ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Γειά σας! (Χαιρετισμός)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ayalee
Νέο Μέλος

Switzerland
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2005, 20:18:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ayalee  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ayalee  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalhspera s’olous

An ki eimai kairo edw sto forum ,den egrapsa akoma tipota . Diabazw kai diabazw ki akoma den prolaba na ta diabasw ola auta pou hthela ;o)
Telos panton ... twra eipa as grapsw toulaxiston kapoia pragmatakia gia mena.
Ta grapta mou ellhnika den einai aptesta kai zhtw suggnwmh gi’auto *smile* ,
alla pou tha paei .... tha beltiwthei ki auto pali ;o)
Loipon ... ezhsa kai megalwsa sthn Athhna kai phga Elbetia to 2000 gia doulia sth prwin Swissair. Eimai mish ellhnida kai mish elbethda.... Twra ki arketa xronia asxoloume me thn ennalaktikh kai sumplhrwmatikh therapeia ...opws p.x.
to reiki ,clearing, energy working, analush oneiron ktl. .
Apo paidi eblepa ki aithsanomouna kapoia pragmata ,ta opoia den htane “normal“gia tous guro mou ...opote kapoia stigmh ta arnitheika ki egw ....
Twra pleon “douleuw“ m’auta kai sun autou spoudazw twra kai psuxologia .
Otan teleiwsw ths spoudes mou thelw na gureisw Ellada kai na doulepsw ekei m’ola auta pou ematha kai xana ematha edw .

Auta pros to paron apo mena :o) . Elpizw na ebala thn kalhspera mou se swsto meros tou forum *smile*
Ama uparxoune erwteiseis gia to atomo mou ,aplws rwteiste me ...eimai entelws anoixto atomo kai xairome gia kathe shzhtush ki epafh me allous kai polu xairomai pou uparxei auto to forum sto opoio tha mporesw na mileisw sta ellhnika m’esas.

Kalo bradu s’olous
Xairethsmata apo thn Elbetia & bright wishes
Ayalee


ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2005, 21:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητή Ayalee καλώς όρισες στον δυαδυκτιακό χώρο αναζήτησης του ESOTERICA.
Θα σε παρακαλούσαμε να μην χρησιμοποιείς λατινικούς χαρακτήρες. Είναι προτιμότερο να γράφεις με Έλληνικά κάνοντας λάθη παρά greeklish.

Δες το σχετικό θέμα, Προτάσεις - Λύσεις για την αποφυγή των Greeklish !

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=488

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ksanthos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2005, 22:15:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksanthos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ayalee καλησπερα.
καλως ορισες λοιπον σε ενα δικτιακο τοπο που μπορεις να βρεις ανθρωπους που ασχολουνται με πραγματα που απασχολουν και εσενα.
Θα ηθελα να σε ρωτησω τι ειναι αυτα τα πραγματα που εβλεπες και δεν ηταν νορμαλ για τους γυρω σου?
και μια αλλη απορια μου ειναι τι σημαινει το ονομα σου???
φιλικα

They tell you black is really white
The moon is just the sun at night
And when you walk in golden halls
You get to keep the gold that falls
Its Heaven and Hell
Fool,fool!You've got to bleed for the danger
Fool,fool
Look for the answer
Fool fool!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ayalee
Νέο Μέλος

Switzerland
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 11:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ayalee  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ayalee  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας

Ευχαριστώ πολύ για της απαντήσεις σας ...συγγνώμη δεν το είχα προσέξει αυτό για το greeklish ...Βρήκα όμως τώρα μια σελίδα με την οποια θα μπορέσω να γράψω κανονικά στα ελληνικά.

@ ksanthos : Αυτό που δεν ήτανε νορμαλ για τους γύρο μου ,ήτανε ότι αισθανόμουνα κάποια πράγματα π.x. αισθήματα αλλουνού χωρίς να μου τα πει η ήξερα κατά κάποιον τρόπο τι θα γίνει ...κάποια " κατάσταση "π.x.
Xμ, κατάλαβες τι θέλω να πω ? Δεν είναι και τόσο απλό να το περιγράψει κανεις με λόγια , γιατί όλα αυτά γίνονται σε ένα επίπεδο αίσθησης που τα λόγια δεν φτάνουν πια - τουλάχιστον για μένα - να να εξηγήσεις τι και πως γίνονται όλα αυτά...
Aμα υπάρχει ακόμη κάποια απορία η ερώτησης απλώς ρώτησε με ;o)

A ... κι ότι αφορά το όνομα που διάλεξα .. δεν μπορώ ακριβώς να σου πω τι σημαίνει .. " μου ήρθε " εν ώρας συλλογισμού και από τότες το χρησιμοποιώ . Κάποια μέρα είχα βρει μια σελίδα όπου έλεγε τι σημαίνει ... αλλα αυτή η σελίδα δεν υπάρχει πια δυστυχώς ... αλλα απ' ότι θυμάμαι έλεγε κάτι για δραστική, αντοχή μέχρι τέλος ,ευαίσθητη , κτλ.

Χαιρετίσματα
AyaleeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 16:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ayalee σε καλωσορίζω κι εγώ στις συζητήσεις μας.
Σε ευχαριστώ ιδιαίτερα για την κατανόησή σου σχετικά με την αποφυγή γραφής σε greeklish.
Τολμώ να πω, πως η συμπεριφορά σου σχετικά, υπήρξε παραδειγματική

Καλή συνέχεια εδώ, αλλά και στις μελέτες σου.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 19:49:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ayalee γειά σου,

Θέλω και εγώ να σε καλοσορίσω στην παρέα μας...

Είμαι και έγώ ένα νέο μέλος στο forum, αλλά αισθάνομαι ήδη πολύ άνετα, εξ΄ αιτίας της ζεστής αντιμετώπισης όλων των συνομιλητών από την πρώτη στιγμή.
Γι΄ αυτό θέλω και γω με τη σειρά μου, όσο μπορώ να βοηθήσω ώστε να νιώσει κάθε νέο μέλος, το ίδιο οικεία όπως και εγώ.

Σου εύχομαι να έχεις καλή παραμονή με πολλές - πολλές συμμετοχές...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 20:22:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ...
ΜΕ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΡΥΦΕΡΕΣ ΠΑΡΕΟΥΛΕΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
***
ΖΗΛΩΤΟΝ ΜΕΝ Ο ΠΛΟΥΤΟΣ ΤΙΜΙΟΝ ΜΕΝΤΟΙ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΤΟΝ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ.
***
Μ.Β.σε ευχαριστώ,όντως τα εμπόδια είναι χάρτινα. Σοφότατο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksanthos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 03:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksanthos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη μου αν και μου φαινονται λιγο περιεργα ολα αυτα με τις διαισθησεις και ειμαι γενικοτερα επιφυλακτικος δεν εχω λογο να μην σε πιστεψω.
Θα ηθελα να ακουσω περισσοτερα σχετικα παντως...
πως πιστευεις οτι απεκτησες αυτο το "ταλεντο"?το ειχες απο παντα?Υπαρχει καποιο αλλο μελος της οικογενειας σου με παρομοιο ταλεντο?
Ειμαι γεματος αποριες οπως βλεπεις...χεχε..
Μακαρι να εχεις πολλους και υγειεις διαλογους εδω μεσα..υπαρχουν πολλα που εχουμε ολοι να μαθουμε ετσι?

Πολυ ενδιαφερουσα η προελευση του ονοματος σου θα κοιταξω μπας και βρω τιποτα...

Αφροδιτη συγνωμη αλλα παντα ειχα απορια σχετικα με το:

quote:
Μ.Β.σε ευχαριστώ,όντως τα εμπόδια είναι χάρτινα. Σοφότατο

ποιος ειναι ο Μ.Β.???

Με εκτιμηση

They tell you black is really white
The moon is just the sun at night
And when you walk in golden halls
You get to keep the gold that falls
Its Heaven and Hell
Fool,fool!You've got to bleed for the danger
Fool,fool
Look for the answer
Fool fool!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksanthos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 03:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksanthos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ayalee where the ever vigilant Guardians of the vast treasures and properties of the Gods with their thick metallic hides and devastating breath

τι βρισκει κανεις αμα ψαξει ε???
Απο το σιτε:http://www.everlynnrpg.com/library/solstice.html

They tell you black is really white
The moon is just the sun at night
And when you walk in golden halls
You get to keep the gold that falls
Its Heaven and Hell
Fool,fool!You've got to bleed for the danger
Fool,fool
Look for the answer
Fool fool!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 04:46:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ayalee,καλημέρα και καλώς ήρθες:)

το ονοματάκι ως nick name,που διάλεξες μου θυμίζει έντονα ηχητικά (και εαν και εφοσον σε συνδιασμό με εναν υποτιθεμενο αναγραμματισμο),το όνομα της Aaliyah ,της γνωστής τραγουδίστριας.

καλή και πλούσια σε συγκομοιδή γνώσεων,εμπειριών σε ότι αναζητάς και όχι μόνο,συνέχεια σου εύχομαι:)

με απεραντο σεβασμο και αγάπη ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 18/05/2005 04:56:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ayalee
Νέο Μέλος

Switzerland
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 15:25:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ayalee  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ayalee  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Λοιπόν .. πρώτα απ όλα ευχαριστώ πολύ και καλός σας βρήκα . Τέτοια ζεστη και φιλική "αντιμεντοπιση" πρώτη φορα βλέπω ..;o)
Τώρα ας απαντήσω με τι σειρά...:o)

@ amalia : Όσο αφορά την κατανόηση μου για τα greeklish .. δεν το θεωρώ παραδειγματική αλλα μονο αυτονόητο .Γιατί ? Επειδή - όπως είπε και η Isidora - όταν υπάρχει τέτοια ανοιχτή και ζεστη αντιμετώπιση απέναντι νέον μέλλον, το λιγότερο που ο καθένας μπορεί να δώσει ,να πρόσθετη είναι κατανόηση για κάποια πράγματα , για κάποιες ιδέες και προτάσεις σε ένα μέρος όπως αυτό . Και εφοσον εγώ θέλω να συζητήσω μαζί σας ,πρέπει και θέλω να το κάνω με τον σωστό τρόπο .. και εδώ που τα λέμε τα greeklish όντως δεν είναι και πολύ άνετα ,για να τα διαβάσει κανεις. Σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου :o)

@ΑΦΡΟΔΙΤΗ : Σ' ευχαριστώ πολύ !

@ Isidora: Συμφωνώ απόλυτος μαζί σου για την ζεστη αντιμετώπιση εδώ ..κι εγώ νιώθω άνετα εδώ μέσα και πιστεύω ότι θα νιώθω με τον καιρό ακόμα πιο άνετα κι οικία εδώ . "εφοσουν" κι εσύ είσαι νέο μέλος εδώ σε καλωσορίζω κι εγώ . Σου εύχομαι κι εγώ καλή διασκέδαση και καλές συζήτησις εδώ ,κι ελπίζω να βρείς αυτά που σε βοηθούν στο δρόμο σου και να λύσουν τις απορίες σου.

@ksanthos : Το ότι σου φαίνονται περίεργα αυτά που είπα δεν με "εκπλιζει" κι ιδιαιτερα .. ας είναι και μονο επειδή δεν μπορώ να τα περιγράψω καλά με λόγια . Βέβαιος δεν είναι τίποτα το εξωφρενικό, είναι απλός έτσι ότι που και που γνωρίζω κάποια πράγματα που ούτε εγώ δεν μπορώ να το εξηγήσω από που ... Το έχει και η αδερφή μου και οι δυο μας το έχουμε από μικροί ... δηλαδή πάντα το είχαμε . Πως το απεκτήσαμε ,ιδέα δεν έχω . Αρκετές φορες είμαι κι εγώ στην απορία .. αλλα άμα βγαίνει αυτό που είχα δει η που είχα πει τότες μου φεύγει κι η απορία ... αλλα και γενικός έχω και εγώ αρκετές ερώτησης κι απορίες για αρκετά θέματα... πάλι καλά γιατί έτσι μαθαίνει κανεις και καινούρια πράγματα Ναι όλοι μας μαθαίνουμε κάθε μέρα και κατίν καινούριο και πάλι καλά αλλιώς θα ήτανε και κάπως βαρετά ,έτσι δεν είναι ? Όσο για τις απορίες σου ..καλο είναι και τις έχεις ,γιατί έτσι είσαι και εξεταστικός κτλ.
Ενδιαφέρον αυτό που βρήκες για το όνομα ... πως την βρήκες την σελίδα αυτήν ? Μέσο Google δεν βρήκα τίποτα ...

@manos: Σου θυμίζει έντονα ηχητικά ? Δηλαδή ? Σ' ευχαριστώ και εσένα για τις ευχές σου .

Ελπίζω ότι απάντησα κατανοητά σ' όλα και καταλαβαίνετε τι θέλω να πω ... γιατί όπως είπα αρχικά τα γραπτά μου δεν είναι κι άπταιστα ;o)

Καλή μέρα σ' όλους σας κι ας συνοδεύσει η αγάπη την ζωή σας με υποστήριξη.
Φιλικά
Ayalee
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 16:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ayalee:)

εννοώ πώς όταν το προφέρω,μου θυμίζει και μου έρχεται αυτόματα ,το όνομα που είχα παραθέσει.

χαίρομαι που μου έδωσες την ευκαιρία να το ερμηνεύσω καλύτερα,καλή συνέχεια

με απεραντο σεβασμο και αγαπη ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksanthos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 19:50:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksanthos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ayalee

Το οτι μου φαινεται περιεργο αυτο που σου συμβαινει δεν σημαινει οτι δεν σε πιστευω κιολλας.Να στο ξεκαθαρισω αυτο.Θα πρεπει να ειναι φοβερο το συναισθημα που θα εχεις οταν επιβεβαιωνεσαι...
μακαρι να μπορουσα και εγω να προβλεπω η να αισθανομαι πραγματα..
(Αν μπορουσα να μαντεψω και κανα θεμα της εξεταστικης μου ακομα καλυτερα....)

Το να ψαχνεις ειναι καλο το να ψαχνεσαι ειναι καλυτερο...
Με εκτιμηση
το εψαξα στο yahoo και το βρηκα το ονομα σου!!!!

They tell you black is really white
The moon is just the sun at night
And when you walk in golden halls
You get to keep the gold that falls
Its Heaven and Hell
Fool,fool!You've got to bleed for the danger
Fool,fool
Look for the answer
Fool fool!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 23:38:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ Ayalee ΕΝΑ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΤΟΠΟ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ....

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΧΗ ΚΑΙ ΜΕΣΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΤΟ ESOTERICA.gr....

ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.



ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ayalee
Νέο Μέλος

Switzerland
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2005, 13:39:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ayalee  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ayalee  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλο σας μεσημέρι

@manos: Σευχαριστώ για την απάντηση σου .

@ksanthos: Oπ,..δεν ήταν σκοπός μου να το θετό έτσι ,και καλά ότι δεν με πιστεύεις
Μερικές φορες ,δεν είναι και φοβερό συναίσθημα το να ξέρεις απλώς κάποια πράγματα χωρίς να το έχεις "ψάξει" ..από την άποψη ότι μπορεί να σε μπερδέψει που και που κι αρκετά.
Το βασικό για μένα είναι ότι δεν αφήνω το εγώ μου να μπερδεύεται ανάμεσα ...οποτε δεν υπάρχει αυτό το φοβερό συναίσθημα όταν επιβεβαιώνομαι... αλλα σίγουρα δεν ήτανε πάντα έτσι ..
Ok σ'ευχαριστώ που το έψαξες το όνομα μου !!

@AVATARGR: Σ'ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα σου !


Καλή μέρα σ' όλους σας κι ας συνοδεύσει η αγάπη την ζωή σας με υποστήριξη και χαρά
Φιλικά
Ayalee
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy