ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ας λογαριασουμε Τωρα για το Μετα... γιατι Μετα δεν θα λογαριαζουμε για το Τωρα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2008, 21:11:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.
'ΕΙΔΕΣ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝΕ ΟΙ Δικοι ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ... ;
'ΕΙΔΕΣ ΠΩΣ ΣΥΜΠΑΘΟΥΝΕ ΤΗΝ Αφηρημαδα ΣΟΥ ΟΙ Φιλοι ΣΟΥ ... ;
'ΣΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΝΕ ...
'ΝΑΙ ...
'ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΙ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΥΜΕΝΟ ΛΕΝΕ ......

'ΑΑΑ ΡΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΝ .......
'ΕΧΕΤΕ ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΜΑΘΑΙΝΩ ΑΚΟΜΗ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΣΑΣ ...
'ΕΧΕΤΕ ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΤΟ ΝΟΗΜΑ Σ'ΕΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΖΩ , ΟΠΩΣ ΚΑΙ 'ΣΕΙΣ ...
'ΑΛΛΟΙΩΣ ...

'ΤΑ Ορια ΤΟΥ νου μας ΟΜΩΣ ...
'ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ορισμενα ΑΠΟ ΤΗΝ Λογικη ...
'ΚΑΙ ΔΕΝ 'Φαινονται' ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΕΙ Η Ανοησια ...
'
'ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΝΤΙΑΣ ΤΟΥ ΤΟΣΟΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΥ ΜΑΣ ΚΟΣΜΟΥ ΟΜΩΣ , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΙ Τωρα ...
'Τωρα πια , ΕΝΑΙ Ενας και Ενας και Ενας ακομη Μαζι ΓΙΑ ΤΑ Ίδια ...
.
* ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ... ;;;
* Καλησπερα ...
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2008, 21:56:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

allzzaro

quote:



noema
quote:
'ΤΟΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ 'ΡΘΕ ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΕΝΑΙ ...
'ΔΙΟΡΘΩΝΕ ΜΕ ...


Φίλε μου noema τι ``τούτο που μουρθε σε τούτο που μου λές``?
Να την ξανακάνω μια φορά την ερώτηση γιατί οι απαντήσεις που δίνεις είναι, δεν ξέρω αν εκεί στο Θερμαικό το συνηθίζεται αλλά εμείς εδώ στα νότια λέμε ``φέξε μου και γλύστρησα``...
Λέω λοιπόν οτι εντάξει είσαι δυσλεκτικός και δεν μπορείς να εκφρασθείς.
Γιατί ομως αφού μπορείς να γράψεις πεζοκεφαλαία, αφού γράφεις οποτε θές, γράφεις με κεφαλαία και ορισμένες λέξεις, πάντα οι ιδιες είναι πεζά ή πεζοκεφαλαία?


.
'ΔΕΣ Τωρα ...
'ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΠ' ΟΛΑ ΟΣΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ .. ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ... ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΝ ...
'ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑΣ ΜΟΥ ...
'ΑΣ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ , ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ...
'ΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΟΙΩΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΝΑΠΟΔΟΣ ΚΑΙ ΚΟΜΑΤΑΚΙ ΠΙΟ ΕΥΚΙΝΗΤΟΣ ΚΑΙ Τωρινος ΓΙΑ ΤΑ Τωρινα ΜΑΣ ...
'ΤΕΤΟΙΑ ΒΑΖΕ ΜΕ ΤΟΝ νου ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΧΑΜΠΑΡΙ ΚΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΒΟΣΚΑΩ ...

'ΣΤΟΝ ΒΑΡΔΑΡΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΥΓΩ ΚΑΙ ΖΩ , ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ 'ΠΙΟ ΜΕΣΑ' ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΛΛΟΙΩΤΕΡΑ ...
'ΛΙΓΟ ΠΙΟ Αστα Ή Πηγαινε ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ...
'ΣΕ ΦΕΓΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ...... ΓΛΥΣΤΡΙΣΕΙΣ ...

'ΕΣΥ ΔΕΝ ΒΙΑΖΟΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΛΟΓΟΥΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΩ , ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ... ;;;
'ή σαμπως και σε προσβαλα και σε υποτιμησα και σε λιγουπολογησα και και και στην Παρεα , με 'κεινο ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΝΕ ΜΕ ...

'ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Τωρινοι ΓΙΑ ΤΑ Τωρινα ... ;
- καλησπερα ...
.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2008, 22:35:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

noema που χάθηκες?
Σε περιμένουμε...
Θα ήθελα να μάθω που βρίσκεται αυτός ο καφενές, να περάσω να πιώ εναν ελληνικό...
Αναμένω διεύθυνση...
Βιάσου όμως...έχω τους λόγους μου...

.
'ΑΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΛΕΒΕΝΤΙΣΑ ΨΥΧΗ , ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΒΑΡΔΑΡΗ ΣΤΗΝ ΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ 'ΜΕΝΑ ΒΕΒΑΙΑ [ευκολο ειναι] ,ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ .. Που ΚΑΙ Τι ΚΑΦΕ ΘΑ ΠΙΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΜΑΣ ...
'ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΩΣ '' ανελαβα υπηρεσια '' στην www.noisa.gr ;
'ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΣΜΑΤΑ ΜΑΣ ΕΔΩ στο ημερολογιο της και στο φορουμ της ...
'στην 'Επικοινωνια' της ... εχει τηλεφωνο ...
'ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ... !!!!

'ΑΚΟΥ ΛΕΕΙ .. ΧΑΘΗΚΑΜΕ ............
.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2008, 17:50:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και στα εδώ λογαριάσματα φίλε noema, καλά θα είναι
και να μιλαμε γι αυτά...Βράζει ο τόπος απο ανθρώπους κι
απο γνώση κι όμως, όλοι ξεχάσανε να κάνουν τον λογαριασμό,
για ν αποφεύγουν να λογαριάζουν, μην τους
βγούν, όλα όσα σκόπιμα δεν λογαριάζαν...
Αλλά, λείπουν αριθμοί, λειπουν πολλά κι όμως κανεις δεν
αναρωτιέται... Κοινό το έγκλημα, λοιπόν, όλοι μέσα είμαστε
κο ότι συμβαινει, έχει και μια δική μας στιγμή που συμφωνούμε
και συμβαίνει....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2008, 20:21:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.
'ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ Καλοι ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΙ Ανθρωποι Φιλε ...
'ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ Καλοι ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΚΟΜΗ ...
'ΔΕΝ ΛΟΓΑΡΙΑΖΟΥΜΕ , ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΒΓΟΥΝΕ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΑΣ , ΕΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΣΚΟΠΙΜΑ ΑΠΟΦΥΓΑΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΑΣ ...
'ΔΕΝ ΛΟΓΑΡΙΑΖΟΥΜΕ , ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ Ή ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ .. ΜΗΝ ΒΡΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ 'Τον Καλο μας Εαυτο' ...... θαρρεις και ΑΥΤΟ ειναι το Κακο μας ...
'ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ ΑΝΑΒΑΛΟΥΜΕ ... ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ

'ΠΟΛΛΑ ΓΙΝΑΝΕ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ .. ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ...

'ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΤΟΝ ΝΟΥ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΕΛΘΟΥΝΕ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝΕ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΡΙΣΜΕΝΟ ΤΟΥΣ ...
'ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ...
'ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΙΡΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ 'ΚΕΙΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ...
'ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΙΡΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΥΤΟΝ ...
'ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑΝΕ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΚΙ' ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΝΑ ΛΕΓΩ ΓΙ' ΑΥΤΗΝ ...
'ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΑΝΑΛΟΓΟΥΣ ΜΟΝΟ , ΓΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ...
'ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΙΡΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ Φιλους ΚΑΙ Κουραγιο ...

'καλησπερα ...
.
'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2008, 20:45:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
'ΔΕΣ Τωρα ...
'ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΠ' ΟΛΑ ΟΣΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ .. ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ... ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΝ ...

Tι υπαινίσσεσαι φίλε noema?

quote:
'ή σαμπως και σε προσβαλα και σε υποτιμησα και σε λιγουπολογησα και και και στην Παρεα , με 'κεινο ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΝΕ ΜΕ ...

Δεν σε καταλαβαίνω φίλε μου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2008, 21:09:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μη μασάς φίλε noema...Αυτές οι ώρες είναι βαριές, όχι
ίσως για όλους, αλλά οι φυλακές του πνεύματος δουλεύουν πολύ...
Όλα έχουν το χρόνο τους, όπως και τελειώνουν
και τώρα ζούμε το επιθανατο τίναγμα.. Θα περάσει γρήγορα
κι αυτά που θαρθουν, θάθελα να ζήσω, γιατί θάναι μίλια πολλά
απο όσα ζούμε...
Να αντέξουμε να ζήσουμε και να μάθουμε, να μην ξεχάσουμε το κακό
που κάνουμε γύρω μας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2008, 21:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.
'ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ Φιλε allzzaro ...
'ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΤΙΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΜΕ ...
'ΛΕΜΕ ΠΩΣ Τωρα ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΟΙ .. ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΣΑΝ ΨΥΧΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΣΩΓΥΡΙΖΟΥΝΕ , ΑΣ ΓΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ Ή ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ Κατι ΚΑΙ 'ΜΕΙΣ ...
'ΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ , ΤΟ Τωρα μας ΚΑΙ ΤΟ Μετα μας ... ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΖΟΥΜΕ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΝΑΛΟΓΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ...
'ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΟΣΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΛΟΓΑΡΙΑΖΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ...
'ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ , ...

'ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΝΟΥΔΕΣ ΜΑΣ ΠΑΡΑΜΑΣΧΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΙΝΟ ΤΟΝ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΝΟΥ , ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΑΡΕΑ ;;;
'ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΠΟ Τωρα ;;;;;;
'Ή ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ 'ΚΕΙΝΟΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΤΟΥ ΝΟΥ ΜΑΣ ;;;;;;
'ΤΙ ΛΕΣ ;;;

'ΛΕΓΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ...
- καλησπερα ...
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2008, 22:03:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.
'Ε , ΝΑΙ ΠΙΑ ...
'Ή ΣΟΒΑΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΑΣ ΜΕΣ' ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΥ ΚΑΙ ΠΟΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΤΟ ΟΡΙΣΜΕΝΟ ...
'Ή ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Η ΕΥΧΗ ...

'Παρεα ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ Φιλοι , ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΑΤΑ ΜΑΣ ,
ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΝΕ ...

'Φιλοι ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΩΣ Φιλοι ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΙΑΞΩ ...
'ΛΕΕΙ Ο Φιλος ΣΤΟΥΣ Φιλους του ...
'ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Κουραγιο ...
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2008, 22:26:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
'ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΝΟΥΔΕΣ ΜΑΣ ΠΑΡΑΜΑΣΧΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΙΝΟ ΤΟΝ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΝΟΥ , ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΑΡΕΑ ;;;
'ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΠΟ Τωρα ;;;;;;
'Ή ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ 'ΚΕΙΝΟΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΤΟΥ ΝΟΥ ΜΑΣ ;;;;;;
'ΤΙ ΛΕΣ ;;;

Λεω.. οτι ..
Εκείνη τη χρονιά – λέγαν οι αστρονόμοι – ο Άρης διαγράφοντας την τροχιά του στο άπειρο, θα πλησίαζε πολύ τη Γη.
Τόσο πολύ, όσο καμιάν άλληνε φορά.
Τούτο άρχισε να γίνεται αφορμή σε λογιώ-λογιω υποθέσεις που κατάντησαν αληθινά τερατολογίες όσο και πιο πολύ σίμωνε η ορισμένη ημερομηνία.
Άλλοι ελπίζανε πως θα λάβουμε σήματα από τους κατοίκους του Άρη, άλλοι πως με τα τηλεσκόπια θα βλέπαμε την κίνηση στα μεγάλα του βουλεβάρτα, άλλοι πως θα γινότανε σύγκρουση τρομαχτική του Άρη με τη Γη και άλλοι πως θα γινότανε επιδρομή από τους Άρειους. Και πώς τάχατες νά ΄τανε αυτοί οι Άρειοι; Άλλοι τους φανταζόντανε γίγαντες κι άλλοι νάνους, άλλοι με πολλά χέρια και ποδάρια κι άλλοι με πολλά κεφάλια.
Ως τόσο ήρθε η ορισμένη ημερομηνία και τίποτες απ΄ αυτά δε γίνηκε. Μονάχα που τη στιγμή που ο Άρης έφτασε στην πιο μικρή απόσταση από τη Γη και η πλανητική του σφαίρα άρχισε να στριφογυρνάει με περισσότερη γρηγοράδα, ένα άτομο γλίστρησε από την επιφάνειά του κι έπεσε στη Γη, επάνω σ΄ ένα βουνό της δημοκρατίας της Αντόρας. Αυτός είτανε ο πρώτος άνθρωπος του Άρη που έφτανε στον πλανήτη μας.
Εκείνο που ξεχώριζε το άτομο τούτο από τους ανθρώπους της Γης, είτανε κάτι που δε σκαρφιστήκανε να το πούνε μέσα στις τόσες υποθέσεις που είχανε κάνει και στις τόσες τερατολογίες που είχανε γράψει για τους ανθρώπους του Άρη.
Ο Άρειος τούτος είχε, συγκριτικά με τον άνθρωπο της Γης, μιαν αφάνταστη γρηγοράδα. Γρηγοράδα στα πόδια και στο μυαλό. Στην αντίληψη και στην κρίση. Και μια αφάνταστη τελειότητα στις αισθήσεις. Στην όραση και στην ακοή. Στην όσφρηση, στη γέψη, στην αφή. Μίλια και μίλια έκοβε η ματιά του, ψίθυρο ελάχιστο έπιανε τ΄ αφτί του, κι ένα μόριο μικροσκοπικό, τό΄ νιωθε η αφή του. Κι είχε ακόμα την ικανότητα να καταλαβαίνει τη γλώσσα των ζώων, ν΄ ακούει τα μιλήματα των φυτών, και να μπορεί να μιλάει μαζί τους.
Είχε κι άλλες ιδιότητες ακόμα. Προσαρμογή, προσανατολισμό και διορατικότητα, σε βαθμό ασύλληπτο για την αντίληψή μας, κι άλλα, που δεν είναι λέξεις για να τα πει κανένας, γιατί ποτές ο άνθρωπος δεν τα φαντάστηκε ώστε να φτιάσει και την ανάλογη λέξη για να τα εκφράσει.
Έτσι το ξεγλίστρημα του Άρειου στον πλανήτη μας δεν τον έκανε να βαρυγκομήσει. Μα ίσα-ίσα που του άνοιξε την όρεξη να σπουδάξει τη Γη και τα πλάσματα που την κατοικούσαν.
Παρακολούθησε λοιπόν το κάρπισμα της Γης, τα ρεύματα των ωκεανών, την αλλαγή των εποχών, τη ζέστα του ήλιου, κι όλα κοντολογής τα σπουδαία φαινόμενα στη φύση του πλανήτη μας, κι ύστερα άρχισε να μελετάει τα πλάσματά του, τόσο στο φυτικό όσο και στο ζωικό βασίλειο. Τελευταία έφτασε στον άνθρωπο και στα έργα του. Κι είταν το μόνο ζώο της γης που το σπούδαξε με τον πιο λίγο κόπο. Τόσο πιο ασήμαντο βρήκε το έργο των ανθρώπων μπροστά στα έργα των άλλων ζώων. Αυτό δεν το περίμενε. Γιατί στον Άρη οι άνθρωποι είναι πιο τέλειοι από τ΄ άλλα ζώα του πλανήτη τους. Για τούτο απόρησε. Κι ύστερα κάγχασε. Κι ύστερα από λίγο δάκρυσε.
Ηταν στην άκρη μιας λίμνης που έσταζε το δάκρυ του αυτό για την μοίρα και το κατάντημα των ανθρώπων της γης. Αγνάντια του ένα νούφαρο υψωνόταν στην ακρολιμιά. Κι ένα κουνούπι που λιαζότανε πάνω στο νούφαρο, είδε τον Άρειο που δάκρυσε κι έτρεξε κοντά του και τον ρώτησε :
— Γιατί δάκρυσες;
— Λυπήθηκα, του απάντησε ο Άρειος.
— Γιατί λυπήθηκες; τον ξαναρώτησε το κουνούπι.
— Γιατί είδα πως όλα τα πλάσματα της Γης ζούνε μέσα στην ευτυχία μιας ευδαίμονης φύσης και νιώθουνε να τη χαρούν και πως μονάχα ο άνθρωπος, όσο πιο πολύ πασκίζει για την ευτυχία τούτη, τόσο και πιο πολύ κακότυχος απομένει.
— Γιατί τάχα;
— Γιατί τον βαραίνει ακόμα η κατάρα του Θεού για το προπατορικό αμάρτημα. Κι η κατάρα του Πύργου της Βαβέλ. Δεν ξεπληρώθηκαν οι αμαρτίες του. Δε λυτρώθηκε. Μια η γλώσσα όλων των κουνουπιών της γης, κι όλων των άλλων ζώων. Χιλιάδες οι γλώσσες του ανθρώπου και κάθε από δαύτες τις χιλιάδες, μ΄ άλλες χιλιάδες λέξεις, και κάθε από δαύτες τις λέξεις μ΄ άλλες χιλιάδες σημασίες, και κάθε από δαύτες τις σημασίες, μ΄ άλλα χιλιάδες νοήματα, κι όμως πάλι δεν τα καταφέρνει ο άνθρωπος να συνεννοηθεί με τον όμοιό του και να μονοιάσει μ΄ αυτόν, για να μπορέσει να μείνει ήσυχος και ν΄ απολάψει τ΄ αγαθά της γης, καθώς το μπορείς εσύ.
— Αυτό είναι αλήθεια. Μα ο άνθρωπος δεν έχει τον απλό προορισμό πού ΄χει ένα κουνούπι. Για τούτο είναι πιο δύσκολη η ζωή του.
— Κολοκύθια. Όλα τα πλάσματα του πλανήτη σας, από το πιο μικρό ως το πιο μεγάλο, τον ίδιο προορισμό έχουνε. Να τρώνε, να γεννάνε και να πεθαίνουνε. Κι ο άνθρωπος δεν έχει κανένα άλλο προορισμό όξω από τούτον.
— Μπορεί να πασκίζει να προστέσει.
— Μα εδώ είναι η κατάρα που τόνε δέρνει αγαπητό μου κουνούπι. Τι να προστέσει, αφού δεν μπορεί να τα βγάλει πέρα ούτε με τον απλό σκοπό που ορίστηκε για όλα τα πλάσματα της γης;
— Τόνε βρίσκεις λοιπόν κατώτερο από ένα κουνούπι;
— Φυσικά.
— Για φαντάσου! Κι εμείς τον είχαμε πιο πάνω κι από τα λιοντάρια.
— Έχεις γελαστεί. Ο άνθρωπος, το μόνο που κατάφερε είναι αυτό. Να ξεγελάει τον διπλανό του αφού πρώτα ξεγελάσει τον εαυτό του.
— Και τ΄ αερόπλανα, τα υποβρύχια, οι ουρανοξύστες, οι ασύρματοι... δεν τα θαυμάζεις όλα τούτα;
— Σημάδια αξιοθρήνητα της ανημποριάς του. Έχοντας λιγότερη γρηγοράδα από σένα, πάσκισε νά ΄βρει το ένα, έχοντας λιγότερη άνεση από σένα, φρόντισε να φτιάσει τ΄ άλλο, έχοντας λιγότερο μυαλό από σένα, δεν ξέρει τι του χρειάζεται και πασκίζει ολοένα να βρίσκει καινούρια πράματα, που όμως δεν κάνουν τίποτες άλλο παρά ν΄ αυγατίζουνε τη δυστυχία του. Μα δεν είναι οι ατέλειές του που τον κάνουνε δυστυχισμένο. Είναι πλάσματα πολύ πιο κατώτερα από τον άνθρωπο, κι όμως είναι ευτυχισμένα. Τον άνθρωπο τον βαραίνει η κατάρα να μην μπορεί να απολάψει και το πιο απλό πράμα που περνάει από το χέρι του.
— Και το πιο απλό πράμα; αυτός που κατάχτησε όλο τον πλανήτη; Που έχει τόσα μέσα;
— Δε μου λες; πού θα πας σαν αφήσεις το νούφαρο που λιάζεσαι;
— Δε σκέφτουμαι ποτές από πριν. Πάω όπου μου κάνει κέφι.
— Έ λοιπόν αυτό είναι σπουδαίο.
— Με κάνεις και γελάω.
— Το θεωρείς απλό;
— Ασήμαντο.
— Έ λοιπόν αυτό το ασήμαντο δεν μπορεί να το κάνει ο άνθρωπος. Δεν μπορεί ν΄ αφήσει το γραφείο του για νά ΄ρθει να λιαστεί καθώς το μπορείς εσύ. Και δεν μπορεί φεύγοντας από κει που είναι να πάει κάπου αλλού μόνο και μόνο γιατί θα του κάνει κέφι, όπως το μπορείς εσύ.
— Αλήθεια... δεν το σκέφτηκα.
— Μα μήπως σκέφτηκες ποτές σου να γυρέψεις κανενός κουνουπιού την άδεια όταν θέλεις να τραβήξεις παραπέρα;
— Αστείο πράμα.
Κι όμως αυτός ο σπουδαίος, καθώς τόνε λες, ο άνθρωπος, πρέπει να γυρέψει την άδεια. Από τον προϊστάμενό του, από τη γυναίκα του, από τους γονηούς του, από τον αστυνόμο... να βγάλει πιστοποιητικά, διαβατήρια, εισιτήρια... κι ένα σωρό άλλα.
— Ά, τον φτωχό.
— Τόνε λυπάσαι κι εσύ βλέπω.
— Είναι να μην τόνε λυπάται κανένας;
— Για τούτο το ασήμαντο, καθώς είπες, τόνε λυπάσαι. Σκέψου τώρα τι γίνεται με τ΄ άλλα τα πιο σημαντικά. Σκέφτηκες ποτές πως δεν είναι ελεύθερος ούτε έρωτα να κάνει, ούτε φαΐ να φάει;
— Κι έπειτα λένε πως όλα είναι δικά του.
— Δικά του, και δε μπορεί να το νιώσει. Δικά του, και δε μπορεί να τ΄ απολάψει. Ετούτο είναι το χειρότερο.
— Και ποιος τον εμποδίζει;
— Ο ίδιος. Κι ετούτο είναι το ακόμα πιο χειρότερο. Για να κάνει τον εαυτό του δυστυχισμένο ο άνθρωπος, για να γιομίσει τη ζωή του με στέρηση και με ταλαιπωρία, γι΄ αυτόν ακριβώς το λόγο πολλαπλασίασε τις λέξεις της γλώσσας του και τα μέσα της ζωής του. Μπορεί, ας πούμε, να νιώσεις ποια ανάγκη της ζωής υπηρετούνε λέξεις με τη σημασία της πολιτικής, της διπλωματίας, της διομολόγησης, του trusteeship και χιλιάδες άλλες;
— Γιατί να πονοκεφαλάω;
— Έλα δα! Κι ο άνθρωπος γιατί να πονοκεφαλάει, να φτιάνει όλα τούτα τα νοήματα και να στερεί τον εαυτό του από κείνα που χαίρεσαι εσύ και τ΄ άλλα ζώα, κι ύστερα, μη μπορώντας να ζήσει μ΄ αυτή τη στέρηση, ν΄ αναγκάζεται να παραβαίνει τους νόμους που φτιάνει και να βρίσκει κι άλλες τιμωρίες, για να ταλαιπωρεί πιο πολύ τον εαυτό του επειδή δεν κράτησε τους νόμους που έφτιασε ο ίδιος για να τυραννιέται;
— Γιατί αλήθεια;
Γιατί έχει την κατάρα να νιώθει λιγότερο από όλα τ΄ άλλα πλάσματα τον προορισμό του και να χαίρεται λιγότερο απ΄ αυτά τη ζωή του. Γιατ΄ είναι σκλάβος στην ουτοπία και βλέπει τον κόσμο από την ανάποδη. Με τα κεραμίδια στη γη και το πάτωμα στον ουρανό. Γιατί βλέπει το ψέμα σαν αλήθεια και τη σκλαβιά σαν ελευθερία. Γιατ΄ είναι απαράλλαχτα ουτοπιστής κι εγωιστής όπως τότες πού ΄χτιζε τον Πύργο της Βαβέλ για να φτάσει στο Θεό. Το ίδιο και τώρα, κοιτάει ψηλά για να χτυπήσει το Θεό για να του πάρει τη βασιλεία του. Μα ο Θεός είναι μέσα του. Και, χτυπώντας τον, πληγώνει ολοένα τον εαυτό του. Ο άνθρωπος όμως είναι καταραμένος από τότες, και δεν το βλέπει αυτό. Όταν λυθεί η κατάρα, τότες θα το δει. Και τότες θα πάψει να πάει κόντρα στο Θεό και δε θα πληγώνει τον εαυτό του. Και τότες θα νιώσει πως ο προορισμός του στη γη είναι καθώς όλων των πλασμάτων και τίποτες παραπάνω. Να τρώει, να γεννά και να πεθαίνει. Και τότες θα μπορεί να ζήσει τον προορισμό του αυτόν με μια χαρούμενη απόλαψη – καθώς όλα τα πλάσματα της γης – και δίχως να τυραννιέται, καθώς τώρα, προσπαθώντας μάταια να τον απολάψει...

Πάνω σε τούτα τα λόγια το κουνούπι, τρομοκρατημένο από τη μοίρα των ανθρώπων, σήκωσε το ένα του φτερό, έφτυσε τρεις φορές στον κόρφο του και πέταξε μακρυά, αφίνοντας τον Άρειο στη θλιβερή του συλλοή.

Από την πλατεία ενός ορεινού γειτονικού χωριού, ήχοι μουσικοί ήρθανε στ΄ αφτιά του. Είταν μια μικρή φανφάρα της κοινότητας, με μουζικάντες γεροντομπασμένους τους πιο πολλούς, ντυμένους ομοιόμορφα, με μια στολή από ξεθωριασμένη γαλάζια στόφα και πορτοκαλιές φέλπες, και ψηλά γαλάζια πηλίκια στο κεφάλι με μαδημένα λοφία. Φυσούσαν και ξεφυσούσαν μέσα στα χάλκινα όργανα προσπαθώντας να ολοκληρώσουν τη μελωδία ενός αργού βαλς, τόσο αταίριαχτου ως τόσο ν΄ αποδοθεί από φανφάρα. Και γύρω τους η νεολαία με τα χέρια δεμένα ξωπίσω, τους παρακολουθούσε με θαυμασμό και με σοβαρότητα, τόσο αταίριαχτη ως τόσο για την ηλικία της.

Τότε ο Άρειος τίναξε το κεφάλι του, για να διώξει τις σκέψεις του πάνου στη Γη και να σκεφθεί πώς να γυρίσει το συντομότερο στον Άρη.-

Πρώτη δημοσίευση : περιοδικό «Εύα», 1/1/1924, με τον τίτλο «Εντυπώσεις ατόμου που έπεσε από τον Άρη».


Αφιερωμένο εξαιρετικά σε ολους και σε ολες εσάς..


Edited by - allzzaro on 03/11/2008 22:59:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2008, 22:53:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.
'ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΟΡΘΙΟΙ ΟΙ ΟΡΘΙΟΙ
'ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΝΕ
'ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ......

'ΠΡΟΣΕΞΕΣ ΠΩΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ , ΜΟΝΟ Η ΕΔΩ ΠΑΡΕΑ ΤΟΣΥΣΥΧΝΟΛΟΓΑΡΙΑΖΕΙ
'ΠΡΟΣΕΞΕΣ ΤΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΑΤΑ ΜΑΣ ...
'ΠΡΟΣΕΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ...

'ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΠΙΘΥΜΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΡΙΑΣ ΜΟΥ ,
'Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙΩΤΙΚΗ ...
'ΣΕ ΚΑΛΟ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ...

'ΝΑ 'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ...
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2008, 09:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα είναι ότι είμαστε ακόμη ζωντανοί, μην κοιτάτε
τις θύελλες, είναι για ζωντανους, είναι για τους σκεπτόμενους,
αυτου του κόσμου...
Όπου δυο και τρεςι εκει κι εγω λέγει Κύριος... Κι όπου
οδοιπόροι της ζωής κι όχι σταβλισμένα όντα, εκεί κι η φωτιά....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2008, 14:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
'ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΝΟΥΔΕΣ ΜΑΣ ΠΑΡΑΜΑΣΧΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΙΝΟ ΤΟΝ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΝΟΥ , ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΑΡΕΑ ;;;
'ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΠΟ Τωρα ;;;;;;
'Ή ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ 'ΚΕΙΝΟΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΤΟΥ ΝΟΥ ΜΑΣ ;;;;;;
'ΤΙ ΛΕΣ ;;;



Αφιερωμένο εξαιρετικά σε ολους και σε ολες εσάς..


Edited by - allzzaro on 03/11/2008 22:59:39


.
'ΠΗΓΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΑΦΥΓΕΙ , ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΑ ...

'ΘΑΡΡΕΨΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΠΩΣ Η ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΠΑΓΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΛΑΒΑ ΚΑΙ ΦΩΤΙΑ ...
'ΘΑΡΡΕΨΑ ΠΩΣ Η ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ...
'ΚΑΙ ΘΑΡΡΕΨΑ ΠΩΣ ΑΚΟΥΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΑ ΟΛΑ ...

'ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ , ΘΑ ΞΕΘΑΡΡΕΨΩ ......

'ΒΓΕΣ ΠΙΟ ΕΞΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑΝΕ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΔΩ .........
'ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ...
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2008, 14:40:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.
'ΕΙΠΑΜΕ ...
'Άς λογαριασουμε Τωρα για το Μετα μας , γιατι Μετα δεν θα λογαριαζουμε για το Τωρα ' .....
'ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΛΟΓΑΡΙΑΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΝΑ'ΝΑΙ ...
'ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΠΑΝΕ ΚΑΙ ΤΙ ΑΚΟΜΗ ΛΕΝΕ ΟΙ ΟΛΟΙ ΩΣ ΤΟ Τωρα ......
'ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΟΥΜΕ Εμεις Τωρα ΓΙΑ 'Μας ...
'ΑΠΟ 'Μας ΓΙΑ 'Μας ...
'ΟΙ Τωρα ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ Μετα ΤΟΥΣ ...
'ΟΙ ΛΙΓΟΙ ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΜΕΝΟΙ ως Ενας και Ενας και Ενας ακομη μαζι ...
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2008, 15:13:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.
'ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΥ ...
'ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΜΑΣ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ...
'ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΥ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ ...
'ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΥ ΝΑ ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΟΣΑ ΜΑΣ ΑΠΟΜΕΝΟΥΝ ...
'ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΥ ...
'ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ...

'Λεει ενας Φιλος ...
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2008, 19:12:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
'ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΜΑΣ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ...

Καλησπέρα σας.

Διαβάζω αρκετό καιρό οσα γράφονται σε αυτό το τόπικ χωρίς να βρίσκω κάτι να γράψω εκτός απο αυτό.
Θα ήθελα να ρωτήσω το αγαπητό μέλος noema τι ακριβώς εννοεί με τη φράση αυτή?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2008, 20:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι ιδιωματισμός, φίλη Μήδεια, το λένε συνήθως άτομα
απο 40 χρονών και πάνω....Εννοεί, επειδή τη λέω κι εγώ,
ότι να ζήσουμε και το "δεν γ..ω και τον αντίχριστο μας ξανά,"
είναι υπερβολή που τονίζει το ίδιο,ότι δεν θα χαλάσουμε,
και να μην ξεχνάμε τον πόλεμο στον καθημερινό
αντίχριστο.....: τις θολές κι άχρωμες γκρίζες σχέσεις στη
ζωή μας, που είναι χωρίς περιεχόμενο και ουσία... Που είναι
για να είναι και δεν είναι...Που δεν καλύπτουν κανένα κενό και φθείρουν,
εξωτερικά, εσωτερικά, συναισθηματικά... Γενικά ξεθωριάζουν τον άνθρωπο,
ώστε να μείνει μόνο το ζώο μέσα του...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2008, 20:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και έτσι πορευόμαστε, μονολογώντας και τσιμπολογώντας,
φίλοι μοναχικοί, έτσι να βρισκόμαστε, που ξεμάθαμε
να μιλάε κι έχουμε μείνει μονόχνωτοι, αγροίκοι και
καχύποπτοι..
Προχωράμε και ξεφυσάμε, βαριανασαίνουμε την ανηφόρα,
αλλα σίγουρα βλέπουμε μπροστά και ξέρουμε που πάμε...
Να ξανανοίξουμε τα στόματα μας, να ξεθαρέψουμε απο τη μοναξιά
του νου, που ΄χει γίνει θηρίο, κατοικώντας σε σπηλιές...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2008, 20:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ότι να ζήσουμε και το "δεν γ..ω και τον αντίχριστο μας ξανά,"

Δεν ξέρω τι είδους έκφραση είναι αυτή αγαπητέ αλλά πράγματι δεν ακούγεται καλά.
Να σας ρωτήσω με την Εκκλησία μας πώς τα πάτε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2008, 21:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
'ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΜΑΣ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ...

Καλησπέρα σας.

Διαβάζω αρκετό καιρό οσα γράφονται σε αυτό το τόπικ χωρίς να βρίσκω κάτι να γράψω εκτός απο αυτό.
Θα ήθελα να ρωτήσω το αγαπητό μέλος noema τι ακριβώς εννοεί με τη φράση αυτή?


'EΓΩ ΚΑΙ 'ΣΥ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΗΣΤΟ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ , ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΡΕ ΣΥ ΓΥΝΑΙΚΑ ...
'ΓΙΑ ΜΑΣ ΕΜΕΙΣ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΠΙΑ ΑΝΘΡΩΠΕ ... θα εγραφα ...
'ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΝΟΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑΜΕ ΤΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΑΤΑ ΜΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΟΠΟΥ , ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ...
'ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΑΤΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΑΣ Σ' ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ...
'ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΙΒΑΝΙΑ ΚΟΝΤΟΧΟΝΤΡΟΛΟΓΗΣ ...

'ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ...
'ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝΕ ...
'ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΚΕΙΝΗ ΚΟΙΝΗ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ Ο ΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΤΟΥ ...
'ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΦΟΥΡΙΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΣΥΧΝΑ ...

'ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΤΙΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2008, 21:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποιος πρέπει να σου μιλήσει για το rexonaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2008, 21:36:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά είμαι παλαιοημερολογίτης και τακτικός
κάθε μέρα το πρωί σε εκκλησία, φίλη Μηδεία...
Πιστεύεις ότι αυτό έχει να κάνει με τον αντίχριστο, ή
το γ..ώ τον αντίχριστο μου; Εσύ μήπως το λές θίγοντας
θέμα δικαιωμάτων του αντιχρίστου και ότι τον προσβάλουμε;...
Αστειεύομαι...
Απλά καμιά φορά, έχεις αναγκη να βλέπεις απέναντι αυτόν που
σε κυνηγάει... Καλά είναι να τον λογιαριάζουμε κι υπολογίζουμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2008, 22:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παλαιοημερολογίτης λοιπόν ματθαικός ή φλωρινικός?

quote:
Πιστεύεις ότι αυτό έχει να κάνει με τον αντίχριστο, ή
το γ..ώ τον αντίχριστο μου; Εσύ μήπως το λές θίγοντας
θέμα δικαιωμάτων του αντιχρίστου και ότι τον προσβάλουμε;...

Δεν νομίζω να έδωσα τέτοια εντύπωση.

quote:
'EΓΩ ΚΑΙ 'ΣΥ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΗΣΤΟ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ , ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΡΕ ΣΥ ΓΥΝΑΙΚΑ ...
'ΓΙΑ ΜΑΣ ΕΜΕΙΣ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΠΙΑ ΑΝΘΡΩΠΕ ... θα εγραφα ...

Δεν είναι τρόπος αυτός. Είσαι απαράδεκτος.
Δεν εχεις κανένα δικαίωμα να μιλάς για εμένα με το ``εγώ και εσύ`` ούτε να με αποκαλείς ``ρε γυναίκα``.
Επίσης είσαι απαράδεκτος να αποκαλείς έτσι τον κάθε άνθρωπο.
Μάλλον πρέπει να σου γίνουν οι απαραίτητες συστάσεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2008, 22:16:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να σας ρωτήσω με την Εκκλησία μας πώς τα πάτε?

'ENNIA ΣΤΑ ΔΕΚΑ ΘΑ 'ΜΟΥΝΑ ...
'ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ , ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΕΙΟ , ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΥΓΥΡΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΘΑΝΑΣΗ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗΜΒΡΙΑ ΕΞΩ ...
'ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΙΧΕ ΠΑΛΕΣΤΡΑ ΚΑΙ ΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΕΥΘΥΜΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΟΜΙΛΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΠΟΛΛΟΥΣ ...
'ΜΕΣΑ ΟΙ ΧΩΡΙΑΝΟΙ ΛΕΓΑΝΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑΝΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΤΟΥΣ ...
'ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΠΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΡΘΑΝΟΙΧΤΗ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΠΑΠΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΡΟΥΜΕ ΟΛΗ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΖΙ ...
'ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΔΟΚΙΜΑΖΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΣΤΕΛΝΕ ΝΑ ΠΟΤΙΣΩ ΤΑ ΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΟ ΣΚΟΡΠΙΟ ΣΙΤΑΡΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ . . . ΜΕ ΤΡΑΒΗΞΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΩΜΟ ΚΑΙ Μ'ΕΦΕΡΕ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΕ .. ''ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΤΙ ΚΑΛΟ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΕΚΕΙ ...

'ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ Ο ΕΝ ΤΟΙΣ ΟΥΡΑΝΟΙΣ ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΟΛΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΕΣ ΗΜΙΝ ...
'ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΟΥΣΑΝΕ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ , ΕΝΤΑΞΕΙ , ΤΟ ΠΑΝΥΓΥΡΙ ΘΑ ΤΟ ΧΑΡΟΥΜΕ ...
'ΟΜΩΣ ΟΜΩΣ ...
'ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΠΑΠΟΥΣ ΜΟΥ ΕΚΕΙΝΟΣ ... ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΠΕΣ ΚΙ' ΑΛΛΑ ΠΕΣ ΚΙ' ΑΛΛΑ ...
'ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΣΤΟΝ ΝΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΞΩ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ...

'ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΤΟ
'ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΘΕΟ ΠΑΤΕΡΑ ΠΑΝΤΟΚΡΑΤΩΡΑ , ΠΟΙΗΤΗ ΟΥΡΑΝΟΥ ΚΑΙ ΓΗς ΟΡΑΤΩΝ ΤΕ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΙ ΑΟΡΑΤΩΝ ...
'ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ , ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΤΑ ΜΑΘΩ ...
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ...

'ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΠΑΠΟΥΣ ΜΟΥ ' ΕΣΩΣΕ ΠΟΥ ΛΕΣ ...
'ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΦΙΛΗΣΕ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ... ΤΡΑΒΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΞΩ .

'ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΜΕ ΕΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΤΑΛΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ .. ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΜΟΥ ...
'
'ΑΝ ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΕΝΝΟΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΙΚΟ ΤΗς ΕΥΧΗΣ ΜΑΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΘΕΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΜΑΣ ... ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ 'ΚΛΕΙΣΤΟΣ' ΕΙΝΑΙ ...

.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2008, 22:36:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φλωρινικός, κατά τη δική σου κρίση, φίλη Μηδεία....
Αλλα, γιατί εισάγεις κενά δαιμόνια;Δεν χρειάζονταν τμήμα ηθών
το θέμα....
Εδώ συζητάμε για να συζητάμε, αφού σήμερα δεν μιλάμε, αλλά
βγάζουμε λόγους...
Και καλός κ' αγαθός ας είναι ο λόγος μας...
Για να μπορούμε να λογαριάζουμε τουλάχιστον ελεύθερα, αφού
ελεύθεροι δεν είμαστε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2008, 22:57:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παλαιοημερολογίτης λοιπόν ματθαικός ή φλωρινικός?

quote:
Πιστεύεις ότι αυτό έχει να κάνει με τον αντίχριστο, ή
το γ..ώ τον αντίχριστο μου; Εσύ μήπως το λές θίγοντας
θέμα δικαιωμάτων του αντιχρίστου και ότι τον προσβάλουμε;...

Δεν νομίζω να έδωσα τέτοια εντύπωση.

quote:
'EΓΩ ΚΑΙ 'ΣΥ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΗΣΤΟ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ , ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΡΕ ΣΥ ΓΥΝΑΙΚΑ ...
'ΓΙΑ ΜΑΣ ΕΜΕΙΣ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΠΙΑ ΑΝΘΡΩΠΕ ... θα εγραφα ...

Δεν είναι τρόπος αυτός. Είσαι απαράδεκτος.
Δεν εχεις κανένα δικαίωμα να μιλάς για εμένα με το ``εγώ και εσύ`` ούτε να με αποκαλείς ``ρε γυναίκα``.
Επίσης είσαι απαράδεκτος να αποκαλείς έτσι τον κάθε άνθρωπο.
Μάλλον πρέπει να σου γίνουν οι απαραίτητες συστάσεις.


'
'ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ...
'ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟ ΕΔΩ ΠΝΕΥΜΑ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ...!!!
'ας μην πειραξει ομως για μια και δυο φορες αυτο ...
'Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΟΜΩΣ Φιλε Φιλε ,
'εγινε και για τις γυναικες μας και συντροφους μας και φιλους μας και και μαναδες των παιδιων μας ... και εγινε και για μας τους ακομη ορθιους και ανδρες που καταφερνουνε να εχουνε τον νου τους και τα του νου τους και να τα μοιραζονται σε τουτη εδω την αγορα και σ' αυτην την παρεα ...

'δικαιουσαι να σου πω πως αφου χωρις να το καταλαβεις , 'αλλαζεις' το πνευμα της παρεας και των λογαριασματων εδω ... να κρατησεις το ... ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΕ ΑΝΤΡΑ , ΑΝΤΙ ΤΟ ΡΕ ...... ΑΝΘΡΩΠΕ ...

'ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΑΠΟΔΙΔΕΙΣ ΠΡΟΣΟΝΥΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΟΠΟΙΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ...
''ΟΥΤΕ ..ΙΤΗΣ ΟΥΤΕ ..ΙΚΟΣ ΟΥΤΕ ..ΙΣΤΗΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΟΣΑ ΑΝΟΙΚΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ...

'ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΑΥΤΗ Φιλε Φιλε ΠΟΥ ΜΕ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ , ΤΗΝ ΕΚΤΙΜΩ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΕΔΩ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ......
'ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ...
'ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΙΚΡΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ...
- ωρα καλη σου ...

'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2008, 23:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φλωρινικός, κατά τη δική σου κρίση, φίλη Μηδεία....
Αλλα, γιατί εισάγεις κενά δαιμόνια;Δεν χρειάζονταν τμήμα ηθών
το θέμα....
Εδώ συζητάμε για να συζητάμε, αφού σήμερα δεν μιλάμε, αλλά
βγάζουμε λόγους...
Και καλός κ' αγαθός ας είναι ο λόγος μας...
Για να μπορούμε να λογαριάζουμε τουλάχιστον ελεύθερα, αφού
ελεύθεροι δεν είμαστε...

'
'NΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΣΥΧΝΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΓΚΡΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΚΟΥΩ ,, ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ 'ΓΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΩΡΑ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥ ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2008, 23:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
'δικαιουσαι να σου πω πως αφου χωρις να το καταλαβεις , 'αλλαζεις' το πνευμα της παρεας και των λογαριασματων εδω ... να κρατησεις το ... ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΕ ΑΝΤΡΑ , ΑΝΤΙ ΤΟ ΡΕ ...... ΑΝΘΡΩΠΕ ...

Θα ήθελα μια καλη δικαιολογια για τα αυθαιρετα συμπερασματα σου γιατι δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις οτι με προσβάλεις και οχι μόνο εμένα αλλα και αυτόν που με ταυτίζεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 00:46:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@Μηδεία
quote:

quote:
'ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΜΑΣ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ...

Καλησπέρα σας.

Διαβάζω αρκετό καιρό οσα γράφονται σε αυτό το τόπικ χωρίς να βρίσκω κάτι να γράψω εκτός απο αυτό.
Θα ήθελα να ρωτήσω το αγαπητό μέλος noema τι ακριβώς εννοεί με τη φράση αυτή?


Αγαπητή Μήδεια...
Μήπως να ξαναδιαβάσεις όσα γράφτηκαν σ'αυτό το τόπικ....?????
Δηλαδή κατάλαβες ΟΛΑ τα προηγούμενα και κόλλησες σ'αυτό?
Και στην τελική τόσα τόπικ υπάρχουν! γιατί να πρέπει να γράψεις ντε και καλά κάτι εδώ?
Μήδεια γιατί αποφάσισες να συμμετάσχεις στη συγκεκριμένη κουβέντα?

Υ.Γ. ΕΓΩ-ΕΣΥ-ΑΥΤΟΣ-ΕΜΕΙΣ-ΕΣΕΙΣ-ΑΥΤΟΙ....
Υ.Γ. WELLCOME TO THE JUNGLE...
Υ.Γ. Πρός Μήδεια- εγώ είμαι Αντίθρησκος - Εσύ???????
Υ.Γ. Πρός Μήδεια: γιατί Μηδεία και όχι Μήδεια?
(εκ του μειδειώ???-Δηλαδή μειδιάς με τα κοινολογαριάσματά μας?)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 11:07:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βλέπω αγαπητέ helios 2012, ότι το έπιασες το νόημα, όσο
λεπτό και φευγαλαίο κι αν είναι κι όσο λεκτικό παιχνίδι
κι αν χρειάζεται...Ας καθαρίσουμε εμείς απο τη διαφορά μας και
έπειτα, θα ρθούν όλοι...
Όχι γατί εμείς είμαστε κάποιοι, αλλά γιατί πάντα κινούμαστε προς
την έξοδο και κάποιοι βρίσκονται πιο κοντά στην πορτα...Δεν έχει σημασία
ποιοί είναι, στο τέλος θα ειμαστε όλοι μαζί και άνθρωποι...
Φίλη Μηδεία, δεν σε ταυτίζει κανείς με κανέναν και τίποτα, αλλά αυτό
που σου γράφτηκε ήταν θέλεις αλήθεια ή υποκρισία;
Διάλεξε μια φορά την αλήθεια, απο το "ξέρεις εγώ ποιός είμαι;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1719971
Maintained by Digital Alchemy