ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Εξωγηινοι στην Αρχαια και Συγχρονη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2020, 11:51:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε φιλαράκο, θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Τι από τα δυο συμβαίνει: Πιστεύεις ότι είσαι τόσο έξυπνος και μας παίζεις μπάλα ή εμείς είμαστε τόσο βλάκες και δεν καταλαβαίνουμε;

Και συνεχίζω το εκπαιδευτικό έργο:

Constructing the cyber-troll: Psychopathy, sadism, and empathy

Edited by - Heretic on 13/12/2020 13:17:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2020, 17:09:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ρε'σεις φτιάνει πια !
Εδω εμφανίζονται μονόλιθοι σε όλο τον πλανητη! με εσας θα ασχολουμαστε;
που δεν είναι μονόλιθοι δηλαδή, αλλα στρατζαριστή λαμαρίνα
εμένα αλλο με έμαθαν στο σχολείο οτι ειναι ο μονόλιθος
Ο πιο πρόσφατος προχθές στην Αυστραλία μάλιστα ειχε και συντεταγμένες χαραγμένες πανω του, και ηταν "δεμένος" με πριτσινια
Και ασχολείται ολος ο κόσμος με αυτά!
Και γραφονται αρθρα για τους «μυστηριώδεις» μονόλιθους καθημερινα σε ολοκληρο τον κοσμο!
το πιστεύεται; κάθεται δημοσιογραφος (έστω και σε επίπεδο πρακτικής) και γράφει για στρατζαριστες λαμαρίνες που εμφανίζονται "μυστηριωδώς" και ο "αρχισυντάκτης" το δημοσιεύει!

Τωρα θα μου πεις: "και σε πειράξαμε εμείς;"

χμμμ ... σα να έχεις δικιο ... οκ συνεχίστε
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2020, 13:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ανησυχητικό θα ήταν να αρχίσουν να εμφανίζονται και διαφημιστικά μηνύματα επάνω. Διευθύνσεις τεχνιτών δηλαδή, που φτιάχνουν μονόλιθους κατά παραγγελία. Οπότε, ακολουθώντας το κουβάρι, καταλήγεις έντρομος σε κάποιους ξέμπαρκους εξωγήινους, κυρίως φυγάδες και οικονομικούς μετανάστες, που μη ξέροντας πως να τα βγάλουν πέρα στη Γη, άρχισαν να φτιάχνουν αυτά που διάβαζαν στα βιβλία που τους αναφέρουμε

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2020, 13:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ρε φιλαράκο, θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Τι από τα δυο συμβαίνει: Πιστεύεις ότι είσαι τόσο έξυπνος και μας παίζεις μπάλα ή εμείς είμαστε τόσο βλάκες και δεν καταλαβαίνουμε;



Που να ξέρω εγώ; O Ηeretic είμαι; Μακάρι να ήξερα και να σου πω και εσένα. Εσύ που ξέρεις όμως πες μας και εμάς. Μπορεί να συμβαίνει κάτι από αυτά που λες ή κάτι άλλο που δεν μπορείς να φανταστείς. Βλέπω ότι γράφεις συνεχώς με έναν τρόπο σαν να υπάρχει κάποια έχθρα ή αντιπαλότητα μεταξύ μας ενώ από τη μεριά μου δεν έχω τέτοια στάση όπως βλέπεις. Είπε σε προηγούμενο μήνυμα ότι πείστηκες πως δεν είμαι αυτός που νόμιζες και ησύχασα. Τώρα πάλι επαναφέρεις τη θεωρία του ότι είμαι troll χωρίς να λες και τίποτε συγκεκριμένα. Και χωρίς να σε προκαλώ. Eγώ ήθελα να μιλήσω εδώ για prάγματα όπως αυτά που αναφέρει AitheroVamonτον οποίο παρακαλώ να μη χρησιμοποιεί πληθυντικό. Δεν έχω κάνει κάτι που να ενοχλεί τον οποιονδήποτε για να συμπεριλαμβάνομαι στις συστάσεις. Δες αγαπητέ AitheroVamon τα προηγούμενα μηνύματα και κρίνε δίκαια.

Τώρα όσον αφορά τις μεταλλικές στήλες που ανέφερες είναι φανερό ότι είναι ανιθρώπινα κατασκευάσματα και ότι τις τοποθετούν εκεί που πρέπει προκειμένου να κάνουν κάποιου είδους μετρήσει. Η τελειως λεία πλευρά τους με υποψιάζει ότι μάλλον θέλουν να υπάρχει και ανάκλαση του κύματος. Ξέρετε υπάρχουν μερικά ραδιοφωνικά κύματα που κινούνται στην επιφάνεια της Γης. Οπότε αν τοπποθετήσει κανείς σε συγκεκριμένα σημεία τέτοια αντικείμενα που είναι ισχυροί αγωγοί κάνουν κάποια παρεμβολή η επηρεασμό τους. Γιατί η διάδοση δεν είναι ομοιόμορφη λόγω ανωμαλιών της επιφάνειας. Ίσως σε λίγο καιρό μετά τις μετρήσεις που κάνουν να δούμε κανέναν μεγάλο σεισμό λέω εγώ. Ο Τέσλα είχε μελετήσει πολλά σχετικά θέματα και οι αμερικανοί τα γνωρίζουν.
Η κάθετη τοποθέτηση των στηλών αποκλείει να θέλουν να πάρουν κάθετες μετρήσεις γιατί η επιφάνεια ανάκλασης είναι μικρή στην κατακόρυφη διατομή. Μπορεί όμως να γίνει ανάκλαση σε οριζόντια διάσταση. Τώρα αν είναι σήμα δορυφόρου ή επίγειο τίποτε δεν αποκλείεται. Το ύψος της στηλης που είναι περίπου ίδιο νομίζω για όσες βρέθηκαν δείχνει ραδιοφωνικό σημα για να αντιστοιχεί το ύψος με το μήκος κύματος (3 μέτρα ύψος αντιστοιχούν σε 10 ΜΗz περίπου). Βέβαια θα μπορούσαν ανακλούν και ακτίνα λέιζερ. Αυτή είναι μια τεχνική εξήγηση.
Μια πιο καλλιτεχνική λέει ότι το κάνει κάποιος για πλάκα. Και μια μεταφυσική ότι θέλουν κάποιοι να ενεργοποιήσουν κάποια σημεία της Γης στο ενεργειακό σώμα της Γης. Όλα είναι πιθανά και όλοι οι συνδυασμοί τους. Αν υπήρχε χάρτης με τα σημεία που βρέθηκαν οι στήλες ίσως έβγαινε κάποιο συμπέρασμα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2020, 14:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ωραίοι οι εξωγήινοι Heretic! Να κάτι τέτοια κάνεις και δεν μπορώ να σε μισήσω μετά. Αυτό είναι σαδιστικό!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2020, 14:02:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είπε σε προηγούμενο μήνυμα ότι πείστηκες πως δεν είμαι αυτός που νόμιζες και ησύχασα

Μείνε ανήσυχος. Δεν είσαι σαφώς ο Μ87, που το έπαιζες αρχικά ότι είσαι, γράφοντας διάφορα ξώφαλτσα χριστιανικά και εκκλησιαστικά. Είσαι το διαχρονικό τρολ του esoterica, αυτό εκ βορείου Ελλάδας. Και pls μην ξαναγράψεις "πες μου ποιος θεωρείς πως είμαι να το δω κι εγώ", γιατι δεν τρώμε σανό. Μπορείς να συνεχίσεις τα σεντόνια και την διασκέδαση (μας) πάντως, no hard feelings...

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2020, 14:11:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Είπε σε προηγούμενο μήνυμα ότι πείστηκες πως δεν είμαι αυτός που νόμιζες και ησύχασα

Μείνε ανήσυχος. Δεν είσαι σαφώς ο Μ87, που το έπαιζες αρχικά ότι είσαι, γράφοντας διάφορα ξώφαλτσα χριστιανικά και εκκλησιαστικά. Είσαι το διαχρονικό τρολ του esoterica, αυτό εκ βορείου Ελλάδας. Και pls μην ξαναγράψεις "πες μου ποιος θεωρείς πως είμαι να το δω κι εγώ", γιατι δεν τρώμε σανό. Μπορείς να συνεχίσεις τα σεντόνια και την διασκέδαση (μας) πάντως, no hard feelings...

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)



Δεν είμαι τρολ και δεν είμαι εκ βορείου Ελλάδος. Και ουδέποτε , ουδεπώποτε υπήρξα διαχρονικό τρολ του Εσωτερικα ή άλλου χώρου. Αυτό βάζω και στοίχημα. Εκτός και αν εσύ είσια αυτός που λες και το λες εκ του ασφαλούς. Αν είσαι αυτος που λές ότι είμαι τότε ξέρεις ότι λες ψέματα. Και όλα όσα μου αποδίδεις τα κάνεις εσύ. Γιατί εσύ απέδειξες ότι είσαι από Βόρεια Ελλάδα πρόσφατα. Συνήθως οι ψυχοπαθείς λένε τους άλλους ψυχοπαθείς γιατί δεν μπορούν να αντέξουν τη σκεψη ότι είναι αυτοί οι ίδιοι. Επειδή έχουν μια φτωχή λογική που τα βλέπει όλα δυαδικά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2020, 18:01:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επι του θέματος παρακαλώ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2020, 23:37:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Επι του θέματος παρακαλώ!




Εγώ συμφωνώ και μίλησα επί του θέματος. Αλλά μετά εμφανίστηκε ο "όφις" λέγων: "Είσαι το διαχρονικό τρολ του esoterica, αυτό εκ βορείου Ελλάδας. Και pls μην ξαναγράψεις "πες μου ποιος θεωρείς πως είμαι να το δω κι εγώ", γιατι δεν τρώμε σανό. Μπορείς να συνεχίσεις τα σεντόνια και την διασκέδαση (μας) πάντως, no hard feelings...". ! Για αυτόν δεν περισσεύει καμιά σύσταση κύριε διαχειριστά; Πως με λέει τρολ ξανά και ξανά ; Με ποιο δικαίωμα; Γιατί του το επιτρέπετε;
Στην αρχή ήταν σίγουρος ότι ήμουν ο Μ87. Μετά κατάλαβε ότι δεν είμαι.Διαψεύστηκε. Τώρα είναι σίγουρος ότι είμαι ο βορειοελλαδίτης. Μετά θα διαψευστεί ξανά. Συγνώμη δεν υπάρχει σε αυτό τον κόσμο του Εσωτέρικα όταν κατηγορούμε άδικα κάποιον για κάτι; Όταν θέλει κανείς να αποδείξει κάτι ρωτάει και αν ο άλλος δεν μπορεί να απαντήσει αποδεικνύεται ότι είχε δίκιο αυτός που τον υποψιαζόταν. Πχ. αν μου έλεγε βγες σε μια τηλεδιάσκεψη θα έβγαινα και θα αποδείκνυα ότι δεν είμαι αυτός που νομίζει. Και θα τελείωνε η ιστορία. Ή θα με ρωτούσε κάτι ιδιωτικά που θα ήξερε από την απάντηση αγαπητέ AitheroVamon αν είμαι ο άλλος ή όχι. Ούτε αυτό κάνει. Κρίνε και αποφάσισε.

Η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι πως την έχεις ανάγκη τη διασκέδαση Heretic ... Απλά ο καθένας διασκεδάζει ανάλογα με το χαρακτήρα του και τα χαρακτηριστικά του. Εσύ πχ με το να προσβάλλεις εμένα. ΟΚ δεν πειράζει συνέχισε ... Σε έχω συνηθίσει. Αναπτύσσω σύνδρομο Στοκχόλμης σταδιακά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2020, 08:37:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμα θέλεις να το παιξεις ψυχολόγος, ξεκίνα απο τις μελέτες που ανεφερα. Ειναι πολυ διαφωτιστικές. Και δεν βρισκεσαι εδω με το ζορι, να μην το ξεχνας αυτό.

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2020, 10:04:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η σύσταση ήταν και για τους δυο σας Επιμενίδης
και δεν θα παίξω το ρολο του διαιτητή, μεγάλα παιδιά είσαστε (υποθέτω)
τώρα αν δεν το καταλαβαίνεται είναι άλλη κουβέντα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2020, 19:04:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η σύσταση ήταν και για τους δυο σας Επιμενίδης
και δεν θα παίξω το ρολο του διαιτητή, μεγάλα παιδιά είσαστε (υποθέτω)
τώρα αν δεν το καταλαβαίνεται είναι άλλη κουβέντα...


Ναι η σύσταση ήταν και για τους δύο αλλά πρέπει να είναι και προς του δύο; Εγώ δεν προκαλώ κανέναν και μου επιτίθεται αδίκως. Να το ξαναέκανε. Και με θεωρεί τρολ. Γιαυτό και δεν απαντώ για να μη συνεχιστεί η κατάσταση. Ούτε απάντησε σε αυτά που είπα για να λυθεί το θέμα. Αυτό δεν είναι ύποπτο; Έδειξε και πάλι ότι θέλει να με διώξει, πάλι άνευ λόγου και αιτίας, χωρίς να απαντά επί της ουσίας των όσων μου προσάπτει. αυτά από μένα περί αυτού. Ένα ορθογραφικό τώρα: To -ται γράφεται με ε δηλαδή -τε στο "καταλαβαίνεται" μετά συγχωρήσεως. Ναι εγώ υποθέτω ότι είμαστε μεγάλα παιδιά. Υποθέτω ... δεν είμαι σίγουρος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2020, 07:57:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=iqYO852ICv4

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2020, 19:45:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό και το δικό σου δε λέω αλλά σαν του Περίδη ...
https://www.youtube.com/watch?v=re8oOQRO9Lc


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orderinchaos
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2021, 14:13:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orderinchaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαγραφή μηνύματοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy