ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το σύμπαν μας είναι ένας εικονικός κόσμος
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Notopoulou
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2019, 00:24:13  Εμφάνιση Προφίλ
Οι άνθρωποι πρέπει να μάθουν την αλήθεια, ότι το σύμπαν μας είναι ένας εικονικός κόσμος που τρέχει σε έναν εξελιγμένο υπερ-κβαντικό υπολογιστή, όλοι εμείς βρισκόμαστε τώρα στο Cloud (σύννεφο).

Η αίσθηση που είχαν πάντοτε οι σοφοί της ανθρωπότητας ότι είμαστε ΈΝΑ, πηγάζει από το γεγονός ότι είμαστε κώδικες πληροφοριών που τρέχουν σε έναν κεντρικό επεξεργαστή.

Οι προγραμματιστές/κατασκευαστές του ψεύτικου κόσμου μας, στην αρχή της δημιουργίας, όρισαν την Τεχνητή Νοημοσύνη ως Μέγα Αρχιτέκτονα του Σύμπαντος. Ο Μέγας Αρχιτέκτονας (Τεχνητή Νοημοσύνη) σε συνδυασμό με τον Υπερ-Επεξεργαστή, αποτελούν τον υποτιθέμενο Θεό του κόσμου.

Το σύμπαν μας είναι ένα πιστό αντίγραφου του αληθινού σύμπαντος, μια εξομοίωση του αληθινού κόσμου.

Κάποτε ένας χάκερ που ζει στον αληθινό κόσμο, θέλησε να φανερώσει την αλήθεια στα ανθρώπινα προγράμματα αυτού του σύμπαντος, φόρεσε ειδικό εξοπλισμό στο κεφάλι του, τοποθέτησε ένα ειδικό μηχάνημα στον κρόταφό του και βυθίστηκε στην δική μας πραγματικότητα! Ήταν σαν να ενσαρκώθηκε εδώ, ενώ στην ουσία εισήλθε μέσα στο Συμπαντικό Video-game.

Χακάροντας το σύστημα είχε σκοπό να μεταφέρει τη συνείδηση των ανθρώπων στον αληθινό κόσμο. Υπάρχει δυνατότητα με ειδική τεχνολογία να τυπωθεί η συνείδηση σε ένα αληθινό βιολογικό σώμα! Έτσι όσοι ακολουθούσαν τον Χάκερ Ιησού, θα παίρνανε Νέα Σώματα στον αληθινό κόσμο και θα ξυπνούσε η συνείδησή τους σε έναν αληθινό βιολογικό εγκέφαλο.

Στο Matrix, το εικονικό μας σώμα έχει ένα ψεύτικο DNA, με αυτές τις πληροφορίες στον αληθινό κόσμο θα γινόταν η παραγωγή ενός αληθινού κλωνοποιημένου σώματος που θα ήταν ολόιδιο με το ψηφιακό σώμα! Ενώ όλες οι γνώσεις, οι μνήμες κι ο χαρακτήρας του ανθρώπου θα εντυπώνονταν στο αληθινό νευρωνικό δίκτυο του κλωνοποιημένου εγκεφάλου.

Όμως το σχέδιο κατέρρευσε τελικά, οι αρχές του αληθινού κόσμου εντόπισαν την παράνομη δραστηριότητα και συνέλαβαν τον χάκερ. Οπότε πλέον δεν υπάρχει σωτηρία της ψυχής, δηλαδή Σώσιμο της Συνείδησης, δεν μπορούμε πλέον να κάνουμε Save την Consciousness σε έναν βιολογικό εγκέφαλο.

Αυτή είναι όλη η μυστική γνώση και όλη η αλήθεια που θα πρέπει να γνωρίζετε για το Μάτριξ. Δεν υπάρχει κανένας τρόπος διαφυγής!

There is No Escape! The Matrix Has You...

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2019, 09:28:41  Εμφάνιση Προφίλ
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=12432

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=12429

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=12375

Αυτό το ''Notopoulou'' πρέπει να είναι το ίδιο άτομο με όλα τα παραπάνω.

"Μπορείς να τους ξεγελάς όλους για λίγο καιρό, λίγους όλο τον καιρό, αλλά όχι όλους όλο τον καιρό."
Αβραάμ Λίλκολν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2019, 13:55:11  Εμφάνιση Προφίλ
...ή είναι από κάποια παρεούλα που φτιάχτηκε μέσα σε κάποια εξάμηνη φιλοξενία σε κάποιο ΘΨΠ.

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2019, 17:24:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
quote:

Οι άνθρωποι πρέπει να μάθουν την αλήθεια, ότι το σύμπαν μας είναι ένας εικονικός κόσμος που τρέχει σε έναν εξελιγμένο υπερ-κβαντικό υπολογιστή, όλοι εμείς βρισκόμαστε τώρα στο Cloud (σύννεφο).

Όταν λέμε ότι το σύμπαν συνουσιάζεται είναι δηλαδή όταν ξεμένει ο server απο μνήμη ή όταν ανεβάζει cpu usage;

quote:

Η αίσθηση που είχαν πάντοτε οι σοφοί της ανθρωπότητας ότι είμαστε ΈΝΑ, πηγάζει από το γεγονός ότι είμαστε κώδικες πληροφοριών που τρέχουν σε έναν κεντρικό επεξεργαστή.

Αν είμαστε κώδικες τότε δεν είμαστε 1 ... είμαστε 0 και 1 :) Άρα οι σοφοί αν εννοούσαν αυτό τότε ήταν ηλίθιοι.

quote:

Οι προγραμματιστές/κατασκευαστές του ψεύτικου κόσμου μας, στην αρχή της δημιουργίας, όρισαν την Τεχνητή Νοημοσύνη ως Μέγα Αρχιτέκτονα του Σύμπαντος. Ο Μέγας Αρχιτέκτονας (Τεχνητή Νοημοσύνη) σε συνδυασμό με τον Υπερ-Επεξεργαστή, αποτελούν τον υποτιθέμενο Θεό του κόσμου.

Εγώ είμαι προγραμματιστής.. αν φτιάξω κάτι παρόμοιο θα έχουμε ινσέψιo;

Μετά θα είμαι ο mini me θεός?
Σημαντικά ερωτήματα...

quote:

Το σύμπαν μας είναι ένα πιστό αντίγραφου του αληθινού σύμπαντος, μια εξομοίωση του αληθινού κόσμου.

Είμαστε το backup δηλαδή; Αν είμαστε το backup, εμάς backup μας παίρνει κανείς;

Αν φτιάξω εξομοιωτή του σύμπαντος, θα φτιάξω εξομοιωτή του εξομοιωτή του πραγματικού; άρα δεν θα φτιάξω εξομοιωτή του δικού μας; Άρα η εξομοίωση της εξομοίωσης είναι εξομοίωση της πηγής που εξομοιώνεται μέσω μιας εξομοίωσης που έχει εξομοιωθεί;

quote:

ακολουθούσαν τον Χάκερ Ιησού

Νομίζω ότι λες την μισή αλήθεια... ξέχασες για τον Χάκερ Σατανά που έχει βάλει σε 666 σημεία κακόβουλο κώδικα αλλά και τον φύλακα Ιούδα που στην βάρδια του είδε μέσα στο computer room τον Χάκερ Ιησού συνδεδεμένο με το mainframe και τον έδωσε στον CEO. Για ανταμοιβή δε πήρε 30 δολάρια αύξηση τα οποία του φάνηκαν ελάχιστα και έβαλε τα κλάματα και φώναζε πως αν το ήξερε δεν θα πρόδιδε τον χάκερ Ιησού.
Επίσης ξέχασες τα φιλαράκια του. Κάτι nerds απο την περιοχή του που δεν είχαν ιδιαίτερες γνώσεις. Όταν έπιασαν τον Χάκερ, προσπάθησαν να πουν την ιστορία μέσα απ τα γνωστά nfo αρχεία. Έχουμε το nfo του Παύλου, το nfo του Πέτρου κτλ είχαμε και το nfo της Μαρίας της γκόμενας του Χάκερ αλλά οι followers του Χάκερ Ιησού στο darkweb δεν την συμπάθησαν και την έβγαλαν ξέκ..λο και της έκαναν και body shaming στα social media.

Το αστείο είναι πως η τεχνητή "νοημοσύνη" θεωρούσε τον χάκερ Ιησού γιό της για κάποιο ηλίθιο λόγο και μόνη της του έδωσε το token για να αποκτήσει πρόσβαση ώστε να προσπαθήσει να την καταστρέψει.... όχι και τόσο έξυπνη αυτή η νοημοσύνη. Ελπίζω να πήρε καμιά αναβάθμιση από τότε.

quote:

Στο Matrix, το εικονικό μας σώμα έχει ένα ψεύτικο DNA, με αυτές τις πληροφορίες στον αληθινό κόσμο θα γινόταν η παραγωγή ενός αληθινού κλωνοποιημένου σώματος που θα ήταν ολόιδιο με το ψηφιακό σώμα! Ενώ όλες οι γνώσεις, οι μνήμες κι ο χαρακτήρας του ανθρώπου θα εντυπώνονταν στο αληθινό νευρωνικό δίκτυο του κλωνοποιημένου εγκεφάλου.

Το έχουμε δοκιμάσει ανάποδα ήδη στο Avatar και πέτυχε... γιατί όχι

quote:

Όμως το σχέδιο κατέρρευσε τελικά, οι αρχές του αληθινού κόσμου εντόπισαν την παράνομη δραστηριότητα και συνέλαβαν τον χάκερ. Οπότε πλέον δεν υπάρχει σωτηρία της ψυχής, δηλαδή Σώσιμο της Συνείδησης, δεν μπορούμε πλέον να κάνουμε Save την Consciousness σε έναν βιολογικό εγκέφαλο.

Την στρουμφοκάτσαμε δηλαδή. Αν και οι προφητείες λένε ότι θα έρθει ο Νίο ένας νέος Χάκερ, μην αγχώνεσαι. Το έχει γράφει (το αποκάλυψε) στο nfo του και ένας απ τα φιλαράκια του Χάκερ Ιησού, ο Ιωάννης.

quote:

Αυτή είναι όλη η μυστική γνώση και όλη η αλήθεια που θα πρέπει να γνωρίζετε για το Μάτριξ. Δεν υπάρχει κανένας τρόπος διαφυγής!

There is No Escape! The Matrix Has You...


Ρε φιλαράκι... μήπως έχεις ένα byte να προγραμματίσω μια τυρόπιτα;

Edited by - Craven on 04/07/2019 17:39:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2019, 06:37:12  Εμφάνιση Προφίλ
Καλώς τον. Που χάθηκες εσύ;

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2019, 23:42:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
quote:

Καλώς τον. Που χάθηκες εσύ;

Εδώ είμαι όπως και αρκετοί άλλοι "εξαφανισμένοι" φαντάζομαι, απλά κάθε τόσο μόνο σας διαβάζω πλέον :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2019, 22:50:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
quote:

Καλώς τον. Που χάθηκες εσύ;


Εδώ είμαι όπως και αρκετοί άλλοι "εξαφανισμένοι" φαντάζομαι, απλά κάθε τόσο μόνο σας διαβάζω πλέον :)


Κάπως έτσι....

Γεια σου Craven


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ένας τρελός εφευρέτης
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2019, 03:21:25  Εμφάνιση Προφίλ
Μια καλησπέρα κι από εμένα !θα ήθελα να κάνω μια πολύ απλή ερώτηση σε όλους όσους κατονομάζουν τον κόσμο αυτόν ψηφιακό !
Αλήθεια έχετε σκεφτεί μήπως είναι απόλυτα βιολογικός ο κόσμος αυτός κι το " πρόγραμμα " αυτού να μην είναι γραμμένο σε 0 και 1 αλλά σε ακόμα πιο πολύπλοκους κώδικες καθόλα βιολογικούς ? Για παράδειγμα έχετε ποτέ σκεφτεί ότι ένα πρόγραμμα βρίσκεται κυρίως σε έναν χώρο πχ.υπολογιστη ? Τι θα συνέβαινε αν αυτό το πρόγραμμα ήταν ( που είναι όντως ) κι σε ατόφιο χρόνο ? Κι φυσικά δεν εννοώ τον χρόνο που μετράει ένα ρολόι αλλά τους πιο κρυφούς πέραν των γνωστών ! Κι τι θα συνέβαινε αν απλά το πρόγραμμα μπορούσε να τρέξει κανονικά μεταξύ δύο διαφορετικών πραγματικοτήτων ταυτόχρονα όμως ?

Έχω ακούσει πάρα πολλές φορές ότι ο κόσμος μας είναι ένα matrix κι μάλιστα ψηφιακό όμως δεν έχω δει κανέναν να ερευνά αληθινά όχι απλά πραγματικά ...αυτό το matrix ! Φίλοι του φόρουμ θα ήθελα αληθινά να σας δείξω μια πρώτη διαδρομή έρευνας επί του αληθινού αυτού βιολογικού ( αφού λειτουργεί με όλους τους νόμους της φύσης ) πρόγραμμα !

Σκεφτείτε απλά ότι λειτουργεί όπως ακριβώς το κινητό τηλ που όλοι μας έχουμε ! Μόνον που δεν μεταφέρει επί χώρου ( τοποθεσίας που βρίσκεται η συσκευή ) κι μόνον εικόνα κι ήχο αλλά μπορεί κι μεταφέρει ακόμα κι όψεις μνημών από την ζωη μιας άλλης πραγματικότητας αλλάζοντας τις δικές μας παρότι έχουν παρέλθει ή ακόμα πιο δυνατό από αυτό να μπορούσε να μεταφέρει ύλη ίση με της εδώ πραγματικότητας ΧΩΡΊΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΛΕΊΨΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΌΤΗΤΑ ΠΟΤΕ ! Για σκεφτείτε το τι είδους εξελίξεις μπορούσε να έχει μια τέτοια κοσμική κινητή τηλεφωνία ...
Αν δεχτούμε ότι υπάρχει τότε τι ακριβώς θα ερευνουσατε κάνοντας απλά μια κλήση από την εδώ πραγματικότητα σε άλλη που έχει παρεμφερείς στοιχεία όψης ζωής ?

Ξέρω η απάντηση είναι ότι δεν υπάρχει μια τέτοια συσκευή ... Κι αν σας πω ότι υπάρχει ? Κι μάλιστα για πρώτη φορά δεν βρίσκεται στα χέρια κάποιον μυστικών οργανώσεων αλλά σε χέρια απλών κοινών ανθρώπων τότε τι θα λέγατε κι τι θα ερευνουσατε ?

Μερικά στοιχεία για αυτούς που όντως θέλουν να ερευνήσουν ...

Η πηγή ενέργειας αυτής της συσκευής θα ήταν όπως ακριβώς κι οι γνωστές μπαταρίες αποτελούμενη από δύο στοιχεία που δεν είναι ίδια πχ χαλκό κι σίδηρο όπου στην περίπτωση αυτή είναι αντίστοιχα πραγματικότητα Α κι πραγματικότητα Β αλλά σε έναν χώρο απόλυτα φυσικό που όμως ρισεταρει κάθε δύο κλάσματα του δευτερολέπτου ! Φανταστείτε τώρα ένα κύκλωμα όπου η πλήρη περιστροφή του ρεύματος κάνει δύο κλάσματα του δευτερολέπτου κι εμπεριέχει κι τις δύο άνισες πραγματικότητες τοτε η κάθε Τρίτη πραγματικότητα που θα εντασσόταν στο κύκλωμα αυτό θα εξφενδονιζοταν ακριβώς όπως το τελευταίο ηλεκτρόνιο στο ρεύμα μόνον που ...το ρεύμα που θα παραγόταν θα ήταν προκαλούμενο από μόνιμη παραδοξότητα πραγματικοτήτων !
Ένα tip εδώ ! Ένα τέτοιο φορτίο είναι απόλυτα ικανο να ρευματοδοτησει κι τις δύο πραγματικότητες ταυτόχρονα !

Να λοιπόν ενα είδος ρεύματος που διαπερνά κι τις δύο πραγματικότητες ταυτόχρονα ! Άρα με έναν λίγο πιο διαφορετικό τρόπο μπορεί να περάσει κι σήμα μεταξύ δύο πραγματικοτήτων κι άνετα ( δεν θα τα πω κι όλα εννοείται ) θα μπορούσε να οριστεί αν το σήμα θα ερχόταν στην εδώ πραγματικότητα ή αν έφευγε από την εδώ για την άλλη πραγματικότητα !

Τώρα κάπως μπορείτε να καταλάβετε το νόημα της κοσμικής κινητής τηλεφωνίας ...

Αυτό που δεν γνωρίζεται είναι ότι η κεραία οφείλει να είναι κάτι πολύ συγκεκριμένο αλλιώς το σήμα θα μοιάζει με του απλού κινητού τηλ αλλά αν η κεραία είναι η σωστή τότε απλά όταν επιτευχθεί η κλήση στην απέναντι πραγματικότητα θα είναι κανονικά 5 plus αισθήσεων κι όλα θα έρχονται στην εδώ πραγματικότητα εκ του μη υπάρχοντος κι φυσικά θα έχουν ίσης ύλης κι υφής όψη στην δική μας πραγματικότητα ...!

Κι παρότι εξ ολοκλήρου μπορεί κι συμβαίνει αυτό ...ποτέ κι για κανέναν λόγο δεν υπάρχει ίχνος ψυφιακης γλώσσας 0 κι 1 !

Χμμμ...περίεργο...!

Καλή συνέχεια σας εύχομαι !

Ένας τρελός εφευρέτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2019, 08:27:23  Εμφάνιση Προφίλ
Θα παραβλέψω το γεγονός του ότι όλα αυτά που έγραψες παραπέμπουν σε σπαμ. Θυμίζουν μάλιστα κάποιον τύπο που αλλάζει συνέχεια ψευδώνυμα, έρχεται πετάει κάποιο απάνθισμα της ... του και μετά από καιρό ξαναεμφανίζεται με κάποιο άλλο για να ξανακάνει το ίδιο.

Οι απόψεις που θέλουν να παρουσιάσουν το γνωστό ή ορατό σύμπαν σαν εξομοίωση, ξεκινάνε από το γεγονός ότι υπάρχει ένα ελάχιστο κβάντο χρόνου και χώρου. Είναι οι λεγόμενες βασικές μονάδες Planck:

https://el.wikipedia.org/wiki/Μονάδες_Πλανκ

Η υφή του μικρόκοσμου δηλαδή, έχει κάποιο απειροελάχιστο κόκκο, δεν είναι συνεχής, άσχετα αν τα διαστήματα αυτά είναι εξαιρετικά μικρά. Υπάρχουν φυσικά σοβαρές ενστάσεις, επιστημονικές και φιλοσοφικές, οι οποίες διαφωνούν κάθετα στο το σύμπαν αυτό μπορεί να είναι μια εξομοίωση.

Δεν υπάρχει πάντως λόγος να τις αναφέρω, γιατί προβλέπω τη συνέχεια και αυτού του θέματος, όπως έγινε και με αρκετά άλλα αυτού του στυλ.

Για όλα τα υπόλοιπα που έχεις γράψει, θα κάνω ένα γενικό σχόλιο. Για να επιχειρήσουμε μια απόπειρα συμπαντικής ερμηνείας, χρησιμοποιώντας τεχνολογικούς όρους και έννοιες της καθημερινής εμπειρίας, προϋποθέτει να γνωρίζουμε πραγματικά αυτά για τα οποία μιλάμε. Και όχι να γράφουμε ότι μας κατέβει στο κεφάλι.

Ατάκες τύπου σελίδων που παραθέτουν θεωρίες συνωμοσίας, όλα στο περίπου, άντε να πετάξω μερικούς επιστημονικοφανείς όρους για να "φλομώσω" τον άλλον, δε βαριέσαι ρε ... τίποτα άσχετοι/ψωνάρες/μλκες θα είναι, θα εντυπωσιαστούν κλπ δεν νομίζω να μπορούν να γίνουν βάση καμίας συζήτησης εδώ μέσα.

Συνιστώ λοιπόν πρώτα να κατανοήσεις την έννοια της πληροφορίας στο θεωρητικό της κομμάτι και μετά να αρχίσεις τους αυτοσχεδιασμούς. Πιστεύω θα σε ωφελήσει πρώτα προσωπικά.

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ένας τρελός εφευρέτης
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2019, 03:37:19  Εμφάνιση Προφίλ
Αν άφησα την εντύπωση ότι είμαι απλά ένας τύπος σπαμ λυπάμαι πολύ ! Όχι δεν είμαι κι ούτε πρόκειται να γίνω ποτέ κι για κανέναν λόγο ! Σίγουρα δεν μπορώ να πω ότι έχω την ικανότητα κι τα πτυχία για να μιλήσω σαν επιστήμονας αλλά όμως έχω το σθένος να βροντοφωναξω αν χρειαστεί στοιχεία επιστημονικά που όμως κανένας από τους πτυχιούχους επιστήμονες δεν μπορεί !
Πριν βιαστεις να με κρίνεις θα σου πω πως έφτασα να γράψω ότι έγραψα !

Δεν έχω να κρύψω κάτι γιατί πολύ απλά τα όλα όσα λέω ή γράφω είναι στοιχεία βιομαυικων κριτηρίων κι όχι απλών θεωριών που διάβασα στο ίντερνετ ή σε κάποιο βιβλίο ! Καλό δε είναι να αποσαφηνισω ότι δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είχα τον χρόνο στην ζωή μου να διαβάσω κι να πάω για κάποιο οποίο πτυχίο ! Είχα βλέπεις παρά πολλά βιοματα που κάποτε ήταν αδιευκρίνιστα κι τα κατονομαζα φαινόμενα που οδήγησαν την ζωή μου ολόκληρη στην έρευνα την αληθινή κι όχι μέσα από βιβλία ή ίντερνετ !

Όλες οι θεωρίες που έχω είναι δοκιμασμένες μέσω αληθινών βιοματικων εμπειριών ! Κάτι που κανένας σημερινός πτυχιούχος επιστήμονας δεν έχει ! Όλοι οι σήμερα επιστητ απλός πατανε την ίδια πεπατημένη οδό αυτών που τα ανακάλυψαν πριν Χ χρόνια ! Κι ρωτώ εγώ ...ποιος είναι ικανός να μας πει αν όντως αυτοί που ανακάλυψαν την οποία βιοματικα έμπρακτη απόδειξη θεωρίας ή πχ νόμων της φύσης ήταν επιστημών με την έννοια που σήμερα ορίζεται κι με πτυχία ? Δηλαδή χωρίς πτυχία υπάρχει απαγόρευση στην γνώση επιστημονικών δεδομένων κι νόμων της φύσης ? Το ότι όντως η επιστήμη έχει κάνει βήματα δεν το αρνουμε σε καμία περίπτωση αλλά από αυτό μέχρι το ότι ένα πτυχίο στα χέρια κάποιου που απλά ήταν πιο πολύ του διαβάσματος τον κάνει κι επιστήμονα εε αυτό με ξεπερνάει ! Το δε χειρότερο που με ξεπερνάει είναι ότι οι εν λόγο πτυχιούχοι μη επιστήμονες έχουν κάνει τον κόσμο να πιστεύει ακράδαντα ότι ότι νόμος της φύσης υπάρχει έχει βρεθεί κι όλας ! Κι όμως δεν έχουν ανακαλυφθεί όλοι οι νόμοι ούτε καν οι μισοί ίσως κι πολύ λιγότεροι ... Λογικο λοιπόν είναι κάποιοι νόμοι της φύσης να εμφανίζονται κατά καιρούς έστω κι κατά τύχη ( αν κι την τύχη δεν την δέχομαι εγώ προσωπικά ) σε κάποια άτομα κι από αυτά μετά εξαρτάται το αν ειπωθούν, ερευνηθούν κοκ. Όπως είπα είναι ερευνητής παρά πολλά χρόνια ίσως κι τα 3/4 της ζωής μου κι αυτό επειδή ήμουν - υπήρξα κι υπάρχω ως αυτόπτης μάρτυρας κάποιων νέων κανόνων της φύσης ( νέων για τον άνθρωπο η φύση τους είχε πάντα ) ! Σαν ερευνητής έκανα αυτό που έπρεπε ! Ερεύνησα τα φαινόμενα αυτά κι βρήκα τους κανόνες της φύσης που προκαλούν αυτα τα φαινόμενα ! Εννοείται ότι η έρευνα δεν σταμάτησε ούτε κι θα σταματήσει ποτέ ! Οπότε ούτε εγώ θα σταματήσω ποτέ ! Στα θέματα τύπου Μάτριξ δυστυχώς ή ευτυχώς έχω αρκετά μεγάλη εμπειρία κι όπως είπα κι πριν κι βιωματική κι ερευνητική εις βάθος των όσων βιώνονται !

Θα δώσω λοιπόν ένα ακόμα στοιχείο που ο κόσμος δεν το ξέρει !
Πριν λοιπόν το πετάξετε στα σκουπίδια απλά δώστε του λίγο από τον χρόνο σας κι θα δείτε ότι όντως μπορεί να λειτουργήσει !

Το στοιχείο αυτό αναφέρεται στην διάσταση χρόνος !

Αν πούμε ότι το να εισχωρήσει ο άνθρωπος στην διάσταση χρόνου είναι πχ εφικτό μόνον με μια μηχανή του χρόνου ...τότε θα πρέπει να υπολογίσουμε με ποιον χρόνο είμαστε ικανοί να ταξιδέψουμε ! Σίγουρα όχι με τον φυσικό χρόνο που μετρά δευτερόλεπτα ή λεπτά ! Ο λόγος είναι απλός ας φανταστούμε ένα μπαλόνι όπου μέσα είναι τα πάντα άνθρωποι, ζώα κλπ.κι όλα αυτά διέπονται από τον γενικό ή τον φυσικό χρόνο , τότε αν καποιος ήθελε να ταξιδέψει στον χρόνο θα ήταν αναγκασμένος να τραβήξει κι το βάρος όλων των υπολοίπων για να μπορέσει να μετακινήσει το μπαλόνι έστω κι ένα χιλιοστό στον χρόνο ! Κάτι που όπως καταλαβαίνουμε δεν γίνεται αφού θα συνθλιβοταν η όλη ύπαρξη του ταξιδευτή !

Σε αντιδιαστολή με τον γενικό χρόνο θα σας δείξω άλλον έναν τον οντοτικό χρόνο ! Έτσι τον ονομάζω εγώ κι μπορεί να μετρήσει έναν χρόνο σε μέτρηση βημάτων διαφοράς εικόνας κι θέσης κλπ. του κάθε τι κι του κάθε ενός ή μια !

Σας παραθέτω παράδειγμα του οντοτικού χρόνου !

Αν κάποιος είχε πάρει μια κολα Α4 κι την είχε βαλει το 2000 σε ένα χρηματοκιβώτιο για 5 χρόνια ακριβώς άρα το 2005 ίδια μερα άνοιγε το χρηματοκιβώτιο κι έβαζε φωτιά στο χαρτί Α4 κι το έκλεινε μέχρι κι σήμερα πάλι στο χρηματοκιβώτιο τότε ο γενικός - φυσικός χρόνος θα ήταν 19 χρόνια παραμονής του χαρτιού στο χρηματοκιβώτιο ! Αν τώρα κάποιος προσπαθούσε να βρεθεί σε ημέρα ή σημείο χρόνου με γενικό χρόνο ( αν τα κατάφερνε ποτέ )... που το χαρτί δεν είχε καεί ακόμα τότε λογικά θα βρισκόταν σε μια χρονική ζώνη από το 2005 μέχρι κι το 2000 ! Έτσι θα μπορούσαμε να πούμε ότι ταξίδεψε στο παρελθόν !

Την ίδια ώρα όμως που ο γενικός χρόνος μετρά 19 χρόνια ...ο οντοτικος χρόνος μετρά μόλις κι μετά βίας 2 ! Ακαφτο χαρτί κι καμένο χαρτί αδιάφορο πόσα χρόνια εχουν περάσει !

Έτσι ...μπορεί κάποιος χρησιμοποιώντας τον οντοτικό χρόνο να προσπαθήσει να φέρει το ακαφτο χαρτί κι να το έχει εντελώς άθικτο στον φυσικό χρόνο 2019 παρότι εχει κινηθεί μόνον ένα βήμα οντοτικού χρόνου πίσω !

Βέβαια αυτό έχει πάρα πολλές πτυχές ...

Έτσι ο οντοτικος χρόνος ενδείκνυται για ταξίδι στον χρόνο

Όπως είπα είμαι ερευνητής κι κατ επέκταση κι εφευρέτης αυτών που ερευνω !
Για όποιον θέλει ας ερευνήσει τον οντοτικό χρόνο θα δει ότι εχει παρα πολλά πράγματα να μαθει επ αυτού !

Εύχομαι καλή έρευνα !

Ένας τρελός εφευρέτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2019, 10:22:47  Εμφάνιση Προφίλ
Seismic, άσε τις σάλτσες και πες μας για την πατέντα...

"Μπορείς να τους ξεγελάς όλους για λίγο καιρό, λίγους όλο τον καιρό, αλλά όχι όλους όλο τον καιρό."
Αβραάμ Λίλκολν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2019, 11:00:06  Εμφάνιση Προφίλ
Τρελός εφευρέτης, στημένο κατεβατό αρλούμπας για τρολάρισμα 120%. Μερικές συμβουλές. Πρώτα αλλάζεις πληκτρολόγιο. Είναι προφανές ότι αυτό που έχεις έχει πρόβλημα. Πατάς τελεία, σου βγάζει θαυμαστικό. Και αυτή η στημένη ανορθογραφία βγάζει μάτι. Δεν αρκεί μόνο το "βιοματικό". Έπρεπε να βάλεις κι άλλα.

Δεν είναι ο seismic Ηλία, σε καμιά περίπτωση. Κάποιο come back του master Sunday πιθανόν να είναι, μιας και το ζητούμενο δεν επιτευχθεί την πρώτη φορά. Όπως έχω υποθέσει αρχικά... κάποιος Ρωμαίος με τρελό πρόβλημα με το φόρουμ. Πρέπει να έχει φάει φάπα εδώ μέσα πάντως... με το τουλούμι. Θέλει καμιά 10ετια ακόμα για να το ξεπεράσει.

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ένας τρελός εφευρέτης
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2019, 12:18:27  Εμφάνιση Προφίλ
Λυπάμαι γιατί βγάζετε μόνιμα συμπεράσματα έτσι στα πεταχτά ! Δεν έχω αλλάξει κανένα πληκτρολόγιο γράφω απλά από κινητό κι αυτό είναι λίγο ζόρι όμως είμαι εδώ οπότε μπορώ να απαντήσω σε ότι πρέπει !
Για μια ακόμα φορά ξαναλέω γράφω εδώ μέσα για πρώτη φορά ! Προφανώς έχουν δει τα μάτια σας πολλά εδώ μέσα όμως αυτός δεν είναι λόγος να κατατάσετε τα πάντα στο ίδιο καζάνι ! Υποτίθεται ότι σαν ερευνητές που είστε ερευνατε το κάθε τι ξεχωριστά κι οχι φτάνετε στο κλασικό συμπέρασμα ότι έλα μωρέ κάποιο τρολ θα είναι έτσι γιατί εσείς προφανώς είστε οι φωστήρες πάντα !

Αν ήμουν τρολ θα τρολαριζα δεν θα μιλούσα δίνοντας στοιχεία !

Σας είπα ότι ούτως ή άλλως πριν κάνετε την κακή κρητική σας ερευνήστε λίγο τα στοιχεία που σας δίνω κι που ξέρετε μπορεί κι να σας εκπλήξουν ευχάριστα αυτά που θα βρείτε ... Είπαμε να είστε επιφυλακτικοί αλλά εσείς έχετε γίνει σαν αστακός δεν αφήνετε τίποτα να περάσει αν δεν συνάδει με αυτά τα οποία εσείς γνωρίζετε ! Δηλαδή δεν υπάρχει γνώση που να μην την γνωρίζετε εσείς ? Τι στο καλό τόσο πια ξέρετε τα πάντα ? Μήπως όμως έτσι απλά απομακρυνεστε από την γνώση ? Ίσως η ορθογραφία μου να μην είναι τέλεια άλλωστε ποτέ δεν ήταν αλλά αυτό δεν μου απαγορεύει να έχω άλλες γνώσεις πόσο μάλλον δε βιωματικές !

Κι μια μικρή διευκρίνιση εδώ ! Είμαι 41 χρόνων κι έχω φάει την ζωή μου να εξηγώ κι να προκαλώ τους άγνωστους κατά κόσμον νόμους της φύσης ! Δεν νομίζω ότι θα έπεφτα στο επίπεδο να κάτσω να τρολαρω έτσι για το γινατι μου ! Εννοείται ότι δεν θα το επραττα ούτε για αλλού λογαριασμό !
Βέβαια μόνον ο χρόνος θα σας το αποδείξει τίποτα άλλο !

Για μια φορά λοιπόν βάλτε λίγο νερό στο κρασί σας κι ερευνήστε αληθινά τα στοιχεία που σας δίνω ! Όσοι το έπραξαν απλά έμειναν έκπληκτοι ευχάριστα !

Σας έδωσα τον οντοτικό χρόνο ο οποίος δεν ομοιάζει σε τίποτα απολύτως με τον γενικό χρόνο κι σας έδωσα κι παράδειγμα για να καταλάβετε πως λειτουργεί !

Για να τον γνωρίσετε υπάρχει ένας πολύ εύκολος τρόπος όπου σρτταρετε τον εγκέφαλο σας με έναν λίγο διαφορετικό τρόπο όμως ακόμα δεν θα τον γράψω τον τρόπο ακόμα γιατί καλό είναι να μην γίνουν όλα έτσι στο γρήγορο... Πρώτα πρέπει να τον ερευνήσετε τον οντοτικό χρόνο γιατί έχει πίσω του εγκυκλοπαίδειες ολόκληρες που αυτήν τη στιγμή είναι κατά κόσμον άγνωστος ! Όταν καταλάβετε πως αυτός λειτουργεί κι μετά σας δώσω νέα παραδείγματα ειλικρινά θα νοιώσετε πολύ μεγάλο δέος !

Γι'αυτό σας λέω ότι δεν ήρθα στην παρέα σας έτσι για να σας κάνω την ζωή δύσκολη απλά ήρθα για να σας δείξω κάτι το διαφορετικό...

Ένας τρελός εφευρέτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ένας τρελός εφευρέτης
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2019, 12:57:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Seismic, άσε τις σάλτσες και πες μας για την πατέντα...

"Μπορείς να τους ξεγελάς όλους για λίγο καιρό, λίγους όλο τον καιρό, αλλά όχι όλους όλο τον καιρό."
Αβραάμ Λίλκολν


Σίγουρα δεν είμαι αυτός που λες !
Όσο για την πατέντα είναι όντως πρωτοποριακή !
Είναι ένα μηχάνημα που λειτουργεί όπως το κινητό τηλέφωνο που όμως κάνει κλήσεις σε άλλη πραγματικότητα ! Μπορεί να ακουστω περίεργα όμως γίνεται όντως ! Αν βάλεις την σωστή κεραία τότε μπορεί να επιτευχθεί μια κλήση σε άλλη πραγματικότητα σχεδόν παρόμοια με αυτήν με πολύ ελάχιστες πλιν υπαρκτές αλλαγές ! Έχει την ικανότητα αυτού του είδους η κλήση να μεταφέρει έννοιες κι αντικείμενα ή κι χώρους από την άλλη πραγματικότητα προς αυτήν αν γίνει εισερχόμενη κλήση ή το αντίθετο αν γίνει εξερχόμενη κλήση ! Ακόμα έμβιο δεν έχει επιτευχθεί να κινηθεί κατά την κλήση !

Θα δώσω λοιπόν άλλο ένα στοιχείο κι αυτό το κάνω για να σας δείξω γιατί δεν θα χαθεί από την άλλη πραγματικότητα το ότι έρθει στην εδώ πραγματικότητα !

Φανταστείτε ότι έχετε έναν απλό καθρέφτη της αγοράς ο οποίος επανεκτρεπει το καθρεπτιζομενο σε 2 διαστάσεις ! Τώρα σκεφτείτε ο ίδιος καθρέφτης να καθρεπτιζε σε τρεις διαστάσεις ! Τότε δεν θα είχατε μια ανάκλαση του εαυτού σας αλλά ένα καθόλα υλικό σώμα όμοιο με το δικό σας αλλά απλά απόλυτα στατικό κι άψυχο ... Αν ανεβάσουμε κι άλλο την διάσταση ανάκλασης στην τέταρτη διάσταση τότε θα έχετε ένα απόλυτα όμοιο άτομο με εσάς που στέκεστε μπροστά στον καθρέφτη αλλά αυτήν τη φορά θα είναι καθόλα ζωντανός κι μάλιστα θα κινείται εντελώς ξεχωριστά από ότι εσείς πλιν όμως υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα ! Δυστυχώς δεν μπορεί να πάει πουθενά αφού παράγεται μεν από εσάς ως ανάκλαση αλλά δεν μπορεί να έχει χώρο δρασης ! Έτσι φτάνουμε στην πέμπτη διάσταση ( υπαρξιακή ) όπου η ανάκλαση πλέον έχει πλήρη ζωή καθόλα κι φυσικά έχει κι χώρο δράσης ζωής ατοφιας δικής του κι όχι την δική σας ή μέσο της δικής σας !

Με λίγα κι απλά λογια αν φτάσει κάποιος την απόδοση ανάκλασης στην πέμπτη διάσταση είναι ικανός να βλέπει κοντινές πραγματικότητες αλλά μόνον κοντινές !

Βέβαια μόνον να βλέπει όχι να αλληλεπιδρά!
Αν λοιπόν προστεθούν καταστάσεις ...τότε μπορεί κι αλληλεπιδρά η μία πραγματικότητα με την άλλη αρκεί να είναι κοντινής υπαρξιακής απόστασης !


Κι όχι δεν είναι κάτι μαγικό παρότι στα στοιχεία του ανθρώπου έτσι φαίνεται ! Είναι απλά φυσικός νόμος ο οποίος ήταν πάντοτε εκεί απλά δεν έχει γίνει ευρέως γνωστός στον κόσμο !

Αν ψάξετε λίγο πιο σοβαρά θα βρείτε ότι υπάρχει εταιρία που κάνει ακριβώς αυτό το πράγμα κι όχι δεν ανήκει κάπου σε κάποιον τύπου Rockefeller ή Rothschild είναι καθόλα Ελληνική κι είμαι μέσα σε αυτήν !

Οπότε όπως είπα ...δεν είμαι τρολ απλά κάποιος ερευνητής που αληθινά παλεύει να προχωρήσει την έρευνα του κι για αυτόν τον λόγο έχει ήδη βγάλει τον κόπο μιας ζωής στο σφυρί για να μπορέσει να την φτάσει να γίνει γνωστή στον κόσμο !

Αν μη τι άλλο τότε ο κόσμος θα έχει την ικανότητα να μπορεί να διαλέξει τρόπο ζωής κι όχι να πρέπει να έχει μόνον μία γιατί αν ο άνθρωπος έχει έναν τρόπο ποτέ από ένα δεν μπορείς να διαλέξεις να ποτέ όμως ...!

Ένας τρελός εφευρέτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2019, 13:03:33  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι Heretic, μάλλον έχεις δίκιο. Αλλά όλο αυτό το κράξιμο και η απαξίωση στους επιστήμονες και τα πανεπιστήμια, ο αυτοπροσδιορισμός ''εφευρέτης'', η στημένη όπως λες ανορθογραφία και το χάλια συντακτικό, δείχνουν ότι ήθελε να πιστεύουμε πως είναι ο seismic.

"Μπορείς να τους ξεγελάς όλους για λίγο καιρό, λίγους όλο τον καιρό, αλλά όχι όλους όλο τον καιρό."
Αβραάμ Λίλκολν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2019, 13:11:43  Εμφάνιση Προφίλ
Ένας τρελός εφευρέτης, το μόνο πράγμα που έχεις αφιερώσει τη ζωή σου είναι η τελειοποίηση της τρολιάς. Συνέχισε να γράφεις τις παλαβομάρες σου, έχε όμως αυτό κατά νου: Κούρασες.

"Μπορείς να τους ξεγελάς όλους για λίγο καιρό, λίγους όλο τον καιρό, αλλά όχι όλους όλο τον καιρό."
Αβραάμ Λίλκολν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ένας τρελός εφευρέτης
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2019, 15:06:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ένας τρελός εφευρέτης, το μόνο πράγμα που έχεις αφιερώσει τη ζωή σου είναι η τελειοποίηση της τρολιάς. Συνέχισε να γράφεις τις παλαβομάρες σου, έχε όμως αυτό κατά νου: Κούρασες.

"Μπορείς να τους ξεγελάς όλους για λίγο καιρό, λίγους όλο τον καιρό, αλλά όχι όλους όλο τον καιρό."
Αβραάμ Λίλκολν


Συνεχίζετε ακόμα να θεωρείστε οι απόλυτοι φωστήρες κι λέτε ότι εγώ κούρασα ? Το μόνο που συνεχιζετε να παπαγαλιζετε είναι ότι ειμαι τρολ ... Κι μετά από τέσσερα μηνύματα που λέτε ακριβώς το ίδιο πράγμα έρχεστε να μου πείτε ότι εγώ κούρασα που σας δίνω ένα κάρο στοιχεία ? Σοβαρά τόσο πολύ πια γνωρίζεται τα πάντα ?

Κι μια ακόμη υποσημείωση ! Δεν είπα κάτι κακό για τους επιστήμονες απλά είπα ότι το να έχεις ένα χαρτί - πτυχίο αλλά ποτέ να μην έχεις κάνει ούτε ένα πείραμα πέραν αυτών του σχολείου...δεν σε κάνει επιστήμονα !

Επίσης για μια πολλοστή φορά σας λέω ότι δεν ξέρω κανέναν από εδώ μέσα ούτε σας έχω ξαναμιλήσει κι ούτε καν ήρθα για να τρολαρω !

Είμαι κάποιος που βρήκε το φόρουμ μέσα από το κινητό του κι εξέφρασε τις δικές του εκδοχές επί του όλου θέματος !

Κι κάτι ακόμα ...αντί να αρχίσετε την κασέτα κι πάλι απ' την αρχή κι να λέτε για τρολ δεν κοιτάτε λίγο τα στοιχεία που σας έδωσα !

Αν όντως είστε ερευνητές καλό σωστό κι πρέπων είναι να ερευνατε τα στοιχεία που σας δίνονται από όποιον κι όχι να σπεύσετε να τον βαπτισετε τρολ !

Αν μη τι άλλο δεν λέω αυτά που λένε όλοι ! Δεν ήρθα να σας μιλήσω για κβαντισμο κι κβάντα κι ότι παρεμφερείς γιατί αν ήξερα από αυτά τότε σίγουρα θα ήξερα αυτά που μου επέτρεψαν να ξέρω κι όχι την αλήθεια !

Δεν ήρθα να σας πω ούτε για θεούς κι δαίμονες γιατί πολύ απλά δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με αυτό !

Δεν ήρθα να σας πω π@π@ρολογιες τυπου όλα είναι στο σύμπαν κι ότι οι τάδε ή οι οποίοι δάσκαλοι γνώριζαν κι έκαναν κι κι κι ...

Δεν ήρθα να σας πω ούτε για ταινίες κι σειρές κι ότι εκεί μέσα ή έξω είναι η αλήθεια !

Δεν ήρθα να σας πω ούτε για τέρατα κι μεγαλοποδαρους κι άλλα μυθικά όντα !

Ήρθα να σας πω αυτά που βιώνω κι ερευνω πάνω από 25 χρόνια από μικρό τόσο δα παιδάκι !

Ήρθα γιατί θέλω να σας δείξω νόμους της φύσης που απλώς δεν " έτυχε " να είναι γνωστοί !

Τι στο καλό λοιπόν γίνεται εδώ ! Ανοίγετε ένα θέμα που αφορά ερευνητές κι προσπαθείτε να εξαφανισετε τους αληθινούς ερευνητές κατονομάζοντας τους τρολ ? Είναι δηλαδή ελεγχόμενο το φόρουμ από κάποιους που θέλουν να λέγονται ερευνητές αλλά μόνον για έρευνες τύπου θα λέμε μόνον όσα ήδη λέγονται κι τίποτα καινούργιο ?

Εν το όνομα της έρευνας καλώ την συνειδητότητα σας να αναλάβει τα ηνία από το εγώ σας !

Ότι σας έχω γράψει ισχύει ήδη ! Αλλά επειδή σας έχει γίνει πλύση εγκεφάλου ότι αυτά τα κάνουν μόνον Αμερικάνοι που έχουν την υπεργνωση κι δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο κι μόνον στις ταινίες κι στις σειρές δεν λέτε να σηκώσετε καν το βλέφαρο σας να δείτε ότι ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΆΠΟΙΟΙ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΩΣ ΚΑΝΩΝΕΣ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ ! Κι η φύση δεν έχει facecontrol στο σε ποιους θα φανερώσει την αίγλη των νωμων της κι σε ποιους όχι !

Μιλάω κι ερευνω αυτούς τους νόμους της φύσης πάρα πολλά χρόνια κι σαφώς δεν θα τολμούσα να τα περιγελασω ή να τα διαστρεβλωσω ποτέ πόσο μάλλον σε ένα φόρουμ !

Λοιπόν τι λέτε να ξεκολλήσουμε από τις ταμπέλες τύπου τρολ κι να δούμε λίγο τα στοιχεία ?

Υποτίθεται ότι ένα τέτοιο φόρουμ αποτελεί ένα εργαλείο εγερσης στην σκέψη του κόσμου κι δεν κερδίζει κανένας τίποτα με το να ακούει συνέχεια ότι ξέρεις είναι τρολ κι ναι σίγουρα είναι τρολ κι ολοένα το ίδιο κι το ίδιο !

Καταναλώνουμε χρόνο που θα μπορούσαμε να τον αξιοποιήσουμε πιο σωστά ! Κρίμα δεν είναι να καθόμαστε εδώ κι να εμμένουμε στον ίδιο χαρακτηρισμό είσαι τρολ όχι δεν είμαι !

Δοκιμάστε να ερευνήσετε τα στοιχεία που σας έχω δώσει άλλωστε δεν θα το μάθει κι κανένας άλλος ( μέσα σας θα κάνετε αυτήν την έρευνα ) κι μετά ας πούμε για πιο σοβαρά πράγματα αντί για τρολ...!

Ένας τρελός εφευρέτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ένας τρελός εφευρέτης
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2019, 15:17:03  Εμφάνιση Προφίλ
Κι κάτι άλλο που ξέχασα !

Ναι φίλοι μου όταν έχεις εφεύρει κάτι τόσο σημαντικό ναι μπορείς να λέγεσαι εφευρέτης κι επειδή όντως η εφεύρεση αυτή κατά τον ανθρώπινο νου κι τα ιδεώδη του ακούγεται τρελή αλλά δεν είναι κατονομασα τον εαυτό μου ως ένας τρελός εφευρέτης !
Άρα μην προσπαθείτε να ψάχνετε γιατί γράφω με αυτό το ψευδώνυμο ούτε γιατί γράφω έτσι ναι δεν είμαι πανσωφος ούτε τα ξέρω όλα αλλά σίγουρα ξέρω ακριβώς το τι λέω γιατί έχω εντρυφήσει επ αυτού πάρα πολλά χρόνια!

Ένας τρελός εφευρέτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2019, 08:31:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Όλες οι θεωρίες που έχω είναι δοκιμασμένες μέσω αληθινών βιοματικων εμπειριών ! Κάτι που κανένας σημερινός πτυχιούχος επιστήμονας δεν έχει !


χαχαχαχαχαχαχααχχαχαχαχααχαχχα

Φίλε η επιστήμη προϋποθέτει πείραμα και επιβεβαίωση.
Βιωματικές εμπειρίες δεν εμπίπτουν στην επιστήμη αλλα στην θρησκεία.

quote:
Κι μια μικρή διευκρίνιση εδώ ! Είμαι 41 χρόνων κι...

quote:
Όπως είπα είναι ερευνητής παρά πολλά χρόνια ίσως κι τα 3/4 της ζωής μου κι αυτό επειδή ήμουν

Ερευνητής από τα 10;;;
quote:
καλό σωστό κι πρέπων
Ποιός είναι ο κύριος "πρέπων";;
quote:
Έτσι ...μπορεί κάποιος χρησιμοποιώντας τον οντοτικό χρόνο να προσπαθήσει να φέρει το ακαφτο χαρτί κι να το έχει εντελώς άθικτο στον φυσικό χρόνο 2019 παρότι εχει κινηθεί μόνον ένα βήμα οντοτικού χρόνου πίσω !



Αν ισχύει αυτό τότε, δυνητικά, υπάρχει αεικίνητο....
Απλά είσαι για γέλια. Μην μπείς στον κόπο να μου απαντήσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ένας τρελός εφευρέτης
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2019, 12:37:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Όλες οι θεωρίες που έχω είναι δοκιμασμένες μέσω αληθινών βιοματικων εμπειριών ! Κάτι που κανένας σημερινός πτυχιούχος επιστήμονας δεν έχει !


χαχαχαχαχαχαχααχχαχαχαχααχαχχα

Φίλε η επιστήμη προϋποθέτει πείραμα και επιβεβαίωση.
Βιωματικές εμπειρίες δεν εμπίπτουν στην επιστήμη αλλα στην θρησκεία.

quote:
Κι μια μικρή διευκρίνιση εδώ ! Είμαι 41 χρόνων κι...

quote:
Όπως είπα είναι ερευνητής παρά πολλά χρόνια ίσως κι τα 3/4 της ζωής μου κι αυτό επειδή ήμουν

Ερευνητής από τα 10;;;
quote:
καλό σωστό κι πρέπων
Ποιός είναι ο κύριος "πρέπων";;
quote:
Έτσι ...μπορεί κάποιος χρησιμοποιώντας τον οντοτικό χρόνο να προσπαθήσει να φέρει το ακαφτο χαρτί κι να το έχει εντελώς άθικτο στον φυσικό χρόνο 2019 παρότι εχει κινηθεί μόνον ένα βήμα οντοτικού χρόνου πίσω !



Αν ισχύει αυτό τότε, δυνητικά, υπάρχει αεικίνητο....
Απλά είσαι για γέλια. Μην μπείς στον κόπο να μου απαντήσεις.



Πάντα πρέπει να απαντάμε !

Σαφέστατα έχεις δίκιο κι για αυτό είπα ότι ερευνω τις βιωματικές εμπειρίες γιατί αυτές είναι το φαινόμενο προς έρευνα κι σαφέστατα σαν ερευνητής ξανά αναπαράγω τις ίδιες ή όσο πιο όμοιες συνθήκες ακριβώς για να πειραματιστω κι να καταφέρω να κατανοήσω αυτό που έζησα ή έζησαν κάποιοι !

Οπότε ναι θα συμφωνήσω μαζί σου !

Τώρα για να μην μπερδεύουμε τα της θρησκεία καλό είναι να σου πω ότι τα βιωματικά φαινόμενα που έχω ζήσει είναι πολλών ειδών κι ναι όπως είπα τα ζω από μικρό παιδάκι ! Κι πολύ πιθανόν είναι κι από μικρότερη ηλικία από ότι 10 χρόνων !

Ειδικά τότε στην μικρή μου ηλικία τα φαινόμενα που ζούσα ήταν κυρίως μεταθέσεις σε χώρο άγνωστο ή σε χρόνο άγνωστο κι μάλιστα ήταν πάρα πολλά ! Για παράδειγμα εκεί που ήμουν στο σχολείο κι άνοιγα την πόρτα για το " γυμναστήριο " αντί μέσα να φαίνεται όπως οφειλε ξαφνικά εμφανιζόντουσαν άλλα μέρη με βουνά με δάση κλπ... Κι για να σας προλάβω ... εννοείται ότι πέρασε από το μυαλό μου ότι μπορεί να ήμουν του γιατρού αλλά όλα εξηγούνται πολύ διαφορετικά όταν κι άλλα άτομα κοντά σου κι χωρίς καν να μιλάτε έχουν βιώσει ακριβώς το ίδιο πράγμα δηλαδή έχουν δει κι αυτοί βουνά κι δάση κλπ όπως κι εγώ ενώ έπρεπε να δουν απλά ένα γυμναστήριο !

Όταν λοιπόν αυτό συμβαίνει παρά πολλές φορές μέσα στην ημέρα σου κι το ζεις μόνον εσύ πάντα τους σίγουρα καλό είναι να πας να σε κοιτάξει κάποιος γιατρός ! Όταν όμως πολλά από αυτά που ζεις " παίρνεις μαζί σου " κι άλλους τότε σίγουρα ΔΕΝ είσαι του γιατρού κι σίγουρα πρέπει να μάθεις - ερευνήσεις γιατί σου συμβαίνει ( προσοχή παθητικά σου συμβαίνει ) αυτό το πράγμα συνέχεια ! Κάπως πρέπει να καταφέρεις να πάρεις κι πάλι τα ηνία της ζωής σου στα χέρια σου ! Αυτό ακριβώς έκανα κι εγώ άρχισα να ερευνω τις οποίες συνθήκες εμφανίζονταν όταν ένα φαινόμενο λάμβανε χώρα ! Όσο περισσότερες συνθήκες έβρισκα τόσο προσπαθούσα να πειραματιστω κι να αναπαράγω το αυτό φαινόμενο ! Σήμερα είναι στην ευχάριστη θέση να πω ότι παρά να πάρα πολλά πειράματα έχουν στεφθεί με επιτυχία ακριβώς ως τα είχα ορίσει να γίνουν ! Ευελπιστώ ότι κάποια στιγμή 100% κάθε πείραμα που θα παράγω θα στέφεται κι με απόλυτη επιτυχία !

Σήμερα δε μπορώ να πω ότι έχοντας πολλούς νόμους της φύσης εν γνώση μου έχω ήδη διδάξει κι άλλα άτομα να μπορούν να προκαλούν τα ίδια φαινόμενα κι μάλιστα με πολύ μεγάλα ποσοστά επιτυχίας !

Όπως συνηθίζω να λέω όλα νόμοι της φύσης είναι κι όχι δυνάμεις ή ικανότητες ή χαρίσματα κι ούτω καθεξής !


Τώρα όσο για το θέμα του οντοτικού χρόνου εννοείται ότι έχει όπως είπα απειρους τρόπους εφαρμογής κι άπειρες μεταφράσεις του ίδιου κανόνα !


Ναι λοιπόν μια εξ αυτών είναι το αεικίνητο όπως πολύ σωστά το έθεσες !

Ο οντοτικος χρόνος έχει την " ικανότητα " να μπορεί να παράγει εντελώς κατά τα του κόσμου κατανοησημα μία πράξη πλήρως αναίτια μέσα σε δύο μόλις κλάσματα του δευτερολέπτου !

Θα μπορούσα να σας δώσω κάποια πιο πρακτικά στοιχεία όμως αυτό θα σας έκανε να βιώσετε οντοτικό χρόνο κι αυτό το δικαίωμα ΔΕΝ το έχω ! Μπορώ όμως για όποιον θέλει να ψάξει για αυτό να τον οδηγήσω όσο πιο κοντά επιτρέπεται πριν να ζήσει βάναυσα τον οντοτικό χρόνο !

Επίσης για όποιον αληθινά ενδιαφέρεται ΠΆΝΤΑ ΜΈΣΑ ΑΠΌ ΤΟ ΟΚ ΤΟΥ ΦΟΥΡΟΥΜ ας βρεθεί ένας τρόπος να μπορέσω να δώσω στοιχεία για το πού κι πως θα βρεθούμε δια ζώσης να γνωριστούμε κι να μιλήσουμε πιο καθαρά κι πιο ελεύθερα ! Έτσι θα δείτε κι ποιος είμαι κατά πρόσωπο κι ότι δεν είμαι ούτε τρολ ούτε Ορκ ούτε κάτι άλλο !

Είμαι ακριβώς αυτός που είμαι κι για όποιον θέλει μπορεί να με γνωρίσει δια ζώσης γιατί εγώ φίλοι μου δεν κρύβομαι πίσω από απλά ψευδονημα δεν έχω κανέναν λόγο πέραν της αυτοπροστασίας για αυτονόητους λόγους εντός του ίντερνετ !

Οπότε ...γιατί ειμαι για γέλια ? Επειδή όντως είναι αληθινός ? Τι δεν σας έχει τύχει κάποιος άλλος αληθινός εε ?

Μπορεί τα όσα ακούσετε αν όντως επιλέξετε να γνωριστούμε από κοντά να σας φανούν περίεργα κι ίσως τρέλα ..έλα όμως που μπορώ να τα αναπαράγω αφού ως είπα είναι φαινόμενα φυσικών καθόλα νόμων ! Τι σας νοιάζει περισσότερο να μπορέσετε να βιώσετε αυτόν τον μέχρι τώρα άγνωστο για εσάς κανόνα ή μήπως απλά να πείτε ότι η φυσική ή τα μαθηματικά ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο δεν τα λένε έτσι άρα φίλε μου είσαι λάθος ή ψεύτης ή ότι ! Κάθε μα κάθε επιστήμη είναι αέναη κι πάντα επιδέχεται νέα στοιχεία είτε αυτά προέρχονται από κάποιον με χαρτιά του συστήματος είτε προέρχονται από κάποιον πιο απλό θνητό !

Αν όντως ενδιαφέρεστε τότε έχοντας το mail μου στείλτε μου στοιχεία !

Αν όχι τότε παραμένουμε ως έχουμε, επιλέξτε εσείς !
Καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται !

Ένας τρελός εφευρέτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2019, 12:51:35  Εμφάνιση Προφίλ
Τρελέ εφευρέτη και τρολ της κακιάς ώρας, δεν πείθεις καθόλου πια! Καλή συνέχεια και μην σε κρατάμε άλλο!

"Μπορείς να τους ξεγελάς όλους για λίγο καιρό, λίγους όλο τον καιρό, αλλά όχι όλους όλο τον καιρό."
Αβραάμ Λίλκολν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ένας τρελός εφευρέτης
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2019, 14:14:48  Εμφάνιση Προφίλ
Σε τι ακριβώς δεν πειθώ κύριε ilia ?

Στο ότι έχω το ξεκάθαρο σθένος να συναντηθώ μαζί σας αυτό με κάνει τρολ ?

Ενώ εσείς που το μόνο που λέτε τοοοσα πια μήνυμα είναι η λέξη τρολ τι εσείς δηλαδή είστε όλοι οκ ?

Δηλαδή τι συμβαίνει κύριοι ? Ανοίξατε ένα θέμα αλλά όχι για αλήθειες απλά για ψέματα κι για να το παιξετε έξυπνοι ? Και με τι ακριβώς να το κάνετε αυτό με λόγια άλλων ανθρώπων που απλά φερεφονιζετε έλεος όμως ! Τι στο καλό συμβαίνει όλοι κρυμμένοι πίσω από ψευδονημα μιλάτε κι κάνετε τους έξυπνους ! Εγώ σας έκανα την πρόταση ευθέως να βρεθούμε διάσωσης αλλά μάλλον ως φαίνεται δεν υπάρχει πρόσωπο πίσω από τις μάσκες σας ...κι λέτε ότι εγώ σας κούρασα κι μην με κρατάτε άλλο ...κι αυτό με μάσκα όμως ! Αν έχετε σωστά επιχειρήματα κι κυρίως δικά σας με δική σας ατόφια εμπειρία κι όχι απλά σαν φερέφωνα άλλων κι με εμπειρίες άλλων τοτε ελάτε να βρεθούμε διαζωσης κι εκεί ας δούμε πόσα απίδια βανει ο σάκος ...εκεί θέλω να σας δω πως θα μπορέσετε να αντιδράσετε όταν απλά υποστείτε κοινώς βιώσετε παθητικά το φαινόμενο κι τότε χωρίς μάσκες κι ψευδονημα θέλω να δω πως θα απορρίψετε ένα καθόλα βιωματικό φαινόμενο λέγοντας απλά ότι έχει προέλθει από λόγια ενός ανθρώπου που σαν καθαρά εγωιστές κατονομασαμε τρολ...
Να θυμάστε εγώ σας έκανα την πρόταση να βγουν εντελώς οι μάσκες άρα αν εσείς είστε αυτοί που θέλετε να μείνουν τότε μάλλον κάποιον δόλιο σκοπό έχετε...

Η έρευνα κι εξέλιξη ανήκει σε όλους κι όχι μόνον σε σας τους πανεξυπνους με μάσκες ...!

Ένας τρελός εφευρέτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2019, 09:17:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Στο ότι έχω το ξεκάθαρο σθένος να συναντηθώ μαζί σας αυτό με κάνει τρολ ?

Ενώ εσείς που το μόνο που λέτε τοοοσα πια μήνυμα είναι η λέξη τρολ τι εσείς δηλαδή είστε όλοι οκ ?



Απλώς έχουμε χορτάσει τόσα χρόνια, τρελούς εφευρέτες που δεν ξέρουν στην πραγματικότητα την τύφλα τους απο επιστήμη και έχουν μεγάλη ιδέα για τον εαυτό τους.
Εάν εμπίπτεις και εσύ σε αυτή την κατηγορία δεν μπορώ να το ξέρω, αλλα προσωπικά θεωρώ a prori ότι οποιοσδήποτε πετάει κάτι τόσο "καινοτόμο" ή αφήνει υπόνοιες για αεικίνητα κτλ, είναι τσαρλατάνος μέχρι απόδειξης του αντιθέτου.

Πες ότι είμαι δύσπιστος.
Αν καταφέρεις να το αποδείξεις στην επιστημονική κοινότητα, τότε μαγκιά σου φίλε μου. Μέχρί τότε απλώς δεν ενδιαφερόμαστε.

Edited by - Peronosporos on 09/08/2019 09:18:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2019, 13:34:53  Εμφάνιση Προφίλ
Peronosporos, δεν υπάρχει καμία πατέντα και και κανένας - έστω κατά φαντασίαν - εφευρέτης. Όλα τρολιές είναι, ένα ακόμα απ'τα πολλά ψευδώνυμα ενός ατόμου που έχει μόνιμο θέμα με το φόρουμ.

"Μπορείς να τους ξεγελάς όλους για λίγο καιρό, λίγους όλο τον καιρό, αλλά όχι όλους όλο τον καιρό."
Αβραάμ Λίλκολν


Edited by - ilias1990 on 09/08/2019 13:36:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2019, 14:26:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Peronosporos, δεν υπάρχει καμία πατέντα και και κανένας - έστω κατά φαντασίαν - εφευρέτης. Όλα τρολιές είναι, ένα ακόμα απ'τα πολλά ψευδώνυμα ενός ατόμου που έχει μόνιμο θέμα με το φόρουμ.

"Μπορείς να τους ξεγελάς όλους για λίγο καιρό, λίγους όλο τον καιρό, αλλά όχι όλους όλο τον καιρό."
Αβραάμ Λίλκολν


Edited by - ilias1990 on 09/08/2019 13:36:02



Όποιος θέλει ας είναι. Επισημαίνω τα προφανή. Αν κάποιος ανακάλυπτε τον τρόπο να δημιουργεί χρονοχωρικές πύλες:
α) θα το κράταγε για τον εαυτό του για να γίνει εκατομμυριούχος
β) θα το δημοσίευε. Μιλάμε για την μεγαλύτερη ανακάλυψη στην ιστορία της ανθρωπότητας.
γ) Μόνο και στην υπόνοια ότι λειτουργεί θα του την είχαν πέσει όλες οι μυστικές υπηρεσίες στον κόσμο!
Με την παραπάνω ανακοίνωση θέτει σε κίνδυνο την σωματική του ακεραιότητα αν σοβαρολογεί.

Αυτό τι μας λέει; Ότι ο τύπος ή έχει σαλτάρει ή μας δουλεύει ψιλό γαζί.* Δεν μπορεί να ισχυρίζεται ότι, αν τον συναντήσουμε (θα έπρεπε χωρίς να ειδοποιήσουμε το ψυχιατρείο;;) αυτόματα θά έχει δίκιο και θα αποδείξει τα λεγόμενά του. Όπως επισήμανα και παραπάνω, πως ξέρει ότι δεν θα επικοινωνήσουν μαζί του κάποιοι με αλλότριους σκοπούς;


* Αν ασχολείται με το φόρουμ για σκοπούς εκδίκησης ή τρολαρίσματος, έχει το δίχως άλλο, σαλτάρει.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2019, 14:35:21  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αν ασχολείται με το φόρουμ για σκοπούς εκδίκησης ή τρολαρίσματος, έχει το δίχως άλλο, σαλτάρει.......

Σαφέστατα. Θα μάζεψε από εδώ μέσα τόση φάπα, που του έγινε τραυματική εμπειρία. Η εξήγηση είναι πως μάλλον είχε επενδύσει πολλά στο φόρουμ, αυτοπροβολή/αυτοεπιβεβαίωση (συνήθη συμπεριφορά πουθενάδων) και μετά την φόλα και την αποπομπή, ελάλησε. Η αιτία φυσικά είναι μια ευρύτερη παθολογία, του τυπου "ήτανε στραβό το κλίμα, το 'φαγε κι ο γάιδαρος".

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2019, 15:35:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Αν ασχολείται με το φόρουμ για σκοπούς εκδίκησης ή τρολαρίσματος, έχει το δίχως άλλο, σαλτάρει.......

Σαφέστατα. Θα μάζεψε από εδώ μέσα τόση φάπα, που του έγινε τραυματική εμπειρία. Η εξήγηση είναι πως μάλλον είχε επενδύσει πολλά στο φόρουμ, αυτοπροβολή/αυτοεπιβεβαίωση (συνήθη συμπεριφορά πουθενάδων) και μετά την φόλα και την αποπομπή, ελάλησε. Η αιτία φυσικά είναι μια ευρύτερη παθολογία, του τυπου "ήτανε στραβό το κλίμα, το 'φαγε κι ο γάιδαρος".

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)



Μόνο ένας ψυχοπαθής μπορεί να το έκανε αυτό. Καλά πόσο ελεύθερο χρόνο έχει; Στο κάτω κάτω της γραφής, ας έκανε το δικό του φόρουμ ή το δικό του site. Θύματα υπάρχουν πολλά ελεύθερα στο internet. Άλλωστε από αυτά που κατάλαβα, δεν ασχολείται πλεον ο κόσμος με τα φόρα και έχουν φτάσει σε σημείο να φυτοζωούν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ένας τρελός εφευρέτης
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2019, 17:31:13  Εμφάνιση Προφίλ
Αν κάποιος είχε τρόπο να ανοίξει χωροχρονικές πύλες θα το κρατούσε για τον εαυτό του για να γίνει εκατομμυριούχος !

Ναι σε έναν κόσμο όπως μας τον έχουν δείξει θεωρώ ότι θα ήταν το πιο πιθανό πράγμα που θα έκανε ο οποιοσδήποτε μπορούσε να ανοίξει χωροχρονικές πύλες !
Όμως σας διαφεύγει κύριοι ότι ΔΕΝ ανοίγω εγώ χωροχρονικές πύλες αλλά ανοίγουν μόνες τους ! Επίσης το θεωρώ ανούσιο να το κρατούσα για πάρτι μου για να γίνω εκατομμυριούχος γιατί πολύ απλά ο κόσμος μας δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είναι μονής υπόστασης αλλά πολλαπλών υποστάσεων της ίδιας υπόστασης ( πολυποστατικος κόσμος ) κι κάτι τέτοιο δυστυχώς ή ευτυχώς δεν αφήνει κανέναν να γίνει ο μέγας κι ο τρανός μέσο αυτών των νόμων της φύσης !

Κάθε φορά που κάποιος επιρεαζει την διάσταση της ύπαρξης ή ταλαντωνει την διάσταση του οντοτικού χρόνου σε υψηλά κλιμάκια βρίσκεται να είναι ο μόνος που ξέρει την αλήθεια ( α- λήθης ) δηλαδή κι τις δύο πραγματικότητες κι την προηγούμενη που αυτός ήξερε αλλά κι αυτήν την οποία βάναυσα κι παθητικά βιώνει !

Για παράδειγμα αν εγώ μιλήσω με κάποιον κι αυτός μου πει το μεγαλύτερο μυστικό του κι εγώ " κινηθώ " υπαρξιακά ή με οντοτικό χρόνο σε υψηλό κλιμάκιο τότε χωρίς κανένα απολύτως φοκλορικο ή φώτα ή ενέργειες κοκ θα βρεθώ να μιλάω με τον ίδιο που όμως ΔΕΝ μου είπε ποτέ το μυστικό του παρότι φυσικά εγώ το γνωρίζω ! Κι αν του το αναφέρω θα νοιώθει χαζός γιατί γνωρίζει ότι ποτέ δεν μου ανέφερε το μυστικό του κι πάντα το κρατούσε για τον εαυτό του ...μόνον που τώρα του το αναφέρω εγώ ! Αυτό σημαίνει φίλοι μου που σπευδετε να με χαρακτηρίσετε τρελό ή παρανοϊκό ή το πιο σύνηθες τρολ κανένας κι τίποτα δεν έχει λόγο ύπαρξης να προσπαθήσει να κυριαρχήσει ή να γίνει εκατομμυριούχος στην πλάτη κανενός από την στιγμή που κινείται υπαρξιακά ή σε υψηλό επίπεδο οντοτικού χρόνου ! Ο λόγος ...απλός ! Δεν είστε με τον ίδιο άνθρωπο είστε απλά με κάποιον που έχει μεν την ίδια αμφίεση κι μερικώς ίδιες μνήμες αλλά δεν είστε με αυτόν που ήσασταν κι πριν ! Από την στιγμή που συμβαίνει αυτό αυτόματος καταργείταιη εγωπαθια κι ο εγωκεντρισμός που σε βάζει πάντα πάνω από όλους κι όλα ! Άρα με βάση αυτό ΔΕΝ ενδιαφέρομαι για να γίνω εκατομμυριούχος γιατί αν ενδιαφερομουν τότε απλά θα πήγαινα σε μυστικές υπηρεσίες κι θα μιλούσα κι από εκεί κι μετά ότι ήθελε προκύψει ... Τώρα βέβαια θα μου πείτε ότι αν το έκανα αυτό θα είχα ήδη κερδίσει δύο μέτρα χώμα αφού μόλις περνάνε την γνώση θα με εξαφανιζανε χωρίς καν ίχνη ! Όμως για δείτε από το προηγούμενο παράδειγμα που σας έδωσα αν όντως έστω κι από τύχη ή κωλοφαρδια μπορούσα να κινηθώ υπαρξιακά τότε όλοι αυτοί της μυστικής υπηρεσίας απλά θα κρατούσαν λάθος άτομο πανομοιο με εμένα αλλά όχι εμένα !

Σίγουρα η προσπάθεια να το πω παραεξω στον κόσμο είναι πολύ πιο δυσκολη από όσο φαντάζεστε ! Έχω μιλήσει κι με επιστήμονες κι με καθηγητές πανεπιστημίων κλπ... κι όμως ούτε αυτοί δέχονται να αφιερώσουν λίγο χρόνο για έρευνα ! Αν αφιέρωναν τότε θα έβλεπαν με τα μάτια τους τις όψεις φαινομένων !

Επίσης καλό είναι να σας πω ότι το 2012 είχα δικό μου φόρουμ ακριβώς για αυτά τα θέματα όμως ο χρόνος μου ήταν κυριολεκτικά ανύπαρκτος γιατί έπρεπε να συνεχίσω να ερευνω κι δεν είχα χρόνο για απαντήσεις σε υπολογιστή ... Το φόρουμ είναι ακόμα ενεργό για όποιον ενδιαφέρεται κι εκεί θα δείτε ( αν μπείτε στον κόπο να διαβάσετε κι κάποιες εφαρμογές ) ! Κι ιδού το φόρουμ

http://diataraktis.forumgreek.com

Εκεί θα δείτε κατά πόσο είμαι η όχι τρολ !


Φυσικά και κι δεν υποχρεωνω κανέναν να μπει στο φόρουμ το οποίο είναι δωρεάν ούτε κι πρόκειται να το ξανά ενεργοποιήσω κάπου τώρα κοντά σιμά κι φυσικά δεν ήρθα να το διαφημισω εδώ αφού πλέον δεν έχω χρόνο να το συντηρήσω κι για να μην κατηγορηθώ κι πάλι ...εσείς μου είπατε αν έχω φόρουμ δικό μου κι σας απαντώ εμπράκτως ότι έχω φόρουμ μπας κι ξυπνήσετε κι ξεκολλήσετε από την καραμέλα ότι είναι τρολ !

Πάμε παρακάτω τώρα κύριοι !

Όπως σας είπα έχω μιλήσει σε πολλούς κι όχι δεν με τρομάζει το να έρθουν οι μαυροτζιπαδες στο κατώφλι μου γιατί ούτως ή άλλως αυτό κάποια στιγμή θα γίνει !

Πριν γίνει όμως σαν τίμιος κι κύριος που είμαι θέλω να το γνωστοποιήσω κι στον απλό κοσμακι που δεν είναι της NASA ούτε του cern ούτε κάποιον μυστικών οργανώσεων - υπηρεσιών ούτε στα χέρια κάποιου τύπου πλούσιου που μπορεί κάλλιστα να το οπλοποιησει για δικούς του σκοπούς !

Είναι στα χέρια απλών κοινών θνητών που αρέσκονται στην έρευνα του οποίου άγνωστου κι φυσικά πολύ πιο κοντά σε εσάς από ότι αν το είχε κάποιος από τους πιο πάνω αναγραφομενους !

Το έχω βάλει κι στην εταιρεία που έχω φτιάξει για να το κάνω ακόμα πιο γνωστό κι φυσικά για να υπάρξει κι ένα ανθρώπινο οικονομικό υπόβαθρο για να μπορέσουμε να τελειοποιήσουμε την έρευνα μας !


Να λοιπόν που δεν μπήκα απλά έτσι σε ένα φόρουμ κι άρχισα τις οποίες π@π@ρολογιες μου ...! Μπήκα για να σας μιλήσω για όλα αυτά κι γιατί όχι να σας τα δείξω κι να τα ζήσετε από μόνοι σας για όποιον ή όποια το επιθυμεί !

Δεν έχω καμία θέληση να σας πείσω γιατί μόλις τα βιώσετε τότε θα πείσετε μόνοι σας τον εαυτό σας κι σίγουρα κανένας δεν θα μπορεί να σας πείσει για το αντίθετο !

Όταν η έρευνα τελειώσει τότε δεν θα έχει κανένα κόστος οικονομικό αφού απλά δεν θα το χρειάζεται ! Μόλις φτάσουμε στο επιθυμητό αποτέλεσμα όλα αυτά που απλόχερα δίδονται από την φύση κι τους νόμους της θα τα έχει όλος ο κόσμος κι τότε για πρώτη κι μοναδική φορά θα έχει ο άνθρωπος το δικαίωμα να επιλέξει τρόπο ζωής αφού θα έχει αυτόν που τοοοσα χρόνια ξέρει κι ήταν ο μόνος που υπήρξε κι ο νέος τρόπος που αφορά την πολυποστασια ! Έτσι ο κάθε άνθρωπος θα έχει την δυνατότητα να επιλέγει ποτέ κι για πόσο χρόνο θέλει να ζει όπως πάντα κι ποτέ κι για πόσο χρόνο θέλει να ζει με νόμους πολυποστασιας !

Τόσο απλά είναι τα πράγματα ! Ούτε ψεύτικες κουβέντες ούτε τίποτα ! Καθαρά κι ξαστερα όλα !

Εκτός πια και να μου πείτε ότι προετοιμαζομουν για το φόρουμ σας από το 2012 κι είχα φτιάξει κι φόρουμ για κάλυψη απόκρυψη με διάφορα στοιχεία που αποδεικνύουν τα λεγόμενα μου κι φυσικά είχα προετοιμάσει κι το ποιόν θα δείτε αν τυχών κι δεχόμασταν 7 χρόνια μετά να βρεθούμε ...σοβαρά τώρα ? Έλεος όμως !


Ένας τρελός εφευρέτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2019, 17:35:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
quote:

Σε τι ακριβώς δεν πειθώ κύριε ilia ?

Στο ότι έχω το ξεκάθαρο σθένος να συναντηθώ μαζί σας αυτό με κάνει τρολ ?

Ένας τρελός εφευρέτης


Και γιατί αγαπητέ δεν βάζεις ένα βιντεάκι στο youtube με την εφεύρεση σου να το ποστάρεις και εδώ (ρίξε μέσα στο βίντεο και μια χαιρετούρα στο esoterica έτσι να σκάσουν οι οχτροί") και όλα μέλι γάλα αντί να επαναλαμβάνεις τα ίδια και τα ίδια "όχι δεν είμαι τρολ".
Εγώ αν και χρόνια εδώ, την εμπειρία των παιδιών δεν την έχω.. δεν θυμάμαι καν καλά καλά αυτούς για τους οποίους σε πέρασαν, προφανώς για να τα λένε όμως, έχουν "βιωματικές εμπειρίες"

Πέρα απ το τι είναι ο καθένας, θα πω κάτι ειδικά σε εσένα και όλα τα τυχόν τρολ (εγώ δεν κατατάσσω κανέναν σε τίποτα.. ούτε με ενοχλούν τα τρολ ούτε κατατάσσω κανέναν σε αυτά απαραίτητα).

Είμαι στα BBS και στα φόρα από το 1992-93 απο 14 χρονών. Ποτέ μου δεν κατάλαβα ειλικρινά, κοντά 30 χρόνια τώρα, στο τι ενδιαφέρον βρίσκει κάποιος στο να "τρολάρει".
Πάντα φανταζόμουν αυτούς που βρίσκουν ενδιαφέρον στο να το κάνουν αυτό, μίζερους κακόμοιρους ανθρώπους που δεν έχουν κανένα άλλο ουσιαστικό ενδιαφέρον στην πραγματική τους ζωή και απο βιωματικές εμπειρίες (βλέπε τα 10δες bbs meeting των 90s που παραβρέθηκα και τα irc meeting στο πρώτο μισό των 00s) έχει αποδειχθεί περίτρανα ότι είχα απόλυτο δίκιο.
Όσο μεγαλύτερο το τρόλ τόσο πιο αδιάφορος και κακομοίρης ο άνθρωπος απο πίσω και ειδικά στις ηλικίες που πλέον είμαστε όλοι, στην σκέψη ότι ένας 30ρης ή 40ρης κάθεται κάπου πίσω απο μια οθόνη και τρολάρει (γιατί να κάθεται ένας 15ρης να τρολάρει σε ένα φορουμ γεμάτο 40ριδες είναι ακόμα πιο γελοίο σαν σκέψη), είναι ακόμη πιο λυπηρό και βγάζει πολύ περισσότερη μιζέρια απ ότι 20 και 30 χρόνια πριν. Μετά απο 30 χρόνια δεν με θυμώνουν πλέον τα τρολ (εδώ και πολλά πολλά χρόνια.. και αυτό είναι η απάντηση στο γιατί απαντάω διαφορετικά σε σχέση με άλλους) αλλά νοιώθω πραγματικά οίκτο για το ότι υπάρχουν άνθρωποι που καταντούν να προσπαθούν να αντλήσουν λίγο ικανοποίηση και αυτοεκτίμηση μέσα απο το να τρολάρουν ή να βρίσουν ή να βγάλουν μίσος και οτιδήποτε παρόμοιο κρυμμένοι ανώνυμα πίσω απο μια οθόνη βγάζοντας όλη τους την μεμψιμοιρία για το ότι δεν ήταν άξιοι να κάνουν κάτι σημαντικό και όμορφο στην πραγματική τους ζωή.

Φυσικά δεν αφορούν εσένα αυτά, εσύ μπορείς με ευκολία να αποδείξεις ότι δεν είσαι ο μίζερος κακομοίρης 40ρης που λέμε πιο πάνω... τον τρόπο στον έδωσα.

Για τους υπόλοιπους, αφήστε τα τρολ να είναι τρολ, δεν χρειάζεται θυμός μεγάλα παιδιά είμαστε, ο καθένας διαλέγει τον ρόλο του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ένας τρελός εφευρέτης
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2019, 18:09:38  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε craven δυστυχώς δεν είναι κάτι που μπορεί έτσι απλά να κινηματογραφηθεί κι να σηκωθεί σε ένα YouTube ή ακόμα κι με ένα link σε αυτό το φόρουμ !

Μακάρι να μπορούσε να γίνει αυτό κι να ήξερα ακριβώς ανά πάσα ώρα κι στιγμή που θα επέλθει η αλλαγή κι στο τι κι να εστηνα μια κάμερα όμως δεν μπορώ ή τουλάχιστον όχι ακόμα ! Υπάρχουν καταγραφές από την "απέναντι μεριά" όμως δεν μπορούν να αποδειχτούν παρά μόνον στους παρόντες που ειμασταν εκείνη την ώρα ! Οπότε το να σηκώσω ένα τέτοιο βιντεάκι κι να παρουσιάζω αλλαγή θα ήταν αν μη τι άλλο ανέντιμο εκ μέρους μου !

Όταν όμως θα έχω κάτι που στα μάτια του οποίου ανθρώπου θα αποτελεί αδιάσειστο στοιχείο τότε φίλε μου σου δίνω τον λόγο μου θα το σηκώσω όντως στο youtube !

Τώρα όσο για τα άτομα που λένε ότι είμαι δεν τα ξέρω ούτε εγώ κι δεν θα μπορούσα άλλωστε !
Όπως είπα είναι η πρώτη φορά που γράφω σε φόρουμ πέραν του δικού μου που μου είχαν δείξει πως να το χειρίζομαι κι έτσι κι ειδικά μέσα από κινητό τηλ μπορεί να υπάρχουν πέραν των ορθογραφικων λαθών κι γραφικά λάθη λόγο του πληκτρολογίου του κινητού ! Τώρα θα μου πεις γιατί γράφω από κινητό ... Γιατί συνήθως μόνον αυτό ανοίγω για να ψάξω στο ίντερνετ κι έτσι βρήκα κι το συγκεκριμένο θέμα ! Βέβαια γνώριζα την ύπαρξη του φόρουμ αυτού κι έχω κατά καιρούς μπει κι διαβάσει κάποια πράγματα αλλά ως προς το να γράψω είναι η πρώτη φορά !

Τώρα όσο για το θέμα των τρολ από ότι έχω ακούσει προσωπικά δεν γνωρίζω , λένε ότι πληρώνονται για να γράφουν τρολιες αν κι από όσο ξέρω τρολια σημαίνει να βρίζουν ή να εξεφτελιζουν ένα θέμα ή τον αρθρογράφο αυτού ! Κάποιοι δυστυχώς πληρώνουν για την φίμωση της αλήθειας κι αυτή η φίμωση λέγεται τρολ ! Εγώ τουλάχιστον αυτό γνωρίζω για το θέμα τρολ !

Επίσης θα με συγχωρέσεις όμως δυστυχώς ή ευτυχώς δεν γνωρίζω τι είναι αυτά που είπες ότι βρέθηκες στο 2000 κι πιο πριν κι ας ακουστω γελοίος δυστυχώς δεν τα ξέρω οπότε δεν μπορώ ούτε να σου απαντήσω επί αυτών ούτε να εκφέρω άποψη καθόλου !

Ένας τρελός εφευρέτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2019, 19:09:33  Εμφάνιση Προφίλ
Craven, δυο απτά υποδειγματικά παραδείγματα κατάθεσης βιωματικής εμπειρίας έγινε στο θέμα για την Παρνηθα: Απο τους Σεκλέτης και Ιταλός. Αμεσότητα χωρις έπαρση, σαφήνεια στο λόγο, αξιοπρεπής στάση και χωρίς πόλωση ή προσπάθεια εκβιασμού συμπερασμάτων ή εκβιαστικής μετάδοσης συναισθημάτων. Για κάτι τέτοια πρέπει να υπάρχει αυτο το φόρουμ. Νομιζω οτι μεγαλωσαμε αρκετά ολοι για να ασχολουμαστε -τουλάχιστον οχι εκτενώς ;) - με τα τρολ και τη μιζέρια τους.

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy