ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ας λογαριασουμε Τωρα για το Μετα... γιατι Μετα δεν θα λογαριαζουμε για το Τωρα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 11:19:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε Ακροπόλεις καλοσύνης και ψυχικής ομορφιάς ... Ακροπόλεις που αγκαλιάζουν και φωτίζουν δρόμους συμπόρευσης και αλληλονοιασμού φίλε Γιάννη...Ακροπόλες που δεν ρωτούν ποιός είσαι...αρκεί ο άνθρωπος και η ανθρωπία του!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2011, 20:49:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

- κι' εγω Δημε φιλε μου ...
- κι' εγω χαιρομαι για ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΑΣ ΤΙΣ ΑΚΡΟΠΟΛΕΙΣ ...
- τις Ακροπολεις Εκεινες , τις Ορατες μονο ΣΤΟΥΣ δια του νου απελευθερους και απο ΑΥΤΟΥΣ κτισμενες ...

- μια η χαρα που παθαμε , κι' ακομη μία που μαθαμε , δυο οι χαρες Μας λεμε , στα μερη κατα βορεια μερια ...

- οι χωρις Γάθους ανθρωποι , οι 'ΑΓΑΘΟΙ δηλαδη ντιπ για ντιπ ,ξεχωριζουν απο τους φεροντες Γαθους εν εαυτοις λεει ...
- ναι Δημε μου , ξεχαριζουν ,
- οπως ξεχωριζουν και οι σε πολλα και περιττα αφηρημενοι ανθρωποι , απο τους νοιαζομενους τα λιγα και αναγκαια για τους ανθρωπους ,
- οπως ,
- προθυμια για Ομονοηση , για Συνυπαρξη , για Συνεχισμο ...


παρεες Ανθρωπων και Φιλων
για το Υπερ της Φιλιας μεταξυ των ανθρωπων
δεν γινονται οτι ωρα να 'ναι Δημε μου
δεν ειναι ΤΟΣΟ ευκολο ,
ΟΣΟ ομορφο και ΟΣΟ αναγκαιο κι' αν ειναι ...
εμεις απο 'δω μερια παντος που το παλευουμε
λεμε πως ,
ολο και Κατι γινεται ...

- καλησπερα 'ωρε φιλε ...

-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2011, 11:25:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

- χρονια καλα για Ολους μπροστα και οσα να 'ναι ! ! !

-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2012, 12:44:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
[quote]
-
- αν προσεξει καποιος , με την σειρα ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ που απασχολουν πολλους στις ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ,
- θα δει πως τα περισσοτερα αν οχι ολα , οδηγουν στο ΘΕΜΑ , '' ας λογαρισουμε Τωρα για μας , γιατι Μετα ... μαλλον δεν θα εχουμε τον καιρο για να λογαριαζουμε , Ουτε για μας , αλλα Ουτε και για Οσα Ολους μας ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ να μας νοιαζουνε , Τωρα '' . . .
- αν καποιος απο Ολους Μας ΣΗΜΕΡΑ , εξαιρει τον εαυτο του απο αφηρημαδα , ή νομιζει πως εχει τρια ποδαρια και μεγαλυτερα και περισσοτερο αξια λογου κερατα ... [συγνωμη για τον τροπο που εκδηλωνω το θυμο μου] , ας βγει για να το πει και στους αλλους ...

- η συνεχεια μας ειναι δυσκολη δυσκολη πολυ ...
- και για την συνεχεια μας χρειαζομαστε συναιση και κοινοκατανοηση ...
- για την συνεχεια μας πρεπει να ειμαστε και ψυχραιμοι και ολιγαρκεις ...
- για την συνεχεια μας δεν ταιριαζει να γκρινιαζουμε και να περιαυτολογουμε ...
- για την συνεχεια μας και τις αναγκες που εχουμε μπροστα μας , χρειαζομαστε νου και πνευμα κοινο ...
- για την συνεχεια Μας , θα ζοριστουμε ολοι Μας , και βεβαια και σιγουρα , πρωτα ΤΑ ΓΕΝΝΗΜΕΝΑ αο Μας , τα παιδια μας ....

- ας ειμαστε πιο ευκινητοι και πιο αποφασιστικοι ...
- ας μην αργουμε , για να κοιναποδεχθουμε την Ισοκρισια μεταξυ Μας ...
- το Σημερα Μας , εχει μπροστα το Αυριο Μας , το αμεσως Μετα Μας δηλαδη δηλαδη ...
- το Σημερα Μας , δεν εχει , απο το Πριν αναγκη ...
- ας αλλαξουμε 'η ας αποκαταστησουμε την νοοτροπια Μας το συντομοτερο δυνατον , και ας αλλαξουμε 'η ας γκρεμισουμε την λογικη , που απομονωνει και συγχιζει , τους ανθρωπους και τις κοινωνιες Τους ......
- και πολεμο Κατα των πολεμων Μας των πολλων εχουμε να κανουμε ,
- και ειρηνη , για την , για Μας τους Ανθρωπους Ειρηνη ...
- ας ειμαστε Τωρα , λιγακι πιο σοβαροι και οσο χρειαζεται πιο μετρημενοι ...
- Τωρα και πλεον , θα πρεπει να ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΜΑΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΙ ...
- ας μην αφηνουμε απ' ΕΞΩ απο τους νοιασμους μας οι νοιαζομενοι , τους μετα απο μας [ τα παιδια μας δηλαδη ], που μας ακολουθουνε ...
- ας ξεπερασουμε τις προσκαιροτητες μας τα παθη και τα λαθη και τις αδυναμιες μας , χωρις πολλες δικαιολογιες ολοι ...
- ας αρχισουμε να εμπιστευομαστε οι νοιαζομενοι ο ενας τον αλλον ...
- Ας αρχισουμε να κανουμε οι Φτωχοι καί στο πευμα , ΤΑ ΚΑΘΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ οι Φτωχοι καί στο πνευμα ...
- η ωρα ειναι ακομη καλη ...


-

... ναι 'ωρε Δημε μου , ναι
... Φτωχος στο πνευμα , δεν σημαινει Λειψος απο πνευμα
... Φτωχος στο πνευμα , ειναι ο εχων το Αρκετο και Αναγκαιο πνευμα , και για τον ιδιο και για την κοινωνια του που μερος της αποτελει

... σχετικα με τις εκλογες και τις ψηφοκαταθεσεις Δημε μου

... αν παω να καταθεσω ψηφο
... να ξερεις πως ο ψηφος μου θα 'ναι
... και για μενα και για σενα ,
... και για τα παιδια μου και για τα παιδια σου ,
... και για τον αλληλονοιασμο και την ισοκρισια στην κοινωνια ημων και των παιδιων Μας

... αν δεν παω για να ψηφισω
... να ξερεις πως θα εργαζομαι στα θεμελια της αποκαταστασης της νοοτροπιας Μας , με τους αναλογους μαζι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2012, 12:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]
[quote]
-
- αν προσεξει καποιος , με την σειρα ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ που απασχολουν πολλους στις ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ,
- θα δει πως τα περισσοτερα αν οχι ολα , οδηγουν στο ΘΕΜΑ , '' ας λογαρισουμε Τωρα για μας , γιατι Μετα ... μαλλον δεν θα εχουμε τον καιρο για να λογαριαζουμε , Ουτε για μας , αλλα Ουτε και για Οσα Ολους μας ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ να μας νοιαζουνε , Τωρα '' . . .
- αν καποιος απο Ολους Μας ΣΗΜΕΡΑ , εξαιρει τον εαυτο του απο αφηρημαδα , ή νομιζει πως εχει τρια ποδαρια και μεγαλυτερα και περισσοτερο αξια λογου κερατα ... [συγνωμη για τον τροπο που εκδηλωνω το θυμο μου] , ας βγει για να το πει και στους αλλους ...

- η συνεχεια μας ειναι δυσκολη δυσκολη πολυ ...
- και για την συνεχεια μας χρειαζομαστε συναιση και κοινοκατανοηση ...
- για την συνεχεια μας πρεπει να ειμαστε και ψυχραιμοι και ολιγαρκεις ...
- για την συνεχεια μας δεν ταιριαζει να γκρινιαζουμε και να περιαυτολογουμε ...
- για την συνεχεια μας και τις αναγκες που εχουμε μπροστα μας , χρειαζομαστε νου και πνευμα κοινο ...
- για την συνεχεια Μας , θα ζοριστουμε ολοι Μας , και βεβαια και σιγουρα , πρωτα ΤΑ ΓΕΝΝΗΜΕΝΑ απο Μας ,
- τα παιδια μας ....

- ας ειμαστε πιο ευκινητοι και πιο αποφασιστικοι ...
- ας μην αργουμε , για να κοιναποδεχθουμε την Ισοκρισια μεταξυ Μας ...
- το Σημερα Μας , εχει μπροστα το Αυριο Μας , το αμεσως Μετα Μας δηλαδη δηλαδη ...
- το Σημερα Μας , δεν εχει , απο το Πριν αναγκη ...
- ας αλλαξουμε 'η ας αποκαταστησουμε την νοοτροπια Μας το συντομοτερο δυνατον , και ας αλλαξουμε 'η ας γκρεμισουμε την λογικη , που απομονωνει και συγχιζει , τους ανθρωπους και τις κοινωνιες Τους ......
- και πολεμο Κατα των πολεμων Μας των πολλων εχουμε να κανουμε ,
- και ειρηνη , για την , για Μας τους Ανθρωπους Ειρηνη ...
- ας ειμαστε Τωρα , λιγακι πιο σοβαροι και οσο χρειαζεται πιο μετρημενοι ...
- Τωρα και πλεον , θα πρεπει να ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΜΑΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΙ ...
- ας μην αφηνουμε απ' ΕΞΩ απο τους νοιασμους μας οι νοιαζομενοι , τους μετα απο μας [ τα παιδια μας δηλαδη ], που μας ακολουθουνε ...
- ας ξεπερασουμε τις προσκαιροτητες μας τα παθη και τα λαθη και τις αδυναμιες μας , χωρις πολλες δικαιολογιες ολοι ...
- ας αρχισουμε να εμπιστευομαστε οι νοιαζομενοι ο ενας τον αλλον ...
- Ας αρχισουμε να κανουμε οι Φτωχοι καί στο πευμα , ΤΑ ΚΑΘΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ οι Φτωχοι καί στο πνευμα ...
- η ωρα ειναι ακομη καλη ...


-

... ναι 'ωρε Δημε μου , ναι
... Φτωχος στο πνευμα , δεν σημαινει Λειψος απο πνευμα
... Φτωχος στο πνευμα , ειναι ο εχων το Αρκετο και Αναγκαιο πνευμα , και για τον ιδιο και για την κοινωνια του που μερος της αποτελει

... σχετικα με τις εκλογες και τις ψηφοκαταθεσεις Δημε μου

... αν παω να καταθεσω ψηφο
... να ξερεις πως ο ψηφος μου θα 'ναι
... και για μενα και για σενα ,
... και για τα παιδια μου και για τα παιδια σου ,
... και για τον αλληλονοιασμο και την ισοκρισια στην κοινωνια ημων και των παιδιων Μας

... αν δεν παω για να ψηφισω
... να ξερεις πως θα εργαζομαι στα θεμελια της αποκαταστασης της νοοτροπιας Μας , με τους αναλογους μαζι



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2015, 20:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]
[quote]
-
- αν προσεξει καποιος , με την σειρα ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ που απασχολουν πολλους στις ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ,
- θα δει πως τα περισσοτερα αν οχι ολα , οδηγουν στο ΘΕΜΑ , '' ας λογαρισουμε Τωρα για μας , γιατι Μετα ... μαλλον δεν θα εχουμε τον καιρο για να λογαριαζουμε , Ουτε για μας , αλλα Ουτε και για Οσα Ολους μας ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ να μας νοιαζουνε , Τωρα '' . . .
- αν καποιος απο Ολους Μας ΣΗΜΕΡΑ , εξαιρει τον εαυτο του απο αφηρημαδα , ή νομιζει πως εχει τρια ποδαρια και μεγαλυτερα και περισσοτερο αξια λογου κερατα ... [συγνωμη για τον τροπο που εκδηλωνω το θυμο μου] , ας βγει για να το πει και στους αλλους ...

- η συνεχεια μας ειναι δυσκολη δυσκολη πολυ ...
- και για την συνεχεια μας χρειαζομαστε συναιση και κοινοκατανοηση ...
- για την συνεχεια μας πρεπει να ειμαστε και ψυχραιμοι και ολιγαρκεις ...
- για την συνεχεια μας δεν ταιριαζει να γκρινιαζουμε και να περιαυτολογουμε ...
- για την συνεχεια μας και τις αναγκες που εχουμε μπροστα μας , χρειαζομαστε νου και πνευμα κοινο ...
- για την συνεχεια Μας , θα ζοριστουμε ολοι Μας , και βεβαια και σιγουρα , πρωτα ΤΑ ΓΕΝΝΗΜΕΝΑ αο Μας , τα παιδια μας ....

- ας ειμαστε πιο ευκινητοι και πιο αποφασιστικοι ...
- ας μην αργουμε , για να κοιναποδεχθουμε την Ισοκρισια μεταξυ Μας ...
- το Σημερα Μας , εχει μπροστα το Αυριο Μας , το αμεσως Μετα Μας δηλαδη δηλαδη ...
- το Σημερα Μας , δεν εχει , απο το Πριν αναγκη ...
- ας αλλαξουμε 'η ας αποκαταστησουμε την νοοτροπια Μας το συντομοτερο δυνατον , και ας αλλαξουμε 'η ας γκρεμισουμε την λογικη , που απομονωνει και συγχιζει , τους ανθρωπους και τις κοινωνιες Τους ......
- και πολεμο Κατα των πολεμων Μας των πολλων εχουμε να κανουμε ,
- και ειρηνη , για την , για Μας τους Ανθρωπους Ειρηνη ...
- ας ειμαστε Τωρα , λιγακι πιο σοβαροι και οσο χρειαζεται πιο μετρημενοι ...
- Τωρα και πλεον , θα πρεπει να ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΜΑΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΙ ...
- ας μην αφηνουμε απ' ΕΞΩ απο τους νοιασμους μας οι νοιαζομενοι , τους μετα απο μας [ τα παιδια μας δηλαδη ], που μας ακολουθουνε ...
- ας ξεπερασουμε τις προσκαιροτητες μας τα παθη και τα λαθη και τις αδυναμιες μας , χωρις πολλες δικαιολογιες ολοι ...
- ας αρχισουμε να εμπιστευομαστε οι νοιαζομενοι ο ενας τον αλλον ...
- Ας αρχισουμε να κανουμε οι Φτωχοι καί στο πευμα , ΤΑ ΚΑΘΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ οι Φτωχοι καί στο πνευμα ...
- η ωρα ειναι ακομη καλη ...


-

... ναι 'ωρε Δημε μου , ναι
... Φτωχος στο πνευμα , δεν σημαινει Λειψος απο πνευμα
... Φτωχος στο πνευμα , ειναι ο εχων το Αρκετο και Αναγκαιο πνευμα , και για τον ιδιο και για την κοινωνια του που μερος της αποτελει

... σχετικα με τις εκλογες και τις ψηφοκαταθεσεις Δημε μου

... αν παω να καταθεσω ψηφο
... να ξερεις πως ο ψηφος μου θα 'ναι
... και για μενα και για σενα ,
... και για τα παιδια μου και για τα παιδια σου ,
... και για τον αλληλονοιασμο και την ισοκρισια στην κοινωνια ημων και των παιδιων Μας

... αν δεν παω για να ψηφισω
... να ξερεις πως θα εργαζομαι στα θεμελια της αποκαταστασης της νοοτροπιας Μας , με τους αναλογους μαζι



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2015, 10:56:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2015, 11:12:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε noema μου έλειψες, αλλά δεν φαίνεται η φωτο...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2015, 20:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
... γεια σου 'ωρε Αιολε και χαρα σου μερες που ειναι ... τωρα καθησα για λιγο στο pc για μια μικρη αναδρομη και σε ειδα ... ημουνα σε νοσοκομειο λογω εμφραγματος καμμια εικοσαρια μερες ... τωρα συνερχομαι λιγο λιγο ... ποσο γρηγορα περναει ο καιρος λεω !!! και λεω κι' αλλα μεσα μου πολλα , αλλά σημασια εχουνε αυτα που καταφερνουμε να λεμε εξω μΑς . . . Η ΦΩΤΟ δεν ξερω γιατι δεν ανοιγει ουτε εγω ... ΜΕΡΕΣ ΚΑΛΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ σου ευχομαι φιλε , και βεβαια το ευχομαι και για Ολους ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2015, 20:28:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περαστικά σου φίλε μου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2015, 11:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
. . .
. . . να τα ανοιξεις τα ασκια σου Αιολε
. . . να τα ανοιξ3ις μερα σου καλη
. . . να τα ανοιξεις για να βγουνε οι ανεμοι Εκεινοί , που παιρνουνε και σηκωνουνε τα αιτια και τους αιτιους της ευτελειας των κοινωνιων και τα συνεπαγωμενα του εξ αναγκασμου συμβιβασμου των ανθρωπων με τα της Ανισοκρισιας και τα της Παραλογικης
. . . να παρουν και την μισοπιστια μΑς σε 'μΑς απο μΑς
. . . να παρουνε το Ειμαι και να αφησουνε το Ειμαστε
. . . να παρουνε τα της παρανοησης τα ανυποφορα και να αφησουνε τα κατανοητα τα υποφερτα
. . . τι σου λεω τωρα καλημερα σου Ο φΤΩΧΟς
. . . δικα σου ειναι ΤΑ ΑΣΚΙΑ
. . . ξερεις για ΤΙ και για ΤΙ και για ΠΟΥ και ΠΟΤΕ να ΤΑ ΑΝΟΙΓΕΙΣ
. . .
. . . ( ευχαριστω για τα περαστικά )
. . .

Edited by - noema on 17/04/2015 11:41:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2016, 12:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
. . .
. . . πν3υμα κοινο για τα κοινα μΑς χρειαζομαστε και αλληλονοιασμο και ισοκρισια μεταξυ μΑς , και ειναι το Αρκετο . . . και για να κρατηθουμε στα του Τωρα μΑς , και για να συνεχισουμε μονοιασμενοι προς τα Μετα μΑς
. . .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2016, 12:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
. . . μπροστα στα συνεπαγωμ3να του ευκολου συμβιβασμου μΑς με τα της παρανΟησης και της παρΑλογικης των Ολων και Οσων και Οποιων βρισκομαστε . . . το αληθεια αληθεια δυσκολο πολυ πλεον , ειναι το να ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ καποτε ΕΣΥ ΚΙ' ΕΓΩ για ΤΑ ΚΟΙΝΑ Μας . . . ναι , και ΤΗΝ ΕΥΧΗ και ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για Αλληλονοιασμο και Ισοκρισια μεταξυ μΑς , ΤΗΝ Χ Α Σ Α Μ Ε ! ! !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2016, 09:29:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

. . . μπροστα στα συνεπαγωμ3να του ευκολου συμβιβασμου μΑς με τα της παρανΟησης και της παρΑλογικης των Ολων και Οσων και Οποιων βρισκομαστε . . . το αληθεια αληθεια δυσκολο πολυ πλεον , ειναι το να ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ καποτε ΕΣΥ ΚΙ' ΕΓΩ για ΤΑ ΚΟΙΝΑ Μας . . . ναι , και ΤΗΝ ΕΥΧΗ και ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για Αλληλονοιασμο και Ισοκρισια μεταξυ μΑς , ΤΗΝ Χ Α Σ Α Μ Ε ! ! !

Πως χάνεις κάτι που δεν είχες ποτέ;

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2016, 20:11:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

. . . μπροστα στα συνεπαγωμ3να του ευκολου συμβιβασμου μΑς με τα της παρανΟησης και της παρΑλογικης των Ολων και Οσων και Οποιων βρισκομαστε . . . το αληθεια αληθεια δυσκολο πολυ πλεον , ειναι το να ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ καποτε ΕΣΥ ΚΙ' ΕΓΩ για ΤΑ ΚΟΙΝΑ Μας . . . ναι , και ΤΗΝ ΕΥΧΗ και ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για Αλληλονοιασμο και Ισοκρισια μεταξυ μΑς , ΤΗΝ Χ Α Σ Α Μ Ε ! ! !

Πως χάνεις κάτι που δεν είχες ποτέ;

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ

. . . 3κτος υπνου μου φαιν3σαι , και σαματι και 3χ3ις δικιο . . . ας διορθωσω ομως 3γω το παραπανω γραμμ3νο . . . ΤΗΝ ΕΥΧΗ , ναι , δ3ν την 3ιχαμ3 ποτ3 , τις ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ομως τις 3χουμ3 ακομα


Edited by - noema on 06/11/2016 20:14:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2016, 11:08:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
. . . μ3ρ3ς καλ3ς να 3χουμ3 μπροστα , και χρονους πολλους μ3 αλληλονοιασμο και υπομονη και κουραγιο φιλοιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2016, 21:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μ3ρ3ς καλ3ς να 3χουμ3 μπροστα

χορηγός η 3Ε να φανταστώ?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2017, 11:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
. . . υπαρχουν και καποια πληκτρολογια που το 3ψιλον τους κολλα3ι φιλ3 . . . τι να κανουμ3 τωρα . . . χρονους καλους μπροστα ! ! !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2017, 16:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ρεφενέ... για την απόκτηση νέου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2017, 12:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
. . .
. . . οχι φιλ_ καλη σου χρονια , προτιμω να μην ξαναγραψωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
markos.giann
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2017, 17:46:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί είναι κάποιες φορές που το να μην επιθυμήσεις αυτό που έντονα επιθυμείς μπορεί να αποβεί σωτήριο.

Το πεπρωμένο για να ξετυλίξει το νήμα του περιμένει στωικά να αναδυθεί μια δική μας επιθυμία, αν αυτό δε συμβεί , πράγμα σπάνιο, τότε ίσως σπάσουμε το νήμα και παρόλο που μπορεί να πιστέψουμε ότι πετύχαμε μια τεράστια ανατροπή, μια νέα επιθυμία θα έρθει να επουλώσει το τραύμα της μοίρας και τότε στο μυαλό μας θα ηχήσει συνειρμικά η φράση: «Το πεπρωμένο φυγείν αδύνατον», όλα θα μοιάζουν σαν να έγιναν επίτηδες επειδή ακολουθήσαμε μια επιθυμία κι αυτή έβαλε σε κίνηση ένα ντόμινο αόρατων εξελίξεων.

Αν πίσω της στέκεται μια Αρετή θα μας οδηγήσει στη πηγή της ανταμοιβής αλλά αν η επιθυμία ωθείται από ένα ελάττωμα τότε με σιγουριά θα αντικρίσουμε τη λαιμητόμο του νόμου.


Η επιλογή της επιθυμίας γίνεται έτσι μια τρομερά δύσκολη διαδικασία και ταυτόχρονα μια σπουδαία στρατηγική για τον άνθρωπο που επιθυμεί να σπάσει όλες τις αλυσίδες που τον κρατούν δέσμιο και χειραγωγημένο να ανακυκλώνεται συνεχώς μέσα σε έναν φαύλο κύκλο που ο ίδιος έβαλε κάποτε σε τροχιά.

Γιατί είναι κάποιες φορές που το να μην επιθυμήσεις αυτό που έντονα επιθυμείς μπορεί να αποβεί σωτήριο.

Κωνσταντίνος Σμιξιώτης

-------------

"ταυστιζομε" με την άποψη του

mark.giannΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2017, 12:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
. . . το να κρατας σ3 συν3ιρμο και να καταγραφ3ις τις σκ3ψ3ις σου και τους αναλογισμους σου , δ3ν 3ιναι το 3υκολο για τους πολλους . . . ο κωσταντινος β3βαια ,το 'χ3ι αυτΟ αγαπητ3 mark . . . oμως , η επιθυμια μΑς η ιδια , απ3χ3ι παρασαγκας απο την 3υχη και πολυ π3ρισσοτ3ρο απο την προσ3υχη . . . αλλο το να καταγιν3σαι γ3νικως και αοριστως μ3 το πραγματικο , και αλλο το να το παλ3υ3ις συν3ιδητα αποφασισμ3νος . . . απο την μ3ρια μου 3χω να λ3ω και λ3ω , πως Πν3υμα Κοινο για τα Κοινα μΑς χρ3ιαζομαστ3 και θα χρ3ιαζομαστ3 , και Αλληλονοιασμο και Ισοκρισια μ3ταξυ μΑς οι ανθρώποι . . . οι ανθρωποι οι και 3υχομ3νοι και 3πιθυμουντ3ς την συν3χ3ια μΑς , μ3 την ουσια σημασια και το νοημα της ζωης μΑς και της συνυπαρξης μΑς . . .
. . . μ3ρα καλη καλημ3ρα η μ3ρα μΑς φιλ3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2017, 09:46:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
. . . μ3ρα καλη καλημ3ρα η μ3ρα μΑς και καλη κι' η 'βδομαδα η μ3γαλη μπροστα μΑςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy