ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 "Ο ΧΑΜΕΝΟΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΛΑ..."
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2003, 20:38:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΧΜ...ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ Η ΑΤΜΟΥΛΑ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ-
... ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΞΥΜΝΕΙΤΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ...

ΤΕΛΕΙΑ ΤΑΙΝΙΑ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΚΑΛΤ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑΣ ΤΗΣ "ΝΥΜΦΗς" +ΟΧΙ ΜΟΝΟ...

-Ή ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΓΩΓΟΥ ,ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΕΔΩ...-

sunflower1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 11:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sunflower1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kataplhktikh tainia!!!
Mou arese idiaitera h skhnh stis arxes ths tainias opou oi mpatsoi perikyklonoyn ton protagonisti...
Kataplhktikos o Giannis!!!
Eimai kai ego 8aumastria tou, pragma mallon profanes (Blepe psifiaki ypografi)
Omologo oti h mousiki tis tainias den me en8ousiase, giati protimo perissotero to style "Trypes".
Kai mias kai anaferomaste ston Gianni, xerei kaneis ti ginete me tis Trypes? Exoun dialh8ei?
Mou exoun leipsei poly oi synavlies tous...


Βάλε φωτιά σε ότι σε καίει σε οτι σου τρώει την ψυχή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sunflower1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 17:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sunflower1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mallon Atma mono esy kai ego eidame tin tainia...


Βάλε φωτιά σε ότι σε καίει σε οτι σου τρώει την ψυχή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΡΓΩ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 10:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΓΩ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδία δεν είστε οι μόνες/μόνοι την είδα κιεγώ αυτή τη ταινία γενικώς μου αρέσει ο ευρωπαικός κινηματογράφος και φυσικά δεν αφήνω και την Ελλαδίτσα μας παραπονεμένη
Στη συγγεκριμένη ταινία κινήτρο ήταν η μουσική/soundtrack της και δεύτερον ήθελα να δώ τον Αγγέλακα και ώς ηθοποίο
Μπορεί να μην ήταν απο τις ταινίες που θα έλεγα οτι με "εντυποσίασαν" ή οτι "μ'άφησαν άφωνη" όμως μου άρεσε (πολύ) το παρακμιακό της story και "διασκέδασα" με τις ατέλειες της...
Ο δέ ρόλος του "πρωταγωνιστή" του πήγαινε γάντι και δέν ξέρω αν το παρατηρήσατε οτι ο συγγεκριμένος "χαμένος" είχε και τα τυχερά του κάτι που αν το συνδιάσεις με τον τίτλο της ταινίας έχει και μια κωμική προέκταση...
Τελικά δεν ξέρω αν "Ο χαμένος τα παίρνει όλα" αλλα στη ζωή δεν ξέρεις ποτέ ποιός στο τέλος θα βγεί κερδισμένος και ποιός είναι πραγμματικά ο "χαμένος"...

Τέλος θα σας πρότηνα μιας και δεν είσαστε απο αυτούς που σνομπάρουν τον Ελληνικό κινηματογράφο να δείτε την ταινία "Ο Βασιλιάς" του Νίκου Γραμματικού (αν δεν την έχετε δεί ήδη) και στα προσεχώς μη χάσετε την "Πολίτικη κουζίνα" τουλάχιστον εγώ είναι απ'τις ταινίες που δεν θέλω να χάσω!

¨ΑΡΓΩ¨ γιατί δεν βιάζομαι και η Ψυχή μου λαχταρά πάντα ταξίδια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 21:15:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XM!ΚΑΛΩΣΗΛΘΑΤΕ ΣΥΝΤΑΞΙΩΤΙΣΣΕΣ ΣΤΗ ΜΠΟΕΜ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΡΓΩ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 22:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΓΩ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς σε βρήκα συνταξιδιώτησσα ΑΤΜΑ¨

θα'χουμε πολλά να πούμε τοτε
γιατί πίσω απο τα πανοφόρια του εαυτού μας
κρύβεται μια τσιγγάνα Ψυχή...

¨ΑΡΓΩ¨ γιατί δεν βιάζομαι και η Ψυχή μου λαχταρά πάντα ταξίδια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 01:37:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιατί πίσω απο τα πανοφόρια του εαυτού μας
κρύβεται μια τσιγγάνα Ψυχή...


Μέγας Συντονιστής και Κλειδοκράτορας των Forums Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 03:41:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ......
[Ένας σαραντάρης, μόνος, παρέα με τσιγάρα, μπίρες, χάπια και τον Μπελαφόντε, το καναρίνι του. Με πειραγμένη υγεία, σκάρτη ζωή κι ένα σωρό μπάτσους στην πλάτη του. Σ' έναν δεκαεννιάχρονο πιτσιρικά συναντάει ένα σύντροφο. Στο δρόμο τους πέφτουν πάνω σε παρακμιακά μπαρ, βρόμικα στριπτιζάδικα, παράνομους, μπάτσους, ναρκωτικά, κυνηγητά και φόνους. Μαζί με την Έλσα, το Βατόμουρο και τη Μαυρούκα, αποφασίζουν να "τα πιάσουν χοντρά" και να φύγουν για την Πάιτα, ένα νησάκι έξω απ' τις ακτές του Περού. Με μόνα όπλα τους την αγάπη τους και δύο περίστροφα, ξεκινάνε το ταξίδι για τον Παράδεισο...]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nick67
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 19:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nick67  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALHSPERA SE OLOUS.
POLU KALI H TAINIA AN KAI MOLLIS KYKLOFORISE STO DVD EIXE POLLA PROVLIMATA GIA TON LOGO OTI H EPEXERGASIA EGINE STHN ROUMANIA.
FILIKA NIKOS.
ΥΓ. TELIKA EXOUN SAFOS KALUTERO HXO KAI EIKONA TA TESTMOD.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

proud 2b sag
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 22:53:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους proud 2b sag  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΜΕΤΡΙΑ ΤΑΙΝΙΑ.ΕΙΔΙΚΑ Ο ΑΓΓΕΛΑΚΑ ΣΕ ΡΟΛΟ "ΓΑΜΑΩ ΚΑΙ ΔΕΡΝΩ"!!!
ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΑΠ'ΟΤΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sunflower1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 12:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sunflower1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
proud 2b sag θα διαφωνισω με την αποψη σου για τον Γιαννη.
Ο Γιαννης γραφει μονος του τους στιχους των τραγουδιων του και ως δημιουργος πιστευω ειναι ο πιο καταλληλος για να τα τραγουδησει. Το συναισθημα και το παθος της ερμνηνια του δεν μπορει να το αναπαραγει ακομα και ο καλυτερος τραγουδιστης. Τι κι αν ο Γιαννης ειναι "κακος τραγουδιστης" οι ερμηνιες του με συνταρασουν...

Οσο για την υποκριτικη του, δεν ξερω τι να πω. Στην ταινια μου φανηκε οτι επαιζε λιγο πολυ τον εαυτο του...


Βάλε φωτιά σε ότι σε καίει σε οτι σου τρώει την ψυχή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
The seventh son of a seventh son
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 12:38:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους The seventh son of a seventh son  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, η ταινία μου άρεσε πάρα πολύ. Είχε και πάρα πολύ έξυπνο και επίκαιρο χιουμορ. Όσο για το soundtrack ομολογώ ότι δεν ήταν ΤΡΥΠΕΣ, αλλά αυτό δεν σημαίνει κι ότι δεν μου άρεσε. Συνιστώ κι εγώ τον "Βασιλια", η οποία βασίζεται σε αληθινή ιστορία και μουσική έχει γράψει ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου. Την Παρασκευή θα δω και την "Πολίτικη κουζίνα" και θα σας πω τα σχόλιά μου.
Όσο για τις ΤΡΥΠΕΣ, ναι, δυστυχώς διαλύθηκαν. Ο Μπάμπης Παπαδόπουλος ασχολείται με ενορχηστρώσεις στους Σωκράτη Μάλαμα και Θανάση Παπακωνσταντίνου. Ο Γιάννης Αγγελάκας ως παραγωγός συγκροτημάτων/ηθοποιός/dj. Για τους υπόλοιπους δεν ξέρω να σας πω.

Μετά τιμής, ο έβδομος γιος κάποιου έβδομου γιου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iasonas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
231 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 00:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iasonas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεία σας, εγώ δεν έχω δεί την ταινία, αλλα μόλις τώρα έμαθα οτι οι Τρύπες διαλύθηκαν, αυτό είναι σίγουρο; Από πού το έμαθες;

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2003, 22:56:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΠΟΥ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΘΛΙΜΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ...

ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΜΕΝΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΣΙΓΑΡΑ,ΕΝΩ ΤΙΣ ΑΝΑΜΗΝΣΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΠΙΣΩ...
ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΠΩΣ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΟΛΑ...
ΑΠΟ ΚΟΜΠΑΡΣΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ,ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΖΩΗΣ,ΓΙΝΕΣΑΙ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ...

ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑΝ,ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΘΕΤΕΙΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ...ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΕΣΥ...
ΘΕΤΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΡΜΑΝΙΟΛΑ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΓΕΛΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ...


ΑΠΛΑ ΤΖΟΓΑΡΕΙΣ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ...ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΟΛΑ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

The seventh son of a seventh son
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 15:10:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους The seventh son of a seventh son  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεία σας, εγώ δεν έχω δεί την ταινία, αλλα μόλις τώρα έμαθα οτι οι Τρύπες διαλύθηκαν, αυτό είναι σίγουρο; Από πού το έμαθες;

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"



Από το δελτίο τύπου που έδωσαν στον ROCK FM.

Μετά τιμής, ο έβδομος γιος κάποιου έβδομου γιου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sunflower1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 17:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sunflower1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυ με στεναχωρει η διαλυση του αγαπημενου μου συγκροτηματος...
Περισσοτερο με πειραζει που δεν θα ξαναπαω σε συναυλια τους, τετοιες βραδιες εχουν μεινει αξεχαστες...ηταν σαν 2 ωρες στον καναπε του ψυχολογου


Βάλε φωτιά σε ότι σε καίει σε οτι σου τρώει την ψυχή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy