

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Revelator
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


31 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2019, 18:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Revelator  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για μάυρη μαγεία δεν γνωρίζω άλλα αν σου πώ τι είχα αντικρίσει πρίν 10 περίπου χρόνια σε κάποιο γνωστό άναρχο εμπορικό των Αθηνών, νομίζω ότι θα αναθεωρούσες κάποιες απόψεις που έχεις γενικά για μεταφυσικά φαινόμενα.
Λεπτομέρειες δεν θα πώ απλά αυτοί που το είδαν η το άκουσαν ίσως και να μην κοιμήθηκαν το ίδιο βράδυ.

Και λόγω ισχυρών επιχειρηματικών συμφερόντων φυσικά αποσιωπήθηκε.!.!

"Your Soul Make Your Words Count"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2019, 19:09:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν νομιζω πως εχεις καταλαβει ποιες ειναι οι αποψεις που εχω για τα μεταφυσικα φαινομενα. Για πες όμως;

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Revelator
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


31 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2019, 21:12:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Revelator  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Heretic πρώτα απ' όλα πρέπει να σου πώ ότι προσωπικά δεν πιστέυω στην ύπαρξη του θεού όσον αφορά την αδικία και την εκμετάλλευση.

Με λίγα λόγια δεν πιστέυω ότι υπάρχει Θεός ο οποίος κάνει αισθητή την παρουσία του έτσι ώστε να προστετέυει ή να αποφέρει την δικαιοσύνη στους εκλεκτούς και στους καλούς ανθρώπους οι οποίοι αδικούνται..

Σε γενικές γραμμές όμως αν κάποιος με ρώταγε τι είναι θεός θα του απάνταγα το σύμπαν..

Δεν πιστέυω όμως ο θεός παρεμβαίνει ώστε να αποκαταστήσει την δικαιοσύνη ανάμεσα στους ανθρώπους, ή τουλάχιστον δεν έχω αντιληφθεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο στην μικρή εμπειρία ζωής που έχω εώς τώρα, γιατί είμαι και σχετικά νέος ηλικιακά μόλις 35.


Έτσι όπως δεν πιστέυω στον Χριστιανικό Θεό θα μπορούσε κάλλιστα να υποθέσει κάποιος ότι δεν πιστέυω εξίσου σε υπόγειες δαιμονικές δυνάμεις...

Όλα αυτά μέχρι που ήρθα τετ α τέτ με κάτι υπόγειο και δαιμονικό στις 06/12/2008 (τότε που είχαν γίνει οι εξεγέρσεις των αντιεξουσιαστών αν θυμάστε καλά) ακόμα το θυμάμαι σαν ήταν χτές..

Για περισσότερες λεπτομέρειες μόνο prive γιατί μπορεί να τα διαβάσουν και κάποιοι άλλοι..

Τώρα όσον αφορά την παραπομπή του Heretic σε ψυχίατρο ήμουν και εγώ κάπως έτσι με αυτούς που ασχολούνται με τα ζώδια..

Πρέπει να σου πώ Heretic ότι έτσι για πλάκα είχα πάρει έναν άγνωστο αστρολόγο (με ειρωνική διάθεση) τηλεφωνικά να μου βρεί το γενέθλιο χάρτη με βάση την ημερομηνία και την ώρα που έχω γεννηθεί. Και πρέπει να σου πώ ότι μου βρήκε ένα προβλημα υγείας το οποίο με βασανίζει και με ταλαιπωρεί μέχρι τώρα, επίσης εντόπισε κάποιο στοιχείο της προσωπικότητας μου, το οποίο είναι σαν κύριο χαρακτηριστικό του χαρακτήρα μου.

Με λίγα λόγια καλύτερη και απο ψυχολόγο ή γιατρό που θεωρείται και επιστήμονας!

Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι δεν πρέπει να απορρίπτουμε κάτι το οποίο δεν έχουμε ψάξει σε βάθος, πόσο μάλλον να μην έχουμε ασχοληθεί καθόλου.

"Your Soul Make Your Words Count"

Edited by - Revelator on 16/05/2019 21:19:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2019, 08:35:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Revelator, ασπάζομαι σχεδόν το 99% αυτών που έγραψες. Ίσως να μην το έχεις αντιληφθεί, γιατί δεν έχουμε κάτσει να συζητήσουμε σοβαρά στο esoterica, υπήρξε κι εκείνο το πρόσφατο ατυχές περιστατικό. Τέλος πάντων, ποτέ δεν είναι αργά. Να διευκρινίσω μόνο κάτι: ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι όσοι πιστεύουν σε μεταφυσικά συμβάντα είναι για τον ψυχίατρο. Σε πολύ συγκεκριμένα άτομα που έρχονται εδώ, είτε από τη μεριά του θύματος, είτε από τη μεριά του θύτη, τους έχω προτρέψει να πάνε να κοιταχτούν. Δεν βλάπτει η συγκεκριμένη προτροπή, όλοι πρέπει να "κοιτάζονται" γενικώς.

Γνωρίζω περίπτωση που πήγε αρχικά σε (γνωστό μου) ψυχίατρο, ο οποίος ως όφειλε του είπε τα γνωστά, ότι έχει πέσει σε αρνητικές συγκυρίες και ερμηνεύει κάποια γεγονότα κάτω από συγκεκριμένη οπτική, του έκανε και μια ελαφρά συνταγογράφηση. Όταν όμως άρχισε να τα βλέπει και ο ίδιος να συμβαίνουν ακόμα και μέσα στο ιατρείο του, τρομοκρατήθηκε τόσο που έδιωξε τον άνθρωπο, λέγοντας του πως είναι καλά και δεν χρειάζεται γιατρό. Και στη συνέχεια μας είπε πως δεν θα ξαναπιάσει ποτέ τέτοιες περιπτώσεις.

Το να κάνεις πάντως μια κουβέντα με κάποιον ειδικό, αν σε απασχολούν συγκεκριμένα θέματα δεν κάνει κακό. Δεν εννοώ μόνο την περίπτωση κάποιου που νομίζει ότι πολιορκείται από το δαιμονικό βασίλειο. Επίσης το να είσαι μέσα στη γκρίνια συνέχεια και να σου φταίνε πάντα οι άλλοι για τις ατυχίες σου, είναι μια ισχυρή ένδειξη ότι κάτι δεν κάνεις καλά εσύ. Μια κλασική γνωσιακή-συμπεριφοριστική προσέγγιση από κάποιον εκπαιδευμένο ψυχολόγο θα αποκαλύψει πολλά. Το να κυκλοφορεί κάποιος στα κοινωνικά δίκτυα και να σκαρφίζεται ιστορίες για να τραβάει την προσοχή των άλλων, κάθε άλλο παρά λύση στα προβλήματά του δίνει.

Θα με ενδιέφερε πάντως να μάθω περισσότερα για την περίπτωση που αναφέρεις. Χρησιμοποίησε τη δυνατότητα αποστολής email μέσω του esoterica αν θέλεις, να μου πεις ιδιαιτέρως. Αν δεν δουλέψει (γιατί συμβαίνει μερικές φορές αυτό) μου λες να δούμε εναλλακτικές

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)

Edited by - Heretic on 17/05/2019 08:38:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2019, 09:23:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναφορά στο επίμαχο συμβάν μπορεί να γίνει κι εδώ .
Δεν αναφέρονται ονόματα ούτε του πρωταγωνιστή ούτε του θεατή.
Θα ενδιέφερε κι άλλους να μάθουν γι'αυτό την ιστορία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
9.570313E-02
Maintained by Digital Alchemy