ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 astral projection
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
uri
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 21:47:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους uri
ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ


Άσκηση αστρικής προβολής.Yπάρχουν τέσσερις βασικοί τύποι ασκήσεων που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε κατά την προσπάθεια σας να προκληθεί. Είναι:

χαλάρωση

Ισορρόπηση ενέργειας

έλεγχος μυαλού

Εστίαση

Κατωτέρω περιγράφεται μια χαρακτηριστική περίοδο επικοινωνίας πρακτικής.

Χαλάρωση

Αρχίστε από τον καθορισμό στο κρεβάτι σας με την πόρτα κλειστή, ένα μαξιλάρι κάτω από τα γόνατά σας. Οι περισσότερες αρχές στο αστρικό ταξίδι συστήνουν ότι βρίσκετε μια θέση όπου θα είστε ανενόχλητοι. Μείνετε εκεί ώσπου να χαλαρώσετε εντελώς.

Κατόπιν σκεφτείτε ότι περιβάλλεστε με άσπρο φως, και όπως στρέφεστε μέσα σε αυτό απορροφήστε την ομορφιά αυτής της ενέργειας οπού υπάρχουν μερικά θαυμάσια οράματα και συναισθήματα της ειρήνης. Η χαλάρωση αρχίζει έπειτα να στρέφει στα πόδια σας, και σε μια χαρακτηριστική άσκηση χαλάρωσης, κίνηση μέσω του σώματός σας από το κεφάλι στο τέντωμα υψών πίεσης, το σφίξιμο και έπειτα τη χαλάρωση κάθε μέρους σωμάτων. Απεικονίστε την ενέργεια που στροβιλίζεται μέσω κάθε μέρους του σώματός σας που εκδίδει την ένταση.

Ισορρόπηση ενέργειας

Εξισορροπηθείτε και ενισχύστε τα charkas σας.

έλεγχος μυαλού

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μια τεχνική που προσαρμόζεται από τα έτη συντακτών πριν από τις διδασκαλίες της Silva Mind Control για να βάλει το σώμα σας στον ύπνο. Στο μυαλό σας πείτε:

"πρόκειται να μετρήσω από το 3 έως 1, απεικονίζοντας κάθε αριθμό σε μια άσπρη σφαίρα που αναστέλλεται στον αέρα επάνω από το ύψος πίεσης μου, και όταν φθάνω στο τρίτο και τελικό" 1 "το σώμα μου θα είναι κοιμισμένο και εγώ δεν θα έχω καμία συνειδητοποίηση των φυσικών αισθήσεων. Δεν θα αντιληφθώ οποιαδήποτε φυσική ταλαιπωρία, και η συνείδησή μου θα στραφεί στο αστρικό σώμα μου."

Κατόπιν απεικονίστε μια άσπρη σφαίρα που αναστέλλεται στον αέρα επάνω από το ύψος πίεσης σας. Όταν θα στραφείτε διανοητικά στη σφαίρα, απεικονίστε έναν αριθμό "3" στο πρόσωπο της σφαίρας. Οι αριθμοί μπορούν να είναι οποιοδήποτε χρώμα που επιλέγετε. Το σημαντικότερο πράγμα είναι να δημιουργηθεί ένα πρότυπο, για την κατάρτιση του εγκεφάλου σας για να αντιδράσει ο τρόπος που εσείς επιθυμείτε όποτε εκτελείτε αυτήν την ακολουθία. Αυτό είναι η καρδιά της ισχύος του τελετουργικού.

Απεικονίστε τους τρεις χρόνους: τρεις αριθμούς στη σφαίρα"3". "Το σώμα μου είναι εντελώς χαλαρωμένο,οσπου να ναρκωθεί. Χάνω τη συνειδητοποίηση της φυσικής αίσθησης.

Κατόπιν επαναλάβετε την απεικόνιση τρεις φορές στη σφαίρα "2." "Το σώμα μου είναι κοιμισμένο τώρα. Δεν αισθάνομαι καμία αίσθηση, καμία ταλαιπωρία.

" Κατόπιν απεικονίστε τους τρεις χρόνους στη σφαίρα "1". "Το σώμα μου είναι τώρα εντελώς κοιμισμένο. Δεν έχω καμία συνειδητοποίηση των φυσικών αισθήσεων. Η συνείδησή μου χρειάζεται το αστρικό μου σώμα."

Αυτός ο τρόπος ωφελεί στο να μπορείτε πολύ να επιταχύνετε τη διαδικασία τη συνειδητοτητας σας μακριά από το φυσικό σας σώμα. Κάθε φορά που ασκείτε αυτό, ο προγραμματισμός γίνεται λίγο ισχυρότερος, μετά από μερικό χρόνο θα απεικονητε τους αριθμούς και θα έχετε το σώμα σας κοιμισμένο σε δύο ή τρία λεπτά.

Εστίαση

Όταν φτάσετε σ’αυτην την κατάσταση προσπαθήστε να καθαρίσετε το μυαλό σας με την εστίαση στην αναπνοή σας. Το κλειδί είναι να παραμείνει συνειδητό το μυαλό σας ενώ το σώμα σας να είναι κοιμισμένο. Φυσικά, όλα τα είδη των σκέψεων σας τραβούν από την εστίαση, αλλά μπορείτε να επιστρέψετε μόλις παρατηρείτε ότι έχετε απομακρυνθεί στη συγκέντρωσή σας σε ένα πράγμα. Οι κραδασμοί εμφανίζονται μετά από μια περίοδο εστίασης όταν παρασυρθεί το μυαλό και είστε στο άκρο του ύπνου.

Δεχτείτε τους κραδασμούς.Προσπαθήστε να τους ελέγξετε μετακινώντας τους από το κεφάλι ως τα πόδια και το αντίθετο. Μόλις το πετύχετε αυτό προσπαθήστε να σηκωθείτε πολύ σιγά απτό σώμα σας αφήνοντας το πίσω.

Όταν θελήσετε να γυρίσετε στο σώμα σας απλά σκεφτείτε το έντονα η κουνιστέ κάποιο άκρο του.


d.s

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 22:30:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
ΓΕΙΑ ΣΟΥ URI

ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ ΦΙΛΕ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ!!!!
ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ
υπαρχει δεξια επανω ενα κουμπι που λεει <<αναζητηση>>
εκει μπορεις να απευθηνθεις για να δεις αν υπαρχει το θεμα που θες να ανοιξεις ηδη...

και παλι καλως ηλθες...

ΕΔΩ ΤΟ ΤΟΠΙΚ
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2213


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2003, 04:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Αστρική προβολή (μέρος δεύτερο)

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy