ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Τον Μάρτιο του 2019 θα εμφανιστεί ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 9
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2018, 16:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hello,hello,hello,
ladies and gentlemen!
Σας έλειψα;;;;
Ελπιζω πως ''ναι''!(ματαιοδοξια...)
I am back!!!
Γυρισα,επεστρεψα!
Με μια νεα θεωρεια,που θα ''σπασει'' κοκκαλα!
Να πω πως ολον αυτον τον καιρο μακρυα σας,εμεινα στην σιγη,γιατι μεν ο χρονος περνουσε χωρις να συμβαινει τιποτα,αφετερου γιατι ειπα καποια στιγμη να αφησω τον Μάξιμο να φαει τα μουτρα του με το 2018 (τελος του κοσμου,ΔΠ),να περασει και αυτος ο χρονος,και να βγω εγω με το 2019!!!
Και,ναι,βουαλα!!!Σε μολις τρεις μηνες,τον Μαρτιο του 2019,αναμενεται ο Αντίχριστος να ''πατησει'' τα ποδια του στην γη,και να φανερωθει στην ανθρωποτητα ως ο ενας και μοναδικος,''Μεσσίας της''!Σαν πρωτο ποστ,αρκετα....

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2018, 20:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω αναρωτιεμαι πραγματικα μηπως αυτα περι αντιχριστογυ ειναι ενας ακομα μυθος


Αναρωτιεμαι επισης μηπως ο αντιχριστος ειναι ηδη εδω ....και μαλιστα καμποσα τωρα χρονια


Οχι ομως οπως το ενοεις εσυ η καποιοι αλλοι αλλα ,μεσω του γενικου μας ξεπεσμου ,και του κατηφορου που εχουμε παρει


Αλλωστε συμφωνα με καποιους αλλους το 666 συμβολιζει απλα την φυση μας


Θεωρω οτι αν θελουμε να ειμαστε αντικειμενικοι η λιγο πιο αντικειμενικοι ,θα πρεπει να βλεπουμε τι συμβαινει στον κοσμο που ζουμε και μεσα μας


Καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2018, 04:38:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ρε Χρήστο,με συγκινεις,εισαι πολυ καλος ανθρωπος,με αγαθη ψυχη!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2019, 02:16:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή χρονιά σε ολους!
Το βιβλιο του γνωστου μοναχου ΄΄2018:Το τέλος του κοσμου,Η Δευτερα Παρουσία'' θα μεινει στην ιστορια και θα μνημονευεται απο ολες τις μελλοντικες γενιες,ως μια φαντασιωση ενος σαλεμενου μυαλου,που μας ελεγε οτι το 2013 θα εμφανιζοταν ο αντίχριστος,και το 2018 θα τελειωνε ο πλανητης,στηριζομενος (ταχα) στην Αγία Γραφή και στους πατερες.Στην ολη αυτη την παρακρουση του μοναχου,ειχε μεγαλη φαση αυτο που εκανε:Οταν περασε το 2013,μας ειπε οτι θα εμφανιστει το 2014!Οταν περασε και το 2014,μας ελεγε οτι θα εμφανιστει το 2015!Οταν περασε και το 2015,μας διαβεβαιωνε για το 2016!Οταν περασε και το 2016,το πηγε στο 2017!Οταν περασε και το 2017,ηταν σιγουρο για το 2018!Εξαπατησε και κοροιδεψε ολον τον πλανητη,κανοντας το ''κομματι'' του,λεγοντας τα πιο απιθανα πραγματα που εχουν ειπωθει ποτε!Σε οσους ''τολμουσαν'' να του αντιπαραβαλλουν στοιχεια οτι εχει κανει λαθος,αντιμετωπιζαν την οργη του και την απεχθεια του,ενω ξεροσταλιαζε για καποιον να τον κανει να τον πιστεψει!Πλεον,ειμαστε στο 2019,και ολα εχουν τελειωσει για τον σουπερ-σταρ ηγούμενο......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2019, 08:25:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε καλώς τα μάτια μας τα δυο...

Πού είσαι ρε Γιαλαντζή? Μέτραγες μέρες μέχρι να φύγει το 2018?

Κατα πρώτον, χαίρομαι που είσαι καλά και έδωσες σημεία ζωής.
Κατά δεύτερον, μην αρχίσεις πάλι αυτό το γνωστό σήριαλ, και τις κακές συνηθειες....please...
Θεωρώ ότι τόσον καιρό έκανες καλή αποτοξίνωση - ή κάνω λάθος?

Καλή Χρονιά σε όλους


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2019, 13:50:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή φωτιση να εχουμε Πυθαγορα,την χρειαζομαστε στους περιεργους καιρους που ζουμε....Ναι,ετσι εγινε,περιμενα να περασει και το 2018...Η αληθεια ειναι οτι παντα το 2019 ηταν το ετος της εμφανισης του ''Α¨¨,αλλα δεν μπορουσα να το διακρινω,δεν μπορουσα να το υπολογισω....Ειχα μεν καποιες ενδειξεις οτι δεν θα ερχοταν πριν κλεισει και το 2018,αλλα υπηρχαν και υπολογισμοι που τον εφερναν νωριτερα....Τεσπα,ακομα 2 μηνες ειναι μακρυα....αρχες ανοιξης....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2019, 15:08:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανός Ορθόδοξος
Για να μην έχουμε πάλι τη γνωστή σου "αντίστροφη μέτρηση'
(countdown που λένε και στην ορεινή Αχαΐα) καλό θα ήταν να σταματήσεις εδώ.
Κι αν, λέμε αν, έχεις δίκιο...
σε δυο μήνες γιατί οχι να σε συγχαρούμε όλοι για την προφητεια σου!
Πως σου φαίνεται;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Akis42
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2019, 16:09:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
" Το βιβλιο του γνωστου μοναχου ΄΄2018:Το τέλος του κοσμου,Η Δευτερα Παρουσία'' θα μεινει στην ιστορια και θα μνημονευεται απο ολες τις μελλοντικες γενιες,ως μια φαντασιωση ενος σαλεμενου μυαλου,που μας ελεγε οτι το 2013 θα εμφανιζοταν ο αντίχριστος "

Το ιδιο πραγμα δηλαδη που κανεις εσυ ΚΑΘΕ χρονο αλλα εσυ δεν εισαι "σαλεμενος" .. οχι . Εισαι απλα βλακας . Το ιδιο και οι υπολοιποι ηλιθιοι-χαζοι που καθονται ΚΑΘΕ ******** ΧΡΟΝΟ και βγαζουν μια ημερομηνια χωρις ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΟ . ΤΟ παιζεις δηθεν Χριστιανος. Πες μου λοιπον στην Αγια Γραφη δεν λεει οτι ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ ξερει ποτε θα γινει η Δευτερα Παρουσια ? Εσυ ποιο κομματι δεν καταλαβαινεις απο αυτο που λεω τωρα ? Δηθεν Χριστιανε. "Ψευδοπροφητης" κανονικος και με την βουλα εισαι . Δεν σας αντεχω αλλο ρε φιλε . Δεν αντεχω να ζω σε μια χωρα με τοσο χαζους ανθρωπους .
Πες μου τι σου προσφερει το να βγαζεις καθε χρονο μια νεα ημερομηνια για το τελος του κοσμου και τι θα κερδιζες αν επεφτες μεσα μετα απο 30 ηλιθιες προσπαθειες ?
Απολυτως τιποτα .

Προχθες διαβασα οτι ενας αρχαιολογος υποστηριζει οτι απο τις 21 Δεκεμβριου 2019 εως 28 Δεκεμβριου 2019 θα καταστραφει ο κοσμος ( και καλα 7 χρονια μετα το τελος του ημερολογιου των Μαγια ).
Αυτο ηταν στον τιτλο . Οταν πατησα το αρθρο ξερεις τι ειδα ? Μια φωτογραφια απο το instagram με κοκκινο φοντο που ελεγε " END TIMES AND 2019 " και απο κατω ειχε γραψει το ονομα του ( David Montaigne ) και εκατσα 1 ωρα να σκεφτομαι τι τον ωθησε να γραψει το ονομα του σε αυτη τη φωτογραφια . Τι νοημα εχει για εκεινον να γραψει το ονομα του εκτος της ΦΗΜΗΣ . Αναρωτιομουν αν αυτος στις 20 Δεκεμβριου ( 1 μερα πριν την δικη του ημερομηνια ) θα αποχαιρεταει την οικογενεια του ή αν θα πινει κρασι και θα πηγαινει για ψωνια με τα παιδια του σαν να μην συμβαινει τιποτα ( κοινως αν το πιστευει στα αληθεια αυτο που λεει ) . Η απαντηση ειναι ΟΧΙ . Δεν θα αποχαιρεταει την οικογενεια του 1 μερα πριν . Ξερει οτι αυτο που λεει ειναι μια μπαρουφα χωρις καμια λογικη εξηγηση αλλα θα απολαυσει την φημη για μερικους μηνες και ισως μερικες προσκλησεις σε καναλια τηλεορασεων .
Αυτος θα παρει τουλαχιστον κατι για να βγαλει αυτη την ημερομηνια .
Εσυ για ποιο γαμημενο λογο καθεσαι και καθε χρονο μας πριζεις τις μπαλες με τις ηλιθιες θεωριες σου ? Εστω οτι πεφτεις μεσα . Νομιζεις οτι εγω θα πω " αα τα ειχε πει ο ******* απο το esoterica " ? Η απαντηση ειναι παλι ΟΧΙ . Παρε αποφαση οτι κανεις απο τους ανθρωπους δεν γνωριζει την απαντηση και σταματα να μας πριζεις τα ****** καθε φορα .

Η μεγαλη μαλακια ειναι οτι ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ λενε τα ιδια : Φετος θα τελειωσει ο κοσμος . Απο το 2000 και μετα καθε χρονο συμβαινει ( και μαλιστα τουλαχιστον 3 φορες/χρονο).

__________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
06/01/2019
__________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2019, 16:29:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Akis42 κατανοητή η αγανάκτηση σου
αλλά η χρήση τέτοιων χαρακτηρισμών δεν έχουν να προσθέσουν απολύτως τίποτα, απεναντίας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Akis42
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2019, 16:48:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχεις δικιο . Συγγνωμη για τους χαρακτηρισμους .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2019, 16:57:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χριστιανός Ορθόδοξος
Για να μην έχουμε πάλι τη γνωστή σου "αντίστροφη μέτρηση'
(countdown που λένε και στην ορεινή Αχαΐα) καλό θα ήταν να σταματήσεις εδώ.
Κι αν, λέμε αν, έχεις δίκιο...
σε δυο μήνες γιατί οχι να σε συγχαρούμε όλοι για την προφητεια σου!
Πως σου φαίνεται;



Αitherovamon,
καταρχας, το ''Αντίστροφη Μέτρηση'' ειναι τραγουδι του Νικου Καρβελα και της Αννας Βίσση.
καταδευτερο, αν νομιζεις οτι κινουμαι με τοση μεγαλη κενοδοξια ωστε να θελω να μου πουνε ΄΄μπραβο'' οι ανθρωποι,δεν θα εχεις καταλαβει τιποτα απο τον χαρακτηρα μου απο το 2012 που γραφω στο esoterica
και κατα τριτο,δεν θα κανω ''countdown''

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2019, 17:06:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε σε εχω καταλάβει να είσαι σίγουρος !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2019, 05:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aki42,
εχεις δικιο σε αυτο που λες,ο καθε πικραμενος ανα τον πλανητη,ειτε Αμερικη,ειτε Μεξικο,ειτε Περου,ή Αυστραλια,βγαινει και λεει την χαζομαρα του,ειτε για πολεμο,ειτε για συντελεια,ειτε για αντι,καθε χρονο,και για καθε χρονο απο το 2000....Ισχυει αυτο....
Ποια ειναι ομως ,η διαφορά η δικη μου,με ολους αυτους;Το οτι εγω,ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΩ,ενω αυτοι,ΟΧΙ!
Εγω,σε ο,τι λεω,εχω μαζι και την ΑΠΟΔΕΙΞΗ,δηλαδη επεξηγω αναλυτικα,πως φτανω σε καθε μία ημερομηνια!Μπορουν να σε διαβεβαιωσουν ολα τα παιδια στο φορουμ,οτι εχω ενα κατεβατο απο αποδειξεις,σε καθε νεα ημερομηνια που θετω,και ΔΙΑΦΕΡΩ σημαντικα,απο τους υπολοιπους,που αυτα που εμφανιζουν ως ΄΄αποδειξεις'',ειναι ανεπαρκεις και αίολες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2019, 08:37:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Aki42,
εχεις δικιο σε αυτο που λες,ο καθε πικραμενος ανα τον πλανητη,ειτε Αμερικη,ειτε Μεξικο,ειτε Περου,ή Αυστραλια,βγαινει και λεει την χαζομαρα του,ειτε για πολεμο,ειτε για συντελεια,ειτε για αντι,καθε χρονο,και για καθε χρονο απο το 2000....Ισχυει αυτο....

Ποια ειναι ομως ,η διαφορά η δικη μου,με ολους αυτους;Το οτι εγω,ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΩ,ενω αυτοι,ΟΧΙ!


Γιαλαντζή,
μέχρι στιγμής, ούτε κι εσύ έχεις αποδείξει τίποτα,
και στην ουσία συγκαταλέγεσαι μέσα στο τσούρμο που αναφέρεις.
Εχεις μάτια να δείς τί κάνει ο 'κάθε πικραμένος' που λέει ημερομηνίες εδώ και χρόνια, αλλά τις δικές σου γκάφες δεν τις βλέπεις.

quote:
Εγω,σε ο,τι λεω,εχω μαζι και την ΑΠΟΔΕΙΞΗ,δηλαδη επεξηγω αναλυτικα,πως φτανω σε καθε μία ημερομηνια!Μπορουν να σε διαβεβαιωσουν ολα τα παιδια στο φορουμ,οτι εχω ενα κατεβατο απο αποδειξεις,σε καθε νεα ημερομηνια που θετω,και ΔΙΑΦΕΡΩ σημαντικα,απο τους υπολοιπους,που αυτα που εμφανιζουν ως ΄΄αποδειξεις'',ειναι ανεπαρκεις και αίολες!

Με μία επιφύλαξη αν είναι έωλες ή αίολες οι αποδείξεις που λένε οι άλλοι -το αίολες μου φέρνει πιο πολύ σε γκόμενες ή φαν του ...Αίολου -
σου είπα και παραπάνω, ότι ούτε κι εσύ έχεις φέρει καμία "Απόδειξη" μέχρι τώρα.

Απόδειξη, σημαίνει μια επαληθεύσιμη συλλογιστική και όχι απλώς μια εικασία.

Επιπλέον, σημαίνει κάτι που δεν επιδέχεται αμφισβητήσεως, και είναι αναγνωρισμένο και αποδεκτό από όλους (αποδεδειγμένο).

Οι αρλούμπες σου δεν έχουν λοιπόν καμία σχέση με 'αποδείξεις'.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2019, 15:52:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εικασια;;Εικασία;;;Καμία ''εικασία΄΄!
Φερνω μαζι μου μια ''βαλιτσα΄΄ αποδείξεων!
τιποτα δεν ειναι απλη εικασια.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2019, 13:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φερνω μαζι μου μια ''βαλιτσα΄΄ αποδείξεων!

Πρόσεξε μην είναι υπέρβαρη η βαλίτσα σου
και πληρώνεις πρόστιμα στο αεροδρόμιο!

Δε μας λες καλύτερα τί γίνεται με το μπρα-ντε-φερ ΤσιπροΚαμμένου,
και ασε τα Αντίδια στην ησυχία τους?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2019, 18:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πυθαγορα,
τι να σου πω για τους Καμμενους;Δηλαδη,για 9 μηνες ακομα που ειναι αναγκαστικα οι βουλευτικες εκλογες,καθως συμπληρωνεται τετραετια,αν φευγανε απο τωρα και γινοντουσαν Φλεβαρη οι εκλογες,θα αλλαζε τιποτα;
Και τι θα κερδισουν οι ΑΝΕΛ,αλλους 8-9 παραπανω μηνες στις καρεκλες τους,so what?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Akis42
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2019, 22:00:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πυθαγορα εισαι επικος . Δηλωνω θαυμαστης .
Χριστιανος Ορθοδοξος ηρεμισε λιγο με τις ημερομηνιες και ζησε και λιγο τη ζωη σου χωρις να καθεσαι να ψαχνεις για το τελος απο βιντεακια στο youtube . Αναρωτιεμαι οικογενεια δεν εχεις ? Πως βρισκεις τοσο χρονο για τετοια "μελετη" ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2019, 13:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πυθαγορα εισαι επικος . Δηλωνω θαυμαστης .
Χριστιανος Ορθοδοξος ηρεμισε λιγο με τις ημερομηνιες και ζησε και λιγο τη ζωη σου χωρις να καθεσαι να ψαχνεις για το τελος απο βιντεακια στο youtube . Αναρωτιεμαι οικογενεια δεν εχεις ? Πως βρισκεις τοσο χρονο για τετοια "μελετη" ?



Αki42,
θελει ''αφοσιωση ζωης'' το ολο πραγμα....εγω την εχω κανει....απο το 2007 και επειτα.....12 χρονια ισαμε τωρα.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2019, 08:54:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αki42,
θελει ''αφοσιωση ζωης'' το ολο πραγμα....εγω την εχω κανει....απο το 2007 και επειτα.....12 χρονια ισαμε τωρα.....

Γιαλαντζή, μην το 'διαφημίζεις' αυτό.
Γιατί πάει γάντι να τ'ακούσεις ότι έχεις κάνει τη ...μ@#$κία επιστήμη!
Και 12 χρόνια τώρα, φαίνεται ότι μυαλό δεν βάζεις.
Δεν έχεις πλέον και το άλλοθι του νεαρού της ηλικίας.

Και 15 χρονών να ήσουνα, τριανταρίζεις τώρα. Σύνελθε!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2019, 16:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πυθαγορα,δεν '΄διαφημιζω'' τιποτα,και ειμαι 37 ετων σημερα,αρα ασχολουμαι απο τα 25....
αυτο,το λεω,για να καταλαβετε οτι δεν εχετε να κανετε με ΄΄αερολογο΄΄!Μεσα σε αυτα τα 12 χρονια,εχω ανακαλυψει πραγματα που δεν παει το μυαλο ενος ''μεσου'' ανθρωπου!Και σιγουρα οχι στην περιφερεια της Ελλαδος...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2019, 18:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το οτι είσαι τόοοοσο έξυπνος,
το παρακάμπτω.
quote:
Και σιγουρα οχι στην περιφερεια της Ελλαδος...

στο παραπάνω θελω μια διευκρίνηση


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2019, 04:23:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το οτι είσαι τόοοοσο έξυπνος,
το παρακάμπτω.
quote:
Και σιγουρα οχι στην περιφερεια της Ελλαδος...

στο παραπάνω θελω μια διευκρίνηση




Ευχαριστω για το ''κομπλιμαν'',αλλα δεν θεωρω τον εαυτο μου,εξυπνο....''Εξ-υπνος΄' σημαινει ''εξω απο τον υπνο'',αυτος δηλαδη,που δεν κοιμαται (μεταφορικα).Εγω,κοιμαμαι ''ορθιος''!Και μονο που με επιασε ''κωτσο΄΄ ο ηγουμενος της Ιερας Μονής Κορινθιας,φτανει για να χαρακτηριστω ''εσυπνος'' (μεσα στον υπνο)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2019, 14:38:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περιφερεια Ελλαδος,εννοω,οτι δεν γινεται συζητηση για το Αντίδι...Σε καμια τηλεοραση,σε κανενα ραδιοφωνο....Εχουμε γεμισει ριαλιτι,εκπομπες μαγειρικης,πολιτικες,και τελεμαρκετινκ....Συζητηση για τον ''Αλφα΄΄,πουθενα.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2019, 04:57:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και πως γινεται για τον ελληνικο λαο,σε δυο μήνες να καταφθανει ο Μεσσιας του,και να μην αναφερεται κανενας σε αυτο;
Να μην τον περιμενει,σχεδον κανείς;Πώς τα ΄΄Μεσα Μαζικης Ενημερωσης''(ΜΜΕ),δεν τον προλογιζουν;Τον κρατανε για ΄΄εκπληξη΄';

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2019, 09:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:

Και σιγουρα οχι στην περιφερεια της Ελλαδος...

στο παραπάνω θελω μια διευκρίνηση


Σε αυτό κι εγώ θα ήθελα διευκρίνηση.
Ποιά είναι η "περιφέρεια της Ελλάδος" ? Έχει μόνο μία?


quote:
Μεσα σε αυτα τα 12 χρονια,εχω ανακαλυψει πραγματα που δεν παει το μυαλο ενος ''μεσου'' ανθρωπου!

Κι άλλοι έχουν "ανακαλύψει" πράγματα που "δεν πάει το μυαλό του μέσου ανθρώπου", αλλά φλερτάρουν -αν δεν είναι και μέσα κιόλας ήδη- με την ιδέα της εισόδου σε ένα εαυγές ίδρυμα εκεί στους πρόποδες του όρους Αιγάλεω, μεταξύ Χαϊδαρίου και Σκαραμαγκά...

quote:
Περιφερεια Ελλαδος,εννοω,οτι δεν γινεται συζητηση για το Αντίδι...

Excuse me???

Από την Πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλλα...
'Οποιος έβγαλε νόημα από την παραπάνω πρόταση, να μου κάνει σεμινάριο παρακαλώ...

quote:
Και μονο που με επιασε ''κωτσο΄΄ ο ηγουμενος της Ιερας Μονής Κορινθιας,φτανει για να χαρακτηριστω ''εσυπνος'' (μεσα στον υπνο)

Ποιος είναι αυτός, και σε τί σε έπιασε κώτσο?

quote:
Σε καμια τηλεοραση,σε κανενα ραδιοφωνο....Εχουμε γεμισει ριαλιτι,εκπομπες μαγειρικης,πολιτικες,και τελεμαρκετινκ....Συζητηση για τον ''Αλφα΄΄,πουθενα.....

"Περιφέρεια Ελλάδος" κατ'εσέ δηλαδή είναι η τηλεόραση και οι εκπομπές?
Ή κάτι χάνω πάλι?

Και τι θες να κάνουν στην τηλεόραση, να βγάλει ο Αυτιάς κι ο Τριανταφυλλόπουλος το Αντίδι στο τηλέφωνο?
Αποκλειστικό βίντεο, δηλώσεις και τέτοια?

Εδώ έχουμε τόσα και τόσα νούμερα και καραγκιόζηδες, πού καιρός για αντίδια στην τηλεόραση... Αν θες μήντια, γι'αυτά υπάρχει και η...
https://www.elora.gr/portal/ ο Στέφανος Χίος,
και πιθανόν και ο Καλαβρύτων Αμβρόσιος, που είναι "ειδήμονες" σαν κι εσένα στο θέμα του αντιδιού.
Α, και ο γνωστός Λιακόπουλας, που αν και έχει κόψει ταχύτητα τώρα τελευταία κάπως,
αλλά αυτός ούτως ή άλλως έχει τη δική του βερσιόν και είναι μια κατηγορία από μόνος του με εξελιγμένα "νεφελο-αντίδια", σεραφειμ, χερουβίμ,Σταρ τρεκ και μαύρους ιππότες.

quote:
Και πως γινεται για τον ελληνικο λαο,σε δυο μήνες να καταφθανει ο Μεσσιας του,και να μην αναφερεται κανενας σε αυτο;
Να μην τον περιμενει,σχεδον κανείς;Πώς τα ΄΄Μεσα Μαζικης Ενημερωσης''(ΜΜΕ),δεν τον προλογιζουν;Τον κρατανε για ΄΄εκπληξη΄';

Το μόνο που βλέπω σε 2 μήνες να γίνεται,
είναι να πάμε σε εκλογές, με τα ΤσιπροΚαμενοκαραγκιοζιλίκια.

Ποιον να προλογίσουν τα ΜΜΕ?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2019, 13:26:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περίμενες να βγάλεις άκρη εσύ ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2019, 18:19:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοιταξτε τι θελω να πω:Μεχρι το 2010 υπηρχαν παρα πολλες εκπομπες ''θρησκευτικου περιεχομενου'' στην τηλεοραση,που με μια προχειρη αναζητηση στο youtube θα βρειτε πολλες τετοιες,αποσπασματα,ενω οι μεγαλυτεροι θα το θυμουνται πολυ καλα...Και ξαφνικα,΄΄κοπηκαν΄΄ ολες μαχαιρι!Υπαρχει εξηγηση σε αυτο,(θα ελεγε καποιος) οτι με την εναρξη των μνημονιων,και την περικοπη των μπατζετ των καναλιων,καθως και με την εναρξη του χρεους,οι πολιτες πλεον δεν ειχαν διαθεση για ''τετοιες'' συζητησεις,καθως αυτες (οι θρησκευτικου περιεχομενου) γινονται σε εποχες ευημερειας,και οχι σε οικονομικης κρισεως...Αυτη,ωστοσο,η εξηγηση,δεν με καλυπτει (εμενα προσωπικα)...
Αυτου του ειδους οι εκπομπες κοπηκαν,για να μην ακουγεται απο ΠΟΥΘΕΝΑ,οτι πλησιαζει ο καιρος του Αλεπουδιαρη,καθως θα εβγαιναν οι παπαδες και θα ανοιγαν κουβεντα για αυτο,και θα ΄΄ξυπναγαν'' τους Ελληνες και τις Ελληνιδες,ως προς την ελευση του....Ετσι,η τηλεοραση πλεον,''ορφανη'' λογιζεται,με χαζομαρουλες και ριαλιτοσαλατες,προγραμματα τριτης κατηγοριας,και σειρες κακογουστες....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2019, 09:35:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Περίμενες να βγάλεις άκρη εσύ ...

Κουβέντα να γίνεται, ρε συ Αιθέρα

quote:
Κοιταξτε τι θελω να πω:Μεχρι το 2010 υπηρχαν παρα πολλες εκπομπες ''θρησκευτικου περιεχομενου'' στην τηλεοραση,που με μια προχειρη αναζητηση στο youtube θα βρειτε πολλες τετοιες,αποσπασματα,ενω οι μεγαλυτεροι θα το θυμουνται πολυ καλα...Και ξαφνικα,΄΄κοπηκαν΄΄ ολες μαχαιρι!Υπαρχει εξηγηση σε αυτο,(θα ελεγε καποιος) οτι με την εναρξη των μνημονιων,και την περικοπη των μπατζετ των καναλιων,καθως και με την εναρξη του χρεους,οι πολιτες πλεον δεν ειχαν διαθεση για ''τετοιες'' συζητησεις,καθως αυτες (οι θρησκευτικου περιεχομενου) γινονται σε εποχες ευημερειας,και οχι σε οικονομικης κρισεως..

'Αστοχο και άσχετο αυτό.
Ίσα ίσα που συνήθως συμβαίνει το αντίθετο.

H ιστορία αποδεικνύει ότι το θρησκευτικό συναίσθημα και οποιοδήποτε άλλο παρηγορητικό υποκατάστατο,
λειτουργεί καλύτερα, συσπειρώνει ή μαζεύει κόσμο,κλπ,
σε περιόδους στρεσαρίσματος, κρίσης, φτώχειας, δυστυχίας, φόβου, απελπισίας, κλπ, γενικώς στα ζόρια και στη μαυρίλα.

Όταν όλοι είναι χορτάτοι και γλεντάνε, τί να την κάνουν τη θρησκεία? Βλέπεις εσύ κανέναν πλούσιο κονομημένο που κάνει ζωάρα, να ασχολείται με ...θρησκευτικά?

quote:
Αυτου του ειδους οι εκπομπες κοπηκαν,για να μην ακουγεται απο ΠΟΥΘΕΝΑ,οτι πλησιαζει ο καιρος του Αλεπουδιαρη,καθως θα εβγαιναν οι παπαδες και θα ανοιγαν κουβεντα για αυτο,και θα ΄΄ξυπναγαν'' τους Ελληνες και τις Ελληνιδες,ως προς την ελευση του....Ετσι,η τηλεοραση πλεον,''ορφανη'' λογιζεται,με χαζομαρουλες και ριαλιτοσαλατες,προγραμματα τριτης κατηγοριας,και σειρες κακογουστες....

Άλλο άσχετο και ασυσχέτιστο κι αυτό που πετάς εδώ.

Βασικά, δίνεις πολύ σημασία στην τηλεόραση. Δεν ξέρω γιατί.
Και στην υποτιθέμενη ποσοτική προβολή/αναλογία/συχνότητα θεματολογίας.

Αυτά όλα είναι κουραφέξαλα.

Πριν καμια 40αριά χρόνια υπήρχε μόνο ένα κανάλι, ο προδρομος της ΕΡΤ. Μετά 2-3 κρατικά, στην ουσία ομογάλακτα αδερφάκια.
Μετά έγινε το μπιγκ μπαγκ της ιδιωτικής τηλεόρασης, με τον πληθωρισμό της γνωστής μεταπολιτευτικής 20ετίας-30ετίας.
'Οπου εκτός από τα γνωστά, Μέγκα, Αντέννα, Σταρ, Αλτερ, κλπ, ξεφύτρωσαν δεκάδες κανάλια εθνικής ή τοπικής εμβέλειας σε κάθε πόλη και χωριό της Ελλάδας.

Και μετά ήρθαν οι...βάρβαροι. Σφίξαν οι κώλοι, αδειάσαν οι τσέπες,
άλλοι μαυρίσανε από μόνοι τους και άλλους τους μαυρίσανε άλλοι με τρόπο, και έτσι ξεφούσκωσε και ξεφουσκώνει το πράμα.

Κατ'αναλογία της οικονομικής και κοινωνικής ζωής του τόπου, το '80, το '90, το 2000 και το τώρα. Το ένα ακολουθεί το άλλο.

Αν έχεις 50 κανάλια, και 5πλάσιο μπατζετ ανά κανάλι, από τα σημερινά,
χωράς να βάλεις μέσα, από το καρναβάλι της Πάτρας, μέχρι ΤσουΛου, και από την κυρά Βέφα μέχρι τους παπάδες, συν τα talk show του στυλ κάθε δημοσιογραφος κι εκπομπή, και δωστου Ευαγγελάτους, Πρετεντέρηδες, Μάκηδες, Χαρδαβέλες, Τατιανες, Μενεγάκες, Ρουλες, κλπ, κλπ

Αμα όμως τα 50 γίνουν 5, και τα λεφτά πέφτουν κατακόρυφα σαν το χορό του Ζαλόγγου, μετοχές, διαφημίσεις ,'αγοραστικό κοινό', "επιχειρηματίες" φαλιμέντο α λα γκρέκα, τότε εκτός από αυτους που φάγανε μαύρο έτσι κι αλλιώς, στους άλλους όσοι μείνανε μειώθηκε ο τηλεοπτικός χρόνος.

Άρα τί περιμένεις να βάλουνε εκεί μέσα? 24 ώρες λάιβ από τη Μονή Κουλτουμουσίου ή τους Παπαροκάδες?

Και ποιος ο λόγος άλλωστε?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2019, 02:08:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πυθαγόρα,
ποιος να ειναι ο λογος;Ισως σου πω τωρα κατι που δεν το εχεις σκεφτει:Αν εχω δικιο (λέμε,''αν''),βρισκομαστε στα τελη αυτου του κοσμου.Τι σημαινει ,ομως,αυτο;Οτι βρισκομαστε στα τελη του πλανητη;
Σημαινει οτι η παρουσια του ανθρωπου στην γη ''ολοκληρωνεται'' καθως συμπληρωνεται το χρονικο διαστημα που εχει οριστει για αυτον,απο δημιουργιας Αδαμ και επειτα....Ξερουμε πολυ καλα (εμεις,οι χριστιανοι ορθοδοξοι,ή τελοσπαντων,οσοι ειναι,ΧΟ) οτι αυτη η γη που πατουμε,εχει ημερομηνια ληξης!Το διαχρονικο προβλημα ολων ομως των ''εσχατολογων'',ηταν και ειναι,ο χρονικος προσδιορισμος αυτης της ληξης!Απο την εταιρεια Σκοπιά (ΜτΙ),και αλλους μεμωνομενους ερευνητες,κανεις δεν επεσε μεσα μεχρι σημερα.Οσες ''αποπειρες'' και να γινανε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2019, 12:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και θα ρωταγε καποιος:''Γιατι τοσες δεκαδες αποτυχιες'';''Γιατι μεχρι σημερα,δεν το βρηκε,κανεις;''
Η απαντηση σε αυτο ειναι η εξης:
Το να βρει καποιος το ''πότε'' του τελους του πλανητη γη,ειναι
ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!

Με μεγαλη διαφορα απο το δευτερο δυσκολοτερο!!!
αυτος,ο απλος,λογος,υπαρχει....
Οσοι ασχοληθηκαν με την συντελεια,ηρθαν αντιμετωποι με συτη την μεγαλη δυσκολια....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 9 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy