ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ας λογαριασουμε Τωρα για το Μετα... γιατι Μετα δεν θα λογαριαζουμε για το Τωρα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2010, 13:39:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τριγυρνάω παντού...
συμμετέχω και σε μάχες και και και...

-
- ναι ηλιε μου ναι ,
- ναι της Ισοκρισιας ηλιε , αλλα που δεν θυμασαι απο ποτε λειπεις απο τον ουρανο μας ...;
- ειπαμε πως θα περασουμε απο τον Αιφνιδιασμο στην Αμηχανια , απο την Αμηχανια στην Συγχυση , απο την Συγχυση στην Σπασμοδικοτητα και στην Αταξια , και απο την Αταξια στην Αναρχια και στο ελα να δεις και βοηθας μας τους οσους δεν μας αξιζει ...
- τους ανθρωπους ακομη δηλαδη δηλαδη ,
- που δεν πρεπει κι' αυτοι να αρχισουνε να παραμιλανε ...

- αν εισαι σε κοντινη διασταση και μου ακους ηλιε μου φιλε , γυρνα στην θεση σου την πρωτη ,
- και βεβαια οχι γιατι χρωσταμε και δεν εχουμε ουτε το καθημερινο , το ισα ισα ...!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2010, 13:45:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

τριγυρνάω παντού...
συμμετέχω και σε μάχες και και και...

-
- ναι ηλιε μου ναι ,
- ναι της Ισοκρισιας ηλιε , αλλα που δεν θυμασαι απο ποτε λειπεις απο τον ουρανο μας ...;
- ειπαμε πως θα περασουμε απο τον Αιφνιδιασμο στην Αμηχανια , απο την Αμηχανια στην Συγχυση , απο την Συγχυση στην Σπασμοδικοτητα και στην Αταξια , και απο την Αταξια στην Αναρχια και στο ελα να δεις και βοηθας μας τους οσους δεν μας αξιζει ...
- τους ανθρωπους ακομη δηλαδη δηλαδη ,
- που δεν πρεπει κι' αυτοι να αρχισουνε να παραμιλανε ...

- αν εισαι σε κοντινη διασταση και μου ακους ηλιε μου φιλε , γυρνα στην θεση σου την πρωτη ,
- και βεβαια οχι γιατι χρωσταμε και δεν εχουμε ουτε το καθημερινο , το ισα ισα ...!
-


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2010, 13:51:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2010, 17:56:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλα γίνονται, γιατί πρέπει να γίνουν, φιλε μου noema...
Κι η νεκρική σιωπή,κι αυτη επι γής....Μετράμε νεκρούς..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 11:09:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- οσο δεν ακουω απο κανενανε να λεει για κοινοαντιληψη και για ισοκρισια , θα υποχρεωνομαι να λεω εγω ...
- ομως Τωρα πια , τα της ασυννενοησιας μας , δεν προλαβαινουμε ουτε να τα μετρησουμε ...
- η γενια που μας ακολουθουσε , τα παιδια μας δηλαδη δηλαδη , ειναι Αλλου απο οπου εμεις ...
- μας προσπερασε αδιαφορωντας για μας και χωρις να μας δωσει και πολυ σημασια ... και η αληθεια ειναι , πως δεν ξερουμε ΑΝ και ΠΩΣ θα τα καταφερουν , οπως κι' εμεις δεν ξερουμε ΤΙ να κανουμε ... Γιατι , περα απο το οτι καταντησαμε ΚΑΙ Αργοπαρατηρητες των Πεπραγμενων μας , εχουμε μουδιασει και απο την Ανασφαλεια και απο την Ευθυνοφοβια και απο το χασιμο της Εμπιστοσυνης μας ο ενας προς τον αλλον ...
- οσο ειχαμε καιρο για να νοιαζομαστε και να προνοουμε για μας , ''αγρους αγοραζαμε διάφορους και πολλους'' και ο ενας και ο αλλος ...
- Τωρα που χρειαζομαστε τον νου μας και ο ενας τον αλλον , για να αντεξουμε και να συνεχισουμε σαν κοινωνιες ανθρωπων , τον νου Αυτον δεν τον εχουμε , και ειμαστε και Μακρυα Πολυ και ο ενας απο τον αλλον ...

- απο ποτε ξερουμε πως πηραν να λοιωνουν και οι παγοι ...;
- απο ποτε ξερουμε πως πολλοι γιναμε καταγης και πολλα κανουμε ο ενας σε βαρος του αλλου ...;
- απο ποτε ξερουμε , πως ''Τυποις'' , ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΤΕΚΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΜΑΣ ...;

- την ψυχραιμια που ολοι χρειαζομαστε σου ευχομαι και το πολυ κουραγιο
- καλημερα ας ειναι φιλε , η μερα ...
-

Edited by - noema on 03/07/2010 11:14:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 12:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μέρα σου να είναι καλή, φίλε noema, πως πορεύεσαι;
Τι λέει η Θεσσαλονίκη;Ακόμη πονάει η φτώχια;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 13:25:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- οι φτωχοι θα πονεσουνε και θα ξεπονεσουν ...
- οι αλαζονες δεν θα ξεπονεσουνε απο αυτο που θα πονεσουν ...
- θα 'σουλεγα , ''καλα που ειναι που να ειμαστε ολοι φτωχοι και για το ψωμι και στο πνευμα'' , ομως απο την Ανθρωπια Μας πειναμε περισσοτερο , και το ξερεις καλα ...
- ενταξει ειμαι ακομη ωστοσο , και ειναι και λιγο δροσερα κατα 'δω πανω σημερα , και δεν ειμαι και Μονος στον ιδιο παλεμο ...
- οσο θα τα Μοιραζομαστε θα τα Αντεχουμε ...
- σε ειχα στον νου ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 14:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όλα γίνονται, γιατί πρέπει να γίνουν, φιλε μου noema...
Κι η νεκρική σιωπή,κι αυτη επι γής....Μετράμε νεκρούς..


Θα μπορούσα να το δώ μόνο ως φυσιολογικό επακόλουθο και αποτέλεσμα , μιας βαθειάς παρακμαζούσης κοινωνίας , που εμπνεέται και καθοδηγείται απο ευτελή νοήματα και ιδέες...οπότε "ευτελώς σκέπτεται".."ευτελώς πράττει" και ευτελή αποτελέσματα έχει...

Ποιά είναι αυτή η ηθική που νοηματοδοτεί την χώρα μας φίλε μου???

Η απάντηση είναι εύκολη.."ψάχνοντας για τον θεό...ούτε καν βλέπουμε την ζωή , μας προσπερνάει κάθε μέρα...δυστυχώς"!


Καλούς ανθρώπους για την "άλλη και υποτιθέμενη ζωή" ζητούν...απαρνούμενοι την εδώ και πραγματική για μια φανταστιακής τάξεως ζωή..υποστασιοποιημενη και "υπαρκτή" μέσα απλές δηλώσεις ενός θεού και δηλωμένων απο τα λόγια ανθρώπων.."Αγίων ανθρώπων"...που "συναντήθηκαν" μαζί του..και μετέφεραν τον λόγο του..!

Η δυστυχία του να είναι κανείς "Ρωμιός" και "Βυζαντινός"...και όχι Έλληνας..!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 15:08:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο απλός νόμος της φθοράς του παλαιού και της δύναμης του νέου που έρχεται..
Πρώτα έρχεται η σήψη του παλιού και μετά το νέο...
Πρώτα πέφτει το μήλο,σαπίζει και μετά γίνεται δένδρο νέο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 22:04:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- οι θεοι των αναγκων της λογικης μας , ηταν απο παντα αναθεωρησιμοι και ανασκευασιμοι , οπως και η λογικη μας θαρρω ...
- το αξιο λογου και αναφορας σημειο εδω , ειναι πως η λογικη μας χανεται ή αδυνατει να σταθει εμποδιο στον καλπαζοντα παραλογισμο , και στην απο αυτον μεταερχομενη παρανοηση ...
- δεν μπορουμε να πουμε ως κοινωνια του Τωρα , πως εχουμε ηθικη συγκρατησης και επαναφορας ...
- λυπαμαι λυπαμαι , αλλα οχι , δεν εχουμε ηθικη και αρχες που να μας συνεφερνουν κοινωνικα ...
- δεν εχουμε ηθικη εκτακτης ή εσχατης αναγκης ...
- τις εννοιες αλληλοκατανοηση και αλληλοσυμμερισμο , δεν τις θελουμε και μαλλον τις αποφευγουμε Τωρα πια ...
- η αποκατασταση της νοοτροπιας μας και της λογικης μας σε σημερινες κοινωνικες κλιμακες , ειναι διλημματικος ευχολογισμος ελαχιστων εξαιρετων και ψυχραιμων ακομη ανθρωπων ...
- επι βεβαιω ομως , μπορουμε να λεμε και να καταλαβαινουμε , πως η διαφορονοηση ή η αλλονοηση και η ανισοκρισια , στα οσα αφορουν τις κοινωνιες μας , επικρατουν και μας οδηγουν [οχι και τοσο αργα], σε 'κεινο το ανυπολογιστο Τιποτε , ή στο Ποσοι απομενουμε για να μας συνεχισουμε ... ... ...

- κουραγιο στους ασυχαστους Αυτους τους καιρους ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 11:17:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπομονή...Ναι και απο αυτη, κάτι κερδίζεις...
Αλλά,κοιτάμε τους άλλους,ποσο αμέριμνα, πηγαίνουν σε ένα αύριο σκλαβιάς....Και δεν το αντέχεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 11:55:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΓΕΙΣ ... ... ...

* να σεβομαστε και να ακουμε ο ενας τον αλλον ...
* να πηγαινουμε στην θεση του αλλουνου με τον νου ...
* να νοιαζομαστε και τον Αλλον δηλαδη δηλαδη , οπως νοιαζομαστε και για μας κι' ας μην Τον αγαπαμε ακομη ...
* να κραταμε το μετρο της ισοκρισιας μεταξυ μας ...
* να ειμαστε προθυμοι να μοιραζομαστε υστερημα και περισσευμα . υλικο τε και διανοητικο ...
* να ειμαστε μακροθυμοι και υπομονετικοι με Μας ...
* να μην διαχωριζουμε οικογενεια απο κοινωνια ...
* να μην αποβλεπουμε δυο συμφεροντων ...
* να μην αποποιουμαστε λαθη και αδικιες ...
* να μην υψωνουμε Εαυτο , Εγω , και Ανοησια ...
* να μην ξερουμε περισσοτερα απο τους αλλους επι μακρον ...
* να εχουμε παντα κατα νου , πως ΟΙ ΑΠΟ 'ΜΑΣ , ακολουθανε ...

* να μην περιθαλπτουμε αμφιβολια και αρνησημωρια ...
* να εχουμε το Ολο κατα νου ...
* να ειμαστε υπερ ημων και εναντιον , αμα και θα χρειαζεται ...
* να μην αποφευγουμε το Κοινωνειν ...

* να μην καλλιεργουμε Επιπολαιο πνευμα εναντιον της σαρκας και της λογικης ...
* να ειμαστε άγαθοι , οπου και αμα το ορισμενο ει ...
* να ειμαστε υπερ της φιλιας μεταξυ των ανθωπων ...
* να μην σκευαζουμε εχθρες και οπλα εναντιον μας ...
* να μην μεταδιδουμε το ανοητο και την ανοησια ...
* να ειμαστε ως προς το Απαν , οι Ολιγαρκεις ...
* να μην γυρναμε την πλατη μας στην συνειδηση μας ...

* οτι δεν κανεις εσυ καλα , ας το κανω καλυτερα εγω ...
* να μην μας λειπει ο νους Μας ο υπερ Ημων ο νους Αυτος ...

- ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΚΟΥΩ ... ... ...
-

Edited by - noema on 04/07/2010 12:07:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 14:17:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορούμε, όμως, τελικά, να το αντέξουμε αυτό;....
Να μας λέει κάποιος που δεν κάνει κάτι, πως γίνεται;
Δεν γίνεται λες;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 11:47:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- να το θεσω Ετσι ...
- ή λιγο πολυ ΔΕΝ καταλαβαινουμε ουτε τι κανουμε ουτε και τι μας γινεται
- ή λιγο πολυ ΔΕΝ κανουμε απο οσα καταλαβαινουμε ...

- μας αρκει να περιγραφουμε Μονο , Τα Γιατι ΘΑ ΦΘΑΣΟΥΜΕ στο αναποφευκτο Αμην ...;
- θα προλαβουμε να φθασουμε ως Εκει , 'ωρε φιλε ...;

- καλημερα και σημερα ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 11:53:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για μένα φίλε μου noema, ειμαστε πρεζάκια σε προγραμμα "στεγνό"
και δεν θέλουμε να δεχτούμε,οτι πρέπει να το βγάλουμε όλο...
Τόσο απλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 12:48:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- απο φυσικου μου ειμαι αντιδραστικος στον παραλογισμο , στην παρανοια και στην υπερβολικοτητα ...
- να με συμπαθας ,
- δεν παμε καλα καθ'ολα , το ξερεις ...
- ομως , εχω σταθει κοντα σε ανθρωπους που "γυρισανε" , και την ανοησια και την πρεζα !
- ξερω πως καποιοι ειναι ικανοι να φερουν τα Πανω Κατω ...
- ξερω πως δεν ειμαστε Ολοι μα Ολοι παραδομενοι , ή πως δεν θα παραδωθουμε Ολοι ...
- στους ανθρωπους τους παθημενους αλλα και ικανους αναφερομαι ...
- τους .......... λιγους τετοιες ωρες και αφανεις ...
- αυτους που εχουν και την Ψυχραιμια και την Υπομονη βουνο ...
- αυτους που αρχιζουν και δεν τελειωνουν στο Λιγο το Λιγο ...
- αυτους που δεν ζαλιζονται απο το Πολυ ...
- αυτους που δινουν κουραγιο και στους αλλους ...
- αυτους που θα σταθουνε Ορθιοι μετα απο ολα αυτα κι' απο αλλα πολλα ακομη ..
-

Edited by - noema on 09/07/2010 12:48:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 13:03:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εμένα φιλε μου noema, με ενοχλεί που δεν φάινονται οι
άνθρωποι οι πραγματικοι, αλλα, μες στην ομίχλη της αυτοτοποθέτησης, τι περιμένεις; ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 13:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- οταν και αμα το Ιδιο και το Αυτο , αντιλαμβανομαστε κι' εσυ κι' εγω για Μας ...
- οταν και αμα το Ιδιο και το Αυτο εννοειται και απο μενα και κεινον και απο σενα ...
- οταν και αμα το Ιδιο και το Αυτο αναλογει και ισχυει για ολους ειτε το θελουμε και το παραδεχομαστε ολοι ειτε οχι ...
- οταν και αμα για το Ιδιο και το Αυτο μιλαμε και για το Ιδιο και το Αυτο , χαιρομαστε ή λυπομαστε ...
- οταν την Ιδια αναγκη εχουμε καποια στιγμη σαν ανθρωποι κι' εσυ κι' εγω ...
- οταν και οι δυο μιλαμε για την Δια του νου Ελευθερια ...
- οταν κι' εγω και συ εχουμε τον νου Μας για Μας σε Μας Κοινο μεταξυ Μας ...
- οταν και συ και 'γω μπορουμε να ξεχωριζουμε την Κοινονοηση απο την Αλλονοησια ...
- οταν η Ισοκρισια μεταξυ Μας , ειναι αποφασισμος Κοινος ...
- οταν το Τι κανουμε και Τι δεν κανουμε σε Μας οι ανθρωποι , Μας αφορα τους ανθρωπους ...
- οταν και αμα δεν θα αποποιουμαστε λαθων και ευθυνων και υποχρεωσεων ...

- ομως ομως , για αλλη μια φορα παει να μας ξεγελασει , η Λογικη της προσκαιρης Ισχυος και του Εγω ...
- για αλλη μια φορα νομισαμε πως καλυτερα ειναι να ειμαστε Τυπικοι , παρα Ανοιχτομυαλοι και Ανοιχτοψυχοι ...
- για αλλη μια φορα υποσκαπτουμε με δικαιολογιες και αοριστιες , το νοημα της Ισκρισιας και της φιλιας μεταξυ μας ,
- για αλλη μια φορα , Η ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ ΟΛΟΥΣ ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 13:22:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστά μιλάς, φίλε μου ,αλλά, ξεχνάς, ότι αυτή την εποχή δεν γεννιέται τίποτε, αλλά, γίνονται πράξη όσα θέλαμε παλιά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2010, 14:06:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- δες ποσο Παραταιρος γινομαι και φαινομαι Τωρα εγω , που λεω ''γενικα'' για την Συμπεριφορα μας μπροστα στην πραγματικοτητα μας ...
- δες που κατ' εξακολουθηση και απο παλιοκακονοοτροπια , κοιταμε ακομη , πως να βγαλουμε ο ενας το ματι του αλλουνου , ή το λιγοτερο να θελουμε και να επιμενουμε να θεωρουμε εαυτους , εξυπνοτερους απο τους αλλους ...!

- η παραπολυγνωσια μας εν τω μεταξυ , ΚΛΟΝΙΣΕ ΚΑΙ ΓΚΡΕΜΙΣΕ ΚΑΙ ΔΙΕΛΥΣΕ ΚΑΙ ΣΚΟΡΠΙΣΕ την Μικρη και Λιγη πιστη μας , στον Ορισμο μας και στην Αιτια της υπαρξης μας ...
- Οσο περισσοτερο αντιλαμβανομαστε ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΑΣ στην Ολοσυνη και στην Συμπαντοτητα , Τοσο περισσοτερο και αποφευγουμε ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΤΗΤΑ ΜΑΣ σαν ανθρωπινα οντα ...
- το χειροτερο ομως ειναι , που ΧΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ την πιστη μας σε Μας οι ανθρωποι , σαν μερος της Ολης δημιουργιας ...
- σιγουρα ειμαστε Πολυπραγμονες ...
- σιγουρα ομως ειμαστε και Ολιγονοοι και Εγω'ι'στες ...
- απεναντι στους κακους εαυτους μας , εχουμε τους οχι καλους συνανθρωπους μας ... !!!
- η αλλονοηση και η ανισοκρισια ειναι τα λογοπαιγνια μας , ενω η κοινονοηση και η συννενοηση και η ισοκρισια , ειναι τα ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ Ν' ΑΓΑΠΙΩΜΑΣΤΕ ... !

- τοσον καιρο σ' αυτην την ''αγορα'' , και απο ΚΑΝΕΝΑΝ ως Τωρα δεν εχω ακουσει να λεει σε ΑΛΛΟΝ ,
- ''Τι λες να κανουμε ρε συ συνανθρωπε'' ...
- ''Ελα σε παρακαλω , να προσπαθησουμε να συννενοηθουμε γι' αυτα που μας αφορουν'' ...
- ''Ελα να ξεχωρισουμε τα Υπερ μας και τα Κατα μας'' ...
- ''Ελα να αποφασισουμε για μας και για την συνεχεια μας Εμεις'' ...
- ''Ελα να συμμαζεψουμε την ανθρωπια μας'' ...
- ''Ελα να γινουμε το Παραδειγμα για τα παιδια μας'' ...
-

Edited by - noema on 18/07/2010 14:21:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2010, 14:32:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαν να μην ξέρουμε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2010, 00:24:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

-
- δες ποσο Παραταιρος γινομαι και φαινομαι Τωρα εγω , που λεω ''γενικα'' για την Συμπεριφορα μας μπροστα στην πραγματικοτητα μας ...
- δες που κατ' εξακολουθηση και απο παλιοκακονοοτροπια , κοιταμε ακομη , πως να βγαλουμε ο ενας το ματι του αλλουνου , ή το λιγοτερο να θελουμε και να επιμενουμε να θεωρουμε εαυτους , εξυπνοτερους απο τους αλλους ...!

- η παραπολυγνωσια μας εν τω μεταξυ , ΚΛΟΝΙΣΕ ΚΑΙ ΓΚΡΕΜΙΣΕ ΚΑΙ ΔΙΕΛΥΣΕ ΚΑΙ ΣΚΟΡΠΙΣΕ την Μικρη και Λιγη πιστη μας , στον Ορισμο μας και στην Αιτια της υπαρξης μας ...
- Οσο περισσοτερο αντιλαμβανομαστε ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΑΣ στην Ολοσυνη και στην Συμπαντοτητα , Τοσο περισσοτερο και αποφευγουμε ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΤΗΤΑ ΜΑΣ σαν ανθρωπινα οντα ...
- το χειροτερο ομως ειναι , που ΧΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ την πιστη μας σε Μας οι ανθρωποι , σαν μερος της Ολης δημιουργιας ...
- σιγουρα ειμαστε Πολυπραγμονες ...
- σιγουρα ομως ειμαστε και Ολιγονοοι και Εγω'ι'στες ...
- απεναντι στους κακους εαυτους μας , εχουμε τους οχι καλους συνανθρωπους μας ... !!!
- η αλλονοηση και η ανισοκρισια ειναι τα λογοπαιγνια μας , ενω η κοινονοηση και η συννενοηση και η ισοκρισια , ειναι τα ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ Ν' ΑΓΑΠΙΩΜΑΣΤΕ ... !

- τοσον καιρο σ' αυτην την ''αγορα'' , και απο ΚΑΝΕΝΑΝ ως Τωρα δεν εχω ακουσει να λεει σε ΑΛΛΟΝ ,
- ''Τι λες να κανουμε ρε συ συνανθρωπε'' ...
- ''Ελα σε παρακαλω , να προσπαθησουμε να συννενοηθουμε γι' αυτα που μας αφορουν'' ...
- ''Ελα να ξεχωρισουμε τα Υπερ μας και τα Κατα μας'' ...
- ''Ελα να αποφασισουμε για μας και για την συνεχεια μας Εμεις'' ...
- ''Ελα να συμμαζεψουμε την ανθρωπια μας'' ...
- ''Ελα να γινουμε το Παραδειγμα για τα παιδια μας'' ...
-

Edited by - noema on 18/07/2010 14:21:07


Μπράβο Noema...μπράβο!

Ο ορισμός στην απλότητα της σκέψης...ο ορισμός του ανθρώπου!

ΜΠΡΑΒΟ!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2010, 15:04:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- εεε ναί 'ωρε μαστορα , και Αμαν και Αμην δηλαδη δηλαδη για τους συνειδητοποιημενους ...
- στις Ηθικες Βασεις των κοινωνιων αναφερομαστε ...
- στα Θεμελια της νοοτροπιας των λαων απανταχου καταγης , Αυτα ...
- Αυτα που εχουν υποσκαψει ''οι Ολιγοι'' αφηρημενοι σε Πολλα , οι αυτοεαυτοεξαιρουμενοι και ευκολονομιζοντες των πολλων και αορίστων συστηματων , για τις διαφοροποικιλομορφες και εφημερες και τυχοδιωκτικες τασεις και επιδιωξεις , για ανοητα και προσωπικα συμφεροντα και φιλοματαιοδοξιες ... ... ...

- και δες Τωρα καλημερα σου ...
- οι Λιγοι κανουνε Πολλα στους Πολλους ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ , ενω οι Πολλοι δεν κανουνε Λιγο Κατι για τους Λιγους ΑΚΟΜΗ ... ... ... !
- οι Λιγοι εχουν Πολλα Κοινα συμφεροντα για να επικρατει η Ασυννενοησια και να λειπει η Ομονοια στους Πολλους , ενω οι Πολλοι δεν συνειδητοποιουν , πως Ενα και Κοινο ειναι το συμφερον της Ομονοιας , μεταξυ και των Πολλων και των Λιγων ... ... ...

- οι Λιγοι ξερουνε Πολλα για ΟΛΟΥΣ δηλαδη δηλαδη , και οι Πολλοι δεν ξερουνε Λιγα για ΚΑΝΕΝΑΝ ... ;
- Οχι και Οχι βεβαια ...
- ως Ποτε οι Λιγοι θα υπεχουνε σε βαρος των Πολλων που αντεχουν ... ;
- Καποιοι [τουλαχιστον και κατ' ευχην] , δεν θα πρεπει ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΘΕΡΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΛΟΝΙΣΟΥΝ Αυτα ... ;;; , ''ΠΡΙΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΓΟΙ ΛΟΙΩΣΟΥΝ'' ... ;;; ;;; ;;;
- πΟΙΟς ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ...
- Τι εκανες για Ενα απο Ολα Αυτα πατερα ... ;

- ωστοσο , ψυχραιμια παλικαρι ...
- ιδία κατα τους νοιασμους ...
- και υπομονη απ' το κουραγιο , και κουραγιο για την υπομονη ...

- η ωρα ... ειναι ακομη Καλη ...
- καλημερα σου ...
-
-
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2010, 20:44:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και το νοιάξιμο, έχει να κάνει με το τι έκανε ο καθένας μας, λοιπόν, φιλε μου...
Κι εκεί, θέλει να αναλογιστούμε όλοι, όχι τι θέλαμε αλλά, τι καναμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2010, 22:09:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- ως Ποτε οι Λιγοι θα σηκωνουν το βαρος που οι Πολλοι δεν αντεχουν και τους το φορτωνουν ...;
- ως Ποτε οι Πολλοι οι αμετρητοι θα γυριζουν την πλατη της συνειδησης τους , στα μουτρα της συνειδησης των Λιγων και μετρημενων ...;
- γιατι το Πολυ αλλα Ανοητο , σκεπαζει και κουκουλωνει το Λιγο αλλα κοινοκατανοητο , για Ολους , [και για τους Λιγους και για τους Πολλους] ...;
- γιατι δεν ''ΠΑΙΔΕΥΜΟΜΑΣΤΕ'' οι των Τωρα κοινωνιων , για το αναποφευκτο των Μετα απο Τωρα κοινωνιων του κοσμου που αποτελουμε ...;
- γιατι δεν προσκαλουμε φιλους και εχθρους στο , ΝΟΙΑΣΟΥ ΓΙΑ ΜΑΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΕ ΚΑΙ ΛΕΓΕ ΚΑΙ ΣΥ , Τι να καμνουμε και Τι οχι , για Μας τους ανθρωπους Εμεις ... Εσυ κι' Εγω ...;
- γιατι ο Λογος μας [οτι λεμε δηλαδη δηλαδη] , να ειναι ΜΟΝΟ Λογος και Γραφη που μας ευκολοκαλοβολευουν ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ...;
- γιατι δεν παραδεχομαστε πως ΑΠΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ειναι αδεια η ψυχη μας ...;
- γιατι καταντησαμε να μην εχουμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΕΝΑΝ ΘΕΟ , τον Ιδιο και Εναν για Ολους μας ...;
- γιατι να μην εχουμε την Αντιληψη μας για μας Κοινη και με Ισοκρισια θεμελιωμενη ...;
- γιατι παραπαραμιλαμε για τα ουτως ή αλλως Αχριστα και Αχρειαστα και Παρερχομενα , του ενος και του αλλου , ΤΟΥ ΤΡΕΧΟΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ , και δεν λιγομιλαμε για τα οπωσδηποτε Αναγκαια για Ολους , Μετα απο ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥ Τωρα ...;
- γιατι ειμαστε ακομη ανθρωποι ευθυνοφοβοι ...;
- γιατι ειμαστε ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΥΑ ο ενας απο τον αλλον ακομη ...;
- γιατι ασχολουμαστε με τα ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ ΜΑΣ τα Πολλα ασυναισθητα και αφηρημενα οι δηθεν πολιτισμενοι εξελικτικα , και δεν βαζουμε κατω τον νου μας για τον κοσμο μας , που μονο με την Ουσια και το Νοημα θα μπορεσει να συνεχισει να υπαρχει ...;
- γιατι δεν αρχιζουμε να νοιαζομαστε ο ενας τον αλλον [ΛΙΓΟ], οπως νοιαζομαστε για τον Εγω τον Εαυτο μας [ΠΟΛΥ] ...;

- ΑΝΑΠΟΔΑ ΚΑΙ ΔΥΣΛΕΚΤΙΚΑ τα λεω ...;
-

Edited by - noema on 24/07/2010 22:25:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2010, 22:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι όμως, η απάντηση, θα γινει πράξη, όταν ο άνθρωπος δεν θα
χρησιμοποιεί, αλλά, θα συνεργάζεται με τον άνθρωπο...
Όταν πάψουν κάποιοι να νομίζουν, ότι βλέπουν καλύτερα απο τους πολλούς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2010, 22:42:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- καλησπερα ψυχη ...
- καλησπερα και κουραγιο και υπομονη με μας ...
- καλησπερα ...

- κατα 'δω μερια , καταφεραμε να γινουμε και να ειμαστε παρεα ανθρωπων που λογαριαζουμε για μας τους ανθρωπους ...
- καταφερνουμε και να μοιραζομαστε ΤΑ ΟΣΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ για μας ...
- ουτε ο προσωπικος κοπος ουτε η κοινη κατασταση μας εμποδισαν γι' Αυτο

- δεν μας πειραζει που ειμαστε δυο χουφτες ισα ισα ...
- μας πειραζει [χαριτολογω] που επιθυμουμε και για αλλους να συννενοουνται ...
- καλησπερα σου ...
- ως εδω , καλα ειμαστε ...
- ως τα σημερα δηλαδη ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2010, 14:02:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- Οτι ειναι για να γινεται απο 'Μας σε 'Μας , σε 'Μας και απο 'Μας θα γινει ...
- Αμα πηγαινεις με τον νου σου μπροστα , την ΜΙΑ γινεσαι και εισαι τσεκουρι ή μαχαιρι , και την ΑΛΛΗ , οΤΙ το ψυχος και η φωτια ...
- στις Πρωτες του Αναγκες επιστρεφει ο ανθρωπος , 'μαθες ,... και με αυτες εχει να παλεψει και να δοκιμασθει για να συνεχισει , μονο που απο 'δω και 'μπρος , ο ανθρωπος θα πρεπει να ειναι και Ικανος και Άγαθος δυο φορες , για να μπορει να σηκωνει , ΚΑΙ ΤΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ ΤΟΥ , ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΝΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΤΟΥ ...
- ...
- ''αναποφευκτα πλεον'' , Ενας και Ενας και Ενας ακομη απο τους Ολους Ολους τους Ολους , ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΟΝΙΣΟΥΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΧΩΡΙΣΟΥΝ ,...
- τα Ουσιωδη και Αναγκαια απο τα Ανουσια και Περιττα ...
- τα Λιγα και Αρκετα απο τα Πολλα και Χωρις Νοημα ... και ,
- τα Εκεινα , που οτε ανθρωπος και ανθρωπος Μαζι , προσευχονται και δεν σχολιαζουνε και δεν καταριουνται ... ''για τους ανθρωπους'' ... !

- ειναι ωρα για να δουμε τα Λαθη που επειγει να διορθωσουμε , ή τουλαχιστον να παραδεχτουμε και να αποφασισουμε ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ , οι ανθρωποι ...!
- μηδενος εξαιρουμενου ,...
- ειναι ωρα για να δουμε , πως Εκει και στο Γιατι που χανομαστε Εμεις , ΕΚΕΙ ΘΑ ΧΑΘΟΥΝ Ή ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΕΝΑ ΑΠΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ,...
- ειναι ωρα , ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ πως ο νους Μας σε Μας και για Μας , ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟΣ ΓΙΑ Μας ...
- ειναι ωρα ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ πως Ιδιοι ειμαστε στο Ιδιο ...

- δεν βρισκω διαθεση για να θελω να αργοκενταμε με παραπολυλογισμους και διαφοροποικιλομορφες αποψεις , ΤΑ ΑΙΤΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΜΟΥ Μας ...
- δεν ειμαι ο Ενας που θα ηθελε για Μας τους Τωρινους , ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠ' ΑΥΤΟΥΣ , δεν θα 'χουνε λογο για να θυμουνται ...

- ο νους Μας στους ανθρωπους Εμας για Μας τους ανθρωπους , ΕΝΑΣ ειναι ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΥΠΡΟΣΩΠΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥΑΟΡΙΣΤΟΣ ...
- ή η Νοηση η Κοινη θα Μας συνεχισει και θα συνεχισουμε μαζι της , ή η Ανοησια η Πολυπροσωπη θα Μας τελειωσει ...
- ας μην κοιταμε ΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ...
- ας νοιαζομαστε ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ...

- Ποιος απο Μας που εχουνε ακομη ψυχη και κουβαλανε , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ , ...;
- Ποιος απο Μας εχει που να παει Μόναχος ...
- Ποιος απο Μας δεν σεβεται την ως Τωρα αληθεια για Μας ...

- ωςτοσο , Μεγαλη η χαρη σου Ηλιε ...!
-

Edited by - noema on 04/08/2010 14:35:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2010, 14:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ήλιος λιώνει τις ψυχές, ενώ εσύ αγωνίζεσαι μες στην έρημο,
φίλε μου νοέμα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2010, 15:20:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- καποια αλλαζουνε χωρις να το θελουνε ...
- καποια μενουνε σταθερα , θελουν δεν θελουν ... ;!
- τις ξερεις ''Τις Ζεστες των νοιασμων'' ...!
- ξερεις την που&5να την κατασταση μεσα ναι , ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΛΙΓΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ...
- ξερεις πως το αντιβαρο της ανθρωπιας , ειναι μονον η ανθρωπια ...
- και ξερεις ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ...
- ξερεις , Που θα Μας βγαλει η ανοησια και η ασυννενοησιά ...
- ξερεις Ποσο δυσκολο ειναι ΝΑ ΙΣΙΩΣΟΥΜΕ Λιγο , για χαρη Μας ... !
- ξεχωριζεις τα Γυρω Γυρω ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΟΡΟ , απο τα ΠΟΥ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ...

- ΑΥΤΟΝΟΗΤΗ η καλημερα μου , και η ευχη μου για κουραγιο ...
- και με το ''λιγοστό και ορφανο και μοναχο του πλεον νεφρο'' , λεω πως , ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΛΟΣ ...
- ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ δηλαδη δηλαδη δηλαδη ...
- ειναι ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΑ εΤΣΙ ...
- Ας ειναι ...
- στα Λιγοτερα και Ακριβεστερα και Αναγκαιοτερα , της υπαρξης της Ψυχης Μας σε Μας αναφερομαι ...
- αυτα , που θα χρειαζομαστε Παντα , ΩΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ...
- αυτα που θα καταλαβαινουμε και θα μοιραζομαστε ... ... ...

- καλημερα σου και μπολικο κουραγιο ...
- μην ξεχνας , πως ''ΤΑ ΘΕΜΕΛΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΟΥ ΚΑΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ''...
- θα περασουμε και τουτη ΤΗΝ Δοκιμασιά ΤΗΝ Ζεστασια ,...
- παραξενο ΑΣ ΕΙΝΑΙ , αχαμογελαστα ομως ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ...
- ευχη ...

*** τα απογευματοβραδακια που δροσιζει κομά , παιρνω τους δρομους , μια χαρα ... την μερα με την ζεστη ακομη , παρακανω ...1
*** ναι ,
*** το Πως συμμαζευομαι και συνερχομαι , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΗΦΑΝΕΥΟΜΑΙ ...!;
*** ψυχραιμια παλικαρι μου ,
*** εχουμε ''ΕΠΑΦΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ'' με τον εαυτο Μας ...
*** κατι απο Μας , ΑΣ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΧΑΡΑΜΙ ... ... ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy