ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Mora - Mola απλά παραίσθηση ή πραγματικότητα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
vogias
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2004, 00:37:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vogias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΩ...

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ 2 ΥΠΕΡ ΚΑΙ 1 ΚΑΤΑ...

ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΓΑΤΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΩ ΜΟΡΑ... ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tsoureki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2004, 00:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tsoureki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tsoureki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Geia se olous.Eimai kenourgio melos kai molis teliosa tin anagnosi kai ton 8 selidon.
Prota apola na po sorry pou grafo me greeklish,me to kero kai molis ftiakso to pc tha prospatho na grafo kanonika an kai mou einai diksolo.

Tespa.Thelisa kai ego na mirasto tin empiria mou mazi sas kai na kano orismena erotimata kai paratiriseis.

To exo pathei loipon kai ego kai polles fores malista.Mexi tora de toxa sizitisi kai anaferei se kanena gati pisteua pos tha pernagan gia treli,na omos pou den eimai i moni.
Loipon kai ego eniotha ena psilomoudiasma na mi mporo na anasano kanonika kai ena perirgo plakoma.Tis perissoteres fores iksera pos ola afta ginodousan ston ipno mou kai prospathousa na ksipniso i na kano opiadipote kinisi pou tha me ksipnouse ala matea.De ksipnousa me tipota kai ithela na fonakso ala den evgene foni.Otan kataferna epitelous meta apo megali prospathia na ksipniso eixa tromeri taxipalia kai tromero ponokefalo.De thimame na exo dei kapia skia opos lete arketoi apo esas ala isos kai na mi thimame kala.Eniosa omos ati sa parousia na me plisiazei kai giauto na prospatho na ksipniso kapies fores.

Thelo na simioso oti odos de pezeri rolo i ora mouxei simvi kai proi kai mesimeri kai vradi.Afto pou paratirisa omos einai oti sinithos sinevene otan px nistaza para poli kapia ora pou den itan anamenomeno na nistazo,i otan eprepe na koimitho anagastika noris gia na sikotho kai noris,oxi pada vevea apla exo paratirisi oti aftes oi stigmes itan pio edones.

Episis ithela na kano mia paratirisi kai na po pos afta pou eipate peri sleep paralysis mpori na isxioun se kapies apo tis periptoseis ala oxi oles.Kseroume oti oi giatroi sinithos de paradexonte tetia pragmata opote logika afto tha elegan.
Akoma oti kai an ipirxe kapia apodedigmeni epistimoniki ipeuthini apadisi sto thema "tis mavroforousas grias pourxete ston ipno"den ipirxe periptosi na to gnostopioisoun gia polous kai diafoous logous pou tha fadazeste.
kai oxi mono gia to sigekrimeno thema tis "moras" ala genika gia aneksigita fenomena kai pou simvenun kata kerous.

Opos pisteuo kai ego kai polloi alloi pos iparxoun poles aadiseis gia diafora fenomena kai ta kratane krifa.

Signomi pou sas kourasa me tin polilogia mou
Filia

Cheer up..worst is yet to come

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tsoureki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2004, 02:07:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tsoureki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tsoureki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ksexasa na anafero kati.De ksero omos kata poso sxetiko einai me ti "mora".

Pio palia se mikri ilikia para poles fores kathos kathomoun sto domatio mou kai diavaza,i epeza klp ksafnika eniotha na erxete kati dipla mou me megali taxitita kai eixa ena tromero vouito sta aftia,tromaza giati to eniotha na megaloni xoris na to vlepo ousiastika ala antikriza kati axno san avra se gri-prasino xroma.
Sikonomoun grigora kai pigena na trekso pros tin eksoporta tou domatiou mou opou pada ma pada molis eftane to podi mou sti porta epefta kato (xoris na exo parapatisi pouthena i na exo skodapsi) mi niothodas ta podia mou kai siga siga eksaplonotan se olo mou to soma.Prospathousa na sikotho ite na sirtho ala de mporousa,oute na fonakso de mouvgene foni mono to kefali mou mporousa na kouniso arga kai me diskolia..kitaza piso mou sto domatio apo fovo (to vouito ipirxe oli tin ora kai na me fonaze kaipios den akouga) kai eniotha genika san kat na me krataei kai na mi mporo na kano tipota.

Popo agrieftika tora pou to thimithika.De ksero ti mpori na itan de toxo sizitisi kai afto pote me goneis klp,de nomizo na itan tis fadasias mou oute eimouna idi fovismeni apo prin me kati.Ksafnika ekei pou eimoun mes stin treli xara me epiane.

Den exo dei na grafete kati tetio edo,an iparxi kapios me paromia empiria thathela na tin akouso.

Byezz

Cheer up ..worst is yet to comeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2004, 17:26:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ... Πολυ ενδιαφέρουσα η ιστορια σου Tsoureki , αυτο που με προβληματίζει ομως ειναι το πως ειναι δυνατών να εχουν αυτες οι οντότιτες δυναμεις στο φυσικό είπεδο...
Δεμ ξερω ας μας πει κάποις φίλος αν ποτε ειναι δυνατόν να εχει μια οντότιτα δυναμεις στο φυσικό...
Ευχαριστώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tsoureki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2004, 01:16:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tsoureki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tsoureki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
De vlepo kai kapion na apadaei sto thema

Pados Crystal tear pisteuo pos exoun arketi dinami,perissotero apoti nomizoume

Cheer up..worst is yet to come

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2004, 13:09:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο φυσικό πολυ ανφιβάλο, δεν ξερω ομως για αυτο καλυτερα ας περμένουμε καποιος να μας πει!
Καλη προσπάθια για να μην παει το θέμα σε αλη σελιδα ε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tsoureki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 01:38:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tsoureki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tsoureki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Crystal_tear mou fenete pos miname monoi mas..de vlepo na poli asxolounte pleon me to thema an kai exei perasi se genikes grames

Ade na doume

Cheer up..worst is yet to come

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aponto
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2004, 05:24:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aponto  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑΓΙΑ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΩΝ ΑΠΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Η ΑΙΤΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΗΜΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.

ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΕΝΩ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΒΓΩ ΕΠΕΣΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 3:00 ΑΝΟΙΞΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΟΙΩΘΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΥΣΤΑΓΜΕΝΟΣ (ΔΕΝ ΜΕ ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΑΤΙ, ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑ). ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΕΝΟΙΣΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΜΟΥ, Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΜΟΥ, ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΑΚΟΥΓΩΝΤΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΠΟΡΤΑ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΕΙ. ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΛΕΙΣΤΑ ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ. ΓΙΑ 1 ΛΕΠΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ. ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΤΟΣΗΝ ΩΡΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΙΣ 3:00. ΜΟΛΙΣ ΑΝΟΙΞΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΕΙΔΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΣΚΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΗΜΑ. ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΕΝΑ ΣΥΝΝΕΦΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ. ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΦΩΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ Η ΣΚΙΑΦΑΙΝΟΤΑΝ ΚΑΘΑΡΑ. ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΠΑΓΩΣΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΩ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΙΕΣΑ ΤΡΟΜΕΡΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΤΑΧΤΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΨΩ ΤΟ ΦΩΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΧΤΥΠΗΣΑ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΑΝΑΨΑ ΤΟ ΦΩΣ ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ. ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ (ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ) ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΥ ΦΩΝΑΖΑ 'Η ΜΑΛΛΟΝ ΓΚΑΡΙΖΑ. ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΤΙ ΒΙΒΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΩ. ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΕΥΤΙΚΑ. ΜΟΛΙΣ ΟΜΩΣ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ. Α! ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΑΝ ΑΚΟΥΣΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΧΙ.!!

ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΥΤΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΤΡΕΛΛΟΥΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dark angel of sin
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 14:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dark angel of sin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις διαφωτιστικές σας πληροφορίες σχετικά με το θέμα που δημοσίευσα στο παράξενο "γριά μάγισσα των ονείρων...." . Λοιπόν έχω καθίσει και έχω διαβάσει τα πάντα για το θέμα, αλλά έχω ακόμη αρκετές απορίες. Δεν ξέρω αν είναι sleep paralysis όπως έστειλε ο φίλος Ant-mi, πάντως η θεωρία είναι πολύ πειστική. Αλλά Ο ΤΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΗΣΙΟΣ και απερίγραπτος. Και μου συμβαίνει τόσο συχνά που έχω δεί πολύ περισσότερα από όσα εχω αναφέρει. Επίσης δε μου συμβαίνει στα αρχικά στάδια του ύπνου αλλά στη μέση της νύχτας. Και σίγουρα κάποια σχέση πρέπει να έχει με ψυχολογικά ( ή άλλα... ) φαινόμενα π.χ. αυθυποβολή ή κάτι τέτοιο, αφού πάντα κοιμάμαι ήρεμος όταν παίρνω τον σταυρό στο χέρι μου μετά από τις συνεχόμενες -κυριολεκτικά- εμπειρίες. Κάποια βράδια μάλιστα προσπαθούσα να το αφήσω απλά να συμβεί και ό,τι γίνει, παραδινόμουν. Σας λέω απλά ότι είναι ΑΔΥΝΑΤΟ ή ξυπνάς ή "πεθαίνεις"... Την σκιά την έχω δεί και εγώ πολλές φορές.
Παιχνίδι του μυαλού, κοινή πάθηση; Ποιός ξέρει;
Ευχαριστώ και πάλι όλους.

Υ.Γ. Μαρούσω την λένε σε κάποια χωριά εκεί από όπου κατάγομαι, μου το είπανε κάποιοι μεγάλοι σε ηλικία ( παραμυθάδες;"αλαφροίσκιωτοι"; ).

you can choose any color you like as long as it's black........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 16:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ όταν είχα διαβάσει το topic αυτό είχα επηρεαστεί τόσο πολύ που το βράδυ εκείνο δεν είχα κλείσει μάτι απο τον φόβο μου μπας και μου συμβεί και εμένα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2004, 21:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια χαρα,

Το είπα και θα το ξανα πω, ολοι γεν γνωριζετε πως νομιίζω οτι θα ηταν καλο να μάθετε να κάνετε LBRP εγω απο τότε που αρχισα να κάνω δεν ξανα είχα "επίθεση".

Stavros_H δεν εχεις να φοβάσε για τίποτα, ειμαι ενας ανθρωπος που γενικα φοβάμαι , οταν όμως κανω LBRP αισθάνομαι πολυ ομορφα και δε φοβάμαι τιποτα, το κανω καθε μερα, οταν το ξεκινησεις " αν το κανεις" καλο ειναι να μην το σταματίσεις ποτε, για ολη την υπολιπη ζωη σου!!! Αν εχει σκοπό καποιος να το κανει ας μου στείλει μαιλ για να του πω πως θα ξεπεράσει καποια εμπόδια οπως το πως θα κάνειο LBRP αν ειναι φιλοξενουμενος σε φιλικο σπιτι κλπ κλπ κλπ. :)

Edited by - Crystal_tear on 05/06/2004 21:36:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2004, 23:26:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Crystal Tear, συγνώμη για το κουτό -ίσως- της ερώτησης μου,
μα τί είναι το LBRP ??

Ευχαριστώ

Edited by - Stavros_Η on 09/06/2004 23:27:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 14:10:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Leser Banishing Ritual of Pentagram

Ελάσον Εξαγνηστικό Τελετουργικό του Πενταγράμμου

Είναι ενα τελετουργικο το οποιο εχει σκόπο να καθαρίσει το χωρο, δυναμώνει παράλιλα και την αυρα σου. Με αποτέσμα απο οτι εχω καταλαβει να μην σε πλισιάζουν Μόρες και αλλα χαζα πλάσματα.
Μπορώ να σου πω πώς να το ΄μάθεις αν θες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 10:21:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασφαλώς, ενδιαφέρον ακούγεται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sicluxluceat1
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 10:39:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sicluxluceat1  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sicluxluceat1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους! Συγνώμη που δεν απαντώ στο θέμα αλλά επείγει κάτι διαφορετικό. Ας πούμε κάτι σαν αγγελία. Όποιος είχε ποτέ στη ζωή του near death experience, και θέλει να μιλήσει για αυτό μπορεί να μου στείλει στο vlakaspiou@msn.com.Σας διαβεβαιώνω εξ αρχής ότι το απόρρητο του καθένα είναι απόλυτα σεβαστό από μένα. Πρόκειται για μια ανεξάρτητη έρευνα, που κάνει το Ιατρικό Τμήμα του Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, στην οποία ερευνάται αυτό το φαινόμενο. Δεν θα αντιμετωπιστεί κανένας σαν πειραματόζωο, αφού το μόνο που ζητάμε είναι την κατάθεση της εμπειρίας του καθένα. Επίσης, θα διαμορφωθούν μελλοντικά ομάδες συζήτησης, οι οποίες κατά κανόνα βοηθούν στην αντιμετώπιση της ζωής μετά από αυτό, έχοντας ως ενεργά μέλη εσάς τους ίδιους. Εμείς, θα σας πιστεύουμε. Εμείς, θα αποδείξουμε ότι υπάρχει αυτό το φαινόμενο. ΄Ετσι, και άλλοι που θα βιώσουν αυτή τη θείκή εμπειρία, δεν θα φοβούνται να την εκφράσουν ή να την περιγράψουν, αναλογιζόμενοι μην τυχόν τους περάσουν για ψυχικά ασθενείς. Βοηθήστε μας, για να σας βοηθήσουμε. Ευχαριστώ πολύ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

x-files
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
192 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 17:22:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους x-files  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ,Sicluxluceat1.
ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΔΙΕΞΟΔΙΚΑ ΣΤΗ ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΒΙΩΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ TOPICS ΤΟΥ ESOTERICA ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΙΣ <ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ > ΤΟΣΟ ΣΤΟ-=Η ΨΥΧΗ -= ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΟ -=ΠΑΡΑΞΕΝΟ-=.
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΟΣΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ E-MIAL ΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ.
ΠΑΙΡΝΩ ΗΔΗ ΜΕΡΟΣ ΣΕ ΕΡΕΥΝΑ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ ,ΚΑΘΩΣ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΤΕΣΤΣ <ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΒΑΘΙΑ>.ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ,ΑΦΟΥ ΤΗ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ,ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ.

LOVE IS THE ONLY TRUTHΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2004, 13:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Starvos_H an thes se parakalw steile mou to mail sou, ayto pou exei sto profil sou den einai energo.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 03:39:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μορα? παραισθηση ? sleep paralysis? δεν ξερω τι απο ολα ειναι παντως μου εχει συμβει καμια δεκαρια φορες.εχω βρεθει σε αυτην την κατασταση,ξαπλωμενος στο κρεβατι,συνηθως βραδυ,ακινητος ,αμιλητος ,εχωντας την αισθηση του περιβαλοντος και με ανοιχτα ματια ,μη μπορωντας να κανω κατι.τις πρωτες φορες επαιρνα ορκο οτι ηταν κατι αληθινο.κατι που συναιβαινε πραγματικα αλλα δεν ηξερα τι ειναι.στην συνεχεια ειχα μια διαφορετικη επειρια και αλλαξα γνωμη.
ειμουν ξαπλωμενος,ειχα κοιμηθει και η κυρα-μορα εκανε την εμφανιση της.ανοιξα τα ματια μου αποτομα και βρεθηκα στην δεξια πλευρα του κρεβατιου,χωρις να μπορω να κινηθω ,χωρις να μπορω να μιλησω.βρισκομουν τελειως στην ακρη του κρεβατιου βλεπωντας τον απεναντι τοιχο.εκει αρχισα να γερνω.ολο το κορμι μου ακινητο και κοκαλωμενο ,εγερνε προς το πατωμα.ηταν σαν επεφτα σιγα σιγα απο το κρεβατι.προσπαθουσα να κουνησω τα χερια μου για να μην σκασω στο πατωμα με το προσωπο αλλα ματαια.συνεχισα να πεφτω σε αργη κινηση ωσπου εφτασα τετ α τετ σχεδον με το πατωμα.εκεινη την ωρα ανοιξα τα ματια μου και βρεθηκα στην αλλη γωνια του κρεβατιου σε normal κατασταση.ηταν περιεργο γιατι ημουν σιγουρος οτι ειχα ηδη τα ματια μου ανοιχτα.εβλεπα τον τοιχο και με τις ακρες των ματιων καποια αντικειμενα του δωματιου.μαλλον ομως δεν ηταν ανοιχτα μιας και οπως ειπα πριν ενιωσα να ανοιγουν ξαφνικα και να βρισκομαι σε αλλο σημειο του κρεβατιου.
αυτη η εμπειρια με κανει να υποψιαζομαι οτι μαλλον το φαινομενο δεν ειναι πραγματικοτητα.ειναι μαλλον μια ψαιυδεσθηση,παραισθηση.κατι που συμβαινει στον ανθρωπινο εγκεφαλο και το ζουμε σαν πραγματικο.εσεις τι πιστευεται?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 06:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα. Χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία σας παραθέτω απλά την επιστημονική εξήγηση για το φαινόμενο της Μόρας...

Άρθρα: Sleep Paralysis

Σας έχει τύχει ποτέ να ξυπνήσετε και νοιώσετε έντονα οτι κάτι σας εμποδίζει να κάνετε την παραμικρή κίνηση, ένα συναίσθημα "παράλυσης", συνοδευόμενο απο την αίσθηση οτι κάτι σας πνίγει, ή οτι κάποιος ή κάτι βρίσκεται στο δωμάτιο μαζί σας, ακούγοντας παράλληλα περίεργους ήχους; Άν ναί, τότε ξεχάστε τις φήμες για νεράιδες, δαιμόνια, φαντάσματα και οτιδήποτε ακούγατε ή πιστεύατε μέχρι τώρα. Και αυτό γιατί πρόκεται πολύ απλά για μια κοινή διαταραχή του ύπνου η οποία παρουσιάζεται στο 50% των ανθρώπων ανεξαρτήτως ηλικίας και φύλου.

Σκοπός του άρθρου αυτού δεν είναι να διαψεύσει ή να απομυθοποιήσει τις εκατοντάδες περιπτώσεις υπνοπαράλυσης που πολλοί βιώνουν, και ενδεχομένως να πρόκεται για κάτι πέρα του φυσικού, αλλα να βοηθήσει μερικούς να αποφύγουν την -χωρίς δεύτερη σκέψη- παρεξήγηση ενός φυσιολογικού φαινομένου.

Παράλυση ύπνου, ή υπνοπαράλυση. Ο όρος περιγράφει πλήρως το φαινόμενο. Πρόκεται για μια μικρή χρονική περίοδο, στα αρχικά στάδια του ύπνου (predormital) ή μετά το ξύπνημα (postdormital), κατα την οποία αδυναμούμε να εκτελέσουμε οποιαδήποτε μυική κίνηση και ομιλία. Στις περισσότερες περιπτώσεις υπάρχει η δυνατότητα σταδιακής αλλα πολύ αργής κίνησης των άκρων, ματιών και του στόματος, ενώ άλλα συμπτώματα περιλαμβάνουν:

Λανθασμένη αίσθηση ασφυξίας

Περίεργους ήχους ή φωνές, μέσα ή έξω απο το δωμάτιο

Έντονη αίσθηση κάποιας παρουσίας δίπλα σας ή κάπου στο δωμάτιο

Έντονο μυικό τρέμουλο ή/καί έντονο βουητό (χτύπημα) στα αυτιά

Η υπνοπαράλυση συχνά συνδέεται με την ναρκοληψία, μια νευρολογική πάθηση η οποία προκαλεί ανεξέλεγκτη υπνηλία, ομως υπάρχουν και άνθρωποι οι οποίοι βιώνουν υπνοπαραλύσεις χωρίς να παρουσιάζουν συμπτώματα ναρκοληψίας. Δεν είναι επιβλαβής, αν και οι περισσότεροι κυριολεκτικά τρελλαίνονται απο φόβο λόγω του ότι δεν είναι σε θέση να καταλάβουν εκείνη τη στιγμή τι συμβαίνει, και δέν γνωρίζουν οτι μέσα στα επόμενα λεπτά, βαθμιαία ή απότομα θα είναι σε θέση να κινηθούν και πάλι.

Πρόκεται για διαταραχή η οποία προξενεί γνήσιο και δικαιολογημένο φόβο, όμως η εξήγηση του φαινομένου είναι απλή:

Όταν κοιμόμαστε, ο εγκέφαλός μας σταματάει να στέλνει σήματα στους μυς και στα άκρα μας, ωστε να μήν αντιδρούμε σωματικά όπως στα όνειρά μας. Σε περίπτωση π.χ. που ονειρευόμαστε οτι τρέχουμε, ο εγκέφαλός μας αποκλείει τα σήματα που στέλνονται στα κάτω άκρα, επομένως αυτά δεν εκτελούν κίνηση αντίστοιχη του τρεξίματος. Τώρα, στην υπνοπαράλυση, ο άνθρωπος που την βιώνει ανακτά τις αισθήσεις του απο τον ύπνο, λιγο πρίν ο εγκέφαλος ξεκινήσει και πάλι να στέλνει τα σήματα αυτά στο σώμα μας, βιώνοντας μια εικονική παράλυση, η διάρκεια της οποίας είναι συνήθως 20 με 30 δευτερόλεπτα, ενώ πολλές φορές φτάνει και τα 2 λεπτά.

Τα πιό πιθανά αίτια αυτής της διαταραχής είναι η έλλειψη ύπνου, κακές διατροφικές συνήθειες πρίν απο τον ύπνο, και υπερβολικό άγχος. Χωρίζεται σε ελαφριά παράλυση: οπου μπορείτε να κουνήσετε τα μάτια, το στόμα (δεν μπορείτε να φωνάξετε όμως) και τα δάχτυλα των χεριών σας, και σε βαριά παράλυση, η οποία συνοδεύεται απο ένα δυνατό βουητό και τρέμουλο: σε αυτήν την περίπτωση δέν μπορείτε να κινηθείτε καθόλου. (σσ: τα συμπτώματα αυτά μερικοί τα παρομοιάζουν με συμπτώματα που εμφανίζονται στα αρχικά στάδια μιάς αστρικής προβολής. Εντούτοις χρειάζεται υπερβολική προσπάθεια προκειμένου κάποιος να επιτύχει κάτι τέτοιο, και η υπνοπαράλυση είναι αυθόρμητη, οπότε η εξήγηση της αστρικής προβολής μάλλον αποκλείεται.)

Πολύ συχνά, οι παθόντες νομίζουν ότι κάποιος βρίσκεται στο δωμάτιο μαζί τους, ενώ άλλοι έχουν την αίσθηση ότι κάποιος ή κάτι κάθεται στο στήθος τους και τους προκαλεί ασφυξία. Πρόκεται για υπναγωγικές παραισθήσεις οι οποίες σχετίζονται με τον φυσικό κύκλο των ονείρων. Αυτές οι παραισθήσεις, γνωστές και ώς "hag phenomena" προέρχονται απο τον εγκέφαλό μας και δέν προξενούν καμία απολύτως σωματική ζημιά. Πιθανότατα πρόκεται για όνειρα που βλέπουμε εκείνη τη στιγμή, μέρος των οποίων διαφεύγουν απο το υποσυνείδητο. Κατα την διάρκεια της υπνοπαράλυσης λίγα μπορούν να γίνουν για να διακοπεί συντομότερα, θεωρώντας σαν δεδομένο οτι δέν μπορείτε να κουνηθείτε. Άν πρόκεται για ελαφριά μορφή όμως, μπορείτε να κάνετε μερικά πράγματα για να την διακόψετε. Για παράδειγμα η επίμονη προσπάθεια ομιλίας (σσ: ουρλιαχτού...) ή κίνησης των δαχτύλων σας θα την διακόψει μετά απο λίγα δευτερόλεπτα.

Δεν υπάρχει συγκεκριμένη ηλικία κατα την οποία αρχικά εκδηλώνεται. Προσωπικά θυμάμαι να την είχα βιώσει πρώτη φορά όταν ήμουν 8 χρονών, ενώ η συχνότητα της διαταραχής διαφέρει ανάλογα με το άτομο, απο δύο με τρείς φορές στην διάρκεια της ζωής του, μέχρι πολλαπλές φορές το ίδιο βράδυ. Στην τελευταία περίπτωση, και εαν η διαταραχή εξελιχθεί σε κρίση, ίσως να χρειαστεί να συμβουλευτείτε τον γιατρό σας.

Άν και είναι απόλυτα φυσιολογικό ένας άνθρωπος να βιώσει υπνοπαράλυση μερικές φορές στην ζωή του, πρόκεται για διαταραχή του ύπνου, κάτι που σημαίνει οτι μπορεί να προληφθεί. Μερικοί τρόποι για να αποφύγετε εμφανίσεις υπνοπαράλυσης, ή για να τις ελαττώσετε εάν βιώνετε αυτήν την περίοδο, είναι να διατηρείτε ένα φυσιολογικό πρόγραμμα όσον αφορά τον ύπνο, να τρέφεστε σωστά, και να κοιμάστε αρκετά, περίπου 7-9 ώρες ημερησίως.

Αντώνης Παπαθανασίου

Copyright © 1999-2004 Proteus Team

All rights reserved


Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zouzouna
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 13:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zouzouna  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος zouzouna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalispera se olous!
edo kai 3 xronia peripou i zoi mou exei ginei ano-kato, me apotelesma na exo poly agxos, nevra, agonia gia to avrio kai to meta, dyskolo ypno... afta ta 3 xronia, sxedon kathe vrady petagomai, arketes fores kai prospatho na paro anasa. aisthanomai oti den yparxei oksygono sto domatio kai oti den yparxei oute kan parathyro. meta apo liga defterolepta pou syneiditopoio oti ola einai entaksei koimamai pali, alla to ksanapathaino. exo paratirisei oti kai ta oneira mou, apo mikri, alla perissotero tora, einai poly zontana, gemata agxos kai entasi. ola afta loipon exoun san apotelesma, eno koimamai 9-10 ores, na ksypnao kourasmeni. tis meres pou den doulevo kai den apasxolei kati to myalo mou se megalo vathmo (kyrios ta s/k) koimamai kala kai ksekourazomai.
ola exoun na kanoun me to agxos kai ton tropo pou antilamvanomaste kai dexomaste tin zoi kai tin ekseliksi tis. oso ligotero agxos, toso kalytera gia mas.
na eiste kala
filia

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 14:17:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αποδεκτό το Sleep Paralysis αλλα αυτο ειναι Sleep Paralysis αποδεκτο το αγχοσ αλλα αυτο ειανι αγχος η μορα ειναι μόρα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zouzouna
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 14:27:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zouzouna  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος zouzouna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
otan agnoeis kati apla den yparxei. an tha se epireasei kati 'i tha sou kanei kako eksartatai mono apo esena. sigoura tha yparxei kati pera apo emas pou prospathei na epireasei tin zoi mas kai na mpei stin diki mas diastasi, alla an emeis den tou anoigoume ton dromo gi afto, tote den tha ta kataferei pote.
polles fores otan to myalo mas einai apasxolimeno me kati poly simantiko (doyleia k.t.l.) tote paratiroume oti den yparxei tipota allo ektos apo douleia.
ola afta loipon yparxoun, alla an emfanizontai ftaime emeis kai kaneis allos. giati ola einai mesa sto myalo mas kai to myalo mas exei tromeri dynami gia na epitrepsei 'i oxi se kati na to katalavei.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 18:09:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά χαρά,

Αγαπητή ζουζούνα καλο θα ήταν να μην γραφεια Greeklish αφου εισαι σε Ελλινικό forum.
Αυτά που λές εχουν βάσει, ναι οταν είσαι στο cinema και βλεπεις τενια δεν εισαι επιρεπείς σε ψυχικές επιθέσεις (κάθε ίδους) αυτο όμως δε συμένει οτι μπορείς και να εχεις δυνατη αυρα, εχει μεγαλη συμασια ο φόβος ο οποιος ανοιγει πόρτες και ετσι μπορει καποια οντότιτα να σου πλέψει ενεργεια η γενικα να σε επιρασει απο την αλη εχουν δεχτεί "επιθεσει" μόρας ανθρωπει που δεν γνωριζαν τι είναι η μόρα οπως εγω, αν είχα δυνατότερη αύρα η αν το θέασ καλυτερα αν δεν ήταν σκισμένη δεν θα δεχόμουν τετοια επίθεση αρα δε φτάνει μονο το να εισαι απασχολιμένος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Matia
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2004, 18:41:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Matia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
διαβασα τισ περισοτερες σελιδες.. συγγνώμη είναι πάρα πολλά και έχω χιλιάδες ακομη να διαβάσω από τα υπόλοιπα θέματα- δεν θα μου φτάσει αυτή η ζωή...
Είχα πολλές φορές την ανάλογη εμπειρία..
Όταν ήμουν πιο μικρή με τρόμαζε πολύ.. έμενα με αναμένα φώτα και αύπνη για το υπόλοιπο της βραδυάς..
Μεγαλώνοντας έμαθα να μη το φοβάμαι, μια κ ποτέ δεν έπαθα κάτι κακό.
Έψαξα αρκετά τι μπορεί να ήταν.. βρήκα πολλές θεωρείες..
1.Μορα..
2.Σπασμενο ή μικρο διαφραγμα
3.Αστρικό ταξίδι.. κατά το οποίο η επιστροφή δεν είναι ομαλή..
4.Η σκια που βλέπουμε είναι το αιθερικό μας σώμα..
5.Ενώ κοιμάστε ένα μέρος του εγκεφαλου συνεχίζει να να είναι ξύπνιο αλλά δεν μπορεί να έχει πλήρη αντίληψη γι αυτο και διεστραβλώνει κάποιες εικόνες ή αισθήσεις..

Σίγουρα δεν πιστεύω ότι είναι κατι το οποιο μας "επιτιθεται"..
μαλλον κάτι που προέρχεται από εμάς τους ιδιους..
Όταν σταματήσει κάποιος να το φοβάται μπορεί να το χρησιμοποιησει για αυτοσυγκέντρωση.. αστρικά ταξίδια.. κλπ

Είναι καλο να βλέπουμε ψύχραιμα τα πράγμα όσο περίεργα ΄τρομακτικά και να μας φαίνονται


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 11:11:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε θέλω να αποκλεισω καμια εκδοχη αλλα δε νομιζω οτι ειναι Astral Project γιατι αν και μπορω να δεχθώ αυτο που λες , μπορεις να μου πεις πως ειναι δυνταον να εισαι σε ΑΠ και να μην το εχεις καταλάβει αφου ολα αυτα που συμβένουν για να βγεις απο το σωμασου ειναι πολυ πολυ εντονα ; Ειχα εμπιρία ΑΠ οταν κοιμόμουν και μπορω να πω με πολυ βεβαιοτιτα οτι το κατάλαβα πολυ καλα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 11:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειρήνη εσυ που γνωρίζεις και τα 2 θέματα καλυτερα απο εμενα τι εχεισ να πείς ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Matia
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 14:52:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Matia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

μπορεις να μου πεις πως ειναι δυνταον να εισαι σε ΑΠ και να μην το εχεις καταλάβει αφου ολα αυτα που συμβένουν για να βγεις απο το σωμασου ειναι πολυ πολυ εντονα ; Ειχα εμπιρία ΑΠ οταν κοιμόμουν και μπορω να πω με πολυ βεβαιοτιτα οτι το κατάλαβα πολυ καλα!

Αναφέρεσαι σε αστρικο ταξιδι υποθέτω..
Όλοι ασυνειδητα στον υπνο τους βγαίνουν από το σώμα τους.. και το θεωρούν όνειρο ή δεν το θυμούνται καν...
Το ζητούμενο είναι να έχεις την εμπειρία συνειδητά όταν το θελήσεις..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zouzouna
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 15:29:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zouzouna  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος zouzouna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalispera kai kali evdomada. sygnomi pou den grafo me ellinikous xaraktires, alla exei provlima to pc mou.
tin imera pou diavasa oles tis selides, to vrady imoun poly anisixi. otan ksaplosa, eixa synexos sto myalo mou afto kai imoun 1000% sigouri, oti afou to skeftomai toso entona, tote sigoura tha mou symvei. prin koimitho, fovomoun toso poly, pou protimousa na meino ksypnia mexri na ksimerosei. alla den antexa, opote ekana ton stavro mou, eipa kai mia prosefxi kai koimithika, elpizontas oti den tha symvei tipota. ki etsi egine.
afto pou anaferete osoi to exete zisei, exei na kanei me ena kako pnevma, to opoio vriskei efkairies kai tis ekmetallevetai. apo emas eksartatai an tetoiou eidous pnevmata, pou mas kanoun kako, tha emfanistoun 'i oxi. den exei na kanei me to an pisteveis 'i oxi, alla me tin pisti ston theo pano apo ola kai meta ston eafto sou kai tin dynami tis psyxis sou. kanena on apo alli diastasi den mporei na mpei stin diki mas, an emeis den tou anoiksoume porta. kai oso pio evalotoi kai pio evaisthitoi eimaste, toso xeirotera. idios an kapoios exei kali psixi, tote prospathoun tetoiou eidous dynameis na epemvoun kai na epireasoun tin zoi tou. opote einai kalo na prosefxomaste kathimerina kai na megalonoume tin pisti mas kathe mera kai perissotero. etsi mono tha nikithoun tetoia pnevmata, pou den exoun kamia douleia gyro mas


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2004, 14:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αναφέρεσαι σε αστρικο ταξιδι υποθέτω..
Όλοι ασυνειδητα στον υπνο τους βγαίνουν από το σώμα τους.. και το θεωρούν όνειρο ή δεν το θυμούνται καν...
Το ζητούμενο είναι να έχεις την εμπειρία συνειδητά όταν το θελήσεις...

1η περίποτη συνηδιτό όνειρο, στην περίποτοση αυτη εισαι στο αστικο οπως σε κάθε όνειρο μονο που γνωρίζεις οτι βλεπεις ονειρο και κάνεις οτι θες αυτη η περίποτη ομως δε μπορει να ποκαλέσεςι συγχηση αν η επιστοφη στο σωμα δεν ειναι ομαλη γιατι απλα δεν ειναι αντιλιπτή απλα ξυπνας, αν για καπιο λογο δε θες να εισαι αλο σε ονεριο κλεισεις τα ματια σου και τα ξανα ανοιγεις στο κρεβατι σου στο φυσικο αυτη τι φορα οχι στο αστρικο.

2η περίποτη να κάνεις ακούσια Αστρική Προβολή και η ανομαλη επιστροφη στο φυσικο σου σώμα να σου προκαλεση δισαρεστα αισθίματα δεν γνωριζω κατι για το θέμα αν κρίνω ομως απο τον εαυτό μου ναι αυτο μπορει να συνβει γιατι νομιζω οτι μου εχει συνβει αλλα αν εχεις παθει και μορα μπορεις με λιγο σκεψη να καταλαβεισ πολυ ευκολα τι διαφορα, αρκη να να γνωρίζεις και θεωριτια (αν οχι πρακτικα) απο ΑΠ αλλα και απο μόρα.

quote:
afto pou anaferete osoi to exete zisei, exei na kanei me ena kako pnevma, to opoio vriskei efkairies kai tis ekmetallevetai. apo emas eksartatai an tetoiou eidous pnevmata, pou mas kanoun kako, tha emfanistoun 'i oxi. den exei na kanei me to an pisteveis 'i oxi, alla me tin pisti ston theo pano apo ola kai meta ston eafto sou kai tin dynami tis psyxis sou. kanena on apo alli diastasi den mporei na mpei stin diki mas, an emeis den tou anoiksoume porta.


Σωστά η αυρα που μας περιβάλει ειναι αδιαπεραστει αν δεν τι σκισουμε , αυτο μπορει να συνβει μονο απο εσωτερικους παράγοντες και ποτε απο εχωτερικους δηλαδή μπορουμε να σκισουμε την αυρα μας γιατι κατι μας προκαλει φόβο και για αλους αρκετους λογους αλλα δε μπορει μια οντοτιτα να διαπερασει την αυρα μας αν δεν εχει κενα, αρα αυτο που θα πρεπει να κανουμε ειναι να εχουμε δυνατι αυρα χωρις κενα , καλο θα ηταν να κοψουμε το τσιγαρο και το αλκοολ αν θελουμε να εχουμε δυνατη αυρα γιατι αυτα και τα διο την κανουν αδυνατη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2004, 17:25:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Νίκο τι να πω, ο καθένας με την σεβαστή του άποψη.

Απλά ν' αναφέρω σχετικά με τις θεωρίες που αναφέρει η φίλη matia ότι τουλάχιστον για μένα, δεν βρίσκουν εφαρμογή στην περίπτωσή μου, εκτός της πρώτης: μώρα ή όπως το λέει ο καθένας.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy