ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Αυτοκτονία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 01:40:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ….. τι ακριβός συμβαίνει;

Πράξη θάρρους, η πράξη δειλίας;

(Βοηθητικό μήνυμα, λόγο ‘σβησίματος’ του παλαιού αρχικού…)

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 11/02/2004 14:29:34

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 01:51:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΠΡΟΛΑΒΑ!
ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΛΟΙΠΟΝ...
ΑΝ ΣΕ ΤΡΙΓΥΡΝΑΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΛΟΓΟΙ..!
ΤΩΡΑ ΣΟΒΑΡΑ...
ΕΙΔΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ 7ο...
ΗΤΑΝ ΣΟΚ...
ΕΧΑΣΑ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΔΕΡΦΟΣ...
ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ...
ΠΩΣ ΕΦΤΑΣΕ ΕΚΕΙ...ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ,ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΟΥΣΑΜΕ...
ΗΤΑΝ ΨΥΧΟΥΛΑ,ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΖΟΥΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ,ΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ,ΣΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ,ΣΤΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙΑ ΤΟΥ...
ΠΩΣ ΕΦΥΓΕ ...ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ'ΜΑΣΤΕ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟΙ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟΥΔΙΑ +ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΥΧΕΣ ΣΤΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΦΤΑΝ...
ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΕ...ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΣΑΝ ΦΛΕΓΟΜΕΝΟ ΑΣΤΕΡΙ+ΤΟ ΕΚΑΝΕ...
ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΟΥΜΕ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ ΤΟΥ ΠΙΟ ΠΟΛΥΣΥΧΝΑΣΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ,ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΒΕ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ+ΤΟ ΕΚΑΝΕ...+ΕΒΑΖΕ ΤΑ ΓΕΛΙΑ...ΘΥΜΑΜΑΙ...ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ +ΝΑ ΣΚΑΡΦΙΖΕΤΑΙ ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙΑ...
ΗΤΑΝ ΠΑΙΔΙ,ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΟΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΝΤΑ...ΕΜΕΙΝΑΝ ΤΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ...+ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ...

ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...
ΑΛΛΑ ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ


*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*

Edited by - ΑΤΜΑ on 07/01/2003 01:52:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 01:53:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΝΑΙ ΘΥΣΙΑ...

*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 03:58:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστέυω πώς είναι η μεγαλήτερη πράξη θάρους και απελπισίας που υπάρχει.Απλά θυμηθείται τους samurai.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iaira
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
134 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 21:05:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αν είναι μία πράξη θάρρους ή δειλίας...(ή και τίποτα από τα δύο)...
σίγουρα 'ομως είναι μία πράξη απελπισίας... όταν είσαι απελπισμένος το μόνο που σκέφτεσαι είναι να γλιτώσεις... όμως,
όλες οι Θρησκείες το καταδικάζουν, άρα πρέπει να έχει επίπτωση στην ψυχή μας...
Σε κάποιο βιβλίο είχα διαβάσει, ότι αν δεν μπορέσεις να μάθεις το "μάθημά" σου σε αυτή τη ζωή , τότε θα πρέπει να ξαναπεράσεις την ίδια τάξη, με δυσκολότερες συνθήκες... το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πρέπει να περάσεις το "μάθημα", είτε τώρα, είτε στο μέλλον...
Άντε πες τα αυτά όμως σε κάποιον που δεν τον έχουν αγαπήσει ποτέ, σε κάποιον που έχασε την περιουσία του, σε κάποιον που τρώει τη μοναξιά με το κουτάλι, σε κάποιον που έχασε το συντροφό του και δεν έχει κανέναν άλλον... και πόσα άλλα....
Φιλικά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 21:55:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΕΦΕΡΑ ΜΙΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΝΑΜΝΗΣΗ,ΘΑ'ΘΕΛΑ ΝΑΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΤΙ...
ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙ. ΑΠΛΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΓΙΑΤΡΕΥΕΙ ΤΙΣ ΠΛΗΓΕΣ ΤΟΥ +ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΦΕΥΓΕΙ...
Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΕΚΕΙΝΟΣ ΦΙΛΟΣ,ΗΤΑΝ ΟΡΦΑΝΟΣ,Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΞΕΨΥΧΗΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΕΡΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ...
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΑΥΤΟ.ΙΔΙΩΣ ΑΝ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣΑΙ ΟΤΙ ΦΤΑΙΣ, Σ'ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗ ΖΩΗ...
ΕΥΧΕΣ,ΑΤΜΑ

*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*

Edited by - ΑΤΜΑ on 07/01/2003 21:57:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 23:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά,
νομίζω ότι η αυτοκτονία είναι πράξη απελπισίας. Δεν θα έλεγα ότι είναι πράξη δειλίας αλλά ούτε και θάρρους.
Δεν είναι δειλία γιατί η σκέψη και μόνο να δώσεις τέλος στην ζωή σου, στην ύπαρξή σου, να εκμηδενιστείς ουσιαστικά, λειτουργεί ως ένα τρομερό εμπόδιο στο να προχωρήσεις στην αυτοκτονία, βλέπετε απειλήται ένα από τα πλέον ισχυρά ένστικτα, αυτό της αυτοσυντήρησης.
Από την άλλη δεν είναι πράξη θάρρους, γιατί εάν το είχαμε θα αντιμετωπίζαμε κατα πρόσωπο τα προβλήματα ή τις συνθήκες που μας οδηγούν στην αυτοκτονία.
Δεν είναι τυχαίο πως το μοναδικό ζώο που αυτοκτονεί (και νομίζω ότι δεν έχει εξηγηθεί) είναι ο σκορπιός και αυτό κάτω από ακραίες συνθήκες (ξέρετε το γνωστό κολπάκι με την κυκλική φωτιά), όταν καταλαβαίνει ότι δεν μπορεί να γλιτώσει. Και είναι μία πράξη απελπισίας προκειμένου να δώσει ένα τέλος στο βάσανό του.
Ολα τα άλλα ζώα θα πολεμήσουν, θα εγκαταλείψουν την μάχη εάν μπορούν έστω και με απώλειες, θα πεθάνουν πάνω στην μάχη, αλλά δεν θα κρατήσουν αυτόν τον παθητικό ρόλο. Εδώ μιλάνε τα ένστικτα...
Εχετε σκεφθεί τι θα γινόταν σε έναν άνθρωπο...εάν θα μπορούσε και αυτός να "ψιλοξυπνήσει" αυτά τα αρχέγονα ένστικτα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2003, 00:39:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
8a simfoniso oti i autoktonia den einai oute pra3i 8arous oute dilias. emena prosopika polles fores mou exei perasi apo to mialo i autoktonia(gia paliotera leme). kai malista oxi gia toso sobarous logous oso autos pou anaferei i atma. parolauta an telika den ftaseis stin pra3i auti meta 8a blepeis poio esiodo3a ti zoi. einai mexri na anebeis auti tin psixologiki anifora xoris na peseis kai meta ola 8a sou fenonte oti den einai kai toso tromera kai oti 8a er8oun kaliteres meres.
opos leei kai to tragoudi oi kaliteres meres, erxonte krifa,makria apo ton ilio kai imeralogia ...

(pliroforiaka to tragoudi einai : oneiropagida - oi kaliteres meres)

Close your eyes while you listening a chill out song,think the never ending space,think that you falling into this,think that your journay has already begin,feel like the conquerors of the new world,think that everything is true,feel the absolut nirvana.

Edited by - nitro912gr on 08/01/2003 00:40:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astrofegia
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2003, 10:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astrofegia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θεωρώ ότι είναι σαφώς μια πράξη δειλίας και μόνο δειλίας.
οποιαδήποτε αιτία οδήγησε σε αυτό το αποτέλεσμα σίγουρα δεν είναι θέμα θάρρους.Για να φτάσεις εκει δεν εχεις τα προσόντα να παλέψεις με τις δυσκολίες με τα εμπόδια...άρα δίνεις τέλος στα βασανιστήρια σου κάνοντας αυτή την αποτρόπαια πράξη.Και δω είναι το πόσο μπορεί να αντέξει κάποιος, το πόσο δυνατός μπορεί να φανεί.Δεν δικαιολογώ εκείνους που επέλεξαν αυτό το δρόμο...δεν ξέρω γιατί αλλά θυμώνω πολύ.
Νιώθω σαν να σου δίνουν ένα δώρο-τη ζωή-και συ το πετάς , δεν το θέλεις γιατί δεν ξέρεις πως να το χρησιμοποιήσεις....

φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2003, 11:38:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω με την astrofegia διότι θάρρος έχει μόνον αυτός που δε φοβάται να αντιμετωπίσει οποιαδήποτε δυσκολία, (ψυχική και υλική) και πολεμάει για το πολυτιμότερο στοιχείο που φέρει πάνω του. Την ζωή του.
Οπότε κι εγώ θεωρό πως είναι καθαρά πράξη δειλίας.
Τα άτομα που έχουν τάσεις αυτοκτονίας είναι ψυχικά άρρωστα άτομα, με κύριο συναίσθημα τον φόβο.


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2003, 16:10:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΙΑΒΑΖΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΜΕ ΘΗΣΑΥΡΟΥΣ ΣΟΦΙΑΣ...
ΕΚΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ/Η aenaongr ,ΑΦΙΕΡΩΝΕΙ Σ'ΕΝΑ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΔΩ ΑΡΜΟΖΕΙ ΩΣ 'ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ'...
...“Στ’ αλήθεια σου λέγω, κανείς δεν θα σωθεί εκτός και αν πιστεύει στο σταυρό μου. Αλλά εκείνοι που έχουν πιστέψει στο σταυρό μου, σ’ αυτούς ανήκει το Βασίλειο του Θεού. Γι’ αυτό γίνετε αναζητητές του θανάτου, όπως οι νεκροί που αναζητούν τη ζωή, γιατί αυτό το οποίο ψάχνουν, αυτό τους φανερώνεται. Και τι υπάρχει για να τους στενοχωρεί; Όσο για σένα, όταν εξετάσεις το θάνατο θα σου διδάξει εκλογή. Στ’ αλήθεια σου λέγω, κανείς από κείνους που φοβούνται το θάνατο θα σωθεί, γιατί το βασίλειο του θανάτου ανήκει σε κείνους που θανατώνουν τον εαυτό τους”...
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ........

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2003, 18:58:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.
Το θέμα αυτό με αγγίζει βαθιά...Επιτρέψτε μου να σταχυολογήσω μερικά από τα λεγόμενα των φίλων:
quote:
ΕΙΝΑΙ ΘΥΣΙΑ...

Θυσιάζεις τη ΨΥΧΗ σου και όχι το σώμα σου για να ζήσουν οι άλλοι...

quote:
EINAI AYTO POU LEME,BROS GREMOS KAI PISO REMA.

Τα μεγάλα αδιέξοδα της ζωής...και μη μου πείτε πως δεν υπάρχουν...γιατί ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

quote:
όλες οι Θρησκείες το καταδικάζουν, άρα πρέπει να έχει επίπτωση στην ψυχή μας...
Σε κάποιο βιβλίο είχα διαβάσει, ότι αν δεν μπορέσεις να μάθεις το "μάθημά" σου σε αυτή τη ζωή ,τότε θα πρέπει να ξαναπεράσεις την ίδια τάξη, με δυσκολότερες συνθήκες... το μόνο σίγουρο είναι ότι
θα πρέπει να περάσεις το "μάθημα", είτε τώρα, είτε στο μέλλον...
Άντε πες τα αυτά όμως σε κάποιον που δεν τον έχουν αγαπήσει ποτέ, σε κάποιον που έχασε την περιουσία του, σε κάποιον που τρώει τη μοναξιά με το κουτάλι, σε κάποιον που έχασε το συντροφό του και δεν έχει κανέναν άλλον... και πόσα άλλα....

Τί σημασία έχουν τα λόγια όταν απευθύνεσαι σε μια πληγωμένη ψυχή?Τί ωφελεί η ύπαρξη του φωτός όταν κάποιος έχει τυφλωθεί από τον πόνο???Δε θα θυμόμαστε τίποτα ούτως ή άλλως στην επόμενη ζωή.Χρόνος υπάρχει....

quote:
Ολα τα άλλα ζώα θα πολεμήσουν, θα εγκαταλείψουν την μάχη εάν μπορούν έστω και με απώλειες,θα πεθάνουν πάνω στην μάχη, αλλά δεν θα κρατήσουν αυτόν τον παθητικό ρόλο. Εδώ μιλάνε τα ένστικτα...Εχετε σκεφθεί τι θα γινόταν σε έναν άνθρωπο...εάν θα μπορούσε και αυτός να
"ψιλοξυπνήσει" αυτά τα αρχέγονα ένστικτα;

Όταν οι μάχες έχουν χαθεί καλέ μου Old tiger,είναι ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ για να ξυπνήσουν τα ένστικτα. Και ΑΝ ξυπνήσουν,θα είναι με τη μορφή μανίας εκδίκησης,να πάρεις πίσω όλα αυτά που σου έκλεψαν,είτε υλικά
είτε ψυχικά....

quote:
ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙ. ΑΠΛΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΓΙΑΤΡΕΥΕΙ ΤΙΣ ΠΛΗΓΕΣ ΤΟΥ +ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΦΕΥΓΕΙ...

quote:
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΑΥΤΟ.ΙΔΙΩΣ ΑΝ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣΑΙ ΟΤΙ ΦΤΑΙΣ, Σ'ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗ ΖΩΗ...

Νομίζω ότι η καλή μας φίλη ΑΤΜΑ τα είπε όλα με αυτές τις φράσεις....

Μήπως τελικά είναι η απελευθέρωση από τα δεσμά της ζωής?

Γειά σας φίλοι μου...

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2003, 19:10:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΘΑΛΑΣΣΑ ΠΛΑΤΙΑ
Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΣΟΥ ΚΥΛΑ
ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ
ΠΑΦΛΑΣΜΟΣ ΚΥΜΑΤΩΝ
ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΖΩΤΙΚΑ ΣΠΛΑΧΝΑ
Η ΜΑΓΕΙΑ ΣΟΥ,ΣΚΕΨΗ+ΑΝΑΣΑ
ΜΟΥ ΤΡΑΒΑ
ΣΤΟ ΠΙΟ ΕΙΡΗΝΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΟΔΗΓΑ."
................................... ΕΝΑ ΑΥΤΟΧΕΙΡΑΣ ........

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2003, 19:13:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΚΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ
ΣΤΗΝ ΚΟΦΤΕΡΗ ΖΩΝΗ ΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ
ΤΗ ΣΙΓΗ.
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΝΑΠΗΡΗ ΜΕΣΑ Σ'ΕΝΑ ΚΕΛΙ.
ΓΥΡΩ ΑΠ'ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΛΑΜΠΕΡΟ ΚΕΡΙ
ΤΡΕΜΟΣΒΗΝΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΦΩΝΗ
Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΒΡΟΧΗ
ΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟΣ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΥΚΝΗ
ΓΥΡΩ ΑΠ'ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΙΑ ΚΛΩΣΤΗ
ΑΛΛΑΖΕΙ ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΛΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΒΗ."
...........ΕΝΑΣ ΑΥΤΟΧΕΙΡΑΣ........
'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 11/01/2003 19:18:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2003, 19:17:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΓΕΡΟ ΠΑΤΩΜΑ ΣΚΙΡΤΟΥΣΕ
Η ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΜΟΥ ΑΛΙΧΤΟΥΣΕ.
ΟΝΕΙΡΟΥ ΣΚΙΑ Η ΑΠΛΗ ΖΩΗ ΠΟΥ ΤΩΡΑ
ΕΧΑΘΗ
ΜΕΣ ΣΤΑ ΕΡΕΒΗ,ΣΤΩΝ ΣΠΗΛΙΩΝ ΤΑ ΒΑΘΗ
ΟΜΩΣ ΣΤΑΓΟΝΑ ΕΛΠΙΔΑΣ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΝΟΓΟΥΣΕ
ΣΤΑ ΝΕΡΑ ΤΟΥ ΠΟΤΑΜΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΕ
ΑΝ ΣΤ'ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΠΟΘΟΥΣΕ"

.............ΕΝΑΣ ΑΥΤΟΧΕΙΡΑΣ.........

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2003, 20:15:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όσο για σένα, όταν εξετάσεις το θάνατο θα σου διδάξει εκλογή..***


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=655

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 11/01/2003 20:15:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 01:13:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Πλάτωνα δε σε καταλαβαίνω...
Εγώ νόμισα ότι έχεις να επιλέξεις ανάμεσα σε θάνατο και ζωή...
όχι ότι θα διδαχτείς...
Εξήγησέ μας σε παρακαλώ,ίσως φταίει και η ώρα που δε σε καταλαβαίνω πλήρως...

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 01:17:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη ΑΤΜΑ, δεν ξέρω ποιός έγραψε αυτά τα ποιήματα...
αυτό που θα ήθελα είναι να είχαμε γνωριστεί...
και κρίμα που έγραψε κάτι τόσο όμορφο,ποιητικό,λυρικό κάτω από τέτοιες συνθήκες...
Καληνύχτα σας.

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 01:22:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Όταν οι μάχες έχουν χαθεί καλέ μου Old tiger,είναι ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ για να ξυπνήσουν τα ένστικτα.

Exεις δίκιο φίλε μου DARKANGEL_78 να λες ότι όταν έχουν χαθεί οι μάχες, είναι απλά πολύ αργά για τα ένστικτα. Δεν νομίζω όμως ότι στην φύση συμβαίνει αυτό. Τα ένστικτα είναι παρόντα ανά πάσα στιγμή. Το ζώο πάνω στην μάχη θα πολεμήσει με τα ένστικτα του, εάν καταλάβει ότι χάνει θα εγκαταλείψει...και είναι σίγουρο ότι και ο αντίπαλός του θα του δώσει αυτό το δικαίωμα. ΤΑ ΕΝΣΤΙΚΤΑ ΠΑΝΤΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΜΑΧΗ, ΟΧΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ.
Αρα εάν θεωρήσουμε ότι το ένστικτο της αυτοσυντήρησης είναι από τα πλέον βασικά ένστικτα, τι φταίει που μόνο ο άνθρωπος φτάνει στην πράξη της αυτοκτονίας;

Οταν γεννηθήκαμε δεν υπογράψαμε κανένα χαρτί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 02:24:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.

ΝΑ ΕΝΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΘΕΜΑ.
ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ strangewonderer ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΟΙ samurai
ΑΥΤΟΚΤΟΝΟΥΣΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΓΙΑ ΕΙΧΑΝ ΑΤΙΜΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΡΑ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. (EINAI THEMA TIMHS GIA AYTOYS)
ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΕΔΩ.

ΘΑ ΠΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΜΟΥ ΑΤΟΜΟ.
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΑΘΕ ΖΗΜΙΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΦΡΑ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΙΜΟΚΑΘΑΡΣΗ.

ΑΡΧΙΣΕ ΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 5 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΑΦΤΑΣΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ 4 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΙΑ.

ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ 45-48 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΞΕΡΕΤΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ

ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΛΘΩ ΣΠΙΤΙ ΕΧΩ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.

ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΤΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΟΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΣΕ ΑΔΕΛΦΙΚΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΕΙΤΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΕ ΦΟΝΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΤΩ.

ΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ, ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ NA ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ.....

ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ 27 ΧΡΟΝΩΝ ΤΥΦΛΗ ΑΝΑΠΗΡΗ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΙΜΟΚΑΘΑΡΣΗ .........

ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ ............
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΛΥΓΙΣΑ ....
ΔΕΝ ΥΞΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ .....


ΕΙΧΑΝ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ .......

ΙΣΩΣ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΑΙ ΝΙΩΣΕΙ
ΤΗΝ ΠΑΓΩΝΙΑ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΝΑ ΤΡΙΓΥΡΝΑΕΙ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΧΛΕΥΑΖΟΥΝ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ......

ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ ??????

ΕΝΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΟΦΕΙΛΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝHΘΙΖΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 02:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΤΜΑ ΘΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΟΓΙΣΩ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ .

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΙΗΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ .....

ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΦΩΣ ???????
ΜΗΠΩΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΟΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ
ΠΟΛΕΜΟΥΝ ????????

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ........
ΚΡΑΤΟΥΝ ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ .......
ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΑΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΧΑΘΕΙ ....
ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΟΡΘΙΑ .....................
ΠΟΛΕΜΟΥΝ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 07:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα Σκοτεινέ άγγελλε!

Το κείμενο αναφέρετε σε ότι είχε γράψει η Άτμα παραπάνω, και το μετέφερα στο καταλληλότερο φορουμ, μιας και εδώ το θέμα δεν ήταν ακριβώς το ίδιο!

Άλλο είναι ο ψυχολογικός θάνατος του ΕΓΩ, άλλο η αυτοκτονία.

Είναι δύσκολο το θέμα, μάλιστα κάποιοι θα σκεφτούν πως ότι έγραψα αλλού, είναι μακριά από την αντίληψη μας, μα αν κοιτάξουν καλά ΗΡΑΚΛΕΙΤΟ, ΠΛΑΤΩΝΑ….είναι μέσα.
Η φιλοσοφία δεν είναι ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ, η ΔΥΤΙΚΗ, μα ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ!

Πάει να πει ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, και δεν νομίζω πως η ΑΛΗΘΕΙΑ έχει οριακά η εγκεφαλικά σύνορα. Δεν είναι με αλλά λόγια ΠΡΟΝΟΜΙΟ κάποιου, η κάποιων!

Μιας και σου αρέσουν λοιπόν τα (παραμυθία) άγγελε μου, θα σου διηγηθώ ένα.

Ζούσε κάποτε ένας ιερέας, πάρα πολύ θρήσκος άνθρωπος, με την οικογένεια του. Είχε αφιερωθεί δε τόσο στα βιβλία στη γνώση και στο θεό, σε βαθμό να μην κοιτάζει και τόσο γύρω του! Μεγάλωσαν τα παιδία του, ένα από αυτά είχε κλίση προς τα θεια, και ακολουθούσε τα χνάρια του πατέρα. Μια μέρα σε μια συζήτηση που είχαν, ρώτησε τον πατέρα αν ήξερε τι υπάρχει μετά από το θάνατο! Ο πατέρας, έκανε πως δεν άκουσε! Να μην στα πολυλογώ άγγελε, ο γιος ξανά και ξανά ρώτησε, μα απάντηση δεν πείρε από τον πατέρα του, έτσι αποφάσισε να ρωτήσει και αλλού, μα όπου και να χτύπησε την πόρτα, κανείς δεν ήξερε να απαντήσει συγκεκριμένα.
Ήθελε να μάθει πολύ τι γίνεται, έτσι αποφάσισε μια μέρα να πάει να ρωτήσει το θάνατο, για το τι υπάρχει μετά από αυτόν. Ταξίδεψε πολύ, κατοικούσε πολύ μακριά, έτσι όταν έφτασε χτύπησε την πόρτα. Ο θάνατος απουσίαζε, μα αποφάσισε να τον περιμένει να γυρίσει. Έμεινε τρεις τέσσερις μέρες στο κατώφλι του, χωρίς νερό χωρίς τροφή…εκεί δεν το κουνούσε, μέχρι που τον είδε να γυρνάει. Ο Θάνατος μόλις είδε τον Νέο, ντράπηκε γιατί τον έκανε να περιμένει, ζήτησε συγνώμη και είπε στο νέο πως μπορούσε να του δώσει ότι θέλει. Πλούτη, χρήματα, σπίτια, δυνάμεις…ότι θελήσει θα γίνει!

Ο νέος τον κοίταξε στα μάτια και του είπε.

Ότι και να μου δώσεις, στο τέλος είσαι πάντα ΕΣΥ! Θέλω να μάθω τι υπάρχει μετά από σένα!

Υπάρχει λενε συνέχεια….. μα είναι για λαμπερους αγγέλους!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 10:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΜΕΣΑ Σ'ΕΝΑ ΑΣΠΡΟ
ΚΡΙΝΟ
ΑΓΝΑΝΤΕΥΟΥΜΕ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΤΟ ΜΥΡΟ
ΣΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ ΤΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ ΠΛΑΝΙΩΜΑΣΤΕ
ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΑΣ ΠΝΟΗ
ΚΑΤΩ ΑΠ'ΤΗ ΒΡΟΧΗ
ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΤΟΝ ΗΧΟ
ΑΦΟΥΓΚΡΑΖΟΜΑΣΤΕ......
ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΤΕΛΟΣ Σ'ΕΝΑ ΜΥΘΟ."


.....ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ.....

ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ...

Η ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΕΝΟΣ ΑΔΕΛΦΙΚΟΥ ΦΙΛΟΥ...ΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ ΦΙΛΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΧΙΛΙΕΤΙΑ,ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ 28 ...ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΧΝΕΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ...
ΟΤΙ +ΝΑ ΠΩ ΘΑ'ΝΑΙ ΛΙΓΟ...
ΘΑ'ΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΖΩΝΤΑΝΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΜΟΥ...ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΑΝΤΕΧΩ ...

Υ'Γ.ΤΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙΑ ,ΣΚΟΤΕΙΝΕ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΕ ,ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΕΛΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΑΥΤΟΠΥΡΠΟΛΟΥΜΕΝΟΣ ΣΑΝ ΑΣΤΡΟ ,ΠΕΦΤΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΕΒΔΟΜΟ ΟΡΟΦΟ...ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ....'ΟΝΕΙΡΟΥ ΣΚΙΑ'.....

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 10:06:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΥΠΑΜΑΙ ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΘΛΙΒΕΡΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ,ΜΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΝΟΙΩΘΑ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΥΤΡΩΘΕΙ...ΕΔΩ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ....ΕΔΩ ΠΟΥ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΝ+ΕΦΥΓΑΝ ΧΩΡΙΣ ΜΙΑ ΛΕΞΗ.....


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 13:30:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ...

ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΕΙΔΑΤΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΙΑ
ΤΟΥ ΛΟΦΟΥ (ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ)....
ΔΗΛΑΔΗ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΓΩΝΑΣ ??????
ΤΙΠΟΤΑ ?????????????????????
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΝΗΘΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΜΑΣ?????

ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ 2 ΛΟΓΙΑ ????
ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ???????

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΝΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΔΥΣΚΟΛΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ

ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ ΕΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΑΟΥΣΤ
ΤΟΥ ΓΚΑΙΤΕ.

ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΕΒΛΕΠΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΗ.
ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΣΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙ ΜΕΙΝΕ ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΡΩΧΗ....

ΦΙΛΕ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΕΒΑΛΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΛΙΘΑΡΑΚΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 14:06:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TO ΑΝΕΦΕΡΑ ΑΠΛΑ ΩΣ ΠΡΑΞΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ .


quote:

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.

ΝΑ ΕΝΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΘΕΜΑ.
ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ strangewonderer ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΟΙ samurai
ΑΥΤΟΚΤΟΝΟΥΣΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΓΙΑ ΕΙΧΑΝ ΑΤΙΜΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΡΑ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. (EINAI THEMA TIMHS GIA AYTOYS)
ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΕΔΩ.

ΘΑ ΠΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΜΟΥ ΑΤΟΜΟ.
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΑΘΕ ΖΗΜΙΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΦΡΑ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΙΜΟΚΑΘΑΡΣΗ.

ΑΡΧΙΣΕ ΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 5 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΑΦΤΑΣΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ 4 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΙΑ.

ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ 45-48 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΞΕΡΕΤΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ

ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΛΘΩ ΣΠΙΤΙ ΕΧΩ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.

ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΤΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΟΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΣΕ ΑΔΕΛΦΙΚΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΕΙΤΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΕ ΦΟΝΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΤΩ.

ΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ, ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ NA ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ.....

ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ 27 ΧΡΟΝΩΝ ΤΥΦΛΗ ΑΝΑΠΗΡΗ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΙΜΟΚΑΘΑΡΣΗ .........

ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ ............
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΛΥΓΙΣΑ ....
ΔΕΝ ΥΞΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ .....


ΕΙΧΑΝ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ .......

ΙΣΩΣ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΑΙ ΝΙΩΣΕΙ
ΤΗΝ ΠΑΓΩΝΙΑ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΝΑ ΤΡΙΓΥΡΝΑΕΙ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΧΛΕΥΑΖΟΥΝ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ......

ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ ??????

ΕΝΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΟΦΕΙΛΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝHΘΙΖΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 14:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ strangewonderer ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 15:00:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ,
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΑΒΑΤΑΡ ,ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΕΙΣ ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΔΑ ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΗΝ ΑΤΜΑ.
ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ ΜΟΥ ΕΜΑΘΑΝ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΩ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ,ΕΣΤΩ +ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ....ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΞΑΝΑΓΕΝΝΙΕΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΤΑΧΤΕΣ ΜΟΥ,ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΜΕΤΑΔΩΣΩ ΣΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ,ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΥΚΟΛΑ ΘΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΜΟΥΝ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΗ.ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ,ΠΑΡΟΤΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΙΘΑΝΟ- ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ - ΠΩΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΗΝ ΟΥΤΟΠΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΝΟΥ.
ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΟΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ 'ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ'ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ +ΤΑ ΑΔΙΕΞΟΔΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ, ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ +ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΘΗΛΩΝΟΥΝ ΜΕΤΑ +ΤΗΝ ΨΥΧΗ.ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΑ ΠΟΛΕΜΗΣΕΙΣ ΑΥΤΑ,ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΗΡΩΕΣ.ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ....
+ΜΑΛΙΣΤΑ " Η ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΤΟΥ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗ",ΟΠΩΣ +ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ+ΝΟΙΩΘΩ ΤΟ ΘΕΜΑ .ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΑ+ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ.....
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,ΞΕΡΩ ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΛΛΑ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΑΤΜΑ=ΨΥΧΗ.....

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 15:10:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΟΛΟΓΟΣ ΤΟΥ Ο ΕΠΙΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩ...
[Τον τελευταίο καιρό όλο και περισσότεροι άνθρωποι ταξιδεύουν μακριά μας. ' Αλλοι αυτο- κτονούν, άλλοι μπαίνουν στα ψυχιατρεία, άλλοι ζουν με ψευδαισθήσεις κρύβοντας από τα μάτια της ψυχής τη σκλαβιά τους. Το ίδιο συμβαίνει με όλα τα όμορφα στον κόσμο. Τα τριαντάφυλλα και τα αστέρια σβήνουν από μοναξιά. Τα τριαντά- φυλλα τα ποτίζουν όλα μαζί έτσι μαζεμένα στα θερμοκήπια. Κανείς κηπουρός δεν βλέπει την ξεχωριστή ομορφιά και μοναδικότητά τους. Απλώς χαίρεται για όλη αυτή την ομορφιά που καλλιεργεί. Αργότερα τα τριαντάφυλλα αυτά όταν συναντιούνται ξανά γεννιούνται μέσα τους ο κομπασμός και η ματαιοδοξία. Σπάνια θα χαρεί κάποιο για κάτι διαφορετικά όμορφο που έχει το άλλο και το πιθανότερο είναι να νιώσει καθυστε- ρημένο. Σπάνια όταν συναντιούνται να ανταλλά- ξουν λόγια φιλοφρόνησης, αγάπης.
Το μεγαλύτερο μέρος της ζωής το περνούν σε μέρη όπου ο ρόλος τους είναι να ((υπηρετούν τηνομορφιά». Οι κηπουροί τα στέλνουν στα ανθοπω- λεία όπου κάποιος θα πάει και θα πει: ((Θέλω ένα τριαντάφυλλο». Σπάνια να πει ((Θέλω αυτό το τριαντάφυλλο». Και έτσι αυτά αργοπεθαίνουν. Οι άνθρωποι δεν τα προσέχουν παρά μόνο τα αλλά- ζουν όταν αυτά μαραθούν. 'Ισως γι' αυτό είναι καλύτερα. Αν όμως τα τριαντάφυλλα ζήσουνε πραγματικά μαζί και ελεύθερα μπορούν να κατα- νοι1σουν το ένα το άλλο, να καταλάβουν και να αναπτύξουν την μοναδική ομορφιά τους να αλλη- λοβοηθηθούν και να χαρούν γαλήνια τον ήλιο. 'Ομως μας έχουν αποξενώσει τόσο πολύ που έχουμε γίνει εύθραυστοι. Μια λέξη μπορεί να ματώσει μια καρδιά, ένα χάϊδεμα σ ' ένα λουλούδι μπορεί να το λιώσει, τώρα πια δεν μπορούμε να αγκαλιάζουμε τα αστέρια. 'Ομως όλα αυτά μπο- ρούν να αλλάξουν και ρόδα τα χαμόγελα στους κήπους να ανθίσουν.]


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 15:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας φίλοι μου...
Avatargr πραγματικά θαυμάζω αυτούς τους ανθρώπους που έχουν τη δύναμη μέσα τους να λένε στο θάνατο "Ο νικητής θα είμαι ΕΓΩ!"...πραγματικά τους θαυμάζω.

Καλέ μου Old Tiger,αυτό που εννοούσα είναι ότι μετά την απελπισία που καταλαμβάνει κάποιον όταν έχει χάσει τόσες μάχες,είναι δύσκολο να βρει το κουράγιο να παλέψει ξανά.Μπορεί τα ένστικτα να είχαν ξυπνήσει και η μάχη να δόθηκε,όμως πόσο αξίζει τον κόπο να δίνεις μάχες χαμένες?
Mιλώντας προσωπικά πάντα,δε νομίζω ότι θα είχα τη δύναμη να παλέψω άλλο,έχω χάσει και γω αρκετές μάχες....πείτε το δειλία,πείτε το όπως θέλετε.

Ο φίλτατος Πλάτωνας λέει κάτι όμορφο:

quote:
Άλλο είναι ο ψυχολογικός θάνατος του ΕΓΩ, άλλο η αυτοκτονία.

Όταν λες ΕΓΩ εννοείς τον θάνατο του εγωισμού ή τη φθορά της ψυχής που ισοδυναμεί με θάνατο?

Ρώτησα κάτι όμως και δεν μου απάντησε κανείς:

quote:
Μήπως τελικά είναι η απελευθέρωση από τα δεσμά της ζωής?

Και τελικά...
Όταν κάποιος ΝΙΩΘΕΙ ΕΝΟΧΟΣ ΠΟΥ ΖΕΙ...
Όταν κάποιος ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΟΤΙ Η ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΦΕΡΝΕΙ...
Όταν κάποιος ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΠΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΑΧΑ ΠΟΝΟ...
Όταν κάποιος ΒΛΕΠΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΕ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ...
Όταν κάποιος ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΚΑΘΕ ΕΛΠΙΔΑ...
Όταν κάποιος ΨΑΧΝΕΙ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΕΙ...
Όταν κάποιος ΝΙΩΘΕΙ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...

ΤΙ ΛΕΜΕ ΣΆΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΑΙΔΙΑ???
Και γω στη θεωρία καλή είμαι...

ΥΓ: Φίλε Old Tiger είμαι φίλη!!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 20:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το 1 άγγελε μου, το 1!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1396484
Maintained by Digital Alchemy