ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Mora - Mola απλά παραίσθηση ή πραγματικότητα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2009, 09:46:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γεια σου φίλε tsando

Η εμπειρία που είχες ανήκει στο αστρικό επίπεδο. Απόκτησες συνείδηση όταν ήσουν με το αστρικό σου σώμα. Ξέρω πολύ καλά τι περιγράφεις. Κοιτά εδώ.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6306

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2009, 16:41:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να κάνω μια ερώτηση?
Λεπον..
Η Μορα έλκεται απο τις κατώτερες σεξουαλικές ενέργειες σωστά?
Δεν θα μπορούσε λοιπόν να χρησιμοποιηθεί για.. θεραπευτικούς σκοπούς?
Εννοώ, δεν βολεύει να υπάρχει ένα πλάσμα που να ρουφάει τις κατώτερες/αρνητικές ενέργειες(άσχετα αν αυτό οδηγεί και στην γενικότερη έλλειψη ενέργειας του ατόμου για κάποιο καιρό)

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2009, 09:31:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να κάνω μια ερώτηση?
Λεπον..
Η Μορα έλκεται απο τις κατώτερες σεξουαλικές ενέργειες σωστά?

Φίλε Dr Jekyll Mr Hyde, απ' όσο ξέρω η Μόρα έλκεται από τον φόβο του ανθρώπου.
Από την σεξουαλική ενέργεια έλκονται τα incubi/succubi.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2009, 12:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστός. Αν και δεν βλέπω μεγάλη διαφορά δεδομενου οτι και τα δύο έλκονται απο κατώτερες ενέργειες

http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=RA0xEZcfAuAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Calotzero
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2009, 01:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Calotzero  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hi paides...eimai kainourgios stin parea..*** mexri tora arketes fores exo pa8ei ypniki paralysi(mora),syni8os ligo prin koimi8o to mesimeri kai otan ksipnao epeita apo efialti pali to mesimeri..Eixa rotisei ton viologo mou gi'ayto kai mou eixe pei oti otan vlepoume enan efialti kai prokeite na ksipnisoume polu apotoma,o egkefalos gia na min yparxei kapoio atyxima stelnei ena ygro to opoio adranopoiei ta merh tou somatos gia liga deytera..etsi oste otan ksipnisoume kanonika o kindynos na exei fugei..Otan to akousa xarika kai katalava oti einai kati fysiologiko..Exo akousei episis oti prokaleitai syni8os apo psyxologiki koyrasi kai oti einai kalytero na min prospa8oume na ksipnisoume alla na ksanavy8izomaste se ypno(to opoio ginetai alla syni8os epimenoume na ksupnisoume gia na vevaio8oume oti ola pane kala)..Pantos genika einai kati oxi anhxytiko ki oute xreiazetai na katafeygoume se metafysikes 8eories..Ki oso gia tin "gria" pou emfanizetai,eixa diavasei se iatriko ar8ro oti merikes fores synduazetai kai apo parais8hseis..alloste gi'ayto h kyria ayti eksafanizetai otan stamataei kai ayto to "vasano" ton merikon deyterolepton..

vito corleone


____________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ ΑΝΑΦΟΡΑΣ
ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ.
04/07/2009
____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2009, 22:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Calotzero καλώς ήρθες στην παρέα μας .

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι greeklish ώστε να γίνεσαι κατανοητός από όλους μας .

Σ’ ευχαριστώ .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2009, 15:15:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου φίλε elo

Θα ήθελα να σου πω ότι μιλάμε για την μόρα σε δυο διαφορετικά τοπικ

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6306&whichpage=17&ARCHIVE=

Αυτό δεν είναι και πολύ λειτουργικό.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glow
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2009, 20:50:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
loipon,kalhspera sas,graftika se auto to forum mono kai mono gia auto to post,den me endiaferei poios 8a pistepsei ta legomena mou kai poios oxi,ala egw 8a pw auta pou einai na pw...


i MORA , einai i ginaika tou satana...ti simainei auto..
katarxas einai kako pneuma,kata 2on YPARXEI,kai kata 3on den einai ka8olou ma ka8olou eugeniki


auto pou perigrafei o filos pou ekane to post mou fenetai gia thn mora....ala exw mia aporia,ZISATE ?
na glitwseis apo thn mora einai poly poly dyskolo...

pws erxete i kira mora loipon..
1on an thn kaleseis...8a sou r8ei sigoura;]
2on i mora kata kirio logo timwrei autous pou apatoun(arsenika kirios)
3on i mora mporei na stal8ei apo kapoion pou 3erei maurh magia

ti mporei na sou kanei i mora,kai ti einai auto pou sou simbainei:

loipon,kapoios petaxtike kai eipe gia astriko sumban,la8os,i mora den exei sxesh MONO me auto,thn mora mporeis na thn deis thn wra pou trws,kai pistepse me DEN theleis...(an thn kaleseis poly entona erxetai kai ston kanoniko mas kosmo,kai AN ERTHEI,DEN FEYGEI POTE.)

loipon,to oti paralieis den exei na kanei me eggefalo,exei na kanei apo to xesimo pou trws,kai apo thn mayrh magia,sini8ws i mora piezei to sti8os kai yparxei dispnia pou sto telos ginete PNIXIMO,i mporei na pe8aneis apo kardiaki prosbolh....

bebaia yparxoun an8rwpoi pou blepoun poly entona oneira,kai apla nomizoun pws eidan thn mora ,nai simbainei kai auto,kai einai to MONO pou xei epistimonhki e3igisi...


i prosopiki mou empeiria mazi ths :
i mora mou ir8e kai mena ston ypno mou,kai malista prin ma8w auta pou 3erw pleon..auto pou 8ymamai apo keino to "oneiro*"(8a sas e3igisw meta) einai oti itan apo panw mou,DEN Mou pieze to sti8os,ala mou kane magia(milage aramaika,akatalabistika me polla s,glwssa tou satanismou kai ths maurhs magias)egw eixa kokalwsei...i eikona ths itan THOLI,kai den ir8e kan konta sto prosopo mou,auto pou 8ymamai itan oti se mia fash tsantistika(san na tsakwnomai sto dromo) mou fyge olos o fobos,piga na thn xtypisw me mia sfaliara,ala to xeri mou landare dipla sto magoulo ths,les kai eixe aspida...epita katafera na milisw,ths eipa FYGE,kai ebala toxeri mou mesa sto stoma ths kai thn esprw3a me dinamh,tote petaxtika apo ton upno...

to 8ema einai,pws DEN htan fenomaino astrikis probolhs(giati apla 3erw pws na to 3exwrizw i/kai pws na to epitinxanw)itan ston ypno mou,ala itan zwntano(eniwsa HLY)
kai thn glitwsa poly ma poly f8ina...

o filos sou palikari mou pou sou leei oti thn blepei ka8e brady egw sou apodidw 3s periptwseis,

i einai POLY kolofardos kai den ton exei 3ekanei akoma
i kapoios tou thn stelnei pou ton misei GIANA PAIXEI MAZI TOU
i eblepe ili8ia oneira,mono pou stin parousa periptwsh tou r8e i mora

an einai i mora,einai poly kolofardos,i exei dinato filaka aggelo,mipws foraei kai sinexeia stauro?gia tsekare to...

tropoi na thn "nikiseis"

loipon , i mora opws kai ka8e sataniko plasmataki mexri TON SATANA,ependuoun ston fobo sou,an exeis dinami kai kotsia,kai ton satana na deis an tou peis ELA DW RE MALAKA , den 8a sou kanei TIPOTA(filos mou exei dei thn mora STON XYPNIO TOU,KAI TON KINIGAGE MESA STO SPITI,OTAN BRIKE THAROS ,KINIGAGE AUTOS AUTHN..)

2on , mhn thn kaleite,mhn to kanete akoma kai an mporeite na thn antimetwpisete,giati an er8ei ,den feygei pote,kai oso dunatos kai na sai,gia poso 8a thn ante3eis sto spiti sou???

3on yparxei ena "poiima" mia "euxh" as poume,pou pianei kai thn apotrepei na r8ei

Μόρα κακαβού μέτρα τα'στρα του'ρανού, την φακή του κιλού, τα βότσαλα της θαλάσσης και τις πέτρες της γης και μετά έλα σε'μένα

mexri na metrisei ola auta,eseis 8a xete 3ypnisei,kai den pianei auto oti thn kaleis...ara den paizei kai problima


en telei mia filiki simboulh gia olous sas,forate panta stauro,pisteute sto 8eo,kante tis proseuxes sas,na eistai DINATOI,kai na mhn meletate oute na psaxnete se ba8h auta ta 8emata,giati eite 8a bre8eite mplegmenoi opoudhpote,eite 8a pa8ete kako


peace:D


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2009, 20:56:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
auto pou perigrafei o filos pou ekane to post mou fenetai gia thn mora....ala exw mia aporia,ZISATE ?
na glitwseis apo thn mora einai poly poly dyskolo...

Ζήσαμε και ευτυχύσαμε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2009, 20:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
loipon , i mora opws kai ka8e sataniko plasmataki mexri TON SATANA,ependuoun ston fobo sou,an exeis dinami kai kotsia,kai ton satana na deis an tou peis ELA DW RE MALAKA ,

Σωστό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glow
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2009, 21:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

loipon,kalhspera sas,graftika se auto to forum mono kai mono gia auto to post,den me endiaferei poios 8a pistepsei ta legomena mou kai poios oxi,ala egw 8a pw auta pou einai na pw...


i MORA , einai i ginaika tou satana...ti simainei auto..
katarxas einai kako pneuma,kata 2on YPARXEI,kai kata 3on den einai ka8olou ma ka8olou eugeniki


auto pou perigrafei o filos pou ekane to post mou fenetai gia thn mora....ala exw mia aporia,ZISATE ?
na glitwseis apo thn mora einai poly poly dyskolo...

pws erxete i kira mora loipon..
1on an thn kaleseis...8a sou r8ei sigoura;]
2on i mora kata kirio logo timwrei autous pou apatoun(arsenika kirios)
3on i mora mporei na stal8ei apo kapoion pou 3erei maurh magia

ti mporei na sou kanei i mora,kai ti einai auto pou sou simbainei:

loipon,kapoios petaxtike kai eipe gia astriko sumban,la8os,i mora den exei sxesh MONO me auto,thn mora mporeis na thn deis thn wra pou trws,kai pistepse me DEN theleis...(an thn kaleseis poly entona erxetai kai ston kanoniko mas kosmo,kai AN ERTHEI,DEN FEYGEI POTE.)

loipon,to oti paralieis den exei na kanei me eggefalo,exei na kanei apo to xesimo pou trws,kai apo thn mayrh magia,sini8ws i mora piezei to sti8os kai yparxei dispnia pou sto telos ginete PNIXIMO,i mporei na pe8aneis apo kardiaki prosbolh....

bebaia yparxoun an8rwpoi pou blepoun poly entona oneira,kai apla nomizoun pws eidan thn mora ,nai simbainei kai auto,kai einai to MONO pou xei epistimonhki e3igisi...


i prosopiki mou empeiria mazi ths :
i mora mou ir8e kai mena ston ypno mou,kai malista prin ma8w auta pou 3erw pleon..auto pou 8ymamai apo keino to "oneiro*"(8a sas e3igisw meta) einai oti itan apo panw mou,DEN Mou pieze to sti8os,ala mou kane magia(milage aramaika,akatalabistika me polla s,glwssa tou satanismou kai ths maurhs magias)egw eixa kokalwsei...i eikona ths itan THOLI,kai den ir8e kan konta sto prosopo mou,auto pou 8ymamai itan oti se mia fash tsantistika(san na tsakwnomai sto dromo) mou fyge olos o fobos,piga na thn xtypisw me mia sfaliara,ala to xeri mou landare dipla sto magoulo ths,les kai eixe aspida...epita katafera na milisw,ths eipa FYGE,kai ebala toxeri mou mesa sto stoma ths kai thn esprw3a me dinamh,tote petaxtika apo ton upno...

to 8ema einai,pws DEN htan fenomaino astrikis probolhs(giati apla 3erw pws na to 3exwrizw i/kai pws na to epitinxanw)itan ston ypno mou,ala itan zwntano(eniwsa HLY)
kai thn glitwsa poly ma poly f8ina...

o filos sou palikari mou pou sou leei oti thn blepei ka8e brady egw sou apodidw 3s periptwseis,

i einai POLY kolofardos kai den ton exei 3ekanei akoma
i kapoios tou thn stelnei pou ton misei GIANA PAIXEI MAZI TOU
i eblepe ili8ia oneira,mono pou stin parousa periptwsh tou r8e i mora

an einai i mora,einai poly kolofardos,i exei dinato filaka aggelo,mipws foraei kai sinexeia stauro?gia tsekare to...

tropoi na thn "nikiseis"

loipon , i mora opws kai ka8e sataniko plasmataki mexri TON SATANA,ependuoun ston fobo sou,an exeis dinami kai kotsia,kai ton satana na deis an tou peis ELA DW RE MALAKA , den 8a sou kanei TIPOTA

2on , mhn thn kaleite,mhn to kanete akoma kai an mporeite na thn antimetwpisete,giati an er8ei ,den feygei pote,kai oso dunatos kai na sai,gia poso 8a thn ante3eis sto spiti sou???

3on yparxei ena "poiima" mia "euxh" as poume,pou pianei kai thn apotrepei na r8ei

Μόρα κακαβού μέτρα τα'στρα του'ρανού, την φακή του κιλού, τα βότσαλα της θαλάσσης και τις πέτρες της γης και μετά έλα σε'μένα

mexri na metrisei ola auta,eseis 8a xete 3ypnisei,kai den pianei auto oti thn kaleis...ara den paizei kai problima


en telei mia filiki simboulh gia olous sas,forate panta stauro,pisteute sto 8eo,kante tis proseuxes sas,na eistai DINATOI,kai na mhn meletate oute na psaxnete se ba8h auta ta 8emata ektos kai an exete atoma empistosunis ta opoia 8a sas ka8odigisoun SWSTA(i diki mou peritwsh einai auth)


peace:D


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2009, 21:04:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
glow καλώς ήρθες στην παρέα μας .

Θα σε παρακαλέσω να μην γράφεις με λατινικούς χαρακτήρες (greeklish) αλλά με ελληνικούς ώστε να είσαι κατανοητός από όλους μας.

Αν υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα δες σε αυτό το λινκ.

Προτάσεις - Λύσεις για την αποφυγή των Greeklish

Σ’ευχαριστώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2009, 02:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια άλλη μέθοδος για να μη σε πειράζει ειναι ένα μαυρομάνικο μαχάιρι κάτω απ'το στρώμα σου ! Πιάνει σιγούρα ! Από τότε που με συμβούλεψε η γιαγιά μου να το κάνω δε με ξαναενόχλησε !Όντως είναι μια ύπουλη ύπαρξη και κατά τη γνώμη μου πολλοί θανάτοι προήλθαν από αυτό το σατάνικο πνεύμα ! Πόσοι απο μας έχουμε ακούσει για καποιόν πχ << Την προηγούμενη μέρα ήταν περδίκι! Τον βρήκαν στο κρεβάτι νεκρό>> Ανακοπή καρδιάς λέει ο γιατρός αλλά δε θα βρει ποτέ απο πού προήλθε ! Όταν πέθανε ο παππούς μου τον βρήκαν οι δικοί μου να κάθεται στο κρεβάτι νεκρός ! Και να είναι πεταμένο στη πόρτα ένα σφυρι ! Κάτι είδε ο παππούς μου και προσπάθησε να το αντιμετωπίσει με το σφύρι ! Η πορτα καθόλου παραβιασμένη κανείς δε μπήκε πότε στο σπίτι εκείνη τη μέρα ! Κάτι είδε αλλά τι ................. Ο ιατροδικαστής είπε πως πνίγηκε καταπίνοντας το σάλιο του !Από φλέμμα !

Edited by - VANDAMME on 23/08/2009 02:26:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2010, 01:08:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σας! Θα ηθελα να σας παραθεσω και εγω μια εμπειρια που ειχα, παρομοια με αυτες που αναφερετε, η οποια μου συνεβει πριν απο περιπου εναν χρονο... Κοιμομουν στο κρεβατι μου ενα βραδυ, εχοντας διπλα μου το κινητο μου καθως περιμενα να με παρει τηλεφωνο το αγορι μου...Και ξαφνικα ετσι οπως κοιμομουν,ξυπνησα αλλα οχι κανονικα...Ανοιξαν τα ματια μου διαπλατα, κ ενιςσα ενα ο3υ πονο στο στηθος...Προσπαθουσα να παρω ανασα αλλα δεν μπορουσα....Και παρολο που στο δωματιο μου τη νυχτα μπαινει εντονο φως, εγω δεν εβλεπα τιποτα...Λες και ημουν βυθισμενη σε ενα μαυρο συννεφο...Ξαφνικα ομως με τυφλωσε το φως του κινητου, το οποιο αρχισε να χτυπαει...Ηταν το αγορι μου..Και ενω προσπαθουσα να το σηκωσω, τα χερια μου δεν κουνιοντουσαν με τιποτα...Το μονο που καταφερα να ψελλισω ηταν το ονομα του,το οποιο τυχαινει να ειναι και Παναγιωτης... Και απο το πουθενα, τα χερια μου τιναχτηκαν προς το κινητο, και καταφερα να το πιασω και να το σηκωσω..το πρωτο πραγμα που ακουσα οταν σηκωσα το τηλεφωνο ηταν "Δεν ειπαμε οτι θα φορας παντα τον σταυρο που σου εδωσα?Ε? Θες να παθεις τιποτα?" Εγω ακομα και τωρα δεν ξερω τι με φρικαρει περισσοτερο..Η σκια η τα λογια του...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2010, 21:05:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ ΑΦΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΣΚΟΤΑΔΙ???

ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ..
ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΣΗΚΩΣΕΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΥΤΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ..
ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ???

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2010, 22:06:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ ΑΦΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΣΚΟΤΑΔΙ???

ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ..
ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΣΗΚΩΣΕΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΥΤΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ..
ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ???

CHARMED


Οπως ειπα και πριν, την νυχτα μπαινει φως στο δωματιο μου.. ξερω οτι δεν σβηνει αυτο το φως ποτε...Και οταν εισαι σε μια τετοια κατασταση, νιωθεις τα παντα αλλα ειναι λες και τα βλεπεις απο αλλη οπτικη γωνια..ενιωθα την σκια, το κρυο... Οσο για το τηλεφωνημα, οταν καταφερα να το σηκωσω, ετσι οπως βαριανασαινα, τον ακουω να μου λεει "Δεν ειπαμε οτι τον σταυρο δεν θα τον βγαλεις?" Η καπως ετσι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2010, 16:52:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ??
ΠΩΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ??
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝ ΑΚΟΥΓΑ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΒΑΡΙΑΝΑΣΕΝΕΙ
ΘΑ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΙΔΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΚΙΑ..

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

riku
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2010, 10:16:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους riku  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας. Είμαι καινούριος εδώ και μπορώ να πω οτι έχω πάρα πολλές εμπειρίες μρε την μόρα από το δημοτικό. Ας ξεκινήσω λέγοντας μια από αυτές. Ένα βράδυ έπεσα να ξαπλώσω, ξαφνικά ξυπνάω μέσα στην νύχτα και συνειδητοποίησα οτί ήμουν ανίκανος να μιλήσω και να κινηθώ. Το μάτι μου ήταν μοσο ανοιχτό και μπόρεσα να διακρίνω μπροστά από το κρεββάτι μου μια σκια. Πανικοβλίθηκα σε μεγάλο βαθμό, είπα από μέσα μου το Πάτερ Ημών η σκιά έφυγε και έγιναν όλα φυσιολογικά.

Κ.ΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

riku
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2010, 11:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους riku  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια άλλη εμπειρία τύπου μόρα μου συνέβη μόλις πήγαινα στο δημοτικό. Κοιμόμουν στο πλάι αλλα από την αριστερή πλευρά. Ξαφνικά κι ενώ είχα ξυπνήσει αλλά είχα κλειστά τα μάτια μου άκουγα κάποια βήματα να έρχονται από την κρεββατοκάμαρα των γονιών μου προς το δικό μου υπνοδωμάτιο. Να σημειώσω πως είχα την αίσθηση του χώρου και του χρόνου. Επείδη ήμουν μικρός και δεν ήξερα για την μόρα, μπορω να πω πως διήρκησε αρκετά. Εμένα μου φάνηκε σαν <<αιώνας>> αλλά κατάλαβα πως διαρκεί μερικά δευτερόλεπτα. Ευχαριστώ που με ακούσατε.

Κ.ΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

riku
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2010, 15:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους riku  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας καιρος λοιπόν να αποκαλύψω κι άλλες εμπειρίες που μου έχουν συμβει με την μορα. Μια νύχτα έπεσα να κοιμηθώ στο πλάι, ξαφνικά με κυρίευσε ένα παράξενο συναίσθημα φόβου. Προσπάθησα να το ξεχάσω αλλα μου ήταν αδύνατο, μόλις επιχείρησα να κλείσω τα μάτια μου άκουγα στα αυτία μου έναν ήχο σαν βουητό που δυνάμωνε όλο και περισσότερο. Μόλις αποφάσισα να σηκωθώ για να δω τι συμβαίνει δεν μπορούσα να κινηθώ αλλά ούτε και να μιλήσω και σαν να μην έφταναν όλα αυτά άκουσα μια απαίσια φωνή να λέει Κωσταααααααα έτσι με λένε. Προσπαθούσα να πω το Πατερ Ημων αλλα απο τον φόβο μου μπέρδευα τα λόγια, τελικά κατέληξα να κάνω τον σταυρό μου με την γλώσσα μου, τελικά αυτό έφυγε και βρήκα ξανά τον εαυτό μου.

Κ.ΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2010, 14:45:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ??
ΠΩΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ??
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝ ΑΚΟΥΓΑ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΒΑΡΙΑΝΑΣΕΝΕΙ
ΘΑ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΙΔΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΚΙΑ..

CHARMED


Σε αυτο το θεμα ειναι πολυ ψαγμενο ατομο...Και μπορει και καταλαβαινει απιστευτα πραγματα...Για παραδειγμα, οσες φορες ειδε στον υπνο του πως διετρεχα καποιον κινδυνο,λιγες μερες μετα κατι παθαινα η γλυτωνα στο τσακ ασχημες καταστασεις....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2010, 19:25:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2010, 11:11:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιας και ο λόγος περί σκιών φαίνεται να έχει εξαντληθεί, θα σας προτείνω κάτι που αφορά σκιές μεν, αλλά σκιές της ημέρας δε.

Δοκιμάστε κάτι απλό: Οπως καθόσαστε σε ένα καφέ ή οπουδήποτε, σε ένα πολυσύχναστο μέρος, αρχίστε να παρατηρήτε τις σκιές των περαστικών.
Οσο μπορείτε πιο χαλαροί. Εάν όλη σας η προσοχή συγκεντρωθεί στις σκιές, θα χαλαρώσετε έτσι κι αλλοιώς.
Παρατηρήστε τι αισθάνεστε κατα την διάρκεια της παρατήρησης, χωρίς να διασπάσετε την προσοχή σας. Ισως σας προκύψει και κάτι για τον φέροντα την σκιά...

Εάν είσαστε τυχεροί, ίσως δείτε και κάποιον χωρίς σκιά...


Η λογική παραμερίζει ευγενικά μπροστά στο Αγνωστο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

createapass
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2010, 10:57:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας αγόρια και κορίτσια.. Είμαι νέος στο φόρουμ.. Έγινα μέλος γιατί πήρε το μάτι μου αυτό το πολύ σημαντικό θέμα.. Θα σας διηγηθώ και εγώ την ιστορία μου σχετικά με αυτό το θέμα!

Θα γυρίσουμε πίσω κάτι χρόνια.. 2005.. Ήμουν περίπου 15 χρονών.. Είχε συμβεί κάτι το οποίο δεν μπορώ σήμερα να πω με σιγουριά αν ήταν όντως πραγματικότητα η ένα σκοτεινό όνειρο!
Ήταν λοιπόν μια κουραστική μέρα για εμένα, έπαιζα μπάλα σε μία ομάδα εκείνη την περίοδο σε ένα τοπικό πρωτάθλημα. Μετά την δύωρη κουραστική προπόνηση έκανα ένα μπάνιο και κοιμήθηκα με την μια! Κατά της τρεις το βράδυ ξύπνησα απότομα γιατί ένιωθα μια ενόχληση στο πόδι μου, συγκεκριμένα στην γάμπα! Όταν ανοίγω τα μάτια μου ήμουν τόσο πτώμα που δεν μπορούσα να κουνηθώ σχεδόν καθόλου, όταν ξαφνικά κατάλαβα ότι κάποιος είναι στο δωμάτιο μου ( να σημειώσω ότι μου αρέσει να κοιμάμαι στο απόλυτο σκοτάδι )! Αφού τρόμαξα ανοίγω καλά τα μάτια μου και κοιτάω δεξιά αριστερά και αντικρίζω μια σκοτεινή μορφή αλλά πολύ περιορισμένα, όταν με πλησίασε ένιωσα ένα μεγάλο πόνο στη στήθος και τέντωσα απότομα τα πόδια μου τόσο που με έπιασε κράμπα και στις δύο γάμπες. Πονούσα παντού εκείνη την στιγμή και πλέον σταμάτησα να φοβάμαι, όταν μου δόθηκε η δύναμη μετά από δευτερόλεπτα σηκώθηκα και πετάχτηκα απότομα και όλα τελείωσαν σαν ένα κακό όνειρο!
Να σημειώσω ότι την στιγμή που εμφανίστηκε δεν μου πέρασε καν από το μυαλό να φωνάξω, δεν μπορούσα για λίγο να κουνηθώ ( αν και δεν προσπάθησα, ήταν σαν να έλεγχε το τι κάνω ) και επίσεις όταν κουνήθηκα ήμουν πολύ σφιγμένος.

Δεν πιστεύω πως είναι κάποιο αληθινό φάντασμα, αλλά ένα παιχνίδι του μυαλού. Υπάρχουν διάφορες απόψεις για το θέμα αυτό χωρίς κάτι ως τώρα να πατάει σε υγειές βάσεις! Την επόμενη μέρα (αφού μόλις είδα την "μόρα" μετά κοιμήθικα ξανά) δεν θυμόμουν και πολλά πράγματα. Πάντως ότι θυμόμουν ήταν τόσο αληθινό!
Μετά από χρόνια.. 2009-10 (είχα μπει στα 20χρ) (είχα σχεδόν ξεχάσει την "μόρα" και το όνειρο) έρχετε στο μυαλό μου συνεχώς μια εικόνα από το βαθύ παρελθόν.. ένα γεγονός.. με επίσεις πρωταγωνιστή εμένα και ένα μαυροφορεμένο πρόσωπο με κουκούλα, και δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν όντως το έζησα ή είναι απλά ένα όνειρο. Αυτό μου ήρθε στο μυαλό με το που ξύπνησα. κάτι σαν φλασιά!

"Είμαι, λοιπόν, στην αυλή του σπιτιού μου αργά το απόγευμα. Η περιοχή που μένω είναι αρκετά απομονωμένη από την υπόλοιπη πόλη, αρκετά σκοτεινή με πολύ πράσινο και μεγάλη αυλή. Πρέπει να ήμουν 10 χρονών. Είχε δύσει ο ήλιος, σκοτεινιάσει αρκετά και εγώ δεν μαζεύτικα ακόμα, είμαι έξω έχοντας ανάψει μια μικρή φωτιά και ψήνω κάστανα, ώσπου σε μια φάση βλέπω απέναντι στον δρόμο έναν μαυροφορεμένο τύπο η τύπησα δεν ξεχωρισα τίποτα καθώς φορούσε κουκούλα, δεν είχα ξαναδεί ποτέ μου κάποιον να ντύνετε κατά αυτό τον τρόπο, ήταν σαν παππάς ή σαν ράππερ από τα μαύρα φαρδιά του ρούχα! Μου τράβηξε τόσο την προσοχή που τον παρατηρούσα να δω τι θα κάνει. Αμέσως έσβησα με τρόπο την φωτιά (στην ουσία ήταν κάρβουνα ζεστά, δεν ειχε φλόγα). Προχώρισε λοιπόν και φτάνει στους γείτονες μας, αυτοί είχανε τότε δύο μαύρα σκυλιά. Πλησίασε και κάτι έκανε για λίγα δευτερόλεπτα και μετά με αργά βήματα και σταθερά άρχισε να γυρίζει πίσω. Εγώ ήμουν περίεργος για το τι έκανε αυτός εκεί περα. Όταν έφευγε δεν άντεξα σήκωσα ένα φακό που είχα και φώτησα πάνω του και με την μία το κλείνω. Αυτος/η γύρισε και με κοίταξε σχεδόν στα μάτια!!! Το μέρος που καθόμουν δεν ήταν τόσο ορατό από τον δρόμο λόγο τις μεγάλης πρασινάδας που είχε. Όμως ένιωθα να με κοιτάει μέσα στα μάτια κανονικά, όσο με κοιτούσε ήταν.. ένιωθα το τέλος κοντά, ενιωσά πως θα πέθενα, μετά από λίγο όμως γύρισε και συνέχισε τον δρόμο του, εξαφανήστικε."

Αυτό είναι.. αυτό σήμερα δεν μπορώ να θυμηθώ αν το είδα σε όνειρο ή όντως ήταν αληθινό. Όλα αυτά αφού είδα την "μόρα" στον ύπνο μου. Αυτή η αίσθηση του ότι κάποιος με παρακολουθεί με σκοτώνει!
Μετά από λίγες μέρες και αφού τελικά σταμάτησα να προσπαθώ να προσανατολήσω το αν ήταν όνειρο η όχι, μαθαίνω ότι πέθανε το ένα από τα δύο μαύρα σκυλιά, το είχε τσιμπίσει φίδι με βίαιο τρόπο! Κάτι πολύ σπάνιο γιατί δεν ήταν ακριβώς καλοκαίρι και το να είχε φίδι εκείνη την περίοδο λίγο δύσκολο.
Δεν μπόρεσα ποτέ μου να μάθω τι έγινε πραγματικά εκείνη την περίοδο.. Αυτή η ανάμνηση μου ήρθε από το παρελθόν και δεν μπορούσα να καταλάβω αν είναι όνειρο η όχι. Και το σκυλί πέθανε πέντε χρόνια μετά την "μόρα" και πέντε μέρες αφού μου ήρθε στο μυαλό το περιστατικό με τα κάστανα και τον κουκουλοφόρο! ....

Αν σας έχω μπερδέψει συγνώμη, αλλά ούτε εγώ δεν μπορώ με ακρίβεια να εξηγήσω το τι έγινε!
Πάντως ακόμα συνεχίζω να πιστεύω πως όλα αυτά είναι απλά παιχνίδια του μυαλού μας..!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2010, 16:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα σας αγόρια και κορίτσια.. Είμαι νέος στο φόρουμ.. Έγινα μέλος γιατί πήρε το μάτι μου αυτό το πολύ σημαντικό θέμα.. Θα σας διηγηθώ και εγώ την ιστορία μου σχετικά με αυτό το θέμα!

Θα γυρίσουμε πίσω κάτι χρόνια.. 2005.. Ήμουν περίπου 15 χρονών.. Είχε συμβεί κάτι το οποίο δεν μπορώ σήμερα να πω με σιγουριά αν ήταν όντως πραγματικότητα η ένα σκοτεινό όνειρο!
Ήταν λοιπόν μια κουραστική μέρα για εμένα, έπαιζα μπάλα σε μία ομάδα εκείνη την περίοδο σε ένα τοπικό πρωτάθλημα. Μετά την δύωρη κουραστική προπόνηση έκανα ένα μπάνιο και κοιμήθηκα με την μια! Κατά της τρεις το βράδυ ξύπνησα απότομα γιατί ένιωθα μια ενόχληση στο πόδι μου, συγκεκριμένα στην γάμπα! Όταν ανοίγω τα μάτια μου ήμουν τόσο πτώμα που δεν μπορούσα να κουνηθώ σχεδόν καθόλου, όταν ξαφνικά κατάλαβα ότι κάποιος είναι στο δωμάτιο μου ( να σημειώσω ότι μου αρέσει να κοιμάμαι στο απόλυτο σκοτάδι )! Αφού τρόμαξα ανοίγω καλά τα μάτια μου και κοιτάω δεξιά αριστερά και αντικρίζω μια σκοτεινή μορφή αλλά πολύ περιορισμένα, όταν με πλησίασε ένιωσα ένα μεγάλο πόνο στη στήθος και τέντωσα απότομα τα πόδια μου τόσο που με έπιασε κράμπα και στις δύο γάμπες. Πονούσα παντού εκείνη την στιγμή και πλέον σταμάτησα να φοβάμαι, όταν μου δόθηκε η δύναμη μετά από δευτερόλεπτα σηκώθηκα και πετάχτηκα απότομα και όλα τελείωσαν σαν ένα κακό όνειρο!
Να σημειώσω ότι την στιγμή που εμφανίστηκε δεν μου πέρασε καν από το μυαλό να φωνάξω, δεν μπορούσα για λίγο να κουνηθώ ( αν και δεν προσπάθησα, ήταν σαν να έλεγχε το τι κάνω ) και επίσεις όταν κουνήθηκα ήμουν πολύ σφιγμένος.

Δεν πιστεύω πως είναι κάποιο αληθινό φάντασμα, αλλά ένα παιχνίδι του μυαλού. Υπάρχουν διάφορες απόψεις για το θέμα αυτό χωρίς κάτι ως τώρα να πατάει σε υγειές βάσεις! Την επόμενη μέρα (αφού μόλις είδα την "μόρα" μετά κοιμήθικα ξανά) δεν θυμόμουν και πολλά πράγματα. Πάντως ότι θυμόμουν ήταν τόσο αληθινό!
Μετά από χρόνια.. 2009-10 (είχα μπει στα 20χρ) (είχα σχεδόν ξεχάσει την "μόρα" και το όνειρο) έρχετε στο μυαλό μου συνεχώς μια εικόνα από το βαθύ παρελθόν.. ένα γεγονός.. με επίσεις πρωταγωνιστή εμένα και ένα μαυροφορεμένο πρόσωπο με κουκούλα, και δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν όντως το έζησα ή είναι απλά ένα όνειρο. Αυτό μου ήρθε στο μυαλό με το που ξύπνησα. κάτι σαν φλασιά!

"Είμαι, λοιπόν, στην αυλή του σπιτιού μου αργά το απόγευμα. Η περιοχή που μένω είναι αρκετά απομονωμένη από την υπόλοιπη πόλη, αρκετά σκοτεινή με πολύ πράσινο και μεγάλη αυλή. Πρέπει να ήμουν 10 χρονών. Είχε δύσει ο ήλιος, σκοτεινιάσει αρκετά και εγώ δεν μαζεύτικα ακόμα, είμαι έξω έχοντας ανάψει μια μικρή φωτιά και ψήνω κάστανα, ώσπου σε μια φάση βλέπω απέναντι στον δρόμο έναν μαυροφορεμένο τύπο η τύπησα δεν ξεχωρισα τίποτα καθώς φορούσε κουκούλα, δεν είχα ξαναδεί ποτέ μου κάποιον να ντύνετε κατά αυτό τον τρόπο, ήταν σαν παππάς ή σαν ράππερ από τα μαύρα φαρδιά του ρούχα! Μου τράβηξε τόσο την προσοχή που τον παρατηρούσα να δω τι θα κάνει. Αμέσως έσβησα με τρόπο την φωτιά (στην ουσία ήταν κάρβουνα ζεστά, δεν ειχε φλόγα). Προχώρισε λοιπόν και φτάνει στους γείτονες μας, αυτοί είχανε τότε δύο μαύρα σκυλιά. Πλησίασε και κάτι έκανε για λίγα δευτερόλεπτα και μετά με αργά βήματα και σταθερά άρχισε να γυρίζει πίσω. Εγώ ήμουν περίεργος για το τι έκανε αυτός εκεί περα. Όταν έφευγε δεν άντεξα σήκωσα ένα φακό που είχα και φώτησα πάνω του και με την μία το κλείνω. Αυτος/η γύρισε και με κοίταξε σχεδόν στα μάτια!!! Το μέρος που καθόμουν δεν ήταν τόσο ορατό από τον δρόμο λόγο τις μεγάλης πρασινάδας που είχε. Όμως ένιωθα να με κοιτάει μέσα στα μάτια κανονικά, όσο με κοιτούσε ήταν.. ένιωθα το τέλος κοντά, ενιωσά πως θα πέθενα, μετά από λίγο όμως γύρισε και συνέχισε τον δρόμο του, εξαφανήστικε."

Αυτό είναι.. αυτό σήμερα δεν μπορώ να θυμηθώ αν το είδα σε όνειρο ή όντως ήταν αληθινό. Όλα αυτά αφού είδα την "μόρα" στον ύπνο μου. Αυτή η αίσθηση του ότι κάποιος με παρακολουθεί με σκοτώνει!
Μετά από λίγες μέρες και αφού τελικά σταμάτησα να προσπαθώ να προσανατολήσω το αν ήταν όνειρο η όχι, μαθαίνω ότι πέθανε το ένα από τα δύο μαύρα σκυλιά, το είχε τσιμπίσει φίδι με βίαιο τρόπο! Κάτι πολύ σπάνιο γιατί δεν ήταν ακριβώς καλοκαίρι και το να είχε φίδι εκείνη την περίοδο λίγο δύσκολο.
Δεν μπόρεσα ποτέ μου να μάθω τι έγινε πραγματικά εκείνη την περίοδο.. Αυτή η ανάμνηση μου ήρθε από το παρελθόν και δεν μπορούσα να καταλάβω αν είναι όνειρο η όχι. Και το σκυλί πέθανε πέντε χρόνια μετά την "μόρα" και πέντε μέρες αφού μου ήρθε στο μυαλό το περιστατικό με τα κάστανα και τον κουκουλοφόρο! ....

Αν σας έχω μπερδέψει συγνώμη, αλλά ούτε εγώ δεν μπορώ με ακρίβεια να εξηγήσω το τι έγινε!
Πάντως ακόμα συνεχίζω να πιστεύω πως όλα αυτά είναι απλά παιχνίδια του μυαλού μας..!



ΌΠως εξεθεσες τα γεγονότα φίλε μου , προσωπικά δεν "βλέπω" παοχνίδια του μυαλού σου...

Να υποθέσω ότι ενώ έψηνες τα κάστανα ... ταυτόχρονα κοιμόσουν???

Απ'οτι αντιλαμβάνομαι "τον είδες"...αυτόν ή αυτήν που ήταν μαυροφορεμένος...και του έριξες πάνω του και το φακό και αισθάνθηκες όπως αισθάνθηκες αλλα και ο σκύλος ψόφησε...αυτά μου φαίνονται ως γεγονότα και όχι ως αποκυήματα της φαντασίας σου...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αρχάγγελος_Εωσφόρος
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2011, 02:40:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
exei xalarosei ligo to thema etsi ???

Σκέφτομαι άρα υπάρχωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2011, 15:42:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε ναι... έχουν ειπωθεί όσα έπρεπε να ειπωθούν όπως καταλαβαίνω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STELLI
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2011, 19:46:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...ΒΡΗΚΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΑΣ...ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ,ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΕΝΝΟΙΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΒΟΗΤΗ ΜΟΡΑ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΟΣΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΦΥΓΕ ΣΕ ΜΙΚΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΩ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙ ΑΠΟΣΚΟΠΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΝΑ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ...ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΒΑΛΛΟΥΝ ΔΥΝΑΜΕΙΣ.ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΘΩΣ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΕΝΙΩΣΑ ΣΑΝ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ 2-3 ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΗΚΩΘΗΚΕ.ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΣΥΝΕΒΗ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ 2 ΧΕΡΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΓΓΑΛΙΑΣΕΙ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΣΦΙΓΓΟΥΝ.ΑΝΕΠΝΕΑ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΥΝΗΣΩ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΟΥ.ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΦΩΝΗ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΙΑ.ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΠΑΡ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΔΥΝΑΤΟΥΣΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.ΗΤΑΝ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΟΥ.ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 10-15 ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΝΥΠΟΜΟΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stacy1000
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2011, 14:00:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε ολους παιδια.Ειμαι λιγο ταραγμενη γιατι μου συναιβει κατι χθες βραδυ.Ειχα ακουσει κι εγω πριν πολλα χρονια για τη Μορα η Τσολια οτι σε πλακωνει και δεν μπορεις να αναπνευσεις.Το βιωσα ετσι ακριβως πρωτη φορα το 2007 που ημουν εγγυος.Δεν μπορουσα να αντιδρασω ενω πνιγομουν.Μου ειπαν οτι ειναι συνηθισμενο φαινομενο στις εγγυες και να αποφευγω να κοιμαμαι ανασκελα.Οντος το εφαρμοσα και δεν ξανα εγινε κατι.Ωσπου χθες ξημερωματα γυρω στις 5.00 που ξαπλωνα με το μικρο μου γυρισμενη στι πλαι εγω προς το μερος του και τον εχω καπως αγκαλια,αισθανομαι οτι καποιος σηκωνει την κουβερτα κι ξαπλωνει διπλα μου.Απο πισω μου.Με αγκαλιαζει τοσο σφιχτα που με αφοπλιζει και δεν μπορω να γυρισω να δω το ποιος ειναι.Προσπαθουσα να γυρισω η να λυσω τα χερια του απο πανω μου αλλα ειχε τοση δυναμη που ηταν αδυνατον.Επισης προσπαθουσα να τσιριξω να φωναξω αλλα επισης ηταν αδυνατον.Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι δεν ενιωθα οτι θελει να μου κανει κακο αλλα οτι ηθελε απλα να με εχει αγκαλια.Αλλα η αισθηση το αγνωστου με τρομαζε και δεν το δεχομουν.Σκεφτομουν κανονικοτατα οπως καποιος που δεν κοιμαται και ημουν σιγουρη οτι δεν ηταν ονειρο αλλα αλληθεια.Ακομα δεν μπορω να καταλαβω!ηταν τοσο εντονο και αληθεινο.Μπερδευτικα!το μυαλο μου πηγε σε αυτη τη μορα αλλα και σε κατι αλλο.Οι γονεις μου και οι δυο εχουν δυστηχως φυγει απο τη ζωη.Οπως με αγκαλιαζε σκεφτομουν κι οτι ισως ηταν κι ο Πατερας μου.Στο τελος εφυγε επισης απο τη μπαλκονοπορτα κι εγω εμεινα να αναρωτιεμαι αν αυτα ολα ηταν ονειρο η αληθεινα?Το πρωι τα ειπα ολα αυτα στην αδερφη μου και με δουλευε φυσικα.Κι ετσι εψαξα και βρηκα την παρεα σας.ειμαι πολυ ταραγμενη ακομα παιδια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stacy1000
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2011, 14:03:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε ολους παιδια.Ειμαι λιγο ταραγμενη γιατι μου συναιβει κατι χθες βραδυ.Ειχα ακουσει κι εγω πριν πολλα χρονια για τη Μορα η Τσολια οτι σε πλακωνει και δεν μπορεις να αναπνευσεις.Το βιωσα ετσι ακριβως πρωτη φορα το 2007 που ημουν εγγυος.Δεν μπορουσα να αντιδρασω ενω πνιγομουν.Μου ειπαν οτι ειναι συνηθισμενο φαινομενο στις εγγυες και να αποφευγω να κοιμαμαι ανασκελα.Οντος το εφαρμοσα και δεν ξανα εγινε κατι.Ωσπου χθες ξημερωματα γυρω στις 5.00 που ξαπλωνα με το μικρο μου γυρισμενη στι πλαι εγω προς το μερος του και τον εχω καπως αγκαλια,αισθανομαι οτι καποιος σηκωνει την κουβερτα κι ξαπλωνει διπλα μου.Απο πισω μου.Με αγκαλιαζει τοσο σφιχτα που με αφοπλιζει και δεν μπορω να γυρισω να δω το ποιος ειναι.Προσπαθουσα να γυρισω η να λυσω τα χερια του απο πανω μου αλλα ειχε τοση δυναμη που ηταν αδυνατον.Επισης προσπαθουσα να τσιριξω να φωναξω αλλα επισης ηταν αδυνατον.Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι δεν ενιωθα οτι θελει να μου κανει κακο αλλα οτι ηθελε απλα να με εχει αγκαλια.Αλλα η αισθηση το αγνωστου με τρομαζε και δεν το δεχομουν.Σκεφτομουν κανονικοτατα οπως καποιος που δεν κοιμαται και ημουν σιγουρη οτι δεν ηταν ονειρο αλλα αλληθεια.Ακομα δεν μπορω να καταλαβω!ηταν τοσο εντονο και αληθεινο.Μπερδευτικα!το μυαλο μου πηγε σε αυτη τη μορα αλλα και σε κατι αλλο.Οι γονεις μου και οι δυο εχουν δυστηχως φυγει απο τη ζωη.Οπως με αγκαλιαζε σκεφτομουν κι οτι ισως ηταν κι ο Πατερας μου.Στο τελος εφυγε επισης απο τη μπαλκονοπορτα κι εγω εμεινα να αναρωτιεμαι αν αυτα ολα ηταν ονειρο η αληθεινα?Το πρωι τα ειπα ολα αυτα στην αδερφη μου και με δουλευε φυσικα.Κι ετσι εψαξα και βρηκα την παρεα σας.ειμαι πολυ ταραγμενη ακομα παιδια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy