ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠAPNHΘA: Tο Mαγικό Bουνό της Aττικής Γης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 30
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2005, 18:35:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aπό το site της εκπομπής της NET «Mένουμε Eλλάδα»

http://menoumellada.ert.gr/

κάνοντας κλικ στην κατηγορία webcams μπορείτε να δείτε live εικόνα της Πάρνηθας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2005, 21:08:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mόνο που στη συγκεκριμένη φωτογραφία φαίνονται σε πρώτο πλάνο οι βίλλες της Πάρνηθας και η Πάρνηθα αποτελεί απλώς το φόντο...

Γιατί άραγε?


"H Γνώση είναι δύναμη...1234 + γω ξέρω να μετρώ μόνο ως το 4"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peter Gore
Νέο Μέλος

Argentina
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2005, 05:04:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Peter Gore  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχως αυτο ετσι οπως παει το πραγμα θα γινει μονιμη και σταθερη εικονα. Κοψτε δεντρα κτιστε σπιτια εχει γινει το πραγμα με ολα τα βουνα.

Οπως εχω εξηγησει στο τοπικ της Πεντελης, ειμαι αρκετα μεγαλος, ισως μεγαλυτερος απο ολους σας, αλλα τυχερος που προλαβα να νοιωσω Την Πεντελη, την Παρνηθα και τον Υμηττο σε αλλοτινες ςποχες που η ανθρωπινη παρουσια δεν ηταν εντονη.

ΖΕΖΜΠΕΡΓΚ τα κειμενα σου μου κρατησαν συντροφια αρκετα βραδια και πολλες φορες μου ξυπνησαν θυμισες απο αγαπημενες διαδρομες προ 20ετιας. Σιγουρα τα βηματα μας εχουν συναντηθει σε καποιο ΠΑΝΗΓΥΡΙ της φυσης, ειδικα στο βορεινο τμημα του βουνου. Ελπιζω να ξαναγραψεις με το γλαφυρο σου τροπο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 06:42:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
Χρόνια πολλά καλή πνευματική χρονιά.

Τώρα που έντυσε ξανα το χιόνι την Πανίερη Πάρνηθα, ας αρχίσουμε τις όμορφες βόλτες στις εκατοντάδες διαδρομές της .
Σας χαιρετώ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 07:39:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Που χάθηκες zezmberg?
Ελπίζω να σε δούμε και πάλι...
Καλή χρονιά και σε σένα!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 11:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

Που χάθηκες zezmberg?
Ελπίζω να σε δούμε και πάλι...
Καλή χρονιά και σε σένα!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."



Κάλη μου φίλη σε ευχαριστώ για τις ευχές σου, όπου φυσικά μέσα από την καρδιά μου στις ανταποδίδω!
Η ζωή κάνει τους κύκλους της και εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να ακολουθούμε το σοφό σπιραλ σχήμα της...
Ελπιζω να τα ξαναπούμε...
Σας χαιρετώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 11:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωπ! Καλή χρονιά zez!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 05:54:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι της Πάρνηθας σας χαιρετώ.
quote:

Ωπ! Καλή χρονιά zez!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-



Σε χαιρετώ καλή μου Ostria. Avallon και Ostria σας ευχαριστώ για το ζεστό καλωσόρισμα σας. Γλυκούλες μου σας εύχωμε τα καλύτερα για το 2006 μα και για τα άλλα χρόνια που θα έρθουν.
Σας χαιρετώ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2006, 11:26:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελπίζω οι περιήγηση της Πάρνηθας να ήταν κάτι παραπάνω από μια Μόδα που πέρασε...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2006, 10:30:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΑΣ Σ.ΕΛ.Α.Σ. ΜΑΙΟΣ-ΙΟΥΝΙΟΣ 2006

Ημερομηνία έναρξης: Τρίτη 2 Μαΐου 2006 (ώρα 19:00)

Ο Σπηλαιολογικός Ελληνικός Αθλητικός Σύλλογος ( Σ.ΕΛ.Α.Σ. ) διοργανώνει και φέτος, για ένατη συνεχή χρονιά Σεμινάρια Αθλητικής και Επιστημονικής Σπηλαιολογίας. Τα σεμινάρια διαρκούν 7 εβδομάδες, με θεωρητικά μαθήματα κάθε Δευτ. & Τετ. 19:00-22:00 μμ (Πασίωνος 44-46, Ν.Κόσμος) και πρακτικά τα Σαββατοκύριακα. Τα πρακτικά μαθήματα περιλαμβάνουν τεχνικές κατάβασης & ανάβασης με μονό σχοινί, σε μονοήμερες εκπαιδευτικές εξορμήσεις σε σπήλαια & βάραθρα της Αττικής, καθώς και δύο διήμερες εξορμήσεις για την ολοκλήρωση των σεμιναρίων.


Περισσότερες πληροφορίες :
http://www.selas.org/index.php?option=com_content&task=view&id=84&Itemid=2&lang=el




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rostar
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
161 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2007, 22:19:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rostar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νύχτα Θρήνου Απόψε...
Νύχτα Οργής και Οδύνης, γι αυτό που βλέπουν τα μάτια μου!
Αυτή η κορυφογραμμή, αυτές οι πλαγιές που από μικρό παιδί κατέφευγα σε ώρες που ήθελα να ενωθώ με το Θείο...ΦΛΕΓΟΝΤΑΙ!...
Αγαπημένη φίλη Zesberg, πόσο σε σκέφτομαι...ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ!...
Αδερφέ μου Τάσο Νταβέλη, που οι ψυχές μας συντονίσθηκαν πριν από μια ώρα, ενθυμούμενοι την τραγωδία της Πεντέλης...ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΦΙΛΕ!...
Όλοι εσείς που καταθέσατε ένα κομματάκι της ψυχής σας σ' αυτές τις σελίδες, ξέρω ότι η ψυχή σας καίγεται απόψε...ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΑΙΔΙΑ!...
Έχουν πολλά να δούν ακόμη τα μάτια μας, από τη δράση του ΚΤΗΝΟΥΣ!...

ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΠΑΡΝΗΘΑ
ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ - ΝΕΚΡΑ ΠΛΕΟΝ - ΔΕΝΤΡΑ ΚΑΙ ΖΩΑ ΤΟΥ ΔΡΥΜΟΥ
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΓΝΩΜΗ
ΑΠΟ ΜΕΝΑ, ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΝΤΥΜΕΝΟΣ ΤΗΝ "ΙΔΙΑ ΣΤΟΛΗ"
ΜΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΟΝ ΠΟΥ ΠΑΤΗΣΕ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ...
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΓΝΩΜΗ
ΑΤΤΙΚΗ ΓΗ ΚΑΙ ΟΥΡΑΝΕ
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΓΝΩΜΗ
ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ ΓΑΙΑ...
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΕΣ ΤΟΣΟΥΣ ΑΙΩΝΕΣ
ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΕΥΓΝΩΜΟΣΥΝΗ
ΕΠΙΔΕΙΞΑΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΤΑΤΗ ΥΒΡΙ!...
ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΜΟΥ...
ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΓΑΙΑ ΜΗΤΕΡΑ ΓΡΗΓΟΡΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ
ΤΟ ΔΙΠΟΔΟ ΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΠΑΝΩ ΣΟΥ
ΣΑΝ ΚΑΡΚΙΝΟΣ!...
ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΕ ΓΑΙΑ ΜΗΤΕΡΑ
ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΑΙΛΑΠΑ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΕΙΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ...
ΤΙΜΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΝΕΚΡΟΣ
ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΕΡΗ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΣΟΥ!...
ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΕ ΤΗΝ ΟΡΓΗ ΣΟΥ ΓΑΙΑ ΜΗΤΕΡΑ
ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ...
ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΝΑΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ
ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ...
ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΕ ΤΗΝ ΟΡΓΗ ΣΟΥ ΜΑΝΑ
ΜΕ ΑΛΛΕΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΚΑΥΣΩΝΕΣ
ΜΕ ΑΛΛΕΠΑΛΛΗΛΕΣ ΠΛΗΜΜΥΡΕΣ
ΜΕ ΣΕΙΣΜΟΥΣ, ΛΟΙΜΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ
ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΟΠΛΟΣΤΑΣΙΟ ΤΗΣ ΑΜΥΝΑΣ ΣΟΥ...
ΚΙ ΑΣ ΧΑΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ
ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΑ "ΜΝΗΜΕΙΑ" ΚΑΙ ΟΙ "ΘΕΟΙ" ΚΑΙ ΟΙ "ΝΑΟΙ"
ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΣΑ ΘΡΕΦΟΥΝ ΤΗ ΜΑΤΑΙΟΔΟΞΙΑ ΜΑΣ
ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ
ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΠΕΙΝΟ ΒΛΕΜΜΑ ΕΝΟΣ ΖΩΟΥ
ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΠΥΡΙΝΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ
ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕ ΑΝΑΠΑΝΤΕΧΑ
ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΞΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΑΠΕΚΛΗΘΗ
ΑΝΘΡΩΠΟΣ....


ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΛΛΕΞΩ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΣΑΣ, ΠΡΙΝ ΑΥΤΑ ΕΠΙΠΕΣΟΥΝ ΕΠΙ ΤΟΥ ΕΔΑΦΟΥΣ (Bruce Dickinson - Balls To Picasso/Change Of Heart)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2007, 22:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ.... ΤΙΠΟΤΑ
ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΘΑ ΤΙΣ ΒΙΩΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΕΣΟ ΜΕΛΛΟΝ....
ΠΑΡΝΗΘΑ ΜΟΥ.....

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2007, 23:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ΑΥΤΟ!

ΕΖΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΤΟΥΤΟ: TO ΔΑΣΟΣ ΜΑΣ ΣΤΙΣ ΦΛΟΓΕΣ... μαζί με τούτο χάνονται απόψε τόσες αναμνήσεις, τόσα ζώα, τόσες ανάσες ζωής!

Αυτή τη στιγμή που σας μιλώ μόλις μπήκα στο σπίτι.
Από το απόγευμα είχα αφήσει ανοιχτές ΟΛΕΣ τις μπαλκονόπορτες και τα παράθυρα του σπιτιού μια συνήθεια που έχω όταν κάνει ζέστη (κλείνω τη μέρα και αερίζω το βράδυ).

Δε μπορείτε να φανταστείτε τι σοκ έπαθα όταν αντίκρυσα το σπίτι μου μέσα στις στάχτες... όχι μόνο τα μπαλκόνια αλλά και μέσα τα έπιπλα, οι συσκευές τα πατώματα παντού μέσα στις στάχτες... Αυτό που σας λέω μάλλον δεν μπορείτε να το φανταστείτε... Ούτε και γω.

Αυτή η νύχτα θα είναι πολύ μακριά... Καλό είναι να ενώσουμε ΟΛΟΙ τις προσευχές μας εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ απόψε να κοιμηθώ... οπότε ας ενώσουμε τις ψυχές μας σε μια παράκληση προς το Θείο Ον να προστατέψει το περιβάλλον από τα χειρότερα.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 02:30:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μακαρι να σταματησει εστω ο ανεμος αυτο το βραδυ.Οσο για αυτα που ειπε ο Rostar δε συμφωνω σε ολα...
quote:
ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΕ ΤΗΝ ΟΡΓΗ ΣΟΥ ΜΑΝΑ
ΜΕ ΑΛΛΕΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΚΑΥΣΩΝΕΣ
ΜΕ ΑΛΛΕΠΑΛΛΗΛΕΣ ΠΛΗΜΜΥΡΕΣ
ΜΕ ΣΕΙΣΜΟΥΣ, ΛΟΙΜΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ
ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΟΠΛΟΣΤΑΣΙΟ ΤΗΣ ΑΜΥΝΑΣ ΣΟΥ...
ΚΙ ΑΣ ΧΑΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ
ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΑ "ΜΝΗΜΕΙΑ" ΚΑΙ ΟΙ "ΘΕΟΙ" ΚΑΙ ΟΙ "ΝΑΟΙ"

Ολοι λυπομαστε τρομερα για αυτα που συμβαινουν,η φυση ειναι οτι πιο σημαντικο για τον ανθρωπο...μα οχι και καταρες εναντιον του ανθρωπου...η γαια δεν ακουει καταρες,ακολουθει τους φυσικους νομους,δεν ειναι θεα κτλ οπως τα κουραφεξαλα τον 12 θεων,αυτα καλα ειναι να τα λεμε για παραμυθακια στα εγγονια μας,εγω στα ανηψακια μου διαβαζω τους ΜΥΘΟΥΣ του Αισωπου,την μυθολογια για τους 12 θεους κτλ..για να περναει ευχαριστα η ωρα..σαν την χιονατη με τους 7 νανους,παραμυθακια απλα με καποιο νοημα για να γινουμε καλυτεροι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_Owl_
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 07:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Owl_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H μέρα που ξημερώνει με βρίσκει να θρηνώ για τα μέρη τα οποία περπάτησα στην Πάρνηθα, για αυτά τα μαγικά δάση που απο χτες ανήκουν πλέον στο παρελθόν...Αντικρύζοντας τον αποτεφρωμένο δρυμό το μυαλό σταματάει, σε αντίθεση με το καμμένο τοπίο που όσο φτάνει το μάτι δεν σταματά. Αν και δεν μένουν πολλά περθώρια κριτικής- ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω πλέον άλλωστε- γεννώνται πολλά ερωτήματα απελπισίας.


Ξεκινώντας από τα δελτία ειδήσεων αγανάκτησα βλέπωντας την γενική ανησυχία για το αν θα καεί το καζίνο της Πάρνηθας. Και ερωτώ...Πόση αξία έχει ο ναός του τζόγου σε σχέση με τη φύση, με το πυκνό πευκοδασος που παραδοθηκε στις φλογες, με το σπάνιο κόκκινο ελάφι που έχασε το σπίτι του και αποτεφρώθηκε; Γιατί τόση ανησυχία για το καζίνο λοιπόν; Μήπως οι άνθρωποι ακόμη βάζουν τόσο ψηλά το χρήμα; Το καζίνο τους λοιπόν τη γίτωσε με λίγη κάπνα στους τοίχους. Περιφρουρήθηκε καλά φαίνεται σε αντίθεση με τον "προστατευόμενο" δρυμό. Πολύ λυπάμαι εκείνους τους καηένους που μεθάυριο πρώτη του μήνος θα πληρωθούνε και θα πάνε να παίξουν τα χρήματα τους στη ρουλέτα, μα ανεβένοντας στο καζίνο δε θα μπορούνε να θαυμάσουνε το μεγαλείο της φύσης! Τι κρίμα!


Εικάζεται πως η πυρκαγιά ξεκίνησε από πυλώνα της ΔΕΗ στα Δερβενοχώρια. Διατηρώ τις επιφυλάξεις μου βέβαια, αλλά αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι ότι η πυρκαγιά ξεκίνησε Τετάρτη μεσημέρι και ακόμη καίει. Υποστήριξαν πως αν ρίχνανε νερό για να σβήσει η φωτιά, θα βρέχανε ηλεκτροφόρα καλώδια και θα δημιουργούνταν μπλακ-άουτ στην Αθήνα.Οπότε την αφήσανε να κατακάψει τα πάντα. Συγγνώμη κιόλας, αλλά ας τη βγάζανε χωρίς ρεύμα και με κανένα κεράκι οι Αθηναίοι προκειμένου να σωθεί το βουνό! Δε θα παθαίναμε και τίποτα από μία διακοπή ρεύματος! Αντιθέτως με την καταστροφή του τελευταίου πνεύμονα πράσινου αυτό που τους περιμένει είναι μακράν σοβαρότερο. Ηθελέστα και παθέστα λοιπον. Μικροί, μικρόψυχοι άνθρωποι, εγκλωβισμένοι με τη θέληση σας στο τσιμεντένιο κλουβί που μόνοι σας φτιάξατε με μεράκι,απομακρυσμένοι από τη μάνα σας τη φύση, τσιμεντολάγνοι μάθατε να μην αντέχετε να ζείτε ούτε μία ώρα χωρίς ηλεκτρισμό και αιρ-κοντίσιον. Αναγκαστικά τώρα θα μάθετε να ζείτε χωρίς πράσινο και οξυγόνο... Ακούγομαι σκληρή; Κι όμως δεν υπάρχουν σκληρότεροι από εκείνους...


Και για να επιστρέψω στις περιπλάνήσεις μου... Πως μπορώ να ξεχάσω τις βόλτες στα μονοπάτια της Πάρνηθας μαζεύοντας μανιτάρια; Και τώρα με τι καρδιά να περιπλανηθώ στα ίδια μέρη βλέπωντας εκίνα τα αγέρωχα πεύκα σκελετωμένα; Πως να ξεχάσω το γραφικό καταφύγιο Μπάφι με την εκπληκτική θέα γεμάτη έλατα; Πως να ξεχάσω τον Στέφανο, τον φυσιολάτρη τύπο που έμενε μόνιμα στο Μπάφι και περπατούσε την Πάρνηθα από άκρη σε άκρη αγαπώντας την; Τι έχετε να πείτε στον Στέφανο τώρα και τι έχετε να πείτε σε εμένα; Ίσως τέτοιοι άνθρωποι σε κάποιους να φαντάζουν γραφικοί. Το κρίμα στο λαιμό τους.


Το ξημέρωμα βρήκε την Αθήνα γεμάτη στάχτες και αποκαίδια και με μία μυρωδιά καμμένου πεύκου να πλανάται στον αέρα. Έξω από το σπίτι μου η στάχτη σχημάτιζε ένα λεπτό γκρίζο στρώμα και σημειωτέον μένω μακρυά από την Πάρνηθα. Η σκέψη ότι η στάχτη αυτή είναι ό,τι έμεινε από την εικόνα του βουνού που έχω στο μυαλό μου με ανατρίχιασε. Έγκλημα χωρίς τιμωρία; Η τιμωρία θα είναι μεγάλη και δε θα κάνει εξαιρέσεις, κάποιοι πρέπει ήδη να την περιμένουν!

Και για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους, δεν είναι μόνο η Πάρνηθα. 132 μέτωπα πυρκαγιάς βάλθηκαν να καίνε το λιγοστό πράσινο που έμεινε σε αυτή τη χώρα. Αυτό που μένει να κάνουμε ως ελάχιστο φόρο τιμής στην Πάρνηθα και σε όλα τα μέρη όπου η Μάνα Φύση πληγώθηκε έιναι να συμβάλλουμε στη θεραπεία της. Να αναδασώσουμε τα βουνά, τα δώσουμε τη ζωή εκεί που ανήκει, εμείς που αλόγιστα τη στερήσαμε. Θέλω και ελπίζω τα εγγόνια μου να μπορούν να περπατήσουν σε ένα νεαρό δάσος της Πάρνηθας και να μαζέψουν μανιτάρια, ακριβώς με τον τρόπο που δε θα καταφέρω να ξαναμαζέψω εγώ...

Ξημέρωσε Παρασκευή,ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 08:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα περί blackout στην Αθήνα είναι φθηνές δικαιολογίες απλά ο κρατικός μηχανισμός δεν δούλεψε καθόλου σωστά γιατί είναι ανοργάνωτος / διαλυμένος όπως συμβαίνει πάντα σε τούτη την χώρα..

Βέβαια λόγο εκλογών ψάχνει τώρα δικαιολογίες για να "χρυσώσει το χάπι", θα βρέχαμε τα καλώδια (άρα εσείς οι Αθηναίοι φταίτε -και όχι εμείς που αφήσαμε την ΔΕΗ να πάει κατά διαόλου), είχε δυνατό αέρα (τι να κάνουμε λοιπόν..), δεν είχαμε πολλές δυνάμεις λόγο πολλών πυρκαγιών (οι εμπρηστές.. αλλά 2 χρόνια δεν αγοράζουμε νέα πυροσβεστικά αεροπλάνα βέβαια, για να μην πούμε για την έλλειψή προσωπικού..) και φυσικά.. ο θεός μας μισεί (ε! δεν έριξε και μια βροχή ) -θα τους πιστέψουμε;

Υ.Γ.
Το καζίνο το σώσανε αν θες και για θέμα γοήτρου, σκέψου να είχε καεί και αυτό + την βιβλική καταστροφή - δεν θα ήταν καθόλου καλό για την εικόνα τους .

Edited by - XD on 29/06/2007 08:27:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_Owl_
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 09:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Owl_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βέβαια λόγο εκλογών ψάχνει τώρα δικαιολογίες για να "χρυσώσει το χάπι",

Όπως είπα διατηρώ κάποιες αμφιβολίες για το πως ξεκίνησε η πυρκαγιά και για το γιατί δεν περιορίστηκε, πάντως αν ισχύει η ιστοριούλα αυτή τότε είναι ομαδικώς κάτι λιγότερο από τιποτένιοι...

quote:
Το καζίνο το σώσανε αν θες και για θέμα γοήτρου, σκέψου να είχε καεί και αυτό + την βιβλική καταστροφή - δεν θα ήταν καθόλου καλό για την εικόνα τους .

Δεν ξέρω αν ακούγομαι υπερβολική και απόλυτη, αλλά θα ήμουν υπερευχαριστημένη αν καιγόταν μόνο το καζίνο... Ποτέ δεν μπορεσα να χωνέψω το ότι βρισκόταν εκεί. Ποτέ δε μου άρεσε το γεγονός οτι πολύς κόσμος ανέβαινε στην Πάρνηθα μόνο και μόνο για το καζίνο. Θα μου πεις μία επιχείρηση του τζόγου εγκατεστημένη τόσο κοντά στην Αθήνα και σε τοπίο ειδυλλιακό έχει όλες τις προυποθέσεις για να είναι επικερδής. Ανέκαθεν όμως είχα την άποψη ότι το βουνό έπρεπε να το προσεγγίζει ο κόσμος με αγάπη για τη φύση και όχι με αγάπη για το τζόγο. Και τώρα τι γίνεται που θα ανεβαίνει στην Πάρνηθα ο τζογαδόρος που ακόμη θα βρίσκει το καζίνο για να παίξει και όχι ο φυσιολάτρης, ο οποίος δε θα βρει πια φύση για να λατρέψει; Μπροστά σε ένα τέτοιο ερώτημα ελάχιστα με ενδιαφέρει το γόητρο τους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

εμβιος
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 09:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους εμβιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη,
συγνώμη,
συγνώμη,
αίσχος,
ντροπή μας,
είμαστε άξιοι της μοίρας μας.

Χώρα της αρπαχτής, του λαδώματος, των αεριτζήδων. Ας καθίσουμε όλοι μπροστά στην τηλεόραση να καμαρώνουμε τους τραχανάδες να "θρηνουνε" την οικολογική καταστροφή, τους δημοσιογράφους να κοιτάνε τα νούμερα, τους υπουργούς να καμαρώνουν για την απόλυτη επιτυχία και μετά πάμε όλοι στα club της παραλιακής να παρηγορηθούμε.

Αύριο ας κοιτάξουμε τον τραπεζικό μας λογαριασμό ώρα είναι να πάρουμε ένα οικοπεδάκι, εκεί που άλλωτε ήταν το υπέροχο ελατοδάσος, να χτίσουμε το αυθαίρετο μας και όταν ξαναπιάσει φωτιά να αγανακτούμε και να βρίζουμε "τους άλλους"

ΣΥΓΝΩΜΗ, ΣΥΓΝΩΜΗ, ΣΥΓΝΩΜΗ

Ποιος ξέρει αν η μεν ζωή είναι θάνατος, ο δε θάνατος ζωή;
ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 10:20:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

πάνειος

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ.... ΤΙΠΟΤΑ
ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΘΑ ΤΙΣ ΒΙΩΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΕΣΟ ΜΕΛΛΟΝ....
ΠΑΡΝΗΘΑ ΜΟΥ.....

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..


την χανουμε την μαχη συντροφε...
και με ραγδαιους ρυθμους

μακαρι τα δακρυα μας να μπορουσαν να σβηνουν τις φωτιες...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 10:58:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κακή ψυχρή και ανάποδη μέρα μας...
ελεεινοί πολιτικοί, σκουλήκια του πτώματός μας γιατί ένα πτώμα είμαστε. Δεν μας αξίζει αυτή η γη γιατί είμαστε κοπρόσκυλα, χαμέρπηδες και γλύφτες. Γκρινιάρηδες ξεφτιλισμένοι μικροαστοί που το μόνο που ξέρουμε είναι να καθίζουμε τον ξεχειλωμένο κόλο μας στους καναπέδες και να κρίνουμε ακούραστα και αβίαστα ενω έπρεπε να είχαμε πάρει πέτρες και καδρόνια και να τα κάνουμε όλα γης μαδιάμ.
Δεν είμαστε έλληνες... τουρκόσποροι σκατόγυφτοι ελεεινής σποράς και γενιάς ανίκανοι και άχρηστοι να διαχειριστούμε τα στοιχειώδη...
Μακάρι να πεθάνουμε όλοι και να σαπίσουμε... δεν θέλω να λέγομαι άνθρωπος... δεν θρώσκω άνω... δεν έχω καμία σχέση με αυτόν τον τόπο που γέννησε τον πολιτισμό...
Σκατά στον λάκκο μας και ακομα βαθύτερα... θα σας κάνω μια παραπομπή σε ένα θέμα που έβαλα πριν λίγες μέρες σε ένα άλλο φόρουμ...
και παράλληλα να σας στείλω την οργή μου για τα χάλια μας...
μια είναι η ποινή που μας αξίζει... ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΙΧΩΣ ΕΛΕΟΣ...
http://www.innernet.gr/forum/index.php?topic=13665.0

"ΚΥΚΛΟΥ ΛΗΞΑΙ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 11:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πολύ λυπάμαι εκείνους τους καηένους που μεθάυριο πρώτη του μήνος θα πληρωθούνε και θα πάνε να παίξουν τα χρήματα τους στη ρουλέτα, μα ανεβένοντας στο καζίνο δε θα μπορούνε να θαυμάσουνε το μεγαλείο της φύσης! Τι κρίμα!

Aυτούς μην τους λυπάσαι καθόλου...
Αυτοί και αν κάθε μέρα ανηφορίζαν το δρόμο για το βουνό ποτέ τους δεν κοίταξαν το δάσος...

Και μετά αρχίσαν οι κρίσεις και οι επικρίσεις...
Ποιός φταίει και γιατί. Φταίνε αυτοί, φταίνει οι άλλοι...
Σας έχω νέα λοιπόν:
Φταίνε και "αυτοί" και οι "άλλοι".
"Αυτοί" γιατί δε στάθηκαν - ως συνήθως- στο ύψος των περιστάσεων και στάθηκαν ΑΝΙΚΑΝΟΙ να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα και οι "άλλοι" που λόγω της πολιτικής τους μας έριξαν στο στόμα του λύκου ("αυτών").
ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΑΤΣΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ!!!
Χθες βράδυ έπεσα τα ξημερώματα σα σύκο στην αγκαλιά του Μορφέα κατάκοπη από τα δάκρυα που είχα χύσει ενώ ο γείτονας από κάτω είχε καλέσει 2-3 φίλους και χαιρόταν ανέμελα την πισίνα του. Τέτοια αναισθησία!!!

Οποιος είναι online ας επικοινωνήσει με mail για να του δώσω να ανεβάσει μια φωτογραφία της Πάρνηθας που έβγαλα χθες το βράδυ.



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 11:25:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην στενοχωριέστε μωρέ... σήμερα στο χρηματιστήριο έχει ανοδικές τάσεις... χα χα χα... να τα κάνετε σούπα τα λεφτά σας μαλάκες και να τα φάτε οταν η γη δεν θα σας δίνει τίποτε... σκουλήκια...

"ΚΥΚΛΟΥ ΛΗΞΑΙ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 11:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νοιώθω τόσο ανήμπορη!!
Τη σιχαίνομαι αυτή την αίσθηση...

Άυτή τη στιγμή νοιώθω τόσο ΘΥΜΟ που αν κάποιος έβλεπε την αύρα μου θα έφευγε μακριά. Οι ρουκέτες και οι βόμβες που ρίχνουν οι τρομοκράτες του κώλου δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτό που τώρα έχω στο μυαλό μου. Καμμιά βόμβα και κανένα μαχαίρι δεν είναι αρκετό...

Και όμως νοιώθω τόσο ανήμπορη γιατί ξέρω ότι τίποτα απ'αυτά δε θα γίνει, τίποτα δε θ'αλλάξει και εγώ ΠΑΝΤΑ θα ντρέπομαι που γεννήθηκα άνθρωπος!!!

Υ.Γ Πάντως είναι φοβερό... ακόμη και νεκρή η Πάρνηθα μας ενώνει όλους!
Πόσο καιρό είχα να δω τους φίλους αυτούς εδώ...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 11:44:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολοι σας αντι να καθεστε στη καρεκλιτσα σας και να το κολοβαρατε,αντι να κανετε κριτικη εκ του ασφαλους,καντε καμια δενδροφυτευση...για να πω την αληθεια,ειστε χειροτεροι και απο τους πολιτικους...μονο λογια και μηδεν πραξεις!!!
γιαυτο συνεχιστε να ντρεπεστε !!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 12:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και έλεγα: καιρό είχε να πει μια μ*** ο lancelot…

Αγαπητέ δε νομίζω να σε είδα σε καμμιά δεντροφύτευση από όσες κάναμε…

Αχ ξέχασα! Ησουν απασχολημένος διαβάζοντας παραμύθια στα ανήψια σου…
Μόνο που εδώ δεν είμαστε τα’ανήψια σου να τρώμε τα δικά σου παραμύθια…

Αλλού τις νουθεσίες και τις διδαχές λοιπόν.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
_Owl_
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 12:50:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Owl_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ολοι σας αντι να καθεστε στη καρεκλιτσα σας και να το κολοβαρατε,αντι να κανετε κριτικη εκ του ασφαλους,καντε καμια δενδροφυτευση...για να πω την αληθεια,ειστε χειροτεροι και απο τους πολιτικους...μονο λογια και μηδεν πραξεις!!!
γιαυτο συνεχιστε να ντρεπεστε !!!!

lancelot να υποθέσω ότι αυτό το ποστ το έστειλες από την Πάρνηθα στην οποία βρίσκεσαι αυτή τη στιγμή και κάνεις δενδροφύτευση; Η μήπως από κάποιο άλλο βουνό; Πιστεύω ότι σε ετούτο το τόπικ υπάρχουν άνθρωποι που πονάνε, που σπάνε το κεφάλι τους προσπαθώντας να βρουνε έναν τρόπο να βοηθήσουν αυτή τη στιγμή το βουνό που αγαπουν, να πάνε και να βοηθήσουν με κάποιον τρόπο. Ξέρεις τι ομως αυτη τη στιγμή δεν υπάρχει τρόπος, αν υπήρχε θα ήμασταν όλοι εκεί να θρηνήσουμε και να βοηθήσουμε, δε θα καθόμασταν στην καρεκλίτσα μας όπως λες και μας βρίζεις. Εσύ τον βρήκες τον τρόπο; Είσαι ήδη εκεί και δενδροφυτεύεις;

quote:
Νοιώθω τόσο ανήμπορη!!
Τη σιχαίνομαι αυτή την αίσθηση...

Avallon καταλαβαίνω απόλυτα πως αισθάνεσαι, δεν είσαι μόνη... Αναρωτιέμαι τι μπορώ να κάνω αυτή τη στιγμή και εκνευρίζομαι απίστευτα που ανίκανη να βοηθήσω περιμένω από τις ειδήσεις και από το χαζοκούτι να μάθω κάποια εξέλιξη για το πληγωμένο όρος, όπως και για όλα τα μέρη όπου η Φύση καταστρέφεται. Ξέρω πως είναι, η απελπισία συνοδεύεται από οργή και κατάρα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 12:59:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θΡΗΝΟΣ ΚΑΙ ΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΛΙΓΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΨΟΥΝ

ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΚΕΙ

ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΔΕΝΤΡΟ

ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΛΟΥΛΟΥΔΙ

ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΖΩΑΚΙ

ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ

ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕ

ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΥΧΗ - ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΙΣΩ

ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΥΡΙΣΕΙ - ΝΑ ΤΟΝ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ - ΝΑ ΤΑ ΦΥΤΕΨΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ

ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ - ΔΙΚΑΙΑ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΟΥΜΕ

ΟΛΟΙ ΜΑΣ - ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΗ ΟΡΓΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ

ΜΙΑ ΟΡΓΗ ΟΧΙ ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΣ - ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ


ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Doubt
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 13:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Doubt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μακαρι τα δακρυα μας να μπορουσαν να σβηνουν τις φωτιες...

Πολύ όμορφα λόγια jonniebegood αλλά δυστυχώς είναι πολύ λίγα τα αληθινά δάκρυα για να το καταφέρουν αυτό.


Παιδιά μην τσακώνεστε, όλοι έτσι κι αλλιώς το ίδιο αισθανόμαστε και πιστεύουμε. Ο θυμός είναι πολύς αλλά ψυχραιμία (για άλλη μια φορά)...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 13:42:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συγνώμη,
συγνώμη,
συγνώμη,
αίσχος,
ντροπή μας,
είμαστε άξιοι της μοίρας μας.

Χώρα της αρπαχτής, του λαδώματος, των αεριτζήδων. Ας καθίσουμε όλοι μπροστά στην τηλεόραση να καμαρώνουμε τους τραχανάδες να "θρηνουνε" την οικολογική καταστροφή, τους δημοσιογράφους να κοιτάνε τα νούμερα, τους υπουργούς να καμαρώνουν για την απόλυτη επιτυχία και μετά πάμε όλοι στα club της παραλιακής να παρηγορηθούμε.

Αύριο ας κοιτάξουμε τον τραπεζικό μας λογαριασμό ώρα είναι να πάρουμε ένα οικοπεδάκι, εκεί που άλλωτε ήταν το υπέροχο ελατοδάσος, να χτίσουμε το αυθαίρετο μας και όταν ξαναπιάσει φωτιά να αγανακτούμε και να βρίζουμε "τους άλλους"

ΣΥΓΝΩΜΗ, ΣΥΓΝΩΜΗ, ΣΥΓΝΩΜΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 14:05:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νύχτα Θρήνου Απόψε...
Νύχτα Οργής και Οδύνης, γι αυτό που βλέπουν τα μάτια μου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 30 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy