ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Σχετικα με το 666...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
TOS
Νέο Μέλος

n/a
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 02:20:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ηθελα να σας πω λιγα πραγματα που ξερω γι΄αυτο το θεμα (δεν θα αναφερθω πανω σε αυτα που ειπωθηκαν στο τοπικ για την Πεντελη, αλλα αυτο μου εδωσε την αφορμη να γραψω).

Καταρχην, ολοι ξερετε λιγο πολυ οτι η πρωτη φωρα που ακουμε γι'αυτο, ειναι στην αποκαλυψη. Εκει μας λεει ξεκαθαρα οτι ειναι ο αριθμος του σατανα, και οτι θα ερθει ενας καιρος που θα το εχουμε ολοι πανω μας, ακομα και εν αγνοια μας.

Μηπως αυτος ο καιρος εφτασε ?

Μερικα παραδειγματα :

- Οι τραπεζικες καρτες της Εθνικης Τραπεζας της Αυστραλιας εχουν πανω τους το 666
- Οι καινουργιες καρτες της Αμερικης αρχιζουν απο 666
- Οι υπολογιστες του Sears, Belk, J.C. Penney και Montgomery Ward, απιτουν για τις συναλλαγες τον αριθμο 666
- Οι υπολογιστες Lear Siegler εχουν πανω την σφραγιδα 666
- Οι καρτες καποιας εταιριας τηλεφωνου στην Αμερικη, εχουν κωδικα το 666
- οι καρτες της επιλεκτικης εταιριας της Αμερικης εχουν πανω το 666
- οι πλακες αυτοκινητου για τους Αραβες που μενουν στα Ιεροσολυμα, αρχιςουν απο 666
- Η εταιρια Master Card, αρχισε να χρησιμοποιει το 666 ηδη απο το 1980
- Η προταση World Wide Web μας δινει στα εβραικα το "VAV", του οποιου η αριθμητικη αξια ειναι το 6 (WWW = 666)


και αυτα δεν ειναι τιποτα. ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ, ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΤΟ 666 ΕΠΑΝΩ. Οχι γραμενο καθαρα, αλλα πανω στα Code Bars (αυτες τισ γραμμες που μας δινουν την τιμη του ταδε προιοντος)

Επισης, καποια Αμερικανικη εταιρια εβγαλε στην αγορα καποια Microchip (τα λεγομενα Digital Angel), τα οποια μπαινουν στον οργανισμο μας μετα απο επεμβαση (και κοστιζουν περι τα 200 $...), και τα οποια περιεχουν διαφορες πληροφοριες για την υγεια μας, κτλ. Οι κατασκευαστες υτποστηριζουν πως κατι τετοιο ειναι πολυ χρησιμο, εφοσον σε περιπτωση που παθουμε κατι και χρειαστει να μπουμε στα επειγοντα, δεν χανουν χρονο οι γιατροι να ψαχνουν το αρχειο μας...
Επισης, προκειται η χρηση αυτου του τσιπ να επεκταθει και με τη χρηση GPS, δηλαδη σε περιπτωση που χαθουμε καπου (λέμε τωρα !), να μπορεσουν να μας βρουν μεσω τη χρηση δορυφορου !
Αυτη τη στιγμη, εκατονταδες αμερικανοι περιμενουν να τους χωσουν ενα τετοιο τσιπ...

Τρομαχτικο ετσι ? Και μαλιστα μαντεψτε ! Αυτο που δεν ειπαν οι κατασκευαστες, το οποιο ομως φαινεται εαν ριξεται μια ματια στο τσιπ, ειναι οτι βασιζεται εξ ολοκληρου πανω στο 666 ! Ακομα και το Serial Number ειναι 666.

Δυστυχως οπως βλεπω, αυτα που λεγονται στην αποκαλυψη επαλιθευονται... Ειχα διαβασει σε ενα site τον τροπο με τον οποιο σχεδιαζουν καποιοι χαρη σε αυτο το τσιπ να ελεγξουν ολον τον πλανητη. Κατι πολυ ευκολο, και μαλιστα καθολου παρανοικο, ομως θα επεκταθω σε αυτο το θεμα μια αλλη φωρα...

(συγχωρεστε με για οποια λαθη κανω στα ελληνικα, δεν ειναι ευκολο να γραφεις σε μια γλωσσα πανω στην οποια εχεις χρονια να εξασκηθεις - διοτι κατοικος εξωτερικου...-

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 13:32:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χξς (666)

ΤΟ ξ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΤΟ ΦΙΔΙ ΠΟΥ "ΣΒΥΝΕΙ" ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΧΡΙΣΤΟΣ (Χς) ΔΙΑΒΑΛΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΧΩΡΙΖΕΙ ΔΙΧΟΤΟΜΕΙ...ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΛΗΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΦΙΛΕ TOS ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ;

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΤΟ 666 ΟΠΩΣ ΛΕΣ; ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΣΤΡΕΨΕΙ ΑΛΛΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΣ; ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΓΡΑΦΕΣ ΔΕΝ ΕΠΑΛΗΘΕΥΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΙΣ ΕΠΑΛΗΘΕΥΟΥΝ ΣΚΟΠΙΜΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΣΤΡΕΨΟΥΝ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ;
ΘΑ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ..ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΧΩΡΑ..ΤΗ ΧΩΡΑ "Χ" ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΤΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ "Ψ" ... ΣΤΙΣ ΓΡΑΦΕΣ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ 372 (ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ). ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΩΘΩ ΕΝΑΝ ΝΟΜΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΣ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΟΦΕΛΟΣ...ΒΑΖΩ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΝΟΜΟ ΣΤΙΣ 3/7/2000 ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΟΚΑΛΩ ΝΟΜΟ ΥΠ΄ΑΡΙΘΜΟΝ 372. ΟΛΟΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΟΣΟΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟ ΜΙΑΣΜΑ ΤΟΥ ΘΡΗΣΚΟΛΗΠΤΟΥ Ο ΝΟΜΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΚΑΥΤΗ ΠΑΤΑΤΑ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ... ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΙΑ ΟΠΤΙΚΗ Ε;
ΠΟΙΟΣ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΑΣΤΡΙΧΤ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ; ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΝΟΜΙΖΩ ΛΙΓΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΣΥΝΘΗΚΗ (ΣΚΕΨΟΥ ΣΥΝΘΗΚΗ ΟΧΙ ΝΟΜΟΣ ΓΙΑΤΙ;)...ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΤΗΚΑΝ, ΧΑΣΑΝ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 14:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ TOS ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΕΝΑ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.
Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΛΗΘΟΡΑ ΟΜΟΙΩΝ ΚΑΙ ΙΔΙΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ 3 ΘΕΜΑΤΑ ΣΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ 666 ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΘΕΜΑ 4.


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=879

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=48

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=703

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TOS
Νέο Μέλος

n/a
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 17:12:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρωτα απο ολα συγγνωμημ δεν ειχα δει οτι ειχε κι αλλο τοπικ πανω σε αυτο το θεμα,

Φιλε Αρχον, ισως και να εχεις δικιο, ομως για πιο λογο να ειναι ολα αυτα ψεματα στην αποκαλυψη ?

Καταρχην, δεν πιστευω οτι υπαρχει πολυς κοσμος που να ασχολειται με το 666. Διοτι αλλιως, θα ειχαν γινει εκατονταδες διαδηλωσεις σε ολο τον κοσμο, ομως, εκτος αυτου του φορούμ, πεσμου αν εχεις γνωστους που να τους πειραζει αυτο το θεμα. Οι περισσοτεροι λενε πως αυτα ειναι βλακειες, κτλ...


Αυτο που ξεχασα να αναφερω προηγουμενως, ειναι πως τα καινουργια διαβατηρια που προκειται να βγουν συντομα, θα φερουν απανω επισης το 666.
Επισης, ο κεντρικος υπολογιστης των Βρυξελων, που θα ελεγχει συντομα πολλα πραγματα, φερει επισης το 666 επανω του.
Και αυτο επισης το ελεγε η αποκαλυψη. Τωρα εαν ολα αυτα γινονται εξεπιτηδες, και υπαρχουν ακομα χειροτερα συμφεροντα απο πισω... τοτε αστα βραστα !!

Πιστευω πως τα σημαδια της αφανισης του πλανητη εχουν ηδη εμφανιστει. Τιποτα δεν παει καλα, τουλαχιστον ομως πιστευω πως το τελος θα ειναι καλο... (αποκαλυψη...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 19:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και έκαμε πάντας τους μικρούς και τους (...) να λαβώσι χάραγμα επί της χειρός της δεξιάς ή επί των μετώπων αυτών (...)

Εδώ είναι η σοφία, όστις έχει τον νουν, ας λογαριάσει τον αριθμόν του θηρίου, διότι είναι αριθμός ανθρώπου και ο αριθμός αυτού είναι χξς


Φίλε μου TOS αυτό είναι το επίμαχο απόσπασμα από την Αποκάλυψη του Ιωάννη που παρεμπιπτόντως δεν την αποδέχονται ως ιερό τους κείμενο ο μεγαλύτερος αριθμός των χριστιανών στον κόσμο (για αυτό και δεν είδαμε το 666 σε καμιά χολυγουντιανή χαζό-ταινία).

Μου λες τι σχέση έχουν αυτά που λες με το απόσπασμα του Ιωάννη; Αν την Αποκάλυψη την δεχτούμε κυριολεκτικά τότε να περιμένεις και να δεις με τα μάτια σου ακόμη και δράκους με κέρατα να ξερνάνε αίμα πάνω μας.

Υπό αυτό το πνεύμα όταν επισημοποιήθηκε και το χριστιανικό σχίσμα οι ορθόδοξοι το ερμήνευσαν ως έργο του Αντίχριστου-Πάπα αφού ΛΑΤΕΙΝΟΣ = 666 (στην αριθμολογία).

Τότε και η ΕΥΠΟΡΙΑ = 666 (στην αριθμολογία) είναι έργο του Αντίχριστου και όλοι οι πλούσιοι είναι αντίχριστοι.

Τότε να δεχτούμε σύμφωνα με την Αποκάλυψη ότι θα σωθούν μόνο 144.000 ανθρώπινες ψυχές και όλοι οι υπόλοιποι θα υποκύψουν στον αντίχριστο και θα καούν στην κόλαση.

Ας έρθουμε στα σύγκαλά μας γιατί έτσι όπως πάμε θα γίνουμε τα τσιράκια των σκοταδιστών και των φανατικών των θρησκειών.


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TOS
Νέο Μέλος

n/a
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 00:52:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Thoth,

φυσικα και οχι, δεν πρεπει να παρουμε την αποκαλυψη επι της μετριτης. Πολλα πραγματα ρειαζονται διαφορετικη ερμηνεια. Επισης, η αποκαλυψη δεν καθοριζει το μελον, αλλα το προβλεπει. Λεγοντας ολα αυτα, θελω να πω οτι πιστευω πως οσα γραφονται μεσα, ειναι κατα τη γνωμη μου αληθεια.


Επισης κανεις ενα μεγαλο λαθος. Ποιος σου ειπε οτι το σημειο με το 666 στην αποκαλυψη πολλοι δεν το δεχονται ? Τουλαχιστον οι καθολικοι το αποδεχονται απο οτι ξερω. Το αστειο ειναι, οτι τα παραδειγματα που σας εφερα στο προηγουμενο μηνυμα, τα βρηκα στο Ιντερνετ απο καποιον που ΔΕΝ ειναι χριστιανος και δεν πιστευει στην αποκαλυψη. Ενδιαφερθηκε μονο για καποια γεγονοτα.

Επισης λαθος κανεις οταν λες οτι χολυγουντιανα εργα με το 666 δεν εχουν βγει. ΑΜΕΤΡΗΤΑ εργα και σειρες υπαρχουν πανω σε αυτο το θεμα.

Ενα παραδειγμα ? Το 1999 με τον Αρνολντ Σβατζενεγκερ (οπου το 999 γινεται 666 και ολη η ταινια βασιζεται στον σατανα που θελει να καταστρεψει την γη).
Αυτη την στιγμη δεν εχω καποιο αλλο παραδειγμα στο μυαλο μου, ομως αν θελεις και αλλες πληροφοριες θα ψαξω και θα σου πω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 01:27:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπέρα μου σε όλους και καλώς όρισες στη μεγάλη μας μεταφυσική παρέα φίλε ΤΟS...

Ειληκρινά ΔΕΝ είχα σκοπό να απαντήσω στο θέμα...
Και αυτό γιατί, σε αυτά που ευγενικά σου υπέδειξε ο φίλος μας ΑvatarGr, τα παλαιότερα τόπικς ΣΧΕΤΙΚΑ με το 666, έχω ήδη καταθέση την ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ...

'Ομως...
Διάβασα από εσένα ότι :

quote:
Εκει μας λεει ξεκαθαρα οτι ειναι ο αριθμος του σατανα,

Ειληκρινά θα με ενδιέφερε να μου ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟ ΑΚΡΙΒΕΣ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΑΤΑΝΑ.
Που είναι αυτό το "ξεκάθαρα" που λές με τόση σιγουριά;;;;

Αυτό για ΑΡΧΗ...

Απο το μήνυμά σου καταλαβένω ότι το ΜΟΝΟ που σε απασχολεί είναι το ΣΩΜΑ.....
Το λέω γιατί σε όσα αναφέρθηκες έχουν να κάνουν με ΥΛΗ...
Και το ΔΗΔΕΝ ΧΑΡΑΓΜΑ, στο σώμα θα χαραχτεί...

Ξέρεις φίλε μου τη εικόνα έχω στο μυαλό μου;
'Οτι σε ενοχλεί το ΑΝ ή ΟΧΙ "το κουστουμάκι που φοράς το πρωί όταν πάς στη τράπεζα που εργάζεσαι", έχει ΤΑΜΠΕΛΙΤΣΑ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ...

Θέλω να πώ πώς ΤΙ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ για το ΣΩΜΑ...
Θεωρώ ότι η ΨΥΧΗ (ώς ένδυμα του ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ) είναι που έχει σημασία, και σε αυτήν, ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ...
'Αλλωστε ακόμα και στον ΙΩΒ ό Θεός στον ΑΓΓΕΛΟ ΤΟΥ, τον "Πειράζων" του δίνει την άδεια να κάνει τα ΠΑΝΤΑ, αλλά μόνο την ΨΥΧΗ ΑΥΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙ...

Τι θέλεις λοιπόν να μάς πείς...
'Οτι στον ΙΩΒ (ώς αρχετυπικό μύθο) αφήνει τον ΑΓΓΕΛΟ ΤΟΥ να ΔΙΠΑΡΞΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ (του Θεού φυσικά το έργο) ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΑΣ ΘΕΟΥ και στην Αποκάλυψη "ξαφνικά" κόπτεται για το κουφάρι (σώμα) ΑΝ ή ΟΧΙ θα έχει χάραγμα;;;;;
Μα καλέ μου φίλε "ΧΟΥΣ ΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΣ ΧΟΥΝ ΑΠΕΛΕΥΣΕΤΕ"...

Μάλλον μια ΥΨΙΣΤΗ ΑΛΛΗΓΟΡΙΑ κρύβεται εδώ (στην ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ) και σε καμάι μα καμία περίπτωση δεν μπορώ να δεχθώ την ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ ΕΡΜΗΝΕΙΑ που μας παράθεσες...

Και αυτά για ΑΡΧΗ...

Σε αυτό που ανάφερε ο Τρισμέγιστος, απλά νομίζω πώς το βιβλίο ΦΥΣΙΚΑ το αποδέχεται η εκκλησία (ΟΛΕΣ το αποδέχονται), αλλά ως ΕΣΧΑΤΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ, δεν μπορεί να τοπ περιλάβει στον Κανόνα της Εκκλησίας (δηλαδή αποσπάσματα του να διαβάζονται όπως γίνονται με τα Ευαγγέλια, τις Πράξεις και τις Επιστολές των Αποστόλων).

Και αυτά, για ΑΡΧΗ...

Και πάλι καλώς όρισες,

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TOS
Νέο Μέλος

n/a
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 02:17:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον, να απαντησω συντομα και εδω.

Καταρχην, δεν ενδιαφερομαι μονο για το σωμα. Ομως πρεπει να καταλαβεις πως οτι κανεις σωματικα, θα εχει και ψυχικη επιπτωση.

Επισης δεν προσπαθω να σας δωσω την δικη μου ερμηνεια σχετικα με το 666, απλως, και οπως πολλους, προσπαθω να καταλαβω. Σε καμια περιπτωση δεν μπορω να πω οτι ειμαι ειδικος πανω σε θρησκευτικα θεματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 02:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου ΤΟS...

Σκέψου και ερεύνησε τα όσα παρέθεσα μαζί τον Τρισμέγιστο και προπαντώς...
ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...

Το θέμα δεν είναι "παιδικό"...
Είναι ένα ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ, τουλάχιστον μέχρι τώρα έτσι το "αντιμετώπισα"...

Περιμένω λοιπόν τις ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ που ΘΑ έχεις σε όσα σε ρώτησα....
Και πρός Θεού...
Οι πράξεις του ΣΩΜΑΤΟΣ, δεν επιρεάζουν ΤΙΠΟΤΑ άλλο παρά ΜΟΝΟ το σώμα...
Μάλλον θα εννοείς ότι ΚΑΡΜΙΚΑ μεταφέρονται ως ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ στην επόμενη σάρκωση της ΨΥΧΗΣ μέσα σε ένα νέο σώμα...

Αν ΔΕΝ εννοείς αυτό, τότε θα με ενδιέφερε μια πίο ολοκληρωμένη ανάλυση απο μεριάς σου με περισσότερα στοιχεία...

Φιλικά,
Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TOS
Νέο Μέλος

n/a
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 20:16:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Κελσο,
να σου εξηγησω (αν και αρχιζει να κατανταει κουραστικο). Καταρχην, οταν λεω οτι το λεει ξεκαθαρα πως το 666 ειναι ο αριθμος του σατανα, απο οτι ξερω λεει οτι αυτος ο αριθμος ειναι ο αριθμος του τερατος, και ως τωρα δεν ξερω αν υπαρχουν πολλες ακομα εξηγησεις για το τι θελει να πει. Η επισημη εξηγηση ειναι οτι προκειται για τον σατανα, ετσι δεν ειναι ?

Να επισημανω οτι πιστευω στον θεο, και οτι λεω το σκεφτομαι πρωτα χριστιανικα. Οι γνωσεις μου πανω σε καρμικα θεματα και αλλα ειναι στοιχειωδης.

Επισης, οταν μιλαω για ψυχικες επιπτωσεις : χριστιανικα παντα, απο οτι ξερω εαν σκοτωσεις ανθρωπο στην γη θα εχει επιπτωση μετα. Εαν δεχθεις τον αριθμο του τερατος θα εχει επισης επιπτωση. Τουλαχιστον, ετσι ειναι απο οτι ξερω.

Επισης ουτε και εγω το πηρα παιδικα αυτο το θεμα. Αλλιως δεν θα εμπαινα καν στον κοπο να γραψω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2003, 09:10:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλημέρα μου φίλε ΤΟS...

Με ΕΝΝΕΑ μόλις μηνύματα ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΕΣ κι όλας!!!!!
Λίγες λοιπόν οι αντοχές σου;;;

Λές:

quote:
Καταρχην, οταν λεω οτι το λεει ξεκαθαρα πως το 666 ειναι ο αριθμος του σατανα, απο οτι ξερω λεει οτι αυτος ο αριθμος ειναι ο αριθμος του τερατος, και ως τωρα δεν ξερω αν υπαρχουν πολλες ακομα εξηγησεις για το τι θελει να πει. Η επισημη εξηγηση ειναι οτι προκειται για τον σατανα, ετσι δεν ειναι ?

ΟΧΙ έτσι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...
Πουθενά ΔΕΝ αναφέρει για ΚΑΝΕΝΑΝ μα ΚΑΝΕΝΑΝ "Σατανά" και πολύ περισσότερο για ΚΑΝΕΝΑ μα ΚΑΝΕΝΑ "Τέρας"

Για το ΠΟΣΕΣ ερμηνείες υπάρχουν, δεν με ενδιαφέρει...
Με ενδιαφέρει ΟΜΩΣ η προσωπική σου άποψη και τα προσωπικά σου στοιχεία ερεύνης που έχεις κάνει ΗΔΗ...

Λές:

quote:
Να επισημανω οτι πιστευω στον θεο

Και εγώ πιστευω στον Θεό

Λές:

quote:
Επισης, οταν μιλαω για ψυχικες επιπτωσεις : χριστιανικα παντα, απο οτι ξερω εαν σκοτωσεις ανθρωπο στην γη θα εχει επιπτωση μετα. Εαν δεχθεις τον αριθμο του τερατος θα εχει επισης επιπτωση. Τουλαχιστον, ετσι ειναι απο οτι ξερω.

Πράγματι αυτό είναι το ΚΑΡΜΑ...

Τώρα εάν δεχτεί ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΘΗΡΙΟΥ (έτσι το αποκαλεί ο Καμπαλιστής συγγραφέας της Αποκάλυψης, κάτι ΞΕΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ) καμία επίπτωση δεν θα έχει αυτό στην ΨΥΧΗ ΜΟΥ.

Περιμένω την τοποθέτησή σου στο θέμα του ΙΩΒ που ΗΔΗ σου ανέφερα...

Φιλικά και ΠΟΤΕ "παιδικά",

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2003, 23:48:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To 666 einai akoma allos enas arithmos, pou kapioi epitidioi briskoun thn eukeria gia disidemonies, skotadismo, kai gia na prokaloune theofovies stis mazes.

Osoi antithetoi, apla kante mia apli prosopikh meleth erminias tou 666, auto mono.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2003, 09:45:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους...

Φίλε Satanist....
Μου προκαλεί εντύπωση το λές ΕΣΥ (λόγο του nikname σου) αυτά τα λόγια!!!

Θα ήθελα λοιπόν αφ'ενός να μας εξηγήσεις τι ΑΚΡΙΒΩΣ εννοής με αυτά που έγραψες και αφ'ετέρου να μου εξηγήσεις (αν θές και μπορείς) λίγο το nikname που διάλεξες...

Για το ΑΝ έχουμε ερευνήσει σε βάθος, σε προσκαλώ στον υπέροχο κόσμο του Εsoterica.gr και στα τόπικς που ο καλός μου φίλος AvatarGr σην αρχή του παρόντος θέματος μας παραπέμπει και εννοώ τα ΑΛΛΑ τόπικς που έχουν να κάνουν με τον ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΘΗΡΙΟΥ....

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2003, 21:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Kelsos

«Για το ΑΝ έχουμε ερευνήσει σε βάθος, σε προσκαλώ στον υπέροχο κόσμο του Εsoterica.gr και στα τόπικς»

Από τα λίγα που προβαλα Οντος, πολύ καλο υλικο εχει εκτεθει. Οι τρέλες πολλες, μα περρισοτερα τα σκεπτομενα ατομα που παντα ξεσκεπαζουν την βρομια με επιχειρηματα και ορθες θεωριες, αρκετα για να βγαλει ένα ορθο σιμπερασμα καποιος ανοιχτομυαλος που θελει να ψαχτει.

«Μου προκαλεί εντύπωση το λες ΕΣΥ (λόγο του nikname σου) αυτά τα λόγια!!!»

Το ότι ειμαι τιτλοφορημένος καπως δεν σημαινει και ότι δεν μπορω να σκευτω και να βγαλω πορισματα, ουτε σιμαινει ότι εχαψα ευθυς αυτά που ελεγαν οι γιαγιαδες μου ως αποτελεσμα να ειμαι το «ιδιο» με άλλο ονομα. ;)

«και αφ'ετέρου να μου εξηγήσεις (αν θές και μπορείς) λίγο το nikname που διάλεξες»

Το esoterica μου αρεσε και δεν θελω να κανω το λαθος να δοσω τροφη με μια τετοια θεματολογια σε στενομυαλους που διαστρεβλωνουν το κάθε τι, αρκετα εχουν επιτεθει σε αυτόν τον χωρο από ότι παρατηρησα, νιωθω ότι αθελα βρομιζω εγω :(

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2003, 23:00:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χ-Α-Λ-Κ-Ι-Δ-Α=600+1+30+20+10+4+1=666
Λέτε να έχει σχέση μέ τά <<τρελλά νερά>>???
Ισως......

"'Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιον"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2003, 16:57:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
... Γεια σου φίλε μου ARCHON
Αυτό ακριβώς πιστεύω κι εγώ !
Οτι δηλαδή "κάποιοι" κάνουν το αντίστροφο από την Αποκάλυψη . Δηλαδή είναι σα να μας λένε "666 θέλετε ; Ωραία λοιπόν θα το έχετε !" Κι έτσι ο κόσμος αποπροσανατολίζεται και ψάχνει να βρει διαβόλους και τριβόλους . Το γιατί δεν είναι πολύ δύσκολο να απαντηθεί : ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΤΩΝ ΚΕΦΑΛΑΙΟΚΡΑΤΩΝ
Χρόνια τώρα συσσωρεύεται όλος ο παγκόσμιος πλούτος στα χέρια "κάποιων". Αν λοιπόν κάποια στιγμή μαζέψεις όλο το χρήμα του κόσμου στα χέρια σου (Ολα αυτά μεσα σε κάποια όρια έτσι;) , τότε μπορείς και να τον κυβερνήσεις...

bajanacker

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2003, 17:28:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς όρισες φίλε Βajanacker στη παρέα μας...

Μου προκαλεί μια ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ - ΑΠΟΡΙΑ αυτό που παράθεσες ως άποψή σου...

Δηλαδή ο Ιωάννης που έγραψε την Αποκάλυψη, πρίν απο 2000 χρόνια, το έγραψε για να ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΟΥΝ ΟΙ ΚΕΦΑΛΑΙΟΚΡΑΤΕΣ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ;;;;;
Χμμμμμμ.....!!!!!!!???????;;;;;;;;;;;

Για πές μας περισσότερα για το ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ να γίνει κάτι τέτοιο, μου προκάλεσες το ενδιαφέρον.....

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Edited by - Kelsos on 24/06/2003 17:29:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hel-lin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2003, 20:57:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hel-lin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλοι μου..
Φιλε Κελσο,μπορω να απαντησω εγω στο ερωτημα σου,αν και ακομη δεν ξερω αν υιοθετω την αποψη αυτη,δεν εχω αποκρυσταλλομενη γνωμη...
Δεν ειναι λοιπον απαραιτητο να εχει γραφτει η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ του Ιωαννου για να εξυπηρετηθουν καποιοα συμφεροντα..
Ανετοτατα,μπορει να χρησιμοποιηθει γι' αυτο το σκοπο ως μεσο,2000 χρονια μετα..
Δηλαδη να δινεται εμφαση στα μεταφυσικα της σημεια,στις προφητειες,στην καταστροφολογια,ολα αυτα που κινουν τις μαζες και τους απολυτα προσυλομενους,τους χειραγωγουμενους..
Συγνωμη για τα πολλα επιθετα,αλλα θελω να γινω οσο πιο σαφης γινεται...
Νομιζω εγινα....
θα επανελθω...
-Ου καταισχυνω οπλα τα ιερα...-

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2003, 13:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]

Δηλαδή ο Ιωάννης που έγραψε την Αποκάλυψη, πρίν απο 2000 χρόνια, το έγραψε για να ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΟΥΝ ΟΙ ΚΕΦΑΛΑΙΟΚΡΑΤΕΣ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ;;;;;
Χμμμμμμ.....!!!!!!!???????;;;;;;;;;;;

Φίλε μου Κέλσο Καλημέρα.
Μάλλον δεν έγινα κατανοητός , έτσι πως παρέθεσα την άποψή μου.
Ο Ιωάννης (αυτός της Αποκάλυψης) μπορεί τότε(;) να έγραψε αυτά που έγραψε , άλλωστε δεν ήταν ο μόνος που έγραφε "προφητείες" εκείνο τον καιρό . Από τη στιγμή που η ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ έγινε best seller βιβλίο ανά τω κόσμω , κάποιοι σκέφτηκαν να εκμεταλευτούν τα γραφόμενά της .

Ξέρεις οτι οι δεισιδαιμονίες και οι προκαταλήψεις κράτησαν την ανάπτυξη και την πρόοδο του Δυτικού κόσμου πίσω για πάνω από 1000 χρόνια. Είναι λοιπόν εύκολο "κάποιοι" να παρασέρνουν τις μάζες στιριζόμενοι στη δεισιδαιμονία τους .

Κάτι τέτοιο ,προσωπική μου ταπεινή άποψη, πιστεύω οτι γίνεται και σήμερα.Δηλαδή αφού όλος ο κόσμος γνωρίζει ποιο είναι το "Νούμερο του Θηρίου " , από τα γραφόμενα του Ιωάννη , αυτοί οι "κάποιοι" που κινούν τα νήματα του κόσμου , αρχίζουν να "χρησιμοποιούν" το "Νούμερο του Θηρίου " για να τρομοκρατήσουν τις μάζες και να τις αποπροσανατολίζουν.

Δεν ξέρω αν έγινα πιο σαφής , πάντως αν κάποιους ενοχλεί το νούμερο 666 πάνω στις ταυτότητές τους μπορούν να τις κρατούν ανάποδα οπώτε γίνεται 999 ;-)

bajanacker


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2003, 19:21:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους...

Φίλε Hel-lin, το κείμενο της Αποκάλυψης, είναι ΟΝΤΩΣ ένα ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ έργο και θεωρώ ότι ΩΣ μεταφυσικό θα πρέπει να το προσεγγίζουμε, ή αλλιώς, όσοι ΔΕΝ μπορουν να το προσεγγίσουν ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ, μάλλον κάνουν λάθος και πιθανά να οδηγούν και τους άλλους σε λάθη...

Με αυτό το σκεπτικό λοιπόν φίλε Βajanacker, θεωρώ ότι ΟΤΑΝ γράφτηκε το κείμενο αυτό, άλλα ήθελε να περάσει ώς "μυνήματα" ο Ιωάννης...
Φυσικά το να έρθει κάποιος και να ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΙ το κέιμενο αυτό, καθώς ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ, με αφήνει ΠΑΓΕΡΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟ και συνεχίζω αμέριμνα την πορεία μου στην ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ, αλλά όχι στη ΣΥΝΟΜΟΣΙΟΛΟΓΙΑ...


Λές όμως φίλε μου ,με ΣΙΓΟΥΡΙΑ μάλιστα, ότι ΣΗΜΕΡΑ όλος ο κόσμος ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΗΡΙΟ, ΚΤΗΝΟΣ κλπ κλπ κλπ μέσα απο το κείμενο!!!!!!
Με έκπληξη, το ομολογώ, το διάβασα και θα ήθελα να μου ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ποιο είναι τελικά αυτό που ΟΛΟΙ (όπως λές) ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ...

Ποιό είναι τελικά αυτό το Μέγα Θηρίον;;;;;

Κέλσος ο Φιλαλήθης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rock Boy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2003, 19:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Rock Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με όλα αυτά πραγματικά εντυπωσιάστικά! Έμεινα και με αυτά που είπε o Tos και με αυρά που είπε ο Archon! TOS THE BOSS!

Η ψυχή μου είναι μια φυλακή, που έχω μέσα κλειστεί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rock Boy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2003, 19:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Rock Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτι άλλο που παρατήρησα... αν προσθέσεις τα ψηφία του αριθμού 666 βγαίνει 18. το 18ο γράμμα της αλφαβητου είναι το σίγμα άρα Σατανάς!

Η ψυχή μου είναι μια φυλακή, που έχω μέσα κλειστεί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2003, 12:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους σας!
Τελικά έτσι είναι ... (Θα κάνω ΚΡΑΚ αλλά θα το πω)... αν έτσι νομίζετε !!!!
Οι "προφητείες" εκπληρώνονται !
Ο "Ακατανόμαστος" , ο "Τρισκατάρατος" πλησιάζει!
Το βλέπουμε παντού γύρω μας !
Ποιο βλέπουμε ???!!!
Μα τον "Αριθμό του Θηρίου" το 666!!!
"Μετανοείτε ! Ηγγηκε γαρ η Βασιλεία των ουρανών!"

Ο Λομπσάν Ραμπά όταν άρχισε τα μαθήματά του για τη μεταφυσική (στο ομώνυμο βιβλίο του "Μεταφυσική" ), ξεκίνησε με απλά μαθηματάκια φυσικής (για τα μόρια , τα άτομα , τα πρωτόνια κτλ κτλ) και σιγά σιγά , με πολλές ασκήσεις φτάνουμε και σε ανώτερα σκαλοπάτια .

Που κολλούν όλα αυτά???? " Ο έχων νουν ψηφισάτω τον αριθμον του θηριου ' αριθμος γαρ ανθρώπου εστι και ο αριθμος αυτού χξς' "

Αυριο θα σας παραθεσω ενα καινούριο σενάριο για το παγκόσμιο status κατι σαν "σημείο των καιρών " . Αν σε λίγα χρόνια βγει αληθινό , τότε θα έχω το προσόν του "ΠΡΟΦΗΤΗ" .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Th1eF`
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2003, 15:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Th1eF`  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
an kai exei kairo na asxolithoume me auto to topic....apla ithela na rwtiso...oti sxetika me to 666 ine apla idea ton "xristianwn" swsta?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2003, 18:26:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς φίλε μου Th13F (καλύτερο δεν είναι με το 3??)
ΔΕΝ είναι μόνο ιδέα των "Χριστιανών" αλλά όλου του κόσμου .... και αυτό είναι που μου τη δίνει (όσο κι αν προσπαθώ να είμαι νηφάλιος και δεν παρεξηγώ κανέναν , απ' όποιο τρελοκομείο κι αν τό 'χει σκάσει)

bajanacker
### knowlege is power ###

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ForlornHope
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 17:41:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ForlornHope  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ForlornHope  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ και σε αυτό το topic...

Διάβασα προσεκτικά το τοπικ το συγκεκριμένο και μετά θα πάω αμέσως στα άλλα παρόμοια με το 666...

Τα στοιχεία που ανέφερε ο ΤΟΣ, είνα λίγο πολύ γνωστά...Τώρα κατά πόσο αληθεύουν και σχετίζονται με την αποκάλυψη δεν ξέρω, και δεν ξέρω και στην ουσία κατά πόσο μας εςπηρεάζουν..Αυτό που πιστεύω ότι έχει σημασία είναι να ξέρεις ποιος είσαι και τι κάνεις... Οι πράξεις που κάνουμε σε αυτήν τη ζωή είναι που έχουν αντίκτυπο στη μετέπειτα (Ποιος ξέρει?) , και αυτές επηρεάζουν το ψυχικό μας κόσμο..

Θέλω να μου εξηγήσετε γιατί WWW=666 , καθώσ και γιατί Χξς = 666 και γιατί Χ-Α-Λ-Κ-Ι-Δ-Α=600+1+30+20+10+4+1=666. Αυτό με το ότι κάθε γράμμα της αλφαβήτου αντιστοιχεί με ένα νούμερο που ακριβώς το έχετε διαβάσει? Έχει απ' ότι κατάλαβα σχέση με την αριθμολογία, μπορείτε να μου δώσετε διευθύνσεις να ρίξω μια ματιά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...Φιλικά,

Λουκάς.


The Truth is out there...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nimo164
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 17:52:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nimo164  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατά Ουράντια:
"Τhe grand universe number of your world, Urantia, is 5,342,482,337,666. That is the registry number on Uversa and on Paradise, your number in the catalogue of the inhabited worlds."
Paper 15, Page 182 http://www.urantia.org/papers/paper15.html

Tα τρία τελευταία νούμερα αυτού του νούμερου (ο οποίος υποτίθεται είναι ο άυξων αριθμός των κατοικημένων πλανητών στο μέγα σύμπαν και αντιστοιχεί στον πλανήτη μας) οπως παρατηρείτε είναι 666. Οπότε νομίζω οτι εν συντομία είμαστε ο πλανήτης του νούμερου 666 στον οποίο πλανήτη έχουν διαδραματιστεί κάποια γεγονότα απο την επιρροή του Lucifer. Τα αλλα ολα περι bar codes κλπ. τα βρίσκω τραβηγμένα.

Just a thought...

nimo164Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 14:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με την απορία σου ...
quote:

Θέλω να μου εξηγήσετε γιατί WWW=666 , καθώσ και γιατί Χξς = 666 και γιατί Χ-Α-Λ-Κ-Ι-Δ-Α=600+1+30+20+10+4+1=666. Αυτό με το ότι κάθε γράμμα της αλφαβήτου αντιστοιχεί με ένα νούμερο που ακριβώς το έχετε διαβάσει? Έχει απ' ότι κατάλαβα σχέση με την αριθμολογία, μπορείτε να μου δώσετε διευθύνσεις να ρίξω μια ματιά?

The Truth is out there...



κατά το Ελληνικό σύστημα αρίθμησης τα ΑΡΑΒΙΚΑ σύμβολα (αυτά που χρησιμοποιούμε 1,2,3,4,5,6,7,8,9,0 είναι ΑΡΑΒΙΚΑ !!!) αντιστοιχούν στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΩΣ ΕΞΗΣ:
α'=1
β'=2
γ'=3
δ'=4
ε'=5
ς'(ή στ')=6 (νάτο το τελευταίο εξάρι !)
ζ'=7
η'=8
θ'=9
ι'=10
κ'=20
λ'=30
μ'=40
ν'=50
ξ'=60 (νάτο και το 60!)
ο'=70
π'=80
=) = 90
π'=100
σ'=200
τ'=300
υ'=400
φ'=500
χ'=600 (νατο και το 600 !)
ψ'=700
.... κτλ

Ο αριθμός λοιπόν χξστ ή χξς = 666. (χ=600 ξ=60 στ=6)
Αυτά , ελπιζω να σε διαφώτησα.
Τα συστήματα αρίθμησης (ΑΡΑΒΙΚΟ , ΛΑΤΙΝΙΚΟ , ΕΛΛΗΝΙΚΟ) διδάσκονται και στην Ε' τάξη Δημοτικού . (Αλήθεια , σκέφτηκες ποια είναι η "Ε" Τάξη Δημοτικού ?)

bajanacker

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amin999
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 18:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amin999  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και απο μένα.
θα δώσω μια εξήγηση γιατι ο σατανάς εχει ταυτότητα 666.
καταρχήν όπως γνωρίζουμε ο Ιωάννης στην αποκάληψη αναφέρει τον σατανά ως το μέγα θηρίον.
Σύμφωνα με το σύστημα αρίθμησης των αρχαίων ελλήνων έχουμε:
ΤΟ ΜΕΓΑ ΘΗΡΙΟΝ= 300+70+40+5+3+1+9+8+100+10+70+50= 666

ΑΡΑ ΤΟ ΜΕΓΑ ΘΗΡΙΟΝ= 666

και κάτι αλλο για να λυθούν οι απορίες
ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ=300+100+10+1+4+10+20+70+200+9+5+70+200=999

Αρα ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ=999.
TYXAIA??????
OXI GIATI DEN YPARXEI TYXH!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 20:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΡΑ ΤΟ ΜΕΓΑ ΘΗΡΙΟΝ= ??

το Ρ γιατί το μετράς ως 100 αφού δέν λέει τιποτα

π'=80
=) = 90
π'=100

?????????????

Άλλοι χριστιανοί μας λένε για την θεωρεία περί 9 κτλ

δηλ 6+6+6=18 1+8= 9

Άρα ακόμα σατανικότερος ο 999

9+9+9= 27 = 2+7 = 9

και μάλιστα ακόμα χειρότερος όταν πολλαπλασιάζουμε το αποτέλεσμα με τον εαυτό του μας στέλνει πάλι πίσω
9*9=81 1+8= 9

ενώ το 6 μας επιβεβαιώνει για την σατανικότητα του 999 σου. 6*6= 36 3+6= 9 οπότε μην το ψάχνεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 20:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
666 πόλ το καθένα με τον εαυτό του, 6*6 6*6 6*6 = 36 36 36 πρσθ/τα 3+6=9 3+6=9 3+6=9 άρα 999 = 666.

Συμπέρασμα, ο τριαδικός θεός είναι ο ίδιος ο διάολος αυτοπροσώπως.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy