ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Αρχαιο Διαστημοπλοιο στη Σεληνη??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2007, 19:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι πινεις και δεν μας δινεις;;;

Σίγουρα θέλεις από αυτό που πίνω; Ξέρεις είναι πολύ δυνατό για τους απλούς θνητούς. Λέγεται ΑΛΗΘΕΙΑ...
quote:
Εσυ μεγαλε γιατι εχεις ψευδωνυμο εδω μεσα και δεν βγαινεις χυμα με το ονοματεπωνυμο σου,ολα χυμα τα στοιχεια σου.

Α) Επειδή κάποιοι λένε ψέματα, ξέρωντας ότι απευθύνονται σε άτομα που ΔΕΝ ξέρουν, σημαίνει ότι είναι ΟΙ και έχουνε στοιχεία; Απλούστατα μπλοφάρουν και εσείς τους πιστεύεται...
Β) Θα αποκτήσουν τα γραφόμενα μου βάρος επειδή θα γράψω το όνομα μου; Εσείς όπως και να γίνει θα εξακολουθήσεται να πιστεύεται τα ψέματα...
Γ) Δεν είμαι ψαγμένο άτομο: Απλώς δεν πιστεύω κανέναν και ερευνώ την κάθε προταση που γράφει...
Παράδειγμα τρανταχτό:
Γράφεις για εξωγήινους από τον Άρη, την Αφροδίτη και τον Ερμή. Πάει στο διάλο από τον Άρη. Από την Αφροδίτη όμως; Από ένα πλανήτη που είναι ΜΟΝΙΜΩΣ στους 400C από την εποχή της δημιουργίας του; Για εξήγησε μου πως θα δημιουργηθεί ζωή εκεί και δη τεχνολογία; Για εξήγησε μου πως θα δημιουργηθεί ζωή και δη τεχνολογία στον Ερμή - σε ένα πλανήτη ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ;;; Το ΨΕΜΑ του απατεώνα το είδες γραμμένο αλλά να κάνεις ένα κόπο να το ΕΛΕΝΞΕΙΣ είναι πολύ δύσκολο ε;
Απλώς πιστεύεις ότι σου λένε, γιατί είναι "ΑΥΤΟΙ"...
Αλλά ο ψεύτης, ο απατεώνας, ο μπήξε, δήξε είμαι εγώ που τους δείχνω με το δάκτυλο έτσι;
quote:
ΔΙΔΑΞΕ ΜΑΣ!!!ΜΕΓΑΛΕ JEDAI!

Δεν είμαι Jedai - είμαι ο Όσιος ΟΑΝΝΗSEA, o μηχανολόγος, ο θαυματουργός (μεγάλη η χάρη μου...). Εάν αναρωτιέσαι πως μου βγήκε αυτό μπορείς να κοιτάξεις στο θέμα με τις προφητείες (δικά μου τα πνευματικά διακιώματα ε...).
quote:
Το μονο που εχω δει στα μηνυματα σου ειναι ειρωνεια και απαντησεις τυπου επιθεσης και υποβιβασεις των λεγομενων καθε ομιλητη ασε που διαστρεβλωνεις και τις απαντησεις μας(μηπως εχει στραβισμο;;;)

Μόνο αυτό; Φτου... Κάτι κάνω λάθος ρε γαμώτο...
Αστιγματισμό έχω, λες να φταίει αυτό;
Τώρα εάν είδες επίθεση, υποβιβασμό και διαστρέβλωση τι να σου γράψω;
Βλέπεις εγώ έχω δύο απόψεις επί του θέματος.
Πρώτον δεν κάνουμε συζήτηση για την συζήτηση - πρέπει να υπάρχει ένα τέλος και ένα αποτέλεσμα.
Δεύτερον γράφω πάντα την ΑΛΗΘΕΙΑ, την οποία μπορεί να ψάξει και να βρει ο κάθε ένας, αλλά φυσικά δεν το πράττει για προτιμά τα ψέματα των "σπουδαίων και αλάθητων"... (απατεώνων)...
Όταν λοιπόν γράφεις για εξωγήινους από την Αφροδίτη, τι περιμένεις;
Να σε χαιδέψω; Δεν είμαι παιδεραστής...
Ελπίζω μόνο τώρα να ανοίξεις ένα βιβλίο ή να μπεις στο νετ και να βρεις την αλήθεια - και να δεις τα ψέματα που σου πουλάνε...
quote:
Ρε κατι φρουτα που σερφαρουν εδω μεσα.

Με πρόλαβες - το ίδιο θα έγραφα και εγώ...
Για όλους τους """""" που πιστεύουν ότι η γη είναι κούφια, ότι την Σελήνη την έφεραν εξωγήινοι, ότι τις πυραμίδες τις έχτισαν εξωγήινοι, ότι, ότι, ότι...

Ξέρεις ποιό είναι το κακό;
Ότι προσπαθώ να σας ξυπνήσω από τα όνειρα σας, από τον βαθύ σας ύπνο.
Και αυτό είναι το πιο δύσκολο.
Το να ξυπνήσεις ένα άνθρωπο από το ζωτικό του ψεύδος είναι πολύ επικύνδηνο γιατί χωρίς αυτό δεν ζει. Το βλέπουμε στους ανθρώπους που τρέχουν στα γήπεδα και ουρλιάζουν για μία ομάδα πιστεύωντας ότι είναι ένα με τους άχρηστους που κλωτσάνε το τόπι και ύστερα πάνε στο σπίτι και λέν στον κολλητό τους "σας σχήσαμε". Το βλέπουμε στους ανθρώπους που μαζεύονται και ουρλιάζουν κάτω από τα μπαλκόνια των πολιτικών και θεωρούν το "κόμμα τους" καλύτερο από τον άλλων - άσχετα εάν είναι τα ίδια σκατά.

Ότι και απόδειξη και να σου φέρω δεν θα είναι πιστεύτη από εσέ για τον λόγο ότι έχεις την ΑΝΑΓΚΗ να πιστεύεις τα ψέματα των απατεώνων - για άυτό και δεν έκανες καν τον κόπο να ψάξεις να δεις εάν έχουν δίκιο για την Αφροδίτη - ή εάν είναι λογική και αλήθεια ή μία ή η άλλη πρόταση που γράφουν.
Θες να με πεις απατεώνα - πες με απατεώνα. Ένα απατεώνα που χρησιμοποιεί την λογική (την μαθηματική λογική) στις απόψεις του. Όπως βλέπεις όμως ΚΑΘΕ ΤΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ, έχω αποδείξει (ή μισοαποδείξει γαι σένα) ότι είναι ψέμα...
Πως γίνεται τώρα ένα απατεώνας να γράφει την αλήθεια - μόνο εσύ μπορεί να το εξηγήσεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2007, 20:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ειδα ομως να πεις εστω μια πηγη σου.
Αντε αφου λες οτι μας κοροιδευουν βοηθησε μας να μαθουμε την αληθεια.
Αλλωστε για αυτο ειμαστε εδω μεσα οχι για να κανουμε παραθεση τα λεγομενα του καθενος και να του λεμε οτι λεει βλακειες.
Και για να μην λες οτι εμεις δεν θα σε πιστεψουμε εγω σου υποσχομαι οτι αν οι πηγες σου ειναι αδιαφισβητητες και εγκυρες θα σε πιστεψω.
Τωρα αν μου ξανα απαντησεις με καμια παραθεση οπως προηγουμενος, συγνωμη φιλε αλλα μαλλον ...χορταρακι...

Πιστευω οτι συμφωνουν και οι υπολοιποι που ενδιαφερονται επι του θεματος να τους δειξεις κι αυτους καποια πραγματα αλλιως κλειστε το ρε συ το φορουμ τι το κρατατε.
Περιμενω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2007, 21:45:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μαλλον ...χορταρακι...

Ε όχι και χορταράκι το σίλφιο!!!
Εδώ κάναμε αμάν να το βρούμε...
Για αυτό έφτιαξα και την μηχανή του χρόνου άλλωστε...
quote:
Αλλωστε για αυτο ειμαστε εδω μεσα οχι για να κανουμε παραθεση τα λεγομενα του καθενος και να του λεμε οτι λεει βλακειες.

Δηλαδή με τόυς εξωγήινους από την Αφροδίτη και τον Ερμή έπρεπε να συνφωνήσω μαζί σου και όχι να σου πω ότι πέταξες χοντρό τούβλο... Τι να κάνω, τις δουλειάς τα τερτίπια. Πρέπει να φτιαχτεί το μηχάνημα και να ΔΟΥΛΕΥΕΙ και όχι απλώς να το συζητάμε και να το λιβανίζουμε. Άρα ότι λέμε ΠΡΕΠΕΙ να είναι σωστό, αλλιώς δεν έχω λόγο ύπαρξης...
Αντιθέτως οι ψυχοπαθείς παραμυθάδες με τα ψέματα τους και τις φαντασιώσεις τους και τις δήθεν αποδείξεις τους, πουλάνε έτσι και αλλιώς .
quote:
Πιστευω οτι συμφωνουν και οι υπολοιποι που ενδιαφερονται επι του θεματος να τους δειξεις κι αυτους καποια πραγματα αλλιως κλειστε το ρε συ το φορουμ τι το κρατατε.

Ποιά πράγματα να τους δείξω;
Απατεωνιές και ψευτιές όπως το "διαστημόπλοι στην Σελήνη" ή το "έστειλαν τον Απόλλων 20 με ατομικές βόμβες στην Σελήνη";;; Ε καλά αυτό το πιστεύουν όσοι δεν έχουν τις απαραίτητες γνώσεις ή το απαιτούμενο IQ...
Αλήθεια όμως πιστεύεις ότι το φόρουμ είναι εδώ για την διάδοση των ψεμάτων που σκέφτεται ο κάθε πικραμύγδαλος για να τα "αφαιρέσει" από τα άσχετα θύματα του; Εγώ σου λέω ότι είμαι εδώ ακριβώς για το αντίθετο...

Λοιπόν εξοχώτατε,
Θα επιτρέψει η μεγαλοιότητα σας στον δαίμονα να πάει διακοπές λίγες μέρες; Στο μεταξή θα μπορούσε η εκλαμπρότητα σας να γράψει για τι θέματα θέλετε απποδείξεις;

ΥΓ Ελπίζω μόνο να ψάξεις να βρεις στο διαδίκτιο στο λήμα πλανήτη Αφροδίτη και πλανήτης Ερμής την αλήθεια για τους 2 αυτούς πλανήτες...
Αλήθεια τι σκέφτεσαι για τον καραγκιόζη που έγραψε αυτά τα ψέματα περί εξωγήινων σε αυτούς τους δύο πλανήτες;

Edited by - OANNHSEA on 08/08/2007 21:50:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 10:17:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
OANNHSEA
Το να ξυπνήσεις ένα άνθρωπο από το ζωτικό του ψεύδος είναι πολύ επικύνδηνο γιατί χωρίς αυτό δεν ζει. Το βλέπουμε στους ανθρώπους που τρέχουν στα γήπεδα και ουρλιάζουν για μία ομάδα πιστεύωντας ότι είναι ένα με τους άχρηστους που κλωτσάνε το τόπι και ύστερα πάνε στο σπίτι και λέν στον κολλητό τους "σας σχήσαμε".

Επειδή έχεις γράψει κι άλλες φορές απαξιωτικά σχόλια για όσους ασχολούνται με το ποδόσφαιρο, δεν μου βγάζεις απ’ το μυαλό ότι είσαι βάζελος.

Εσύ ρε συ OANNHSEA όταν ήσουν πιτσιρίκι με τι ασχολιόσουν ; τι έπαιζες ;
ή δεν έπαιζες ;

Σε ρωτάω γιατί δε μου κάθεται καλά το γενικότερο τσουβάλιασμα που λανσάρεις τώρα τελευταία.


Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 11:09:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σε ρωτάω γιατί δε μου κάθεται καλά το γενικότερο τσουβάλιασμα που λανσάρεις τώρα τελευταία.

Θα συμφωνησω απολυτα!!!

Ειπαμε οτι μπορει να υπηρχαν οντα σε καποιους πλανητες και ο αλλος κολλησε με την αφροδιτη,εχεις κανα κολλημα με την αφροδιτη φιλαρακι να το κοιταξεις αυτο.
Αντε και ηταν απο τον Σειριο εσυ εκει κολλησες δηλαδη απο που ηταν.
Και για τον καθε πλανητη τι θερμοκρασιες και φαινομενα επικρατουν στην επιφανεια του τα ξερουμε απο πριν δεν θα μας πεις εσυ.

quote:
Στο μεταξή θα μπορούσε η εκλαμπρότητα σας να γράψει για τι θέματα θέλετε απποδείξεις;

Αποδειξεις επι του θεματος να μας δειξεις.Εσυ εισαι με το μεγαλο IQ;

Αληθεια δηλαδη τι πιστευεις δηλαδη οτι σε τοσα δισεκατομυρια γαλαξιες ειμαστε το μοναδικο ειδος που εζησε ποτε και ο μοναδικος πλανητης με ζωη;

Βεβαια το να αντικρουω χωρις αποδειξεις καποια λεγομενα ξερω κι εγω.
Ριξε παραθεσεις παλι.Μονο αυτο μαλλον εχεις μαθει να κανεις.

Κανενας συντονιστης δεν υπαρχει εδω μεσα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 11:58:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
OANNHSEA
Το να ξυπνήσεις ένα άνθρωπο από το ζωτικό του ψεύδος είναι πολύ επικύνδηνο γιατί χωρίς αυτό δεν ζει. Το βλέπουμε στους ανθρώπους που τρέχουν στα γήπεδα και ουρλιάζουν για μία ομάδα πιστεύωντας ότι είναι ένα με τους άχρηστους που κλωτσάνε το τόπι και ύστερα πάνε στο σπίτι και λέν στον κολλητό τους "σας σχήσαμε". Επειδή έχεις γράψει κι άλλες φορές απαξιωτικά σχόλια για όσους ασχολούνται με το ποδόσφαιρο, δεν μου βγάζεις απ’ το μυαλό ότι είσαι βάζελος.

Εσύ ρε συ OANNHSEA όταν ήσουν πιτσιρίκι με τι ασχολιόσουν ; τι έπαιζες ;
ή δεν έπαιζες ;

Σε ρωτάω γιατί δε μου κάθεται καλά το γενικότερο τσουβάλιασμα που λανσάρεις τώρα τελευταία


Η γενίκευση πιστεύω δεν είναι το σωστότερο το να παρακολουθεί κάποιος
ενα σπορ οποιο και να είναι αυτό δεν είναι κακο αρκεί να μην φανατίζεται.
Σε κάποιο βαθμό έχει δίκιο σε αυτό που γραφεί καθώς ένα μεγάλο ποσοστό
Που πάει στο γήπεδο ακολουθεί αυτή την λογική Αλλα δεν πάει να πει ότι όσοι ασχολούνται με το ποδόσφαιρο σκέφτονται το ίδιο.


quote:
Επειδή έχεις γράψει κι άλλες φορές απαξιωτικά σχόλια για όσους ασχολούνται με το ποδόσφαιρο, δεν μου βγάζεις απ’ το μυαλό ότι είσαι βάζελος.



Είχες δεν είχες μας την είπες πάλι θα τα πούμε στις 26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 12:05:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπ κάτσε γιατι δεν έφτασε ολο το μήνυμα
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Επειδή έχεις γράψει κι άλλες φορές απαξιωτικά σχόλια για όσους ασχολούνται με το ποδόσφαιρο, δεν μου βγάζεις απ’ το μυαλό ότι είσαι βάζελος.


Είχες δεν είχες μας την είπες πάλι θα τα πούμε στις 26 Αυγούστου
Μετά το ντέρμπι στο αχλαδοτυρο στο topic του predator.
Αυτό ήταν το ολοκληρωμένο μήνυμα με το ανθρωπάκι που χαμογελάει κιόλα
Οχι τίποτα άλλο αλλά θα μας κέρναγε και για κάφρους ο oannhsea
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 12:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Open Mind
Είχες δεν είχες μας την είπες πάλι θα τα πούμε στις 26 Αυγούστου

Εεε δε μ' έχεις μάθει τόσο καιρό ;

Τα λέμε...

Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 12:38:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εεε δε μ' έχεις μάθει τόσο καιρό ;

Τα λέμε...



Ναι σε έχω μάθει, εντάξει την πλακά μας κάνουμε αν δεν
Πέσει και λίγη πλακιτσα δεν έχει γλυκα το σπορ .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 16:33:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, ψυχραιμία!

Απ' ό,τι φαίνεται ο κάθε συμμετέχοντας έχει το σύνολο των απόψεων του, τις πεποιθήσεις του, την γνώμη του επάνω σε διάφορα θέματα κι αυτά δεν πρόκειται να αλλάξουν όσο θέλουμε να τα διατηρήσουμε κι έχουμε βρει ένα συγκεκριμένο νόημα στην διατήρηση τους από την πλευρά μας.
Ακόμη και στην περίπτωση που οι πεποιθήσεις όλων μας είναι διαφορετικές από αυτές των υπολοίπων, δεν υπάρχει κανένας λόγος αυτό να αποτελεί αιτία σύγκρουσης μεταξύ μας.
Αυτό που μπορεί να αποτελέσει είναι μια ευκαιρία να μας δείξει πως μπορούμε να συμμετάσχουμε σε ένα διάλογο σεβόμενοι τις θέσεις των υπολοίπων αλλά και να χαλιναγωγήσουμε τον εαυτό μας - κάτι που θεωρώ ότι είναι και πολύ σημαντικό.

Ας προσπαθήσουμε λοιπόν να κάνουμε αυτό...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 18:22:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα!!!
Σας γράφω από την Κοζάνη με τον Predator δίπλα μου!!!!
quote:

Επειδή έχεις γράψει κι άλλες φορές απαξιωτικά σχόλια για όσους ασχολούνται με το ποδόσφαιρο, δεν μου βγάζεις απ’ το μυαλό ότι είσαι βάζελος.

Όχι δεν ασχολούμε με αθλητικά της οκάς...
Γενικά δεν μου αρέσει να ασχολούμε με αθλήματα που έχουν φανατισμένους και άμυαλους....
quote:
Εσύ, ρε συ OANNHSEA, όταν ήσουν πιτσιρίκι με τι ασχολιόσουν ; τι έπαιζες ;
ή δεν έπαιζες ;

Δεν έπαιζα - μεγαλουργούσα...
Ποτέ όμως με γκολ ή παρόμοια ποταπά θέματα. Βλέπεις εάν αρρωστήσει κάποιος από την οικογένοια σου δεν θα τον πας σε ποδοσφαιριστή να τον γιατρέψει, ούτε άμα πεινάσεις θα πας σε ποδοσφαιριστή να σου μαγειρέψει ένα λουκούλιο γεύμα. Εγώ όμως πάω για πτυχίο νοσοκόμου και μαγειρεύω ονειρικά...
quote:
Ειπαμε οτι μπορει να υπηρχαν οντα σε καποιους πλανητες και ο αλλος κολλησε με την αφροδιτη,εχεις κανα κολλημα με την αφροδιτη φιλαρακι να το κοιταξεις αυτο.


Πρώτον η Αφροδίτη είναι και γαμώ τις κουκλάρες Την έχεις δει στην Ζήνα;;; Πως να μην τραβήξεις κόλλημα...
Δεύτερον την ανοησία για τον πλανήτη Αφροδίτη την έγραψες εσύ; Θες να πεις ότι δεν ξέρεις τι γράφεις, ότι άλλα θες να πεις και άλλα γράφεις; Ή μήπως όταν σου βάλουν δύσκολα, αναιρείς ότι έχεις γράψει;
quote:
Αποδειξεις επι του θεματος να μας δειξεις

Τι αποδείξεις θέλεις για το γραφόμενα επί του θέματος τούτου;
Ότι δεν υπήρξε Απόλλων 20;
Ότι οι πυρηνικές βόμβες δεν δουλευούν στο κενό όπως στην γήινη ατμόσφαιρα;;;
quote:
Ριξε παραθεσεις παλι.Μονο αυτο μαλλον εχεις μαθει να κανεις.

Και να φτιάχνω καταπληκτική καρμπονάρα...
quote:
Κανενας συντονιστης δεν υπαρχει εδω μεσα;


Ναι κανείς συντονιστής δεν υπάρχει;
Πλακώσανε όλοι οι σκεπτικιστές και δεν μπορούμε να πούμε τον παραμυθοπόνο μας με την ησυχία μας!!! Ντροπή σας, αίσχος...
Πως θα διαδώσουμε έτσι τις μεγάλες ιδέες των απανταχού παραμυθάδων και "σοφών" γερόντων...

Εις την επαύριον πάλι κομιζόμενος και ταρακουνόμενος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 19:07:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
OANNHSEA
Καλησπέρα!!!
Σας γράφω από την Κοζάνη με τον Predator δίπλα μου!!!!

Καλησπέρα και σ' εσάς !!!

quote:
OANNHSEA
Όχι δεν ασχολούμε με αθλητικά της οκάς...
Γενικά δεν μου αρέσει να ασχολούμε με αθλήματα που έχουν φανατισμένους και άμυαλους....

Να υποθέσω ότι είσαι λάτρης του squash και του cricket ;

Φανατισμένους και άμυαλους θα βρεις παντού, εκτός αν επιλέξεις να ζήσεις σε γυάλα.

Επόμενος μάλλον εσύ επιλέγεις, που θέλεις να τους βλέπεις και που όχι.

quote:
OANNHSEA
Δεν έπαιζα - μεγαλουργούσα...

Σαφώς δεν έπρεπε καν να το αναφέρεις, έκπληξη θα προκαλούσε το αντίθετο.

Εμείς οι μαλάκες αντίθετα... όταν οι συμμαθητές μας από Δ2 στο δημοτικό, μάθαιναν τεχνητή αναπνοή και τεχνικές άμεσης βοήθειας σε καρδιοπαθείς, εμείς στην άλλη πλευρά του σχολείου βαράγαμε πέναλτι.

Που μυαλό τότε...

quote:
OANNHSEA
Ποτέ όμως με γκολ ή παρόμοια ποταπά θέματα. Βλέπεις εάν αρρωστήσει κάποιος από την οικογένοια σου δεν θα τον πας σε ποδοσφαιριστή να τον γιατρέψει, ούτε άμα πεινάσεις θα πας σε ποδοσφαιριστή να σου μαγειρέψει ένα λουκούλιο γεύμα. Εγώ όμως πάω για πτυχίο νοσοκόμου και μαγειρεύω ονειρικά...

Να υποθέσω και πάλι, ότι αγοράζεις ψωμί από νευροχειρουργό, κρέας από ιατροδικαστή και φρούτα από νοσοκόμο ;

Αλλά να σε ρωτήσω κάτι άλλο, αν αρρωστήσει κάποιος από την οικογένεια σου και το αυτοκίνητο σας έχει χαλάσει, τι θα κάνεις ;

Θα φωνάξεις γιατρό να στο φτιάξει ; θα φορτώσεις τον άρρωστο στη πλάτη ; ή θα ρίξεις τα μούτρα σου και θα καλέσεις ταξί ;
(εξαιρείτε η περίπτωση να το φτιάξεις μόνος σου, εκτός κι αν έχεις σπίτι σου μηχάνημα ανύψωσης)


Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 19:12:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλησπέρα!!!
Σας γράφω από την Κοζάνη με τον Predator δίπλα μου!!!!

Καλησπέρα για καφεδάκι πηγατε ?
Τώρα οσο αφορά το ποδόσφαιρο δικαίωμα του καθενός είναι να
Του αρέσει η να μην του αρέσει αλλα μην το γενικεύεις οτι όλοι όσοι
Ασχολούνται είναι φανατισμένοι και άμυαλοι υπάρχουν και οι απλοί
Φίλαθλοι οπως για παραδειγμα αυτοι που συμμετεχουν στο topic του predator .
Πάντως έχει ξεφύγει το θέμα απ τη σελήνη πήγε στο ποδόσφαιρο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 19:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
OANNHSEA
Ποτέ όμως με γκολ ή παρόμοια ποταπά θέματα. Βλέπεις εάν αρρωστήσει κάποιος από την οικογένοια σου δεν θα τον πας σε ποδοσφαιριστή να τον γιατρέψει, ούτε άμα πεινάσεις θα πας σε ποδοσφαιριστή να σου μαγειρέψει ένα λουκούλιο γεύμα. Εγώ όμως πάω για πτυχίο νοσοκόμου και μαγειρεύω ονειρικά...
--------------------------------------------------------------------------------


Να υποθέσω και πάλι, ότι αγοράζεις ψωμί από νευροχειρουργό, κρέας από ιατροδικαστή και φρούτα από νοσοκόμο ;

Αλλά να σε ρωτήσω κάτι άλλο, αν αρρωστήσει κάποιος από την οικογένεια σου και το αυτοκίνητο σας έχει χαλάσει, τι θα κάνεις ;

Θα φωνάξεις γιατρό να στο φτιάξει ; θα φορτώσεις τον άρρωστο στη πλάτη ; ή θα ρίξεις τα μούτρα σου και θα καλέσεις ταξί ;
(εξαιρείτε η περίπτωση να το φτιάξεις μόνος σου, εκτός κι αν έχεις σπίτι σου μηχάνημα ανύψωσης)




Έχει δίκιο ο συνονόματος με αυτή την λογική δεν θα έπρεπε να
Υπάρχουν επαγγέλματα που ασχολούνται με την ψυχαγωγία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 19:20:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Open Mind
Πάντως έχει ξεφύγει το θέμα απ τη σελήνη πήγε στο ποδόσφαιρο.

Δεν έχει ξεφύγει καθόλου αφού το ποδόσφαιρό που παίζουν οι ομάδες μας είναι διαστημικό.

Επίσης θεωρώ ότι για το ποδόσφαιρο, μπορούμε να συζητήσουμε άνετα και στο ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ.

Eίναι κάτι σαν την Coca Cola.

Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 19:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν έχει ξεφύγει καθόλου αφού το ποδόσφαιρό που παίζουν οι ομάδες μας είναι διαστημικό.

Επίσης θεωρώ ότι για το ποδόσφαιρο, μπορούμε να συζητήσουμε άνετα και στο ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ.

Eίναι κάτι σαν την Coca Cola.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2007, 00:19:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πάντως έχει ξεφύγει το θέμα απ τη σελήνη πήγε στο ποδόσφαιρο.

Ντάξει μωρέ, μπάλες είναι! Στρόγγυλες και οι δύο, θεές και οι δύο, ε, και "ξενόφερτες" και οι δύο!

Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;

Edited by - kondoras on 10/08/2007 00:20:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2007, 10:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Νά'σται καλά ρε παιδιά !!!!

Αν μη τι άλλο από χιούμορ σκίζετε (το εννοώ )Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2007, 11:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να υποθέσω και πάλι, ότι αγοράζεις ψωμί από νευροχειρουργό, κρέας από ιατροδικαστή και φρούτα από νοσοκόμο ;
Αλλά να σε ρωτήσω κάτι άλλο, αν αρρωστήσει κάποιος από την οικογένεια σου και το αυτοκίνητο σας έχει χαλάσει, τι θα κάνεις ;
Θα φωνάξεις γιατρό να στο φτιάξει ; θα φορτώσεις τον άρρωστο στη πλάτη ; ή θα ρίξεις τα μούτρα σου και θα καλέσεις ταξί ;
(εξαιρείτε η περίπτωση να το φτιάξεις μόνος σου, εκτός κι αν έχεις σπίτι σου μηχάνημα ανύψωσης)


Δεν με πιάνεις Ευστράτιε, δεν με πιάνεις...
Εννοω ότι είναι πιο σπουδαίοι τα επαγγέλαμτα που αναφέρεις από κάποιους δήθεν που κλοτσάνε ένα τόπι και έτσι έπρεπε να τους φερόμστε. Ακόμα και οι σκουπιδιάριδες είναι πιο χρήσιμοι από "αυτούς"... Αντί για αυτό έχουν γίνει θεοί!!! Και να ο Μπέκαμ και να άλλος άχρηστος και να συκώνουμε στα χέρια τους δικούς μας άχρηστους. Τι μαθαίνουν τα παιδιά μας έτσι που φερεστε σε αυτά τα άχρηστα τιποτένια όντα; Ότι ένας άχρηστος είναι πιο σπουδαίος από ΟΛΑ τα άλλα επαγγέλματα...
ΜΗΝ το μπερδεύεται όμως ΚΑΘΟΛΟΥ αυτό με την διασκέδαση.
Άλλο η διασκέδαση και άλλο να καις, να καταστρέφεις και ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ για την "ομάδα σου"... Άλλο να διασκεδάζεις και άλλο να γυρνάς σαν καρναβάλι με τα χρώματα της ομάδας σου στο πρόσωπο σου...
Κάπου τα έχετε μπερδέψει όλα αυτά, κάπου έχετε χάσει τον δρόμο...

Όπως χάσαμε το δρομο μας σε αυτό το θέμα - αλλά είπαμε καλοκαίρι είναι...

Edited by - OANNHSEA on 10/08/2007 11:20:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2007, 11:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εννοω ότι είναι πιο σπουδαίοι τα επαγγέλαμτα που αναφέρεις από κάποιους δήθεν που κλοτσάνε ένα τόπι και έτσι έπρεπε να τους φερόμστε. Ακόμα και οι σκουπιδιάριδες είναι πιο χρήσιμοι από "αυτούς"... Αντί για αυτό έχουν γίνει θεοί!!! Και να ο Μπέκαμ και να άλλος άχρηστος και να συκώνουμε στα χέρια τους δικούς μας άχρηστους. Τι μαθαίνουν τα παιδιά μας έτσι που φερεστε σε αυτά τα άχρηστα τιποτένια όντα; Ότι ένας άχρηστος είναι πιο σπουδαίος από ΟΛΑ τα άλλα επαγγέλματα

Σε αυτό συμφωνώ μαζί σου και εγώ θεωρώ άδικο να ακριβοπληρώνονται
Αθλητες,,ηθοποιοι,,τραγουδιστες και διαφορα παρόμοια επαγγέλματα και
Άλλοι που κάνουν πιο χρήσιμα και επικίνδυνα επαγγέλματα να παίρνουν ψίχουλα.
Συμφωνώ και στο θέμα της θεοποίησης διαφορων ειδώλων .


quote:
Άλλο η διασκέδαση και άλλο να καις, να καταστρέφεις και ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ για την "ομάδα σου"... Άλλο να διασκεδάζεις και άλλο να γυρνάς σαν καρναβάλι με τα χρώματα της ομάδας σου στο πρόσωπο σου...
Κάπου τα έχετε μπερδέψει όλα αυτά, κάπου έχετε χάσει τον δρόμο

Oannhsea εδώ τα έχεις μπερδέψει τα πράγματα τα γενικεύεις όλα σύμφωνοι
Αυτοί που κάνουν φασαρίες δεν πάνε για να διασκεδάσουν στο γήπεδο υπάρχουν
Διαφορά κοινωνικά θέματα πίσω απ την συμπεριφορά τους άλλωστε όλοι οι
Απλοί φίλαθλοι θα ήθελαν να μην πήγαιναν τέτοια άτομα στο γήπεδο ώστε να μην
Δημιουργούνταν φασαρίες .
Βγάλε απ τη συζήτηση τους χούλιγκαν γιατι δεν μιλάμε γι αυτούς μιλάμε σαν απλοί
Φίλαθλοι οι οποίοι έχουμε τα σπορ σαν διασκέδαση προσωπικά έτσι το έχω μου αρέσει να βλέπω την ομάδα στην τηλεόραση να καλέσω κανένα γνωστό να πιούμε τις μπυριτσες μας να φάμε το μεζεδάκι μας αμα κερδίσει η ομάδα μας να πανηγυρίσουμε αμα χάσει καλή καρδιά άλλωστε δεν χάνουμε τίποτα προσωπικά οι παίκτες χάνουν τα πριμ και
Στο τέλος να κάνουμε και την πλακιτσα μας .
Έχεις την εντύπωση δηλαδή ότι επειδή παρακολουθούμε ποδόσφαιρο πάμε
Και πλακωνόμαστε για τις ομάδες ?αμα ήταν έτσι όταν είχε ποδόσφαιρο στην τηλεόραση σε κάθε γειτονιά θα έπαιζαν μπουνιές
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2007, 15:01:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κύριοι γεια σας !

quote:
OANNHSEA
Δεν με πιάνεις Ευστράτιε, δεν με πιάνεις...

Φίλε OANNHSEA μην ανησυχείς καθόλου... πιασμένο σ’ έχω.

quote:
OANNHSEA
Εννοω ότι είναι πιο σπουδαίοι τα επαγγέλαμτα που αναφέρεις από κάποιους δήθεν που κλοτσάνε ένα τόπι και έτσι έπρεπε να τους φερόμστε. Ακόμα και οι σκουπιδιάριδες είναι πιο χρήσιμοι από "αυτούς"... Αντί για αυτό έχουν γίνει θεοί!!! Και να ο Μπέκαμ και να άλλος άχρηστος και να συκώνουμε στα χέρια τους δικούς μας άχρηστους. Τι μαθαίνουν τα παιδιά μας έτσι που φερεστε σε αυτά τα άχρηστα τιποτένια όντα; Ότι ένας άχρηστος είναι πιο σπουδαίος από ΟΛΑ τα άλλα επαγγέλματα

Η χρησιμότητα του κάθε επαγγέλματος είναι διαφορετική και εδώ πιστεύω ότι είναι το λάθος σου.

Έχετε δίκιο κι εσύ και ο συνονόματος Open Mind, ότι τα χρήματα που παίρνουν κάποιοι άνθρωποι μέσο κάποιον επαγγελμάτων είναι υπερβολικά και πάρα πολλές φορές προκλητικά για το μέσο εργαζόμενο και όχι μόνο.
Αλλά...
Έχεις σκεφτεί ποτέ, πόσοι άνθρωποι έμμεσα τρώνε ψωμί, πίσω από τον κάθε Μπέκαμ ;
Από απλούς εργαζόμενους, μέχρι τις πολυεθνικές που βγάζουν εκατομμύρια ευρώ, συμπεριλαμβανομένης και τις ομάδας του, εκμεταλλευόμενες το ότι κλωτσάει ένα τόπι.
Θεωρείς ότι οι διοικήσεις των ομάδων και οι εταιρείες που τους τα "σπρώχνουν" είναι βλάκες ;
Αν αυτοί οι ακριβοπληρωμένοι star, δεν πουλούσαν τότες χιλιάδες φανέλες για παράδειγμα, φαντάζεσαι πόσος κόσμος μπορεί να έχανε τη δουλειά του από την μείωση των εσόδων της εταιρείας που παράγει αυτές τις φανέλες ;

Με λίγα λόγια θέλω να πω ότι δεν πρέπει να απαξιώνουμε κανέναν. Ο καθένας προσφέρει με τον τρόπο του.
Σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχουν άνθρωποι που αμείβονται περισσότερο απ’ ότι αξίζουν, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα πρέπει να απαξιώνουμε το επάγγελμα τους.
Δεν υπάρχουν γιατροί που θησαυρίζουν εκμεταλλευόμενοι άλλα μέσα, ενώ άλλοι συνάδελφοι τους ποιο άξιοι και ποιο ικανοί δεν παίρνουν ούτε το 1/10 ;
Να πάψουμε δλδ να πηγαίνουμε στους γιατρούς για κάποια λαμόγια ;

quote:
OANNHSEA
Άλλο η διασκέδαση και άλλο να καις, να καταστρέφεις και ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ για την "ομάδα σου"... Άλλο να διασκεδάζεις και άλλο να γυρνάς σαν καρναβάλι με τα χρώματα της ομάδας σου στο πρόσωπο σου...
Κάπου τα έχετε μπερδέψει όλα αυτά, κάπου έχετε χάσει τον δρόμο

Σε αυτό με κάλυψε απόλυτα ο Open Mind.

Και μάλλον εσύ φίλε τα έχεις μπερδέψει.
Όπως σου είπα και παραπάνω τσουβαλιάζεις τα πάντα και χάνεις μέρος του δίκιου που μπορεί να έχεις.
Αν ήταν έτσι όπως τα λες, στο πλανήτη θα κατοικούσαν μόνο γυναίκες αφού 9 στους 10 άντρες θα ήταν νεκροί.

Φίλε ειλικρινά χάνεις αν δεν έχεις αντιληφθεί, το χαβαλέ, την πλάκα, τα πειράγματα, το πάθος, το ξεχαρμάνιασμα και την τσατίλα, συνδυασμένα με μπύρες, σουβλάκια και πίτσες, που μπορεί να σου προσφέρει ένας αγώνας.
Και αν τον βλέπεις και με αντιπάλους... ακόμα καλύτερα... ζωντανεύει λίγο κι γειτονιά.


Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2007, 15:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα παρακαλούσα όλους τους συμμετέχοντες να επιστρέψουν στο αρχικό θέμα συζήτησης.
Εάν υπάρχει ενδιαφέρον για μια συζήτηση γύρω από τον αθλητισμό γενικότερα ή και κάποιους επιμέρους τομείς του, η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί στο ήδη ενεργό θέμα καθώς λειτουργεί διασπαστικά για το παρόν topic (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
U-BOAT
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2007, 22:40:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους U-BOAT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ (ΑΜΦΙΛΕΓΟΜΕΝΑ ΒΕΒΑΙ ΑΚΟΜΑ)ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΧΑΙΟ
ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ ΣΤΗ ΣΕΛΗΝΗ,ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΟ:WWW.angelismarriti.it
ΟΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΕΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΠΟΘ ΕΔΩΣΕ Ο RETIREDAFB
(ΑΥΤΟΣ ΠΟΘ ΑΝΕΒΑΣΕ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ) ΣΕ ΕΝΑΝ ΙΤΑΛΟ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟ ΠΟΘ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΕΧΕΡΕΥΝΗΣΗ ΔΙΣΤΗΜΑΤΟΣ ΟΥΦΟΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΒΡΕΙΕΤΕ ΟΣΑ ΛΕΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ ΤΕΛΙΚΑ Η ΟΧΙ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΡΗ ΑΝ ΟΧΙ ΡΩΤΗΣΤΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ.ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΘΕΙ ΤΥΧΑΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΛΛΩΝ 15 ΚΑΙ 17 ΚΑΙ ΠΑΡΟΘΣΙΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ.ΑΣΧΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΘ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΣΕ ΣΤΕΛΝΕΙ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ 1.5 ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΥΡΙΩΝ ΕΤΩΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΘ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ ΚΡΑΤΗΡΩΝ ΓΥΡΩ ΤΟΥ.
ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΙΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΠΟΘ ΑΦΟΡΟΥΝ ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑ ΕΔΑΦΟΘΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΟΠΩΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ.
ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΕΞΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΘ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΞΙΟΠΕΡΙΕΡΓΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
r00t
Μέλος 1ης Βαθμίδας


143 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2007, 20:00:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους r00t  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.

Θαυμάστε τον βράχο...εεε.. το "διαστημόπλοιο" ήθελα να πω σε υψηλής ευκρίνειας σκανάρισμα από το αυθεντικό αρνητικό των ζευγαριών στέρεο AS15-P-9625 και ΑS15-P-9630 της πανοραμικής κάμερας του Απόλλωνα15:

Kαι συγκρίνετε με την ψευδοαναπαράσταση που επιχείρησε ο γάλλος απατεώνας μακετίστας:

Δύο διαφορετικά μοντέλα(?) για το ίδιο αντικείμενο.

Φιλότιμη προσπάθεια αλλά του ξεφεύγουν λίγοι κρατήρες, κάποιες σκιές και αρκετή σεληνόσκονη..

Του οποίου τα ίχνη στο ebay αποκαλύφθηκαν καθώς έψαχνε για τα αρνητικά των αποστολών Απόλλων15,17 όπως και το ότι ετοιμάζει μια μακέτα αναπαράστασης του σημείου που δολοφονήθηκε ο Κένεντυ (Ντέϊλι πλάζα) ενώ τώρα τον βλέπουμε να αναιρεί και να ανασκευάζει αρχικές δηλώσεις του ενώ προσπαθεί να καλύψει κακήν κακώς τα ίχνη του..
Προφανώς ότι κάνει το κάνει για λόγους διαφήμισης, ή αυτοπροβολής, πιθανόν αργότερα να αποκαλύψει τη μακέτα του.

Μπορεί να πρόκειται για άριστο μακετίστα αλλά οπωσδήποτε είναι άσχετος από διαστημική καθώς παρουσιάζει στο ψεύτικο βίντεο του επικοινωνία των αστροναυτών με την γη (Βάση Βάντενμπεργκ) ενώ το διαστημοπλοιο υποτίθεται ότι βρίσκεται πάνω από την αθέατη πλευρά της σελήνης όπως δηλώνει στα σχόλια του (Κρατήρας: IZSAK)
Επικοινωνία με τη Γη από την αθέατη πλευρά της σελήνης είναι αδύνατη όπως τεκμηριώνεται από όλες τις αποστολές Απόλλων στη Σελήνη.

Δείτε και ένα γνήσιο βίντεο apollo από σεληνιακή τροχιά και συγκρίνετε με το μακετίστικο:
http://www.youtube.com/watch?v=hA-0amnTj6U

Ο τύπος έχει και black humor καθώς έκανε εγγραφή στο youtube.com την Πρωταπριλιά!
http://www.youtube.com/user/retiredafb

Νομίζω τα επιπλέον σχόλια περιττεύουν..


Edited by - r00t on 14/08/2007 20:16:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKOS47ATHINA
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2007, 17:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKOS47ATHINA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σας,ειμαι νεο μελος.ο ξαδερφος μου δουλευει στη ΝΑΣΑ οπως επισης και εγω ειμαι στην επιστημονικη ομαδα ανιχνευσης εξωγηινης ζωης στην Baltimore των ηνωμενων πολιτειων.
Υπαρχει βιντεο διαστημοπλοιου στην σκοτεινη μερια της σεληνης,καταγραφηκε με μυστικη αποστολη τη δεκαετια 90.
Ναι η σεληνη ηταν βαση εξωγηινων,απο τα αρχαια χρονια.Ειναι ενας τεχνητος "πλανητης" που στοχο ειχε την παρακολουθηση της γης και των δραστηριοτητων της.Δυστυχως καποιοι παρουσιαζουν ψευτικα βιντεο για να αποδυναμωσουν την αληθεια της υπαρξης εξωγηινης ζωης στη σεληνη και οχι μονο μα φυσικα οι γνωστες του αντικειμενου και συγκεκριμενα οι κατεχοντες υψηλοβαθμες θεσεις σε υπηρεσιες διαστηματος γνωριζουν τα παντα και επισης φυσικα οτι στοιχεια εχουμε δε προκειται να τα μαθετε ποτε,εσεις οι απλοι αναγνωστες καποιων φορουμ-μεσω ιστοσελιδων.Ειναι κρατικα μυστικα και θα σας αποκαλυφθουν οποτε κριθει σωστο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
r00t
Μέλος 1ης Βαθμίδας


143 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2007, 17:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους r00t  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια διόρθωση φίλε και καλωσήρθες.
Η σωστή λέξη είναι "αθέατη πλευρά" της Σελήνης.. Δεν είναι σκοτεινή, δηλαδή δεν είναι σε μόνιμη σκιά. Στην ουσία αυτή η πλευρά δεν φαίνεται από τη Γη λόγω της σύγχρονης περιστροφής της Σελήνης.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2007, 20:07:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NIKOS47ATHINA,
Να αρχίσω τα δύσκολα;
Α) Πότε έγινε αυτή η τρομερή και μυστική απόστολή;
Β) Πότε μπήκε η Σελήνη σε τροχιά;

quote:
καλησπερα σας,ειμαι νεο μελος.ο ξαδερφος μου δουλευει στη ΝΑΣΑ οπως επισης και εγω ειμαι στην επιστημονικη ομαδα ανιχνευσης εξωγηινης ζωης στην Baltimore των ηνωμενων πολιτειων.

ΧΑΧΑΧΑ...
Δεν είσαι ο πρώτος εδώ μέσα...
Και εγώ είμαι μυστικός πράκτορας, ο οποίος όμως συνεργάζεται με εξωγήινους, και σκοπός μου είναι να φανερώνω όλα τα ψέυδη των απατεώνων, ώστε να ξυπνήσουν οι άνθρωποι και να δουν την αλήθεια γύρω από τους εξωγήινους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
r00t
Μέλος 1ης Βαθμίδας


143 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2007, 21:16:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους r00t  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για το πρώτο νομίζω σου απάντησε: Τη δεκαετία του 90.

Για το δεύτερο πως μπορεί να είναι σίγουρος κάποιος για το πότε μπήκε σε τροχιά η σελήνη;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2007, 22:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
r00t,
Η απάντηση η πρώτη θα πρέπει να είναι με ακρίβεια, μια και είναι από "μέσα" η πληροφορία. Ημερομηνία, τύπος πυραύλου, τύπος σκάφους, εξέδρα εκτόξευσης, βάση παρακολούθησης...
ΚΑΙ η απάντηση η δεύτερη μπορεί να δοθεί με ακρίβεια, γνωρίζοντας:
α) τον κύκλο των παλιρροιών,
β) το βιολογικό ρολόι,
γ) όταν ξέρεις ότι κάτι ήρθε - τι διάολο - δεν ξέρεις το πότε ήρθε;
δ) τις επιδράσεις στην εξελικτική ικανότητα φυτών και ζώων...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKOS47ATHINA
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2007, 23:49:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKOS47ATHINA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σας παλι.
Το θεμα ειναι οτι λεπτομερειες σχετικα με το διαστημοπλοιο στη σεληνη και ακομα περισσοτερα δε προκειται να τα μαθετε ποτε απο φορουμς η απο το διαδικτυο.Αυτα κρατουνται ακρως απορρητα και ενας μεσαιος πολιτης που ειναι απλα χρηστης του διαδικτυου οπως ο φιλος μας OANNHSEA δε προκειται να μαθουν ποτε,ουτε κοκκο της συνολικης αληθειας.Λυπαμαι αν σε στεναχωρω OANNHSEA μα αυτη ειναι η πραγματικοτητα.Καλο ειναι το διαδικτυο για πληροφοριες μα για "μεσαια" θεματα.Για σοβαρα θεματα μην περιμενετε να μαθετε κατι απο εδω.
Εγινε το 1996,παραπανω πληροφοριες δε προκειται να δωσω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1870117
Maintained by Digital Alchemy