ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ας λογαριασουμε Τωρα για το Μετα... γιατι Μετα δεν θα λογαριαζουμε για το Τωρα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 12:12:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή σου μέρα, φιλε μου καλέ noema και μην σε πειράζει, που αλωθήκαμε...Ήταν για να γίνει..Πρέπει να πέσεις για να σηκωθείς...
Φταιμε κι εμείς,όμως,πέρα απο τους ηγέτες προδότες μας, δεν είμαστε αμέτοχοι...
Τοσα εκατομμύρια Έλληνες ψηφίζουν τους ίδιους μακάκες,κάθε 4ετία,παραπονιούνται βέβαια,αλλά καμία δύναμη εξουσίας του κυρίαρχου λαού...Όσο και να μας κλέβουν, όσο κι αν μας μειώνουν, όσο κι αν μας κάνουν σκλάβους τους, για να δουλεύουμε, μόνο για να ζούμε ικανοί για δουλεια, σαν ζώα..Όχι σαν άνθρωποι...
Όλσ έχουν τον χρόνο τους και το πιστευω ακράδαντα, πολύ καιρό τώρα..Κράτησε αυτο που έχεις,για να μην λάβει άλλος τον στέφανο σου..Κράτα γερά, με ....τσαμπουκά,συμπληρώνω εγώ,γιατι όταν όλα τελειώσουν, κάποιοι θα ντροπιαστούν και κάποιοι θα τιμηθουν για τη στάση που κρατήσαν και διαλέξαν..
Ας μην γίνουμε ξεφτιλα τότε....
Κι ότι κάνουμε, για άλλους καλό είναι,αδέρφια μας είναι όλοι οι άνθρωποι...
Μην αφήνεις την πίκρα ή την απογοήτευση, να σε καταβάλλουν...
Ο καιρός είναι για πρίγκηπες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2010, 14:11:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- χθες δεν νοιαζομουνα εγω για Μας ,
- σημερα δεν νοιαζεσαι εσυ για μενα και για ΄κεινον , και αυριο δεν θα νοιαζεται για κανενανε κανεις ...
- το να νοιαζομαστε για Μας οι ανθρωποι και για τα κοινα μεταξυ μας , ειναι υποχρεωση Ολων των ανθρωπων κοινη ...

- και οι πριγκηπες δεν θα ειναι για πολυ ακομη Αφηρημενοι ...!
- τα Παραμυθια δεν τους χωρανε ...!
- απο Τωρα και Μετα δεν θα εχουμε καιρο να μιλαμε για τα Πριν ...
- και μαλλον δεν θα ξερουμε και Για Τι να μιλαμε ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2010, 22:45:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε μου noema,ζούμε προσωπικές φυλακές, αυτό προσπαθώ να σου πω, εδώ και καιρό,ζούμε το κρισσάρισμα του εαυτού μας,τον αυτοέλεγχο, λόγω καταστάσεων κι όχι απο επιλογή μας...Αυτοκρινόμαστε, να το ξέρεις,μέςχρι να καθαρίσουμε να βγούμε στο κόσμο....
Γι αυτό σου λέω..Υπομονή, όλα ξεκαθαρίζουν...Κράτα γερά και ο καιρός, που ο άνθρωπος θα κούσει, έρχεται..Τώρα,ακόμη με τόσα που ακούει,δεν διαλέγει,το σκέφτεται...Αλλά,θα ρθει κι η ώρα, που θα αναγκαστει να διαλέξει...΄Ηδη,σφίγγει αρκετά το ζωνάρι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2010, 11:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- η αποδιοργανωση των κοινωνιων και το επερχομενο χαος με οτι συνεπαγεται , ειναι Αμμεσως μπροστα μας ...!
- οσοι ειναι συνειδητοποιημενοι και κατασταλαγμενοι και αποφασισμενοι , για να αντισταθουν στον Επερχομενο Παραλογισμο και στην Ασυμφορη Αναρχια , εχουν ''την Ευκαιρια'' , να ορθωσουνε το κοινωνικο τους παραστημα ...
- οσοι δεν ειναι Ετοιμοι , εχουν τουλαχιστον λιγο χρονο για να Αναλογιστουνε ...
- η Κριση και η Δοκιμασια ειναι για Ολους ... και ειναι Αναποφευκτη !!!
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2010, 11:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γι αυτό φίλε μου noema,αφού ξέρουμε πως έχουν τα πράγματα,καταλαβαίνεις, ότι δεν έχει σημασία, ποσο θα αγχωθείς, ή στενοχωρεθείς..Αυτο που ειναι να γινει γινεται..Δεν μπορείς να το σταματήσεις..Κράτα δυνάμεις..Έρχονται και χειρότερα...
Το χάος που λές, κατοικεί μέσα μας,για αυτό και το βλέπουμε γύρω μας....Αλλά,θα ξεκαθαρίσει, που θα παει...
Τοτε θα δεις, τι ειναι το χάος που λές..Απλές επιθυμίες ανθρώπων...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 20:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- δεν εχω κατα νου να πολιτικοποιησω τις κοινωνικες καταιγιδες που ειναι συχνες και ολο και πιο σφοδρες τελευταια ...
- ελα ομως που με προκαλεις για να ''γυρισω''την γλωσσα ...
- ενταξει λοιπον ...

- τα οπως οπως και απο οπου και απο οποιον να 'ναι ΔΑΝΕΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΖΗΤΑΜΕ , και αλιμονο , ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ ...
- η πλαστιγγα γερνει σε βαρος των κοινωνιων και παλι ...
- και οι κοινωνιες ,
- ειναι πολυ αδυναμες και αλαφριες και σκορπισμενες για αλλη μια φορα .
- αυτο πρεπει να αλλαχθει το συντομοτερο δυνατον απο τις ιδιες τις κοινωνιες ...
- γιατι , το νοημα της υπαρξης των κοινωνιων , χανεται μαζι με τις κοινωνιες ...!
- εγω ειμαι και θα 'μαι υπερ της κοινης της νοησης για τα κοινα των κοινωνιων ...
- εγω μιλαω για την αναγκη της Κοινονοησης και της Ισοκρισιας μεταξυ των ανθρωπων απο νωρις ...
- εγω εργαζομαι για την αποκατασταση της νοοτροπιας και της λογικης των κοινωνιων των ανθρωπων ...
- εγω ειμαι μελος της κοινωνιας των ανθρωπων ...
- εγω δεν ειμαι ουτε νεοανθρωπος ουτε παλιανθρωπος ...
- εγω λεω πως ειναι η ωρα να νοιαζομαστε ο ενας τον αλλον , κι' ας μην αγαπαμε ο ενας τον αλλον ακομη ...
- και λεω και πως οσο κι' αν ειναι αναποδο , Καλη ειναι η ωρα Αυτη ...
- ας μην περιμενουμε την συγχυση και την αναρχια ...
- ας μην γινουμε ΤΟΣΟ ΑΝΟΗΤΟΙ ...
- Ας ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΤΟΝ ΝΟΥ ΜΑς ... ... ...
- Ας συννενοηθουμε για μας και για οσα εχουμε μπροστα μας ...
- Ας μην κοιταμε τα λαθη που καναμε , αλλα ας κοιταμε τα σωστα που δεν καναμε ακομη ...
-


Edited by - noema on 25/02/2010 20:17:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 20:49:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω απολυτα, σε όλα όσα λές,φίλε μου noema,αλλά,αυτή τη στιγμή και εκατομμύρια προηγούμενες,ο κόσμος,θέλει να ακούει ακόμηαυτούς που τον προδίδουν..Όταν αρχίζουν και ψάχνουν, θα το καταλάβεις....
Θα συζητάνε,....Ακόμη δεν το πιστεύουν, το χουνέρι που φάγανε...
Αγώνας, χωρίς κέρδος,σκλαβιά,αντί για πλούτη....
Έχουν αρχίσει να λογαριάζουν,αλλά,δεν το πιστευουν ακόμη, σου λέω...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2010, 18:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- θα μπορουσαμε λες,να συμφωνησουμε και να αποδεχθουμε σαν κοινωνια και σαν λαος,ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ολοι μας ,ΕΝΙΑΙΟ ΜΗΝΙΑΙΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΚΟ ΜΙΣΘΟ ?
- θα μπορουσαμε να αποφασισουμε και να απαιτησουμε απο τις Τραπεζες,να στηριξουνε τις μικρες και μεσαιες επιχειρησεις ?
- να χαμηλωσουνε και να παγωσουν τα επιτοκια των ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΩΝ για ενα εξαμηνο ?
- να μειωθουν τα ασφαλιστρα ?
- να περικοψουμε χοντρα ή να ελαττωσουμε στο ημισυ τις δαπανες για εξοπλισμους ?
- να ορισουμε την συνταξη στα εξηντα πεντε ?
- να αξιοποιηθουν τα αναξιοποιητα ?
- να μειωσουμε τις ΠΕΡΙΤΤΕΣ εισαγωγες ?
- να καλεσουμε την ΕΚΚΛΗΣΙΑ μας να συμμετεχει ?
- θα μπορουσαμε σαν κοινωνια συνειδητοποιημενων πολιτων , να αποφασιζουμε για την Κοινη μας πραγματικοτητα και το Κοινο οφελος και συμφερον ?
- θα μπορουσαμε να δειξουμε στους Κυβερνωντες , ΠΩΣ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ?
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2010, 19:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- θα μπορουσαμε να απαιτησουμε ΝΑ ΖΗΤΑΝΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ , πριν να αποφασιζουν ΓΙΑ ΜΑΣ ... ?
- ΜΠΟΡΟΥΜΕ !
- ενας και ενας και ενας ακομη Μαζι , ναι , ΤΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ !
- ουτως ή αλλως , υπνο δεν εχουμε εξ αιτιας τους ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2010, 20:52:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμείς δεχτήκαμε να έχουμε ηγέτες, όχι συμβουλια,αγαπητέ μου noema...Εμείς διαλέξαμε θεσμούς που μας κανουν υποτελείς,όχι άλλοι...Αλλά, ειδωλολατρεία,κυριολεκτικά,έχουμε λατρέψει άτομα,στους θεσμούς θα κολλούσαμε;..
Φίλε μου,κάποτε θα γίνει,οπως λές, αλλά,μέχρι τότε, θα ζήσουμε ακόμη πιο ακραια φαινόμενα αυταρχισμου,γιατί δεν καταλαβάινουμε...Σε λίγο, θα υπάρχουν διώξεις..Οποιος διαφωνεί, θα τον τρώει το μαύρο φίδι...
Τώρα αρχίζει ο αγώνας για τον καθένα..Και δεν ξέρεις τι κουβαλάει ο καθεις μέσα του....
Θα δεις εκπλήξεις,θετικές κι αρνητικές..Τώρα θα διαλέξουμε, τον άνθρωπο ή το ζώο που μας κυβερνάει μέσα μας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2010, 13:07:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- ας συνερχομαστε ως ανθρωποι , που θε'ουνε να μην λειπει απο τους ανθρωπους , Ο ΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΙ' ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ...

- http://www.noisa.gr/musicdb/sikomesogeiagh.mp3

-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2010, 13:39:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- το θεμα ειναι , πως δεν μπορουμε να κανουμε πλεον ΤΙΠΟΤΕ σαν Κοινωνια Μια , γιατι μ'αυτα και με 'κεινα και με τα αλλα , καταφεραμε να μην αποτελουμε Μια Κοινωνια , με κοινα χαρακτηριστικα και κοινα ιδεωδη και οραματα ...
- δεν ειμαστε Κοινωνια με κοινη αντιληψη για τις κοινες αναγκες της ...
- δεν ειμαστε Κοινωνια ομονοουσα τα υπερ και τα κατα Αυτης ...
- εχουμε χασει την συναισθηση και το νοημα της Κοινωνιας των ανθρωπων ..
- η εννοια Κοινωνια ανθρωπων , θα πρεπει να νεοδομηθει , πανω στα θεμελια της Κοινονοησης και της Ισοκρισιας ...
- και για να γινεται Αυτο ...
- θα πρεπει να αποκαταστησουμε και την Νοοτροπια μας και την Λογικη μας ...
- θα πρεπει να παψουμε να λεμε πολλα οι περισσοτεροι , και να νοιαζομαστε λιγο λιγακι ολοι ...
- θα πρεπει να μαθουμε να μοιραζομαστε και να σηκωνουμε , Αυτα που θα καταλαβαινουμε για Μας ...
- θα πρεπει να αρχισουμε εν γνωση των παιδιων μας , Αυτα που τα παιδια μας θα συνεχισουνε ...
- θα πρεπει να αποφασισουμε για Μας και για την συνεχεια Μας ...
- ας μην καθυστερουμε ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2010, 11:57:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μας .....αποδειξανε σκάρτους, σαν κοινωνία φιλε μου noema,δεν ειμαστε....Αλλα, και τέτοιους καιρούς απομόνωσης, του ατόμου, ψήνεται καλύτερα, ο άνθρωπος, με τις δυσκολίες....
Μαθαίνει να εκτιμά και όταν ερθει η ώρα, θα ξαναγίνει άνθρωπος....Έτσι είναι η φύση του, κάτι γεννιέται και
πεθαίνει για να ρθει το άλλο....
Μια καλύτερη κοινωνία απο αυτη που έχουμε....
Και θα ρθεί,γιατί,είναι η μοίρα του ανθρώπου να ευτυχίσει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2010, 21:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- εισαι αισιοδοξος ανθρωπος , και η αισιοδοξια ειναι απο τα συνεπαγομενα των άγαθων και ηρεμων και απλων ανθρωπων ...
- ανθρωπων , που οι συγκυριες δεν διαβαλουν την ηθικη τους , ναι ...
- ανθρωπων διορατικων αλλα και παραδειγματικα ψυχραιμων ...
- ξερω τι λεω ...
- δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο , να διακρινεις ΤΟ ΣΠΑΝΙΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ , στις γεματες αλοφροσυνη και περιττοτητα κοινωνιες μας απανταχου , σημερα ...

- καλησπερα φιλε μου ,
- οσο θα μου το επιτρεπει η υγειά μου [που με δυσκολευει τελευταια], την καλησπερα μου θα στην λεω ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2010, 11:17:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νάσαι καλά, παντα φίλε noema,ζούμε την πιο δύσκολη και άσχημη, εποχή, απο πλευράς ανθρωπιάς και πρέπει να αντέχουμε...Δεν θα πεθάνουμε ποτέ,κ@@@αλα νεκροθάφτη, κράτα γερά!!!....
Θα ζήσει ο άνθρωπος και ωραία..
Έστω, μετά απο μια μεγάλη καταστροφή, φτώχια,αλλά, δεν μπορεί, καποτε θα καταλάβουμε,δεν μπορεί να είμαστε συνέχεια γύρω απο
το ωραίο και ποτέ ακριβώς σε αυτό....
Θα το φτάσει, θα δεις....Θα το δεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2010, 13:57:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- ναι παλικαρι, και θα δουμε και βλεπουμε ...
- βλεπουμε πως δεν μας πρεπει, να επιβαρυνουμε το ήδη βεβαρυμενο Τωρα της Κοινωνιας των ανθρωπων, της κοινωνιας μας που βρισκεται σε αμηχανια και συγχυση και αταξια, με Κηρυγματα Απαισιοδοξιας...
- δεν ειμαστε και δεν θα ειμαστε απο 'κεινους , που φιμωνουν ή και προπαγανδιζουν , τις αναγκες των απλων ανθρωπων , της απλης εννοιας της Κοινωνιας , στους καιρους της δοκιμασιας της ...
- καποιοι . ''εφ'ορου ζωης τους'' , θα πρεπει να νοιαζονται Υπερ τοις Αλλοις , και οχι μονον για τον Εαυτο τους ...
- Καποιοι Οσοι Οποιοι ,
- Καποιοι Οσοι και Οποιοι απο τους ανθρωπους , που οι ανθρωποι θα πουνε γι' Αυτους και εξ αιτιας τους ,... ΠΩΣ Η ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΚΡΑΤΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ , ΑΜΑ ΚΑΙ ΟΤΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΘΑ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ , ΟΠΩΣ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ...

- ''μεταξυ μας η εκτιμηση μας για μας συνανθρωπε ...
- ''μεταξυ μας και η εκτιμηση μας για τον κοσμο μας ...
- ''μεταξυ μας , και η εκτιμηση του κοσμου μας για μας ...

- εμεις ας λειψουμε ...
- οι νοιασμοι μας για τον κοσμο μας και τα λογαριασματα μας , ας μην λειπουν απο τον κοσμο μας ...
- και αγαντα στην καλημερα μας , και καλημερα και αγαντα φιλε ...
-

Edited by - noema on 24/05/2010 14:11:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2010, 14:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- ας βλεπουμε , Τι μπορουμε και Τι ειναι δικαιο και Τι μας αξιζει να θελουμε οι ανθρωποι ...

Edited by - noema on 24/05/2010 14:08:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 17:43:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο πολύς πλούτος, μας χάλασε, φιλε μου....
Μάθαμε στα πολλά και ξεφτελίζουμε τα λίγα μας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 21:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- σε μια αλλη αγορα συζητησεων , δυο συζητανε για την Δικαιοσυνη ...
- ο ενας λεει , ''ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ;
- και ο αλλος του λεει ,
- ''Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΙΣΟΚΡΙΣΙΑ ''
- ''ΧΩΡΙΣ ΙΣΟΚΡΙΣΙΑ , ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΟΥΤΕ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ , ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΤΗΣ΄'' ...
- ...................................... ;
- ............... !
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 23:00:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλαράκι, ήρθε η εποχή, ο καθένας να δειξει...που ράβεται...
Να δείξουμε τι κουρέλια κουβαλάμε πάνω μας και μέσα μας....
Κι όποιος αντέξει..Μέσα του, εννοώ, γιατί απέξω δεν κινδυνεύει,
δικαιολογία ψάχνει για να πουληθεί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 22:06:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- για ταυτοχρονη Υπερπληροφορηση και Παραπληροφορηση λενε τα παλικαρια , και λενε καλα ...
- ειναι ομως και οι Τροφοδοτουντες ...
- και ειναι βεβαιως και οι Ακολουθουντες ., παρ' αυτα ...
- οι απο τα ΜΕΓΑΛΑ ΜΟΙΡΟΠΛΑΣΙΜΑΤΑ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΙ των ΜΜΕ ... οι διαφοροεαυτοδικαιολογουμενοι , για οτι απο Μεσα Τους αρχισε να τους τρωει ...
- δεν λεω γι'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ , Ναι ρε συ εαυτουλη μου , Ναι σ' αυτο , και Οχι Οχι στο αλλο ...

- ξερω πως θα μου πεις πως ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΕ φιλε μου ...
- Μετα αμμεσως ειναι η Συγχυση και η Αταξια και το Αναρχο ...
- το ξερω ...
- το ξερω , γιατι ξερω πως αγωνιζεσαι για την Ουσια , απο πολυ καιρο .

- ''μεταξυ μας η εκτιμηση μας για μας μεσα στον κοσμο μας ...
- ''μεταξυ μας και η εκτιμηση μας για τον κοσμο μας ...
- ''μεταξυ μας και η εκτιμηση του κοσμου μας για μας ...
- ''μπροστα στην γενια μας ειμαστε που μας ακολουθει ή μας κρινει ...
- ''ας μην παραμυθιαζομαστε , καλα το λες ...
- ''ας κανουμε σαν εντιμοι και μακρυα απ' αναβολες ...

- την καλησπερα μου για το κουραγιο σου ...
-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 22:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι να γίνει οτι γίνεται φιλαράκι, δνε αλλάζει....
Δεν μπορείς να αποφύγεις, αυτή τη ...γνώση....
Θα την μάθουμε...Μονο μην χρειαστει να ξαναπάμε στην ίδια τάξη....Δεν αντέχεται....
Αλλά, θα περάσει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2010, 10:17:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- οσο τα εργα της λογικης μας ειναι απλα και κατανοητα , επικρατει η απλη και κατανοητη λογικη μεταξυ μας ...
- οταν τα εργα της λογικης μας γινονται πολλα και παραταιρα και χωρις νοημα , τοτε αρχιζει και ο παραλογισμος και η αλλονοηση ... και τοτε επερχεται και η συγχυση και το ελα να δεις και βόηθα ...
- οσο οι αναγκες μας ειναι και λογικες και μετρημενες , επικρατει και το μετρο και η λογικη , και στην ζωη μας και στις αναγκες μας ...

- εγω ειμαι υπερ της αποκαταστασης της νοοτροπιας μας και της λογικης μας , το δυνατον συντομοτερα ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2010, 11:02:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Κι όμως, φιλε μου noema, πρώτα, πρέπει να τρελαθούμε για
τα καλά και μετά θα συνειδητοποιήσουμε την λογική..Και τότε,
θα είναι τετράγωνη και δεν θα έχει παλαβά....
Δεν πάω στο μέλλον..Μιλάω για το τώρα...Όλοι προτιμούν να το
παιζουν τρελίτσα..Βλέπεις πολλά τέτοια, αλλά, το θέμα είναι ο καθένας τι είναι και τι θα μείνει, απο αυτόν, ότι είναι....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2010, 12:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- δεν θελω να σηκωσουνε πετρες οι λαοι ...
- δεν θελω το ανυπολογιστο να θεριεψει ...
- να ομως που ο μηνας μας δεν αρχισε καθολου καθολου καλα ...
- να που η Ανισοκρισια και η Υποκρισια , μας γυροφερνουνε και επιμενουνε
- τα Τριγωνα ειναι αποτρελαμενα και τα Μισοφεγγαρα κατακοκκινα ...

- κι' εγω για το Τωρα Τωρα μιλαω φιλε μου ...
- δεν θα απομεινουνε και παρα πολλοι για να πουνε ΕΚΕΙΝΟ το ηλιθιο , <<τα βλεπαμε και τα ξεραμε αυτα εμεις>> ...
- αλλα και οι διπλωματες θα χασουν και τα αλλο τους ματι ...
- το ενα το χασανε απο καιρο ...

- η Ζεστη η Μεγαλη εχει αρχισει θαρρω εγω ...
- θα Δροσισει , αλλα θα αργησει ...
- κουραγιο μας παλικαρι ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2010, 13:26:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρόνια τώρα, φίλε μου noema, προσπαθώ να καταλάβω τι γινεται,
που πάει,γιατί....Κατάλαβα,λοιπόν, ότι αυτό είναι το αύριο,
ένα δυνατό αύριο, που δεν μπορώ να ξέρω.....
Προσπαθώ, όμως, να ζήσω το μεσοδιάστημα...Αυτό που θα πατήσει
το αύριο....
Να είμαστε εκεί....
Ζωντανοί, στη σκηνή...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2010, 14:33:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- παρ'το αποφαση ...
- εσυ κι' εγω ας μην ειμαστε μετα απ' αυτα κι' εκεινα ...
- Ενταξει για μας και Ετσι ...
- το μηνυμα μας Ομως για αποκατασταση της νοοτροπιας μας και της λογικης μας , που ξεπερασε τα ορια και του παραλογισμου , ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΤΕ ΖΩΝΤΑΝΟ ΚΑΙ ΟΡΘΙΟ ...
- να εχει φτασει ως το Τοτε και απο καποιους να εχει κρατηθει ...
- καποιοι αργα ή γρηγορα , πρεπει πριν απο το επι τελους , να πατησουνε την Ανισοκρισια και να σηκωσουνε την Ισοκρισια για το καλο τους και για την συνεχεια τους καταγης , κατ' ευχην , οσο δυσκολο κι' αν θα 'ναι ...

- σιγα μην κανουνε ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ οι κεφαλαιοκρατουντες στους κεφαλαιοκρατουμενους ...!!!
- πανε αυτα και τελειωνουνε ...!
- οΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ψΥΧΡΑΙΜΙΑ θα χρειαστουνε οι Συνεχιζοντες αυτα που λεμε
- Εμεις ειμαστε μεταξυ ολων αυτων ακομη ,
- στο μεσοδιαστημα οπως το λες ,
- για να πατησουμε στα του Μετα , ΔΙΑ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ , που τα ενθαρρυνουμε στην αλληλοκατανοηση και την ψυχραιμια , για οσα θα εχουνε μπροστα τους !!!
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2010, 19:41:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ρθει η ώρα, που ο κόσμος θα ακούει, θα καταλαβαίνει..
Απλά, δεν ήρθε ακόμη....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2010, 12:53:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- σαμπως και ''φταιει'' η καλη μου προδιαθεση θαρρεις ...
- συνεχιζω με την ζωη και χαμογελαω ...
- λεω και με ρωταω κοντα συχνα σαν ανθρωπος , πως σαμπως και ''φταιει'' η πιστη μου στο Ειναι του ανθρωπου [αν με 'νοεις] και η τοση μου δα , η αυτογνωσιά μου ...
- γιατι , ΓΙΑΤΙ να χαιρομαι τον δοκιμασμο μας εγω , που ειμαι υπερ ημων απο παντα ...;
- γιατι σαμπως ''ξεκαρφωτα λεω απο παντα ,
- ''κανενανε να μην προσκυναει ο ανθρωπος και κανενα να μην προσκυναει τον ανθρωπο''!-
- καλο για μενανε , ειναι το ορισμενο μας σε Μας ...
- το που την μια που γινεται αφθονο και πολυ , κι' υστερα λιγο και μετρημενο παλι ...
- χανομαστε οι πολλοι απ' ολους μας στην διαδρομη , οι λιγοι απ' ολους μας ομως , ειναι για ολους απο παντα , ως την ακρια ...
- το πολυ της ζωης συμπληρωνεται απο το λιγο της ζωης , και το λιγο της νοησης μας απο το πλεον αυτης και απο τον νου ... που πιστευω πως θα τον εχουμε μαζι μας για την συνεχεια μας μπροστα ...
- πιστευω πως θα πατησουμε και την αλαζονια και την ανισοκρισια , για καλο μας ...
- ας εχουμε το κουραγιο που θα μας χρειαστει ...
- ας εχουμε και την ψυχραιμια ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2010, 13:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ότι και να γινει φίλε μου,απο όους αυτούς, που ξεπουλάνε τον
άνθρωπο κάθε μέρα, τίποτε δεν μπορούν να κάνουν, τελικά..
Δεν θα σβύσουν ποτέ το χαμόγελο απο τον άνθρωπο....Δεν θα σβύσουν την ελπίδα, την πίστη, την ιδέα, το κουράγιο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy