ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 "Ιαματικά" ...γραπτά!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 03:47:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Διοχετεύοντας τα συναισθήματά μας στο χαρτί
βοηθάμε στην ταχύτερη επούλωση των πληγών μας...


..listen to the rythm of the universe...
Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 16:30:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα Ατμα.

Ενδιαφερον αρθρο αλλα δεν με βρισκει συμφωνη.
Μπορει να ενεργησε θετικα στους εθελοντες αλλα εκει ηταν για επιδερμικες πληγες,για πληγες του σωματος.
Αν οι πειραματιστες τους εκαναν πιο σοβαρες πληγες αμφιβαλλω το κατα ποσο θα ηταν σε θεση οι εθελοντες να το ξεπερασουν.
Οι δυνατες συναισθηματικες φορτισεις και οι εντονοι συναισθηματικοι πονοι και πληγες δεν μπορουν να επουλωθουν με το να καταγραψεις τα συναισθηματα σου σε ενα κομματι χαρτι.

Για μενα τουλαχιστον δεν εγινε ετσι.

Τυχαινει αυτη την περιοδο να βιωνω κατι αναλογο και παρα τις οσες φορες το κατεγραψα ξανα και ξανα βγαζοντας το απο μεσα μου,την επομενη φορα που θα προσπαθησω να το καταγραψω το ιδιο θα ποναω,δεν θα εχει επουλωθει ουτε στο ελαχιστο.

Αν η συναισθηματικη φορτιση ειναι ηπια μπορει και καταγραφοντας το να ωφελησει τον συγγραφεα του,αλλα(κρινοντας απο εμενα) αν ειναι ενας πονος δυνατος που δεν μπορει να αλλαξει οσο και να το καταγραψει κανεις δεν θα καταφερει τπτ στην ψυχοσυνθεση του.
Το μονο που θα καταφερει ειναι να το ξαναθυμηθει και να κυλισει προς τα πισω,φτου και απο την αρχη ενα πραμα...


Edited by - Το ξωτικό on 22/02/2004 16:35:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 20:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διάβασα αυτά που γράφονται στο site για το θέμα.
Εμένα με βρίσκει σύμφωνη.
Κάθε φορά που διοχετεύω τα συναισθήματά μου,νιώθω να ξελαφρώνω κάπως από αυτά.Αυτό δε σημαίνει ότι δια μαγείας περνάνε όλα.ΟΧΙ! Αλλά νιώθω καλύτερα.Αφήνω τις ακραίες αντιδράσεις και πιο λογικά προχωρώ προς τη λύση.
Το ίδιο ακριβώς, ίσως μάλιστα και σε μεγαλύτερο βαθμό, μου συμβαίνει και με τη ζωγραφική.
Κάποτε το έκανα κάπως ασυνείδητα.
Έτσι ξαφνικά ένιωθα την ανάγκη να γράψω ή να ζωγραφίσω.
Τώρα το επιδιώκω.
Αλλά αυτό δεν ισχύει μόνο για τις δύσκολες στιγμές,τότε δηλ,που με πνίγουν συναισθήματα οργής θυμού πόνου..
Αλλά και στις μεγάλες μου χαρές.Στην ευτυχία,και στην ηρεμία που νιώθω μέσα από αυτήν.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Miet
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 16:22:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Miet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο χρόνος παίρνει τόνο δημιουργικό
όταν ο πόνος σου αφήνετε στην τέχνη!!

Ο κόσμος αποκαλύπτετε μοναδικός όταν
ξεδυπλώνεις την μορφή σου μέσα στην τέχνη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy