ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ένα παράξενο σύννεφο.....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
noelia
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 15:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noelia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά καλησπέρα σε όλους!
Είναι η πρώτη φορά που λαμβάνω μέρος στο φόρουμ και θα μπω κατευθείαν στο θέμα.
Πριν απο 4-5 χρόνια, σε μια επαρχιακή πόλη, καθόμουν με την αδερφή μου στο μπαλκόνι του σπιτιού μου, βράδυ. Ήταν εποχή Φθινόπωρο - είχε δηλαδή ακόμα καλό καιρό. Εκεί που καθόμασταν ξαφνικά βλέπουμε ένα σύννεφο σχετικά μικρό, να κινείται πολύ χαμηλά στα σπίτια με αρκετή ταχύτητα. Είχε χρώμα έντονο ροζ-πορτοκαλί. Ήταν αρκετά περίεργο και αποφασίσαμε με την αδερφή μου να το ακολουθήσουμε. Το προλάβαμε λίγα μέτρα παρακάτω, αλλά όχι για πολύ. Πηγαίναμε τρέχοντας, αλλά μετά απο λίγο χάθηκε με ταχύτητα.
Σημειωτέον οτι είχε ξαστεριά και καθόλου αέρα....
Πραγματικά είμαι περίεργη να ακούσω τις απόψεις σας για το περιστατικό αυτό!!Ελπίζω να μου λυθούν οι απορίες μου.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ό,τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό...

stella_206
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 15:44:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stella_206  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα Νοελια...
Καλως ηρθες στο esoterica και στο forum.
Πολυ περιεργο αυτο που ανεφερες...δεν εχω δει ποτε κατι παρομοιο, ουτε και εχω ακουσει για κατι τετοιο. Ελπιζω καποιοι που εχουν δει η ξερουν για το συγκεκριμενο φαινομενο να απαντησουν και να γραψουν και τη δικη τους εμπειρια...Θα ηθελα κι εγω πολυ να μαθω περισσοτερα! Μου κινησες την περιεργεια... Και παλι καλως ηρθες...Στελλα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 18:46:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
stella_206 ,noelia :))))))))))))))))))))

καλωςηρθατε:))))))))))))

μου αρεσε ,η περιγραφη που εδωσες,δεν ξερω ενιωσα περιεργα noelia,σε ευχαριστω:))))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 21:08:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και καλώς ήρθες

Δεν ξέρω τι μπορεί να ήταν το σύννεφο που είδατε, περίεργο χρώμα, ύψος, ταχύτητα... φαινόταν τίποτα μέσα... σαν να υπήρχε πηγή του φωτός;

Πάντως υπάρχουν αρκετές αναφορές παράξενων σύννεφων και ειδικά τα 2-3 τελευταία χρόνια.
Με μια μικρή έρευνα βρήκα εντυπωσιακές φωτογραφίες...


April 24, 2002 Polk Rd by Hart, MI

Ιουνιος 1999 Αυστραλία

Μερικά ακόμα πολύ περίεργα σύννεφα
http://www.anomalies-unlimited.com/Blackwell.html
http://community.webshots.com/photo/8585424/8585444mMOEbTOfPv
http://www.robisonphoto.com/portfolio/clouds.html

Εδώ πάντως έχουμε την εμφάνιση ενός ufo? πάνω από μια αμερικάνικη βάση το 57


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noelia
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 21:50:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noelia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα....
Οστρια, το σύννεφο που είδα μοιάζει με αυτό στην τέταρτη φωτογραφία που έχεις καταχωρήσει. Με μόνη διαφορά οτι αυτό που είδαμε είχε χρώμα ροζ-πορτοκαλί. Δεν θυμάμαι αν φαινόταν κάτι απο μέσα απο όπου θα μπορούσε να βγαίνει το φως...Δεν πρόσεξα κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω!!!!!!Μακάρι να μπορούσα να το είχα καταγράψει....
Τελοσπάντων, αν κάποιος άλλος έχει κάποια άλλη άποψη θα ήταν ευπρόσδεκτη....
Μάνο, ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου
Οστρια ευχαριστώ επίσης και για τις πληροφορίες...Write to you soon!
Thanks

Ό,τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ny152b
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 23:50:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ny152b  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agapiti Noelia.Kainourgios kai ego sto Forum.Tha ithela na moirasto kai ego mazi sas mia analogi empeiria mou.Ta teleutaia 3 xronia Douleva stin Elounda(Xwrio tis Kritiw)opou ton augousto toy 2001 eida kati analogo.Pentakatharos ouranos kai ena sinnefo Pano apo to gnosto nisi Spinaloga na vrexei kai na irarxoun kai merikes topikes astrapes.to fainomeno ayto kratise gia 15 lepta peripou kai egine antilipto apo olous tous katoikous toy xwriou.Apisteyto theama alla aneksigito episis mesa sto apokorifoma tou kalokairiou.

Filika ny152b

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 23:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου γεια σας.

Αγαπητή noelia πράγματι ενδιαφέρον αυτό που αναφέρεις.

Λυπάμαι που δεν μπορώ να σε βοηθήσω στην κατανόηση του παράξενου αυτού φαινομένου.

Θα ήθελα όμως σε αυτό το σημείο φίλοι μου , να σας συμβουλεύσω να είστε προσεκτικοί με τις φωτογραφίες ως ντοκουμέντα.

Δείτε αυτή που ακολουθεί , από το site του Φουράκη , του γνωστού συγγραφέα με θέμα τους Ε και το σχολιό του και θα καταλάβετε...

Αμέσως μετά τήν απαγγελία του Υμνου εις τήν ξύλινη γέφυρα του Ενιπέα, στόν μέχρι εκείνη τήν στιγμή καθαρό ουρανό, αρχίζει νά σχηματίζεται ενα σύννεφο, τό οποίο βλέπουμε στήν παρακάτω φωτογραφία νά σχηματίζει...

Η τεχνολογία έχει προχωρήσει και πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί με αυτήν.


Φιλικά,



Edited by - Anounakis on 24/10/2003 00:01:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 12:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
noelia

ny152b αυτό φαίνεται να ήταν ακόμα πιό περίεργο σύννεφο! Ποιός ξέρεις πως δημιουργούνται αυτά τα μοναχικά σύννεφα που φέρονται τόσο περίεργα!


Anounaki χμμμ... όταν μιλάς για "τεχνολογία" που βρίσκεται από πίσω, τί εννοείς; Στην "κατασκευή" φωτογραφιών ή κάτι άλλο;

Πάντως σου έχω μια σχετικά πρόσφατη είδηση για κατασκευή περίεργων νεφών από την NASA για την μελέτη της ατμόσφαιρας!

http://www.universetoday.com/am/publish/nasa_creates_clouds.html

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noelia
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 17:05:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noelia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Όστρια σήμερα έδειξα τις φωτογραφίες στην αδερφή μου και έπαθε ΣΟΚ!!!!!με αυτήν που τιτλοφορείται "April 24, 2002 Polk Rd by Hart, MI"....Χωρίς να της πω εγώ οτι το αναγνώρισα, είπε το ίδιο με μένα: οτι είναι ίδιο με αυτό που είδαμε αλλά σε άλλο χρώμα (σαν αλλαγή μπλούζας μοιάζει...!).
Anounakis, σε ευχαριστώ για την σημείωση που έκανες. Πραγματικά είναι πολλές οι απάτες...αλλά γιατί τα χεις με τον Φουράκη;
Ευχαριστώ.
Γεια σε όλους σας!!!!


Ό,τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 21:51:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Anounaki χμμμ... όταν μιλάς για "τεχνολογία" που βρίσκεται από πίσω, τί εννοείς; Στην "κατασκευή" φωτογραφιών ή κάτι άλλο;


Αγαπητή Ostria η Noelia απάντησε αντί εμού...
quote:
Πραγματικά είναι πολλές οι απάτες...


Αγαπητή Noelia

quote:
αλλά γιατί τα χεις με τον Φουράκη;

Ο Φουράκης είναι δυστυχώς υπερβολικός και δεν πείθει… Δυστυχώς…
Η αχαλίνωτη εμπορευματοποίηση του θέματος των Ε με ίδιον όφελος τον εκθέτει.
Εκτός αυτού δεν είναι πραγματικός ερευνητής και αναμασά στοιχεία από άλλες βιβλιογραφίες.

Φιλικά ,



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 21:59:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πάντως σου έχω μια σχετικά πρόσφατη είδηση για κατασκευή περίεργων νεφών από την NASA για την μελέτη της ατμόσφαιρας!

Σε συνέχεια του προηγουμένου σχολίου να προσθέσω και την φημολογία για την ύπαρξη ηλεκτρομαγνητικού νέφους Ρωσικής προελεύσεως , στην Γιουγκοσλαβία την εποχή του πολέμου , που λειτουργούσε ως ραντάρ...

Φαίνεται λοιπόν ότι η τεχνολογία έχει προχωρήσει και στην δημιουργία συννεφών εκτός από το φωτομοντάζ.

Φιλικά ,



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8anos
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 02:06:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8anos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AGAPHTH NOELIA, ENDIAFERWN TON 8EMA SOY.

EINAI ARKETES OI FORES OPOY AKOYME GIA PAROMOIA GEGONONTA.
TIS PERISSOTERES FORES PROKEITAI GIA APATH. OSO AFORA THN DIKIA SOY PERIPTWSH 8A H8ELA NA SOY PW TO EXHS.
1) POLOI EINAI AYTOI POY ZHTOYN NA MA8OYN PWS STO KALO KATEFERNOYN 'ALIEN' NA ERXONTAI TOSO MAKRIA OSO O PLANHTHS GH, TI TEXNOLOGIA 8A PREPEI NA DIA8ETOYN; AYTO EINAI ENA MEGALO 8EMA ALLA 8ELW NA TONISW OTI OI 'ALIEN' DEN EXOYN FYGEI KAN APO TON PLANHTH MAS. KATOIKOYN EDW MAZI MAS...EINAI KAI AYTH MIA APOPSH, DEN MPOREIS NA PEIS!!!

KLEINONTAS, KAI ELPIZW NA MHN SE KOYRASA, APO PROSWPIKH EMPEIRIA EPITREPSE MOPY NA SOY PW OTI AMA TO PERISTATIKO POY DIHGHSE EINAI ALI8HNO TWRA SOY 'EPITRAPIKE' NA TO DEIS GIA ENAN SYGKEKRIMENO LOGO. POIOS EINAI AYTOS O LOGOS, MONO ESY MPOREIS NA GNWRIZEIS. KAI OSO AFORA TIS FOTOGRAFIES POY KEIKLOFOROYN, SE BEBAIWNW OTI KAMIA DEN EINAI GNHSIA. PISTEPSE ME S'AYTO.

ME SEBASMO
8ANOS
MD NSA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noelia
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 02:19:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noelia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Θάνο σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες...!Κατ' αρχήν να σου πω οτι το περιστατικό είναι πέρα για πέρα αληθινό. Για πολύ καιρό προσπαθώ να καταλάβω τι ήταν. Να σου πω την αλήθεια αν το είχα δει μόνη μου ίσως όταν το έλεγα σε κάποιον και με απόπαιρνε ή με κορόιδευε, μπορεί να άμφέβαλλα για το αν αυτό που είδα ήταν αληθινό ή ήταν φαντασία δική μου. Το είδα όμως με έναν άλλον άνθρωπο - την αδερφή μου - η οποία παρεπιπτόντως δεν πολυπιστεύει σε κάτι τέτοια...Είμαι σίγουρη για αυτό που είδα οτι το είδα. Και είναι ακριβώς όπως το περιέγραψα στο πρώτο μου ποστ. Χωρίς να προσθέσω ούτε να ξεχάσω την παραμικρή λεπτομέρεια. Το θυμάμαι σαν σήμερα...Ήταν πολύ δυνατή εμπειρία. Μπορώ να κάνω αναπαράσταση της σκηνής στο μυαλό μου με όλες τις λεπτομέρειες (τα βασικά έτσι!!!!δεν θυμάμαι τι φορούσα!χιχι)
Μπορείς να μου εξηγήσεις όμως τι εννοείς με το "μου επιτράπηκε";

Ό,τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8anos
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 02:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8anos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Ό,τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό..."

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ 'MOTO' ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΟΥ.

ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΛΕΞΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noelia
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 14:46:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noelia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Θάνο, είναι αλήθεια οτι η πρόταση αυτή μου αρέσει πολύ. Κι αυτό γιατι πιστεύω οτι όλες οι δυσκολίες και όλα όσα συμβαίνουν πρέπει να μας δίνουν δύναμη και είναι για καλό. Και το ξέρω εξ ιδίας πείρας αυτό...... να μη το συζητήσουμε τώρα.
Δε μου απάντησες όμως στην ερώτησή μου....Τι εννοείς με αυτό που είπες; Δεν το έχω καταλαβει. Ειλικρινά.

Ό,τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy