ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 Ο Σκοπός της Ψυχής
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 04:13:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο σκοπός της ψυχής σημαίνει να αφουγκραζόμαστε όντας ειλικρινείς με τους εαυτούς μας, ό,τι υπάρχει μέσα μας έτσι ώστε να το κάνουμε κοινή γνώση-ζήσιμο.
Έτσι, ό,τι υπάρχει μέσα θα είναι και έξω...και δε θα υπάρχει όμορφο ούτε άσχημο...απλά ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ και ΜΕΤΟΥΣΙΩΣΗ στο σκοπό της ΨΥΧΗΣ...


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 22:24:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να σου πω την αλήθεια μπερδεύτηκα λίγο.
Θα σου πω ποια σημεία με μπέρδεψαν και αν θες τα αναλύεις λίγο
Όταν λες κοινή γνώση-ζήσιμο.
Το ζήσιμο εντάξει.
Αλλά η κοινή γνώση?
Εννοείς, ότι εμείς ανακαλύπτουμε θα πρέπει να το μοιραζόμαστε
με τους συναναθρώπους μας?
Κατανόηση και μετουσίωση...χμ!
Σαν να λέμε,κατανοώ τον εαυτό μου άρα και τους άλλους?
Άρα αφού κατανοώ και μετουσιώνομαι,φτάνω σε κάποιο επίπεδο απόλυτης γαλήνης και ευτυχίας?
Ελπίζω να μη σε κούρασα.
Έυχαριστώ!

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 05:17:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Και όπως είπε, κάποιος κάπου κάποτε "Μετά απο το χορευτικό παραλήρημα" (της ατμα συμπληρώνω εγώ), συνεχίζουμε.
---
Ελευθερία,
λέγοντας κοινή γνώση, κοινό ζήσιμο, εννοω, να μοιράζουμε απλόχερα αυτό το ΦΩΣ που αγγίζουμε (όσοι το καταφέρνουν) και να μη το κρατάμε εγωιστικά, διαλαλώντας οτι είμαστε φωτεινοί, είμαστε το ένα, είμαστε το άλλο, αλλά οι πράξεις μας να δείχνουν το αντίθετο.
Ας ακούσουμε όμως και τις απόψεις άλλων.


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

Edited by - reptilesalonica on 15/02/2004 05:18:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 06:10:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
λέγοντας κοινή γνώση, κοινό ζήσιμο, εννοω, να μοιράζουμε απλόχερα αυτό το ΦΩΣ που αγγίζουμε (όσοι το καταφέρνουν) και να μη το κρατάμε εγωιστικά, διαλαλώντας οτι είμαστε φωτεινοί, είμαστε το ένα, είμαστε το άλλο, αλλά οι πράξεις μας να δείχνουν το αντίθετο.

Το κακό φίλε Γρηγόρη είναι οτι υποθέτουμε πολύ (we assume too much αγγλιστή). Δηλαδή υποθέτουμε οτι αυτό που αγγιζουμε είναι το "φως", υποθέτουμε οτι αυτό είναι το "φως" και για τον υπόλοιπο κόσμο, υποθέτουμε οτι κι αυτοι θα το δουν σαν "φως" και θα το δεχτουν. Υποθέτουμε...κι αυτη ίσως είναι η μεγαλύτερη αυταπάτη της ανθρωπότητος.

Ακόμη με το που πιστεύουμε οτι βρήκαμε το "φως" χάνουμε κάθε ρευστότητα, απολιθοποιούμαστε και χανουμε κάθε πραγματική επαφη με τον κόσμο και χανόμαστε σαν οντότητες. Το δαδί φωτίζει μόνο το σημείο που βρίσκεται και 'μεις βλέπουμε μόνο αυτό και τιποτ' αλλο γύρω μας.
Κάτι λείπει απ' το φως...το σκοτάδι...η αντίφαση. Κι όλος ο κόσμος είναι μια αντίφαση.

Επειδή καναμε μια διαδρομη και βρήκαμε κάτι που γυαλίζει δε σταματάμε.
Χάνουμε τη κίνηση, χάνουμε το ταξίδι.
Και είναι ένα ταξίδι που ο καθένας πρέπει να κάνει μόνος του και δεν υπάρχουν σωστές και λάθος διαδρομές. Γιατί το να δίνεις κάτι σε κάποιον που δεν το 'χει ζητήσει δεν το 'χει ψάξει απο μόνος του είναι δωρο άδωρο. Αυτο που για σενα είναι πολύτιμο σ'αυτον θα είναι αναλώσιμο.

Ξερεις γιατι μπορει να μας αρεσει κάτι που διαβαζουμε;
Γιατί στέλνει δόνηση σε κάτι που υπάρχει ήδη μέσα μας,
αλλά για 'κεινη τη στιγμή μονον. Αμα δεν το βιώσουμε, δε γίνει συνείδηση δε σημαίνει απολύτως τιποτα.


Seeking...Looking...
Listening...
Always moving on...


Edited by - 1900 on 15/02/2004 06:12:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 03:22:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Καραγκιόζης αν θέλεις να ξέρεις είναι η ψυχή της Ελλάδος, είναι το σύμβολο του τίμιου και φτωχού Έλληνα που αγαπάει τη χώρα του και προσπαθεί να τα βγάλει πέρα σε πείσμα αυτών που τον πολεμάνε (να πώ βλέπε ατμα?)
Έκανες και τοπικ σχετικό τρομάρα σου!...
Τελικά τόση κακία τι την κάνεις??...
Βγάζοντας όλα αυτά απο το τραγελαφικό κεφάλι σου νομίζεις πως θα με κάνεις να θυμώσω επειδή με χαρακτήρισες Καραγκιόζη?...
Είσαι πολύ μικρή για να καταφέρεις κάτι τέτοιο...
Ελα πρώτα στο επίπεδο που βρίσκομαι, μάθε να κάνεις διάλογο και μπορεί να σου δώσω σημασία...
---
quote:
εκανες τοσο κοπο να κλεψεις το φως και τωρα λες πως ηθελα να το κρατησω για μενα;;;;

Αν όντως ποτέ σου είχες κάποια σχέση με το ΦΩΣ...θα γνώριζες πως, το ΦΩΣ δεν ανήκει σε κανέναν...μπορεί να το αγγίξει όχι αυτός που το παινεύεται αλλά αυτός που όντως καταφέρνει να το αγγίξει και έπειτα αυτό θα τον ελευθερώσει σε μια θάλασσα αγάπης για όλα τα όντα...αλλά τώρα ακριβώς αυτή τη στιγμή εκδηλώθηκε όλη σου η ζήλεια και η κακία...
Κρίμα...να την έχεις και να την χαίρεσαι...εγώ όσο με βρίζεις, τόσο θα σου εύχομαι να γίνεις καλύτερη απο τον καθημερινό ποταπό εαυτό που δε χάνεις ευκαιρία να επιδεικνύεις.
quote:
θα σου συνιστουσα να μαθει να σεβεσαι τη φυση πρωτα και μετα να δινεις συμβουλες....

Δεν είσαι σε θέση να συγκρατήσεις τον ανασφαλή εγωπαθή-εγωκεντρικό εαυτό σου, εμένα θα συμβουλέψεις?ΧΑΧΑ!...Είσαι πολύ μικρή-στο ξανάπα
quote:
αν θα σταματησω απο το φορουμ θα ειναι μοναχα επειδη θα εχω αηδιασει απο την ελεεινη παρουσια σου ως καχεκτυπο μου(αυτο που παλι...φανερα δεν ειπες....ειναι ποσο πολυ θελεις να εισαι μεσα μου....)

Ειλικρινά ατμα, σε λυπάμαι...δε περίμενα οτι μπορείς να φτάσεις τόσο χαμηλά...Αυτά τα μηνύματά σου κάνε τα κορνίζα και βλέπε τα κάθε πρωί, να σου θυμίζουν ποια κατά βάθος εισαι...
---
quote:
ο σκοπος της ψυχης σου ειναι να λερωσεις την καθαρια ψυχη μου+το κανεις μια χαρα..../

Τόσο καθαρή που ο καθένας θα το αναγνώριζε...εκτός απο σένα...ΒΕΒΑΙΑ...εσυ είσαι η "ιέρεια"...να γελάσω τώρα ή να το τυλίξω να το κατασπαράξω στο δρόμο?
Τελικά εσένα όταν σε φτύνουν κολλάς πιο πολύ έτσι?
Εγώ όμως (ευτυχώς πρόλαβα και το δήλωσα):
Εκεί που φτύνω, δε γλύφω...


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 03:41:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το κακό φίλε Γρηγόρη είναι οτι υποθέτουμε πολύ (we assume too much αγγλιστή). Δηλαδή υποθέτουμε οτι αυτό που αγγιζουμε είναι το "φως", υποθέτουμε οτι αυτό είναι το "φως" και για τον υπόλοιπο κόσμο, υποθέτουμε οτι κι αυτοι θα το δουν σαν "φως" και θα το δεχτουν. Υποθέτουμε...κι αυτη ίσως είναι η μεγαλύτερη αυταπάτη της ανθρωπότητος.

Αγαπητέ 1900, όντως υποθέτουμε φίλε μου, αλλά το να φτάσουμε σε μια καλύτερη κατάσταση δεν είναι απο μόνο του θετικό βήμα?
Οκ αφού δε δέχεσαι ό,τι λέω για το Φως, ας το ονομάσω εξελικτική πορεία της ΨΧς.
---
quote:
Ακόμη με το που πιστεύουμε οτι βρήκαμε το "φως" χάνουμε κάθε ρευστότητα, απολιθοποιούμαστε και χανουμε κάθε πραγματική επαφη με τον κόσμο και χανόμαστε σαν οντότητες. Το δαδί φωτίζει μόνο το σημείο που βρίσκεται και 'μεις βλέπουμε μόνο αυτό και τιποτ' αλλο γύρω μας.
Κάτι λείπει απ' το φως...το σκοτάδι...η αντίφαση. Κι όλος ο κόσμος είναι μια αντίφαση.

Εδώ φίλε μου δε θα συμφωνήσω. Όταν κάποιος βρεί το Φως και όχι αυτό που νομίζει οτι είναι "το" ΦΩΣ, τότε αυτός ο άνθρωπος θα φεγγοβολά γύρω του και θα είναι κάτι που δε θα επιδειώκει να το κάνει...
Θα έχει αγγίξει Τον Πατέρα Δημιουργό Του και δεν υπάρχει δαδί εκει.
Εκεί ανοίγουν τα ουράνια και μετουσιώνεται ο Πύρινος Λόγος δια μέσου του φωτιζόμενου
Το σκοτάδι φίλε μου δε λείπει απο το ΦΩΣ, το σκοτάδι υπάρχει όπως και το ΦΩΣ. Όλος ο κόσμος είναι μια αντίφαση μα αυτός που θα καταφέρει να αγγίξει-να γίνει Ένα με το ΦΩΣ...θα βρίσκεται μέσα στον κόσμο αλλά ο κόσμος θα βρίσκεται εντός του γιατί θα εμπεριέχει και θα εμπεριέχεται στο Όλον.


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

Edited by - reptilesalonica on 16/02/2004 03:42:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 03:59:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γρηγόρη, θα θελα να μου πεις τι ακριβώς εννοείς λεγοντας "ΦΩΣ" και πως το συσχετίζεις με τους συνανθρώπους σου
Ελπίζω να μη γίνομαι κουραστικός


Seeking...Looking...
Listening...
Always moving on...


Edited by - 1900 on 16/02/2004 04:05:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 04:42:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γρηγόρη, θα θελα να μου πεις τι ακριβώς εννοείς λεγοντας "ΦΩΣ" και πως το συσχετίζεις με τους συνανθρώπους σου
Ελπίζω να μη γίνομαι κουραστικός

Όχι φίλε μου, πολύ καλά κάνεις και με ρωτάς, γιατί ζούμε σε μια βαβέλ εννοιων και λέξεων οι οποίες κατέχουν διαφορετικές έννοιες μέσα σε κάθε άνθρωπο. Ίσως αυτό θα έπρεπε να κάνουμε πάντα εξ αρχής, να οριοθετούμε τις έννοιες των λέξων όπως τις κατανοούμε, ώστε να γίνεται γόνιμος και ουσιαστικός διάλογος.
Λέγοντας ΦΩΣ, αναφέρομαι στην κατάσταση εκείνη της "Πνευματικής Φώτισης". Στην κατάσταση που λίγοι άνθρωποι έχουν φτάσει: Ιησούς, Βούδας, Σωκράτης κ.α.
Είναι μια κατάσταση όπου αυτός-ο φωτιζόμενος βρίσκεται κοντύτερα στην Ουσία που δημιούργησε οτιδήποτε και κατα συνέπεια, διέπεται απο μια ανώτερου είδους αντίληψη και κοσμοθεώρηση για τον κόσμο-σύμπαν(cosmos).
Στην κατάσταση εκείνη, αυτός-ο φωτισμένος βλέπει τον εαυτό του μέσα στον κσόμο και τον κόσμο μέσα στον εαυτό του.
Ό,τι έχει και κουβαλά μαζί του, είναι το υλικό απο το οποίο είναι δημιουργημένο το άπαν, συνεπώς ο ίδιος γίνεται μετουσιώνεται σε Αγάπη και υπάρχει μέσα στο κάθε τι


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μια
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Netherlands
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 04:57:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Άτμα επειδή βλέπω ότι συνεχίζεται κάτι μέσα στο Φόρουμ που θα χρειαζότανε να σταματήσει και με εκπλήσει που ήδη δεν έχει σταματήσει ή δεν έχει γίνει κάποια επισήμανση απο συντονιστές..

Δεν θα ήθελα να απαντήσω με αποσπάσματα για να τεκηριώσω την απάντηση μου...αλλά όντως όποιος έχει Φτάσει να Δεί και Να Είναι στον Σκοπό της Ψυχής του....Δεν χρειάζεται να το Φωνάζει...
Είναι Απλώς ....και ΣΙΩΠΑΙΝΕΙ....

...δεν βρίζει κατα αυτόν τον τρόπο...

"Πιο πέρα από τον Κόσμο, από το Χρόνο και το Χώρο, απ'όλα όσα κινούνται και αλλάζουν βρίσκεται η Ουσιώδης πραγματικότητα, η Θεμελιώδης Αλήθεια"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 18:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση Γρηγορη. Και συνεχίζω
Πιο πάνω λες:
quote:
να μοιράζουμε απλόχερα αυτό το ΦΩΣ που αγγίζουμε
Απαντώντας πάνω σ'αυτό γράφω:
quote:
Και είναι ένα ταξίδι που ο καθένας πρέπει να κάνει μόνος του και δεν υπάρχουν σωστές και λάθος διαδρομές. Γιατί το να δίνεις κάτι σε κάποιον που δεν το 'χει ζητήσει δεν το 'χει ψάξει απο μόνος του είναι δωρο άδωρο. Αυτο που για σενα είναι πολύτιμο σ'αυτον θα είναι αναλώσιμο.

Ξερεις γιατι μπορει να μας αρεσει κάτι που διαβαζουμε;
Γιατί στέλνει δόνηση σε κάτι που υπάρχει ήδη μέσα μας,
αλλά για 'κεινη τη στιγμή μονον. Αμα δεν το βιώσουμε, δε γίνει συνείδηση δε σημαίνει απολύτως τιποτα.


Δηλαδή το ΦΩΣ είναι ΒΙΩΜΑ και το βίωμα δε μπορεις να το μεταφέρεις.

Τα λόγια χάνονται στους πόρους του αέρα
Τα όμορφα γραπτά, όμορφα καίγονται

Αυτό όμως που μένει...
Αυτο είναι που μετράει

Πιστεύω οτι αυτοί που έχουν την πεμπτουσία μέσα τους δεν το γνωρίζουν
δεν το σκέφτονται, απλά το βιώνουν.
Αυτοι που είναι πιο κοντά στη συμπαντική ουσία είναι τα παιδιά, τα οποίων η αντίληψη δεν έχει ακόμα μολυνθεί απο τις εννοιες που δίνουμε εμείς στα πράγματα. Τα παιδιά βλέπουν τον κόσμο όπως είναι, άπειρο!

Εμείς βλέπουμε απλά ψιγματα απείρου κι αυτά στιγμιαία. Πέρα απ' αυτα τα ψίγματα, όλα τ' άλλα είναι αυθυποβολή. Το μόνο που κάνουμε είναι να φτιάχνουμε την θεωρία της αλήθειας, αλλά δε είμαστε ικανοί να τη ζήσουμε.

Κατ' εμέ, η φράση "βρήκα το φως" ως δήλωση στον εαυτό μας αποτελεί τελμάτωση. Δεν αφήνει περιθώρια, είναι ενα ακόμα κλουβί. Και ξέρω οτι είναι ένα κλουβί απ' το οποίο δυσκολα θέλει κανεις να βγει. Είναι δυνατή η ψευδαίσθηση.
Και ως δήλωση στους άλλους είναι η ανάγκη για οπαδούς, για θαυμασμό.

Όσο για τα άτομα που έχουν καθιερωθεί ως φωτισμένοι εμένα προσωπικά
δε μου λένε τίποτα. Τα σοφά λόγια είναι ευκολα, αλλά με λόγια δεν αλλάζει ο κόσμος.
Η σοφία δεν είναι θόρυβος, είναι σιωπή.
Η σοφία είναι το παιχνίδι και το χαμόγελο του παιδιού
Η σοφία είναι η θάλασσα που σιγά-σιγά τρώει το βράχο...


Seeking...Looking...
Listening...
Always moving on...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 00:58:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τι ειπες παλι καραγκιοζη των φορουμς!
...
κλεφτη

βιαστη ψυχων

υπουλε

μαζοχιστη

υποκριτη
...
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΟ ΦΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ..ΗΛΙΘΙΕ
...
σιχτιρ υποκριτη....
...
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΡΙΖΩ ....ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΕΛΕΙΝΕ ΤΥΠΕ...
...
EΞΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ.....
...
ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ
...
"ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΣΟΟΥ ΜΑΙΜΟΥ...."

-ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ!-



Παραπάνω η "φωτεινή ιέρεια"
quote:
Ο ΑΝΤΜΙΝ ΜΑΛΛΟΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΜΕ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΤΗ ΛΗΘΗ....

Το τελευταίο απόσπασμα παραπάνω, είναι δική σου απαίτηση σύμφωνα με τα σκοτεινά σχέδιά σου (Πλάτωνα κάτι ήξερες παραπάνω-δεν ήξερα δε ρώταγα?)
Μα ακόμα παραμένω με την απορία, πως είναι δυνατόν να επιτρέπεται απο τη διεύθυνση όλο αυτό το υβρεολόγιο ΔΙΧΩΣ δικό μου αντίστοιχο?!?!?!
...
Μάλλον κοιτάς στον καθρέφτη και βλέπεις τους τρόπους που εσύ δρας, ευτυχώς για σένα δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος...σου αξίζει να αυτοκαταστρέφεσαι τελικά, γιατί μόνο αυτό μπορείς να κάνεις, κλεισμένη στο δωμάτιο του μυαλού σου δημιουργείς τις ενοχές που έχεις ανάγκη για να κλειδώνεσαι και να πολεμάς (τον εαυτό σου τελικά). Γιατί εμένα όλες αυτές οι αναλήθειες δε μπορούν να με αγγίξουν.
Τόσοι άνθρωποι εδω μέσα στο φόρουμ σου έδειξαν πόσο άσχημη είσαι και εσύ λες πως έχω διπλή και τριπλή ταυτότητα και πως τους επηρεάζω??...
Μάλλον αποκαλύπτεις τις τακτικές σου...έτσι?
Πες με πόσες αράδες ψέμματα με κατηγόρησες και με υπονόμευσες στον admin ωστε να μη πάρει θέση σε όλο αυτό το υβρεολόγιο ενατίον μου????
Και ετσι να μπορείς ελέυθερη να με υπονομεύεις???
Νόμιζες δε θα σε ανακάλυπτα? Αλλά γιατί να σε πω σκουλήκι? Τι μου φταίει το αθώο ζωάκι μπροστά στη...ΧΑΡΗ σου...!!!
Εγώ το δήλωσα και θα το βρώ να το κανω quote να σου το τριψω στη μούρη πως "Εδω έσω είμαι ο ελλάσσων!" Δε διεκδικώ καμμιά θέση-δε την έχω ανάγκη.
Τελικά όντως είσαι για λύπηση..βρίσκεσαι τόσο πολύ σε σύγχιση που δε ξεχωρίζεις παρα μόνο τους τοίχους του μυαλού σου...
Ησύχασε...μπες μέσα πάλι, κανεις δε θα σε βγάλει απο εκεί...(αφού με το μυαλό σου είσαι ιέρεια)...είπαμε, ο γιατρός είπε να συμφωνούμε.
Εκεί που σκοπεύεις να με φτάσεις όμως να το ξέρεις πως ΔΕΝ πρόκειται να έρθω...
Αυτό να το βάλεις καλά στο,κεφάλι σου και να το πάρεις απόφαση...
Εγώ όμως (ευτυχώς πρόλαβα και το δήλωσα):
Εκεί που φτύνω, δε γλύφω...


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

Edited by - reptilesalonica on 17/02/2004 01:00:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 01:29:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδή το ΦΩΣ είναι ΒΙΩΜΑ και το βίωμα δε μπορεις να το μεταφέρεις.

Τα λόγια χάνονται στους πόρους του αέρα
Τα όμορφα γραπτά, όμορφα καίγονται

Αυτό όμως που μένει...
Αυτο είναι που μετράει



Ναι αγαπητέ 1900, δε θα διαφωνήσω με αυτό. Το ΦΩΣ δε μπορούμε να το...κεραυνώσουμε στον άλλον με το ζόρι
Αυτό που εννοώ λέγοντας "να μοιράζουμε απλόχερα αυτό το ΦΩΣ που αγγίζουμε" είναι, να φωτίζουμε απλά το δρόμο...
Όχι να πιάνουμε κάποιον απο το χέρι και να τον βάζουμε στο μονοπάτι αλλά να φωτίζουμε το δρόμο...
Απο εκεί και πέρα η επιλογή επαφίεται σε εκείνον.
Αυτός που έχει φτάσει στο ΦΩΣ, γίνεται αγωγός αυτού στους υπόλοιπους δίχως να το επιδειώκει, διότι γίνεται ένας ισχυρός πυρήνας...
---
quote:
Πιστεύω οτι αυτοί που έχουν την πεμπτουσία μέσα τους δεν το γνωρίζουν
δεν το σκέφτονται, απλά το βιώνουν.

Πιστεύω πως απο τη στιγμή που το βιώνουν, τότε αυτομάτως το γνωρίζουν.
Η σημασία της γνώσης έγκειται στο βίωμα του τώρα. Αυτή είναι η ουσιαστική έννοια της λέξεως γνώση=μάθηση=βίωμα στο τώρα και όχι συσσώρευση γνώσεων μέσα σε ενα κεφάλι.
---
quote:
Κατ' εμέ, η φράση "βρήκα το φως" ως δήλωση στον εαυτό μας αποτελεί τελμάτωση. Δεν αφήνει περιθώρια, είναι ενα ακόμα κλουβί. Και ξέρω οτι είναι ένα κλουβί απ' το οποίο δυσκολα θέλει κανεις να βγει. Είναι δυνατή η ψευδαίσθηση.
Και ως δήλωση στους άλλους είναι η ανάγκη για οπαδούς, για θαυμασμό.

Πολύ σωστά (και μου αρέσει που το διερευνείς έτσι γιατί εκεί ήθελα να φτάσω) λές πως η δήλωση κάποιου οτι είναι φωτισμένος, υποδηλώνει ασυνείδητα την παγίδα στην οποία έχει περιέλθει ο ισχυριζόμενος οτι είναι φωτισμένος.
Όντως είναι ενα χρυσό κλουβί, γιατί αυτός που πραγματικά βρίσκεται στο ΦΩΣ, το μοιράζει ως έργο, γίνεται ΦΩΣ και ακτινοβολεί...
---
quote:
Όσο για τα άτομα που έχουν καθιερωθεί ως φωτισμένοι εμένα προσωπικά
δε μου λένε τίποτα. Τα σοφά λόγια είναι ευκολα, αλλά με λόγια δεν αλλάζει ο κόσμος.

Το τι έχουν "καθιερώσει" άλλοι για τα πεφωτισμένα άτομα ποσός με ενδιαφέρει κι εμένα...και το τι έχουν στήσει πάνω τους (θρησκείες)...
Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ο Πύρινος Λόγος (όπως ανεφερα στο προηγούμνενο μήνυμά μου) ο οποίος εκ-πορεύεται απο Τον Δημιουργό Δια-μέσου αυτών των ατόμων...
Και όταν λέω Λόγος δεν εννοώ τα λόγια των σοφών....γιατί δε μιλούν εκείνοι εκεινη τη στιγμή...δήλωσα παραπάνω ποιος μιλά, διαμέσου αυτών.
---
quote:
Η σοφία δεν είναι θόρυβος, είναι σιωπή.
Η σοφία είναι το παιχνίδι και το χαμόγελο του παιδιού
Η σοφία είναι η θάλασσα που σιγά-σιγά τρώει το βράχο...

Ακριβώς φίλε μου!!!Τώρα συνενοούμαστε


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

Edited by - reptilesalonica on 17/02/2004 01:45:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 01:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ατμα,
ξέρεις για το καρμα εσυ που κατέχεις όλη αυτή τη γνώση ανατολικών θρησκειών?...
Ότι κάνεις αυτό θα σου έρθει...ΑΥΤΟ να το θυμάσαι...
Αναφέρθηκες σε διπλή μου ταυτότητα την οποία χρησιμοποιώ για να "βαφτίζω" τα γένια μου.
Είχα κανει καποτε μια σκεψη να παρατησω αυτό το λογαριασμό και να μπαίνω ως Hui_neg και με εκείνο έγραψα 10 μηνύματα...
...και ΔΕ το χρησιμοποίησα για να απαντώ και να με παινευω...
Δεν έχω ανάγκη απο κάτι τέτοιο
Ας ψάξει όπου θέλει ο admin και ο Θεός ο ίδιος, εγώ είμαι ΚΑΘΑΡΟΣ οσο κι αν θελεις να καταφερεις το αντίθετο το ΑΝΤΙΘΕΤΟ...
Ας τα πει ΟΛΑ λοιπόν ο admin....ΟΛΑ όμως...εμπρος λοιπόν!!!


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

Edited by - reptilesalonica on 17/02/2004 01:39:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 01:57:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εσυ υπαρχεις για να μου θυμιζεις τι πρεπει και τι δεν πρπει να κανω;

το καρμα εξελισσεται με μενα μεσα μονο αν δεν γνωριζωτο λογο που ποιω κατι....εσυ που εισαι ασχετος να σου πιστοποιησω πως σε τιμωρω με το ιδιο νομισμα...επειδη δεν κατεχω τις αντολικες θρησκειες..τοσο οσο την απαντηση στη σφιγγα..
μην περιμενεις ομως να σου δωσω την επομομενη φιλοσοφημενη σου...ατακα....στο πιατο...! θα συρθεις ως εκει...
κι εχεις δρομο πολυ....

ασε εμενα και το καρμα μου.και κοιτα τον εαυτο σου.
εγω το εκαψα!
εξαλλου καποτε μου ειχες αφιερωσει ενα "τελος του καρμα"!
επιλεκτικη μνημη που εχεις ομως....

οσο για τις δικαιολιγιες προς τον αντμιν/προβλημα δικο σου τι θα πεις/
η δικη μου αληθεια ειναι πως ειμαι η ατμα/παντα μια ημουν εδω μεσα σε αντιθεση με διαφορους ειλικρινεις οπως εσυ...

τα μηνυματα τα σβηνω....δε τις μενει!

η ζηλια σου...που δεν μ'εχεις....

καλο σου..ξημερωμα.


...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 01:59:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΑ ΜΕΙΛ ΟΜΩΣ....
ΠΟΝΗΡΕ ΜΑΖΟΧΙΣΤΗ...

Αυτό θα το ήθελες πάαααρα πολύ...τη χάρη δε σου την κάνω όμως.
(Τα είπαμε για το φτύσιμο, πάλι θα τα λέμε?)


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 02:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΑ ΜΑΧΑΙΡΩΝΕΙΣ ΠΙΣΩΠΛΑΤΑ..+ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!

Μην μου καταλογίζεις αυτά που τόσο πολύ χαίρεσαι να κάνεις...
Αν σε "μάλωσε" ο Admin είναι γιατί γίνεσαι αισχρή και δε σέβεσαι κανενός αξιοπρέπεια παρα μόνο να μας πείσεις οτι είσαι μια "φωτεινή ιέρεια". Θα μας πείσεις με αυτό τον τρόπο? Βρίζωντας?
Σου είπα, εισαι πολύ μικρή για να νομίζεις οτι ετσι μπορεις να με μειώσεις...Και σε σένα καλό ξημέρωμα...και εύχομαι να εκπληρώσεις αυτό για το οποίο παινεύεσαι...



Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 02:20:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"καααλα!....τραγουδα"...!
ο,τι γραφω το διαβαλεις..και συνεχιζεις....αντε βρε!
..εχεις δικιο! "εγω παινευομαι"!
και "ειμαι αισχρη"(λενε ομως πως αισχρα ειναι τα μυαλα που σκεφτονται ετσι...:)...εσυ που ελπιζεις πως με αυτον τον τροπο θα γλυψεις εκει που εφτυσες ;και για να μην φιανεται γραφεις εδω το αντιθετο;

(τι θαθελα ειπες;;;;;
ουτε στον υπνο σου φτωχε..ουτε στον υπνο σου/για κοιταξου λιγο στον καθρεφτη σου....:)

σλουρπ απο δω κι απο κει κατηγωροντας την πηγη σου....εφτασες εδω να μας συμβουλευεις τι θα κανουμε με το καρμα και την αληθεια...

κι επιτελους σταματα να με παπαγαλιζεις:

quote:
Μην μου καταλογίζεις αυτά που τόσο πολύ χαίρεσαι να κάνεις...

τελικα οντως ο διαολος....εχει πολλα ποδαρια..


...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 02:27:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
+μια φιλικη συμβουλη -απο μια πληρη σεξουαλικα γυναικα,αυτο δεν το ξερεις σιγουρα αν ισχυει αλλα κατι θα βρεις να πεις εσυ!-
ΚΑΝΕ ΣΕΞ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!(ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ:)
Γιατι ...εχει δημιουργησει -η συσσωρευμενη "ενεργεια"- προβλημα στο κεφαλι σου...


...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 02:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
+μια φιλικη συμβουλη -απο μια πληρη σεξουαλικα γυναικα,αυτο δεν το ξερεις σιγουρα αν ισχυει αλλα κατι θα βρεις να πεις εσυ!-
ΚΑΝΕ ΣΕΞ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!(ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ:)
Γιατι ...εχει δημιουργησει -η συσσωρευμενη "ενεργεια"- προβλημα στο κεφαλι σου...

Αυτή είναι τελικά η "φωτεινή ιέρεια". Δε χρειάζεται όντως να επισκέπτεσαι το Αχλαδότυρο, μπορείς εξίσου υπέροχα να καταστρέφεις ΟΛΑ τα θέματα
"φιλική συμβουλή"?!....χαχαχα!....να ξεράσω τώρα ή να το τυλίξω να το φάτε στο δρόμο υπερκακιωτάτη?


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 07:20:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακαλώ και τους δύο σας ΑΤΜΑ και reptilesalonica να σταματήσετε σε αυτό το σημείο τους προσωπικούς διαπληκτισμούς!
Έχω γράψει για τον ίδιο λόγο ένα μήνυμα στη Συζήτηση "Ο Διαβολος"...! Παρακαλώ, διαβάστε το εκεί.

Εδώ να προσθέσω μόνον, για μία ακόμη φορά, ότι Δεν επιτρέπεται η διαγραφή μηνυμάτων. Πιστεύω ότι είναι μία από τις χειρότερες "χειρονομίες" αγένειας προς τον άλλον, αφού τον κάνει να φαίνεται ηλίθιος(μαζί με αυτόν/ήν και οι υπόλοιποι που διαβάζουν τη Συζήτηση και δεν καταλαβαίνουν σε ποιον απαντά κάποιος, σε κάποιον Συζητητή από "άλλη διάσταση" ή στον Εαυτό του; )


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 11:22:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πιστεύω ότι είναι μία από τις χειρότερες "χειρονομίες" αγένειας προς τον άλλον, αφού τον κάνει να φαίνεται ηλίθιος(μαζί με αυτόν/ήν και οι υπόλοιποι που διαβάζουν τη Συζήτηση και δεν καταλαβαίνουν σε ποιον απαντά κάποιος, σε κάποιον Συζητητή από "άλλη διάσταση" ή στον Εαυτό του


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 13:13:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και
από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------


"ζητησε τα" αυτο ειναι το ρημα...!

εδω ειδαμε το αποκορυφωμα του ρηματος "κλεβω"...

για την ηλιθιοτητα των απαντησεων....:

να απολογηθω αλλη μια και για τον ξετσιπωτο τυπο που με χρησιμοποιησε....και παριστανει τον καλο και τον αληθινο....!
ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΥΠΟΒΙΒΑΣΕ ΤΗΝ ΑΤΜΑ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΠΕΡΔΕΥΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΜΕ ΤΑ ΕΣΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ Ν'ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ;;;;;
ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΒΡΙΣΩ; ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΘΙΓΕΙ;;
ΕΙΝΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ;;οχι δεν ειναι οπως και ο τροπος επιθεση του δεν ειναι.....ετασι λοιπον του φερθηκα.
μιλω αναλογα με το συνομιλητη μου/ΠΑΝΤΑ.


ΑΧΛΑΔΟΤΥΡΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΩΡΟΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ *Γ*Μ*Τ* ΠΟΥ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΗ ...ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΕ/ΣΕ ΒΡΙΖΩ ΕΠΕΙΔΗ Μ'ΕΘΙΞΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΠΟΥ ΑΜΥΝΟΜΑΙ;;;;;;
ΘΑ ΣΕ ΒΡΙΖΩ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙΣ.ΑΛΗΤΗ.

ΕΣΒΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕΡΩΣΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ!
ΕΠΕΙΔΗ ΟΣΟ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΩΣ ΤΩΡΑ... ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟ ΕΝΑΝΤΙΑ ΜΟΥ...
ΗΤΑΝ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙ ΕΓΙΝΕ!ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ/ΑΣ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕ ΤΗΝ "ΕΙΚΟΝΑ" ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΚΑΝΩ.ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΥΠΟΣΚΑΠΤΟΝΤΑΣ ...

ΕΧΩ ΗΣΥΧΗ ΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΙΣΤΑΝΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ/
ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΣΙ! ΑΠΛΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...(ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ!) +ΑΛΛΙΩΣ ΕΞΩ...!
ΕΓΩ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ:ΓΙΑΤΙ;;;;;
ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΟΠΩΣ + ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ/ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΧΑΣΜΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ;..

ΑΝΤΜΙΝ ΑΓΑΠΗΤΕ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ....ΠΥΡΟΣΒΕΣΗ...ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΤΑ ΕΣΒΗΣΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ.ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ.

(ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΠΛΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ;...ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΗ ΔΙΠΛΟΠΡΩΣΟΠΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΕΚΥΨΕ.....)

ΕΙΜΑΙ Η ΖΑΝΤΟΚ
ΕΙΜΑΙ Η ΣΙΜΟΡΙ
ΕΙΜΑΙ Η ΛΙΛΙΘ
ΕΙΜΑΙ Η ΑΜΑΛΙΑ
ΕΙΜΑΙ Η ΑΒΑΛΟΝ
ΕΙΜΑΙ Η ΜΙΑ
ΕΙΜΑΙ Η ΕΛΕΥΘΕΙΡΙΑ
ΕΙΜΑΙ Η ΛΕΝΚΟΛΑΣ
ΕΙΜΑΙ ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΑΓΓΕΛΟΣ
ΕΙΜΑΙ Η ΖΕΖ
ΕΙΜΑΙ Η ΑΡΓΩ
ΕΙΜΑΙ Η ΣΠΙΡΙΤ
ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ... Η ΑΤΜΑ ΕΙΜΑΙ
ΑΛΗΘΙΝΗ...

ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ Ο ΓΕΛΙΟΣ....
ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ..ΑΚΟΥ ΣΚΕΦΤΟΤΑΝ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΛΛΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΜΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΝΕ ΦΙΔΙ!..ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΗΛΩΝΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΠΛΕΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ;..ΤΙ ΜΑΣ ΚΡΥΒΕΙΣ; ...ΔΕΝ ΜΕΠΕΙΣΕΣ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ...
ΑΣ ΜΕΙΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΣΑΝ "ΚΑΚΙΑ"(ΤΟ ΠΙΟ ΥΠΟΥΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕ ΜΕ ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΥΣΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΑ ΕΝΩ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΤΕΛΟΥΣΑΝ ΜΑΓΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ....ΔΕΝ ΠΕΘΑΝΑ ΟΜΩΣ ...
+ΝΑ Ο "ΦΙΛΟΣ" ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΚΜΥΣΤΗΡΕΥΤΗΚΑ ΓΙΑ Ν'ΑΝΕΒΕΙ....)ΠΟΥ ΛΕΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΑΝ ΤΟ ΓΛΥΦΤΗ ΠΟΥ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΔΕΝ ΕΙΠΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ! ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ!
ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!
ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΣΔΥΝΟΜΙΛΗΤΩΝ ΜΟΥ ΓΙΟΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΕΧΟΜΟΥΝ ΟΣΑ ΑΚΟΥΩ/ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΤΟ ΨΕΥΔΟΣ
ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΙΖΩ ΟΣΟ ΘΕΛΩ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΣΑΚΙΣΩ ΤΑ ΚΟΚΑΛΑ ΟΠΩ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΝΔΙΑ ΤΟΥΣ ΚΛΕΦΤΕΣ...

ΤΟ "ΚΑΛΟ" ΦΙΔΑΚΙ + Η ΙΕΡΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΤΗΣΕ...ΜΕΤΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Ο ΑΛΈΞΑΝΔΡΟΣ!ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΕΙΛΕΣ ΣΟΥ....ΚΟΙΤΑ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΟΥ.

ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ/ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ/ΜΗΝ Μ'ΕΝΟΧΛΕΙΣ.
C-XTIR@YPOKRISIA.GR


ΝΤΡΟΠΗΣΟΥ ΓΙΑΥΤΟ ΣΕ ΤΙΜΩΡΕΙ Η ΦΥΣΗ ΓΙΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΛΕΕΙΝΟΣ..ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΘΕΛΗΣΕΣ ΝΑ ΜΕΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ....
ΤΡΕΧΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥ ΥΠΟΚΡΙΤΗ.


...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 14:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"ζητησε τα" αυτο ειναι το ρημα...!

εδω ειδαμε το αποκορυφωμα του ρηματος "κλεβω"...

για την ηλιθιοτητα των απαντησεων....:

να απολογηθω αλλη μια και για τον ξετσιπωτο τυπο που με χρησιμοποιησε....και παριστανει τον καλο και τον αληθινο....!
ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΥΠΟΒΙΒΑΣΕ ΤΗΝ ΑΤΜΑ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΠΕΡΔΕΥΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΜΕ ΤΑ ΕΣΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ Ν'ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ;;;;;
ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΒΡΙΣΩ; ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΘΙΓΕΙ;;
ΕΙΝΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ;;οχι δεν ειναι οπως και ο τροπος επιθεση του δεν ειναι.....ετασι λοιπον του φερθηκα.
μιλω αναλογα με το συνομιλητη μου/ΠΑΝΤΑ.


ΑΧΛΑΔΟΤΥΡΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΩΡΟΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ *Γ*Μ*Τ* ΠΟΥ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΗ ...ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΕ/ΣΕ ΒΡΙΖΩ ΕΠΕΙΔΗ Μ'ΕΘΙΞΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΠΟΥ ΑΜΥΝΟΜΑΙ;;;;;;
ΘΑ ΣΕ ΒΡΙΖΩ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙΣ.ΑΛΗΤΗ.

ΕΣΒΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕΡΩΣΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ!
ΕΠΕΙΔΗ ΟΣΟ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΩΣ ΤΩΡΑ... ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟ ΕΝΑΝΤΙΑ ΜΟΥ...
ΗΤΑΝ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙ ΕΓΙΝΕ!ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ/ΑΣ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕ ΤΗΝ "ΕΙΚΟΝΑ" ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΚΑΝΩ.ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΥΠΟΣΚΑΠΤΟΝΤΑΣ ...

ΕΧΩ ΗΣΥΧΗ ΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΙΣΤΑΝΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ/
ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΣΙ! ΑΠΛΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...(ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ!) +ΑΛΛΙΩΣ ΕΞΩ...!
ΕΓΩ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ:ΓΙΑΤΙ;;;;;
ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΟΠΩΣ + ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ/ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΧΑΣΜΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ;..

ΑΝΤΜΙΝ ΑΓΑΠΗΤΕ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ....ΠΥΡΟΣΒΕΣΗ...ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΤΑ ΕΣΒΗΣΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ.ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ.

(ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΠΛΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ;...ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΗ ΔΙΠΛΟΠΡΩΣΟΠΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΕΚΥΨΕ.....)

ΕΙΜΑΙ Η ΖΑΝΤΟΚ
ΕΙΜΑΙ Η ΣΙΜΟΡΙ
ΕΙΜΑΙ Η ΛΙΛΙΘ
ΕΙΜΑΙ Η ΑΜΑΛΙΑ
ΕΙΜΑΙ Η ΑΒΑΛΟΝ
ΕΙΜΑΙ Η ΜΙΑ
ΕΙΜΑΙ Η ΕΛΕΥΘΕΙΡΙΑ
ΕΙΜΑΙ Η ΛΕΝΚΟΛΑΣ
ΕΙΜΑΙ ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΑΓΓΕΛΟΣ
ΕΙΜΑΙ Η ΖΕΖ
ΕΙΜΑΙ Η ΑΡΓΩ
ΕΙΜΑΙ Η ΣΠΙΡΙΤ
ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ... Η ΑΤΜΑ ΕΙΜΑΙ
ΑΛΗΘΙΝΗ...

ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ Ο ΓΕΛΙΟΣ....
ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ..ΑΚΟΥ ΣΚΕΦΤΟΤΑΝ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΛΛΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΜΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΝΕ ΦΙΔΙ!..ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΗΛΩΝΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΠΛΕΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ;..ΤΙ ΜΑΣ ΚΡΥΒΕΙΣ; ...ΔΕΝ ΜΕΠΕΙΣΕΣ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ...
ΑΣ ΜΕΙΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΣΑΝ "ΚΑΚΙΑ"(ΤΟ ΠΙΟ ΥΠΟΥΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕ ΜΕ ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΥΣΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΑ ΕΝΩ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΤΕΛΟΥΣΑΝ ΜΑΓΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ....ΔΕΝ ΠΕΘΑΝΑ ΟΜΩΣ ...
+ΝΑ Ο "ΦΙΛΟΣ" ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΚΜΥΣΤΗΡΕΥΤΗΚΑ ΓΙΑ Ν'ΑΝΕΒΕΙ....)ΠΟΥ ΛΕΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΑΝ ΤΟ ΓΛΥΦΤΗ ΠΟΥ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΔΕΝ ΕΙΠΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ! ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ!
ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!
ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΣΔΥΝΟΜΙΛΗΤΩΝ ΜΟΥ ΓΙΟΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΕΧΟΜΟΥΝ ΟΣΑ ΑΚΟΥΩ/ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΤΟ ΨΕΥΔΟΣ
ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΙΖΩ ΟΣΟ ΘΕΛΩ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΣΑΚΙΣΩ ΤΑ ΚΟΚΑΛΑ ΟΠΩ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΝΔΙΑ ΤΟΥΣ ΚΛΕΦΤΕΣ...

ΤΟ "ΚΑΛΟ" ΦΙΔΑΚΙ + Η ΙΕΡΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΤΗΣΕ...ΜΕΤΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Ο ΑΛΈΞΑΝΔΡΟΣ!ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΕΙΛΕΣ ΣΟΥ....ΚΟΙΤΑ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΟΥ.

ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ/ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ/ΜΗΝ Μ'ΕΝΟΧΛΕΙΣ.
C-XTIR@YPOKRISIA.GR


ΝΤΡΟΠΗΣΟΥ ΓΙΑΥΤΟ ΣΕ ΤΙΜΩΡΕΙ Η ΦΥΣΗ ΓΙΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΛΕΕΙΝΟΣ..ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΘΕΛΗΣΕΣ ΝΑ ΜΕΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ....
ΤΡΕΧΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥ ΥΠΟΚΡΙΤΗ.



Βαριέμαι να το κανω quote αλλά θα προλάβενες να το σβήσεις.
Επειδή εγώ λοιπόν δε σβήνω τίποτα και μετράω ένα ένα τα όσα λέω:
Άνοιξε καλά τα αυτιά σου (αλλά τι λέω, δεν επιδέχεσαι ίασης, έχεις σοβαρό πρόβλημα*)
Άλλη μια φορά επιβεβαιώνεται το "Αυτοί που δε μπορούν να με φτάσουν, χρησιμοποιούν δόλια μέσα για να το επιτύχουν..."
ατμα, ΕΙΣΑΙ όλα αυτά τα ψέμματα που αραδιάζεις για μένα και το ξέρεις πολύ καλά...
...*(και τελικά σε λυπάμαι)...


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 14:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1394&whichpage=6&ARCHIVE=

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 14:41:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Στην αρχή του ταξιδιού τα δέντρα είναι δέντρα, τα βουνά είναι βουνά και το ποτάμι ποτάμι. Μετά τα δέντρα παύουν να είναι δέντρα, τα βουνά δεν είναι άλλο βουνά και το ποτάμι δεν είναι ποτάμι. Μετά τα δέντρα γίνονται πάλι δέντρα, τα βουνά γίνονται πάλι βουνά και το ποτάμι γίνεται πάλι ποτάμι, μόνο που εσύ δεν το πιστεύεις πια. "



...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 21:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...that's why a seed that has survive through all these difficulties, gives so beautiful flowers. If someone won't pass from everything in his life, he cannot reach his wisdom
~the electricity in my head~Greg


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 06:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εύχομαι πραγματικά να λήξει αυτή η αντιπαράθεση που έχει γίνει πολύ "κουραστική", φαντάζομαι και για εσάς τους δύο!

Πολύ καλή ιδέα ΠΛΑΤΩΝΑ!!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 07:36:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"Στην αρχή του ταξιδιού τα δέντρα είναι δέντρα, τα βουνά είναι βουνά και το ποτάμι ποτάμι. Μετά τα δέντρα παύουν να είναι δέντρα, τα βουνά δεν είναι άλλο βουνά και το ποτάμι δεν είναι ποτάμι. Μετά τα δέντρα γίνονται πάλι δέντρα, τα βουνά γίνονται πάλι βουνά και το ποτάμι γίνεται πάλι ποτάμι, μόνο που εσύ δεν το πιστεύεις πια. "



...the soul of the rose...





...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 03:10:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οι λέξεις πάντοτε έντυναν, πάντοτε σκιαγραφούσαν το άκτιστο, πάντοτε να ονομάσουν αυτό που δεν έχει όνομα...
Η στιγμή όμως πλησιάζει, τότε που θα ξαναγεννηθούμε μέσα απο το Φώς, φέροντες την πύρινη αλήθεια την εκ στόματως αδύναμη να περιβληθεί.
Μέχρι τότε οι λέξη θα περιβάλει νοερά...καλό ταξίδι...σε αυτούς που επιχειρούν...
Το πρώτο βήμα θα φέρει το δεύτερο σε έναν ωκεανό στιγμών...


Ταξίδια στην απουσία των λέξεων


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Miet
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 16:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Miet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΤΟΝ ΕΠΙΛΕΞΕΙ

ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙ!

ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΛΕΞΕΙ

ΑΛΛΟΙ ΕΠΙΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΩΣ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 17:38:21  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το δέντρο γίνεται ΌΡΓΗ και φτερουγίζει η μέρα...
Τα δάση γίνονται ΟΡΓΗ και σκοτεινιάζει η μέρα...

Να σου το πω ψιθυριστά
ή να στο τραγουδίσω?
(στα λόγια και στις λέξεις)?

Να σου το πω ψιθυριστά?
εσύ θα το διαλέξεις...!!!

Το φως είναι επιλογή μέσα στον δρόμο του καθένα μας!!!
Όταν σου αποκαλυφθεί, δεν σου χρειάζονται εργελεία για να το μαντέψεις
δεν σου χρειάζονται, ούτε για να το φανερώσεις.......!!!!!!


Σκέφτομαι, ανακαλύπτοντας πως δεν μπορώ να πάψω να σκέφτομαι!

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy