ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 ΟΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΟΨΕΙΣ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
libra
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 01:01:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλα τα ενεργά μέλη.
Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου ασχολούμαι με την αστρολογία και όχι μόνο. Ξέρετε τώρα ότι πάει πακέτο με αυτό που ονομάζουμε αγνωστο ταρό, χαρτιά κλπ κλπ.Βέβαια η αστρολογία παραμένει το πάθος μου το μεγάλο. Μου αρέσει να βγάζω γενέθλια ωροσκόπια,χωρίς να είμαι ειδική ή να πω οτι διαθέτω και τίποτα φοβερές γνώσεις. Πιο πολύ μπορώ να εστιάσω στην προσωπικότητα κάποιου, οι όψεις πάντα με μπέρδευαν. Κάποτε είχα πάει σε μία αστρολόγο, τη Λούτα -γνωστή απο την τηλεόραση- (θεός'χωρέστην) και μου είχε πει:πρόβλημα με το παιδί σου. Αν και πίστευα πολύ στις ικανοτητές της δεν έδωσα σημασία, δεν ήθελα να δώσω σημασία.
Και πέρασαν τα χρόνια και παντρεύτηκα και έμεινα έγκυος.(ωχ!)Επί 9 μήνες κάτι με έτρωγε κάτι η Λούτα, κάτι τα ταρώ (μαύρα και άραχνα) είχα σκάσει. ¨Ολα τα υπέρηχα όμως έλεγαν όλα καλά. Και να βγάζω το γενέθλιο πριν γεννηθει εγώ και να λέω να γεννήσω τότε όχι τότε θα'ναι καλύτερα αστρολογικά για το παιδί μου και άλλες μ...ς να ξεχνιέμαι. Και γέννησα. ¨Ηταν μια κούκλα πραγματικά μόνο που κάτι έλειπε... δύο δάκτυλα και μισή παλάμη και εκεί το όνειρο τελείωσε και άρχισε ο εφιάλτης.
Τώρα ένα χρόνο μετά τολμώ να πώ είμαι καλά. ¨Οχι ευτυχισμένη, αλλά καλά. Είδαν πολλά τα μάτια μου και είπα δοξασει ο θεός και μη χειρότερα. Γιατί γράφω τώρα; Για να κάνω μια ερώτηση σε όποιον ξέρει και θέλει να μου πει: πως θα'ναι η υγεία της σε γενικές γραμμές; Οι γιατροί μου λένε ότι είναι καλά μιλάνε για θαύμα γιατί λογικά θα πρεπε να είχε πρόβλημα στον εγκέφαλό αλλά όχι μόνο δεν έχει αλλά είναι ένα υγιέστατο κοριτσάκι που απορούν με το πείσμα και τη θελησή της. Είναι ζωηρή και διαρκώς γελάει.
Αν η Λούτα είχε δει το προβλημα μέσα από το δικό μου ωροσκόπιο (αφού η γυναίκα ήταν θεά) λογικά θα μπορώ να δω και γω κάτι μέσα από το ωροσκόπιο της μικρής. Π.χ αν έχει κλίση κάπου ή τι να προσέξω και γενικά τι να περιμένω. Θα το εκτιμούσα αν μπορούσε κάποιος-οι να μου πουν.
Υγεία, υγεία, υγεία και μόνο σε όλους σας.

Η μικρή γεννήθηκε 05/10/2003
ημέρα Κυριακή και ώρα 13,35
ζυγός με αιγώκερο (αχ, βαχ)
ήλιο στο ζυγό
σελήνη στον υδροχόο
ερμή στην παρθένο
άρη στους ιχθείς
αφροδίτη στο ζυγό
κρόνο στον καρκίνο
δία στην παρθένο
ουρανό στον υδροχόο
ποσειδώνα στον υδροχόο
πλούτωνα στον τοξότη


όποιος ξέρει από όψεις είναι καλοδεχούμενος.

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 21:05:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη libra καλωσόρισες στο esoterica.

Θα ρίξω μια ματιά στο χάρτη της κορούλας σου,αρκεί να μπεις στον κόπο να γράψεις τον τόπο γεννήσεως.

Καλή συνέχεια.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
libra
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2004, 01:15:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλη libra καλωσόρισες στο esoterica.

Θα ρίξω μια ματιά στο χάρτη της κορούλας σου,αρκεί να μπεις στον κόπο να γράψεις τον τόπο γεννήσεως.

Καλή συνέχεια.



καλησπέρα φίλε μου. Γεννήθηκε στην Αθήνα.
Σκεφτόμουνα ότι έτσι όπως το έθεσα το θέμα θα φόβησα κάποιους. Ποιός να αναλάβει την ευθύνη για κάτι τέτοιο; Αλλά δεν ζητάω να δω τόσο για την υγεία της όσο για να δω πως θα'ναι σαν παιδί. Μπορεί κάπου να έχει κλίση γιατί να μην τη βοηθήσω πχ; Επειδή σαν παιδί θα έχει τις "ιδιαιτερότητές της" θα θελα να την στηρίξω όσο μπορώ ψυχολογικά, μπορεί πχ να'χει κλίση στο γράψιμο ή την αστρολογία (χα,χα πλάκα κάνω),καταλαβαίνεις τι εννοώ.Αυτά. Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου εκ των προτέρων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2004, 04:13:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη libra όταν κάνουμε παραπομπή σε μέρος (και οχι σε όλο) το μήνυμα κάποιου τοποθετούμε το δικό μας κείμενο μετά απο το [/quote]
Πρόσεξε το αυτό σε παρακαλώ.

Θα ήθελα επίσης να ξανακοιτάξεις τα στοιχεία γεννήσεως που παρέθεσες, γιατί σύμφωνα με αυτά ο ωροσκόπος της κόρης σου βρίσκεται στον Τοξότη και όχι στον Αιγόκερο όπως αναφέρεις.


Και κάτι άλλο.Εδώ είναι χώρος ανταλλαγής απόψεων και πληροφοριών.Εγώ ούτε επαγγελματίας αστρολόγος είμαι,ούτε θεός δηλώνω.Ζήτησες επιπρόσθετες πληροφορίες και βοήθεια πάνω σε ένα αντικείμενο με το οποίο ήδη ασχολείσαι και εφαρμόζεις στην ζωή σου (όχι με το σωστό τρόπο κατα τη γνώμη μου),και αυτό σκόπευα να σου προσφέρω.

Απο κει και πέρα την ευθύνη της αξιολόγησης και πιθανής χρήσης της οποιαδήποτε πληροφορίας δέχεσαι την έχεις αποκλειστικά και μόνο εσύ.

Αλοίμονο αν αποδεχόμουνα,πίστευα και εφάρμοζα στην ζωή μου την οποιαδήποτε μπαρούφα πετάει ελαφρά τη καρδία ο κάθε ανώνυμος ή επώνυμος στο internet, ή σε οποιοδήποτε άλλη πηγή πληροφοριών.Θα ήμουν ήδη στα θυμαράκια ή στην καλύτερη σε κάποιο τρελάδικο.

Αυτά για τα περί φόβου της "ευθύνης" που ανέφερες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2004, 12:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Libra γειά σου και καλώς όρισες.
Συγχαρητήρια για την κορούλα σου,όπου σε λίγες ημέρες κλείνει τον πρώτο της χρόνο!
Εφόσον η άποψη των ιατρών υποστηρίζει ότι είναι υγιής (τα χειρότερα δηλαδή ,δεν υφίστανται)πιστεύω πως από εδώ κι έπειτα,
η ατελείωτη αγάπη σου και η πίστη ότι έχεις κοντά σου ένα πλάσμα ευλογημένο,αρκούν να προστατεύσουν και δώσουν στο παιδί σου όλη τη δύναμη και την ενέργεια που χρειάζεται για να "κατακτήσει" τη ζωή.

Με αυτό στο νού,θα είναι ΠΑΝΤΑ καλά ,μαζί της κι εσύ!
Σε χαιρετώ γλυκά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libra
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2004, 14:41:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλη libra όταν κάνουμε παραπομπή σε μέρος (και οχι σε όλο) το μήνυμα κάποιου τοποθετούμε το δικό μας κείμενο μετά απο το

Πρόσεξε το αυτό σε παρακαλώ.

Θα ήθελα επίσης να ξανακοιτάξεις τα στοιχεία γεννήσεως που παρέθεσες, γιατί σύμφωνα με αυτά ο ωροσκόπος της κόρης σου βρίσκεται στον Τοξότη και όχι στον Αιγόκερο όπως αναφέρεις.


Και κάτι άλλο.Εδώ είναι χώρος ανταλλαγής απόψεων και πληροφοριών.Εγώ ούτε επαγγελματίας αστρολόγος είμαι,ούτε θεός δηλώνω.Ζήτησες επιπρόσθετες πληροφορίες και βοήθεια πάνω σε ένα αντικείμενο με το οποίο ήδη ασχολείσαι και εφαρμόζεις στην ζωή σου (όχι με το σωστό τρόπο κατα τη γνώμη μου),και αυτό σκόπευα να σου προσφέρω.

Απο κει και πέρα την ευθύνη της αξιολόγησης και πιθανής χρήσης της οποιαδήποτε πληροφορίας δέχεσαι την έχεις αποκλειστικά και μόνο εσύ.

Αλοίμονο αν αποδεχόμουνα,πίστευα και εφάρμοζα στην ζωή μου την οποιαδήποτε μπαρούφα πετάει ελαφρά τη καρδία ο κάθε ανώνυμος ή επώνυμος στο internet, ή σε οποιοδήποτε άλλη πηγή πληροφοριών.Θα ήμουν ήδη στα θυμαράκια ή στην καλύτερη σε κάποιο τρελάδικο.

Αυτά για τα περί φόβου της "ευθύνης" που ανέφερες.


[/quote]
Kαλησπέρα και συγγνώμη, η αλήθεια είναι ότι έχω μπερδευτεί κάθε φορά που πρέπει να απαντήσω δεν ξέρω το πως και γράφω όπως είδες και εσύ έτσι, και έλεγα τι κάνω λάθος.Σε ευχαριστώ, αναρωτιέμαι τώρα που γράφω μετά το quote αν θα "βγει" το μήνυμα όπως πρέπει.
Είσαι σίγουρος ότι είναι τοξότης; Σε όλους τους χάρτες που έχω εγώ μου βγαίνει αιγώκερος.
Σεβομαι την αποψή σου, αλλά ποτέ δεν είπα ότι έχω σαν οδηγό την αστρολογία αφού δεν είμαι και τόσο καλή για να μπορώ να διαβάσω όψεις ή ότι άλλο πέρα από τα βασικά ωροσκόπο, οίκους όχι οτι αν τα ήξερα και αυτά θα τα έπαιρνα της μετρητής. π.χ το παιρνω παράδειγμα απο τον εαυτό μου έχω ερμή στην παρθένο και αυτο με τις λίγες γνώσεις που έχω με κάνει πολύ εγκεφαλική, ακριβόλογη, προσεχτική, σχολαστική και αρκετά επικριτική κλπ κλπ και έτσι είναι και φυσικά δεν αναφέρομαι μόνο στον ερμή αλλά και σε όλους τους υπόλοιπους πλανήτες και κατόπιν στους οίκους και τα σχετικά λίγες αντιθέσεις, τετράγωνα, εξάγωνα, συνόδους, ημιτετράγωνα, ημιεξάγωνα, πτώσεις, κυριαρχείες, εξάρσεις και όλα τα άλλα που γνωρίζω.
Αν και η αλήθεια είναι ότι πιστεύω ότι αν κάποιος είναι πολύ καλάς γνώστης του αντικειμένου τότε μπορεί να ξέρει και κάτι παραπάνω από το προφίλ της προσωπικότητας αλλά μεχρι εκεί, κανείς δεν είναι θεός και κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει και το φαινόμενο τύχη ή καλύτερα συγκυρία μιας και δεν πιστεύω τόσο στην τύχη.
Τα πάντα γίνονται για κάποιο σκοπό, σωστά;
Και αν πίστευα τον κάθε τρελό τότε δεν θα γένναγα και ποτέ, μη το ξεχνάς αυτό.
Και συνεχίζω στο θέμα μας. Με προβλημάτισες με το τοξότη, τρεις χαρτες μου λένε αιγώκερος.Αχ,αχ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libra
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2004, 14:58:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Libra γειά σου και καλώς όρισες.
Συγχαρητήρια για την κορούλα σου,όπου σε λίγες ημέρες κλείνει τον πρώτο της χρόνο!
Εφόσον η άποψη των ιατρών υποστηρίζει ότι είναι υγιής (τα χειρότερα δηλαδή ,δεν υφίστανται)πιστεύω πως από εδώ κι έπειτα,
η ατελείωτη αγάπη σου και η πίστη ότι έχεις κοντά σου ένα πλάσμα ευλογημένο,αρκούν να προστατεύσουν και δώσουν στο παιδί σου όλη τη δύναμη και την ενέργεια που χρειάζεται για να "κατακτήσει" τη ζωή.

Με αυτό στο νού,θα είναι ΠΑΝΤΑ καλά ,μαζί της κι εσύ!
Σε χαιρετώ γλυκά.




Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για το καλοσώρισμα.
Γεγονός, αφού είναι καλά στον εγκέφαλο όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα.
Πραγματι προκειται για μια ευλογία στη ζωή μου αφού μετά τη γεννησή της είδα τη ζωή αλλιώς.
Κατάλαβα πόσα πράγματα έχανα τόσο καιρό, πως άδικα αναλλωνόμουν μέσα σε πρόσωπα και καταστάσεις που στερούνται σημασίας, πως τελικά μόνο η υγεία μετράει, πως η ζωή μπορεί να αλλάξει από τη μία στιγμή στην άλλη έτσι ξαφνικά, απροειδοποίειτα και ποτέ μα ποτέ να μην ξανακάνω σκέψεις για το αύριο αφού μπροστά σ'αυτό που ονομάζουμε σήμερα φαντάζει τόσο μα τόσο μακρινό.
Η ζωή είναι πολύ μικρή για να αγχώνομαι και αφού εγώ και η οικογένεια μου είμαστε υγιείς όλα είναι δυνατά.
Από τις 05/10/2003 και μετά ασχολούμε με τα "μικροπράγματα" ξέρεις τώρα αυτά που οι περισσότεροι απο μας (μαζί και εγώ μέχρι πέρυσι)με περισσή κριτική τα σνομπάρουμε γιατί τα θεωρούμε δεδομένα.
Η ευτυχία όμως κρύβεται μέσα σε αυτά τα μικροπράγματα, τα πιο ασήμαντα που δεν τα πιάνει το μάτι μας γιατί πάντα τρέχουμε να βρούμε τα άλλα τα ΜΕΓΑΛΑ.
Τίποτα δεν είναι δεδομένο.
Καλή σου μέρα και υγεία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2004, 21:53:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και συνεχίζω στο θέμα μας. Με προβλημάτισες με το τοξότη, τρεις χαρτες μου λένε αιγώκερος.Αχ,αχ.


Φίλη libra.Αν δεν δώσεις στο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς τα σωστά στοιχεία, και τρείς χιλιάδες χάρτες να βγάλεις όλοι άχρηστοι θα είναι.

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ξέχασες να υπολογίσεις τον παράγοντα 'θερινή ώρα'.Θα έπρεπε να αφαιρέσεις μια ώρα απο την πραγματική ώρα γέννησης.Η κορούλα σου έχει σίγουρα ωροσκόπο στον Τοξότη.

Κάτι άλλο τώρα.Ρίξε μια ματιά στο κάτω μέρος της σελίδας που βρίσκεσε τώρα.Θα δεις ένα σύνδεσμο που λέει [Απάντηση στο Θέμα]Πάτα τον και γράψε στο εικονίδιο που θα σου εμφανίσει.Δεν χρείαζονται οι συνεχείς παραπομπές με επανάληψη των ίδιων μηνυμάτων.Μια αναφορά στο nick είναι αρκετή.Ευχαριστώ για την κατανόηση.

Τα υπόλοιπα απο αύριο.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
libra
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2004, 23:18:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτσε τώρα γιατί σε έχασα.Είχα την εντύπωση ότι η θερινή ώρα είχε να κάνει μόνο με τα ζώδια που είναι τους μήνες που ισχύει και η θερινή ώρα π.χ ταύρος,δίδυμος κλπ
και αυτό στο λέω γιατί εγώ είμαι ζυγός έχω γεννηθεί 03/10/76 και ώρα 5,40 το πρωί δηλ. με ωροσκόπο ζυγό. Εχω διαφορά με την κόρη μου δυο μέρες, με το σκεπτικό αυτό αφαιρώ και εγώ μία ώρα που αυτομάτως με κάνει παρθένο. Οταν όμως κάποια στιγμή είχα τηλ. επικοινωνία με την Πατέρα (αστρολόγο) για αυτό ακριβώς που μου λες τώρα (πριν πολλά χρόνια) όταν κάποια στιγμή έπεσε στα χέρια μου το πρώτο βιβλιαράκι για να "βγάζεις" τον ωροσκόπο και είχα μπερδευτεί για το αν είμαι ζυγός ή παρθένος,μου είχε είπε ζυγός.
Κάτι άλλο τώρα, αν ξέρεις μου λες γιατι πότε δεν το κατάλαβα.
Για να υπάρχει αντίθεση μεταξύ δυο πλανητών πρέπει να υπάρχει μία απόκλιση εως 9 μοίρες, για να υφίσταται τετράγωνο το ίδιο και γενικά οι όψεις ισχύουν μέχρι κάποιο συγκεκριμένο αριθμό μοιρών.
Καλά μεχρί εδώ;
Αν κάποιος έχει κρόνο στο λέωντα στην 10η μοίρα και αφροδίτη στον υδροχόο στην (ας πουμε) 25η μοίρα η διαφορά είναι 15 μοίρες σε αυτή την περίπτωση δεν ισχύει η όψη της αντίθεσης; Και αν δεν ισχύει τι γίνεται με το ωροσκόπιο κάποιου που οι περισσότερες όψεις του είναι κάπως έτσι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2004, 03:10:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κάτσε τώρα γιατί σε έχασα.Είχα την εντύπωση ότι η θερινή ώρα είχε να κάνει μόνο με τα ζώδια που είναι τους μήνες που ισχύει και η θερινή ώρα π.χ ταύρος,δίδυμος κλπ
και αυτό στο λέω γιατί εγώ είμαι ζυγός έχω γεννηθεί 03/10/76 και ώρα 5,40 το πρωί δηλ. με ωροσκόπο ζυγό. Εχω διαφορά με την κόρη μου δυο μέρες, με το σκεπτικό αυτό αφαιρώ και εγώ μία ώρα που αυτομάτως με κάνει παρθένο. Οταν όμως κάποια στιγμή είχα τηλ. επικοινωνία με την Πατέρα (αστρολόγο) για αυτό ακριβώς που μου λες τώρα (πριν πολλά χρόνια) όταν κάποια στιγμή έπεσε στα χέρια μου το πρώτο βιβλιαράκι για να "βγάζεις" τον ωροσκόπο και είχα μπερδευτεί για το αν είμαι ζυγός ή παρθένος,μου είχε είπε ζυγός.

Γιατί τόσο μπέρδεμα χωρίς λόγο? Αφού η θερινή ώρα ισχύει μέχρι την τελευταία Κυριακή του Οκτώβρη.

Το 1976 η θερινή ώρα ήταν σε ισχύ μέχρι της 10 Οκτωβρίου.Άρα θα πρέπει να αφαιρέσεις και εσύ 1 ώρα απο την πραγματική ώρα γέννησης σου (αυτή που έδειχνε το ρολόι).Αν γεννηθηκες 5 και 40 έχεις ωροσκόπο στην Παρθένο.

quote:

Κάτι άλλο τώρα, αν ξέρεις μου λες γιατι πότε δεν το κατάλαβα.
Για να υπάρχει αντίθεση μεταξύ δυο πλανητών πρέπει να υπάρχει μία απόκλιση εως 9 μοίρες, για να υφίσταται τετράγωνο το ίδιο και γενικά οι όψεις ισχύουν μέχρι κάποιο συγκεκριμένο αριθμό μοιρών.
Καλά μεχρί εδώ;


Και πάλι όχι.Δεν υπάρχει κάποιος κανόνας ή κάποια εξίσωση που να ορίζει την επιτρεπόμενη ανοχή στις αποκλίσεις των γωνιών.Διαφορετικοί συγγραφείς προτείνουν διαφορετικές ανοχές.Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι οι αστρολόγοι εκείνοι που έχουν κλίση πρός τη λεγόμενη "εσωτερική αστρολογία" έχουν την τάση να εμφανίζονται πιο "ανεκτικοί" επιτρέποντας αποκλίσεις ακόμα και άνω των 10 μοιρών (για τις κύριες όψεις φυσικά),ενώ όσοι έχουν κλίση προς το "τεχνικό μέρος"(κυρίως οι Γερμανοί)παρουσιάζονται πιο "αυστηροί" περιορίζοντας την ανοχή ίσως και κάτω απο τις 5 μοίρες.

Σε αυτό που υπάρχει ομοφωνία είναι η άποψη ότι όσο πιο ακριβής είναι μια όψη,τόσο πιο δυνατή είναι και η επίδραση της.
Εννοείται ότι οι ανοχές που δίνονται για τις δευτερεύουσες όψεις (πεντάγωνα,οχτάγωνα κλπ) είναι πολύ μικρότερες απο αυτές των κύριων όψεων.


quote:

Αν κάποιος έχει κρόνο στο λέωντα στην 10η μοίρα και αφροδίτη στον υδροχόο στην (ας πουμε) 25η μοίρα η διαφορά είναι 15 μοίρες σε αυτή την περίπτωση δεν ισχύει η όψη της αντίθεσης;


Για μένα δεν υπάρχει όψη με απόκλιση 15 μοιρών.Η ανοχή που δίνω για τις αντιθέσεις είναι 10 μοίρες αλλά και αυτό καθαρά θεωρητικά.
Στην πράξη δεν δίνω ιδιαίτερη σημασία σε όψεις με μεγάλες αποκλίσεις.

quote:

Και αν δεν ισχύει τι γίνεται με το ωροσκόπιο κάποιου που οι περισσότερες όψεις του είναι κάπως έτσι;


Τίποτα.Απλά δουλεύεις με τις λιγότερες.Αν προχωρήσεις σε υψηλότερο επίπεδο και αρχίσεις να ασχολείσαι με αρμονικές και μεσοδιαστήματα θα καταλάβεις πόσο περίπλοκος είναι ένας αστρολογικός χάρτης.Δεν χρειάζεται να τον "φορτώνουμε" με περιττά στοιχεία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libra
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2004, 18:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε μου mercury,
δύο πράγματα κατάλαβα το πρώτο είναι ότι έχεις αυπνίες (πλάκα κάνω είδα την ώρα που μου έγραψες)
και το δεύτερο ότι αν έχω παρθένο μου χάλασες τα τριγωνάκια μου τα ωραία που έκανε ο ωροσκόπος μου γιατί έχω πολλούς πλανήτες σε ζυγό και υδροχόο αλλά και δίδυμο. Πάνε τα τριγωνά μου. Αχ, αχ για καλό έγραψα;
τώρα αν η μικρή έχει τοξότη με βολεύει το προτιμώ ανέκαθεν είχα κάτι με τους αιγώκερους άσε που και αυτή έχει πλανήτες σε ζυγό και καρκίνο (κρόνο)άρα έξω τα τετράγωνα και οι αντιθέσεις. Θα μου πεις γιατί τώρα δεν κάνει τετράγωνα με δια ερμή και άρη; Αν και τον άρη αν δεν απατόμαι τον έχει στις πρώτες μοίρες του ιχθύ άρα δεν τον πολυπιάνω για τετράγωνο. έτσι δεν είπαμε;
Μα έλεγα και γω που είναι τόσα χρόνια η απότομη οικονομική άνοδος που έλεγαν οι οίκοι μου, που είναι, ¨Οπως κατάλαβες σε πειράζω γιατι είπες ότι δίνω πολύ σημασία στην αστρολογία. Ελπίζω να μην παραξηγείς το χιούμορ μου. Είναι χιούμορ ενός ζυγού με ωροσκόπο Παρθένο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libra
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2004, 20:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

φίλε-η μου mercury,
... συνεχίζω με μία ερώτηση. Έχεις κάποιο-α βιβλία αστρολογίας να μου προτείνεις που να αξίζει να τα διαβάσω; Για αρχάριους εννοείται, μη με μπερδέψεις με τίποτα εσωτερική αστρολογία και τα σχετικά (είδες εδώ τα μπερδέψαμε στους ωροσκόπους).
Και άλλη ερώτηση. Θεωρείς όλες τις όψεις το ίδιο σημαντικές;
Και αν ναι ποιος πλανήτης σε προβληματίζει πιο πολύ; Και όταν γράφω προβληματίζει θελω να πω θεωρείς ότι κάποιοι πλανήτες και οι όψεις που σχηματίζουν είναι πιο σημαντικοί από άλλους π.χ σε απασχολεί πιο πολύ το αν ο κρόνος ή ο πλούτωνας κάνει τετράγωνα με τους υπόλοιπους πλανήτες από τον ερμή ή τον άρη;(τυχαία αναφέρομαι σε αυτούς τους πλανήτες). Με λίγα λόγια υπάρχουν κάποιες όψεις που τις θεωρείς πραγματικά δύσκολές αλλά και άλλες που τις θεωρείς "καλό οιωνό";

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2004, 17:01:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

φίλε-η μου mercury,

... συνεχίζω με μία ερώτηση. Έχεις κάποιο-α βιβλία αστρολογίας να μου προτείνεις που να αξίζει να τα διαβάσω; Για αρχάριους εννοείται, μη με μπερδέψεις με τίποτα εσωτερική αστρολογία και τα σχετικά (είδες εδώ τα μπερδέψαμε στους ωροσκόπους).


Μάλλον τα...ξεμπερδέψαμε.Εκτός αν έχεις ακόμα αμφιβολίες.Στην οποία περίπτωση σηκώνω τα χέρια ψηλά...

Φίλος είμαι,Mercury είναι ο Ερμής.Είναι πολύ ισχυρός στο ωροσκόπιο μου,"κυβερνήτης" του ωροσκόπου μου (Παρθένος),στο βασίλειο του (Διδύμους) και στο Μεσουράνημα (MC) του χάρτη μου.Με έχει βοηθήσει πολύ στη ζωή μου και αποφάσισα να τον...τιμήσω κατα κάποιο τρόπο.

Θεωρώ το "The Modern Text-Book of Astrology" της Margaret Hone ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην Ελληνική αγορά για νέους μαθητές της αστρολογίας.Το βιβλίο έχει μεταφραστεί στα ελληνικά σαν "Μοντέρνα Αστρολογία" από τις εκδόσεις "Πύρινος Κόσμος"(Ακαδημίας και Ιπποκράτους)

Το προτείνω όχι μόνο για το καλογραμμένο,περιεκτικό και ξεκάθαρο περιεχόμενο του,αλλά και γιατί δίνει τις σωστές κατευθύνσεις όντας γραμμένο υπό το πνεύμα που θα έπρεπε να χαρακτηρίζει κάθε πραγματικό αστρολόγο.Αυτό της μετριοπάθειας και της σεμνότητας.

Το ζήτημα είναι ότι για να προχωρήσει κανείς παραπάνω θα πρέπει να ξέρει τουλάχιστον αγγλικά ή τουλάχιστον γερμανικά.Δεν υπάρχουν μεταφράσεις βιβλίων προχωρημένης αστρολογίας στην Ελλάδα (εκτός απο αυτή του The Combination Of Stellar Influences του Reinhold Ebertin) απλά γιατί αυτά τα βιβλία είναι καταδικασμένα σε εμπορική αποτυχία.Αμφιβάλλω αν υπάρχουν πάνω απο εκατό άτομα σε όλη την Ελλάδα που μπορούν να τα διαβάσουν.


quote:

Και άλλη ερώτηση. Θεωρείς όλες τις όψεις το ίδιο σημαντικές;
Και αν ναι ποιος πλανήτης σε προβληματίζει πιο πολύ; Και όταν γράφω προβληματίζει θελω να πω θεωρείς ότι κάποιοι πλανήτες και οι όψεις που σχηματίζουν είναι πιο σημαντικοί από άλλους π.χ σε απασχολεί πιο πολύ το αν ο κρόνος ή ο πλούτωνας κάνει τετράγωνα με τους υπόλοιπους πλανήτες από τον ερμή ή τον άρη;(τυχαία αναφέρομαι σε αυτούς τους πλανήτες). Με λίγα λόγια υπάρχουν κάποιες όψεις που τις θεωρείς πραγματικά δύσκολές αλλά και άλλες που τις θεωρείς "καλό οιωνό";



Υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα στη θεωρία και στην πρακτική στην αστρολογία.Οι μεμονωμένες όψεις κρίνονται από το "περιβάλλον" μέσα στο οποίο λειτουργούν,ονομαστικά το υπόλοιπο του χάρτη.Συνθέτεις το "όλον" συνδυάζοντας τα "μέρη" αλλά κρίνεις την ωφέλιμη ή όχι λειτουργία του "μέρους" απο τη θέση του μέσα στο "όλον"

Θα σου δώσω ένα απλό παράδειγμα για να καταλάβεις τι λέω.
Έστω ένα άτομο με ωροσκόπο στον Καρκίνο,κυβερνήτη ωροσκόπου τη Σελήνη στους Ιχθείς και Ήλιο στο Ζυγό.Ο συνδυασμός των βασικών στοιχείων της χαρακτηρολογικής ανάλυσης (ωροσκόπος/ήλιος/σελήνη) μας δίνει ένα υπερευαίσθητο,μαλακό τύπο με "καλλιτεχνικές" τάσεις και ροπή στη μαλθακότητα και στην καλοζωία.

Ας πάρουμε τώρα μια παραδοσιακά "τυχερή" όψη πχ Αφροδίτη τρίγωνο Δίας και μια παραδοσιακά "άτυχη" πχ Άρης τετράγωνο Κρόνος.

Ποιά από τις δύο είναι η ωφέλιμη και ποιά η βλαβερή για αυτό το άτομο?

Με την πρώτη επαναπαύεται,εφησυχάζει ανακαλύπτοντας ότι δεν χρειάζεται να κάνει τίποτα.Απλά κάθεται και όλα κυριολεκτικά του έρχονται στα χέρια.Αποτέλεσμα, οι ροπές που ήδη έχει αναπτύσσονται ακόμα περισσότερο και ο φίλος μας καταντά ένας τυχερός μαλθακός τεμπέλης.Περνά τη ζωή του χωρίς σκοπό,χωρίς νόημα,χωρίς προσπάθεια χωρίς τίποτα.

Με την "κακή" όψη όμως ανακαλύπτει ότι η ζωή είναι δύσκολη,ότι χρειάζεται προσπάθεια και αγώνας, και ότι αν δεν κινητοποιηθεί κινδυνεύει.Μέσα απο την "τριβή" του με τον κόσμο ανακαλύπτει ότι υπαρχουν άνθρωποι που πραγματικά υποφέρουν, και αυτό μετατρέπει την θέση της σελήνης του στους Ιχθείς απο πηγή ανώφελης αρρωστημένης ευαισθησίας σε αγωγό κοινωνικής δράσης υπέρ των αδυνάτων αυτού του κόσμου.Οι "καλλιτεχνικές" τάσεις αποκτούν συγκεκριμένη μορφη μια και ο φίλος μας θα νιώθει πια την ανάγκη να εξωτερικεύσει τις εσωτερικές συγκρούσεις και πόνο που προκαλούν οι "βλαβερές" όψεις.

Μια "αρνητική" λοιπόν όψη σε κάποιο συγκεκριμένο χάρτη μπορεί να επιφέρει θετικό αποτέλεσμα,αλλά και το αντίθετο,μια "θετική" όψη να οδηγήσει σε αρνητικά αποτελέσματα.

Ελπίζω να βοήθησα.Χρόνια Πολλά σε σένα σήμερα,και στην κορούλα σου μεθαύριο.Να είστε πάντα καλά.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
libra
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2004, 00:22:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε mercury,
σε ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σου, αν και ξέρω αγγλικά σχετικά καλά (έχω φτάσει ως cpe) δεν το σκέφτηκά ερμής,άρα αρσενικό άρα φίλος το πήρα σαν ένα απλό ψευδόνημο που θα μπορούσε άνετα να το έχει και μία γυναίκα, anyway,συνεχίζω λεγοντάς σου πως συμφωνώ απόλυτα με τις απόψεις σου, έχεις δίκιο τα πάντα είναι πως θα τα δεις, και θα κοιτάξω να ανέβω αθήνα και να αγοράσω το βιβλίο που μου πρότεινες, και τώρα ξαναγυρίζω στο αρχικό μου θέμα αυτό των όψεων της μικρής και αν εσύ βλέπεις κάτι παραπάνω από μένα (που σίγουρα βλέπεις γιατί γνωρίζεις πολύ περισσότερα),αυτό που με ενδιαφέρει όπως προείπα είναι οι λεγόμενες "κλίσεις" προς τα που δηλ. θα έχει τις μεγαλύτερες πιθανότητες να πετύχει, να δημιουργήσει και γενικότερα που θα την κάνουν αυτή να νιώθει καλά. Σε γενικές γραμμές έτσι όπως εγώ το έχω κοιτάξει θα είναι τρεις λαλούν και δυο χορεύουν ένα πράμα. Αστειεύομαι, αλλά ζυγός με τοξότη είναι ένας καλός συνδυασμός έχει βέβαια τα τετραγωνάκια της(δίας, πλούτωνας, ερμής και ο άρης αν και αυτός είναι στις πρώτες-πρώτες μοίρες του ιχθύ και όπως μου είπες και εσύ δεν υφίσταται) ή τον κρόνο με την αφροδίτη και τον ήλιο αλλά έχει και τα τριγωνάκια της. Ε, για αυτές τις όψεις ήθελα τη βοηθειά σου.
Και τώρα κάτι άλλο για τους κλήρους έχεις ακούσει (είμαι σίγουρη ότι ξέρεις). Σίγουρα, όχι σίγουρα δηλ. γνωρίζω πολύ καλά ότι είναι παραπάνω από τους γνωστούς τύχης, υγείας και τα σχετικά που συνήθως φιγουράρουν στα περιοδικά. Κάποιους από αυτούς ξέρω να τους βγάζω, αλλά δεν είμαι σίγουρη για τον ακριβή αριθμό των μοιρών που βρίσκεται ο κάθε πλανήτης μου, και ρωτάω τώρα αν μπω σε ένα site που βγάζει τον ακριβή αριθμό των μοιρών, κατά πόσο μπορεί να είναι αξιόπιστο; Και δεύτερο που θα μπορούσα να κοιτάξω για το αποτέλεσμα; Δηλ. το να έχει κάποιος τον κλήρο της τύχης στις 17 μοίρες π.χ του κριού πως μεταφράζεται αυτό ή τον κλήρο του θανάτου ή της υγείας στις 5 του υδροχόου; Η αλήθεια είναι ότι είχα προσπαθήσει στο παρελθόν να βγάλω κάποιους (χωρίς βέβαια να είμαι σίγουρη όπως είπα για τις μοίρες), θυμάμαι ότι τους έβγαλά άλλα μέχρι εκεί, δεν ήμουνα έτοιμη και δεν ήξερα πως να τους "διαβάσω" δήλ. τι θα πει κλήρος της τύχης στον δίδυμο και όχι μόνο γιατί ως γνωστών υπάρχουν πάρα πολύ κλήροι αλλά συνήθως αναφερόμαστε σε αυτού της τύχης, της υγείας, και του θανάτου γιατί είναι και οι πιο δημοφιλείς.
Αυτά.
Συγγνώμη αν σε κουράζω αλλά τώρα που σε βρήκα...
Απλά είναι ότι εσύ ξέρεις τόσα πολλά και το κυριότερο έχεις μεταδοτηκότητα, μου αρέσει ο τρόπος που γράφεις απλός και κατανοητός.
Καλή συνέχεια και υγεία, υγεία, υγεία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2004, 22:58:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Το πρώτο,κυρίως ουσιαστικό και βασικότερο που πρέπει να παρατηρήσεις στο χάρτη της μικρής είναι ότι και οι 3 βασικοί δείκτες χαρακτηρολογικής ανάλυσης (ωροσκόπος,ήλιος,σελήνη) είναι τοποθετημένοι σε θετικά,αρσενικά,και εξωστρεφή ζώδια (Τοξότης,Ζυγός,και Υδροχόος)

Έχοντας κάνει αυτή την πολύ σημαντική παρατήρηση προχωράς αναζητώντας ενδείξεις που είτε θα πιστοποιούν,επιβεβαιώνουν αυτή την αρχική "τάση" λειτουργώντας υποστηρικτικά προς αυτή,είτε θα την αποτρέπουν,ανατρέπουν λειτουργώντας κατα κάποιο τρόπο ανασταλτικά.

Αυτό που προσέχεις τώρα είναι ότι δεν υπάρχουν επαρκείς ενδείξεις που να οδηγούν σε διάψευση της αρχικής διαπίστωσης.Αντιθέτως παρατηρείς ότι η Αφροδίτη κυβερνήτης του ηλιακού της ζωδίου είναι τοποθετημένη επίσης στο Ζυγό, σχηματίζοντας μάλιστα θετικές γωνίες προς τον άξονα των σχέσεων (1ο-7ο),ενώ ο κυβερνήτης του σεληνιακού της ζωδίου Ουρανός βρίσκεται όπως η σελήνη στον Υδροχόο, σχηματίζοντας μια "εκρηκτική" κατα κάποιο τρόπο σύνοδο με τον Αρη στους Ιχθείς.

Ο Πλούτωνας είναι μεν στον 12ο αλλά η επιρροή του στο συγκεκριμένο χάρτη είναι μικρής ισχύος εξαιτίας της απουσίας δυναμικών όψεων.

Αυτό είναι το αρχικό πλαίσιο πάνω στο οποίο πρέπει να δουλέψεις.Το κλειδί του ωροσκοπίου,το "περιβάλλον" όπως σου είπα σε άλλο μήνυμα.

Η μικρή θα αναπτύξει ένα εξωστρεφή,ανοιχτό και πολύ κοινωνικό χαρακτήρα.Θα είναι κυριολεκτικά "μέσα σε όλα".Παρόλαυτα η κοινωνικότητα της δεν θα την εμποδίζει να επιδιώκει τα άλλα ζητούμενα της που είναι η αυτονομία και η ανεξαρτησία (σελήνη στον Υδροχόο) ακόμα και αν χρειαστεί να δίνει μάχες για να τα επιβάλλει(Αρης κλειστή σύνοδο με Ουρανό).

Μια πολύ ισχυρή διαμόρφωση στο ωροσκόπιο της είναι η πλοκή που σχηματίζει το τετράγωνο Ερμή/ωροσκόπου με την πολύ σημαντική σύνοδο Σελήνης/Ποσειδώνα (μέσω γωνιών 8ης αρμονικής σειράς = 45 και 135 μοίρες). Οι όψεις και οι πλοκές όψεων που συμπεριλαμβάνουν τα personal sensitive points (ωροσκόπο,μεσουράνημα) είναι σημαντικότατες.Θα σου έλεγα να μην υπολογίσεις πολύ αυτά που γράφουν τα βιβλία περί λογικού,διαυγούς,υπολογιστικού,κριτικού και μαθηματικού μυαλού στις περιγραφές του Ερμή στην Παρθένο γιατί θα βρεθείς προ εκπλήξεων.Η εμπλοκή του Ποσειδώνα εδώ θα επιφερει σημαντικές τροποποιήσεις.Το παιδί έχει πολύ ισχυρή φαντασία, ο τρόπος που συλλαμβάνει εντυπώσεις και αντιλαμβάνεται τον κόσμο έχει κάτι πολύ ασυνήθιστο.Ο τρόπος εκδήλωσης της λειτουργίας του Ποσειδώνα στην πραγματική ζωή έχει κάτι το "απροσδιόριστο" και "ασαφές" όπως ακριβώς απροσδιόριστη και ασαφής είναι και η φύση αυτού του πλανήτη.Μην περιμένεις λοιπόν τίποτα άλλο απο κάποιες υποθέσεις.

Οι πιθανές εκδηλώσεις είναι πολλές,αρνητικές ίσως, όπως πχ τάση προς την αφηρημάδα και τις ονειροπολήσεις,ή ροπή στο να λέει ψέμματα ή να δημιουργεί φανταστικές ιστορίες, θεωρώντας τις αληθινές.Αλλά μπορεί να είναι και θετικές.Δεν αποκλείω πχ καθόλου το ενδεχόμενο το παιδί να έχει κάποιο καλλιτεχνικό ταλέντο που θα πρέπει να αναπτυχθεί.Αυτό ενισχύεται και απο το ακριβές τρίγωνο του Ηλιου της με τον Ποσειδώνα.

Το μόνο σίγουρο είναι η εξέλιξη του θα εξαρτηθεί πολύ απο τις εντυπώσεις που θα δεχτεί στην παιδική ηλικία.Φρόντισε να είναι όσο πιο υγιείς γίνεται.Φέρε το σε επαφή με τα βιβλία εκείνα που αναπτύσουν τη φαντασία με θετικό τρόπο,όμορφα παραμύθια,ιστορίες του Ιουλίου Βέρν ίσως.

Μακριά απο τηλεοπτικές εκπομπές με βία και τρόμο.Μακριά από παιχνίδια με βρυκόλακες,ξωτικά κλπ ή ηλεκτρονικά παιχνίδια που έχουν κατηγορηθεί ότι προκαλούν επιληπτικές κρίσεις.
Αν όλα αυτά κάνουν ένα κακό στα άλλα παιδιά στη μικρή θα κάνουν εκατό.

Θα σου πρότεινα να τοποθετείς κάπου στο δωμάτιο του ένα μολύβι και ένα χαρτί, ένα μουσικό όργανο ίσως, ή να παρακολουθείς τις αντιδράσεις της στο άκουσμα της μουσικής.Θα ήταν ευχής έργο να έχει ταλέντο στο χορό ή σε κάποιο είδος ρυθμικής γυμναστικής έτσι ώστε να εκτονωθεί και η υπερενεργητικότητα που προκαλεί η σύνοδος Άρη/Ουρανού στον 3ο.

Όσον αφορά την υγεία δεν βλέπω τίποτα το ιδιαίτερα ανησυχητικό.Καλό θα ήταν να έλειπε το τετράγωνο του Ήλιου με τον Κρόνο, άλλα αυτό συνήθως λειτουργεί σε πολύ μεγαλύτερες ηλικίες.Πρός το παρόν αυτό που μπορεί να προκαλέσει είναι περιόδους πεσμένης ζωτικότητας και κρίσεις χαμηλής αυτοπεποίθησης, κυρίως σε δύσκολες περιόδους όσων αφορά τις σχέσεις της με τους άλλους (Κρόνος στον 7ο)

Συνοψίζοντας αυτά που έχω να σου προτείνω είναι

1-Κατανόηση της ανάγκης της για ανεξαρτησία και εξασφάλιση των συνθηκών εκείνων που θα δώσουν σωστή κατεύθυνση στην κοινωνικότητα και εξωστρέφεια της.Φυσικά και δεν εννοώ να την χαλάσεις κάνοντας της όλα τα χατήρια.

2-Ανάπτυξη σε σωστό περιβάλλον,που θα εξασφαλίζει την πρόσληψη υγιών εντυπώσεων.Παρακολούθηση στην περίπτωση εκδήλωσης περίεργων συμπεριφορών.Αξιολόγηση και καλλιέργεια στην περίπτωση εκδήλωσης πιθανού καλλιτεχνικού ταλέντου.

3-Ανακάλυψη τρόπων και μέσων που θα τονώσουν την αυτοπεποίθηση της και θα της δώσουν την αίσθηση ότι δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο τα συνομήλικα της παιδιά.

Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.

Κλήροι της τύχης.Αυτοί έχουν περάσει στην ιστορία της αστρολογίας,έχουν αντικατασταθεί απο τα μεσοδιαστήματα και τις πλανητικές εικόνες.Έχω πάνω απο δεκαετία να ασχοληθώ και δεν με απασχολούν καθόλου.
Αν σε ενδιαφέρουν πάντως κάνε μια έρευνα στο GOOGLE με key-words arabic+parts.Αυτά για μένα πάντως είναι τα τελευταία που πρέπει να ασχοληθείς.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libra
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2004, 01:00:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και να σκεφτείς οτι τόσο καιρό πίστευα ότι ήξερα από αστρολογία, τώρα τι να πω, εκτός άπο ένα μεγάλο ευχαριστώ. Ειλικρινά δεν έχω λόγια για να σε ευχαριστήσω για το χρόνο που μου διέθεσες και τις συμβουλές που μου έδωσες. Αν και τρόμαξα λίγο με το θέμα της φαντασίας και τις "ανύπαρκτες" πλοκές που μπορεί να πλάθει με το μυαλό της αλλά θα το ξεπεράσω. Η αλήθεια είναι ότι είναι πάρα πολύ υπερκινητική σε σημείο που φοβόμουν μήπως έχει κάποιο πρόβλημα όσο για τη μουσική είναι το καλυτερό της αυτό και τα βιβλία. Και δεν αστειεύομαι όλη μέρα τρέχει πάνω κάτω,είναι σε μια διαρκή υπερένταση και αν έχει βιβλίο ή χαρτί δίπλα της δεν της το παιρνεις με το καλύτερο παιχνίδι του κόσμου.
Να σου πω,αν πάρω το βιβλίο που μου πρότεινες θα τα καταφέρω να σε φτάσω ή θέλω δεκάδες βιβλία ακόμα; Αστειεύομαι δεν θα καταφερνα τόσο καλά ούτε με όλα τα βιβλία του κόσμου.
Στο site από οπού έβγαλες το χάρτη είχα μπει και εγω για τον εαυτό μου όμως τον έβγαλα και τον κοίταγα. θα προσπαθήσω να το διαβάσω περίπου όπως εσύ της μικρής. Στο βιβλίο που μου ανέφερες, υπάρχουν τρόποι να διαβάζεις αυτές τις ρημάδες τις όψεις;
Σε ευχαριστώ και πάλι και για το χρόνο σου όπως προείπα, αλλά και γιατί είσαι ο μόνος που με βοήθησε με τις συμβουλές του και μου απάντησε.
Να'σαι καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1399999
Maintained by Digital Alchemy