ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΣ ΣΥΓΓΝΩΜΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2003, 23:59:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΗΡΕΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΟΜΩΝΥΜΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΩΝ ΚΑΤΣΙΜΙΧΑΙΩΝ...ΕΔΩ ΛΕΩ ΝΑ ΕΠΕΚΤΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ!

ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΟ ΟΧΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ,ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΦΙΕΡΩΝΕΙ Ο,ΤΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΕΧΕΙ...ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ..ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ...ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ...
ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΑ ΑΦΙΕΡΩΝΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ....
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΠΟΡΡΙΠΤΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΖΥΓΟΥΛΗ Η ΤΟΝ ΓΕΩΡΓΟΥΛΗ;
ΑΦΟΥ ΟΛΑ ΓΥΡΩ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΦΗΜΕΡΑ...ΕΜΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ;
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ..


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 22:32:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ;ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΜΑΣ ΠΕΡΙΓΥΡΟ;...
ΘΥΣΙΑ ΟΛΑ ΣΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ....
ΕΧΩ ΠΛΗΓΩΣΕΙ...ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΩ ΠΛΗΓΩΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ...
ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΛΙΣΕ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ...ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΜΕ ΑΝΕΤΑ;..
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΡΕΣΚΟΝΤΑΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΥΝ ΧΥΛΟΠΙΤΕΣ(ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΟΡΟΣ ΤΗΣ ΑΡΝΗΣΗΣ)...
ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩΝΤΑΣ ΤΑ ΑΡΣΕΝΙΚΑ/ΘΗΛΥΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ..ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΑΣ;...
ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ...ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ/Η ΠΟΥ ΤΟ ΝΙΩΘΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 23:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα φίλε Glorfindel!
Πόσο όμορφο το θέμα που άνοιξες και πόσο ...επώδυνο καμιά φορά!
Για αρχή άφησέ με να γράψω το πρώτο πράγμα που μου έρχεται στο μυαλό και αυτό δεν είναι άλλο από στίχοι...
<<...and sorry seems to be the hardest word...>>

Τόσο να το ακούς όσο και να το λες...
Σου υπόσχομαι να καταθέσω μια πιο συγκροτημένη άποψη αλλά χρειάζομαι λίγο χρόνο να τη διατυπώσω σωστά.
Ας περιμένουμε κι άλλα παιδιά.Είμαι σίγουρη ότι θα έρθουν!

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 23:39:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Συγνωμη, ψυχη μου"


aummmmmmm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 23:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΛΕΞΗ ΕΙΝΑΙ ...

"ΑΝΤΙΟ".-

aummmmmmm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 00:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΠΟΡΡΙΠΤΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΖΥΓΟΥΛΗ Η ΤΟΝ ΓΕΩΡΓΟΥΛΗ;

Because you can.

Γιώργος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 01:33:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΟ ΟΧΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ,ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΦΙΕΡΩΝΕΙ Ο,ΤΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΕΧΕΙ...ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ..ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ...ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ...


Aχ . . αυτός ο έρωτας!!

Όσα και να σου έχει αφιερώσει κάποιος, όταν δεν μπορείς να τα καταλάβεις, να τα μεταφράσεις στις δικές σου λέξεις, να τα ακούσεις με την ίδια φωνή που στα λένε.. να τα νιώσεις με το ίδιο πάθος ..τότε ΔΕΝ υπάρχει χημεία!

Είναι μάταιο .. αλλά όταν αγαπάς τα μάτια σου κλείνουν!

Και ανοίγουν τα μάτια της καρδιάς ..της ψυχής ..τα μάτια που δεν κάνουν διακρίσεις, τα μάτια που σε βλέπουν και βλέπουν τον Παράδεισο ..

ΠΟΣΟ απέχει όμως ο Παράδεισος από την Κόλαση?

Τρία γράμματα .. - όχι -

Είναι δίκαιο ..? Τίποτα δεν είναι πιο δίκαιο από αυτό που νιώθουμε ..
Σαν να σου προσφέρουν όλο το χρυσάφι του κόσμου για μια κούφια αγάπη!

Λυπάμαι.. δεν μπορώ. - και κάνω πίσω ..

Θέλω μαγεία . . θέλω χημεία, Θέλω να πάιξω με την φύση ..

Cas.Sio.PeiaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 07:39:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΜΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ;
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ..

Αχ, φίλε μου...!Θέμα κι αυτό που άνοιξες!
Οταν θες κάτι πολύ - λένε - όλο το σύμπαν συνομωτεί μαζί σου για να το καταφέρεις!
Ο έρωτας, κάτι που το θελήσαμε όλοι μας μόνο πολύ, και μόνο για πάντα. Και ξέρεις, ο Κοέλο έχει πολύ δίκιο, κάποια στιγμή τα καταφέρνεις. Και αυτό που θέλησες μοιάζει σα να περνά στην αιωνιότητα. Που μόλις την αγγίζεις συνειδητοποιείς ξαφνικά ότι έχει χάσει όλη του την αξία. Τον φόβο ότι είναι εφήμερος, τον φόβο ότι αύριο δεν θα είναι.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 12:00:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια καλημέρα σε όλους σας

Είναι δύσκολο να πεις όχι σε αυτόν που γνωρίζεις ότι στηρίζει πολλά σε εσένα γιατί δεν θέλεις να τον πληγώσεις ή ακόμα γιατί μπορεί να λυπάσαι. Από την άλλη όμως αν το αισθάνεσαι έτσι πρέπει να γίνει μιας και το να υποκρίνεσαι και να κοροϊδεύεις νομίζω είναι χειρότερο. Μην ξεχνάμε ότι σε αυτές τις περιπτώσεις χρειάζονται πάντα δύο.

Στον έρωτα δεν ζεις για την εικόνα. Ζεις για σένα. Δίνεις παίρνεις ΖΕΙΣ. Η ψυχή και το κορμί σου ταυτίζονται γίνεσαι ένα με τον άλλον νιώθεις γεμάτος και είναι από τα ομορφότερα πράγματα που μπορεί κανείς να βιώσει και αυτό είναι που σε κάνει να θες αυτό να κρατήσει μια αιωνιότητα.

quote:
Η ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΛΕΞΗ ΕΙΝΑΙ ... "ΑΝΤΙΟ".-

Καλή μου ΑΤΜΑ θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Fotini
Μέλος 2ης Βαθμίδας


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 12:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fotini  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eιναι οντως δυσκολο να πεις σε καποιον οχι οταν ξερεις οτι στηριζει πολλα σε σενα, ομως, οπως προειπαν καποια παιδια οταν εσυ τα εχεις αφιερωσει αλλου, η καρδια και η ψυχη σου ειναι αλλου, τοτε δε μπορεις παρα να πεις οχι..οταν δε νιωθεις τη μαγεια, οταν δε νιωθεις αυτα που σου λεει ο αλλος...τοτε πες αντιο...ειναι οτι πιο τιμιο
Δε συνηθιζω να κρινω απο την εμφανιση (οχι οτι δε παιζει ρολο) αλλα το περιτυλιγμα καποτε παλιωνει..και τι μενει...η ψυχη μας, η καρδια μας, το μυαλο μας..οχι δε ζουμε για παντα και πρεπει καποια στιγμη μερικοι ανθρωποι να το καταλαβουν αυτο και να κοιταξουν μεσα τους και οχι μονο το..περιτυλιγμα..
Το για παντα θα ηθελα να το ζησω μεσα απο τον ερωτα και την αγαπη, να μπορει να κρατησει κατι οπως ηταν και ειναι στην αρχη...ξερω ειναι λιγακι μη πραγματικο αυτο που λεω αλλα θα ηθελα να το προσπαθησω και να το ζησω...
Ενα ποιηματακι που βρηκα θα το αφησω εδω αν και αγγλικο...συγχωρηστε με :)

I never knew it could be like this
but I always hoped it would be
from the first day I 'saw' you
I knew you'd complete me.

Your presence makes me smile
every time is fun with you
I've never felt this way before
I see everything in you.

No matter how much time goes by
it feels like every day's the start
I still get butterflies in my stomach
I feel pounding in my heart.

God, the feeling you give me
I hope it never goes away
I'll never let you go
I need you near me every day.

Every night I lay in bed
and replay the first time we kissed
the most perfect lips had touched me
it was everything I wished.

you're just too good to be true
I hope all I'm feeling
is the way you feel too.

The sweetest things I've ever known
are the things you say to me
when I think about forever
you and I is what I see.

Για τον Ερωτα που μας κανει να ζουμε και να νιωθουμε την υπαρξη μας, τον Ερωτα που ναι μερικες φορες μας ποναει,της συγνωμης και του αντιο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 13:25:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν έχεις κάνει μια παραδοχή με τον εαυτό σου τότε είσαι ήρεμος/η και μπαίνεις σε μια άλλη λογική , αυτή τη λογική που ίσως να έδινε σε όλους την αγάπη και τότε το κάθε άγγιγμα να ήταν μια αρμονική κίνηση και όχι να την αντιμετωπίζαμε με αναστολή και επιφυλάξεις με πρέπει και με όρια .

Ποια είναι η παραδοχή ;

Ελευθερία.

Δηλαδή είμαι ελεύθερος και δεν περιορίζω κανένα , δε ζηλεύω και δεν θεωρώ ότι ο άλλος ΜΟΥ ΑΝΗΚΕΙ .
Δεν ανήκω σε κανένα και δε μου ανήκει κανείς .
Μόνο έτσι θα μπορώ να αγαπήσω , να δώσω γιατί δε θα περιμένω να πάρω , να δεχτώ ως μέγιστο το ελάχιστο και τέλος να μαθητεύσω την ολοκλήρωση .
Έρως το ποιο μεγάλο το κυρίαρχο συναίσθημα που είναι παντού ελεύθερο μέσα στη φύση , η άσβεστη φλόγα της καρδιάς μας , το χρώμα στα όνειρα μας .
Αγαπημένη μου ΑΤΜΑ ποτέ αντίο , απλά «στο επανιδήν» .


O αναζητών
ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Fotini
Μέλος 2ης Βαθμίδας


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 16:41:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fotini  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποσο μεγαλος και πολυς ειναι αραγες ο δρομος μου...

και για ποσο αραγε θα αναζητω...

Παραδοχη...ελευθερια...οχι δε ειμαι ακομα ελευθερη, δε μπορω να νιωσω

ακομα ελευθερη..ισως γιατι για μενα η σημασια της "ελευθεριας" ειναι

διαφορετικη, ετσι οπως μεγαλωσαμε με τα πρεπει εχουμε πολυ δρομο μπροστα μας για να δεχθουμε αυτα που μοιραζεσαι εδω μαζι μας καλε μου Ramoglou.

Παντα ομως ειμαι ανοιχτη για να μαθω :)..οσο μπορω...:)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 17:43:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(4)ΑΤΜΑ-ΕΡΩΣ-....ΑΝΤΙΟ (5)

ωω κυριεΡαμογλου...αν δεν νοιωσεις το αντιο..δεν εχεις "σαρκωσει" τον ερωτα...καλε μου..ειναι ανωδυνοτητα το...επανειδην...
υποκλοπη στην πραγματικοτητα του ακραιου κοκκι-νου...
ειναι ημιμετρο στην απολυτοτητα ..της τελειωσης...
ειναι δημοσιων σχεσεων..κατασταλτικο..παθων..μεταξυ μελων..που δεν ενοιωσαν...
υπεκφυγη...

αχ κυριε Ραμογλου...

το "αντιο" υπαρχει...
ειναι ο αδης του ερωτα..
ακουσε με...

+ η ελευθερια...εχει μια φυλακη που της αντιστοιχει...

σκεψου πως...λευκος ονομαστηκε ενας πυργος απεναντι
απο την εκεινη νυμφη..μα ηταν αιματοβαμμενος..εσω....


*Glorfindel...αγαπημενο μου ξωτικο ,
ποσο ομορφος ειναι ενας αν-θρωπος οταν δεν εχει μεσα του αγαπη...;
ναι! η κατια ειναι ομορφη..ειναι πολυ ομορφη...και ο γεωργουλης!
καλος ειναι..μα υπαρχουν..γυρω τοσο "ομορφοι" ανθρωποι...
πολυ πιο αληθινοι..πιο ομορφοι...
προσφατα ειδα μια αναμνηστικη φωτο..μιας αγνωστης στο πληθος πιτσιρικας...θαυμαστριας του εν λογω νεου...
αν εβλεπες τη χαρα του ηθοποιου(που τελικα δεν ειναι τοσο ωραιος)διπλα σε μια εκθαμβωτικη αγνωστη κοπελιτσα...
ηταν ζαλισμενος απο..ποθο....
καλο μου ξωτικο..αστους.

...ειναι "μπερδεμα" να εισαι πολυ ομορφος...+ να σε δεχονται μονο γι' αυτο...αν σε δεχονται...

το δικαιωμα..οτι μπορεις να εχεις + αλλα χαρισματα...
ειναι δυσκολο να γινει αποδεκτο....

θελει πολλη προσπαθεια ..αντοχη...
αστο..θα εξασκησω...την ξανθοτητα..μεχρι τελους(εποχης...)
η ανοιξη...παρασυρει...διασυρει..επισυρει..και αποσυρει...

το θεμα ειναι παντα..αυτο..
"επιλογη" που εχει δεξι...κλικ.
+οχι..scroll(δηλαδη..μεσαιο...)
κοινως...
*******************

aummmmmmm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 18:56:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μπλα...μπλα...μπλα.......

αλλα στο τέλος ολα πάντα καταλήγουν στο (Προσφορά και ζήτηση)

Γιώργος
Ποιό το αληθινό μέγεθος της κοιλιά σου


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 19:29:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sushi ΚΑΝΕΙΣ;;;;
ΑΧ! ΒΡΕ ΓΙΩΡΓΟ..."ΩΜΟΤΙΣ"...ΝΑ ΠΩ...'Η "ΑΠΟΨΗ";;;;

aummmmmmm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 20:27:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αποψη..?
Νομος αγαπητη μου ................. ο ΝΟΜΟΣ της προσφοράς και της ζητησης.

Βλεπεις κανενας δεν θέλει στην ζωη του ουτε το φτωχο ουτε το προβλεψιμο και εδω ειναι ακριβως που ο νομος εφαρμοζεται.

Γιώργος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

plane
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
224 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 21:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους plane  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ρε συνονόματε Γιώργο αυτό με το μέγεθος της κοιλιά σου πολύ μου άρεσε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 23:22:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ...
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΠΟΡΡΙΠΤΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΖΥΓΟΥΛΗ Η ΤΟΝ ΓΕΩΡΓΟΥΛΗ;
--------------------------------------------------------------------------------


Because you can.



ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΩΡΓΟ..ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΩΜΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΕΤΕΙΣ.
ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΜΕΝΑ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ..ΑΝΤΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΕΙΣ...
ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ..Ο,ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΧΙ..Ο ΑΛΛΟΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΛΟΓΟ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΣ/Η..ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΠΛΗΓΩΝΕΤΑΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ!ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΤΕ;ΝΙΩΘΕΙΣ(Ο 2ος ΕΝΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΗΜΑ ΛΟΓΟΥ,Ε;) ΤΥΨΕΙΣ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΥΤΟ ΤΩΝ ΚΑΤΣΙΜΙΧΑΙΩΝ ΠΟΥ ΛΕΩ;


quote:
Όσα και να σου έχει αφιερώσει κάποιος, όταν δεν μπορείς να τα καταλάβεις, να τα μεταφράσεις

ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ;ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ/Α ΕΡΩΤΕΥΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΕΣΑΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ..ΑΠΛΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΥΣΙΔΑ..ΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ...
ΠΟΥ ΤΗ ΜΙΑ ΣΕ ΤΡΑΒΑΕΙ ΑΠΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΓΑΛΕΙ ΜΙΑ ΑΦΑΝΤΑΣΤΗ ΒΟΛΤΑ..
ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΕ ΔΕΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΝΙΓΕΙ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ..
ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΣ ΒΟΛΤΑ..ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΣΕΙΣ ΛΥΠΗΜΕΝΟ/Η ΣΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ/ΗΣ;

ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΝΑΙ ΔΕΝ ΖΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ..ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ...ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΣΜΟ;(ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ:ΤΙ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΩΩΩΡΑ;)
ΑΝΤΙΟ...ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΛΕΞΗ..ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙΣ,ΣΕ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ;ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΣΕ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΟ ΟΧΙ;
ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΣΤΙΣ ΑΡΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ/ΕΣ!ΠΩΣ;ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΑΡΝΙΟΥΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ..
ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΡΝΕΙΣΑΙ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ/Α,ΠΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΣ/Η ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΣΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ/Η;
ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΘΗΣΕΣ ΝΑ ΒΙΩΣΕΙΣ ΤΗ ΧΗΜΕΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ;ΟΧΙ ΝΑ ΤΕΣΤΑΡΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ...
ΑΠΛΑ ΜΟΝΟΣ/Η ΣΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΝΤΩΣ ΧΗΜΕΙΑ..
ΤΙ ΧΗΜΕΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝ ΔΥΟ ΟΥΣΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ;ΚΑΙ ΑΝ Η ΜΙΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΕΙ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Edited by - Glorfindel on 06/05/2003 23:24:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2003, 16:32:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και από εμένα. Ήθελα να γράψω την γνώμη μου αλλά τότε συνειδητοποίησα κάτι….
Νομίζω ότι θα έπρεπε τουλάχιστον για αυτό το θέμα να υπογραμμίζουμε από ποια θέση μιλάμε. Καταλαβαίνετε τι εννοώ, έτσι δεν είναι?????
Και αν είναι όντως βαρύ και δύσκολο να το πούμε ίσως θα έπρεπε να σκεφτούμε διπλά πριν πούμε την γνώμη μας. Ιδιαίτερα αν ανήκουμε στην «ισχυρή θέση» και με αυτό τον τρόπο ξανά πληγώσουμε κάποιους. Νομίζω ότι είναι ένα πολύ λεπτό θέμα που απαιτεί ακόμα πιο λεπτότερους χειρισμούς. Προσπάθησα να γίνω όσο πιο κατανοητός γίνεται.(Αν δεν τα κατάφερα πολύ καλά τότε σκεφτείτε(φαντασθείτε) ότι είμαστε όλοι μαζεμένοι και τα λέμε από κοντά).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ektos_oriwn
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2003, 20:21:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ektos_oriwn  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ektos_oriwn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον ρητορική η ερώτηση του θέματος.. και λίγο.... χμμμμ οκ δεν θα το πω..
όπως σε όλες τις ρητορικές ερωτήσεις λοιπόν.. απαντάμε προς χάρην της συνέχισης του διαλόγου..
Γιατί...να μη θέλουμε εκεί που μας θέλουν ????
>>>γιατι ...απλως...έτσι είναι.. νόμος της φύσης για να κάνει τη ζωή μας πιο ενδιαφέρουσα

.. φαντάζεστε να θέλαμε έναν να μας ήθελε και αυτός και... με τι μια κλείσαμε ως άντρες και ως γυναίκες... τελείωσε...
ΑΥΤΟ θα ήταν Ότι μες τους αιώνες υμνούμε ως ΈΡΩΤΑ???

Γιατί...να μη θέλουμε εκεί που μας θέλουν ???? ?????
>>>γιατί ο Ερωτας Είναι ενδιαφέρων,όμορφος,απρόβλεπτος, καταλυτικός.
Ότι γέννα τη ζωή δεν θα μπορούσε ποτέ να είναι προβλέψιμο, χλιαρό, μετριό, ανώδυνο..
Τα πάντα εν Σοφία εποιήθησαν..
Τα περί Ζυγούλης δεν τα απαντώ ..
θεωρώ ότι σε ένα χώρο όπως εδώ που υμνήται ο εσωτερισμος και η ομορφιά του είναι απλώς ..... λάθος να υπάρχει μια τέτοια ερώτηση.. (κατ΄εμέ)

Φίλη ή φίλε
για να ζήσεις τον έρωτα πρέπει να πονέσεις
Είναι εγωιστής τα θέλει όλα δικά του
Είναι νάρκισσος τα θελει όλα όμορφα
Θα σε ανεβάσει σε ουρανούς
θα σε ρίξει σε μαύρα παγωμένα πηγάδια
δεν έχεις επιλόγη.. δεν έχουμε επιλογη
Τη μια θα είμαστε από τη πλευρα την επόμενη από την αλλή
αφήνεσαι στον στροβιλλο του και τον ζεις

Οκ αρκετά είπα θα γράψω ποίημα στο τέλος

otan den exeis kati na peis tote kalytera na swpaineis..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2003, 22:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ax... "Έρως ανίκατε μάχαν..." . Πόσο δύσκολο έχει καταντήσει πλέον να πούμε στον άλλο την απλή λέξη "σαγαπώ " ! Ακόμη και αν ξέρουμε ότι ο άλλος δεν ανταποκρίνεται σε αυτό πιστεύω πως θα ήταν προτιμότερο να μιλήσουμε ειλικρινά και αυτό τουλαχιστον θα συντελέσει να υπάρξει πολύ δυνατή φιλία αν δεν υπάρχει αμοιβαία αγάπη. ωχ...φοβερο timing έτυχε να βάζει αυτή τη στιγμή σρο ραδιόφωνο ένα τραγούδι και τώρα ακριβώς ακουστηκε "αγάπησα ο δόλιος αγάπησα αλλά το μετάνιωσα ... " . Ο Χαλιλ μας παροτρύνει να αγαπήσουμε ακόμη και αν πληγωθούμε από αυτήν μα ς την αγ΄πη και αν δεχτούμε αυτή την πικρία με χαμόγελο και ευχαρίστηση
" Αν όμως ψάχνεις ΄μονο τη σιγουριά και την υσηχία της αγαπης τότε θα ήταν καλύτερα για σένα ,
να σκεπα΄σεις τη γύμνια σου και να βγεις έξω από το αλωνι της αγαπης . Και να σταθείς στον χωρίς εποχές κόσμο όπου θα γελάς αλλά όχι με ολάκερο το γέλιο σου και θα κλααις αλλα όχι με όλα τα δάκρυα σου "

Εγώ θα ήθελα να αναφέρω και κάτι άλλο σχετικά με τον έρωτα -αγάπη . Πριν από κάποιους μήνες που διάβασα στο Χαλιλ "Και μην πιστέψεις πως μπορείς να κατευθύνεις την αγάπη ..." το προσπέρασα και θεώρησα ότι δεν ισχύει . Ομως κάποια τελευταία γεγονότα μέκαναν ναλάξω γνώμη . Δυστυ΄χώς ( ή ευτυχώς , αναλόγως ) το συναίσθημα πολλές φορες είανι πιο ισχυρό από την λογική και την ορθολογική σκέψη και ότι και αν κάνεις δεν μπορείς να το βγάλεις από μέσα σου . Μπορεί να γλιστρήσεις στο δίχτυ της αγάπης χωρίς να το καταλάβεις και κάποια ωραία μέρα να ανακαλύψεις πως χωρίς να το περιμένεις και να το θελεις " την πάτησες " . Ερωτας και λογική συνήθως δεν συμβαδίζουν...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2003, 23:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
- "Τι γίνεται; Πως τα περνάς; Καιρό έχω να σε δω."

-"Μια χαρά είμαι. Ξέρεις; Γνώρισα επιτέλους την τέλεια κοπέλα για μένα. Ήταν ακριβώς όπως την ήθελα."

-"Μπράβο σου. Αλλά... γιατί λες ήταν;;;"

-"Γιατί χωρίσαμε. Βρήκε κι αυτή τον τέλειο άντρα για αυτήν."

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2003, 23:07:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και λίγο.... χμμμμ οκ δεν θα το πω..

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΡΗΤΟΡΕΥΟΥΜΕ...ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ...ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ...
ΑΠΟ ΟΠΟΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΑΤΙ 13...
ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ...ΤΟ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ,ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ...ΤΟ ΟΤΙ ΠΛΗΓΩΝΕΣΑΙ...ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ...
ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΓΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΛΗΓΩΝΟΜΑΣΤΕ...ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ..ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ...ΙΣΩΣ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΙ....
ΑΛΑΤΙ 13 ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ....ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΑ ΣΤΕΡΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ/Α ΑΛΛΟ/Η...

quote:
Τα περί Ζυγούλης δεν τα απαντώ ..
θεωρώ ότι σε ένα χώρο όπως εδώ που υμνήται ο εσωτερισμος και η ομορφιά του είναι απλώς ..... λάθος να υπάρχει μια τέτοια ερώτηση.. (κατ΄εμέ)


Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΗ ΔΕΝ ΑΠΟΚΟΠΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ...


quote:
Ακόμη και αν ξέρουμε ότι ο άλλος δεν ανταποκρίνεται σε αυτό πιστεύω πως θα ήταν προτιμότερο να μιλήσουμε ειλικρινά και αυτό τουλαχιστον θα συντελέσει να υπάρξει πολύ δυνατή φιλία

ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ...ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

ΘΩΘ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ..ΚΥΚΛΟΣ...ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Edited by - Glorfindel on 07/05/2003 23:10:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ektos_oriwn
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2003, 00:46:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ektos_oriwn  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ektos_oriwn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΓΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΛΗΓΩΝΟΜΑΣΤΕ...ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ..ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ...ΙΣΩΣ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΙ....

Διαδικασία??? για να κατανοήσουμε αυτόν που μας απορίπτει???
Να κατανοήσουμε ΜΕΤΑ???? αυτόν που μας απορίπτει???
Δεν υπάρχει κατι το ακατανόητο, δεν κάναμε εμείς κάποια λάθη ούτε ο άλλος ωστε να προσέξουμε να μη τα ξανακάνουμε..
Αλλά πες οτι τα επισημάναμε.. στον επόμενο έρωτα άλλα είναι τα "λάθη" που δεν θα πρέπει να γίνουν..
Αλλά πες και πάλι ότι βρήκαμε όλες τις λύσεις κανένα "λάθος" δεν πρόκειται να γίνει..
Ας τα ζυγίσουμε τώρα

"γιατί ο Ερωτας Είναι ενδιαφέρων,όμορφος,απρόβλεπτος, καταλυτικός.
Ότι γέννα τη ζωή δεν θα μπορούσε ποτέ να είναι προβλέψιμο, χλιαρό, μετριό, ανώδυνο.."


Χμμμ νομίζω ότι είμαστε στο δεύτερο.. ξοδέψαμε πολύ λογική ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε προβλέψιμο και ανώδυνο ΑΥΤΟ που πρέπει να καλπαζει ελεύθερο και άγριο..
Ο Ερωτας είναι συναίσθημα
Είναι οι -ανευ λόγου και αιτίας -στιγμές πληρότητας που αισθάνεται ο ερωτευμένος απλά και μόνο επειδη βρίσκεται στον ίδιο χωρο με το ατομο που λατρευει...

ΑΛΑΤΙ 13 ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ....ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΑ ΣΤΕΡΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ/Α ΑΛΛΟ/Η...

Που είναι το περίεργο εδώ????
Αυτή είναι η σκληρότητα που πρεπει να υπάρχει ώστε να μπορέσεις να εκτιμήσεις και να νοιώσεις τη γλύκα όταν έρθει η ώρα να βιώσεις τα ταυτόχρονα Θελω..
είναι το αντίβαρο .


quote:
Τα περί Ζυγούλης δεν τα απαντώ ..
θεωρώ ότι σε ένα χώρο όπως εδώ που υμνήται ο εσωτερισμος και η ομορφιά του είναι απλώς ..... λάθος να υπάρχει μια τέτοια ερώτηση.. (κατ΄εμέ)


Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΗ ΔΕΝ ΑΠΟΚΟΠΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ...

Στην καθημερινοτητα είσαι διαφορετικός/η απ΄οτι είσαι εδώ gold?
Αλλαζουν τα κριτήρια σου και ο τροπος που σκεφτέσαι?

Η άποψη μου για τα άτομα που ασχολουνται με το εσωτερισμο και το άνοιγμα της ψυχής τους είναι πολύ διαφορετική.. Ενα απο το πρωτα μαθήματα είναι ότι υπαρχει κάτι ομορφότερο πέραν της ύλης και " Βλέπω"..
Δεν θέλω να περάσω το μήνυμα ότι αδιαφορώ για το ότι όσο πιο όμορφο είναι το περιτυλιγμα τόσο καλύτερα είναι-όπως είπε ένας ιός νομιζω- αλλά σίγουρα δεν είναι αυτό το πρωτεύων κριτήριο που θα καθορίσει την τελική επιλογή.


otan den exeis kati na peis tote kalytera na swpaineis..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2003, 10:14:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προφανώς δεν έγινα αρκετά κατανοητός και το ξέρω οτι το λάθος είναι δικό μου. Θα προσπαθήσω πάλι. Φίλε glorfindel δεν βρισκόμαστε όλοι και στις δύο πλευρές. Υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που δεν βρέθηκαν ποτέ στην «ισχυρή θέση» και για κάποιους «λόγους» ίσως δεν θα μπορέσουν ποτέ. Οι περισσότεροι χρησιμοποιούν το internet γιατί είναι ευκολότερη η «ΠΡΟΣΒΑΣΗ» επικοινωνίας (και όχι μόνο). Μερικές φορές τα πράγματα είναι μονόπλευρα. Γι αυτό μερικές φορές πρέπει να προσέχουμε να μην πληγώσουμε αυτούς που δεν έχουμε δει ποτέ από τα δικά τους μάτια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2003, 15:28:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διαδικασία??? για να κατανοήσουμε αυτόν που μας απορίπτει???
Να κατανοήσουμε ΜΕΤΑ???? αυτόν που μας απορίπτει???
Δεν υπάρχει κατι το ακατανόητο, δεν κάναμε εμείς κάποια λάθη ούτε ο άλλος ωστε να προσέξουμε να μη τα ξανακάνουμε..

ΤΟΤΕ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΚΑΛΑ...ΜΑΛΛΟΝ ΡΗΤΟΡΕΥΩ......
ΤΟ ΟΤΙ ΠΛΗΓΩΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ...ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΗ ΟΜΩΣ Η ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ...
ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ....
ΑΛΛΑ ΤΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΜΟΛΙΣ ΑΚΟΥΕΙ ΤΗ ΛΕΞΗ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ...ΜΟΛΙΣ ΑΝΤΙΚΡΥΖΕΙ ΤΗΝ ΑΡΝΗΣΗ...ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΛΗΓΩΝΕΙ....
ΔΑΚΡΥΑ ΚΥΛΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΖΕΙ;

quote:
ξοδέψαμε πολύ λογική ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε προβλέψιμο και ανώδυνο ΑΥΤΟ που πρέπει να καλπαζει ελεύθερο και άγριο..
Ο Ερωτας είναι συναίσθημα
Είναι οι -ανευ λόγου και αιτίας -στιγμές πληρότητας που αισθάνεται ο ερωτευμένος απλά και μόνο επειδη βρίσκεται στον ίδιο χωρο με το ατομο που λατρευει...


ΜΑ ΕΔΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....
Ο ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ...
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΤΙΦΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ...
ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΕΨΟΥΜΕ ΘΕΛΟΥΜΕ...ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ...
ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΣ ΕΚΤΟΣ ΟΡΙΩΝ!
ΤΟ ΟΤΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ..ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΓΓΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΜΕ ΜΙΑ ΣΚΛΗΡΗ ΑΠΛΟΤΗΤΑ....
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΑΤΙ 13..ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΗΜΕΡΑ..ΟΛΟΙ ΖΟΥΝ ΤΟ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ...ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΘΑ ΠΛΗΓΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΓΩΘΟΥΝ!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2003, 23:05:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ....
ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ,ΕΙΝΑΙ....
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΚΑΘΕΝΑΣ!
ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΟΜΩΣ ΔΙΚΟΠΟ ΜΑΧΑΙΡΙ...
ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΣ ΣΥΓΓΝΩΜΗΣ...ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΥ:ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΕΛΠΙΖΟΥΝ..

ΕΙΔΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ...ΑΠΟΚΤΑΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΘΡΟΥΣ ΣΤΗ ΣΤΙΓΜΗ...
ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ...
ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΟ..ΜΕ ΝΙΚΗΤΕΣ ΚΑΙ ΗΤΤΗΜΕΝΟΥΣ...

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ Η ΠΑΡΟΜΟΙΩΣΗ ΜΕ ΕΝΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

agarwaeth
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2003, 12:43:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους agarwaeth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
vasika glorfidel fenesai mallon na exeis <> ligo apo to thema tou erota...
ego pisteyo oti prepei panta na prospatheis na pairneis ayto pou epithimeis.. esto ki an faneis anoitos.. alla anoitos einai aytos pou tou prosferetai agapi kai den tin agaliazei..
kai gia na mi nomizete oti toso sofos oste na skefto kati tetoio to anaferei o tim robbins kapou mesa ston trypokarido..

ayta apo mena

tha ta ksanapoume


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy