ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO Roswell - Αλήθεια ή Ψεματα?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PikoulinosC
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 00:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PikoulinosC  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PikoulinosC  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεα σας είμαι νέο μέλος. Εδώ και πολύ καιρό έχω διαβάσει κυρίως στο ιντερνετ (σχετικά site) για αυτή τη πολυσυζητημένη συντριβή αγνώστου αεροσκάφους στο Roswell. Μαλιστα έχω κατεβάσει και ένα σχετικό βίντεο από το KaZaA Media Desktop με μία αυτοψία εξωγήινου. (φαινεται αληθινό) Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος ξέρει αν όντως είναι αλήθεια αυτό το περιστατικό. Αν ναι γιατί μας κρύβουν την αλήθεια?

!pik!

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 00:39:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟΥ ESOTERICA. ΛΟΙΠΟΝ ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΘΕΣΕΣ ΕΧΕΙ ΣΥΖΗΤΗΘΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΡΙΒΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΨΕΜΜΑΤΑ, ΣΥΝΩΜΟΣΙΕΣ, ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΑ ΜΥΣΤΗΚΑ, ΘΑΝΑΤΟΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΠΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΗΝΗ

ΦΙΛΙΚΑ ΑΓΓΕΛΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 12:06:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει ένα άρθρο στο τελευταίο τεύχος του περιοδικού Τριτο Μάτι που αναφέρεται σε αυτο το συμβάν και συγκεκριμένα στον αποχαρακτηρισμό εγγράφων που είχαν διαβάθμιση Top secret και πρόσφατα δόθηκαν στην δημοσιότητα.
Σύμφωνα λοιπόν με το άρθρο τα εννέα κιβώτια που δόθηκαν προς τέρψη των απανταχού ufoλόγων περιείχαν έρευνες της εποχής οι οποίες εν' ολίγοις κατέληγαν στο συμπέρασμα ότι η όλη υπόθεση ήταν φιάσκο.
Όσο για το εν' λόγω βίντεο που αναφέρεις η αξιοπιστία του έχει αμφισβητηθεί πολλές φορές και πλέον πιστεύω δεν είναι κανείς σε θέση να πεί αν είναι γνήσιο ή παραποιημένο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 12:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Υπάρχει ένα άρθρο στο τελευταίο τεύχος του περιοδικού Τριτο Μάτι που αναφέρεται σε αυτο το συμβάν και συγκεκριμένα στον αποχαρακτηρισμό εγγράφων που είχαν διαβάθμιση Top secret και πρόσφατα δόθηκαν στην δημοσιότητα.
Σύμφωνα λοιπόν με το άρθρο τα εννέα κιβώτια που δόθηκαν προς τέρψη των απανταχού ufoλόγων περιείχαν έρευνες της εποχής οι οποίες εν' ολίγοις κατέληγαν στο συμπέρασμα ότι η όλη υπόθεση ήταν φιάσκο.
Όσο για το εν' λόγω βίντεο που αναφέρεις η αξιοπιστία του έχει αμφισβητηθεί πολλές φορές και πλέον πιστεύω δεν είναι κανείς σε θέση να πεί αν είναι γνήσιο ή παραποιημένο.




Το βιντεάκι εχει αποδειχθεί οτι ήταν ψεύτικο. Για τα υπόλοιπα που αναφέρεις μήπως μπορείς να γράψεις περισσότερες λεπτομέρειες ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 13:24:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Roswell... ξανά...

Mια ματιά στα παλιά...

topic.asp?TOPIC_ID=2054
topic.asp?TOPIC_ID=1375
topic.asp?TOPIC_ID=1023

Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 15:45:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από τα 4 σχετικά θέματα(ευχαριστούμε Valnta ) παραμένουν ανοιχτά, αυτό εδώ και το Επιγραφή στο σκάφος του roswell

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 12:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχάς να ευχαριστήσω τη Valnta για τη ετοιμότητα και την κάλή της μνήμη και να συνεχίσω με την προτροπή του φίλου prometheas:

quote:
Για τα υπόλοιπα που αναφέρεις μήπως μπορείς να γράψεις περισσότερες λεπτομέρειες ???

Για όσους δεν έχουν διαβάσει το τεύχος που αναφέρω τα παρακάτω είναι μια περίληψη του δισέλιδου άρθρου:

" Το γνωστό περιοδικό Popular Mechanics έστειλε ρεπόρτερς να καλύψουν το θέμα αποχαρακτηρισμού των αρχείων του Roswell. Το αποτέλεσμα των ερευνών δημοσιεύθηκε στο τεύχος Ιουνίου 2003 και είχε ως εξής:
Άνθρακες ο θησαυρός! Μέσα σε ένα τρομακτικό χαρτομάνι που περιείχε το αρχείο δεν υπήρχε κανένα αξιοπερίεργο στοιχείο.
Τα περισσότερα απο τα κουτιά ήταν γεμάτα απο αποκόμματα εφημερίδων και περιοδικών σχετικά με ιπτάμενους δίσκους, παλιά βιβλία , βιντεοταινίες και κυβερνητικές αναφορές για UFO που είχαν δημοσιευτεί πρίν απο δεκαετίες.Βρέθηκαν ακόμα και τα υπολείμματα του περίφημου μετεωρολογικού αερόστατου τα οποία όπως ισχυρίζονται οι μανιακοί των UFO τοποθέτησε η κυβέρνηση στο σημείο συντριβής του ιπτάμενου δίσκου.
Οι ερευνητές που μελέτησαν γραμμή-γραμμή τις "Ημερήσιες Αναφορές" έφθασαν σε ένα απλό συμπέρασμα: Απολύτως τίποτα ασυνήθιστο δεν έδειχνε να είχε συμβεί στο Roswell εκείνη την ημέρα.
Δεν υπήρχε καμία ένδειξη έκτακτης ανάγκης, δεν αναφέρεται πουθενά καμία επιχείρηση διάσωσης ή κινητοποίηση ομάδων πυρόσβεσης κάτι που συνήθως συμβαίνει έστω και στην πτώση ενός μετεωρολογικού μπαλονιού."
Άλλο ένα σημείο που ανφέρεται έιναι και οι περίεργες μεταθέσεις στρατιωτών απο την βάση που επιβεβαιώνονται πλήν όμως εξηγούνται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 14:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και για το σκάφος στους λόφους του San Augustin ?? Γιατί φίλοι μου εκεί είναι (ήταν) ολα τα λεφτά .

Ψαξτε το λιγο και συνεχιζουμε τη συζητηση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 00:45:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το Roswell δεν ειναι και το εξωγηινο ων για το οποιο ειχαν βιντεοσκοπιση μια εγχειρηση???Το εξωγηινο πλασμα που βρεθηκε και καλα στην περιοχη 51...


Edited by - eViL on 12/11/2003 00:54:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 09:27:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λόφοι του San Augustin φίλε prometheas χμ!!!

Μα εκεί δεν έπεσε το μεγαλύτερο μέρος του UFO του Roswell.
Συνέχισε prometheas αν έχεις περισσότερα.

Φίλε eVIL στην υπόγεια βάση της περιοχής 51 δεν βρέθηκε κανένας εξωγήινος αλλά υποτίθεται ότι εκεί μεταφέρονται όλα τα ευρήματα που έχουν σχέση με UFO.
Όσο για το βίντεο νομίζω ότι υπάρχει απάντηση παραπάνω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 09:51:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εχω πολύ περισσότερα αλλά ... ειμαι κωλυόμενος..

Με το συγκεκριμένο θεμα ασχολούμαι τον τελευταίο χρόνο συλλέγοντας πληροφορίες από εντυπα και (κυρίως) από ...φίλους στην αλλη ακρη του Ατλαντικού. Η υπόθεση Roswell ειναι μακράν η σπουδαiοτερη περίπτωση εμφάνισης UFO με EBEs (ExtraTerrestrial Biological Entities)με πληθώρα πληροφοριών και μαρτυριών, αλλά και με πολλές παρερμηνίες και ψευδείς αναφορές οι οποίες εχουν πετυχει σε καποιο βαθμό να αμαυρώσουν το ολο γεγονός. Σκοπεύω να καταθέσω την αποψή μου στο θεμα αυτό σύντομα (επομενη εβδομάδα) αλλά πρώτα θα ήθελα να ακούσω (δώ) οτι απορίες ή γνώμες έχετε ωστε να προσπαθήσω να απαντήσω ή να πώ τη γνώμη μου για αυτές με βάση τα στοιχεία που έχω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 09:58:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ? Η ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ,ΠΟΣΟ ΑΛΗΘΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ?

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr. psychologos
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 14:05:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr. psychologos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η υπόθεση Roswell είναι μια υπόθεση η οποία βασίστηκε στην «αντίθετη ροή των αποκαλύψεων».
Μια καλοστημένη παγίδα που εξυπηρέτησε την εποχή εκείνη όλα τα συμφέροντα των ΗΠΑ αλλά και των μυστικών υπηρεσιών.
Πριν 5 χρόνια ασχολήθηκα με το θέμα γράφοντας πάνω από 100 σελίδες αναλύσεων και πληροφοριών με σκοπό να δημοσιευτούν από κάποιο εκδοτικό οίκο. Κάτι που τελικά έμεινε στα συρτάρια μου για πολλούς λόγους.
Μετά από καθημερινή μελέτη και έρευνα έφτασα στο σημείο που πραγματικά διαπίστωσα με αποδείξεις πως το όλο θέμα είχε ως σκοπό να αποδεχτεί η κοινή γνώμη τις επισκέψεις εξωγήινων όντων στον πλανήτη μας.
Πως μπορείς να κάνεις κάποιον να σε πιστέψει;
Πολύ απλά χρησιμοποίησαν την μέθοδο της απόκρυψης στοιχείων.
Αποκρύπτοντας κάποια στοιχεία δίνεις την εντύπωση στα «θύματα σου» πως η πραγματική αλήθεια δεν είναι αυτή που τους διατυπώνεις δημόσια αλλά ακριβώς η αντίθετη πλευρά, έτσι παραπληροφορείς τους απέναντι χωρίς να το καταλαβαίνουν κάτι το οποίο είναι ασφαλές και το πετυχαίνεις αρκετά εύκολα χωρίς να σε υποπτευθούν.
Έτσι τους ωθείς στο σημείο που θέλεις χωρίς να φαίνεσαι.
Αυτό λοιπόν έκαναν οι μυστικές υπηρεσίες την περίοδο του ψυχρού πολέμου.
Η κοινή γνώμη πίστεψε το γεγονός περισσότερο όταν οι ίδιοι οι «αμερικάνοι» το αρνήθηκαν. Και αυτό τους ωφέλησε αρκετά.
Οι εξωγήινοι ήταν η μάσκα για πολλά «εγκληματικά» πράγματα που συνέβησαν.
Εξωγήινοι μπορεί να είχαν έρθει στην γη πριν πολλά εκατομμύρια χρόνια αλλά την σημερινή εποχή η ύπαρξη των εξωγήινων βολεύει πάρα πολύ για κάποιους λόγους που δεν θέλω να διατυπώσω αυτή την στιγμή.(Και αυτό γιατί θα χρειαστώ πολλές σελίδες για να τεκμηριώσω την άποψη μου με σαφής αποδείξεις).
Η απόκρυψη των στοιχείων στην υπόθεση Roswell βοήθησε πάρα πολύ στο να αποδεκτή η κοινή γνώμη την ύπαρξη των εξωγήινων. Και αυτό ήθελαν οι «ΗΠΑ».
Τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως τα βλέπουμε και ούτε έτσι όπως τα υποπτευόμαστε είναι εντελώς διαφορετικά. (Ευτυχώς μπορώ να πω..)!
Ένας σχιζοφρενής λαμβάνει κάποια μηνύματα ή ζει κάποιες καταστάσεις στις οποίες τις καταχωρεί μαζί με τα αληθινά γεγονότα που βιώνουν οι υπόλοιποι άνθρωποι.
Δεν μπορεί να καταλάβει τις ψευδαισθήσεις του γιατί τις βιώνει «πραγματικά» στο μυαλό του.
Έτσι λοιπόν και εμείς αναλύοντας κάποιο γεγονός κατευθυνόμαστε σε κάποια συμπεράσματα, όταν όμως μαζί με τις αληθινές πληροφορίες διοχετεύονται και ψεύτικες πληροφορίες έχουμε ως αποτέλεσμα ένα ψευδές μοντέλο στο μυαλό μας.
Και αυτό γιατί πολλές φορές χρησιμοποιούμε κάποιο αληθινό γεγονός για να στηρίξουμε κάποιο φανταστικό η ψευδές. Αυτό είναι συνηθισμένο φαινόμενο.
Μόνη λύση είναι η διασταύρωση των πληροφοριών και η εκτίμηση τους.
Επίσης σε μια έρευνα πρέπει να δούμε αν τα αποτελέσματα ταιριάζουν μεταξύ τους έτσι ώστε να συμπληρώνουν το παζλ. Δεν πρέπει να σχηματίζουμε από πριν άποψη. Η άποψη σχηματίζεται στο τέλος αφού η διασταύρωση των πληροφοριών μας θα οδηγήσει εκεί.
Αυτά τα αναφέρω καθαρά για όσους πραγματοποιούν έρευνες σε παρόμοια γεγονότα με σκοπό την «αποκάλυψη» της αλήθειας.

Νευρωτικός είναι ο άνθρωπος που χτίζει κάστρα στον αέρα. Ψυχωτικός είναι εκείνος που ζει μέσα σ' αυτά και ψυχίατρος αυτός που παίρνει τα νοίκια. Jerome LawrenceΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 15:07:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Dr. psychologos (ωραίο nickname) πολύ ωραια και πολύ σωστά αυτά που μας αναφέρεις για το πώς θα πρέπει κανείς να σκέφτεται και να πράττει όταν ερευνά κάτι , αλλά εγώ δεν κατάλαβα την άποψη σου στο συγκεκριμένο ζήτημα.
Μετά απο τις έρευνες που έκανες που κατέληξες;
Ήταν τελικά απάτη ή υπάρχει και αλήθεια στην όλη ιστορία;

Φίλε prometheas θα αναμείνουμε και λάβε υπόψη σου το πολύ σημαντικό ερώτημα που έθεσε ο beyond.

Edited by - omega on 12/11/2003 15:09:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 15:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Ψυχολόγε

Έπεδή η θεωρια σου ειναι λίγο περίεργη (οχι σαν αρχή γιατι ειναι αρκετά διαδεδομένη) οταν προσπαθούμε να την εφαρμόσουμε στο θέμα μας, θα ήθελα να μας αναφέρεις και να παρουσιάσεις τις αποδείξεις που ισχυρίζεσαι οτι έχεις και συνηγορούν στην αποδοσχή της. Εγώ οπως αναφερα μερικά θεματα παραπάνω θα μαζέψω οτι ξερω και θα τα παρουσιάσω εδώ με ενα εκτενές κειμενο. Νομιζω οτι μπορείς να κανεις κατι παρόμοιο και εαν θελεις το συζητάμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr. psychologos
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 15:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr. psychologos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω να απαντήσω προκαταβολικά.
Αν και η ουσία δεν είναι το αποτέλεσμα των ερευνών μου αλλά οι αποδείξεις.
Ναι πράγματι το γεγονός συνέβη από τους ίδιους τους ανθρώπους των μυστικών υπηρεσιών. Το σκάφος ήταν γήινης κατασκευής και δεν υπήρξε ποτέ αληθινός εξωγήινος. Όλα ήταν φτιαχτά σαν μια ταινία. Οι ίδιοι άφησαν να βγει προς τα έξω δήθεν «άθελα» τους. Να πειστεί η κοινή γνώμη για την ύπαρξη εξωγήινων. Δυστυχώς μετά από αρκετή έρευνα τα στοιχεία που βρήκα καταλήγουν εκεί. Για τους λόγους αυτούς σε μελλοντικό μου μήνυμα θα σας παραθέσω τα στοιχεία που μπορούν να ερευνηθούν από οποιοδήποτε θέλει να ψάξει αυτό το θέμα. Πρώτα όμως θα πρέπει να ανατρέξω στις σημειώσεις μου για να μπορέσω με απόλυτη ακρίβεια να παραθέσω τις πληροφορίες μου(για ονόματα, αριθμούς κλπ).
Βέβαια μην περιμένετε να γεμίσω δεκάδες σελίδες για ευνόητους λόγους.
Φυσικά δεν αναφέρομαι σε θέματα συνομωσίας που διαβάζουμε καθημερινά στο internet..
Πρέπει να παραδεχτώ πως κάποτε πίστευα σε επισκέψεις των ΑΤΙΑ στη γη. Ώσπου κάποια στιγμή για κάποιους λόγους μπήκα σε μια έρευνα για το συγκεκριμένο θέμα.
Με λίπη μου όμως διαπίστωσα πως όλα όσα πίστευα μέχρι τότε δεν έστεκαν στην πράξη.
Δεν μαρεσει να «προ λαλώ» το τέλος μιας άποψης, γιατί μεγάλη σημασία έχουν η αποδείξεις που την στηρίζουν. Σε επόμενο μήνυμα θα αναφέρω την άποψη μου και τα παραδείγματα που την στηρίζουν.
Πάντως θα ήθελα πολύ να μάθω και τις δικές σας απόψεις για το θέμα και να τις μοιραστούμε μαζι.

Νευρωτικός είναι ο άνθρωπος που χτίζει κάστρα στον αέρα. Ψυχωτικός είναι εκείνος που ζει μέσα σ' αυτά και ψυχίατρος αυτός που παίρνει τα νοίκια. Jerome LawrenceΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 16:10:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OK, αναμένουμε και τις αποδείξεις

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 16:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΠΡΟΜΗΘΕΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΗΝ ΑΥΤΟΨΙΑ ΤΩΝ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ Η ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΒΓΗΚΕ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΨΕΥΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΥ ΔΙΕΞΑΓΟΤΑΝ Η ΑΥΤΟΨΙΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΕΙΧΕ ΣΠΙΡΑΛ ΚΑΛΩΔΙΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΤΑ ΣΠΙΡΑΛ ΚΑΛΩΔΙΑ.
ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ Ο ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΒΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΚΟΙΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΛΑΑΑΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ. ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΣΤΡΑΤΟ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΣΜΟ.ΜΕ ΤΑ ΣΠΙΡΑΛ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.
ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΟΡΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΛΗΘΙΝΗ ΠΤΩΣΗ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ.

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 16:18:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΕ ΠΡΟΜΗΘΕΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΗΝ ΑΥΤΟΨΙΑ ΤΩΝ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ Η ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΒΓΗΚΕ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΨΕΥΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΥ ΔΙΕΞΑΓΟΤΑΝ Η ΑΥΤΟΨΙΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΕΙΧΕ ΣΠΙΡΑΛ ΚΑΛΩΔΙΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΤΑ ΣΠΙΡΑΛ ΚΑΛΩΔΙΑ.
ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ Ο ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΒΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΚΟΙΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΛΑΑΑΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ. ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΣΤΡΑΤΟ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΣΜΟ.ΜΕ ΤΑ ΣΠΙΡΑΛ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.
ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΟΡΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΛΗΘΙΝΗ ΠΤΩΣΗ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ.

respect



Η παρατηρησή σου ειναι σωστη, περισσοτερα εν καιρώ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

yunan
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 11:39:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους yunan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΦΙΛΕ ΠΡΟΜΗΘΕΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΗΝ ΑΥΤΟΨΙΑ ΤΩΝ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ Η ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΒΓΗΚΕ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΨΕΥΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΥ ΔΙΕΞΑΓΟΤΑΝ Η ΑΥΤΟΨΙΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΕΙΧΕ ΣΠΙΡΑΛ ΚΑΛΩΔΙΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΤΑ ΣΠΙΡΑΛ ΚΑΛΩΔΙΑ.
ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ Ο ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΒΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΚΟΙΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΛΑΑΑΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ. ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΣΤΡΑΤΟ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΣΜΟ.ΜΕ ΤΑ ΣΠΙΡΑΛ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.

Sygnwmh file allo to ARPAnet(o progonos toy internet) kai allo sto spiral kalwdio. Nai eixan kai exoun prohgmenh kai agnwsth se mas texnologia alla oxi kai oti sto spirak kalwdio htan texnologia aixmhs xrisimopoioymenh mono apo ton amerikaniko strato.

1.61803398874989484820458683436564...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRySTa
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 20:02:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRySTa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω παλι διαφωνω με τον ψυχολογο αλλα και με τον προτελευταιο φιλο.
Αν θυμαστε καλα οταν το βγαλανε πριν 4 5 χρονια στις ειδησεις βγηκαν την επομενη μερα να το διψευσουν.
Αυτο το βιντεο δεν πεχτηκε φυσικα μονο στην Ελλαδα αλλα και σε ολο τον κοσμο. Ενα τέτοιο βιντεο δεν θα σοκαρε την κοινη γνωμη και θα εφερνε τα πανω κατω σε ολες τισ θρησκειες? Ναι!!! Γιατι λοιπον αυτοι που καναν τις ερευνες την επομενη και το βρικαν ψευτικο δεν τις κανανε μια μερα νωριτερα??
Η ταπεινη μου γνωμη ειναι πως το βιντεο ηταν ψευτικο
αυτοι που το δωσανε το γνωριζανε και για αυτο ακριβως το δωσανε...για να βγουν την επομενη και να το διαψευσουν...να νιωσουμε ολοι "βλακες" που μπορεσαμε και πιστεψαμε κατι τετοιο...ωστε την επομενη φορα που θα συμβει κατι παρομοιο να "μην αφησουμε τουσ εαυτους μας" να ξαναγινουμε βλακες.Δηλαδη και αληθεια να ειναι την επομενη να μην το πιστευουμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 08:34:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγω παλι διαφωνω με τον ψυχολογο αλλα και με τον προτελευταιο φιλο.
Αν θυμαστε καλα οταν το βγαλανε πριν 4 5 χρονια στις ειδησεις βγηκαν την επομενη μερα να το διψευσουν.
Αυτο το βιντεο δεν πεχτηκε φυσικα μονο στην Ελλαδα αλλα και σε ολο τον κοσμο. Ενα τέτοιο βιντεο δεν θα σοκαρε την κοινη γνωμη και θα εφερνε τα πανω κατω σε ολες τισ θρησκειες? Ναι!!! Γιατι λοιπον αυτοι που καναν τις ερευνες την επομενη και το βρικαν ψευτικο δεν τις κανανε μια μερα νωριτερα??
Η ταπεινη μου γνωμη ειναι πως το βιντεο ηταν ψευτικο
αυτοι που το δωσανε το γνωριζανε και για αυτο ακριβως το δωσανε...για να βγουν την επομενη και να το διαψευσουν...να νιωσουμε ολοι "βλακες" που μπορεσαμε και πιστεψαμε κατι τετοιο...ωστε την επομενη φορα που θα συμβει κατι παρομοιο να "μην αφησουμε τουσ εαυτους μας" να ξαναγινουμε βλακες.Δηλαδη και αληθεια να ειναι την επομενη να μην το πιστευουμε.




Φιλε μου εισαι πολύ σωστός..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 12:49:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε/η KRySTa δεν έχω καταλάβει που διαφωνείτε με τον Dr. psychologos αφού στα γραφόμενα του δεν φαίνεται να υποστηρίζει πουθενά ότι το βίντεο ήταν αυθεντικό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 15:15:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TO ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΒΙΝΤΕΟ ΙΣΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΙΚΟ, ΑΛΛΑ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΡΙΣΚΑΡΑΝ ΝΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥΣΑΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΔΙΑΡΕΥΣΕΙ. ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΕΘΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΤΟ ROSWELL ΕΠΕΣΕ ΕΞΩΓΗΙΝΟ ΣΚΑΦΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΕΙΔΑΝ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΤΡΗΜΙΑ ΤΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΑΚΟΥΝ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΟΤΕ.....

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRySTa
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 20:29:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRySTa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


o psyxologos an den kano lathos mas leei oti oi "mystikes yphresies" theloyn me to na arnoynte pragmata na mas kanoyn na pistepsoyme perisotero...ego leo to akribos antitheto

Edited by - KRySTa on 14/11/2003 20:32:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRySTa
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 20:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRySTa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sorry
quote:
Μετά από καθημερινή μελέτη και έρευνα έφτασα στο σημείο που πραγματικά διαπίστωσα με αποδείξεις πως το όλο θέμα είχε ως σκοπό να αποδεχτεί η κοινή γνώμη τις επισκέψεις εξωγήινων όντων στον πλανήτη μας.
Πως μπορείς να κάνεις κάποιον να σε πιστέψει;
Πολύ απλά χρησιμοποίησαν την μέθοδο της απόκρυψης στοιχείων.
Αποκρύπτοντας κάποια στοιχεία δίνεις την εντύπωση στα «θύματα σου» πως η πραγματική αλήθεια δεν είναι αυτή που τους διατυπώνεις δημόσια αλλά ακριβώς η αντίθετη πλευρά, έτσι παραπληροφορείς τους απέναντι χωρίς να το καταλαβαίνουν κάτι το οποίο είναι ασφαλές και το πετυχαίνεις αρκετά εύκολα χωρίς να σε υποπτευθούν.
Έτσι τους ωθείς στο σημείο που θέλεις χωρίς να φαίνεσαι.
Αυτό λοιπόν έκαναν οι μυστικές υπηρεσίες την περίοδο του ψυχρού πολέμου.
Η κοινή γνώμη πίστεψε το γεγονός περισσότερο όταν οι ίδιοι οι «αμερικάνοι» το αρνήθηκαν. Και αυτό τους ωφέλησε αρκετά.
Οι εξωγήινοι ήταν η μάσκα για πολλά «εγκληματικά» πράγματα που συνέβησαν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr. psychologos
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 09:34:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr. psychologos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δέχομαι τις αντίθετες γνώμες αλλά συνεχίζω να πιστεύω τα όσα έχω γράψει. (και αυτό γιατί όλα τα στοιχεία κλείνουν προς τα εκεί). Η αλήθεια όσο και περιεργη αν φαίνετε είναι πραγματική.
Δυστυχώς στην περίοδο του ψυχρού πολέμου έγιναν πολλά πειράματα σε ανθρώπους και φυσικά χωρίς να το γνωρίζουν. Το πρώτο στάδιο ξεκίνησε σε επίσημα νοσοκομεία, παρέχοντας ραδιενεργές ουσίες σε αρρώστους. Μάλιστα αυτό έχει τεκμηριωθεί και από το "Μετροπολιταν Νοσοκομείο της Νέας Υόρκης". Το δεύτερο στάδιο έχει σχέση με απαγωγές που έγιναν από εξωγήινους και τα θύματα τους όταν επέστρεψαν είπαν πως οι εξωγήινοι τους έκαναν ιατρικές εξετάσεις και διάφορα πειράματα. Δυστηχώς ποτέ αυτά δεν έγιναν από εξωγήινους αλλά από μυστικές υπηρεσίες με κάλυψη την θεωρία των εξωγήινων.(Μου θυμίζει λίγο X-files)
Και μην ξεχνάμε μιλάμε για μια περίοδο κατασκοπίας, μια μάχη των 2 μεγάλων δυνάμεων. Εμφανίσεις των "δήθεν" ΑΤΙΑ βόλευε την κατάσταση έτσι κανείς δεν μπορούσε να τους ενοχοποιήσει και να τους κατηγορήσει τους πως συμμετείχαν σε αποστολές κατασκοπίας στην πρώην Σοβιετική Ένωση. Τα "καινούργια" αεροσκάφη ή ΑΤΙΑ όπως θέλουν να το ονομάζουν μερικοί έπαιρναν μέρος σε τέτοιου είδους αποστολές. Όταν η Γερμανία έχασε τον πόλεμο όλα τα έγραφα και η σημειώσεις έπεσαν στα χέρια αμερικανών πρακτόρων και αυτό που δεν πρόλαβε να υλοποιήσει η Γερμανία το κατάφερε σε ένα σημείο η "Αμερική". Εννοώ δηλαδή πως η κατασκευή τέτοιων αεροσκαφών η αλλιώς ιπτάμενων αντικειμένων ξεκίνησε από σχέδια Ιταλών επιστημών που έπειτα συνεργάστηκαν με τους Γερμανούς.
Κάπως έτσι ξετυλίγεται το κουβάρι που λέγετε "ΑΤΙΑ". Κάθε διαφωνία δεχτή.
Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά και τα περιληπτικά στοιχεία που σας παραθέτω λόγου φόρτου εργασίας δεν μπορώ να γράφω συχνά στο forum.

Συμφωνώ πως το video είναι ψεύτικο.
Και μάλιστα όποιος θέλει ας το κατεβάσει απτό server το έχω ανεβάσει προσωρινά. Είναι 59mb.
http://www.edu.teiath.gr/Autopsy.avi

Νευρωτικός είναι ο άνθρωπος που χτίζει κάστρα στον αέρα. Ψυχωτικός είναι εκείνος που ζει μέσα σ' αυτά και ψυχίατρος αυτός που παίρνει τα νοίκια. Jerome LawrenceΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRySTa
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 20:26:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRySTa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ψυχολογε
εχεις ακουσει οτι ο χιτλερ ειχε στειλει ερευνητες στην ελλαδα,την αιγυπτο,το θιβετ...και παει λεγοντας?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΥΦΕΩΝΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 21:44:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΥΦΕΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχετικα με την λεξη ελευθερια στα συντριμια!
απο οτι παρατηρησα η λεξη εχει γραφτει ' ΕΛΕΦΘΕΡΙΑ' και οχι 'ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ'

μπορει καποιος που εχει ασχοληθει με τα αρχαια ελληνικα να μας πει
αν τα αρχαια χρονια η λεξη αυτη γραφοταν και με φ αντι για υ μετα το εψιλον?
ακομα παρατηρησα οτι στο βιβλιο του λευκοφρυδη ΣΤΑΓΥΡΩ-Ε αναφερει γραμματα στην αμερικη που ειχαν βρεθει και τα οποια αν τα γυρισουμε αναποδα ειναι ομοια με τα ελληνικα!
η εν λογω επιγραφη εχει γραφτει ωστε να διαβαζεται απο αριστερα προς τα δεξια! λετε να υπαρχει συσχετισμος?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STAGYROS
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 22:16:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STAGYROS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ/ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ.ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΤΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ? ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΕΙΝΑΙ 100% ΚΑΘΑΡΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ.ΕΝΑ ΜΕΤΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΓΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΟΥΝ ΣΕ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 08:20:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και για το σκάφος στους λόφους του San Augustin ?? Γιατί φίλοι μου εκεί είναι (ήταν) ολα τα λεφτά .

ΑΥΤΟ ΦΙΛΕ ΠΡΟΜΗΘΕΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙ΄ΑΥΤΟ?

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy