ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΙΚΟΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
premium90
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2020, 15:14:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους.Ειμαι 29 ετων και για πολλα χρονια φοβομουν το σκοταδι.Πολλες φορες σπο μικρη ηλικια εβλεπα ,ενοιωθα η ακουγα διαφορα.το πιο συχνο ηταν να ακουω να με φωναζουν μερικες φορες ασταμάτητα.Πλεον όμως το μονο που εχω παρατηρισει εδώ και 4 χρονια είναι ότι βλεπω γυρω μου διπλα μου απεντατι.ΠΧ στην δουλεια μου στο ξενοδοχειο εβλεπα έναν αντρα αλλα με γυρισμενη την πλατη.για δευτερόλεπτα.καθε μερα μπορει και 4 φορες την μερα οσο ημουν εκει.δεν φοβομουν δεν εδινα σημασια.την άλλη φορα με παρεα ειδα έναν αντρα στην αυλη μου παλι με γυρισμενη την πλατη.το μονο που ειπα ηταν .μολις ειδα έναν αντρα.ο σύντροφος μου γνωριζει ότι βλεπω οι φιλοι όμως εμειναν καγκελο.σας ο λεω αυτό για να σας πω ότι δεν το φοβάμαι ότι και αν είναι απλα δεν ξερω τι είναι.ενας αντρας που εχα γνωρισει με πηγε σε ένα σπιτι και με ρωτησε που είναι τα αντικείμενα που ψαχνει,παλιο εγκαταειλημενο σπιτι το οποιο το ειχα δει πριν παω μονο με το κλείσιμο των ματιων μου.εκει ειδα και μια γρια πολύ τρομαχτικη.οταν λοιπον πηγαμε σε αυτό το σσπιτι γι να με βαλει να δω που είναι τα αντικείμενα ειδα πλαι τν γρια και του ειπα ακριβως που είναι και ότι η γρια είναι κακια .όταν φοβηθηκα εκεινη την στιγμη τρις φωτεινες γραμμες μου εμφανιστηκαν στο παραθυρο.μετα φυγαμε.τωρα τι αντικείμενα είναι αυτά γιατι ηθελε εμενα να δω που είναι κτλπ δεν ξερω.υπαρχει καποιος που μπορει να μου πει τι εχω???άλλη μου λενε ταξιδευω στο χρονο,αλλος ο συγκεκριμενοσ ανθρωπος ότι μπορω να βλεπω τις ψυχες που προστατευουν αντικείμενα αξιες από πολεμουσ κτλπ. αν μπορει καποιος να μου δωσει απαντηση..ευχαριστω

Πιστευε και ΜΗ...Ερευνα

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2020, 14:39:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθες στο esoterica premium90

quote:
τωρα τι αντικείμενα είναι αυτά γιατι ηθελε εμενα να δω που είναι κτλπ δεν ξερω

Τα βρήκες αυτά τα αντικείμενα, αν δεν κάνω λάθος; Δεν το ρώτησες τι ήταν αυτά; Αλήθεια, που γνώρισες αυτόν τον άνδρα; Σε σύστησε κάποιος γνωστός σου; Δεν σου είπε λεπτομέρειες τι είναι και τι τα θέλει; Μάλλον σε ήθελε γιατι φαίνεται πως δρας σαν κανάλι. Ενδιάμεσο, μέντιουμ κλπ, υπάρχουν πολλά ονόματα που το περιγράφουν.
Πολλοί που έχουν αυτές τις "ιδιότητες", αντιμετωπίζουν παρόμοια θέματα, που "φαίνεται" να μοιάζουν με συμπτώματα ψύχωσης. Στα οποία δεν βγάζουν άκρη. Φαινεται πως κάποια πληροφορία που παίρνουν (απο κάπου), γίνεται οπτική. Κάποιος ή κάτι που επικοινωνεί μαζί σου, σου παρουσιάζεται σαν "άνδρας με γυρισμένη την πλάτη". Σαφώς δεν θέλει φόβο, γιατι βλάπτει εσένα την ίδια. Αν ειδικά μεγάλωσες με αυτά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

premium90
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2020, 21:22:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα HERETIC ..Εγω απλως τα ειδα σαν εικονα και του ειπα που είναι και τι είναι αυτό που τα προστατευει..Η γυναικα που τ εχε στην κατοχή της και πεθανε.τον γνωρισα καταλαθοσ μεσω ενός γνωστου.Με πλησιασε κατευθείαν λεγοντας μου διαφορα για το παρελθον μου,το χαρακτηρα μου κτλπ..Η αληθεια ειναι ότι με τραβηξε αυτος ο ανθρωπος μονο και μονο γιατι ηθελα να μαθω τι είναι αυτό που εχω.Μετα από εκεινη την νυχτα που του ειπα την θεση τον αντικειμενων δεν με ξανα ενοχλησε..Περιτο να σου πω ότι όταν γυρισα σπιτι ορκιζομαι ότι αυτή η τρομαχτικη γυναικα εμφανιστηκε στο κεφαλι μου σαν εικονα λεγοντας μου ελα μην φοβάσαι εσυ..Φυσικα δεν πληιασα ποτε ουτε από εξω..Βρίσκεται και διπλα ακριβως από εκκλησια.μονο μια φορα λεγοντας μου ότι θα με παει και σε ένα άλλο σπιτι..Ο αντρας που βλεπω δεν είναι μονο αυτος.αυτο ηταν το πιο προσφατο.Γενικα βλεπω πολλα και διαφορα...το χειροτερο ηταν όταν εκανα αστρικο ταξιδι και μου μιλησε ενας που ειχε παρει την μορφη του συντροφου μου.μου ψυθιρισε κατι στο αυτι αλλα με τραβηξε ένα χερι στο σκοταδι,οποτε από το φοβο μου πεταχτηκα και δεν θυμαμαι τιποτα από ότι μου ειπε..Το πρόβλημα μου είναι ότι εχω αρχισει να νοιωθω τελειος αδυναμη..Το μονο που ψαχνω και σκέφτομαι είναι αυτό.Να μαθω τι εχω

Πιστευε και ΜΗ...ΕρευναΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2020, 21:40:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σου είπα τι πιθανόν να έχεις, επειδή βρίσκεσαι σε σχετικό forum. Το θέμα ειναι πως αν δεν μπορείς να το ελέγξεις, δεν μπορείς να "κλείσεις" σαν κανάλι δηλαδή, αυτά θα εξελιχθούν σε κανονικά ψυχωτικά συμπτώματα και θα σου κάνουν κρίσεις. Συνήθως με φαρμακευτική αγωγή σταματάνε, αυτό έχω δει σε κάποιους. Γι' αυτό, για καλό και για κακό, ίσως πρέπει να το δεις το θέμα με κάποιον επαγγελματία, ώστε να αποκλείσεις παθολογικά αίτια, συμπεριλαμβανομένων και των ψυχιατρικών. Φυσικά καλό ειναι να διηγηθείς με φειδώ όλο το ιστορικό, γιατι σχεδόν όλοι τους ειναι αρκετά αρνητικοί με αυτά τα πράγματα και τα ερμηνεύουν με τον γνωστό τρόπο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

premium90
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2020, 21:44:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επαγγελματια δλδ??ψυχιατρο?


Πιστευε και ΜΗ...ΕρευναΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2020, 23:40:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, αλλά επιλεγμένο προσεκτικά. Πολλές φορές υπάρχουν οργανικά αίτια που προκαλούν διάφορα τέτοια, δεν εννοώ ότι κάποιος έχει απαραίτητα ψυχική νόσο. Να επαναλάβω λίγο πιο ανοικτά, ότι θεωρώ απαραίτητο "να κοιταχθεί" κάποιος πρώτα, πριν πιάσει τις μεταφυσικές εξηγήσεις. Χωρίς αρνητική χροιά αυτό

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

premium90
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2020, 00:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σε ενημερωσω ότι εχω παει σε γιατρο .Εχω μιλησει με ψυχολογουσ κτλπ.Δεν εχω απολυτος κανενα θεμα.Μονο τα ατομα που ασχολουντε με αυτά τσακρα διαλογισμο η είναι ανεπτυγμενη διορατικη τριτο ματι κτλπ με θεωρουν χαρισματικη αλλα δεν μπορουν να πουν τι ειναιαυτο.θα πρεπε να το ανακαλύψω μονη μου.Ετι λενε.Εχω μιλησει και με 2 διασιμα ατομα στην κυπρο.Δεν είναι τρελα βλεπω φοβάμαι νομιζω κτλπ..Ξερω ότι μπορω να δω κατι πριν γινει.να αισθανθώ κατι πριν γινει ,να διαβασω ανθρωπουσ με ένα απλο γεια.Να παρω μνμτα από γυρω μου όταν χρειαομαι μια απαντηση σε ένα πρόβλημα.Κατα την γνωμη μου καλυτερα να μην πηγαινει καποιος σ ψυχολογο αλλα να το ψαχνει μονος του αν φυσικα μπορει.Η αδυναμια που νοιωθω δεν νομιζω να βοηθηθεί με τα φαρμακα,δεν είναι αδυναμια σωματος.Ειναι αδυναμια ότι με κουραζζει να νοιωθω κάθε ανθρωπο που συνανταω όταν βγω εξω νοιωθωντας ακριβως ότι τον ενοχλεί η τον απασχολει εκεινη την στιγμη.Ειναι σαν να ρουφανε ολη μου την ενεργεια συν ότι βαριέμαι αφανταστα ν ακουω ανουσιες η να κανω ανουσιες συζητήσεις μαζι τους γιατι μεχρι εκει φτανει.Ο λογος που γραφτηκα στο forum ηταν μηπως και καοιος εχει κατι παρομοιο μηπως καποιος εχει βιωσει τα ιδια φτανοντας σε ένα σημειο να το ελεγχει και όχι να σε ελεγχει.Ελεγχει δλδ να μην είμαι ανοιχτει σε κάθε αρνητικη ενεργεια που βαδιχει γυρω μου..

Πιστευε και ΜΗ...ΕρευναΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2020, 08:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία, αφού τα έχεις ψάξει όλα αυτά, και δεν έχω λόγους να σε αμφισβητήσω, πάμε στο επόμενο βήμα. Όπως σου έγραψα παραπάνω, η κατηγορία στην οποία πέφτουν όλα αυτά που αναφέρεις, είναι αυτή του φυσικού ενδιαμέσου (καναλιού ή μέντιουμ). Ανθρώπου δηλαδή που γεννήθηκε με κάποιες ιδιότητες. Υπάρχουν επίσης άνθρωποι που τις ανέπτυξαν μετά από κάποια ηλικία με μαθητεία και εξάσκηση, εσύ έτυχε και γεννήθηκες με αυτά, κάτι το οποίο θεωρώ πως είναι επίπονο. Γιατί την όποια πληροφορία παίρνεις (από κάποιους ή κάτι), δεν σου δίνεται διαισθητικά αλλά αισθητικά. Στον διαισθητικό τρόπο η πληροφορία είναι σχετικά καθαρή από θόρυβο, στον αισθητικό τρόπο έχεις αυτά τα προβλήματα, να βλέπεις εικόνες, πρόσωπα, να έχεις εμπειρίες από πηγές που δεν υπάρχουν κλπ.

Τώρα στο ερώτημά σου, γιατί βλέπεις αυτά τα συγκεκριμένα πράγματα, υπάρχει πολύ ξεκάθαρη απάντηση, δεν ξέρω αν είσαι όμως έτοιμη να την δεχτείς ή να την καταλάβεις. Ο καθένας που έχει αυτές τις ιδιότητες, βλέπει τα δικά του πράγματα. Δεν υπάρχει μπούσουλας στο τι θα δεις ή τι θα βιώσεις, γιατί αυτά που βλέπεις ή βιώνεις είναι μεταφράσεις που κάνεις εσύ η ίδια (η συνείδησή σου) στην πληροφορία την οποία παίρνεις υποσυνείδητα. Ούτε επίσης ωφελεί να προσπαθήσεις να δώσεις εξηγήσεις, θα βγάλεις τις δικές σου εξηγήσεις. Άκρη δεν βρήκε κανένας, τουλάχιστον σε αυτό το επίπεδο, μάλλον λίγο απίθανο να βρεις εσύ και ειδικά μόνη σου.

Πάμε στο τελευταίο κομμάτι, τι πρέπει να κάνεις. Και αυτό είναι το σημαντικότερο, η δική μου συνεισφορά θα κινηθεί στο τι ΔΕΝ πρέπει να κάνεις. Πρώτον, το να ζητάς συμβουλές από αγνώστους, ειδικά σε forum. Αναφέρομαι σε συγκεκριμένες συμβουλές, όχι την συζήτηση που κάνουμε. Θα καταλάβεις τι εννοώ. Εσύ χρειάζεσαι έναν έμπειρο άνθρωπο ή μια ομάδα που ασχολείται με τα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ θέματα, να σε καθοδηγήσει να τα ελέγξεις. Τέτοιοι δεν υπάρχουν πολλοί, παρότι πολλοί ισχυρίζονται ότι μπορούν να το κάνουν. Λίγοι είναι οι σοβαροί, ασχέτως αν είναι επαγγελματίες (το προσφέρουν δηλαδή υπο μορφή υπηρεσίας επ’ αμοιβή) ή αν το κάνουν από προσωπική ενασχόληση (πες το και χόμπι). Πρέπει να γίνει απολύτως ξεκάθαρο αυτό, ότι κανένας δεν χρωστάει τίποτε και σε κανέναν άγνωστο, ώστε να γίνει μέρος του προβλήματός του.

Πρέπει να ξεκινήσεις λοιπόν τη δική σου αναζήτηση και αν είναι πραγματική ανάγκη και όχι επιφανειακή, πιστεύω πως θα σε οδηγήσει σύντομα στα κατάλληλα πρόσωπα, αυτά που ταιριάζουν σε σένα, στα δικά σου μοτίβα και στις δικές σου ανάγκες. Το να σου συστήσει κάποιος, ειδικά από ένα μέσο όπως αυτό, ΠΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΑ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ, θα το αποτρέψω άμεσα και χωρίς υπεκφυγές. Αρκετοί από εμάς έχουμε καεί κυριολεκτικά από τέτοιες ενέργειες. Πρώτον γιατί είμαι (πλέον) κάθετα αντίθετος να ανοίγει κάποιος πάρε-δώσε με ανθρώπους που παρουσιάζονται σε ηλεκτρονικά μέσα. Πρέπει να υπάρχει γνωριμία από κοντά και μάλιστα όχι περιστασιακή, για να βγάλεις συμπεράσματα. Δεύτερον ,δεν κάνουν όλοι για όλους. Μπορεί κάποιος να μην ταιριάζει σε κάποιον, να δυσαρεστηθεί άσχημα και γρήγορα και να την πληρώσει αυτός που τον σύστησε. Και τρίτον, υπάρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ άνθρωποι με σοβαρά κοινά ψυχιατρικά προβλήματα, οι οποίοι τα συγκαλύπτουν κάτω από κάποια μεταφυσική χροιά, ενώ στην ουσία ψάχνουν θύματα να ξεσπάσουν. Αυτοί μπορούν να σε εκθέσουν σε ανύποπτο χρόνο, να προσπαθήσεις να τους βοηθήσεις και αυτοί να γυρίζουν και να αραδιάζουν ένα συνδυασμό από ψέματα, φαντασιώσεις, διαστρεβλωμένα γεγονότα ή ότι άλλο. Και να βρεθείς μπλεγμένος. Αυτά τα γράφω να υπάρχουν σαν τεκμήρια και για οποιονδήποτε άλλον επιχειρήσει να συνδράμει γενικώς, θεωρώ ότι αποτελούν κοινή λογική.

Λυπάμαι αν δεν μπορώ να σου πω πιο συγκεκριμένα πράγματα, να θεωρήσεις ότι όλα αυτά σου τα αναφέρω με καλή πρόθεση και είναι γνωστά σε εμάς που κινούμαστε σε αυτούς τους χώρους. Αν βλέπεις πως δεν σου απαντάει κανένας, όταν κάνεις τέτοιες ερωτήσεις, είναι επειδή κανένας δεν θέλει να εκτεθεί με συμβουλές σε αγνώστους ή να χάσει την ώρα του. Και εσύ, πρέπει να περνάς από φίλτρο διάφορους «καλοθελητές», γιατί πολλοί θα προσπαθήσουν να εκμεταλλευτούν την οποίες ιδιότητες έχεις, για καθαρά ιδιοτελείς λόγους. Κα επίσης αμφιβάλω στο πόσοι μπορούν πραγματικά να βοηθήσουν κάποιον και να βρεθούν έτσι εύκολα με μια απλή ηλεκτρονική αναζήτηση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

premium90
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2020, 10:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικα επραξα σωστα να γραψω σε αυτο το φορουμ.Μολις μου εδωσες συμβουλες της οποιες θα πραξω σοφα στο μελλον και θα είμαι περισσοτερο προσεκτικη με τον κοσμο γυρω μου.Σε ευχαριστω παρα πολυ

Πιστευε και ΜΗ...ΕρευναΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2020, 11:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρομαι πολυ γι' αυτο και το φορουμ μας ειναι πάντα ανοικτο για τετοιου ειδους συζητησεις, όπως και οι ανθρωποι με πραγματικα χαρισματα ειναι καλοδεχουμενοι για διερευνηση της ουσιας αυτών των θεματων. Αν θελεις καποια διευκρινηση πανω σε αυτα που ανεφερθηκαν αρχικα, το παμε και παρακατω.

Edited by - Heretic on 30/07/2020 11:27:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

premium90
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2020, 17:01:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φυσικα και θα θελα θα σου ημουν ευγνωμων

Πιστευε και ΜΗ...ΕρευναΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1103516
Maintained by Digital Alchemy