ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2006, 01:46:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν το 2. πρέπει να είναι το The Swan Princess του Hans Cristian Andersen, για τα άλλα θα το ψάξουμε!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amyntas
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2006, 02:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amyntas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος amyntas  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος amyntas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1)Taro ο γιος της δρακαινας]
2)Το δασος των κύκνων


3)Ναυσικα της κοιλαδας των ανεμων
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Phantom Duck
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2006, 03:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom Duck  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίσης, το 1ο ίσως να είναι και τα "Κινέζικα παραμύθια" ή αλλιώς "Manga Nippon Mukashi Banashi"

Το άλλο που λές πρέπει να είναι το Mahou Shoujo Lalabel
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=1486

Edited by - Phantom Duck on 21/12/2006 03:21:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 10:39:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή ψιλομπερδεύτηκα, το "Δάσος των κύκνων" και το "The swan princess" είναι το ίδιο παραμύθι?
Αν θυμάμαι καλά πάντως στο παραμύθι γινόταν αναφορά - ειδικά στην αρχή περίπου - για ένα δάσος αλλά δεν θυμάμαι και πολλά μετά από τόσα χρόνια.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cold_ethyl
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2006, 02:55:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cold_ethyl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ Dying_Incubus

Μάλλον για το ίδιο παραμύθι μιλάμε, αν και αυτό το σκηνικό με τα παιδία που γέννησε δεν μου θυμήζει κάτι... Αν θυμηθείς τίτλο, please let me know!!!
Σπάω το κεφάλι μου αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ τίτλο για κανένα απ'όσα ανέφερα :(
Και που δεν έχω ψάξει... Αλλά χωρίς να ξέρω τίτλους είναι σαν να ψάχνω βελόνα στ'άχυρα...
Μια ερώτηση προς όλα τα μέλη.... μήπως αυτό το παιδικό που αναφέρω με τις μέδουσες ήταν κάποιο επεισόδιο του Captain Harlock;;; Θυμάμαι να έχει κάποιον χαρακτήρα σαν τον Harlock, αλλά ίσως και να τα έχω μπλέξει :(:(:(:(
Βοηθάτε μεεε

Α και για να μπούμε και λίγο στο κλίμα, Καλά Χριστούγεννα σε όλους!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cold_ethyl
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2006, 03:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cold_ethyl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά, τελείως άκυρο το προηγούμενο post... Κάτι είχε πάθει ο explorer μου και την νέα σελίδα (28) δεν την εμφάνιζε καθόλου. Μου την εμφάνισε ΑΦΟΥ έκανα το post (Grrr) Μόλις είδα τις απαντήσεις σας παιδιά, αρχίζω ψάξιμο αμέσως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Merry Christmas to everyone!!

quote:

Ευχαριστώ Dying_Incubus

Μάλλον για το ίδιο παραμύθι μιλάμε, αν και αυτό το σκηνικό με τα παιδία που γέννησε δεν μου θυμήζει κάτι... Αν θυμηθείς τίτλο, please let me know!!!
Σπάω το κεφάλι μου αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ τίτλο για κανένα απ'όσα ανέφερα :(
Και που δεν έχω ψάξει... Αλλά χωρίς να ξέρω τίτλους είναι σαν να ψάχνω βελόνα στ'άχυρα...
Μια ερώτηση προς όλα τα μέλη.... μήπως αυτό το παιδικό που αναφέρω με τις μέδουσες ήταν κάποιο επεισόδιο του Captain Harlock;;; Θυμάμαι να έχει κάποιον χαρακτήρα σαν τον Harlock, αλλά ίσως και να τα έχω μπλέξει :(:(:(:(
Βοηθάτε μεεε

Α και για να μπούμε και λίγο στο κλίμα, Καλά Χριστούγεννα σε όλους!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2006, 12:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου cold_ethyl, ίσως μιλάμε για το ίδιο παραμύθι όντως - έστω και με κάποιες διαφορές λόγω του οτι έχουν περάσει χρόνια και μπορεί να μην θυμόμαστε όλες τις λεπτομέρειες.
Δυστυχώς στον τίτλο κολλάει κι εμένα το μυαλό μου και δε μπορώ να σου πω τον τίτλο, αν όμως μου έρθει ξαφνικά στο μυαλό φυσικά και θα στον πω!

Νομίζω όμως πως ο τίτλος είναι αυτός που είπε ο φίλος amyntas στο τελευταίο του μήνυμα:

"Το δάσος των κύκνων"

Σου θυμίζει κάτι?
Εμένα μου κολλάει αρκετά για να πω την αλήθεια...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amyntas
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2006, 13:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amyntas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος amyntas  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος amyntas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο αυθεντικος τιτλος του ειναι Sekai Meisaku Douwa: Hakuchou no Ouji ¨
Ο αγγλικος :The Wild SwansΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nikos77
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2006, 23:33:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikos77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gallactica.Σας λεει κατι?Αρχες του '80 νομιζω οτι παιζοταν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2006, 01:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και Galactica επεισόδια αν θες έχει το site που παρέθεσα πιο πάνω
Καλή Χρονιά εύχομαι σε όλους!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Olivia
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2007, 13:35:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Olivia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή Χρονιάααααααααααααα!!!!Με περισσότερα παιδικάααα!(Παρεπιπτόντως ρε παιδιά τι είναι αυτά τα πράγματα που βλέπουν σήμερα τα παιδάκια ... βασικάη αλήθεια είναι οτι ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ παιδικά αλλά κάθονται και λιώνουν στο PS2 και στα υπολογιστοπαιχνίδια ... κρίμα είναι !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Olivia
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2007, 13:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Olivia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
α!PANXROMANA ευχαριστώ πολύ!!! μόλις μπορέσω θα κατεβάσω ό,τι μπορώ !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Phantom Duck
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2007, 09:37:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom Duck  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όποιος θέλει μπορεί να κατεβάσει τη Ναυσικά που προαναφέρθηκε

Από εδώ http://www.dryfire.org/AHQ/ !!

Edited by - Phantom Duck on 06/01/2007 09:38:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimasat
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2007, 19:08:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimasat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο torrentspy υπαρχει ο ταρο ο γιος της δρακαινας στα ελληνικα!!!

http://www.torrentspy.com/torrent/935569/Taro_O_Yios_Ths_Drakainas_aviΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φραουλόπουλο
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2007, 22:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φραουλόπουλο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1.Τα φραουλόπουλα τα θυμάστε?

2.Τις ιστορίες της Αντιλόπης ή κάτι τέτοιο (The Borrowers στα αγγλικά) με κάτι μικρά ανθρωπάκια που ζούσαν μέσα στα σπίτια των ανθρώπων και έτρωγαν πουτίγκα?

3.Την ιστορία με ένα κοριτσάκι που την έδιωξε η μητριά του από το σπίτι, και την έσωσαν οι 12 μήνες και είχε και ένα δαχτυλίδι και το πέταγε κάθε φορά που χρειαζόταν βοήθεια?

4.Ένα παιδικό που ήταν δύο παιδάκια που ταξίδευαν πίσω στο χρόνο?

5.Ένα ρώσικο με ένα λύκο που κυνηγούσε το λαγό?

6.Το ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΩΣ ΚΑΠΟΤΕ?
Τι ήτανε, καλοκαίρι, χιονιάς, ίσως χτες ή και προχτες
Νατανε κάπου αλλού ή σε μάς, κάπου κάπως κάποτε.

7.Το παρακάτω τραγουδάκι τι σας λέει?
Λέγαν όλοι τους πως δεν θα πετάει και ο κόπος μας χαμένος θε να πάει,
Μπουμ μπουμ τσάφα τσάφα κι επιμονή, στον ουρανό τρελλό πουλί.

8.Θυμάμαι αμυδρά ένα παιδικό που τα παιδάκια έμπαιναν από μια χρωματιστή τρύπα στο πάτωμα και πήγαιναν σε ένα μαγικό κόσμο.

9.Ποιος δεν έβλεπε το Νάρνια? Μεγάλο κόλλημα.

10.Αυτό το τραγουδάκι?
Έπεσα, χτύπησα, έ και τι μ'αυτό,
Οι φίλοι μου ας ειν καλάααααααα.
Τάδε, Ρόμπαρτ, Τζίμ, Μπέτυ και Μιμή
Θα μαστε μαζί.

Φίλοι έχω πάθει σοκ με αυτό το φόρουμ. Το καλύτερο ever.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gpanos
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2007, 21:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gpanos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και χρόνια πολλά
Φραουλόπουλο κυρίως αυτό με τους 12 μήνες το θυμήθηκα.
Χαίρομαι που στο παρόν νήμα βλέπω παιδιά που συμμετέχουν και στην animeclipse.com.
Amyntas μπορείς σε παρακαλώ να ξανανεβάσεις το Grand Prix No Taka?


Edited by - gpanos on 07/01/2007 21:25:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Olivia
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 13:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Olivia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φραουλόπουλο αυτό με τους 12 μήνες το θυμάμαι και θα μου μείνει και αξέχαστο που ήταν μία κοπελίτσα πουε είχε μία μητρια κακιά και μία αδερφή κακιά και έφυγε μία μέρα και πήγε σε μία παγωμένη λίμνη και όταν έφτασαν οι κακιές η κοπέλα έριξε το δαχτυλίδι και εμφανίστηκαν κάτι θεοί πάνω στην παγωμένη λίμνη και της έβαλαν θυμάμαι κάτι σαν στέμα και μεταμόρφωσαν τη κακιά μητριά και τη κόρη της σε αγριόσκυλα!!!!!Τις καταράστηκαν!!Αχ τι μου θύμησες!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fallen_angel82
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 14:36:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fallen_angel82  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
dimasat είσαι μέγιστος!!!
Ο Τάρο είναι από τα αγαπημένα μου παιδικά. Να'σαι καλά!!!
Καλή χρονιά σε όλους!!!

Love has no boundary
No limit no wall
When love is the reason
Even angels fallΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Olivia
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 16:33:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Olivia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το παραμύθι τελικά είναι το "Οι δώδεκα Μήνες" και είναι αυτό :

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Twelvemonths.jpg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φραουλόπουλο
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 18:02:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φραουλόπουλο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Thanx Olivia.
Επίσης θυμήθηκα άλλα 3 παιδικά.

1.Ένα ρώσικο, με ένα σκύλο που δεν είχε ομιλίες, ήταν πολύ παλιό.
2.Ένα που ήταν 2 παιδάκια που τραγουδούσαν συνέχεια παπιβόλ παπιβόλ.
3.Ένα με μία ομάδα ζώων που είχαν για αρχηγό τους μία κουκουβάγια που την έλεγαν Σοφούλη.

Σας θυμίζουν κάτι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nightwish
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 21:08:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nightwish  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, παιδιά, γειά σας και καλή χρονιά! Δεν ξέρω αν κάποιος το έχει δημοσιεύσει ήδη, δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα posts, αν όχι πάντως είμαι σίγουρη ότι πολλοί από εσάς θα τρελαθείτε μόλις πάτε στην επόμενη διεύθυνση...

http://www.greek-movies.com/

ψάξτε στις σειρές

"Είναι μία, μόνο μία..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Katrina
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2007, 06:59:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Katrina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενημερωστε με για κατι. Η φρουτοποιοια ειναι το ιδιο παιδικο με την φρουτοπαρεα? Παντως τα δορυφορικα καναλια της ερτ ξαναπροβαλλουνε αρκετα παλια παιδικα κατα διαστηματα. Ξερετε οτι την προηγουμενη εβδομαδα το καναλι 0-6 εβαλε μια ταινια με τον φρου φρου? Δυστυχως το προλαβα 5 λεπτα πριν τελειωσει αλλα ποιος ξερει μπορει να το ξαναβαλει συνηθως αυτο κανει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Katrina
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2007, 13:14:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Katrina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον dogtanian τον εβαλε προσφατα σε 2 dvd μια εφημεριδα και ετσι τον αγορασα απο εκει και τον θυμηθυκα και εγω. Οσο για την lovely Sara εκτος απο το εργο με την Sirley Tample βρηκα και αγορασα μια σειρα cartoon με αυτο το θεμα παραθετο μια φωτογραφια παρακατο. Δεν ξερω αν εχει προβληθει στην Ελλαδα, το θυματε κανενας?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ulver
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 04:11:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ulver  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πωωωω...

Ο αλλος εβαλε εικονα απ τα κινεζικα παραμυθια, με το παιδακι στον δρακο που δεν ειχε τελος η ουρα του.

Τελικα παιζει πουθενα να κατεβασουμε την ελληνικη εκδοση του τραγουδιου στο τελος της σειρας Σαγμα;

πιες πιες της ταραχης το κρασι.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ulver
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 04:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ulver  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


7.Το παρακάτω τραγουδάκι τι σας λέει?
Λέγαν όλοι τους πως δεν θα πετάει και ο κόπος μας χαμένος θε να πάει,
Μπουμ μπουμ τσάφα τσάφα κι επιμονή, στον ουρανό τρελλό πουλί.


μπουμ μπουμ τσαφα τσαφα μπουμ μπουμ
τσαφα τσαφα μπουμ μπουμ
τσαφα τσαφα τσα

μπουμ μπουμ

Τελικα πετουσε
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimasat
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2007, 14:43:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimasat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O reksio!Τον θυμάστε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phantom Duck
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2007, 16:11:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom Duck  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τελικα παιζει πουθενα να κατεβασουμε την ελληνικη εκδοση του τραγουδιου στο τελος της σειρας Σαγμα;

πιες πιες της ταραχης το κρασι.....


ΣΤην αμέσως προηγούμενη σελίδα (27) είχα κάνει post για το Les Mondes Engloutis (sagma), με links που μπορείς να κατεβάσεις το τραγούδι. Έβαλα και εικόνα για να το αναγνωρίζει ο κόσμος πιο εύκολα.

Edited by - Phantom Duck on 29/01/2007 16:14:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iphigeneia
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2007, 21:59:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iphigeneia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΦΡΟΥΤΟΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΗΡΩΕΣ ΚΟΜΙΚ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ Ο ΕΥΓΕΝΙΟΣ ΤΡΙΒΙΖΑΣ (Ο ΑΙΜΙΛΙΟΣ ΤΟ ΜΗΛΟ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ)ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΛΕΓΟΤΑΝ ΦΡΟΥΤΟΠΑΡΕΑ.
ΠΑΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iphigeneia
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2007, 22:09:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iphigeneia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟΝ ΤΑΟ ΤΑΟ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΠΑΝΤΑ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zouzouxi
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2007, 00:17:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zouzouxi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τον Τάο Τάο: http://www.youtube.com/watch?v=5M90euhPjnA.

Για Φρουτοπία (καμία σχέση με φρουτοπαρέα):http://www.greek-movies.com/.

Τέλος, ο reksio ήταν το αγαπημένο μου παιδικό: http://www.nostalgia.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=103&Itemid=138Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy