ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 E.V.P. - ELECTRONIC VOICE PHENOMENA
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
telas
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 05:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους telas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ
ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΑΥΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΙΣΤΕΘΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΖΗΤΗΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΜΗΝΕΣ, ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΗΧΩΝ E.V.P. "ELECTRONIC VOICE PHENOMENA" (http://aaevp.com/)
ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ "WHITE NOISE" (http://www.whitenoisemovie.com/ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ E.V.P. ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΨΑΞΟΥΜΕ ΟΜΑΔΙΚΟΣ
ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΑ ΤΑ E.V.P. ΕΙΝΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΕΡΠΕΡΑΝ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΑΝ ΕΞΑΣΚΗΣΕΙΣ ΤΟ ΑΥΤΙ ΣΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΕΙΝΑΙ
ΕΝΑΝ VOICE RECORDER H ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΚΑΣΣΕΤΟΦΩΝΑΚΙ ΜΕ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΗΓΗ ΗΧΟΥ, ΟΠΩΣ ΠΧ ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ NOISE ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΑΝΕΙ ΣΤΑΘΜΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ, ΟΠΩΣ ΠΧ ΜΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΝΑΛΙ ΑΛΛΑ "ΧΙΟΝΙΑ" Η ΜΙΑ ΒΡΥΣΗ ΜΕ ΤΡΕΧΟΥΜΕΝΟΥ ΝΕΡΟ ΤΑ ΗΧΟΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑ ΑΚΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ Η ΝΑ ΝΟΜΙΣΕΙΣ ΠΩΣ ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΤΙ, ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ Η ΤΑΙΝΙΑ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΤΗΣ AMERICAN ASSOCIATION OF ELECTRONIC VOICE PHENOMENA [E.V.P.] ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ E.V.P. ΕΧΕΙ ΚΑΙ SAMPLES ΑΠΟ ΦΩΝΕΣ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ΓΙΑ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΤΩΝ ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΕΤΕΡΩ ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΠΙΘΑΝΝΩΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΥΝΗΜΑΤΑ - ΦΡΑΣΕΙΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΜΕΝΑ (ΟΠΩΣ ΠΧ: "ΘΑ ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ", "ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ" ΚΤΛΠ) ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΓΙΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΝΕΚΡΩΝ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΜΑΣ.

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ, ΚΑΛΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΟΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΒΡΙΣΚΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΟΣΤ, ΑΝ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΕΤΟΙΩΝ ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ!

Α-ΝΤΙ[ΟS]

Ω

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 07:07:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε θα ήταν καλύτερο, αντί να κάνεις πόστ τα μηνύματα που βρήκες, να κάνεις πόστ το ίδιο το αρχείο ήχου, ώστε να μπορεί ο καθένας να διαπιστώσει τι ακριβώς πιστεύεις οτι άκουσες ?

Λέω, μία στις χίλιες τώρα, να ισχύει σε αυτά τα πείράματα το γνωστό ρητό, που λέει

"Αλλα λέει η θειά μου,

άλλα ακούν τα αυτιά μου"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 10:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ
ΕΝΟΙΞΑ ΚΑΙ TOPIC ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5857
ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΨΑΞΑ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ
ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΕΙΧΟΓΡΑΦΗΘΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.
ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΘΕΜΑ .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Truth
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 12:08:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Truth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω ακουσει για αυτο φαινομενο-πειραμα , και ειναι πραγματικα ενδιαφερον. Κι ετσι μια αναζητηση για δειγματα απο e.v.p. σε μια μηχανη αναζητησης μου έβγαλε τα εξης αποτελεσματα απο την σελιδα : (http://www.paratexas.com/ghostpg7.htm)

να και τα δειγματα : το φαντασμα λεει Heyyy.

Akougetai i leksi Mr Bundy

kai allo ena pou leei Helloo

επισης η παραπανω σελίδα εχει κι αλλα δειγματα που εχουν στειλει ατομα που τα εχουν καταγραψει. εχει πολυ καλο περιεχομενο (http://www.paratexas.com/ghostpg7.htm)

Greek_.grForum!!!


Truth... The truth is out there ...
Seek it...and it`ll find you
-------------
Κάποτε γεννήθηκα , τωρα ζω , κάποτε θα πεθάνω...

Edited by - Truth on 22/04/2005 12:11:04

Edited by - Truth on 22/04/2005 12:19:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 21:10:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια περισσότερο τεχνική θεώρηση αυτών των φαινομένων μπορεί να "ξενερώσει" πολλούς, αλλά σίγουρα προσεγγίζει περισσότερο την αλήθεια...

Το ραδιόφωνο και η τηλεόραση είναι δέκτες ηλεκτρομαγνητικών κυμάτων συγκεκριμένου μήκους (FM, VHF, UHF, κλπ). Αυτά τα κύματα διαδίδονται παντού στο χώρο, στην ατμόσφαιρα και στο διάστημα και έχουν την ιδιότητα να ανακλώνται. Μολονότι υφίστανται εξασθενήσεις στην ισχύ τους, εν τούτοις με μια βελτιωμένη συσκευή λήψης και ενίσχυσης θα μπορούσε κάποιος που μένει σε έναν πλανήτη πχ. 50 έτη φωτός από τη γη, να "ακούσει" ή να "δει" ραδιοφωνικές ή τηλεοπτικές εκπομπές που στη Γη έλαβαν χώρα πριν από 50 χρόνια! Αυτό είναι γνωστό και κανείς δεν το αμφισβητεί.

Το λοιπόν, γιατί δεν θα μπορούσαμε κι εμείς εδώ στη Γη (για να μην πάμε τόσο μακριά χωροχρονικά) να δούμε ή να ακούσουμε κάποια εξασθενημένα ραδιοτηλεοπτικά σήματα, προερχόμενα όχι από 50 χρόνια πριν, αλλά που εκπέμφθηκαν πριν μερικούς μήνες,μέρες ή και ώρες κάπου στη Γη και τα λαμβάνουν οι δέκτες μας εξασθενημένα είτε ως απλά παράσιτά είτε ως τα περίφημα "E.V.P.".

Προσωπική μου άποψη, ότι αυτό τελικά συμβαίνει και γίνεται πολύς ντόρος για το τίποτα στο συγκεκριμένο θέμα...

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "

Edited by - PY8AGORAS on 22/04/2005 21:11:44

Edited by - PY8AGORAS on 22/04/2005 21:13:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2010, 13:36:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ την παρέα του 2005
Και καλωσορίζω την παρέα του 2010

Είναι κρίμα να πάει το θέμα χαμένο έτσι απλά. Εδώ κρύβονται πολλές έννοιες, μία από τις οποίες αναλύθηκε από το φίλο PY8AGORAS. Απλά να προσθέσω και το αντίστροφο του γεγονότος που αναφέρεται. Ότι δηλαδή τα σήματα μπορεί να προέρχονται από τις πολύ υψηλές συχνότητες ενός άλλου νοήμοντα πολιτισμού μακριά από το ηλιακό μας σύστημα.

Κάποιος μπορεί να το συνδέσει και με επιδράσεις ανώτερων διαστάσεων στο δικό μας τρισδιάστατο (χωρικά) Σύμπαν ή και με την αλληλεπίδραση του Σύμπαντος με ένα άλλο παράλληλο σύμπαν.

Είναι ένα απίστευτα πολύπτυχο θέμα και εμφανίζει τεράστιο ενδιαφέρον, σχεδόν όσο και το θέμα των UFO.


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy