ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 Μια μικρη χαρη! (Στοιχεία για τον γενέθλιο χάρτη)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DjLouiS
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2004, 02:44:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια,ειμαι γεννημενος στις 24-5-1982 ημερα δευτερα και ωρα 6.15 το πρωι .
Μηπως σας ειναι ευκολο να μου δωσετε στοιχεια για τον γενε8λιο χαρτη μου?
Να ειστε παντα καλα!
Φιλικα Λεωνιδας.

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2004, 03:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλωσήλθες, Λεωνίδα!

Στην Αθήνα γεννήθηκες;

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DjLouiS
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2004, 02:46:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαλιστα α8ηνα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2004, 03:39:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις ήλιος στους Διδύμους λοιπόν, με ωροσκόπο επίσης στους Διδύμους.

Ελπίζω να είσαι σίγουρος για την ώρα, γιατί έστω και λεπτά διαφοράς, στην περίπτωσή σου αλλάζουν το χάρτη σου σημαντικά.

Στους Διδύμους έχεις ακόμη τη Σελήνη (πρέπει να έχεις απήχηση στις γυναίκες ή/και η μητέρα σου έπαιξε σημαντικό ρόλο στη ζωή σου), τον Ερμή και κλήρο της τύχης.
Βόρειος και νότιος δεσμός Σελήνης σου βγαίνει στον άξονα Καρκίνου - Αιγόκερω.
Άρη στο Ζυγό
Αφροδίτη στον Κριό (δεν κάνουν αντίθεση)
Δία στον Σκορπιό
Κρόνο στο Ζυγό
Ποσειδώνα στον Τοξότη
Ουρανό στον Τοξότη
Πλούτωνα στο Ζυγό.

Αν είσαι σίγουρος για την ώρα και με αρκετή ακρίβεια (λεπτών), βγαίνουν κι άλλα...

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DjLouiS
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2004, 04:47:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαταρχην Zadok σε ευχαριστω παρα πολλυ που ασχολη8ηκες με το γενε8λιο χαρτη μου το εκτιμω πολλυ!
Αλλα μια ερωτησουλα σχετικα με τη σεληνη μπορεις να μου πεις σε παρακαλω το 8εμα με τισ γυναικες τι ρολο παιζει?
Πραγματικα ειμαι πολυ συμπα8ης στο γυναικιο φυλλο κα8ως λατρεβω υπερβολικα και τη μητερα μου η οποια ειναι τοξοτητς με ωροσκοπο ζυγο.
Αν 8α μπορουσες να μου κανεις ενα σκιτσογραφημα του χαρακτηρα μου 8α σου ημουν υποχρεος για να μπορεσω να καταλαβω και τους υπολοιπους πλανητες τι ρολο παιζουν στα αντιστοιχα ζωδια,διοτι πολυ τοχοτη και ζυγο βλεπω,οπου και στη ζωη μου με τους ζυγους εχω κανει παρα πολλυ παρεα!!
Ευχαριστω και παλι για το ενδιαφερον και τη βοη8εια!
Υγεια και χαρα σε ολους!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2004, 10:21:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνάδελφε (πήρα θάρρος ως DJ), τώρα που ξέρεις τους πλανήτες σου, κατ' αρχήν σε παραπέμπω στο θέμα: Προσωπικότητα: Ταυτόχρονη Επιρροή, όπου μπορείς να διαβάσεις τα αντίστοιχα χαρακτηριστικά.

Από τη μελέτη ενός χάρτη μπορούν να βγουν πολλά και εξαρτάται από σένα, πόσο βαθιά θέλεις να το ψάξεις.

Από πλευράς μου, για να κάνω εκτιμήσεις, χρειάζομαι να μου επιβεβαιώσεις με ακρίβεια την ώρα γέννησής σου, γιατί, όπως σου έγραψα, διαφορά λίγων λεπτών αλλάζει αρκετά τον χάρτη σου.
Αν η ώρα είναι ακριβής, ο ήλιος σου βγαίνει στο 12ο οίκο κι αυτό μπορεί να σημαίνει προβλήματα με τον πατέρα σου ή γενικότερα μία ασταθή ψυχολογική κατάσταση.
Αν δεν είναι ακριβής, μπορεί ο ήλιος σου να βγαίνει στον 1ο οίκο κι αυτό σημαίνει ιδιαίτερα τονισμένη προσωπικότητα και εξωτερική εμφάνιση, καθώς επίσης, καλή ψυχολογική ισορροπία.

Αυτά εν τάχει...

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2004, 12:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DjLouiS, θα προσθέσω απλώς κάποιες όψεις του ωροσκοπίου σου, στην ήδη ορθότατη αναφορά της Zadok, για τις θέσεις.

Λοιπόν, έχεις:

Ήλιο τρίγωνο με Άρη.
Ήλιο αντίθεση με Ουρανό.
Σελήνη τρίγωνο με Ερμή.
Σελήνη τρίγωνο με Κρόνο.
Σελήνη τρίγωνο με Πλούτωνα.
Ερμή τρίγωνο με Κρόνο.
Αφροδίτη αντίθεση με Κρόνο.
Αφροδίτη τρίγωνο με Ποσειδώνα.
Αφροδίτη αντίθεση με Πλούτωνα.
Άρη εξήντα μοίρες με Ουρανό.
Άρη τετράγωνο με Ποσειδώνα και
μία οριακή σύνοδο Κρόνου Πλούτωνα.

Ζήσε τη στιγμή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DjLouiS
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2004, 01:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια αυτη ειναι η πραγματικη ωρα γεννησης και αλη8ευει οτι εχω προβληματα με το πατερα μου ,συνεχης διαμαχες οι οποιες εχουν επιρρεασει και τη ψυχολογικη μου κατασταση ,αλλα με τη μητερα μου διατηρω αρτιες σχεσεις !
Αν εχετε να προσ8εσετε τιποτα αλλο πανω στη ζωη μου 8α ηταν πολυ ευχαριστο αφου μεχρι στιγμης zadok OTI EXEΙΣ ΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗ8ΕΙΑ!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DjLouiS
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2004, 01:41:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
8α ηθελα να κανω μια παρατηρηση σχετικα με τον ςροσκοπο τη μητερας μου η οποια ειναι γεννημενη 27/11/1944 3.00 τα ξημερςματα και το ονομα της ειναι Αδαμαντια τοπος γεννησης α8ηνα.
Στο συγκεκριμενο site( http://www.astro.com)μου βγαζει ωροσκοπο κριο ενω στο ελληνικο http://horoscopes.pathfinder.gr/index.php
ζυγο.
Μπορει καποιος να με βοη8ησει στη συγκεκριμενη διαφορα?
Ποιο απο τα 2 τελικα ειναι το σωστο?

Ευχαριστω για το ενδιαφερον και τη συμμετοχη .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2004, 02:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Φίλε Λεωνίδα, αυτός είναι ο χάρτης σου.

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2004, 02:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Ωροσκόπος της μητέρας σου είναι Ζυγός. Θα έλεγα ότι έχετε καρμική σχέση.

Η επαγγελματική σου ζωή είναι ένα από τα ατού σου και πρέπει να το εκμεταλλευτείς.
Είσαι πολύ επικοινωνιακός τύπος και έχεις χάρισμα σε αυτό.
Συνεπώς, οτιδήποτε κάνεις, το οποίο απαιτεί κοινό, θα σου πηγαίνει καλά.

Η ερωτική σου ζωή με το άλλο φύλο, νομίζω ότι είναι μοιραίο ζήτημα για σένα.
Απ' τη μια τα πας πολύ καλά με τις γυναίκες και σαφώς είσαι δημοφιλής, γιατί τις κατανοείς εύκολα και είσαι δραστήριος, αλλά από την άλλη βγάζεις μία επιπολαιότητα και εκεί είναι η αστάθεια η ψυχολογική σου που παίζει ρόλο.
Το ζήτημα με τον πατέρα σου είναι πολύ μπέρδεμα, έρχεται κι επανέρχεται ξαφνικά στη ζωή σου και επηρεάζει τις σχέσεις σου. Μην επιλέξεις την απομόνωση και την αποφυγή ευθυνών, γιατί αυτή θα είναι η παγίδα σου. Μπορείς να το λειτουργήσεις θετικά.
Έντονη τάση για ανεξαρτησία.

Οι σχέσεις με ζυγούς σου πάνε, αλλά να προσέχεις τη δυσκολία επιλογής που έχεις.
Είσαι άνθρωπος που μπορείς να κάνεις τουλάχιστον δύο πράγματα ταυτόχρονα, αλλά μην κάνεις παράλληλες σχέσεις (και δεν στο λέω από ηθικής σκοπιάς).

Αυτά. Δεν ξέρω αν είχα έμπνευση απόψε, αλλά κι εγώ κι ο Στέφανος νομίζω ότι σου έχουμε δώσει πολύ homework...

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DjLouiS
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2004, 03:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ενα μεγαλο ευχαριστω και στους φιλους για το χρονο σπαταλησαν για μενα,να ειστε παντα καλα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DjLouiS
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2004, 02:43:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zadok αν εχεις msn messenger βαλε με στη λιστα σου σε παρακαλω !!
leonanastasiou@hotmail.com


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy