ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μαγεία-δέσιμο??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
noname4
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2006, 20:54:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noname4  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι πολύ μπερδεμένος γι'αυτό ζητώ συγνώμη αν ο τρόπος που γράφω δεν είναι κατανοητός.Έχω πάει μερικές φορές με συγγενικό πρόσωπο σε <<φωτισμένους>> παπάδες και όταν διάβαζαν προσευχή για εμένα πάντα ακούγα που έλεγαν για λύσιμο μαγείας.Μεχρί εκεί όμως,δεν μπόρεσα να μαθώ τιποτα περισσότερο,ούτε απο το συγγενικό πρόσωπο που επικοινωνεί συχνα με τέτοιους ανθρώπους και ξέρω πως γενικά ρωτάει για μένα.Το συγγενικό πρόσωπο πήγε πριν μερικούς μήνες σε έναν γέροντα και όταν είπε το όνομα μου,ο γέροντας είπε τα χαρακτηριστικά μου,οτι είμαι καλό παιδί και να πάω να τον δω.Δεν πίστευα ποτέ οτι θα πάω κυρίως επείδη πολύ συχνά με νευρίαζε η αντίληψη πραγμάτων του συγγενικού προσώπου.Πρίν 2 μήνες έπαθα ένα ατύχημα και βλέποντας κάποια πραγματα διαφορετικά,σκέφτηκα ότι δεν θα έχανα τίποτα να πάω.Με φώναξε στο δωμάτιο του για να με σταυρώσει,μου είπε ότι αυτο που έπαθα ήταν για το καλό μου επειδή δεν άντεχα ψυχολογικά και είχε δίκιο γιατι εγώ παρακάλαγα να γίνει κάτι για να ξεφύγω απο μια κατάσταση.Ο λόγος είναι ότι δεν άντεχα ένα 'ψυχολογικό αγχος' που με έποιανε(για το συγκεκριμένο πήγα σε μια παψυχολόγο άλλα επειδή είχα νάρθηκα στη μύτη,δεν με χρέωσε και μου είπε πως είναι καλύτερα να ξαναπάω μόλις το βγάλω.-ομώς όταν το εβγαλα ξαναέκανα εισαγωγή στο νοσοκομείο και τώρα που είμαι έξω δεν μπορω να πάω λογω οικονομικού!)-Ο γέροντας μου είπε ότι η παναγία με έστειλε σ'αυτον,επίσης ότι η ψυχή μου έχει πληγή και γι'αυτον τον λόγο οι αμαρτίες μου συγχωρούνται..μου είπε ότι υπάρχει κάποια γυναίκα που θέλει να πεθάνω,μού είπε: σε έχουν δέσει απο τα γεννητικά σου όργανα προς τα πίσω στον πισινό σου μαλιστα σου έχουν πάρει και σπέρμα.Επίσης ότι είναι πολλά χρόνια το δέσιμο(οπότε πρέπει να είναι απο τα 13 μέχρι τα 15-16το πολύ).Όπως μου τα έλεγε αυτά έβλεπα οτι δεν ήταν δικές του οι απαντήσεις καθώς έκλεινε τα μάτια του και μίλαγε βιαστηκά.Τέλος πάντων μου είπε πώς θα μου τα λύσει και ήθελε να του υποσχεθώ πως δεν θα πω ποτέ τιποτα σε κανένα και να μην ασχοληθω καθολου με το σεξουαλικο κομματι.Όλη την διαρκεία εγώ ένιωθα περίεργα και άβολα και επίσης υπήρχαν πολλά απο αυτά που έλεγε που με έκαναν καχύποπτο π.χ. 'ο κόσμος είναι κακός','μην περιμένεις απο τους ανθρώπους να σε καταλάβουν,μόνο εγώ μπορώ που έχω το χαρισμα και τετοια...φεύγοντας μού εδωσε το τηλέφωνο του.Θα σας έχω κουράσει μάλλον,το θέμα είναι ότι επέμενε να ξαναπάω οπωσδήποτε.Όταν ξαναβγήκα απο το νοσοκομείο με έπερνε συνεχεια τηλέφωνο και πέρασε μια εβδομάδα που σκεφτόμουν να παω,να μην πάω.Τελικά πήγα πιστεύοντας οτι θα μάθω πολλα πραγματα και αυτός κλείδωσε τις πόρτες και ήθελε σεξ.Δεν μπορουσα να φύγω γιατι το μοναστηρι ήταν στο βουνο και δεν υπήρχε τίποτα εκεί απολύτως.Επεμενε πολύ έντονα,ήμουν ετοιμος να τον χτυπήσω..επέμενε,επέμενε μεχρι που χτυπησε το κινητό του και έμαθε ότι πεθανε η γιαγια του.Ηρθαν γνωστοι του και πήγα κ έγω σε ένα άλλο βουνο,σ'άλλο μοναστήρι για να τις χτίσει τον τάφο.Έίδα και Κατάλαβα πολλά πράγματα και αηδιάζω.Ξεφευγω μαλλον,το θέμα είναι δυνατόν να είναι <<χαρισματικος>> και να κάνει ομοφυλοφιλο σεξ? Πολλά θέλω να πώ και δεν ξέρω τι να προτοπώ.Το σεξουαλικό μου κομμάτι με μπερδεύει 100% σε όλα και έχω την ελπίδα πως αν λυθούν θα είμαι πολυ καλύτερα,όμως δεν έχω ίδεα και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω...
Cryagnus
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2006, 01:59:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cryagnus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα... Προφανώς και είσαι μπερδεμένος από αυτά που βλέπω ότι γράφεις αλλά δεν πειράζει αρκεί τελικά να βρεις την άκρη σου.Λοιπόν ξαναδιάβασε αυτά που γράφεις και θα δεις ότι οι απαντήσεις είναι ακριβώς μπροστά σου! Δηλαδή τι έχεις να σκεφτείς το αν θα ξαναπας σε αυτόν τον παπά? Όχι βέβαια, ή μήπως το ότι θα ενστερνιστείς τις απόψεις του συγγενικού προσώπου? Συμβουλή μου μακριά και από τους δύο είναι και οι δύο τσόκαρα!!!


quote:

.Ξεφευγω μαλλον,το θέμα είναι δυνατόν να είναι <<χαρισματικος>> και να κάνει ομοφυλοφιλο σεξ?

Αυτό τώρα είναι άσχετο και άκυρο το ότι κάποιος είναι ομοφυλόφιλος δε σημαίνει ότι δε μπορεί να είναι και χαρισματικός απλά το συγκεκριμένο πρόσωπο είναι σκάρτο.

Τέλος πάντων λες ότι είσαι μπερδεμένος... Λοιπόν ξέχνα τα όλα τα περί μαγείας και δεσίματος απόκτησε εμπιστοσύνη στον εαυτό σου και κοίτα κατάματα την αλήθεια σου...Κοίτα αυτό που θες να αποφύγεις βρίσκοντας τη δικαιολογία της μαγείας. Μη δίνεις στους άλλους ευκαιρίες να σε εκμεταλλευτούνε. Ένας καλός ψυχολόγος πάντα βοηθάει για να βάλεις τις σκέψεις σου στη σειρά.

Αυτά από εμένα
CiaoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2006, 03:22:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

μού είπε: σε έχουν δέσει απο τα γεννητικά σου όργανα προς τα πίσω στον πισινό σου



απο αυτο φανηκαν οι προθεσεις του φιλε μου


ξεκολλα απ τους παππαδες και τους παππαδοπληκτους, απο τους μαγους και τις μαγισες


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2006, 10:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν η ομοφυλοφιλία και ο Ορθόδοξος Χριστιανισμός είναι δυο εκ διαμέτρου αντίθετες έννοιες από εκεί πέρα ο αντικειμενικός σκοπός αυτού του πονηρού «πνευματικού» ήταν η σεξουαλική εκμετάλλευση σου και ο τρόπος για να το πετύχει αυτό ο πλέον κλασσικός σε αυτούς τους χώρους («κάτσε μου να σου λύσω τα μάγια» ) και σίγουρα το έχει ξανακάνει και με άλλους πιστούς -τώρα πόσοι τσιμπήσανε από άγνοια και φόβο ή επειδή την ψηλό γουστάρανε την «φάση» και αυτό ήταν μια ωραία δικαιολογία για να το κάνουνε δίχως πολλές ενοχές.. άγνωστο!

Από εκεί και πέρα όπως λέει και ο JBG προσπάθησε να ξεφύγεις από αυτό το τριπάκι με τους «γέροντες», τα μάγια, τους κάθε είδους κομπλεξικούς παπά-ψυχολόγους/ψυχίατρους και μακριά από μοναστήρια ειδικά εάν πρόκειται για αμφιβόλου ταυτότητας μονές.

Υ.Γ.
Ποτέ δεν κατάλαβα την ανάγκη των πιστών για πνευματικούς παρ’ όλα αυτά να ξέρεις ότι είναι πολύ δύσκολο να βρεις μοναχούς και ιερείς πραγματικά συνεπείς σε αυτό που αποφάσισαν να κάνουν, πολύ περισσότερο δύσκολη συνεπώς η εύρεση του ένθεου φωτισμένου ασκητού, παρ’ όλα αυτά για να μην γίνομαι εντελώς αφοριστικός όλο και κάποιος θα υπάρχει - σίγουρα όμως όχι αυτός που μας περιγράφεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2006, 10:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Από εκεί και πέρα όπως λέει και ο JBG προσπάθησε να ξεφύγεις από αυτό το τριπάκι με τους «γέροντες», τα μάγια, τους κάθε είδους κομπλεξικούς παπά-ψυχολόγους/ψυχίατρους και μακριά από μοναστήρια ειδικά εάν πρόκειται για αμφιβόλου ταυτότητας μονές.

Κυκλοφορεί κάποια black list όλων αυτών που αναφέρεις ? Πώς μπορεί να γνωρίζει κάποιος που δεν ασχολείται ιδιαίτερα με αυτά τα "θέματα", ποιούς θα ήταν καλύτερο να αποφύγει ?

*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2006, 13:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Βριλ,

Μαύρη λίστα δεν υπάρχει όμως κατά κανόνα οι πιστοί θα πρέπει να είναι επιφυλακτικοί απέναντι σε κάθε είδους μοναστήρι, ιερέα, μοναχό ή ιερομόναχο που δρα αυτόνομα μη υπαγόμενος είτε στην επίσημη Εκκλησία (όπως ορίζεται στις διατάξεις του Ελληνικού Κράτους) είτε στο Οικουμενικό Πατριαρχείο καθώς εκεί ο κίνδυνος να μαζευτεί «κάθε καρυδιάς καρύδι» είναι πολύ μεγάλος ενώ οι δυνατότητες ελέγχου των κανονικών παραπτωμάτων είναι αρκετά αμφίβολες αφού κινούνται πέραν των αρμοδιοτήτων της επίσημης Εκκλησίας και συνεπώς των Κανονικών Οργάνων.

Το πρόβλημα μάλιστα διογκώνεται συνήθως από το γεγονός ότι η αμφίεση αυτών των ιερωμένων αλλά και το λειτουργικό τυπικό τους (τις περισσότερες φορές) παραπέμπει αυτόματα στους Ορθόδοξους κανονικούς ιερείς της επίσημης Εκκλησίας οπότε εκ πρώτης όψεως δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα για την ταυτότητα τους συνεπώς πρέπει να συζητήσεις μαζί τους ώστε να μάθεις το που ανήκουν διοικητικά και σε ποία αρχή λογοδοτούν (ή εάν λογοδοτούν) και φυσικά ποια είναι η «αποστολική διαδοχή» τους (ποίος δηλαδή τους χειροτόνησε και ποίος χειροτόνησε εκείνον που τους χειροτόνησε κτλ.. ώστε να δούμε εάν πρόκειται για αιρετικούς ή για κάποια αυτόνομη παραφυάδα οπότε συνάγουμε συμπεράσματα για την αξιοπιστία της αρχής την οποία υπηρετούν).

Με απλά λόγια .. ο καθένας μπορεί να φορέσει άμφια κληρικού (ότι άμφια γουστάρει –από ψευδο-διάκος ως ψευδο-επίσκοπος), να ιδρύσει και ένα μοναστήρι ή μια εκκλησία (ακόμα και στην οικία του -έχει συμβεί και αυτό) ή να δηλώσει μοναχός ή ασκητής και ύστερα να ασκείται όπως θέλει ακολουθώντας το λεγόμενο «ιδιόρρυθμο μοναχισμό» της Δυτικής Εκκλησίας. Ομοίως ο καθένας μπορεί να χειροτονηθεί κληρικός σε διάφορες αιρετικές ή σχισματικές «εκκλησίες» ή κινήσεις και λόγο αμφίων (όπως προείπα) να εκληφθεί ως ιερεύς της επίσημης εκκλησίας, σε μερικές μάλιστα περιπτώσεις, πρώην καθαιρεμένοι κληρικοί της επίσημης εκκλησίας συνεχίζουν την ποιμαντική τους καριέρα (sic) εκεί.


Υ.Γ.
Με τα παραπάνω δεν λέω πως οι υπόλοιποι κληρικοί της επίσημης εκκλησίας είναι άμεμπτου ηθικής απλά σε περίπτωση κανονικών παραβάσεων υπάρχουν επίσημοι κανονικοί φορείς που μπορούν να επιληφθούν της κατάστασης, δηλαδή έστω και τυπικά υπάγονται σε κάποιον έλεγχο (με αυστηρές κυρώσεις ανάλογα της περίστασης) σε αντίθεση με τους «άλλους» που δρουν λίγο πολύ ασύδοτα και ευκαιριακά.

Edited by - XD on 23/07/2006 14:40:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2006, 14:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΦΙΛΕ noname4 ΠΑΡΑΤΑ ΤΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ.

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

ΑΝ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΕΧΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΛΑΔΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.
ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΟΤΙ ΤΑ ΔΕΣΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΥΣΙΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ (ΑΥΘΥΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ) ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΕΝΑΣ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΛΙΓΗ ΠΡΟΠΑΘΕΙΑ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2006, 19:29:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

XD

«κάτσε μου να σου λύσω τα μάγια» )



ή σκυψε να σου λυσω τα μαγια, ή μπες κατω απο το πετραχειλι να σε "διαβασω"


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2006, 19:31:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Βρίλ

Κυκλοφορεί κάποια black list όλων αυτών που αναφέρεις ? Πώς μπορεί να γνωρίζει κάποιος που δεν ασχολείται ιδιαίτερα με αυτά τα "θέματα", ποιούς θα ήταν καλύτερο να αποφύγει ?



οχι, αλλά κυκλοφορουν πολλοι με μαυρα φορεματα και πριν φιλησεις χερι καλο θα ηταν να αναλογιστεις που μπορει να ηταν πριν...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2006, 21:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


quote:

XD

«κάτσε μου να σου λύσω τα μάγια» )



ή σκυψε να σου λυσω τα μαγια, ή μπες κατω απο το πετραχειλι να σε "διαβασω"


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2006, 22:19:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα επειμείνω λίγο στην black list.

Είμαι σίγουρος, ότι κάποιοι από εσάς έχουν υπ΄όψη τους κάποια ιστορία για ένα κυριολεκικά μαύρο πρόβατο με ράσσο. Τολμάτε να αποκαλύψετε εδώ λεπτομέρειες ?

Με τρωει η περιέργεια, αν με αφορμή το επισόδειο που κατήγγειλε ο διαδικτυακός φίλος μας, μπορούμε να συγκεντρώσουμε πληροφορίες, που να επιβεβαιώνουν κάποιες φήμες που κυκλοφορούν -και λίγο πολύ έχουμε ακούσει- αλλά χωρίς εκείνο το αόριστο κάπου, κάπως, κάποτε...

*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XKA1123
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2006, 23:02:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους XKA1123  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τολμάτε να αποκαλύψετε εδώ λεπτομέρειες ?

Όχι. Εμείς δεν τολμάμε.

Κάνε την αρχή εσύ κι εμείς ακολουθάμε. Άντε να σε δω vrilάκο μου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 05:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Τολμάτε να αποκαλύψετε εδώ λεπτομέρειες ?

Όχι. Εμείς δεν τολμάμε.

Κάνε την αρχή εσύ κι εμείς ακολουθάμε. Άντε να σε δω vrilάκο μου...



Σχόλιο.
Καταρχήν, άλλο είπα, άλλο κατάλαβες (τίποτα δηλαδή) και ότι φτάνεις να πείς, είπες.
Καρφώνεσαι...

Τουλάχιστον, μην παρενοχλείς το θέμα.


*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***


Edited by - Βρίλ on 24/07/2006 05:24:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 16:16:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΗΜΑΡΤΟΝ ΜΗΝ ΤΣΑΚΩΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ Ο noname4 ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

navas
Νέο Μέλος

Germany
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 19:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους navas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτα ακουμε και δεν πλησιαζουμε στην εκκλησια και στα μοναστηρια.

...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 12:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτα ακουμε και δεν πλησιαζουμε στην εκκλησια και στα μοναστηρια.

...


ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΑΜΑ ΤΗΝ ΨΑΞΕΙΣ ΘΑ ΦΡΙΞΕΙΣ.

ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙΣ ΞΑΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η ΚΛΙΝΙΚΗ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2006, 07:41:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλά όπως συμβαίνει με όλα τα πράγματα στην ζωή θα πρέπει να είμαστε πάντα επιφυλακτικοί απέναντι στον καθένα άγνωστο ότι και αν δηλώνει πως είναι ο ίδιος ή λένε οι άλλοι ότι είναι..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2006, 08:42:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορούν να μπαίνουν όλα στο ίδιο τσουβάλι. Είναι άδικο για κάποιους που πραγματικά είναι σωστοί να κατηγορούνται.
Για αυτό μην είμαστε απόλυτοι. Δυστυχώς υπάρχουν και τα στραβά.


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2006, 09:59:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτα ακουμε και δεν πλησιαζουμε στην εκκλησια και στα μοναστηρια.

...


με την ιδια λογικη, δε θα επρεπε να ακουσεις της συμβουλες του καρδιολογου σου οταν σου λεει οτι θα παθεις εμφραγμα αν δε σταματησεις το καπνισμα επειδη και αυτος καπνιζει

με την ιδια λογικη δε θα επρεπε να ακουσεις της συμβουλες του διαιτολογου σου οταν σου λεει οτι θα πεθανεις απο χολυστερινη αν δε σταματησεις να τρως τηγανιτα επειδη και αυτος το κανει.

το οτι ειναι καποιος παππας δε σημαινει οτι ειναι αναμαρτητος (σιγουρα καποια πραγματα ειναι απαραδεκτα οπως οτι σεξουαλικο εχει αναφερθει)

με το να μη πηγαινεις ομως στην εκκλησια επειδη ο παππας δεν ειναι καλος, πιστεψε με δεν ειναι ο παππας αυτος που θα βγει χαμενος.. αλλα εσυ.

και να εισαι σιγουρος οτι δε θα κριθουν ολοι οι ανθρωποι με τα ιδια κριτηρια.διαφορετικα θα κριθει ο παππας και διαφορετικα εσυ..

μη τους βαζετε στο ιδιο τσουβαλι, υπαρχουν και καποιοι πραγματικα αγιοι ανθρωποι, λιγοι το ξερω, αλλα υπαρχουν..

αρκει να ψαξεις.. καποιος αν πραγματικα θελει κατι θα το βρει..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy