ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 ΙΧΘΥΣ. ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 10:42:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΠΡΙΝ ΚΑΙΡΟ ΕΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΘΡΗΣΚΟΛΗΠΤΟ ΑΤΟΜΟ ΜΟΛΙΣ ΑΚΟΥΣΕ ΟΤΙ ΤΟ ΖΩΔΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΧΘΥΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΡΙΚΑ ΤΡΕΛΟΥΤΣΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΌΤΙ ΒΑΣΗ ΜΕΛΕΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΩΝ (ΛΕΕΙ) Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΗΤΑΝ ΙΧΘΥΣ ΜΕ ΟΡΟΣΚΟΠΟ ΠΑΡΘΕΝΟ, ΚΑΙ ΟΤΙ ΙΧΘΥΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ
Ι-ΗΣΟΥΣ
Χ-ΡΙΣΤΟΣ
Θ-ΕΟΥ
Υ-ΙΟ-Σ

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ ΑΠΟ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ.
ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΝΑ ΣΗΜΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ Η΄ΚΡΕΜΜΑΣΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΑΡ-ΜΠΡΙΖ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΜΑ ΕΝΟΣ ΨΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕΣΑ Η ΛΕΞΗ ΙΧΘΥΣ. ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΦΑΝΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΖΩΔΙΟ ΤΟΥΣ Η΄ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.

3ADA

Edited by - 3ADA on 11/03/2005 10:46:05

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 17:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήλθες 3ADA!

quote:
ΒΑΣΗ ΜΕΛΕΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΩΝ (ΛΕΕΙ) Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΗΤΑΝ ΙΧΘΥΣ ΜΕ ΟΡΟΣΚΟΠΟ ΠΑΡΘΕΝΟ

Δεν έχω ακούσει μεγαλύτερη μπαρούφα.

Εν πάσει περιπτώσει, αν θέλεις, ρίξε μία ματιά στο θέμα: Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΥΔΡΟΧΟΟΥ - ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ (NEW AGE), όπου έχει γίνει μία ανάλυση της Εποχής των Ιχθύων - εποχή εμφάνισης του Χριστιανισμού και πιστεύω ότι θα σου λύσει κάποιες απορίες.

quote:
ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΝΑ ΣΗΜΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ Η΄ΚΡΕΜΜΑΣΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΑΡ-ΜΠΡΙΖ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΜΑ ΕΝΟΣ ΨΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕΣΑ Η ΛΕΞΗ ΙΧΘΥΣ. ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΦΑΝΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΖΩΔΙΟ ΤΟΥΣ Η΄ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ?

Απ' όσο γνωρίζω, αυτό τοποθετείται για θρησκευτικούς λόγους.

Εξάλλου, το αστρολογικό σύμβολο των Ιχθύων είναι δύο ψάρια ενωμένα και όχι ένα.

ενώ το Χριστιανικό σύμβολο είναι:

όπου τα γράμματα είναι η ακροστιχίδα:

Ιησούς
Χριστός
Θεού
Υιός
Σωτήρ

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 11/03/2005 17:38:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 17:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρέπει να ήταν ιχθύς:

Κολυμπούσε σα δελφίνι
Περπατούσε στο νερό
Είχε συνέχεια γύρω του ψαράδες

Ατράνταχτα στοιχεία πιστεύω



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 19:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 22:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΓΕ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΟΣΤΙΧΙΔΑ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΥΜΟΜΟΥΝ ΣΩΣΤΑ.
1900 ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΘΕΣΕΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΙΚΙΟ!!!

ΤΕΛΙΚΑ ΟΠΟΙΟΣ ΦΤΑΝΕΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΙΣΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΚΥΡΙΑ. ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ZADOK (ΚΟΛΛΗΣΕ ΠΑΛΙ !) ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ. ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΒΕΒΑΙΑ ΛΙΓΟ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΩΝ ΖΩΔΙΩΝ ΙΣΩΣ Ο ΙΧΘΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΛΙΓΟ, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟΘΥΣΙΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΩΝ ΔΙΑΙΣΘΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΑΓΑΘΩΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗΚΩΝ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙ. ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΨΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΚΟΛΥΜΠΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΠΛΕΥΡΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dancing verum
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 03:28:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dancing verum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ ΝΑ ΔΙΕΡΕΥΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ.εξ ορισμου,τα άστρα δείχνουν τη Βουλή του Δημιουργού και η μελέτη της Αστρολογίας πρέπει να μας βοηθά στη συμφιλίωση με το Θέλημά Του.
Η ελληνική γλωσσα απ'την αλλη ,η μορφη της ,ο κωδικάς της,παντοτε στην ιστορια αποτελουσε,οπως και σημερα κατα θαυμαστο και επιστημονικα τεκμηριωμενο τροπο αποτελει ενα εργαλειο για την πιο εσωτερικη ερμηνεια ορων ,λεξεων,μεσα απο την προελευση τους,τη σειρα των γραμματων που την αποτελουν,το σχημα της λεξης στο επιπεδο,την προφορα ακομη αυτης.
ακομα και για αυτους που δεν πιστευουν στα αρχικα γραμματα της λεξης του ιχθυ,θα πρεπει ο κωδικας της λεξης στην ονομαστικη να τους κινησει το ενδιαφερον να δουν και οι ιδιοι αν πραγματι φερει μια πιο ενοποιημενη εικονα,ισως αυτην της ενωσης της συνειδητοτητας με το ολον...ό,τι ακριβώς απεικονιζει το συμβολο του ζωδιου του ιχθυ.
αρα,ολοι οι ιχθυς ειναι θεοι? ή ειναι δυνατον να συγκρινουμε τον Ιησου Χριστο με τον καθε ιχθύ?
οντως αυτο θα ηταν ιεροσυλια.εν πρωτοις,ελλειψη ταπεινοφροσυνης,η οποια μας απομακρυνει ετη φωτος μακρια απο τον ιδιο το Χριστο. Παντως τα ψαρακια εχουν μια διαφορετική αποψη για το θεο.δεν ειναι σαν εμας που ψαχνουμε το καθε τι να το εξηγουμε με τη λογική γεμιζοντας το νου μας με σκουπιδια και σκουπιδια.κι αυτο τους εχει περασει ως μια εμφανης,αλλωτε και προσεκτικα κρυμμενη ευαισθησια για το ολον...δε θελω να φυγω από το θεμα μας,παντως κατα τη λογικη του φιλου 1900,οιοσδηποτε με σπουδες κολυμβησης ή ναυαγοσωστικης,που να συναναστρεφεται συγχρόνως με ψαραδες πληροι κατα τα 2/3 τις προυποθεσεις να ειναι ο Χριστος.3ΑDA,ΟΤΑΝ ΛΕς...ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ ΑΠΟ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ,ΕΝΝΟΕΙΣ ...ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ...?
ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΡΟΝΙΜΟΙ ΟΤΑΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ! Η ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΞΕ?

ΦΥΣΙΚΑ,ΡΗΤΟΡΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΞΑΠΩΛΕΙΕΤΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΝΕΝΟΣ.ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΠΛΗΓΩΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΕΡΕΥΝΕΣ Η' ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΗΓΗ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΤΟΥ.

Πηγα στο δασος γιατι ήθελα να ζήσω ελευθερα.Ηθελα να ζήσω βαθεια τη ζωη,να ρουφηξω ολο της το μεδουλι.Να βαλω στην ακρη ολ'αυτα που δεν ηταν ζωη και να να μην ανακαλυψω,οταν θα εφθανε η στιγμή να πεθάνω,πως δεν εζησα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 09:37:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΧΩΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΛΜΟΥΣΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΖΑΝΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΣΤΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ Η ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΚΙΝΟΥΝ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ, ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΓΝΩΜΩΝΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΥΠΕΡΕΧΕΙ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΤΑΞΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ. ΑΠΟ΄ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝΤΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ. ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΞΕΠΛΑΓΗΝ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΥΡΙΑ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΗ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 01:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
παντως κατα τη λογικη του φιλου 1900,οιοσδηποτε με σπουδες κολυμβησης ή ναυαγοσωστικης,που να συναναστρεφεται συγχρόνως με ψαραδες πληροι κατα τα 2/3 τις προυποθεσεις να ειναι ο Χριστος
Δε καταλαβαίνω με ποια λογική καταλήγεις σ'αυτό το συμπέρασμα;! Αυτό που γράφεις δεν έχει καμία λογική συνοχή, όχι πως έχει σημασία δηλαδη γιατι εγώ οτι έγραψα, το έγραψα με ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΗ διάθεση κατι που νομίζω είναι ολοφάνερο.
Χαλαρώστε λίγο...



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dancing verum
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 01:40:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dancing verum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1900,εφοσον το ειπες για αστειο ,ανακαλώ και συγνώμη.Δε διεκρινα τη χιουμοριστική σου διαθεση και πιστεψα οτι εγραφες κοροιδευτικα

Πηγα στο δασος γιατι ήθελα να ζήσω ελευθερα.Ηθελα να ζήσω βαθεια τη ζωη,να ρουφηξω ολο της το μεδουλι.Να βαλω στην ακρη ολ'αυτα που δεν ηταν ζωη και να να μην ανακαλυψω,οταν θα εφθανε η στιγμή να πεθάνω,πως δεν εζησα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 02:10:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θυμήθηκα ενα περιστατικό τώρα (μην παρεξηγηθεις δε το γράφω για σένα, απλά μου το θύμισε η όλη παρεξήγηση):

Ήταν ένας κωμικός κι έδινε παράσταση επιθεώρησης. Στη συγκεκριμένη λοιπόν παράσταση είχε συμπεριλάβει ένα επίμαχο σκετσάκι θρησκευτικού περιεχομένου που αφορούσε το χριστιανισμό.
Μετα την παράσταση μια παρέα φανατικών χριστιανών πήγε και τον βρήκε τσαμπουκαλεμένη και του ζητούσε τα ρέστα. Αυτός βλέποντας πως δεν υπήρχε περιπτωση να τους δώσει να καταλάβουν το καλοπροαίρετο των προθέσεων του,
γυρίζει προς το μέρος τους ψύχραιμος και τους λέει:
- Εσείς που είστε καλοί χριστιανοί, συγχωρέστε με!...



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deepest_Emotion
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2005, 16:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deepest_Emotion  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη 3ada,θα ήθελα να σου πω οτι αυτά περι ο Χριστός ήταν ιχθυς είναι ανοησίες. Απλά όλη η ιστορία ειναι ότι πριν πάρα πολλά χρόνια, δεν θυμαμαι να σου πω πότε κ ποιοι, είχαν απαγορεύσει τον χριστιανισμό κ για να ζήσεις έπρεπε να αλλάξεις πίστη. Οι καημένοι οι χριστιανοί που ήταν πιστοι στον καλό μας τον Θεούλη, για να γλιτώσουν απο τη σφαγή, έκρυβαν τις εικόνες κ όλα αυτά, εκρυβαν ότι ήταν χριστιανοί κ αντί για εικόνες ζωγράφιζαν ένα ψάρι κ απο κάτω έγραφαν ΙΧΘΥΣ που οπώς είπαν κ τα υπόλοιπα μέλη σημαίνει.
ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΘΕΟΥ ΥΙΟΣ ΣΩΤΗΡΑΣ. Κ έτσι δεν τους έπερνε κανείς χαμπάρι.
Αυτό υπάρχει κ το΄μαθαμε στο σχολείο. Απλά μου έμεινε γιατι είμαι κ εγώ ιχθυς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2005, 14:21:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΙΣΩΣ Η ΠΙΟ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΠΟΤΕ ΤΟ ΔΙΔΑΧΤΗΚΑΜΕ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ??? ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΛΕΙΠΑ ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astroman
Νέο Μέλος


36 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2005, 10:41:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astroman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τη συσχέτιση του Χριστού με τον Ιχθύ την θυμάμαι από το Δημοτικό ή το Γυμνάσιο στα θρησκευτικά. Ο καθηγητής ήταν παπάς τότε και μας είχε πει για τα αρχικά που αναφέρετε και την αντιστοιχία τους. Αργότερα κατάλαβα ότι έχει σχέση με την μετάπτωση των ησημερινών σημείων. Αυτό είναι ένα σημείο G που είναι η τομή της εκλειπτικής με τον ουράνιο ησημερινό. Έχει παρατηρηθεί ότι μετακινείται περίπου ένα ζώδιο προς τα πίσω κάθε 2150 χρόνια. Την εποχή του Χριστού ήταν στους Ιχθείς. Και όλη αυτή η διχιλιετία είχε μία ιδεαλιστική υφή και χαρακτηριστικά Ιχθύων. Η εποχή του Υδροχόου έχει ξεκινήσει από το 1960 περίπου όπου γίνονται ραγδαίες εξελίξεις και ο κόσμος τείνει στην αθεΐα. Υδροχόος - αντιδιαμετρικός του Λέοντα = θεός.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2005, 21:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωχ μανα μου....

το ματι μου....

λοιπον, το συμβολο του ψαριου το χρησιμοποιουσαν οι πρωτοι χριστιανοι ως ενα απο τα μυστικα τους συμβολα.

η εποχη βεβαιως ηταν η εποχη που ζουσαν οι αποστολοι και δη ο αγιος πετρος.

η λεξη ειναι ελληνικη μια και οι κατακτησεις του μ.αλεξανδρου εκαναν κοινη γλωσσα της μεσογειου τα ελληνικα.

δεν εχει να κανει, με ζωδια, με ουφο, με την εποχη των ιχθυων κτλ.

ειναι καθαρα ενα συμβολο, οπως αυτο της αναρχιας, οπως ο αγκυλωτος σταυρος, οπως ο ερυθρος σταυρος, οπως ο πρασινος σταυρος στα φαρμακεια.

η διαφορα με τα παραπανω ειναι, οτι αποτελει συμβολο πιστων.

αυτα.

(νερωνα φερε κανα λιονταρι δωθε)

Edited by - astral-project on 13/04/2005 21:59:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

periergos
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2005, 22:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους periergos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΦΙΛΤΑΤΟΙ. ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΕΥΡΕΣΗ ΤΗ ΛΕΞΗ ΙΧΘΥΣ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΔΩ.ΚΙ ΕΤΣΙ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΕ ΣΑΣ.ΕΙΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΑ 3 ΠΡΩΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ ΚΑΙ Ο ^ΝΤΙΠΕΣΤ ΕΜΟΣΙΟΝ^ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΔΟΧΗ ΤΟΥ ^Ν.Ε^ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΤΟ ΨΑΡΙ ΩΣ ΜΥΣΤΙΚΟ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ.
ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΑΛΙΟΥ ΑΒC TΩΝ ΗΠΑ, ΣΧΕΤΙΚΗ ΜΕ ΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΚΩΔΙΚΑΣ ΝΤΑ ΒΙΝΤΣΙ. ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΩΣ Η ΜΑΡΙΑ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ ΗΤΑΝ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ Κ ΚΥΟΦΟΡΟΥΣΕ ΤΟΝ ΑΠΟΓΟΝΟ ΤΟΥ.ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ Ο ΝΤΑΒΙΝΤΣΙ ΤΟ ΖΩΓΡΑΦΙΣΕ ΑΠΟΚΡΥΠΤΙΚΑ ΣΤΟ ΠΙΝΑΚΑ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ ΔΕΙΠΝΟΥ.ΜΙΛΑΝΕ ΜΕ ΔΙΔΑΚΤΩΡΕΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ.

ΕΝΑΣ ΑΠ ΑΥΤΟΥΣ ΛΕΕΙ ΠΩΣ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΡΟΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΘΑΛΑΣΣΙΟ ΠΛΑΣΜΑ- ΕΞΟΥ Κ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΟΥ ΨΑΡΙΟΥ- Κ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΑΠΕΙΛΟΥΝΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ, ΜΙΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΙΔΡΥΘΗΚΕ ΟΝΟΜΑΤΙ ^ΕΞΕΧΟΝΤΕΣ ΤΗΣ ΣΙΩΝ^(PRIOR OF ZION)ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙ. ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΤΙ ΔΗΘΕΝ ΕΓΓΡΑΦΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ. ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΗΤΑΝ Κ Ο ΝΤΑΒΙΝΤΣΙ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΤΣΙ ΕΜΑΘΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΗ ΜΑΡΙΑ Μ.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΕΙ ΤΩΡΑ, ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ 26 ΛΕΠΤΟ, Κ ΤΟ ΠΑΓΩΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΨΑΞΩ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΙΧΘΥΣ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΕΛΑΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΑΠ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ.ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΓΡΗΓΟΡΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑΣ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ^Jesus, Mary and Da Vinci (davinci code documentary)^ Κ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΠ ΤΟ DC++.ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 200ΜΒ.

ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ,ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΕΙΔΗΜΟΝΕΣ. ΤΟ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ABC TO ΟΠΟΙΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ NBC KAI ENA AKOMA ΠΟΥ ΤΕΛΙΩΝΕΙ ΣΕ C, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΔΙΑΚΕΚΡΙΜΕΝΟ Κ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΩΝ ΗΠΑ, ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΟ BBC THΣ ΒΡΕΤΑΝΙΑΣ. ΑΚΟΜΗ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΩΣ ΤΑ 3 ΑΥΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ Κ ΑΚΟΜΗ (ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΑΥΤΟ )ΟΤΙ ΤΑ ΔΙΟΙΚΟΥΝ ΕΒΡΑΙΟΙ.
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙ

ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΑΥΔΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΟΦΑΝΕΡΗ ΑΥΤΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ.ΤΟ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ ΑΥΤΟ ΠΡΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΑΝΕΠΤΥΓΜΕΝΟ ΚΟΣΜΟ. ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΑ ΑΣ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ, ΠΑΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ Κ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

periergos
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2005, 04:34:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους periergos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕ ΛΙΓΗ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΠΗΡΕ ΔΙΚΙΑ ΤΗΣ ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΑΝΟΗΤΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ. ΣΕΛΙΔΑ 3 , ΚΑΠΟΥ ΣΤΗ ΜΕΣΗ
http://www.beliefnet.com/story/135/story_13526_3.html
ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
HEROnlysIN
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2005, 07:17:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους HEROnlysIN  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος HEROnlysIN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΡΕ ΝΑ ΛΕΣ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΨΑΡΙ??

Ο ΠΙΟ ΠΑΛΙΟΣ ΑΠ'ΟΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ

Ο ΚΥΡΙΟΣ .. Ο ΜΠΡΕΛΟΚκκκκ

Μ - Μαρτύριος
Π - παρελαύνει
Ρ - ρωμαλέος
Ε - ελεύθερος
Λ - Λαμπρός
Ο - Ορισμένες (φορές)
Κ - Κατσουφισμένος

ο χριστός είναι το ψωμί ρε.. ;)

φιλάκια, καλή ανάσταση..
η αίρεση του sick sick sick of six six six. xD


Your Only, My Only, HER Only sIN

Edited by - HEROnlysIN on 01/05/2005 07:18:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

periergos
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2005, 16:28:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους periergos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΑΠΟΛΟΓΟΥΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ. ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΝΟΤΚΟΥΜΕΝΤΟ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ Η ΠΡΩΤΗ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΨΑΡΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ Ο ΙΗΣΟΥΣ.ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΠΡΙΝ.
Η ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΙΔΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2005, 21:55:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λεει ενας κουφος σε εναν τυφλο να πει στον μουγκο.συμπερασμα"η τυροπιτα δεν ξερει να κανει ποδηλατο"

dark banishingΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2005, 16:24:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οποιαηποτε τυροπιτα μπορει να κνει ποδηλατο αρκει να της μαθει καποιος χωρις να τη δαγκωσει...

by the way, και sorry αν προαναφερθηκε αλλα δεν ειναι
Ι-ΗΣΟΥΣ
Χ-ΡΙΣΤΟΣ
Θ-ΕΟΥ
Υ-ΙΟ-Σ

ειναι
Ι-ΗΣΟΥΣ
Χ-ΡΙΣΤΟΣ
Θ-ΕΟΥ
Υ-ΙΟΣ
Σ-ΩΤΗΡ

η τουλαχιστον ετσι μας εμαθαν στο δημοτικο [προ αιωνων!]
ηταν ενα συνθηματικο που χρησιμοποιουσαν επι τουρκοκρατιας [αν ενθυμουμε καλως..] για τα κρυφα σχολια κυριως, και πραγματι σε οσα εχω παει [δυο μονο] εχω δει προχειρα ψαρια ζωγραφισμενα στους τοιχους...

learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2005, 16:27:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
by the way, και sorry αν προαναφερθηκε αλλα ...

ναι, τελικα ειχε προαναφερθει... οποιος σκονταφτει βιαζεται!

learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2005, 16:40:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου γειά σας,
Στην Αστρολογία πάντα, γύρω από το ζώδιο των Ιχθείων, ισχύουν τα εξής

Ο Ποσειδώνας και ο Δίας είναι οι δύο Κυβερνήτες του ζωδίου, ενώ η Αφροδίτη βρίσκεται σε έξαρση..., [έξαρση, δια όσους δεν γνωρίζουν, στην Αστρολογία, ονομάζουμε μία θέση στην οποία ο πλανήτης βγαίνει ιδιαίτερα ενισχυμένος..., δίνει έντονα όλα τα χαρακτηριστικά, δηλαδή έχουμε μια ισχυρή θέση, μια καλή θέση...]
Πάντα κατά την Αστρολογία, για να μην παρεξηγηθούμε..., ο Ποσειδώνας εξουσιάζει την Καθολική εκκλησία. Ο Δίας εξουσιάζει την υπόλοιπη εκκλησία, τους ιεράρχες και το θεϊκό επίπεδο, το Θεό Πατέρα. Και η Αφροδίτη εξουσιάζει την αρχή της αγάπης που ενσαρκώθηκε από τον Υιό του Θεού, ο οποίος ήρθε να λυτρώσει την ανθρωπότητα από τ΄αμαρτήματά της μέσω της αγάπης [Αγαπάτε αλλήλους...]

Εδώ βλέπουμε το θρησκευτικό πεπρωμένο του ζωδίου αυτού... και βέβαια και το γιατί οι Ιχθείς προδιαθέτουν στην Ιεροσύνη...
Εξάλλου υπάρχει στους Ιχθείς μια έντονη αγάπη για τις αγαθοεργίες [όταν έχουμε καλές όψεις μεταξύ του Δία και του Ποσειδώνα].
Υπάρχει μεγάλη τάση για τα Ιερατικά επαγγέλματα, αλλά και επαγγέλματα όπως του ιατρού, του νοσοκόμου, των ερευνητών στα εργαστήρια ερευνών κλπ

Σε περίπτωση όμως που προσβάλλεται ο γεννέθλιος χάρτης, δηλαδή όταν έχουμε άσχημες όψεις κυρίως μεταξύ του Δία και του Ποσειδώνα, τότε...
Η αρχή της αγάπης αμαυρώνεται, η θεότητα απομακρύνεται, η ζωή γίνεται χαοτική, ανώμαλη, το πεπρωμένο αβέβαιο, όπου η θέληση εξοκείλει από την έλλειψη αυστηρότητας, η αντανάκλαση της θεότητας αναζητείται σε αναξιοπρεπείς καταστάσεις... [ναρκωτικά, πορνεία, αλκοόλ κλπ]

Σε πολύ γενικές γραμμές, γιατί διαφορετικά θα μπορούσα να γράφω σελίδες και σελίδες... και φοβάμαι πως θα γινόμουνα κουραστική..., ειδικά σε όσους δεν τους ενδιαφέρει η Αστρολογία και οι θέσεις της,
αυτά ισχύουν γύρω από τους Ιχθείς και τη σχέση τους με την Ιεροσύνη...
Από κει βέβαια και πέρα ο καθένας μπορεί να έχει κάποια δική του άποψη..., αυτό όμως δεν θα πει, σε καμία περίπτωση, πως η άποψη αυτή έχει και κάποια αντικειμενική υπόσταση....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy