ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 ACROPHONOLOGY
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2003, 05:10:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://users.netonecom.net/~sos/Acrohome.htm

...μια ενδιαφερουσα "αποψη"
τ'ονομα μας δεν ειναι ασχετο απο τη γεννηση μας!

-χμ!νομιζα πως ηταν αλλη μια εφανταστη ιδεα μου...
+ να που υπαρχουν καποιοι που ασχοληθηκαν μ'αυτο.. -



καλημερα!
bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2003, 23:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΡΟΘΥΠΟΥΡΓΟΙ , ΠΡΟΕΔΡΟΙ , ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ , ... ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ , ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΛΟΙΠΑ ΑΞΙΩΜΑΤΑ ΟΝΟΜΑΖΟΝΤΑΙ "ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ".
ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΣΥΛΛΟΓΗ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΑ ΞΕΚΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ .... ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟ ...

bajanacker

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2003, 11:31:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΜΑΘΑΙΝΕΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ.
ΟΛΑ ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΣΚΟΠΟ.

ΕΙΤΕ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ,ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΑ ΣΥΝΤΕΛΟΥΝ ΣΤΟ ΝΑ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ ΕΝΑΣ ΣΚΟΠΟΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ.ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥΣ.


ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ.ΟΣΟ ΠΑΡΑΔΟΞΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ.
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2003, 11:41:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΡΟΘΥΠΟΥΡΓΟΙ , ΠΡΟΕΔΡΟΙ , ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ , ... ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ , ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΛΟΙΠΑ ΑΞΙΩΜΑΤΑ ΟΝΟΜΑΖΟΝΤΑΙ "ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ".
και οι: Ανδρέας, Ελευθέριος, Χρήστος, Ιωάννης, Γεώργιος, ...?

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2003, 13:31:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ!εχω την εντυπωση οτι αναφερεται στο παρον,ο φιλος μας,αγαπητε φρουτε!...

ξεχασες την ατμουλα,bajanacker...



Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2003, 20:46:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ονομα που εχουμε παντα ελεγα πως δεν ειναι τυχαιο και κρυβει του πολλα μυστικα μας!

Καλο το site αν και κατα την γνωμη μου δεν σου δινει και πολλα στοιχεια για το ονομα του καθενος μας!
Αναλυοντας ο καθενας το ονομα μας θα δει πως υπαρχουν πολλα ποιο βαθεια στοιχεια

Τα πουλια δεν μπορουν να τραγουδησουν στις σπηλιεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2003, 02:19:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EXEIΣ ΔΙΚΙΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ,ΤΟ ΕΘΕΣΑ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΕΔΩ.
ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΝΟΜΑΤΩΝ.
ΜΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΜΕΛΕΤΗ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΕΤΣΙ.
ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑΙ,ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ Τ'ΟΝΟΜΑ ΜΑΣ.
ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΙΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΡΙΘΜΙΤΙΚΗ ΑΞΙΑ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ...
ΣΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΦΥΕΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΥΝΟΔΕΥΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΑΣ...
ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ,Ο ΝΟΝΟΣ...ΜΑΝΤΕΥΕΙ (ΑΝ ΔΕ ΤΟΥ ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ,ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ...) ΤΗΝ ΟΥΡΑΝΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΑΣ....

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΛΟ ΦΩΣ!




Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TOS
Νέο Μέλος

n/a
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 08:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην Κρητη, και γεννικοτερα στα Χανια, τα ονοματα βγαινουν συνηθως απο τους παπουδες και τις γιαγιαδες. Το εγγονι δηλαδη, παιρνει το ονομα των γονεων του πατερα η της μητερας, ασχετα ποιο φυλο ειναι, δηλαδη αν η ταδε οικογενοια κανει πχ 5 παιδια ολα κοριτσια, το "Γιωργος" θα γινει "Γεωργια".

Απο αυτη την αποψη, οντως τα ονοματα δεν βγαινουν τυχαια !!

Αλλα βρισκω ανοησια να λεμε οτι τα ολα τα ονοματα σημαινουν κατι, δεν νομιζω οτι η ζωη μασ καθοριζεται απο ενα ονομα. Και επισης γνωριζω αρκετες Μαριες, που η ζωη τους και ο χαρακτηρας τους μονο ιδιος δεν ειναι.

Το ιδιο πιστευω και για το οροσκοπιο, δεν μπορει να υπαρχουν μονο 12 τροποι να ζησει καποιος την ζωη του.

Τελος παντον, μια ιδεα new age παραμενει μια ιδεα new age...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 02:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ!
στο μελλον θα τις λεμε "γραφικοτητες" ...

το new age ειναι μια ταση...αν εισαι fashion victim..'η victim σκετο ...ακολουθεις αβουλα ολα...

δεν ειμαι ουτε το ενα ουτε το αλλο.προσωπικα εχω βρει ολα τα κομματια του εαυτου μου μεσα απο τα μικρα πργμτ...

τ'ονομα μου ειναι ακριβως οτι και η πιο ισχυρη οψη που εχω στον αστρολ. χαρτη μου..και δεν βρισκω καθολου τυχαια τα παντα που μου συμβαινουν +με περιβαλλουν.
στην κρητη ξερετε κι απο καλο λαδι ,μα φιλε μου η αποψη σου ειναι υποκειμενικη οπως και εν μερει η δικη μου..-
τ'ονομα μου φαινεται πως μου το χαρισε ο νονος μου εντελως τυχαια.
μα ολα οσα συνεβησαν πριν(ασυνενοησιες μπροστα στην κολυμβηθρα!) οδηγησαν στην αποφαση που ηταν ηδη σχηματισμενη απο την ουρανια υπογραφη της γεννησης μου.


ΑΤΜΑ Η ΓΡΑΦΙΚΗ...




Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
telo
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 03:13:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους telo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
afou ta onomata simenoun kati parapano.as mou eksigisi kapios an ta stixia pou pernoume apo to onoma giorgos,ine idia me afta pou tha pari enas amerikanos apo to onoma george.
an thelete mporoume na to sinexisoume me epitheta pou eki exoume na poume para pola

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy