ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2003, 05:01:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να "αποφεύγετε" απο την greenpeace


http://www.greenpeace.gr/library/Consumers_Guide.pdf

Edited by - ΠΛΩΤΙΝΟΣ on 10/07/2003 05:18:04

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2003, 15:59:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΑ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ... ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ??? ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ ΠΛΩΤΙΝΕ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2003, 23:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία και μετα από ολα αυτά τα ωραία...!!!!!!!
Να δουμε τι μπορούμε να τρώμε....!!!!!
Προσωπικά και με λίγο ψωμί και ελιές την βγάζω ....
αλλα ελα που το ψωμί εχει αμίαντο././/και οι Ελιές εχουν ??????εχουν !!!!!μα........ πως...????? την γλύτωσαν αυτές καλέ ?????

Ωραία λοιπόν ..τρώτε αφοβα ελιές ....!!!!!!!!!.....

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2003, 01:02:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελα ντε...
Εγώ έβαλα ντομάτες και άλλα ζαρζαβατικά σε γλάστρες με αγνή κατσικίσια κοπριά ...για να τρώω....

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2003, 04:41:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι αρχαίοι Έλληνες ανάμεσα στους άλλους μύθους είχαν και τον μύθο της Χίμαιρας, από τον οποίο μπορούμε να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα για την ανεξέλεγκτη χρήση της ανθρώπινης παρέμβασης...

Σύμφωνα με τον μύθο, η Χίμαιρα ήταν ένα αλλόκοτο πλάσμα θεικής καταγωγής που έβγαζε φωτιά από το στομα του.
Ο Βελλερεφοντης κατάφερε να σκοτώσει την Χίμαιρα κατόπιν εντολής του Δια, πετώντας πάνωστο φτερωτό του άλογο τον Πηγασο.

Στην συνέχεια όμως διέπραξε ένα φοβερό λάθος που πλήρωσε με την ίδια του την ζωή. Πίστεψε ότι το κατόρθωμα του θα τον έκανε ισάξιο των
θεών.

Η απάντηση του Δια ήταν άμεση και μοιραία. Έστειλε μια αλογόμυγα που τσίμπησε τον Πήγασο με αποτέλεσμα ο Βελλερεφοντης να Πέση από το άλογο του. Τραυματισμένος και ανήμπορος τελείωσε την Ζώη του σαν ζητιάνος....


«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2003, 08:09:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ελα ντε...
Εγώ έβαλα ντομάτες και άλλα ζαρζαβατικά σε γλάστρες με αγνή κατσικίσια κοπριά ...για να τρώω....


ςορρυ που θα σε απογοητευσω αλλα ειναι αδυνατον να φας ντοματα σημερα απο γλαστρα χωρις λιπασμα.
Εχω ενα φιλο στο Πηλιο που κανει παραγωγη μηλα και αχλαδια
μου ειπε οτι χρειαζονται κατα μεσο ορο 21 ψεκασμοι.... χωρια τα λιπασματα για να παρει παραγωγη.....
λυπηρον

Αγαπη για οτι ερχεται και συγχωρεση για οτι εχει ηδη γινειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2003, 14:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν με απογοητύεις φίλε drumχ διότι εκτός απο τις γλάστρες με τς οποίες "πειραματίζωμαι" για πρώτη φορά λόγω ανανγκαστικής παραμονής στην Αθήνα , για χρόνια "καλλιεργώ" προιόντα σε ένα μικρο χώρο που διεθέτει η οικογένεια μου, στην Αττική χωρίς κανένα λίπασμα. Βέβαια η παραγωγή είναι πολύ μικρή αλλά εφικτή...

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2003, 16:15:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Πλωτίνε, πολύ ενδιαφέρον το θέμα. Κι εμένα μου είχε έρθει σχετικό email απο Greenpeace ως μέλος, γι' αυτά τα προιόντα.
Και το θέμα είναι αρκετά παλιό αλλά κάθε τόσο κάνει την επανεμφάνισή του.
Αν το παραψάξεις το θέμα με δική σου καλλιέργεια και βρεθείς με παράσιτα κ.λ.π, δοκίμασε φυσική αντιμετώπιση.
Αντί για παρασιτοκτόνα, υπάρχουν έντομα που τρώνε τα παράσιτα αλλά όχι τα φυτά. Παρεπιπτώντος, γνωρίζετε που πουλάνε τέτοια έντομα?
Ένα πολύ αποδοτικό έντομο γι' αυτή τη δουλειά είναι η πασχαλίτσα.
Αξίζει να προσέχουμε τη διατροφή μας για να μην επιβαρύνουμε την υγεία μας αργότερα (όλα αυτά έχουν αθροιστικό χαρακτήρα) αλλά και την τσέπη μας, σε γιατρούς και νοσοκομεία.
Η τροφή σου είναι το φάρμακό σου και το φάρμακό σου η τροφή σου
~Ιπποκράτης~

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
9.179688E-02
Maintained by Digital Alchemy