ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Η ΠΛΑΣΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2007, 09:15:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου ΑΔΙΑΒΑΣΤΕ, για να είμαι απόλυτα ειλικρινής δε με ενδιαφέρουν τα ονόματα των βουλευτών οι οποίοι ψήφισαν υπέρ ή κατά της έκθεσης σύμφωνα με την οποία το πρόβλημα της ονομασίας των Σκοπίων δεν αποτελεί πρόβλημα για τις διαδικασίες ένταξης τους στην ΕΕ.

Ας σκεφθούμε όμως κάτι πολύ πιο απλό.
Υποθέτω πως η πλειοψηφία του ελληνικού λαού είναι αντίθετη με μια τέτοια πράξη.
Παρόλα αυτά, οι πολιτικοί μας - όποιοι κι αν είναι αυτοί κι όποιοι άλλοι θα μπορούσαν να είναι - κι οι οποίοι υποτίθεται πως εκπροσωπούν το ελληνικό έθνος, λειτουργούν αντίθετα με την ελληνική συνείδηση στο συγκεκριμένο αυτό θέμα.
Οπότε η δικαιολογία ότι οι πολιτικοί μιας χώρας εκπροσωπούν το συγκεκριμένο αυτό κράτος πάει περίπατο και θα πρέπει να δούμε ρεαλιστικά ότι το όλο θέμα κινείται στην σφαίρα της εξυπηρέτησης ξένων συμφερόντων με την ελπίδα να έχουμε κι εμείς οι ίδιοι - ως Κράτος - κάποιο συμφέρον.

Οπότε δεν θα χαρακτήριζα την κίνηση τους αυτή ως προδοσία αλλά ως μια ευκαιρία για να ξυπνήσουμε επιτέλους και να δούμε τα πράγματα πολύ ρεαλιστικά και πολύ ωμά...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2007, 09:49:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-EINAI ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΗΤΗΘΕΙ ΚΑΤΑ ΚΡΑΤΟΣ ΣΕ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ! ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΕΙΤΕ! ΓΙΑΤΙ?
-ΛΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΕΙΛΕΙΣΟΥΝ ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ!
-ΚΡΙΜΑ...ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΥΤΗ ΣΑΣ ΔΕ ΒΛΕΠΕΤΕ? ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ?
-ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΤΑ ΜΕΤΩΠΟ ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ? ΕΝΑΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΣΥΜΜΑΧΙΩΝ? ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΚΡΙΕΝΤΑΙ? ΓΙΑΤΙ ΠΕΦΤΕΤΕ ΣΤΗ ΛΟΥΜΠΑ ΤΩΝ ΚΑΘΗΚΙΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΑΝΕ? ΑΥΤΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΕΔΑΦΙΚΗ ΑΠΕΙΛΗ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ!
-ΑΥΤΟΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΜΑΣΟΝΙΚΗ ΣΤΟΑ ΜΕ ΕΔΡΑ ΤΗ ΒΟΥΛΗ! ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΟΠΟΤΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥΣ! ΕΙΔΑΤΕ ΠΟΤΕ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΒΟΥΛΕΤΥΗΣ ΣΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ?
-ΕΣΕΙΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΠΕΖΕΤΑΙ ΑΘΕΛΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥΣ? ΓΙΑΤΙ ΚΟΙΜΑΣΤΕ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ!
-ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ? ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΜΕ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΛΟΓΩ ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ! ΚΑΙ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ Ο ΟΗΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΕΔΑΦΗ ΣΤΑ ΣΚΟΠΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ? ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ! ---ΚΡΙΜΑ---- ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΑ ΒΛΕΠΑΤΕ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΥΤΗ ΣΑΣ ΔΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΑΤΕ!
-ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ! Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΚΟΥΡΗΣ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΑΤΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΟΝΤΑΖ ΚΑΙ Η ΙΔΕΑ ΑΝΗΚΕ ΣΤΟ ΛΑΛΙΩΤΗ!
-ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ...ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΟΣ ΕΓΩ! ΚΑΙ ΤΣΑΝΤΙΣΜΕΝΟΙ ΕΣΕΙΣ! ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΕΝΑΝ ΕΛΛΗΝΑ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΥ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΠΑΤΡΙΩΤΗ ΓΙΑ ΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ! ΤΙΤΟ?- ΕΔΩ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ ΔΗΘΕΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΕΣ ΥΠΕΓΡΑΦΑΝ ΥΠΕΡ ΝΕΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ!
-ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΑΣΧΟΛΙΟΝΤΟΥΣΑΝ ΜΕ ΤΗ ΚΟΥΤΑΛΑ!! ΑΣΤΟ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!
-ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΜΑΣ ΣΩΣΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ ΣΤΡΑΤΙΟΤΙΚΟ-ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ! ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΗΣ ΜΑΣΟΝΙΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΙΣΧΗΣΗ ΤΗΣ ΤΣΕΠΗΕΣ ΤΟΥΣ! ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΝΤΩΣ Ο ΕΧΘΡΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΡΟΚΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ!!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!

Edited by - europaios2 on 08/10/2007 09:52:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2007, 16:52:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον europaios2 , σε γενικες γραμμες καλα τα λες . Ηθελα ομως να ξερω αν εσυ βλεπεις περα απο την μυτη σου . Γιατι αυτο ; Διοτι θες να αποκαταστησεις την αληθεια λεγοντας κατι ανηκουστο , εγω προσωπικα πρωτη φορα ακουω για παρεμβαση Λαλιωτη . Ο ιδιος ο Μητσοτακης ειπε πως οι Γερμανοι ναζι ηταν απο αυτους που αυτομολησαν ! Εσυ τωρα μας λες αλλα ;

ΣΟΦΟΝ ΤΟ ΣΑΦΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2007, 22:18:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε μου ΑΔΙΑΒΑΣΤΕ, για να είμαι απόλυτα ειλικρινής δε με ενδιαφέρουν τα ονόματα των βουλευτών ....

Αγαπητε Dying_Incubus , νομιζω πως θα΄πρεπε να σ΄ενδιαφερουν , αν μη τι αλλο ,για την επομενη φορα που θα πας στην καλπη. Μαυρο στους Μαυρογιαλουρους :-) !!!!!!!!!!!!!
quote:
Οπότε δεν θα χαρακτήριζα την κίνηση τους αυτή ως προδοσία αλλά ως μια ευκαιρία για να ξυπνήσουμε επιτέλους και να δούμε τα πράγματα πολύ ρεαλιστικά και πολύ ωμά...
Αν ρεαλισμος σημαινει να αποδεχτουμε την επιβουλη που επιχειρειται εναντιον της Πατριδος μας ,με την φαλκιδευση του τιμημενου ανα τους αιωνες ιστορικου παρελθοντος της , και να μην κανουμε τιποτα βλεποντας αυτον τον ξεπεσμο , εγω το θεωρω αυτοκτονια , πανεθνικη αυτοκτονια .

Πληροφορηθηκατε οτι τα Σκοπια δια του υπουργου της των Εξωτερικων κ. Αντονιο Μιλοσουσκι αποφασισε μα μετονομασει το αεροδρομιο των Σκοπιων σε «Μεγας Αλεξανδρος» (Alexander the Great); Ξερετε οτι η Ε.Ε. δεν πηρε θεση ενω γνωριζει πως αυτο δεν μπορει να γινει ; Γιατι ; Ιδου τι λενε οι κανονισμοι δια στοματος σμηναρχου (εν αποστρατια) Δημητριου Τσιπιδη :

Το όνομα «Μέγας Αλέξανδρος»είναι καταχωρημένο από την Υ.Π.Α., αλλά
και την Π.Α., στον Ι.C.Α.Ο. (International Civil Aviation Organization) για
πάνω από μία δεκαπενταετία. Και ο νεότερος χειριστής γνωρίζει ότι για να
καλέσει το Α/Μ (αεροδρόμιο) της Χρυσούπολης το καλεί με το όνομα «Μέγας
Αλέξανδρος», όπως καλεί και ακούει «Μακεδονία» το Α/Μ της Θεσσαλονίκης,
«Φίλιππος» και «Αριστοτέλης» τα Α/Μ Κοζάνης και Καστοριάς. Έτσι είναι
καταχωρημένα και στο Α.Ι.P. (Aeronautical Information Publication) και στο
Μ.Α.Ι.Ρ. (Military A.I.P), αλλά και στο D.O.C (Document 444) που αποτελεί το
ευαγγέλιο της Παγκόσμιας Εναέριας Κυκλοφορίας. Επομένως, δεν έχουν το
δικαίωμα να χρησιμοποιήσουν το όνομα «Μέγας Αλέξανδρος» για το Α/Μ Σκοπίων,
αφού ήδη χρησιμοποιείται παγκοσμίως το ίδιο όνομα εδώ και 15 χρόνια για το
Α/Μ Χρυσουπόλεως....Δεν είναι δυνατόν σε δύο γειτνιάζοντα F.I.R.
να χρησιμοποιείται το ίδιο όνομα κλήσης ....Ξέρουμε τις θέσεις της FYROM και
δυστυχώς η συμπεριφορά της δε συνάδει με τις υποχρεώσεις καλής γειτονίας με
την Ελλάδα. Με αυτήν όμως την απόφασή της θέτει σε κίνδυνο την ασφάλεια των
πτήσεων και τη ζωή πολλών χιλιάδων επιβατών. Πιστεύω όμως ότι τελικά ο
I.C.A.O. θα σταθεί στο «ύψος» του και δεν θα δεχθεί τα προκλητικά «βαφτίσια»
και τη μετονομασία του Α/Μ Σκοπίων σε «Μέγας Αλέξανδρος».

Αγαπητε φιλε Dying_Incubus , ο ρεαλισμος ειναι μια πραγματικοτητα οχι ομως πανακεια , αλλες φορες ειναι πλαστη , αλλες παλι επιπλαστη . Πρεπει να δωσουμε και εμεις την μαχη μας στο επιπεδο που δικαιουμαστε και υποχρεουμαστε . Λογου χαρη να ετοιμασουμε και εμεις ( τα μελη του esoterica) ενα υπομνημα οπως οι ομογενεις μας ( σχετικο link : http://www.voiceofgreece.gr/OmogeneiaMainNews.asp?ID=277327 ) και να το αποστειλουμε εκει που πρεπει (υπουργεια - ευρωκοινοβουλιο - αλλους πολιτιστικους φορεις - επιστημονικες κοινοτητες και ιδρυματα .....) .

Καντε και εσεις τις προτασεις σας .
Δεν γινετε να καθομαστε απραγοι . Δεν μπορουμε και δεν πρεπει να περιμενουμε απο τους ηττοπαθεις ,εμπροκλειτους , κοινοβουλευτικους κληρονομους της πατριδας μας .
Τι θα πουμε στα παιδια μας , στα εγγονια μας ; Το σημαντικοτερο απο ολα :
Τι θα πουν για μας ,τα παιδια μας και τα εγγονια μας ;


ΣΟΦΟΝ ΤΟ ΣΑΦΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2007, 10:51:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
-ΦΙΛΕ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΕ ΑΔΙΑΒΑΣΤΕ! ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΑΤΗ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΣΕ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΚΟΥΡΗ!
-ΤΩΡΑ ΕΑΝ Ο ΚΟΥΡΗΣ ΕΛΕΓΕ ΨΕΜΑΤΑ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΗ ΔΗΜΙΣΙΕΥΣΗ ΤΗΣ ΦΩΤΟ Η' ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΙ ΝΑ ΠΩ! ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ Η ΑΥΡΙΑΝΗ ΑΠΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΛΟΓΩ ΟΙΚ.ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ΕΓΕΙΝΕ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΣ ΤΗΣ Ν.Δ. (ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ Η ΜΑΣΟΝΙΑ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ).ΙΣΩΣ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΚΟΥΡΗΣ ΣΤΟ ΠΛΑΣΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΑΝΑΣΚΕΥΑΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΠΩΘΗΚΕ!!
-ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ! ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!
-ΟΝΤΩΣ ΕΓΩ ΡΙΧΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΥΘΥΝΕΣ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ!!!
-ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΩΘΕΙ Η ΕΥΚΑΡΙΑ ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΟΜΙΛΙΤΕΣ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΟΙΞΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣΩ ΟΤΙ ΠΡΟΤΕΥΕΙ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΟΜΙΚΟ!! ΗΔΗ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΕΠΙΤΥΧΕΙΕΣ!!!! ΑΛΛΑ ΔΕ ΦΤΑΝΤΟΥΝ
--Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΕΡΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΤΟΥ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΑΦΟΥ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΜΕΣΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣΩ ΤΟΥ FORUM ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΥΠΟΜΝΗΜΑ! ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΕΣΑ ΣΕ 2-3 ΗΜΕΡΕΣ!! ΕΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΣΤΟΥΜΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΥΛΗ ΜΕ ΠΑΝΟ ΟΜΟΡΦΑ ΚΟΣΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΙΚΑ!!! ΕΝΑ ΠΑΝΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΩΣ ΣΤΟΧΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΤΩΝ ΙΔΙΩΝ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ!!
--*ΑΥΤΑ ΩΣ ΠΡΩΤΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ!! ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΕΞΥΠΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΙΚΑ. ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΒΟΚΑΤΟΡΕΣ!!! ΑΝ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΝ!! ΒΡΙΣΚΟΝΤΕ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΜΙΣΘΟΙ!!!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2007, 14:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
-ΦΙΛΕ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΕ ΑΔΙΑΒΑΣΤΕ! ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΑΤΗ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΣΕ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΚΟΥΡΗ!

Ναι όντως, το είχα δει και εγώ στην συνέντευξη που είχε δώσει - στον Χατζηνικολάου μου φαίνεται.

Όσο για τα υπόλοιπα:
Είναι πολύ αργά πλέον, γελοιότητες 40 ετών από ΟΛΑ τα πολιτικά κόμματα δεν είναι εύκολο να ξεπλυθούν. Τους πιστέψαμε τους άχρηστους και τώρα θα τα λουστούμε τα αποτελέσματα της βλακείας τους, όπως και οι μελλοντικές γενιές...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2007, 14:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΩΡΑ ΕΑΝ Ο ΚΟΥΡΗΣ ΕΛΕΓΕ ΨΕΜΑΤΑ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΗ ΔΗΜΙΣΙΕΥΣΗ ΤΗΣ ΦΩΤΟ Η' ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΙ ΝΑ ΠΩ! ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ Η ΑΥΡΙΑΝΗ ΑΠΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΛΟΓΩ ΟΙΚ.ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ΕΓΕΙΝΕ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΣ ΤΗΣ Ν.Δ. (ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ Η ΜΑΣΟΝΙΑ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ).ΙΣΩΣ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΚΟΥΡΗΣ ΣΤΟ ΠΛΑΣΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΑΝΑΣΚΕΥΑΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΠΩΘΗΚΕ!!

Δεν σε αμφισβητω φιλε μου . Μ΄αυτους δεν βγαζει κανεις ακρη ...
quote:
Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΕΡΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΤΟΥ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΑΦΟΥ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΜΕΣΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣΩ ΤΟΥ FORUM ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΥΠΟΜΝΗΜΑ! ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΕΣΑ ΣΕ 2-3 ΗΜΕΡΕΣ
Καλη σκεψη .Ας ονομασουμε αυτη την εβδομαδα , "εβδομαδα προτασεων" και βλεποντας και συζητωντας , βγαζουμε μια κοινη συνισταμενη ενεργειων που πρεπει να ακολουθησουμε .

=====================================================

Δεδομενου δε και των θρασυτατων χθεσινων δηλωσεων του ανιστοριτου Μαθιου Νιμιτς :
«Σχετικά με την ονομασία του αεροδρομίου των Σκοπίων, θα πω ότι προσωπικά δεν τρέφω ιδαίτερη εκτίμηση για τον Μέγα Αλέξανδρο, αν και γνωρίζω πως η άποψή μου αυτή μπορεί να αποτελέσει αντικείμενο επικρίσεων στις δύο χώρες.

Ο Μέγας Αλέξανδρος ήταν σίγουρα μεγάλος κατακτητής, όμως έσφαξε χιλιάδες ανθρώπους και κατέστρεψε πολλές πόλεις. Δεν διέδωσε τη δημοκρατία και τις πολιτειακές αξίες και κατά την άποψη μου, άφησε πίσω του μία αυτοκρατορία, η οποία ούτε η πλέον θετική υπήρξε ούτε μακράς χρονικής διάρκειας ήταν. »

( δειτε σχετικο βιντεο εδω : http://www.in.gr/video/default.aspx?videoID=57699 ) κρινεται (απο μερους μου) επιτακτικη η δεσμη ενεργειων που πρεπει να λαβει χωρα απο τα μελη του forum . Αλλωστε δεν ειμαστε εδω μονο και μονο να ανταλασουμε αποψεις ή να βριζουμε ο ενας τον αλλο ! Η πατριδα μας χρειαζεται , ακομη περισσοτερο τωρα, που την θεση των γιγαντων πολιτικων μας οπως του Ελευθεριου Βενιζελου , κατελαβαν αναξιοι και ανικανοι κληρονομοι πολιτευτες !

ΣΟΦΟΝ ΤΟ ΣΑΦΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2007, 16:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΦΙΛΗ ΟΑΝΝΗSEA,
-ΔΕ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ!
-ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΕΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΣΥΜΕΤΑΣΧΟΥΝ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ. 2-3 ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ! ΠΡΩΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ!
------------------------ΠΙΟ ΑΠΛΑ! ΠΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ?

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2007, 16:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΦΙΛΗ ΟΑΝΝΗSEA,
-ΔΕ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ!
-ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΕΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΣΥΜΕΤΑΣΧΟΥΝ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ. 2-3 ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ! ΠΡΩΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ!
------------------------ΠΙΟ ΑΠΛΑ! ΠΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ?

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2007, 13:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΦΙΛΤΑΤΕ! ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΕ! ΑΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΗΔΗ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΚΑΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ!! ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΩΣ ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΟΑΚΑ!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2007, 15:14:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΦΙΛΤΑΤΕ! ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΕ! ΑΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΗΔΗ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΚΑΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ!! ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΩΣ ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΟΑΚΑ!
Υπομονηηηηηηηηηηηηηη !

ΣΟΦΟΝ ΤΟ ΣΑΦΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2007, 15:17:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εβδομαδα προτασεων ειπαμε

ΣΟΦΟΝ ΤΟ ΣΑΦΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2007, 17:04:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2007, 16:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nερων
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2007, 02:57:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nερων  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!


Γιατί τόση φανατίλα φίλε μου?
Ο φίλος ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ μάς επισημένει κάτι πού είναι
γνωστό τοίς πάσι.Η ιστορία δέν αλλάζει φίλε.
Ολοι ξέρουν τί ήταν οί Μακεδόνες.
Εσύ φίλε europaios2 δέν διαφέρεις από τόν αντίστοιχο
εθνικιστή σκοπιανό.
Ενας είδα νά έχει τήν καλύτερη ιδέα καί συμφωνώ απόλυτα.
Ελευθερία αγόρι μου,νά σπουδάζουν δωρεάν στήν Ελλάδα,
ελεύθερη διακίνηση,νά τούς παρέχουμε τά πάντα.
Μόνο έτσι θά κερδίσουμε τόν αγώνα καί θά λένε μετά από λίγα χρόνια
είμαστε μακεδόνες,δηλαδή,Ελληνες.
Ο ΦΟΒΟΣ ΣΟΥ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ . ΟΔΗΓΗΣΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΠΡΟΣ
ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ
"λιγοτερο" ΕΛΛΗΝΕΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2007, 09:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ΑΔΙΑΒΑΣΤΕ, σχετικά με την πρόταση σου για την αποστολή του υπομνήματος στα αρμόδια όργανα (Ευρωβουλευτές κλπ), θα ήταν καλό καταρχάς να παρατεθούν κάποιες πληροφορίες σχετικά με την τροποποιημένη έκθεση.
Για παράδειγμα, να δοθεί κάποια επίσημη πηγή για την έκθεση, να μάθουμε ποιοί είναι οι όροι της, το πλαίσιο της κλπ.

Αυτά τα στοιχεία μπορείς φυσικά να μας τα συγκεντρώσεις είτε εσύ αλλά κι όποιος άλλος συμμετέχοντας επιθυμεί να κάνει κάτι τέτοιο.
Οπότε θα μπορούσε το θέμα αυτό να εστιαστεί στα στοιχεία αυτά και στην έκθεση καθεαυτή, ξεφεύγοντας λίγο από το ζήτημα πχ της ονομασίας των Σκοπίων.

Κάτι άλλο που θα πρέπει να έχουμε κατά νου, είναι η τέχνη της διπλωματίας κι ειδικότερα η άσκηση της στα πλαίσια της πολιτικής.
Η οποιαδήποτε πολιτική θέση της Ελλάδος μπορεί να αποτελεί μέρος κάποιου διπλωματικού σχεδίου το οποίο ως απλοί πολίτες δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε.
Αν συμβαίνει πράγματι κάτι τέτοιο, δεν θα ήταν κάπως παρακινδυνευμένο να αναφερθούμε σε μια διπλωματική κίνηση την στιγμή που δεν γνωρίζουμε και τις επόμενες διπλωματικές κινήσεις αλλά και το τυχόν διπλωματικό σχέδιο της Ελλάδας?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2007, 10:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
-ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΓΩ! ΝΕΡΩΝ! ΩΡΑΙΑ ΛΕΩ ΓΙΝΑΜΕ ΠΛΕΟΝ 3 ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ Ο ΚΟΥΚΟΣ!
-ΟΜΩΣ ΜΠΑΙΝΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΦΙΛΕ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΕ ΑΔΙΑΒΑΣΤΕ! ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΥΚΟ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΗ!

-ΑΓΑΠΗΕΤΕ ΝΕΡΩΝΑ! ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕ ΜΕ ΕΙΠΕΣ ΧΟΥΝΤΙΚΟ Η' ΦΑΣΙΣΤΑ! ΤΟ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΝΟΧΛΙΤΙΚΟ!
-----ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΤΩΡΑ!
-ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΤΟ <<ΚΑΛΥΝΗΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ! ΚΑΥΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!>>
ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΥΧΑΙΟ! ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΤΑΙ! ΠΑΡΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΘΕΜΑ! ΟΛΟΙ ΛΕΓΑΝ..... ΛΕΓΑΝ...... ΛΕΓΑΝ ΚΑΝΩΝΤΑΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ! ΜΟΛΙΣ ΕΙΠΕ Ο ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕΣ ΣΤΗ ΔΡΑΣΗ! ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΛΟΙ!!!!!!
-ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ! ΘΑ ΕΒΛΕΠΑΝ ΟΙ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙΝΕ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΚΑΠΙΟΙ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΜΕΝΑΝ ΑΠΡΑΚΤΟΙ? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ!
-ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΨΙΛΟ ΓΑΖΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΗΜΑ ΔΗΜΑΓΩΓΟΙ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΓΙΑ ΧΡΟΟΟΟΟΟΝΙΑ! ΚΑΙ ΧΡΟΟΟΟΟΟΟΝΙΑ! ΘΑ ΤΟΥΣ
ΑΝΕΧΟΝΤΟΥΣΑΝ? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ....κ.λ.π.

-ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΕΧΟΥΝΕ ΕΚΛΕΙΨΕΙ. ΤΟ ΟΤΙ ΜΙΛΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ! ΤΟ ΟΤΙ ΠΑΣ ΚΑΙ ΨΙΦΗΖΕΙΣ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ! ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΕΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΘΕΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΑΠΛΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΕΛΛΗΝΑΣ! ΤΟ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΣ ΟΜΩΣ ΣΤΗ ΔΡΑΣΗ ΑΥΤΟ ΑΠΟΔΙΚΝΕΙΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ!
-ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΙΟΣ ΗΤΑΝ ΕΛΛΗΝΑΣ? Ο ΚΑΡΑΜΑΝ-ΑΛΗΣ ΠΟΥ ΤΗ ΚΟΠΑΝΗΣΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΙΑ? Ο ΠΑΠΑΤΖΗΣ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΗ ΣΟΥΗΔΙΑ? ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΚΕΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΕΣ! Η'...... Ο ΠΑΝΑΓΟΥΛΗΣ? ΠΟΥ ΘΥΣΙΑΣΤΙΚΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ?
Ε? ΤΙ ΛΕΩ ΤΩΡΑ! ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ!
--ΝΕΡΩΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΓΟΝΙΔΙΩΝ!!, Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ!
-ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ!
----- ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΑΔΙΑΦΟΡΕΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ, ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΗΣ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ! ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΛΕΝΕ ΦΑΣΙΣΤΑ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΗΣΤΗ!
----ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΑΥΣΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΩΝ ΠΟΥ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ ΘΥΣΙΑΣΑΝ ΚΑΙ ΘΥΣΙΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ!!
---ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΙΣΩ!!
--Ο ΠΑΠΟΥΣ ΜΟΥ ΠΗΓΕ ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΟΛΕΜΟ! ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΑΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ 16 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΣΤΡΑΤΕΥΣΗΣ!
ΠΗΡΕ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΟΛΕΜΟ! ΠΗΡΕ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟ, ΕΦΤΑΣΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΑΓΓΑΡΙΟ! ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΒΡΟ ΠΕΖΟΣ! ΣΥΝΤΑΧΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΛΑΣΤΗΡΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΕΚΕΙ! ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΑΣ ΠΗΓΕ ΠΑΛΙ ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ! ΩΣ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟΣ! ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΝΤΑΡΤΙΚΟ (ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΜΕΡΟΣ....ΠΟΤΕ ΔΗΛΩΝΕ ΔΕ ΘΑ ΣΗΚΩΝΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΣΚΩΤΩΣΩ ΕΛΛΗΝΑ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ!) ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΥΝΕΛΑΒΑΝ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΥΠΟΔΕΙΞΗ ΠΡΟΔΟΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΡΙΝΟΥΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΟΙΠΟΥΣ ΑΝΤΑΡΤΕΣ! ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΝΤΑΡΑΝ ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΙΧΕ 5 ΚΟΡΙΤΣΙΑ! Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΔΕ ΜΑΡΤΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΕ ΣΤΑ ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΑ! Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΟΡΦΑΝΗ 12 ΜΗΝΩΝ! ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΕΚΑΨΑΝ ΑΦΟΥ ΤΟ ΛΕΗΛΑΤΗΣΑΝ ΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ! ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΩΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΝΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΡΗ ΣΤΟΥΣ ΓΕΙΤΟΝΕΣ!
-Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΤΑΛΙΑ! ΑΝΔΡΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΔΕ ΤΑ ΘΥΜΑΜΕ! ΗΞΕΡΕ ΑΠΤΑΙΣΤΩΣ ΑΛΒΑΝΙΚΑ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΑ ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥΡΚΙΚΑ. Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ? ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ. ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΣΕ ΠΑΙΡΝΟΥΣΕ ΣΤΙΣ ΕΧΘΡΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΜΕ ΡΙΣΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟΣΠΟΥΣΕ ΠΟΛΙΤΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙΕΣ! ΠΡΕΠΕΙ ΝΕΡΩΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΓΑΛΑ ΜΠΑΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ!
-----ΑΣ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΟΪ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ! Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ ΔΕ ΣΥΜΕΤΕΙΧΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΑΣ! ΚΑΙ ΩΣ ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ. ΕΙΧΑΝ 3 ΠΑΙΔΙΑ! ΑΝ ΚΑΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ ΚΑΤΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ 5 ΠΑΙΔΙΑ!
-ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑΖΕΣ ΔΕ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΑΝ! ΚΑΙ ΤΗ ΒΓΑΛΑΝ ΖΩΗ ΚΑΙ ΚΟΤΑ! ΤΑ ΠΙΑΔΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕ ΤΑ ΠΗΡΑΞΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΙ ΔΕ ΠΕΙΝΑΣΑΝ ΚΙΟΛΑΣ!
----------ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΜΠΤΩΣΗ! ΟΧΙ ΝΕΡΩΝΑ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!! ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΓΟΝΙΔΙΩΝ!!! ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΛΙΩΘΕΙ ΑΚΟΜΗ! ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ! ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ!
--Α! ΚΑΙ ΜΗ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ! ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΟΥ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΑΣ? ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΕ ΚΑΙ ΑΒΟΛΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ! ΤΟΣΟ ΤΑΞΙΔΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΖΑΜΠΑ ΣΟΥΔΕΣ! ΝΑ ΜΗ ΡΙΞΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΝΑ Π..... ΤΖΑΜΠΑ? ΕΤΣΙ ΝΕΡΩΝΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!
------ΝΕΡΩΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ ΜΠΑΤΖΙΑΚΙΑ ΜΑΣ ΝΕΡΩΝΑΑΑΑΑΑ!!!!!!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2007, 10:54:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-KAI KATI ΑΛΛΟ! ΟΣΟΙ ΦΟΒΟΥΝΤΕ! ΘΕΛΟΥΝ ΗΣΥΧΙΑ ΚΑΙ ΓΑΛΗΝΗ ΑΝΤΑΛΛΣΟΝΤΑΣΤΗ ΜΕ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ! (ΟΝΟΜΑ-ΙΣΤΟΡΙΑ-ΕΔΑΦΗ). ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΠΟΛΕΜΟ!
-ΟΣΟΙ ΔΕ ΦΟΒΟΥΝΤΕ ΛΕΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟ!
-ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ! Ο ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟΣ-ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ! ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ! ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ ΣΕ ΔΡΑΣΗ!
--ΦΙΛΕ! Dying_Incubus Μ' ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ : <<ΝΑ ΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ>>

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Impious Varmint
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
298 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2007, 12:30:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Impious Varmint  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΥΧΑΙΟ! ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΤΑΙ! ΠΑΡΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΘΕΜΑ! ΟΛΟΙ ΛΕΓΑΝ..... ΛΕΓΑΝ...... ΛΕΓΑΝ ΚΑΝΩΝΤΑΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ! ΜΟΛΙΣ ΕΙΠΕ Ο ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕΣ ΣΤΗ ΔΡΑΣΗ! ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΛΟΙ!!!!!!
-ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ! ΘΑ ΕΒΛΕΠΑΝ ΟΙ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙΝΕ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΚΑΠΙΟΙ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΜΕΝΑΝ ΑΠΡΑΚΤΟΙ? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ!
-ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΨΙΛΟ ΓΑΖΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΗΜΑ ΔΗΜΑΓΩΓΟΙ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΓΙΑ ΧΡΟΟΟΟΟΟΝΙΑ! ΚΑΙ ΧΡΟΟΟΟΟΟΟΝΙΑ! ΘΑ ΤΟΥΣ
ΑΝΕΧΟΝΤΟΥΣΑΝ? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ....κ.λ.π.


Εξαιρετική η τοποθέτηση σου αγαπητέ europaios2,μόνο που εδώ δεν είναι αρχαία Ελλάδα.Εξαιρετικά ενδιαφέρουσα η προτροπή του αγαπητου ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΥ να αναλάβουμε δράση σχετικά με το θέμα των Σκοπίων αλλά σας διαφεύγει μια πολύ μικρή λεπτομέρεια.Δεν ζούμε σε εποχές όπου αποφάσιζε ο λαός και ήταν αυτός που είχε την εξουσία στα χέρια του.

Βάλε μόνο τον εαυτό σου στην θέση ενός στελέχους κάποιου μεγάλου ελληνικού κόμματος της Βουλής.Πόσο ενδιαφέρον και τι αξία θα έδινες σε ένα υπόμνημα διαμαρτυρίας για την διπλωματική στάση της Ελλάδος στο θέμα των Σκοπίων,σταλμένο από ένα forum εσωτερισμού όπως το Esoterica?Πόση σημασία θα του έδινες?Θα έκανες τον κόπο να ανοίξεις τον φάκελο?Η μήπως θα το πετούσες με την μία στο κάλαθο των αχρήστων?Και πίστεψε με,εκεί στα κόμματα έχουν μεγάλους κάδους,ενδεικτικό το πόση σημασία δίνουν στους προβληματισμούς του απλού λαού.

Αν λοιπόν εσείς πιστεύεται ότι το εγχείρημα σας έχει έστω και τις ελάχιστες πιθανότητες να καρποφορήσει,ας βάλετε και εμένα μέσα,ώστε να συμπληρωθεί το τρεις και ο κούκος.Πάντως,με όλο τον σεβασμό στα πρόσωπα και τις απόψεις,δεν θεωρώ πως 5,10,20,100 άτομα ενός forum,που θα υπογράψουν ένα υπόμνημα θα καταφέρουν να ιδρώσουν το αυτί των εθνικών πολιτικών κεφαλών.Εχουν προδιαγεγραμμένη πολιτική που εξυπηρετεί συμφέροντα και πρέπει να βρεθούν ισχυρότερα συμφέροντα για να αλλάξει η στάση τους απέναντι σε ένα θέμα.

Οι περίοδοι των ιδεολογικών επαναστάσεων πέρασαν ανεπιστρεπτί και είναι πλέον πολύ δύσκολο να ανατρέψεις τα πεπραγμένα.Και ακόμα και αν θες να το επιχειρήσεις,θέλει οργάνωση,σοβαρότητα και πάνω απ'όλα ένθερμη δυναμική συμμετοχή όλων των ενδιαφερόμενων.Και στην προκειμένη περίπτωση όλων των Ελλήνων και όχι μόνο των Μακεδόνων.

Impious VarmintΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Impious Varmint
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
298 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2007, 12:58:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Impious Varmint  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο ΠΑΠΟΥΣ ΜΟΥ ΠΗΓΕ ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΟΛΕΜΟ! ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΑΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ 16 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΣΤΡΑΤΕΥΣΗΣ!
ΠΗΡΕ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΟΛΕΜΟ! ΠΗΡΕ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟ, ΕΦΤΑΣΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΑΓΓΑΡΙΟ! ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΒΡΟ ΠΕΖΟΣ! ΣΥΝΤΑΧΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΛΑΣΤΗΡΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΕΚΕΙ! ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΑΣ ΠΗΓΕ ΠΑΛΙ ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ! ΩΣ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟΣ! ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΝΤΑΡΤΙΚΟ (ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΜΕΡΟΣ....ΠΟΤΕ ΔΗΛΩΝΕ ΔΕ ΘΑ ΣΗΚΩΝΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΣΚΩΤΩΣΩ ΕΛΛΗΝΑ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ!) ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΥΝΕΛΑΒΑΝ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΥΠΟΔΕΙΞΗ ΠΡΟΔΟΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΡΙΝΟΥΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΟΙΠΟΥΣ ΑΝΤΑΡΤΕΣ! ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΝΤΑΡΑΝ ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΙΧΕ 5 ΚΟΡΙΤΣΙΑ! Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΔΕ ΜΑΡΤΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΕ ΣΤΑ ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΑ! Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΟΡΦΑΝΗ 12 ΜΗΝΩΝ! ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΕΚΑΨΑΝ ΑΦΟΥ ΤΟ ΛΕΗΛΑΤΗΣΑΝ ΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ! ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΩΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΝΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΡΗ ΣΤΟΥΣ ΓΕΙΤΟΝΕΣ!
-Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΤΑΛΙΑ! ΑΝΔΡΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΔΕ ΤΑ ΘΥΜΑΜΕ! ΗΞΕΡΕ ΑΠΤΑΙΣΤΩΣ ΑΛΒΑΝΙΚΑ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΑ ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥΡΚΙΚΑ. Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ? ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ. ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΣΕ ΠΑΙΡΝΟΥΣΕ ΣΤΙΣ ΕΧΘΡΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΜΕ ΡΙΣΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟΣΠΟΥΣΕ ΠΟΛΙΤΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙΕΣ! ΠΡΕΠΕΙ ΝΕΡΩΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΓΑΛΑ ΜΠΑΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ!
-----ΑΣ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΟΪ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ! Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ ΔΕ ΣΥΜΕΤΕΙΧΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΑΣ! ΚΑΙ ΩΣ ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ. ΕΙΧΑΝ 3 ΠΑΙΔΙΑ! ΑΝ ΚΑΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ ΚΑΤΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ 5 ΠΑΙΔΙΑ!
-ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑΖΕΣ ΔΕ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΑΝ! ΚΑΙ ΤΗ ΒΓΑΛΑΝ ΖΩΗ ΚΑΙ ΚΟΤΑ! ΤΑ ΠΙΑΔΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕ ΤΑ ΠΗΡΑΞΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΙ ΔΕ ΠΕΙΝΑΣΑΝ ΚΙΟΛΑΣ!
----------ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΜΠΤΩΣΗ! ΟΧΙ ΝΕΡΩΝΑ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!! ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΓΟΝΙΔΙΩΝ!!! ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΛΙΩΘΕΙ ΑΚΟΜΗ! ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ! ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ!


Eχω και εγώ αγαπητέ europaios2 έναν παππού,πόντιος από τα γεννοφάσκια του,που ήταν αντάρτης και τον είχαν διώξει στην Ρωσία.Ξέρεις τι μου έλεγε όταν ήμουν μικρός?

Μου έλεγε:
<<Δύσκολα χρόνια.Είμασταν Ελληνες...Μας διώξανε...Και όταν γυρίσαμε μας φώναζαν Ρώσους.Αλλά εμείς είμαστε Ελληνες...>>

Παρεπιπτόντως αγαπητέ europaios2 ο παππούς μου δεν πήρε ποτέ κανένα μετάλλιο ή τιμητικό τίτλο,παρόλο που πέρασε δύσκολους καιρούς,ως αποτέλεσμα του ότι ήταν αριστερός.

Ο παππούς μου αποτελεί ένα μικρό παράδειγμα χιλιάδων Ελλήνων που διώχθηκαν στην Ρωσία και όταν επέστρεψαν τους αποκαλούσαν Ρώσους,οι βραβευμένοι Ελληνάρες.Αυτή είναι λοιπόν η Ελλάδα αγαπητέ...Να είσαι Ελληνας μόνο αν έχεις πάρει μετάλλιο στο πόλεμο.Ομολογουμένως,αξιοθαύμαστα τα καταρθώματα του παππού σου και μπράβο του.

Αλλά αν εσύ θεωρείς τον εαυτό σου Ελληνα επειδή βραβευτηκε ο παππούς σου στον πόλεμο,εγώ προτιμώ να θεωρούμαι Ρώσος...Ετσι για το γαμώτο...

Impious VarmintΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2007, 14:06:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΟΠΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΜΕΤΑΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ! ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΙΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΟ ΑΠΟΔΙΚΝΕΙΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ! Ο ΠΑΠΟΥΣ ΣΟΥ ΑΝΤΑΡΤΗΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΩΝ ΓΕΡΜΑΝΩΝ ΤΩΝ ΦΑΣΙΣΤΩΝ ΤΩΝ ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΠΙΟΝ ΑΚΡΙΒΩΣ?
-ΤΟ ΟΤΙ ΔΟΣΙΛΟΓΟΙ ΚΑΙ ΠΙΟΝΙΑ ΤΩΝ ΓΕΡΜΑΝΩΝ ΤΩΝ ΑΓΓΛΩΝ ΤΩΝ ΡΟΣΩΝ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ! ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ!
-ΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΑΘΛΙΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΔΕΝ ΕΣΚΥΨΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΑΣΑΝΙΣΜΕΝΟ ΛΑΟ ΤΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ! ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΠΙΣΗΣ!
-ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΕΛΛΗΝΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΠΑΠΟΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ!
-ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΠΡΟΣΦΕΡΘΗΚΑ ΓΙΑ ΔΡΑΣΗ ΣΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΑΔΙΑΒΣΤΟΥ!
-ΤΩΡΑ ΑΝ ΨΑΞΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΙΩΞΑΝΕ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΣΟΥ? ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΩ ΠΟΥ ΒΑΛΑΝ ΦΥΛΑΚΗ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΗ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΝΤΑΡΤΙΚΟ! ΚΑΙ ΜΗΝ ΟΜΟΛΟΓΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤΟΥΣ ΛΗΜΕΡΙΑ, ΣΤΟΥΣ ΤΑΓΜΑΤΑΣΦΑΛΙΤΕΣ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑΝ ΦΥΛΑΚΗ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ! ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΧΑΡΗ!
-ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΕΙΣΑΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΜΦΥΛΙΟ! ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΟΡΕΙΕΣ! ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ! ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΝΤΙΟΥΣ!
------ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2007, 18:42:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειδες αγαπητε europaios2 , υπομονη χρειαζεται

===================================================

quote:
Φίλε ΑΔΙΑΒΑΣΤΕ, σχετικά με την πρόταση σου για την αποστολή του υπομνήματος στα αρμόδια όργανα (Ευρωβουλευτές κλπ), θα ήταν καλό καταρχάς να παρατεθούν κάποιες πληροφορίες σχετικά με την τροποποιημένη έκθεση. Για παράδειγμα, να δοθεί κάποια επίσημη πηγή για την έκθεση, να μάθουμε ποιοί είναι οι όροι της, το πλαίσιο της κλπ.

Πραγματι . Να λοιπον μια καλη αρχη απο
εδω

ΣΟΦΟΝ ΤΟ ΣΑΦΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2007, 20:43:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κάτι άλλο που θα πρέπει να έχουμε κατά νου, είναι η τέχνη της διπλωματίας κι ειδικότερα η άσκηση της στα πλαίσια της πολιτικής.
Η οποιαδήποτε πολιτική θέση της Ελλάδος μπορεί να αποτελεί μέρος κάποιου διπλωματικού σχεδίου το οποίο ως απλοί πολίτες δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε.
Αν συμβαίνει πράγματι κάτι τέτοιο, δεν θα ήταν κάπως παρακινδυνευμένο να αναφερθούμε σε μια διπλωματική κίνηση την στιγμή που δεν γνωρίζουμε και τις επόμενες διπλωματικές κινήσεις αλλά και το τυχόν διπλωματικό σχέδιο της Ελλάδας?

Θα μπορουσε να συμβαινει και αυτο , αλλα στην προκειμενη περιπτωση εχω αμφιβολιες και επιφυλαξεις .
Περασαν κοντα 15 χρονια , ειμαστε οι μεγαλυτεροι "θεσμικοι" επενδυτες των Σκοπιων ... εκλεισαν εταιρειες στην Ελλαδα ( περιπου 200 !) και ανοιξαν στα Σκοπια (πριμοδοτουμενες ,αν δεν με απατα η μνημη μου) βγαζοντας χιλιαδες Ελληνες στην ανεργεια , και αντι ολα αυτα να καμψουν την αδιαλαξια των γειτονων μας την διατρανωνουν ,την ατσαλωνουν .

Τουτο τους οδηγει θρασυτατα στο μετονομασουν το ενα αεροδρομιο τους σε "Μεγας Αλεξανδρος" και το αλλο "Αγιος Παυλος" , να θελουν να κατασκευασουν εφιππο ανδριαντα του Μ.Αλεξανδρου, στον πεζοδρομο «Μακεδονια» της πολης των Σκοπιων και του Φιλιππου στο μοναστηρι, στον πεζοδρομο «Νεα Πελλα»

Γιατι ; Διοτι "Να τιμήσουμε τον Βασιλιά μας Αλέξανδρο τον Μακεδόνα και να τιμωρήσουμε τους Έλληνες, που παραποιούν τόσο φριχτά την ιστορία και τολμούν να τον παρουσιάζουν ως Έλληνα ".

Οχι φιλε μου . Δεν προκειται για διπλωματια , απλα για .... ανικανοτητα .

==============================================

Για οσους ενδιαφερονται υπαρχει μια φορμα : Υποβολή ερώτησης στη Μονάδα Αλληλογραφίας με τον πολίτη ,απ΄οπου ρωτας την Ευρωπαικη Ενωση οτιδηποτε σε ενδιαφερει και παιρνεις την απαντηση σου σε ευλογο χρονο .

ΣΟΦΟΝ ΤΟ ΣΑΦΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nερων
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2007, 01:22:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nερων  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΜΠΤΩΣΗ! ΟΧΙ ΝΕΡΩΝΑ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!! ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΓΟΝΙΔΙΩΝ!!! ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΛΙΩΘΕΙ ΑΚΟΜΗ! ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ! ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ!


Καί όμως φίλε μου,έχουν αλλοιωθεί.Δέν είμαστε σέ πόλεμο ρέ φίλε.
'Εμείς' οί ρωμαίοι σάς 'σκλαβώσαμε' μέ τήν δύναμη τών όπλων αλλά
'εσείς' οί Ελληνες μάς κάνατε νά κατανοήσουμε τί εστί άνθρωπος,τί εστί τέχνη,τί εστί επιστήμη,τί εστί δικαιοσύνη,τί εστί.....καί έτσι δέν υπήρχε διαφορά ανάμεσα σέ Ρώμη καί Ελλαδα.Η Ρώμη έγινε Ελλαδα
Από τήν στιγμή πού κυριάρχισε ο Ιουδαιοχριστιανισμός φίλε μου δέν βλέπω τά γονίδια σου νά μοιάζουν Ελληνικά,όσο καί νά τό βροντοφωνάζεις.
Η Ελλάδα έχει πεθάνει από τό 400 μ.χ δέν τό έχεις αντιληφθεί αυτό.
Δείξε μου σήμερα κάτι Ελληνικό,κάτι Ρωμαικό,νά....σάν τό δίκαιο πχ
πού εμείς,απλώς τό κωδικοποιήσαμε.
Τά πάντα είναι Ιουδαιοχριστιανικά.Τά πάντα είναι χρήμα.
ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΣ ΓΥΡΩ ΣΟΥ....
ΝΕΚΡΟΠΟΛΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.....ΝΕΚΡΟΠΟΛΙΣ.
ΑΥΤΗ ΕΦΑΓΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ....ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΟΛΑΤΡΗ ΝΕΡΩΝΑ.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Impious Varmint
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
298 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2007, 15:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Impious Varmint  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Νέρωνα έχει μεγάλη σημασία σε ποια Ελλάδα αναφέρεσε.Εχεις δίκιο πως το αρχαιοελληνικό πρότυπο έχει σβήσει εδώ και αιώνες,με την δημιουργία του Βυζαντίου και την επικράτηση του Χριστιανισμού.Παρόλ'αυτά,θεωρώ πως οι πληθυσμοί που κατοικούσαν στον Ελλαδικό χώρο τόσο κατά το Βυζάντιο όσο και κατά την Τουρκοκρατία μέχρι την σύσταση του νεότερου Ελληνικού Εθνός,παρέμειναν Ελληνες.Με διαφορετικά χαρακτηριστικά σε σχέση με τους αρχαίους,βέβαια,αλλά δεν έπαψαν να είναι Ελληνες.

Impious VarmintΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nερων
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2007, 03:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nερων  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ Νέρωνα έχει μεγάλη σημασία σε ποια Ελλάδα αναφέρεσε.Εχεις δίκιο πως το αρχαιοελληνικό πρότυπο έχει σβήσει εδώ και αιώνες,με την δημιουργία του Βυζαντίου και την επικράτηση του Χριστιανισμού.Παρόλ'αυτά,θεωρώ πως οι πληθυσμοί που κατοικούσαν στον Ελλαδικό χώρο τόσο κατά το Βυζάντιο όσο και κατά την Τουρκοκρατία μέχρι την σύσταση του νεότερου Ελληνικού Εθνός,παρέμειναν Ελληνες.Με διαφορετικά χαρακτηριστικά σε σχέση με τους αρχαίους,βέβαια,αλλά δεν έπαψαν να είναι Ελληνες.

Impious Varmint



Αυτό εννοώ φίλε Impious Varmint.
ΚΑΙ ΤΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΟΝΟΜΑ ΠΕΠΟΙΗΚΕΝ ΜΗΚΕΤΙ ΤΟΥ ΓΕΝΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΔΙΑΝΟΙΑΣ ΔΟΚΕΙΝ ΕΙΝΑΙ, ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΛΕΙΣΘΑΙ ΤΟΥΣ ΤΗΣ ΠΑΙΔΕΥΣΕΩΣ ΤΗΣ ΗΜΕΤΕΡΑΣ Η ΤΟΥΣ ΤΗΣ ΚΟΙΝΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΜΕΤΕΧΟΝΤΑΣ.
Γιά νά μήν παραξηγηθώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2007, 10:10:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------

Αγαπητέ Νέρωνα έχει μεγάλη σημασία σε ποια Ελλάδα αναφέρεσε.Εχεις δίκιο πως το αρχαιοελληνικό πρότυπο έχει σβήσει εδώ και αιώνες,με την δημιουργία του Βυζαντίου και την επικράτηση του Χριστιανισμού.Παρόλ'αυτά,θεωρώ πως οι πληθυσμοί που κατοικούσαν στον Ελλαδικό χώρο τόσο κατά το Βυζάντιο όσο και κατά την Τουρκοκρατία μέχρι την σύσταση του νεότερου Ελληνικού Εθνός,παρέμειναν Ελληνες.Με διαφορετικά χαρακτηριστικά σε σχέση με τους αρχαίους,βέβαια,αλλά δεν έπαψαν να είναι Ελληνες.

Impious Varmint

--------------------------------------------------------------------------------


Αυτό εννοώ φίλε Impious Varmint.
ΚΑΙ ΤΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΟΝΟΜΑ ΠΕΠΟΙΗΚΕΝ ΜΗΚΕΤΙ ΤΟΥ ΓΕΝΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΔΙΑΝΟΙΑΣ ΔΟΚΕΙΝ ΕΙΝΑΙ, ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΛΕΙΣΘΑΙ ΤΟΥΣ ΤΗΣ ΠΑΙΔΕΥΣΕΩΣ ΤΗΣ ΗΜΕΤΕΡΑΣ Η ΤΟΥΣ ΤΗΣ ΚΟΙΝΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΜΕΤΕΧΟΝΤΑΣ.
Γιά νά μήν παραξηγηθώ.


Να που παρεξηγηθηκες , κανοντας το ιδιο λαθος που κανουν πολλοι. Λεγοντας την φραση αυτη αφηνετε να εννοηθει οτι Ελληνες ησαν οχι αυτοι που ησαν Ελληνες στην καταγωγη, αλλα αυτοι που ειχαν… Ελληνικη παιδεια! Δεν ειναι ομως ετσι . Ο λογος του Ισοκρατη ειχε αλλη εννοια .


Δηλαδη :"Τοσούτον δι' απολέλοιπεν η πόλις ημών περί το φρονείν και λέγειν τους άλλους ανθρώπους, ώσθ' οι ταύτης μαθηταί των άλλων διδάσκαλοι γεγόνασιν, και το των Ελλήνων όνομα πεποίηκεν μηκέτι του γένους, αλλά της διανοίας δοκείν είναι, και μάλλον Έλληνας καλείσθαι τους της παιδεύσεως της ημετέρας ή τους της κοινής φύσεως μετέχοντας".

που σημαινει :

["Η πόλις μας έχει τόσον πολύ υπερβάλει όλους τους άλλους εις την φιλοσοφίαν και τον έντεχνον λόγον, ώστε οι δικοί της μαθηταί έχουν γίνει διδάσκαλοι των άλλων και έχει κάμει, ώστε το όνομα των Ελλήνων να μη θεωρείται πλέον ως δηλωτικόν του έθνους, αλλ' ως δηλωτικόν της μορφώσεως, και Έλληνες να ονομάζονται όχι τόσον όσοι ανήκουν εις το έθνος το Ελληνικόν, αλλ' όσοι έχουν τύχει της ιδικής μας παιδείας".

/b]

Ειναι σαφες λοιπον οτι ο συλλογισμος του Ισοκρατους, δεν έχει καμμια σχεση με την σημερινη του χρηση και απευθυνεται [b]αποκλειστικα στους Ελληνες, που τους "περιοριζει" εις τους εχοντας ΑΤΤΙΚΗΝ Μόρφωση.


ΣΟΦΟΝ ΤΟ ΣΑΦΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2007, 13:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ΑΔΙΑΒΑΣΤΕ, διάβασα όσο πιο προσεκτικά μπορούσα τα όσα αναφέρει το link του μηνύματος που παρέθεσες στις 12/10/2007, 18:42:07.

Αυτά που κατάλαβα είναι - μεταξύ άλλων:

  • Να χρησιμοποιείται το συνταγματικό όνομα των Σκοπίων (F.Y.R.O.M.) κι όχι διάφοροι επιθετικοί χαρακτηρισμοί όπως "Μακεδονικό διαβατήριο, Μακεδονική Κυβέρνηση" κλπ, οι οποίοι απαλείφθηκαν.
  • Τονίζεται ότι για τις διαδικασίες ένταξης των Σκοπίων στην Ε.Ε. δεν αποτελεί εμπόδιο το πρόβλημα του ονόματος κι όχι το όνομα καθεαυτό. Το αναφέρω γιατί είναι διαφορετικό το ένα από το άλλο.
  • "Επιβραβεύεται το γεγονός ότι η F.Y.R.O.M. έχει κάνει μεταρρυθμίσεις στο Σύνταγμα της προκειμένου να μην υπάρχουν εδαφικές διεικδικήσεις κατά γειτονικών της κρατών και τονίζεται η ανάγκη να βρεθούν λύσεις αμοιβαίες αποδεκτές μεταξύ αυτής και γειτονικών της χωρών.
  • Εκφράζεται η λύπη της Ε.Ε. για την ονομασία του αεροδρομίου σε "Μέγας Αλέξανδρος" καθώς και για το ότι δεν έχει επιτευχθεί κάποια συμφωνία με την Ελλάδα για το όνομα, κάτι που οι δύο πλευρές καλούνται να κάνουν σύντομα.

Δεν ξέρω αν είναι δυνατόν να βρούμε αυτούσια την τροποποιημένη έκθεση, αν μπορούσαμε θα ήταν πολύ καλό και χρήσιμο.

Επίσης, διάβασα την ανακοίνωση της κυρίας Μπακογιάννη ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μπει η F.Y.R.O.M. στο ΝΑΤΟ με το όνομα "Δημοκρατία της Μακεδονίας".

Με βάση τα όσα διάβασα λοιπόν, τα Σκόπια δε μπορούν να αποκαλούνται "Μακεδονία" αλλά Π.Γ.Δ.Μ.
Αν κάνω κάποιο λάθος από τα παραπάνω, ας με διορθώσει κάποιος.

Φίλε europaios2, προσωπικά δεν θα έλεγα "άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε" σε καμία περίπτωση.
Για να μπορείς όμως να αρθρώσεις έναν ορθό αντίλογο που δυνητικά να είναι σε θέση να προκαλέσει κάποια αποτελέσματα, θα πρέπει να γνωρίζεις επαρκώς το περιεχόμενο του λόγου που σε κάνει να αντιδράς...

Υ.Γ. Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με μικρά γράμματα κι όχι με κεφαλαία, αν μπορείς.
Τα κεφαλαία - σε μεγάλα κείμενα ειδικά - βγάζουν μάτι.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2007, 20:20:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-η διπλωματια εχει αποτυχει γιατι ειναι ανηπαρκτη! ισωσ και επειδη πολυ νωρισ τη θυμηθηκαν!
-τισ τεκμηριωσεισ για να εξηγησω στουσ κοπριτεσ τουσ βουλευτεσ τα αυτονοητα...τισ βαριεμαι! εχω γενικα βαρεθει να προσπαθω να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντασ!
-απο, ναι μεν μικρη, αλλα πολυ σημαντικη συνδικαλιστικη εμπειρια λογω θεσεως αυτο που καταλαβα και που επιβεβαιωθηκε και στην πραξη, ειναι οτι το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται κιο παππασ του Μητσακου!
-με τα λογια ποτε δεν πετυχα κατι, με τα εργα ομωσ και ακομη και με ανορθοδοξουσ τροπουσ πετυχα πολλα!
ΑΝΟΡΘΟΔΟΞΟΙ ΤΡΟΠΟΙ Dying_Ιncubus!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2007, 07:58:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
-με τα λογια ποτε δεν πετυχα κατι, με τα εργα ομωσ και ακομη και με ανορθοδοξουσ τροπουσ πετυχα πολλα!
ΑΝΟΡΘΟΔΟΞΟΙ ΤΡΟΠΟΙ Dying_Ιncubus!

Αγαπητέ europaios2, δεν είπα ότι θα ήταν καλό να μείνουμε στα λόγια και να μην περάσουμε σε πράξεις.
Επαναλαμβάνω πως για να είναι αποτελεσματικά τα έργα μας, θα πρέπει να γνωρίζουμε επακριβώς όλες τις παραμέτρους αυτού του αντικειμένου στο οποίο θέλουμε να ασκήσουμε έργο...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy