ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ας λογαριασουμε Τωρα για το Μετα... γιατι Μετα δεν θα λογαριαζουμε για το Τωρα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 22:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
- ο τροπος προσεγγισης ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ και ΣΗΜΑΣΙΑΣ ενος θεματος [και καθε θεματος], κατ' εμε φιλε Dying , ΠΡΟ'ΥΠΟΘΕΤΕΙ , την [πολυ 'η λιγη] Κατανοηση , ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ κΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑΣ Του ...
- αν ενα ΘΕΜΑ 'η ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ , ειναι ευκαιριακο 'η τυχαρπαστο , 'η χαριν αυτοεαυτοεντυπωσιασμου ...
- αν δηλαδη νομιζουμε , πως πρεπει ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ , να δανειστουμε 'η να σκαρφιστουμε ενα οποιο οποιο ζητημα 'η θεμα , μονο για να τυγχανουμε καποιας Υποληψης μεταξυ αλλων θεματοθετών κ.λ.π κ.λ.π , τοτε το ΟΛΟ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ ...

Φίλε noema, σαφώς και για να προσεγγίσεις ένα θέμα χρειάζεται να έχεις προηγουμένως αντιληφθεί και κατανοήσει όσα περισσότερα σημεία του μπορείς ή τουλάχιστον να θέλεις πραγματικά να μάθεις πράγματα σχετικά μ' αυτό αλλιώς δεν βλέπω κάποια χρησιμότητα στην ενασχόληση σου μ' αυτό.
Από εκεί και πέρα, ο τρόπος που οι άνθρωποι αντιλαμβανόμαστε τα ζητήματα δε μπορεί να είναι ούτε στατικός αλλά ούτε κι ο ίδιος για όλους.
Άλλος θα εστιάσει περισσότερο σε ορισμένες όψεις του, ο άλλος θα εστιάσει σε διαφορετικές οπότε ο καθένας θα εξάγει τα συμπεράσματα του βασιζόμενος στα όσα αντιλαμβάνεται και κατανοεί.
Στην συνέχεια και στα πλαίσια του διαλόγου,... ... ...



-
- στην συνεχεια του διαλογου Μας λοιπον φιλε Dying, θελω να σου λεω πως υπαρχουν θεματα [κατ'εμε παντα], που ειναι ...
- Κοινης και Ιδιας αντιληψης , Κοινης και Ιδιας αποψης , και Κοινης και Ιδιας γνωμης και αποδοχης μεταξυ των ανθρωπων ημων ...
- οπως το οτι , εγω , εσυ , εκεινος κι' ο αλλος , αποτελουμε το ειδος Μας και το αναπαραγουμε ...
- οπως το οτι , ανθρωπος εισαι και συ οπως κι' εγω κι' ο αλλος , πανω στον Ιδιο πλανητη και μεσα στην Ιδια Ολοσυνη ...
- οπως το οτι , οι ανθρωποι εμεις , ερχομαστε στην ζωη και φευγουμε απ' αυτην ...
- οπως το νοιαζομαστε ο ενας και τον αλλον 'η Οχι ...
- οπως , το θελουμε 'η δεν θελουμε την Ισοκρισια στην ηθικη Μας και στις κοινωνιες Μας ...
- οπως το αν ειναι καλο 'η Οχι για Μας , να νομιζουμε για Μας ...
- οπως το να ευχομαστε και να εργαζομαστε για το καλο ΜΑς , 'η να Μας καταριωμαστε και να αδιαφορουμε για Μας ...

- μπορω να λεω , φιλε καταλαβες Αυτο 'η Εκεινο οπως κι' εγω , Συνεχισε , και μπορεις να μου λεγεις το Ιδιο ...

* συμφωνω , πως ο διαλογος και η ανταλλαγη γνωμών και αποψεων , ειναι βασικη προ'υποθεση διαμορφωσης συμπερασματων , για τα Κοινα Ζητουμενα ...
* σε καλοπιστη , αμοιβαια , και κοινοκατανοητη βαση Ομως Ομως Ομως ...

- καλησπερα σου συνομιλητη Σημερα και συζητητη Αυριο ...

-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2011, 23:25:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

- ενα παλικαρι , μια ψυχη ...
- ΠΟΥ ... αντι να κανει κατι Αλλο , απο τα οπως και αλλοι 'κοσπενταρηδες δηλαδη δηλαδη ... κυριε του εαυτου σου φιλε ανθρωπε , και οξω , και απο τα του θεου οπως που λες ...] , [ ποιανου θεου αληθεια Τωρα Τωρα 'ωρε συ φιλε , ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝΑ , ... [ασε πως λεν' να χαρεις] , [ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΘΕΟ ΕΣΥ , ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ...] , [ γιατι γιαΤι Οχι ... ! ],[και μαλιστα θα ητανε ο ... Ιδιος , γιατι εγωωω , θα το'θελα ο θεος του αλλουνου να ειναι ο Ιδιος με τον και δικο μου θεο ...] , [ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΩΡΑ ΑΛΛΗ ],[ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΑ για να αγαπιωμαστε για να ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΜΑΣΤΕ], αμα και το παμε κουβεντα στην κουβεντα , ΠΙΟ 'ΚΕΙ ...

- μια λεβεντισσα ψυχη λοιπον που λες ...
- ΠΟΥ ... κατεβαινει μ' αλλους τρεις , [μουσικη παρεα] , σε μια καβαντα-υπογειο κοντα στην γειτονια μου [και που πηγαινω που λες η αφεντια μου], [ και του δειχνω , δυο τρεις στις εφτα ... ],
- ΠΩΣ ΝΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΑ ΜΕΤΡΑ , [οταν που καμνει αλλαγες και γυρισματα , ξες'] , ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΕΞΩΩΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ,[και χασει την αρχη του μετρου και μετρου και μετρου], ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΗΗΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥΣ , ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΜΙΑ ΚΑΙ ΠΙΟΟΟΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ , [να μην βγαινει οξωωω ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΤΟ ΜΕΤΡΟ και να μην βγαζει καιιιίί τους αλλους δηλαδη] , ναι ... ΑΛΛΟΙΩΣ ΤΙΙΙ ...!
- ... ... ... ... ... ... 'Χτέεε , ΔΕΥΤΕΡΑ ... ,
- ... ... ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΠΕςςςς ... ;
- ... ποιος ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΣΤΑ ΕΙΚΟΣ'ΠΕΝΤΕ θεεεςς , Ολοι εχουμε λογους και αιτιες για να θελουμε να λεμε κατι για την κοινωνια Μας ... ;
- μου Τ'ΟΡΙΞΕ μετα που νεταραμε ...

- καλααα ... [μου λει] , και Εαααν και Εααααααν και Εαααααν ρε συ μαααστορα ..., Ααααν στο επι τελους ετσι , ετσι οπως το παγαινουμε , 'η μας πηγαινει τελος παντωνννν [για την κατασταση αναφεροταν]... ΤΙΙΙΙΙΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ; ΤΙΙΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ ΔΗΛΑΔΗ , ΑΜΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ;;;
- [ ο αλεκος , ετσι το λεν' το παλικαρι ομως που λες...το ΤΡΑΒΗΞΕ ΜΕΡΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΠΙΟ ΚΕΙ ΑΠ' ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ το Ιδιο ...]
-
- απ' την αλλη , αμα ειμαστε ολοι φτωχοι στην ιδια φτωχεια , τοτε ειμαστε και Μαζι Ολοι ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑΑΑΑ , ΚΑΙ κΟΝΤΑ κοντΑ Ολοι , και Ολοι Παρεα , και Ολοι Κοινωνια ... μία ... ... ... ... !?

- ναι , ναι που λες που λες ΤΟ παλικαρι το παλικαρι , ...
- και στο Ετσι απλοαπορημενα ΜΑΖΙ και αγαθοευθημα ...
- εγω βεβαια βεβαια , που εχω γενια αλλα δεν εχω συχνα λογους αιτιες για να τα ξυνω συχνα ,
- γυριζωωω ,
- και τον κοιταζω και του γνεεεφω , με τα ματια και με τα χερια , ναι , και με λιγα , ισα ισα τεσσερα λιγικαθαρολογα , [για βοηθεια πως το λενε , ξερεις , να καταλαβει καλα ... ... ...]

* προεκυψε τι ...
* αυριο με το καλο θα συνεχισω ...
* ωρα καλη για την ωρα , καλησπερα ...

-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2011, 11:40:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- ........................ [ειναι και η ζεστα που να παρει η ευχη...] !

- να καταλαβει λοιπον , [εκει μειναμε ........
- ναι , να καταλαβει πως ,
-τα Τεσσαρα Τελευταια Μετρα , τα που κλεινουμε αυτο που περναμε ...
- ΑΥΤΑΑΑ ΑΥΤΑΑΑ , ΤΑ ΙΔΙΑ ...
- να τα βαλει , και σαν Τεσσερα , απ' την Αρχη Αρχη που Αρχιζουμε ...
- ... σαν μπασιμο , εισαγωγη , ξεκινημα δηλαδη ...
- και ... ... ... για ΛΕΒΑΡΕ ...
- αυτοοοο το , Νταπ Ου- Ντα που- Ντα πα- Παμε δηλαδη ...
[ξερεις...] το κτυπημα με το ποδι ... που κτυπαει και δειχνει Ποτε μπαινουμε , Ποτε αρχιζουμε ... ΠΟΟΟΟΥ τονιζουμε , Ποτε και για Ποσο χαμηλωνουμε ... Πως βρισκομαστε [πεφτουμε] Μαζι , και α και αά και λοιπα ... ,
- ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΜΕΤΡΑ, οπως απο τα ΤΕΣΣΕΡΑ που γινεται ο λογος ... ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ , ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗΗΗΗ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ... ... ...
- ... ... ... ... ... ... ... ...

- εγινε μου λεει μαστορα ...
- θα το δουλεψω στο νου ως την Παρασκευη ... [/b][ως την επομενη συνευρεση]...
- το καταλαβα ...
- ειπαμε , Δυο , πριν τα Τεσσερα που Μετα λεμε , ΣΗΚΩ ΜΕΣΟΓΕΙΑ ΓΗ ...
- μΕΤΑααΑ , χαμηλα τα αλλα Τεσσερα για την κιθαρα ...
- Μετααα , φωναζουμε το ΣΗΚΩ ΞΑΝΑ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗ ...
- και καπακι , ΣΗΚΩ ΜΕ ΟΣΑΑΑΑ ΜΑΖΙ ...
- και κλεινουμε ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΟΛΟΙ , αφηνοντας ΤΕΤΡΑΜΕΤΡΟ αποηχο ... [τριηχα στα πιατινια εννοει] ... ... ...


* για τα Μεταααα Αναλογα που λεγαμε καθ'οπως πηγαιναμε , ως την γωνια , στο σταυροδρομι ... που παμε ο ενας στα δικα του απο 'δω μερια , κι' ο αλλος στα δικα του απο την απο 'κει , θα σου πω κοντα κοντα , το απογευμα με το καλο ... *

-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2011, 21:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

-
- αν προσεξει καποιος , με την σειρα ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ που απασχολουν πολλους στις ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ,
- θα δει πως τα περισσοτερα αν οχι ολα , οδηγουν στο ΘΕΜΑ , '' ας λογαρισουμε Τωρα για μας , γιατι Μετα ... μαλλον δεν θα εχουμε τον καιρο για να λογαριαζουμε , Ουτε για μας , αλλα Ουτε και για Οσα Ολους μας ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ να μας νοιαζουνε , Τωρα '' . . .
- αν καποιος απο Ολους Μας ΣΗΜΕΡΑ , εξαιρει τον εαυτο του απο αφηρημαδα , ή νομιζει πως εχει τρια ποδαρια και μεγαλυτερα και περισσοτερο αξια λογου κερατα ... [συγνωμη για τον τροπο που εκδηλωνω το θυμο μου] , ας βγει για να το πει και στους αλλους ...

- η συνεχεια μας ειναι δυσκολη δυσκολη πολυ ...
- και για την συνεχεια μας χρειαζομαστε συναιση και κοινοκατανοηση ...
- για την συνεχεια μας πρεπει να ειμαστε και ψυχραιμοι και ολιγαρκεις ...
- για την συνεχεια μας δεν ταιριαζει να γκρινιαζουμε και να περιαυτολογουμε ...
- για την συνεχεια μας και τις αναγκες που εχουμε μπροστα μας , χρειαζομαστε νου και πνευμα κοινο ...
- για την συνεχεια Μας , θα ζοριστουμε ολοι Μας , και βεβαια και σιγουρα , πρωτα ΤΑ ΓΕΝΝΗΜΕΝΑ αο Μας , τα παιδια μας ....

- ας ειμαστε πιο ευκινητοι και πιο αποφασιστικοι ...
- ας μην αργουμε , για να κοιναποδεχθουμε την Ισοκρισια μεταξυ Μας ...
- το Σημερα Μας , εχει μπροστα το Αυριο Μας , το αμεσως Μετα Μας δηλαδη δηλαδη ...
- το Σημερα Μας , δεν εχει , απο το Πριν αναγκη ...
- ας αλλαξουμε 'η ας αποκαταστησουμε την νοοτροπια Μας το συντομοτερο δυνατον , και ας αλλαξουμε 'η ας γκρεμισουμε την λογικη , που απομονωνει και συγχιζει , τους ανθρωπους και τις κοινωνιες Τους ......
- και πολεμο Κατα των πολεμων Μας των πολλων εχουμε να κανουμε ,
- και ειρηνη , για την , για Μας τους Ανθρωπους Ειρηνη ...
- ας ειμαστε Τωρα , λιγακι πιο σοβαροι και οσο χρειαζεται πιο μετρημενοι ...
- Τωρα και πλεον , θα πρεπει να ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΜΑΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΙ ...
- ας μην αφηνουμε απ' ΕΞΩ απο τους νοιασμους μας οι νοιαζομενοι , τους μετα απο μας [ τα παιδια μας δηλαδη ], που μας ακολουθουνε ...
- ας ξεπερασουμε τις προσκαιροτητες μας τα παθη και τα λαθη και τις αδυναμιες μας , χωρις πολλες δικαιολογιες ολοι ...
- ας αρχισουμε να εμπιστευομαστε οι νοιαζομενοι ο ενας τον αλλον ...
- Ας αρχισουμε να κανουμε , ΤΑ ΚΑΘΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ οι Φτωχοι , παλικαρια στην Ψυχη ...
- η ωρα ειναι ακομη καλη ...


Edited by - noema on 11/03/2009 12:33:55



-

- σας μπερδεψα μαλλον με τα πιο πανω , για την Αρχη Ενος μετρου και για την Αιτια Αναγκη της σταθεροτητας Του ...

- νοηση κοινη για τα κοινα χρειαζομαστε τουτη την ωρα , λεω εγω ... νοηση κοινονοηση νοηση ...
- και ο ενας τον αλλον , με το εντος της κεφαλης του , ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΚΕΦΑΛΗ ΤΟΥ , στα κατω εδω κατω Μας , σκυμενο ...
- και ψυχραιμια ...
- και κουραγιο και υπομονη αρκετη , με τους ανθρωπους Εμας ...
- και προθυμια ...
- και θαρρος ...
- και καλησπερα γειτονα , Πως τα πας και πως τα καταφερνεις και 'συ ...

-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2011, 13:07:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

-
- αε , και στα που νοιαζομαστε και λογαριαζουμε για Μας , Τετοια ωρα ...
- Τωρα Τωρα δηλαδη ...

- με τον γιαννη λοιπον που λες γιαννη , [τον Ψαρα τον συνονοματο...] , απο 'κει μερια απο την noisa , λογο στον λογο , ηρθαμε [προσφατα] , ΚΑΙ ΣΤΟ ...
- να μη χρωσταει Τι Ποτέ , Κανενας σε Κανεναν ...
- αλλα και ΟΟΟλοι να ειμαστε Υποχρεωμενοι σε Ολους Μας , και σε Ενανε Λογο Θεόνα Κοινο ΚΑΙ σΗΜΑΣΙΑ ...
- την Της Συνυπαρξης Μας ...
- εστω κατα καιρους ...
- και Οποτε ει Αναγκη ...

- καποτε , ερχεται η ωρα που περνουμε του Μακρυνους τους Δρομους , ΤΟυς αΔΙΑΒΑΤΟΥς , τους δυσκολους 'Κομά , τους Περα απο απ' τα Ονειρα Μας Ολα κι' Οποια συνανθρωπε μου φιλε μου , λεει ...
- καποτε πορευομαστε την Συνεχεια Μας , ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ...
- ας ειναι και Ετσι μαστορα ... [Τιιιιί εγινε ασχημο και εναντιον Μας δηλαδη ...] ...

- Τωρα κοντα γινεται λογος Πιοοοο καθαρομετρημενος παντος ...
- λογαριαζουμε για το που ,
-Ετσι αμα και την δουμε και την πορευτουμε την Σημασια , ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΠΟΛΥ , και το που , Οποιος εχει Τρια σπιτια , το ΕναΜισο να το παραχωρει στους χωρις σπιτι ...

- ενταξει ειμαστε γιαννη συνονοματε , δεν βγαζουμε Κιιιχχχ , αμα που νοιαζομαστε αφηρημενα και εγω'ιστικα , ναι ... ενταξει ειναι ... Ειμαστε ωςΤοσο συγκρατημενοι !!!
- οι νοιασμοι και τα λογαριασματα Μας , πρωτα Εμας σηκωνουνε , 'η πρωτους Εμας γκρεμιζουν ...

- ααα ναι ,
- υπαρχει Μιααα Λιγη γκρινια , πιεση εκ των εσω πες , 'η , ευλογη ανησυχια , τελευταια στο σχολειο της παρεας ... [ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ]
- γινεται κουβεντα , ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΌ , ναι ...
- πεφτει κουβεντα , για το πουτο Μαθημα του Αλληλονοιασμου και της Ισοκρισιας , ΛΕΙΠΕΙ ΑΚΟΜΗ ΑΠΟ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΆ ...
- και Μας βγαζει και βγαινουμε στις συνεχειες των λογαριασμενων Μας , [Ετσι παει...] και βλεπουμε και λεμε πως , και αυτοι που θα επρεπε ΕΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ , ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΝ ΠΤΥΧΙΩ , τα Της Συνειδησης ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ , ΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝΕ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ .... λειπουν ΑΚΟΜΗ ... !!!

- ο Ανεμος ο Εαρινος , δεν θα ελεγα , αλλα ο trexa και ο hellios12 , θα λεγανε ... μααα ,
- Ετσι , οι Γειτονες Μας θα ξερουν , πως εχουνε Γειτονες Καλους ...

- λογαριασμα στο λογαριασμα , Μας παιρνουνε οι νοιασμοι και Μας σηκωνουν ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΣΗΚΩΝΟΥΜΕ ...
- ας ειναι ψυχη ...
- Μια και Μια , Δυο χουφτες ΚΑΤΑΘΕΟΧΑΖΟΙ ειμαστε Αρκετοι , ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ , ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΣ ...
- καλημερα Μας 'ωρε συνονοματε , ωρα καλη ...
- και βλεπουμε και κανουμε , και κανουμε και βλεπουμε τι κανουμε ...

-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2011, 15:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

-
- ΠΑΡΕ τον Νου 'ωρε Ιθακα ,
- και τραβα'εεε , [για λιγονάε λιγοτοοοσο τοσο δα],...
- στο Αμεσως Μετα απο το Τωρα Μας , και ΤΩΝ ΤΟΥ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ...

- ΠΑΝΕ με τον Νου Σου , τρια , πεντεεε , οχτω χρονια ΜΠΡΟΣΤΑ , [ όΟΟι 'ι και πιοοοο περα ! ] ,
- και 'δε ,
- ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΑ ΙΔΕΙΣ ,
- ΤΑ ΤΟΥ ΤΩΡΑ ΣΥΝΕΠΑΓΟΜΕΝΑ ...

- ΒΑΛΕ στον Νου , τα Ως Τωρα ...
- και ΣΧΕΤΙΣΕ ΤΑ , με Εκεινα που Συνεπαγονται Αυτων μΕΤΑ ...

- ΣΤΑΣΟΥ ΠΑΡΕΑ με τον Νου σου ΜΑΖΙ ...
- μπροστα , στο Μετα του Τωρα Ανθρωπου , απο Τωρα και Μετα ανθρωπε φιλε και συνανθρωπε [ πες οπως που εσυ να ελεγες Ετσι καπως σε μενα , γιατι οχι ... ] ...

- αν θελεις βεβαια ...
- διαλεγεις την Ανοιασια για σενανε ...
- και αφηνεις τους Νοιασμους ,
- για Αλλουςςςςςςςς ...

- Μας διεκοψες 'ωρε ΙΘΑΚΑ ...
- ΝΑΙ , 'ΚΕΙ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΖΑΜΕ με τον je, πως ...

- ... ... ...
- καποιοι θα καταγινονται , [ακομη και παντα] , με τα Εως και Τωρα , [ τα που ΑΠΟ ΤΟΥς ΚΑΠΟΙΟΥς 'Η ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ , ΠΟΥ ΤΟΥς ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ 'η ΤΟΥΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ !!! ] ... [ ερημειν Αυτων ! ] ,
- και ... καποιοι την Ιδια την ωρα ,
- θα κοιναποφασιζουνε ,
- πως , Τωρανα ,
- το απο Τωρα και Αμεσως Μετα ,
- τους αφορα Οπωσδηποτε ...
- καθ'Οπως και ΟΛΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΟΛΟΥΝΟΥΣ καταγης ...

- αρχινα να Μετρας καθωσπρεπει ανθρωπινα και Τωρινα οπως κι' εγω , 'ωρε ... ναι ,
- Ποσοι απο Εμας τους ανθρωπους ...
- και για Ποσο ...
- και Γιατι ...
- θα Απευχομαστε , ΤΟΝ ΑΛΛΗΛΟΝΟΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΟΚΡΙΣΙΑ , μεταξυ Μας ... !
-

- δεν ειναι τοοοσο ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ , το να συναντας τον συνανθρωπο σου , και να συμπορευεσαι ... την ΚοιΝαΝΘΡΩΠΙΝΗ ζωη , Μαζι Του ...
- δεν ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΟΜΩς ...
- και το πως , θελεις να απαντησεις τον συνανθρωπο [που να παρει ναι ...] , ΜΑ ΨΑΧΝΕΙΣ , ΚΑΙ ΔΕΕΕΝ'Ν ΤΟ'ΝΕ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ...
- Ουτε Οξω Σου ...
- Ουτε και Μεσα Σου ... ... ...

- Κοινη Αληθεια , μονο η Κοινοκατανοημενη και Κοιναποδεκτη ...
- οι Αλλες Ολες Αληθιες , ειναι οι Αληθιες οι Ολες οι Αλλες απ' Αυτην ...
- καλησπερα σου οπως και να' ναι ...
-

-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2011, 17:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΚΑΤΑΝΟΩΝΤΑΣ ΤΗ ΖΩΗ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2011, 14:02:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

- μα , ναι ...
- ειναι ομορφο , να συνοδευεις την καλημερα Σου ευχη προς τον ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ Σου ...
- πΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ σάμα τοις , για τους δια Του Νου Απ'Ελευθερους...

- Ενας Καλός προς ΑΥΤΟΝΑ Νοιασμος ειναι , ισα κι' ισα ...

- μααά ,
- να λειπει απο τον Νου του Ανθρωπου ['ΩΡΕ ΣΥ] ο Συνανθρωπος ... ;
- να λειπει , και Η ΜΙΑ ευχη , Η ΕΣΧΑΤΗ , Η ΑΓΑΘΗ , μεταξυ ανθρωπου και ανθρωπου , για τΑ ανθρωπιΝΑ ΤΟΥΣ ... ;
- να λειπει ο Ανθρωπος απο τον Ανθρωπο δηλαδη δηλαδη , δηλαδη ... ;

- [λιγη παρεα μου εκανες Ψυχη , Αρκετη ομως για 'μενα ... Αρκετη για σου λεω , πως χαιρομαι , ΕΝΣΤΙΚΤΑ ... ]

* οπότεεε , σου Λεω , και Τι μου Λε'ει κι' εμεναΝε ...
* ναι ,

* λιγο Πιο ΑΝΟΙΧΤΟΨΥΧΑ [μου λεε'ι] ...
* λιγο , Πιοοοοό ΑΡΓΟΚΑΘΑΡΟΛΟΓΑΡΙΑΣΤΑ ...
* λιγο Πιο ΑΠΛΑ , και Πιο ΚΟΙΝΟΚΑΤΑΝΟΗΤΑ ...
* λιγο στην ... Πιο κοινη , και Πιο σιγουρη , και Πιο Ψυχομιλουσα Αντι της Ψυχης ...
* με λιγα λογια κι' αρκετα ...
* ΟΣΑ Μονο ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ , ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΟΥΜΑΣΤΕ , για τα Κοινα Μας ...


- τον Κοινο Μας Νου ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΙΝΑ ΜΑΣ ...
- και την Ισοκρισια και τον Αλληλονοιασμο ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ , ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ... ;
- απο ΑΥΤΟΥ Του Σημειου κι' Υστερα ...
- ειναι ο Αιτιος για Ολα και για 'Μας ...
- ωσΤοσο ...
- Τωρα ακομη , εμαστε απάνου στη γη οι ζωντανοι Ακομη , [οι Σχετισμενοι με τα της ζωης εννοω], και οοΟπου Αυτη γυρναει και παγαινει , ΣΤΑ στης Ολοσυνης , Τα Αδιανοητα τοις ανθρωποις , και ΤΑ ανυπολογιστα ΤΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ Μας ΤΗΣ ΠΑΡΑ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΗΜΩΝ ΩΣ ΤΑ ΤΩΡΑ ...
- ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ,
- που Πρεπει μαλλον να Μας ακολουθει , Παρα να την ακολουθουμε , προς το , απο Τωρα και Μετα Μας ...

*** πως ΑΡΑΓΕ θα απ'εικονίζονταν 'ωρη ψυχηηηηηΗ ... ; το ,

*** ''ΚΑΤΑΝΟΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΩ , ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΤΑ ΤΗΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ'' ... ... ...

- χαιρε εξ αιτια μου φιλε ανθρωπε ,
- χαιρομαι 'Σε , Ομοια ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 17:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
noema δυσκολεύομαι να ακολουθώ τους διαλόγους σουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 20:14:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2011, 22:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

- ναι 'ωρε Jekyll , ετσι ειναι , δικιο εχεις ...
- μα , [ελα στην θεση μου για λιγο] ,
- κι' εγω δυσκολευομαι να μεθ'ερμηνευσω , τα μηνυματα που κρυβονται μεσα σε μια Εικονα 'η μια Φωτογραφια , οπως αυτες που μου στελνει , η φιληναδα μου ψυχη 42ΑΝ ...

- [ειναι ενας τροπος , μια μορφη διαλογου 'Αγαθα Παντα , μεταξυ ανθρωπων , που εμπιστευονται και ακολουθουν την Διαισθηση τους , ΠΑΡΑ ΤΟΙΣ ΝΟΜΟΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΔΙΕΞΟΔΑ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ...]
- σε Αυτης της μορφης τους διαλογους ,
- καταλαβαινουμε ,
- [ δεν ειναι δα και τοσοοο παραξενο και ακατορθωτο ,
- το Ποσο παιρνουμε χαμπαρι ... ΤΑ 'ΣΩΨΥΧΑ ΜΑΣ , ανθρωπος ενας και ανθρωπος αλλος ενας , οταν ΤΑ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΜΕ ο ενας στον αλλονε ,'η οταν τα ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ...

- για παραδειγμα ...
- ο φιλος μου ανθρωπος 42ΑΝ , με υποχρεωνει να του λεω ,
- πως Μεσα στον ΚΟΣΜΟ , που η ψυχη η δικη μου χωραει ...
- στον ΚΟΣΜΟ που ο δικος μου Κοινανθρωπινος νους 'λογυριζει ,
- ΑΥΤΟΙ , που ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ , ΠΟΤΕ οι ΑΛΛΟΙ θα κανουνε λαθος ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΩΦΕΛΗΘΟΥΝ , ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΚΕΝΟΜΑΤΑΙΟΔΟΞΙΑ ΤΟΥΣ ,
- ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ ...
- Οπως και 'ΚΕΙΝΟΙ , που δισταζουν να κοιναποφασισουν , ΑΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΠΟΡΕΥΟΝΤΑΙ , ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΗς ΙΣΟΚΡΙΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΛΛΗΛΟΝΟΙΑΣΜΟΥ ...
- και τους ΑΛΛΟΥΣ ΕΚΕΙΝΟΥΣ , που αμφιβαζουν ΑΚΟΜΗ και για τους Ιδιους , και για τους που γεννησανε ...


- ενταξει ωστοσο αγαπητε , και καλησμερα σου ...
- σημειωσε πως , προσπαθω να κανω ικανη την δυσλεκτικοτητα μου , απεναντι στην παραλογικη ...

- καλησπερα και σε σενα βεβαια 42ΝΑ ...
- ΚΟΥΡΑΓΙΟ , ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΝΕΠΑΓΟΜΕΝΑ ΤΗΣ ΩΣ ΤΑ ΤΩΡΑ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΜΑΣ ...
- ευχομαι πως θα' μαστε Φιλοι με τα ανθρωπινα Μας , και Μετα απο τα επερχομενα ...
- η δυσλεκτικοτητα μου μπορει να Σας ταλαιπωρει ...
- ο τοσοσδα ομως ενθουσιασμος μου , και οι νοιασμοι μου για την Συνεχεια Μας με την ζωη , και την Σημασια της για Μας τους ανθρωπους , ελπιζω πως δεν Σας δυσαρεστει ...
- καλησπερα , ωρα καλη ...

-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2011, 16:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΧΑΙΡΕΤΩ ΣΑΣ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2011, 12:49:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

- η Παραλογικη , ειναι γεννημα της Χωρις Νοημα ΛΟΓΙΚΗΣ , [που , για να μην κρυβομαστε πισω απο δακτυλους διαφοροδικαιολογισμων] , ΤΗΝ ΞΕΣΧΙΣΑΜΕ , για ιδιοπαθιες , εγωίσμους , και παραλογα συμφεροτα ...

- εχουμε κοινοκαταλαβει 'ωρε , πως Χωρις τον Συνανθρωπο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ... ;
- η Σημασια Ουσια , και το Νοημα της ζωης , ειναι για τον ΜΟΝΑΧΟ ανθρωπο , 'η ειναι για ανθρωπο και ανθρωπο ΜΑΖΙ ... ;

- Πως γινεται να υπαρχει και να ζει ο Ανθρωπος , Μονο με τον Εαυτο του , χωρις τον Συνανθρωπο του ... ;


* στην γειτονια Μας ψυχουλα 42ΝΑ , συμβαινει το εξης [σε γενικες γραμμες]...
* ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ , εχουμε τους πολλαξεροντες ΠΟΛΛΟΥΣ , και πολυγνωστες και παραπολυαπασχολουμενους , και παραπολυπαρακολουθουντες και λογοκρινοντες ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ , ΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΟΗΜΑ και περιττα , ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ...
* ΚΙ' ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ,
* τους Αγαθοθεοχαζους , ΤΟΥΣ ΠΟΡΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΟΚΑΚΙΑ ΤΗΣ ΝΟΗΣΗΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ , ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΞΙΟΥ ΤΗΣ ΣΥΝΥΠΑΡΞΗΣ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΣ ΑΝΟΗΣΙΑΣ ...


*** μη θαρρεις , πως , δεν ειμαι Ετοιμος ΝΑ ΚΟΥΝΗΣΩ ΤΟ ΜΑΝΤΙΛΑΚΙ , ΤΟΥ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥ κι' εγω ...
*** εγω , που λεω [ακομη] , Υπομονη Αρκετη ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΜΑΣ , ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΤΑ ΑΝΥΠΟΛΟΓΙΣΤΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΟΧΕΙΡΟΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ ...

- χαιρετω σε ...
-

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2011, 20:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

-
- [σε βανω μπροστα μου οπως τον εαυτονα μου ... και μεσα μου οπου κι' ο Εαυτος μου] , και Μας ρωταω και Μας λεω ...

- 'ωρε Αυτε μου Εαυτε Αυτε ,
- 'ωρε Συνανθρωπε Εαυτε μου Απεναντι μου ,
- 'μπας κι' ενας απο τους δυο Μας , δεν θελει αναμετάξυ Μας , Ομονοια και Κοινονοηση για τα κοινανθρωπινα Μας ... ;
- 'σάμπως και σου πεφτει βαρυτερος ο Αλληλονοιασμος εσενανε ...
- 'σαμπως και ειναι δυσκολοβασταχτη η Ισοκρισια και για 'μενα και δεν στο 'μολογαω ... ;
- 'γιατι 'ωρε εαυτουλη μου Αυτε ,
- 'γιατι 'ωρε συνανθρωπε μου ,
- 'γιατι παζαρευουμε για το Κοινο Μας Καλο ... ;
- 'δεν βλεπεις πως ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ για πολυ ΜΑΖΙ , ΑΚΟΛΟΥΘΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΟΓΙΚΗ ... ;
- 'δεν βλεπεις 'ωρε , πως ΤΟ ΜΕΣΑ ΜΑΣΣΣ , ειναι αναγκη 'ΟΞΩ Μας ΝΑ ΒΓΕΙ , και το ... απο ΠΑΝΩ , ΚΑΤΩ να'ρθει , 'η ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΩΦΕΡΟΥΜΕ εγω κι' εσυ Μαζι ... ;

- 'γιατι μου γυρνας την πλατη οταν σου λεω , για την Κοινη των Κοινωνιων την Τραπεζα , για τις Κοινες των Κοινωνιων Αναγκες ... ;
- 'γιατι μου θελεις να σου συμφωνω , πως ΑΥΤΑ ειναι ΑΛΛΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ , ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΩΡΑ ... ;

- ... ;
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2011, 14:36:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- η Ανισοκρισια , παραγεται και επιβαλεται , απο τους αποφευγοντες την Ισοκρισια , και η Ακυβερνησια , ειναι επακολουθο , των μη ικανων να κυβερνησουν εαυτον ...

- αμα και λειπει ο Αλληλονοιασμος απο μια κοινωνια , η κοινωνια διαβαλεται απο πολλα και σε πολλα σκορπιζεται ...

- απο τοτε που το θεμα , ΑΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΟΥΜΕ ΤωΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜεΤΑ , γιατι Μετα , μαλλον δεν θα λογαριαζουμε για το Τωρα , περασε αρκετος καιρος ...!!!
- δεν θα αναφερθω ΣΤΟ ΤΙΙΙ ΚΑΝΑΜΕ τοσο καιρο ...
- θα αναφερω Ομως ... πως Τωρα , Π Α Ρ Α Μ Ι Λ Α Μ Ε ... !
- και μαλιστα για τις ΚΟΙΝΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΜΑΣ ΠΛΕΟΝ ...!
- ΤΙΣ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕΣ ...
- με Πρωτη Πρωτη , την ΤΗΣ ΚΟΙΝΟΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗΣ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ , ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΙΝΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΣΑΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ !!!

- ... ... ...
- και Τοτε και Τωρα βεβαια , λεω , ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2011, 11:06:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

- μου ακουεις ΔΗΜΕ μΑς ... ;
- ΜΟΥ ΑΚΟΥΕΙς , που δυσκολευομαι να Μας λεω για το Καλό Μας ο δυσλεκτικος ... ;
- αντιλαμβανεσαι ΓΙΑΤΙ ειναι καλυτερα και προτιμοτερο , να ειμαστε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ στο Πνευμα Φτωχοι ... ;
- ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ που σου λεω , πως πρεπει να προλαβουμε να Μας προσαρμοσουμε ΣΤΟ ΑΡΚΕΤΟ ... ;
- μου ακουεις που Μας λεω πως ειμαστε Ικανοι και Μας Πρεπει να Κοιναποφασιζουμε για ΜΑς και για τους απο Μας , Εμεις ... ;
- μου ακουεις που σου φωναζω , ΟΧΙ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ Τωρα πλεον ... ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ... ... ... ;
- ΜΟΥ ΑΚΟΥΕΙΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΝΑ Μ'ΑΚΟΥΕΙΣ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΑΚΟΥΩ ... ;


- http://www.noisa.gr/musicdb/siko.mp3


- Σηκω πριν μεινουμε χωρις ΓΙΑΤΙ , Δημε μου καλέ , καλε μου Δημε... !
-

-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2011, 01:03:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακούω???
Ακούω καλά ωρέ Noema???
Είναι ώρες που αναρρωτιέμαι αν η τελική σημασία του Άλλου δεν εμφανίζεται ποτέ και αν υπάρχει κανένας άλλος του Άλλου...ωστόσο ο κάθε ένας άλλος -εγώ..εσύ..όλοι μας- δεν παύει να αναζητάει να επιθυμεί την "χαμένη" πληρότητά του , ανάμεσα σ'αυτά που έχασε ή νόμιζε ότι κάποτε είχε....είχε???
Κι'αν πάλι τά'χαμε , θα τα αναζητούσαμε άραγε...???
Μέσα στο μυαλό μας στριφογυρνάνε όλα σαν πειρατές/κουρσάροι φίλε μου οι επιθυμίες -μας-...ζωηρή κάνουν-ε- την φαντασία μας και δίνουν ελπίδα στην ζωή μας για να προχωρήσουμε...αλήθεια ΠΟΥ???
Ας μην ξεχνάμε -τουλάχιστον- ένα χαμόγελο και μια καλημέρα ωρέ Noema...τουλάχιστον αυτό και ας "φιλέψουμε" νέες/άλλες μέρες...ανθρώπινες και No-e-mikes....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2011, 14:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

- γεια σου και χαρα σου και χαρα μου 'ωρε Δημε καλοκαρδε ...
- γεια σου νοιαζόμενε και αντεχοντα τους νοιασμους σου ...
- εχεις "χαιρετισμο" απο τον Σαββα ,[απο την νοησα μερια] ...
- "ζηλευει" λεει ,
- το "πως απλοκαθαρολογαριαζεις τα κοινανθρωπινα" , [σε σχεση με Μας τους δυσλεγοντες και αρα παρανοημενους ακομη] ...
- ναι ,
- σε "διαβαζει" λεει ... [ηταν την Πεμπτη στην πολη και τα λεγαμε ...
- λεγαμε ...
- 'η νομιζουμε για Μας , 'η Μας παιρνουμε και Μας σηκωνουμε και Μας παμε , οπου μεταξυ των συνανθρωπων ...
- ΚΑΘΩΣ ΠΡΕΠΕΙ κανουμε δηλαδη δηλαδη ...
- αν θελει , ας δοκιμασει το ενα μου νεφρο να διαμαρτυρηθει , και αν της βασταει της καρδιας σου , ας δοκιμασει να σου κλεισει τον δρομο ...
- ναι , Δημε ...
- ναι ,
- ειναι προτιμοτερο να Μας φαει η ζωη και η αιτια της η σημασια , παρα να Μας καταπιει η παρανοηση και το αναιτιο και το χωρις σημασια ...

- [για τα κουραγια Μας εν τω μεταξυ , και καλημερα Μας] ,
- σου λεω , και εχε μου εμπιστοσυνη στο που σου λεω πως Ενταξει και Καλα 'ξηγιωμαστε Καποιοι απ' Ολους Μας ...
- ειναι Ενταξει δηλαδη , το να αρχισει να αναλογιζεται ο ανθρωπος Μας ο συνανθρωπος , [ο Αυτος Μας Εαυτος ο ανθρωπος] , ΠΟΣΟ και ΓΙΑΤΙ χρειαζεται , ΤΟΝ ΑΛΛΗΛΟΝΟΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΟΚΡΙΣΙΑ , Τωρα Τωρα , και Για Παντα ...
- ειναι Ενταξει , αμα διερωτωμεθα με τον Νου τον Κοινο τοις ανθρωποις , τον Κοινανθρωπινο Νου , τον Νου Μας Επιτελους , αν Η ΝΟΗΣΑ Η ΚΟΙΝΗ [η κοινονοηση] ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΙΝΑ , "ειναι Υπερ , 'η Εναντιον , του ανθρωπου , που σημερα αποτελουμε , 'η Οχι" ...

- Οσο και Οπως εκτιμαμε Εμας Δημε μου , Ετσι και Τοσο εκτιμαμε και τους Αλλους απο Μας , και αναστροφα ...
- αν δεν Κοινωνισουμε ...
- αν δεν λογαριασουμε τους νοιασμους Μας για Μας τους ανθρωπους , με τους συνανθρωπους Μας ...
- τους νοιασμους Μας για την Ισοκρισια και τον Αλληλονοιασμο Καταγης δηλαδη ,
- "Ως τα Εσχατα ΑΝΑΓΚΑΙΑ για την ΣΥΝΥΠΑΡΞΗ Μας και την κατ' Ευχη Συνεχεια Μας" ...
- "ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ Κοινωνια των Ανθρωπων θα ΠαραΜενουμε" ,
- ως Εχοντες ΤΙ να προσφερουν στους Ομοιους τους , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ , για λογους πολλους ...!

- μοιαζει καπου με 'κεινο το , ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠ' ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΡΧΗ ...
- Η ΑΛΗΘΕΙΑ οΜΩς ΕΙΝΑΙ ,
- πως Συνεχιζουμε ,
- ή Ετελειωσαμε εν γνωση Μας ...

- απο 'δω μερια απο την νοησα παντος , Αυτα και τα Αναλογα τους , καποιοι απο Μας , τα χρεωνονται μεσ' τον κοσμο Μας , για τον κοσμο Μας ...
- εκθετουμε ΔΗΛΑΔΗ εαυτους και συνειδησεις στην κοινωνια Μας ...
- τα λογαριαζουμε ΚΑΙ 'ΟΞΩ ΑΠΟ 'ΔΩ , ΚΑΙ ΕΞΩ ΚΙ' ΑΠΟ ΠΕΡΑ ...

- καλα ειμαστε ακομη , [παρ' αυτων και παρ' εκεινων του καιρου]...
- καλημερα σου 'ωρε , και το Εκεινο κουραγιο σου ευχομαι ...
-

-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2011, 23:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mόλις επέστρεψα απο Πελοπόννησο Μεριά και κάποια στιγμή άκουσα την μεγάλη τη Βίκυ Μοσχολιού -την είχα γνωρίσει και απο κοντά , ωραίος άνθρωπος..- να λέει το τραγουδάκι "Βάλε κι'αλλο πιάτο στο τραπέζι"....

http://www.youtube.com/watch?v=1BUTLiDCTg0

Θά'λεγα , όλοι μας να βάλουμε κι'αλλη αγάπη στο τραπέζι φίλε μου και ας την ακούσουμε...ας ανοίξουμε το φώς στο παραθύρι....
Κλεισμένοι μέσα στον εαυτό μας , κλείνουμε το φώς στην καρδιά μας και στους γύρω μας...μόνοι μένουμε!

Την καλησπέρα στο φίλο Σάββα μολονότι δεν τον γνωρίζω , ωστόσο για να είναι φίλος σου και φίλος δικό μου θεωρείται ήδη...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 09/10/2011 23:09:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2011, 12:28:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

- καλημερα καλημερα καλημερα ...
- καλημερα Ανοιχτορδε Δημε μας ...
- τρεχω αυτες τις μερες , και οσο το μπορω ...
- δυο παλικαρακια στην παραδιπλα συνοικια , το πηρανε ζεστα με την μουσικη , και παγαινω και τους δειχνω καποια πραγματα σχετικα ...
- θυμηθηκα τον φιλο τον trexa ...

- καλα ειμαι ωστοσο , καλα να εισαι και συ ...
- ναι , σχετικα με τον Σαββα μας ...
- σ' εχω στον νου ...
- καλημερα η υπολοιπη μερα ...
- θα τα πουμε συντομα ...

-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2011, 18:55:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

http://www.noisa.gr/logothiki.asp#

- τις ψυχουλες μας (στον ανεμο τον μετα απο τον χειμωνα αυτο ερχομενο ... , στον φιλο μου δηλαδη τον εαρινο το λεω,),
- το πολυ να τις ξεχωρισουμε σε Λεβεντισσες ψυχες , και σε ψυχες παλικαρισιες ...
- για τις ζωντανες ψυχες σου λεω που λες ... ... ... !
- ναι αγαπητε ...
- καλησπερα σου που σε νοιαστηκα ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2011, 11:06:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

- ας λογαριαζουμε Τωρα για τα του Μετα Μας κοινωνια μου λεει , γιατι Μετα Μετα , μαλλον ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΤΟΥ ΤΩΡΑ ΜΑΣ καλη μου κοινωνια ...
- Τωρα ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΑΙΤΙΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΜΑΖΕΜΕΝΕΣ για να το καμνουμε ...
- τΩΡΑ εχουμε την ευκαιρια , ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ 'ΜΑΣ ΕΜΕΙΣ ...

- ΜΕΤΑΞΥ της Κοινης λογικης και του Συνολου παραλογισμου , Η ΜΕΓΑΛΗ ΣΧΕΣΗ-ΑΠΟΣΤΑΣΗ ειναι ευδιακριτη Δημε μου ...
- εδω , ΕΧΕΤΕ ΗΣΥΧΙΑ σχετικα ...
- και οι φιλοι στην Φιλοσοφια ομως ειναι σχετικα καλα ... λογαριαζουνε για την κοινωνικη Μας συμπεριφορα τελευταια ...
- γενικοτερα βεβαια , σ' ολες τις αγορες , επικρατει η δικαιολογημενη αμηχανια αλλα και η περισυλλογη ...
- ναι , Δημε μου ...
- τα παιδια Μας , Μας αποστρεφονται , στρεφουν αντιθετα και αλλου το βλεμα και την κεφαλη ...
- ...

- ειπαμε να μην χανομαστε Δημε Δημε ...
- να λεμε μια ΚΑΛΗΜΕΡΑ στην ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Μας , κι' απο την noisa μερια ...
- να Μας ρωταμε που και που , ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ , ΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ , ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΣ 'ωρε συνανθρωπε ...

- καλημερα γειτόνοι ...
- καλημερα συμπολιτες ...
- δεν ειναι καλυτερα Τετοια ωρα , να ειμαστε στο Πνευμα Φτωχοι ... ;
- ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2011, 12:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

- τι λεμε λοιπον οι , ακομη προσγειωμενοι και διακατεχομενοι αγωνιας και ανησυχιων πολλων , για το Αμεσως Μετα απο το Τωρα ΜΑς ... ;

- να ειμαστε Υπερ της Φιλιας μεταξυ ανθρωπου και ανθρωπου ... ;
- το στρεχουμε , να μην σκευαζουμε Εχθρες και Οπλα εναντιον Μας ... ;
- ειμαστε συνειδητοποιημενοι και αποφασισμενοι , να μην παραγουμε και να μην μεταδιδουμε το Ανοητο και τα της Ανοησιας ... ;
- θελουμε να αναλογισθουμε , για το αν θα πρεπει να ειμαστε ως προς το Απαν , Ολιγαρκεις ... ;
- ειναι Εναντιον Μας ,
- το ΝΑ ΜΗΝ ΓΥΡΝΑΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΑς , αμα και που θα την βρισκουμε ... ;
- Ασχημο και ΟχΙ αναλογο και Οχι αναγκαιο και αχαρο ειναι το να μου λεεις , ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΜΝΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΓΙΑ ΜΑΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΕ , ΘΑ ΤΟ ΚΑΜΝΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΑΣ ... ;
- ειναι Εναντιος Μας Οποιος απο Μας του καταγησιους λεει για Μας , ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ Ο ΥΠΕΡ ΗΜΩΝ Ο ΝΟΥΣ ΑΥΤΟΣ ... ;
- Ο ΤΩΝ ΟΛΟΝΩΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ... ;
- Ο ΚΟΙΝΟΣ , ΑΥΤΟΣ ΑΥΤΟΣ ... ;;;

- ΘΑ ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ , να φοβομαστε και να δισταζουμε να φερνουμε Εαυτους και Συνειδησεις , ΕΝΩΠΙΟΝ ΤΗΣ ΑΙΤΙΑΣ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΙ ΗΜΩΝ ... !!!

(- Παλιοανθρωπος θα ειναι ο ανθρωπος (για 'μενα) , που θα μου πει πως δεν ειμαστε Ορισμενα Αξιοι , ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ , ΟΠΩΣ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ...
(- πως , ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΜΑΣ , ΩΣ ΤΟΝ ΑΥΤΟΝΑ ΜΑΣ ΕΑΥΤΟΝΑ ΕΑΥΤΟ ...
(- πως , ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΜΕΝΕΙ ΓΙΑ ΜΑΣ , ΕΙΝΑΙ ΤΟ , ΠΟΙΑ ΘΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΗ ΕΥΘΥΝΗ ΗΜΩΝ ...
(- πως , ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ , ΝΑ ΟΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΟΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΤΩΝ ΟΡΙΣΜΩΝ ΜΑΣ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΠΟ 'ΜΑΣ ...

- λογους , αιτιες , αναγκες κι' αφορμες για να αλλαξουμε 'η να αποκαταστησουμε την νοοτροπια Μας , εχουμε πλεον ...
-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2011, 13:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- δημε μου Δημε ΔΗΜΕ μου ...
- πηραμε του χαμου την στρατα ...
- μου τα 'λεγες βεβαια , πως Μπροστα Μας θα εχουμε ,
- ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΤΑΞΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΙΣΟΚΡΙΝΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΚΥΒΕΡΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΛΗΜΑ ΚΑΙ ... , αλλα εγω ...
- στα πολυ χαλαρα ,
- και αφηρημενος και ξεχασμενος στα χιλια μυρια του Εγωκεντρισμου μου και της Ανοιασιας μου , συνεχιζα να διυλιζω φιλοσοφικους κωνωπες και μεγαλο'ιδεασμους διαφορων , επιδιωκοντας να συναγωνιστω , ΤΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ , ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΕ ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΟΝΕΙΡΑΠΛΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΟΕΙΚΑΣΜΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΤΩΝΤΕΣ ...
- συμπαθα με ...
- συμπαθα με που καταντησα να ειμαι απ' Αυτους που ντε και καλα , ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΘΟΥΝΕ ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ...
- συμπαθα με ΔΗΜΕ μου ιδιαιτερα , ΠΟΥ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΕΞΑΡΤΗΘΩ ΑΠΟ ΤΗΝ Αργοπαρατηρηση , ΤΟΥΣ Αργοσχολιασμους ΚΑΙ ΤΙΣ Καχυποψιες μου για τους παντες ...
- συμπαθα με ,
- που ενω ξερω πως Κατι θα πρεπει να κανω κι' Εγω ,
- Εγω εξακολουθω να αλαφροπερναω τις κοινωνικες καταστασεις , την μια ριχνοντας τα Ολα σε Ολους και την αλλη αφηνοντας τα Ολα , στην Ευχη Γενικως και Αοριστως , και που και που σε 'κεινο το δεν γαμεις ... !
- αστα αστα δηλαδη ...

- το Ιδανικο για Ολους Ολους Ιδανικο 'ωρε ΔΗΜΕ ,
- Αυτο το Ιδανικο ...
- το για Ολους Ολους Ιδανικο οπωσδηποτε ...
- το Ιδανικο των Ολων ...
- το Κοινο Ιδανικο Ολονων δηλαδη δηλαδη ...
- το Ιδανικο σου και δικο μου Ιδανικο ...
- για 'Μας ...
- Αυτο που εσυ κι' εγω εννοουμε Ιδανικα ακριβως , Καποτε ...
- Καποτε και Πριν απ' το Επι Τελους Μας ...
- το Ιδανικο της Νοησης της Κοινης σε Μας , για τα Κοινα Μας ...
- το Ιδανικο της Ισοκρισιας και του Αλληλονοιασμου μεταξυ Μας , ως το αει ...


- Τωρα ΔΗΜΕ μου , αναλογιζομαστε (συν και παρα τοις Αλλοις Ολοις) , και για το , ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΟΜΟΙΑΖΟΥΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ , Μετα Κοντα ... !
- Τωρα ΔΗΜΕ μου , λογαριαζουμε , ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΥ ΤΟΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ... !
- Τωρα ΚΑΛΕ μου , βαζουμε κατω ΤΗΝ ΝΟΗΣΗ ΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΑΝΟΗΣΙΑ , ΚΑΙ ΔΙΑΛΕΓΟΥΜΕ ΓΙΑ 'ΜΑΣ ΕΜΕΙΣ οι ανθρωποι ...

- ωρα καλη 'ωρε ΔΗΜΕ ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2011, 14:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην ανησυχείτε, μόλις μπούμε στην δραχμή, οι έλληνες επιχειρηματίες που έχουν τώρα κάπου 600-800 δις στις ελβετικές τράπεζες, θα φέρουν πίσω τα λεφτά τους, θα τα επταπλασιάσουν, και θα υπάρξει και πάλι ρευστό στην ελληνική οικονομία! (Και φυσικά μαζικές πωλήσεις δημόσιας περιουσίας!) Ζήτω οι σωτήρες!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2011, 14:55:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

-
- δημε μου Δημε ΔΗΜΕ μου ...
- πηραμε του χαμου την στρατα ...

Μια καλημέρα-καλησπέρα απο μενα φίλε μου...δυστυχώς σε τούτο τον τόπο , μόνο η ευ-νόηση δεν κατοικεί....μόνο η καλή καρδιά και η καλή η διάθεση και η γνώση του "Δεν-γνωρίζω..".....
Περιορισμένοι και περιχαρακωμένοι στις επιμέρους ιδέες μας , χωρίς να το γνωρίζουμε υψώνουμε ακόμα πιο ψηλά τους τείχους....
Όλοι και ο καθένας ξεχωριστά .... για το "καλό-μας-πάντα".
Ένα σπίτι διάτρητο απο παντού , απο τις ιδέες και τις σκέψεις των κατοικούντων το...!!!
Γέλα ωρέ Noema...γέλα και ας είναι αυτή απάντησή σου!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2011, 15:11:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

- ολοδικιά Μας η καταντια Μας δηλαδη ...
- ζητω Μας , τους της καταντιας Μας ...
- ζητω Μας που Μας ξεγελαμε κατ' εξακολουθηση ...
- ζητω Μας τους εχοντες αναγκη μόναχα απο συννενοηση και κατευθηνση κοινη ...

- δραχμη ... !
- αντιτιμο και ανταλακτηριο κοιναποδεκτο και κοιναχρηστο ...
- ζητω φτωχεια μετρημενη στην δραχμη ... !
- δεν το αποφασισαμε ακομη , αλλα θα σε κοινοκαλοδεχτουμε ... !
- ναι ,

- για να υπαρχω εγω
- πρεπει να υπαρχεις και συ τωρα πλεον ...
- τερμα οι διπροσωπιες ,
- οι σωτηρες ,
- καλυτερα πρωτα εαυτονα να σωζουν ...
- ζητω η Φτωχεια Μας ,
- το Οτι Μας αρκει για να υπαρχουμε και να συνεχιζουμε το κοινανθρωπινο ...

- δεν ανησυχουμε οι ολιγαρκεις , και οι τα κοινα τους νοιαζομενοι ...
- ζητω Αυτο που θα κανουμε για να εχουμε Εμεις απο Μας ...

- ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2011, 15:26:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

-

- ολοδικιά Μας η καταντια Μας δηλαδη ...
- ζητω Μας , τους της καταντιας Μας ...
- ζητω Μας που Μας ξεγελαμε κατ' εξακολουθηση ...
- ζητω Μας τους εχοντες αναγκη μόναχα απο συννενοηση και κατευθηνση κοινη ...

- δραχμη ... !
- αντιτιμο και ανταλακτηριο κοιναποδεκτο και κοιναχρηστο ...
- ζητω φτωχεια μετρημενη στην δραχμη ... !
- δεν το αποφασισαμε ακομη , αλλα θα σε κοινοκαλοδεχτουμε ... !
- ναι ,

- για να υπαρχω εγω
- πρεπει να υπαρχεις και συ τωρα πλεον ...
- τερμα οι διπροσωπιες ,
- οι σωτηρες ,
- καλυτερα πρωτα εαυτονα να σωζουν ...
- ζητω η Φτωχεια Μας ,
- το Οτι Μας αρκει για να υπαρχουμε και να συνεχιζουμε το κοινανθρωπινο ...

- δεν ανησυχουμε οι ολιγαρκεις , και οι τα κοινα τους νοιαζομενοι ...
- ζητω Αυτο που θα κανουμε για να εχουμε Εμεις απο Μας ...

- ...


Ζήτω ... ναί φίλε μου , ζήτω η φτώχεια η εγεφαλική και η συναισθηματική....αυτή δεσπόζει σε όλο μας το είναι και καθορίζει σκέψεις-επιθυμίες και πράξεις αλλα και συμπεριφορές....
Ξαφνικά οι Νεο-Έλληνες ανακάλυψαν ότι προδόθηκαν..τι ρατσα Θεέ μου , τι κωμικοτραγική και αυτο-θυματοποιητική-καταστροφική ράτσα....
Η ειρωνία είναι ότι τόσα χρόνια δεν είχαν πάρει πρέφα ΤΙΠΟΤΑ και τώρα όλοι ξαφνικά είναι θύματα μιας αναπάντεχης καταιγίδας και την οποία πάντως κάποιοι άλλοι δημούργησαν...
Καλημέρα-καληνύχτα Νεο-Ελλάδα....συνέχισε έτσι και α-πόρησε μονίμως!!!!



Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2011, 12:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

''
δεν αλλαζει η ζωη με τα ψεματα (ΔΗΜΕ ΜΟΥ)
δεν γυρνουν οι χειμωνες που φυγαν'
καλοκαιρια ζεστα θα 'χουμε μπροστα
πριν ν'αρχισει στον νου η καταιγιδα ...

σε σενα το λεω γειτονακι μου
να μη βαζεις φραγμους στην αγαπη
να μοιραζεσαι ονειρα και καϋμους
και ν' ακους τι σου λεω γειτονακι ...
''


- ας μη λειψουνε τα χαμογελα απο τις Κυριακες Μας ΔΗΜΕ μου ,
- ας σωζουμε τις Καλημερες τις ευχες ,
- κι' ας κανουμε την ΑΡΚΕΤΗ ΥΠΟΜΟΝΗ με Μας ...
- καλημερα να ειναι η μερα ...

-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 19:48:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

'' ΔΗΜΕ μου χωρις Ακροπολεις ... ;
'' ΑΚΡΟΠΟΛΕΙΣ μακρυα απ' τον ΔΗΜΟ μου ... ;

- ΔΗΜΕ μου ΔΗΜΕ ΔΗΜΕ μου ,
- σε νοιαστηκα και ... καλησπερα ΣΟΥ ...


-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy