ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 <Ο ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ>
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2002, 02:11:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ,ΕΙΜΑΙ Η ΑΤΜΑ,
Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΣΟΥ........


ΠΕΣ ΜΟΥ ,ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΕΣΑ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ?

ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ......
ΦΩΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ,ΑΤΜΑ

Edited by - ΑΤΜΑ on 09/01/2003 01:21:33

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2002, 10:18:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμ... περίμενα ν' ακούσω το αγαπημένο τραγούδι του Αλκίνοου αλλά την πάτησα
το φρούτο...
Τέλοσπάντων, για να σοβαρευτώ επιτέλους, πάντα παρατηρούσα και με παραξένευε το γεγονός ότι ανθρώπους που γνωρίζω πολύ καλά, όταν τους δω στον καθρέφτη μου φαίνονται διαφορετικοί (και πιο άσχημοι πολλές φορές). Μου εξήγησαν ότι οφείλεται στο γεγονός πως η δεξιά πλευρά του προσώπου μας δεν είναι ποτέ ίδια με την αριστερή, κι έχοντας συνηθίσει την φυσική όψη κάποιου, στο είδωλό του στον καθρέφτη βλέπω το ίδιο πράγμα αντεστραμένο (επομένως διαφορετικό)...
Έτσι κατάλαβα πως κι εγώ δεν είμαι όπως με βλέπω στον καθρέφτη τελικά, αλλά όπως μόνο οι άλλοι μπορούν να με δουν...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Edited by - ananasss on 14/12/2002 10:20:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2002, 11:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε μια πρόσφατη έκθεση στην Βενετία της Ιταλίας με ΘΕΜΑ, ΑΛΧΗΜΕΙΑ, ΕΡΜΗΣ ο ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ, σε ένα σημείο είχε μια ΠΟΡΤΑ, και μια επιγραφή από έξω.

ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΑΝ ΦΟΒΑΣΑΙ!

Μιας και όπου φόβος...μέσα,…. τι λέτε να είδα?


ΕΝΑ ΚΑΘΡΕΠΤΗ, Και κάτω γραμμένα ελληνικά.

ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2002, 23:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ,
ΑΡΧΙΚΑ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΕΙΧΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΕΜΒΩ ΣΤΗ ΡΟΗ,ΝΑ ΜΗ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ,ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ.-ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ-.
ΑΣ ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΡΜΗΣΗ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ,ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΡΧΟΜΕΝΟΥΣ ,ΑΣ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ...........

ΜΕΧΡΙ ΝΕΩΤΕΡΑΣ .......ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,ΑΤΜΑ

Υ.Γ.ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ,ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2002, 03:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα.

Καβάφης Κ.Π.

Το πλούσιο σπίτι είχε στην είσοδο
έναν καθρέπτη μέγιστο, πολύ παλαιό·
τουλάχιστον προ ογδόντα ετών αγορασμένο.

Ένα εμορφότατο παιδί, υπάλληλος σε ράπτη
(τις Κυριακές, ερασιτέχνης αθλητής),
στέκονταν μ’ ένα δέμα. Το παρέδωσε
σε κάποιον του σπιτιού, κι αυτός το πήγε μέσα
να φέρει την απόδειξη. Ο υπάλληλος του ράπτη
έμεινε μόνος, και περίμενε.
Πλησίασε στον καθρέπτη και κοιτάζονταν
κ’ έσιαζε την γραβάτα του. Μετά πέντε λεπτά
του έφεραν την απόδειξη. Την πήρε κ’ έφυγε.

Μα ο παλαιός καθρέπτης που είχε δει και δει,
κατά την ύπαρξη του την πολυετή,
χιλιάδες πράγματα και πρόσωπα·
μα ο παλαιός καθρέπτης τώρα χαίρονταν,
κ’ επαίρονταν που είχε δεχθεί επάνω του
την άρτια εμορφία για μερικά λεπτά.

Μήπως όλοι οι καθρέπτες, ακόμη και αυτοί της ψυχής καθρεπτίζουν όπως ο παλιός καθρέπτης του Καβάφη?


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2002, 02:32:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
den katalaba pou kolaei o ka8reftis me tin psixi.
gia doste mou ta fota sas re paidia.

nitro912gr UNLIMITED !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2002, 18:24:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια έχετε σκεφτεί το εξής :
"Είμαστε αυτοί που κοιτάνε στον καθρεύτη και βλέπουν το είδωλό τους ή μήπως είμαστε απλώς τα είδωλα ενός άλλου κόσμου όπου οι άλλοι εμείς βλέπουμε στον καθρεύτη και βλέπουμε εμάς ?" :) ( δικό μου αυτό .ξέρω πως δεν είναι πολύ πετυχημένο αλλά καταλαβαίνετε τιθέλω να πω )

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2002, 21:20:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταλάβαμε,
αλλά δεν απαντούμε, μέχρι νεωτέρας της Συγγραφέως
(ΑΤΜΑ)

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Edited by - ananasss on 20/12/2002 21:20:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2002, 10:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΠΛΑΤΩΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ.

quote:
ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΑΝ ΦΟΒΑΣΑΙ!


ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΥΡΑΜΙΔΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΧΕΦΟΥ (ΧΕΩΠΑ).

ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΗΠΩΣ ΕΝΟΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΑΣΚΟΠΙΣΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ
ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΟ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΤΑΜΑΤΑ ???
ΤΟ ΓΝΩΘΕΙ Σ' ΕΑΥΤΟΝ ????????

EYXARISTW

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2002, 10:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΟΓΙΣΩ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΓΙΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ.

ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ Η ΦΙΛΗ ΞΕΡΗ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΑΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ.

ΚΑΙ ΠΑΛΥ ΣΥΓΝΩΜΗ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tzo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2002, 17:16:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...A mirror will only show the truth but make it seem a lie.
You own a mirror only for as much time as you are facing it.
Breaking a mirror means division of yourself in parts as many as the pieces.
Touching your reflexion is to disturb only the surface but letting the image touch you is to move the interior...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tzo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2002, 21:36:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Never stand behind a mirror and never wear a mask in front of it.
You cannot face your image if you keep your eyes closed.
Never have two mirrors facing each other for you will be lost if you walk between them.
Never love the mirror more than yourself just as you wouldn’t love your face more than the interior...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madhorse
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2002, 00:43:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madhorse  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ SITE ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΣΗΜΕΡΑ. ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΑΛΑΒΑ.ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ.
ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΔΥΟ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ ΤΟΝ ΕΝΑΝ (ΠΕΡΙΠΟΥ)ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ (ΕΣΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΧΗΜΑΤΙΖΟΥΝ) ΩΣΤΕ ΚΟΙΤΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ.ΠΑΙΞΤΕ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΙΣ ΓΩΝΙΕΣ,ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΑΠΕΙΡΟ (ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ).... Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΜΕ ΣΠΑΝΙΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ...

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΤΡΕΛΟ ΑΛΟΓΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2002, 16:44:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜ!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ!ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ....
ΦΙΛΕ,nitro912gr,ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ, ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ ΤΗ ΡΟΗ...... ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΠΡΟΣΗΛΘΑΝ
ΛΟΙΠΟΝ......
ΘΑ ΘΑ’ΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΤΖΟ.
ΕΥΧΕΣ,ΑΤΜΑ
...........................................................

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2002, 17:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε, άμα τα καταλαβαίναμε κιόλας...
Εδώ στην... Φρουτοπία δεν έχει φροντιστήρια ξένων γλωσσών

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2002, 23:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!ΑΝΑΝΑ!
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΦΙΛΟ ΤΖΟ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΜΑΣ ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,ΑΤΜΑ

ΥΓ.ΤΟ’ΞΕΡΑ ΠΩΣ ΕΣΥ Θ’ΑΠΑΝΤΟΥΣΕΣ ΠΡΩΤΟΣ!
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ,ΑΝ + ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑΝ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ,ΚΑΤΙ ΤΟ ΘΕΑΤΡΙΚΟ...
... ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙΣ ΠΙΣΩ ΤΗΣ ....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2002, 17:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ,
ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ Ο ΤΖΟ,
ΕΣΤΩ..
ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!
ΑΓΑΠΗΤΟ madhorse,ΑΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΤΕ...ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΕΜΕΙΝΕΣ ’ΑΠΑΡΑΛΛΑΧΤΟ’;......
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΟ,ΔΙΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΒΑΦΤΗΣΑΝ ΝΑΡΚΙΣΣΟ,Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΣΗ ΠΑΘΟΥΣ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟΝ ’ΕΑΥΤΟ’ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΕΚΕΙ...ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΩΣ ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΥΠΗΡΞΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ...ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΛΕΤΗΣΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΜΕΣΑ +ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ,ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΠΛΑ ΤΟΥ...
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΙΔΙΟ ΜΕΤΑ ΑΠ’ΟΛΑ ΑΥΤΑ.
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;
ΙΣΩΣ ΠΑΛΙ ΝΑ ΕΓΚΛΩΒΙΣΤΗΚΑ ΜΕΣΑ ΕΚΕΙ ,ΝΑ ΖΩ ΕΚΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ,’Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΙΩΝΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ....
Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ +Ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΕΧΘΡΟΣ
....ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ.
ΟΠΩΣ ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ ΤΟ ΕΙΔΩΛΟ ΤΟΥ....ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΣΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΘΕΛΕΙ...

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΤΟ madhorse ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ,ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕ ΠΩΣ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ...+ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ-ΟΠΩΣ ΚΑΤΙ ’ΝΤΙΣΚΟ ΕΦΦΕ’ ΣΗΝ ΚΡΑΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΤΟΥ 70....
-ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ-

ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ,ΑΤΜΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2002, 17:59:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
+++++ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΜΦΡΑΖΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΤΟΥ ΦΡΟΥΤΟΥ....
ΚΟΙΤΑΞΟΥ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΩΣ ΑΝΑΝΑΣ,ΔΕΣ ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΣΟΥ,ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΚΟΡΜΟΥ ΣΟΥ,ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΧΤΥΠΗΜΕΝΟΣ ΚΑΠΟΥ,ΑΝ ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΖΟΥΜΕΡΟΣ,
ΑΝΑΡΡΩΤΗΣΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΕ ΠΙΟΥΝ ,ΝΑ ΣΕ ΦΑΝΕ...
ΕΝΤΑΞΕΙ!ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ..
!ΠΑΡΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΦΡΟΥΤΟ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΝΑ ΚΟΙΤΑΧΤΕΙΤΕ ΜΑΖΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ..
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΙΔΙΟΣ Ο ΧΩΡΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΣΤΟ ΦΟΝΤΟ...
ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΕ ΔΥΟ ΑΝΟΜΟΙΑ ΦΡΟΥΤΑ....
ΑΚΟΜΗ +ΑΝ ΣΤΑΘΕΙΣ ΔΙΠΛΑ Σ’ΕΝΑΝ ΑΚΟΜΗ ΑΝΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙΔΙΟ!

ΑΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΔΡΟ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.....ΑΛΛΑ ΜΕΙΝΕ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΟΓΡΑΦΙΑ ΣΟΥ...

ΧΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ,ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2002, 20:49:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΤΜΑ μου,
ακόμα κι εγώ, το ίδιο φρούτο μόνο μου,
αν κοιταχτώ σε ΔΥΟ διαφορετικούς καθρέφτες,
ή
στον ίδιο καθρέφτη δύο διαφορετικές στιγμές,
ποτέ δεν θα είμαι το ίδιο φρούτο...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2002, 21:06:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω ακούσει πως ο συγγραφέας Lewis Carroll (Η Αλίκη στη χώρα των θαυμάτων) έπασχε από μία ασθένεια που έχουν ορισμένοι άνθρωποι, να νομίζουν πως μπορούν να <<περάσουν>> μέσα από καθρέπτες. Αυτοί οι άνθρωποι έχουν αρκετά τραύματα στο καφάλι λόγο των προσπαθειών.

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν είναι 100% αλήθεια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2002, 21:09:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό μου Φρούτο……. το είδες αυτό που έγραψες?

ΑΤΜΑ...... ΔΑΣΚΑΛΟ ΠΥΘΙΑ!!!χιουμορ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2002, 21:16:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε;

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2002, 21:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αν κοιταχτώ σε ΔΥΟ διαφορετικούς καθρέφτες,
ή
στον ίδιο καθρέφτη δύο διαφορετικές στιγμές,
ποτέ δεν θα είμαι το ίδιο φρούτο...

Ειναι μια απο τις ΑΡΧΕΣ του ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΥ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2002, 21:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαα!!!
---
Αλήθεια, δεν το ήξερα...
αλλα ισχύει αυτό που είπε κάποιος άλλος σε άλλο topic, δεν θυμάμαι πώς το είπε, αλλά εν περιλήψει λέει πως ό,τι κι αν πεις, ακόμα κι αν νομίζεις ότι το λες εσύ πρώτη φορά, κάποιος μεγάλος θα το έχει πει στο παρελθόν...
Γμτ, δεν γεννήθηκα στην Αρχαία Ελλάδα, να λένε τώρα πως αυτό το είχε πει ο ananasss... (humor, έστω και κρύο)

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Για να μην κάνω περισσότερη (ανούσια) κατάχρηση χώρου και με μαλώσει η οικοδέσποινα, εξήγησέ το αυτό σε παρακαλώ... (και το περί.. ΠΥΘΙΑΣ που είπες πιο πάνω...
Είναι που έχω πιει και λίγο και δεν τα παίρνω εύκολα!!!...
|
\/
.

Edited by - ananasss on 28/12/2002 21:50:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2002, 21:40:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΤΥΧΗΣΕΣ!....

Έχει δίκαιο πάντως ο ΑΤΛΑΣ….εδώ και 2000 χρόνια, γίνεται το α β γ δ….β δ α γ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2002, 21:52:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
^
|
Για να μην κάνω περισσότερη (ανούσια) κατάχρηση χώρου και με μαλώσει η οικοδέσποινα, εξήγησέ το αυτό σε παρακαλώ... (και το περί... ΠΥΘΙΑΣ που είπες πιο πάνω...)
Είναι που έχω πιει και λίγο και δεν τα παίρνω εύκολα!!!...


Edited by - ananasss on 28/12/2002 22:19:06

Edited by - ananasss on 28/12/2002 22:20:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tzo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2002, 22:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas!

Sygnwmh pou den sas apanthsa otan eprepe,alla eimai ston kosmo mou tis teleytaies meres

Loipon..

..Enas kathrefths,deixnei thn alhtheia,alla thn kanei na fainetai san psema.Enas kathrefths sou anhkei,mono gia osh wra ton antikryzeis.
An spaseis enan kathrefth,shmainei thn rhksh tou eaytou sou,se tosa kommatia osa einai o spasmenos kathrefths.
"enoxlwntas"thn antanaklash tou eaytou sou,enoxleis mono thn epifaneia,alla afhnontas thn eikona na se akoumpa einai san na tarazeis thn psyxh...


...Pote mhn stekesai pisw apo enan kathrwfth kai pote mhn foras maska mprosta tou.Den mporeis na antikryseis thn eikona sou me ta matia sou kleista.
Pote mhn valeis 2 kathreftes na antikryzei o enas ton allon,giati an perpathseis anamesa tous,tha xatheis.
Pote mhn agaphseis ton kathrefth pio poly apo ton eayto sou,opws kai den tha agapouses pote pio poly to prwsopo sou apo thn psyxh sou...

Sygnwmh pou to egrapsa sta agglika,nomizontas oti oloi tha to katalavoun

Sygnwmh kai pali.

Filia

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tzo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2002, 22:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
aaaaaaaaaa!
kai kati teleyatio!

eimai kopela

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2002, 22:22:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστούμε φίλΗ tzo
Και... δεκτή η συγγνώμη σου!
Περιμένω την φίλη ΑΤΜΑ να σχολιάσει τώρα τα... πεπραγμένα!

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2002, 13:21:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.............ΤΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΧΑΜΕΝΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ, ΨΥΧΗ;;;;;;;;;;;´H
.......Η ΑΛΙΚΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ LSD*;;;;;;;;;;;


*ΦΥΛΛΑ ΔΑΦΝΗΣ.......

Edited by - ΑΤΜΑ on 29/12/2002 13:23:28

Edited by - ΑΤΜΑ on 29/12/2002 13:24:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2003, 01:40:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ+ΧΑΡΑ+ΦΕΤΟΣ ΠΙΟ ΥΓΕΙΙΝΑ!
ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΗ 'ΒΑΝΤΑ' ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΠΟΡΤ ΜΠΙΛΛΥ!

ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΜΗΤΡΙΑ ΤΗΣ ΧΙΟΝΑΤΗΣ!
ΕΥΧΕΣ,ΑΤΜΑ

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy