ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παραξενες Ιστοριες Νο2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Sophie Forever Charmed
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2011, 18:44:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sophie Forever Charmed  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον μιας και το γνωστο και αγαπημενο θεμα Παραξενες Ιστοριες εφτασε τις 50 σελιδες και εχει ζητηθει απο τους διαχειρηστες να δημιουργηθει το Νο2 και να κλειδωθει το πρωτο αποφασισα να παρω την πρωτοβουλια.Το λινκ για το Νο1 ειναι:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1318&whichpage=50&ARCHIVE=

Προς Αμαλια και τους αλλους διαχειρηστες συντονιστες:ειδατε οτι μου στειλατε e-mail αλλα εχει ενα προβλημα ο υπολογιστης και δεν μπορω να το διαβασω.προσπαθω να το διορθωσω.

Never give up without a fight

______________________________________________________
Διαβάστε το πρώτο μέρος του θέματος:

Παράξενες Ιστορίες No1...

12/2/2012
---Sophie---
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2011, 12:32:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον βλεπω δεν ειχε απηχηση το θεμα...παντως εγω θα πω μαι προσωπικη μου εμπειρια ισως να μην φανει τοσο παραξενη αλλα για εμενα εχει τεραστια σημασια.Ηταν απο οτι θυμαμαι Ιουλιος αυτης της χρονιας,λιγους μηνες πριν δουλουδου.την επομενη μερα εφευγα για διακοπες.Με εστειλε ο πατερας μου να μαζεψω κατι ρουχα απο την ταρατσα.Το σπιτι μας εχει εναν ωροφο και απο πανω μια ταρατσα που ενωνονται απο μια εξωτερικη σκαλα στην οποια εχουμε διαφορα πραγματα.Ανεβηκα.Αρχιζω μαζευω τα ρουχα και ξαφνικα νιωθω μια παρουσια διπλα μου.Τρομαξα αρκετα και ενω ειχει ζεστη ενιωσα τον αερα παγωμενο.Προσπαθησα να κρυψω τον φοβο μου και λεω οτι και αν εισαι φυγε.Συνεχιζω να μαζευω και μεχρι να τελειωσω και να αρχισω να κατεβαινω την σκαλα το ειχα ξεπερασει και νομιζα οτι ηταν της φαντασιας μου.Παω να κατεβω στην σκαλα οπως ημουνα με ολα τα ρουχα και τα πραγματα γυρω γυρω δυσκολευομουνα λιγο.Εκεινη τη στιγμη που αρχιζω και κατεβαινω ο φοβος μου επιστρεφει δεκαπλασιος και σκεφτομαι ξαφνικα<<Θα προσπαθησει να με ριξει απο την σκαλα>>.Τι λετε οτι εγινε?Ουτε ενα δευτερο δεν περασε και επεσα.Για ποση ωρα δεν μπορουσα ουτε να ανασανω ουτε να μιλησω.Ακουσε ο πατερας μου το μπαμ και ηρθε να δει τι εγινε ευτυχως...Επεσα με την πλατη σε μαρμαρινα σκαλοπατια...και τελικα δεν επαθα κατι σοβαρο.Απο εκεινη τη μερα νιωθω οτι για καποιον λογο ειμαι σε αυτη τη ζωη...αλλιως θα ειχα πεθανει.Αυτο πιστευω εγω.Θα ηθελα παντως να ακουσω και τις δικες σας ερμηνειες.

Δεν ειναι οτι σε μισω... απλα παρ'το ετσι...Αν ειχες πιασει φωτια και ειχα νερο...θα το επινα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

baroque
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2011, 18:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Sophie
Κάθε φορά που κάποιος φίλος ή γνωστός μου άφηγείται κάτι και λέει ότι ''ένιωσε μια παρουσία δίπλα του'' αναρωτιέμαι αν όντως την αισθάνθηκε ή αν ήταν ο φόβος του που τον έκανε να το αισθανθεί. Και εγώ το βράδυ αν κοιμηθώ μόνη μου φοβάμαι πολύ και αισθάνομαι όχι απλά παρουσίες αλλά δεν ξέρω και εγώ τι. Βέβαια, το πέσιμο ήταν πολύ περίεργο.
Θα σου αναφέρω κάτι σχετικό που μου ρχεται στο μυαλό τώρα. Στο χωριό της μάνας μου στην Πάτρα υπήρχε ένα μεγάλο λαγγάδι το οποίο το συνόδευαν πολλοί μύθοι και διάφορες θεάσεις. Ο παππούς μου στα νιάτια του γύρναγε το βράδυ από το καφενείο και είδε σε ένα σημείο του λαγγαδιού 3 γυμνές γυναίκες να κάνουν μάγια με αναμένους δαυλούς. Επειδή ήταν οξύθυμος γενικά σαν άνθρωπος άρχισε να τους φωνάζει ''Ντροπή σας! Τικάνετε εκεί μέσα! Ουστ να μου χαθείτε'' και τα σχετικά. Εκείνες τα μάζεψαν και έφυγαν άρον άρον. Γενικά λοιπόν όλοι έλεγαν ότι γινόταν χαμός μέσα στο λαγγάδι, μια γειτόνισσα αλαφροίσκιωτη έλεγε ότι είναι τόπος δαιμόνων, κάποιοι έφηβοι στη γειτονιά είχαν δει και κάτι τέτοια και κυκλοφορούσαν πολλές ιστορίες. Το λαγγάδι σιγα- σιγά άρχισε να επιχωματώνεται, όποιος ήθελε να χτίσει (όπως γίνεται συχνά στην Ελλάδα) το γέμιζε και λίγο ώσπου όταν έφτασα εγώ 25 χρονών είχαν μείνει μόνο καμιά 30αριά μέτρα από το αρχικό λαγγάδι. Εκείνη την εποχή παντρευτηκε ο θείος μου και επειδη γρηγορα έκανε παιδιά και το σπίτι του ήταν κοντά στο λαγγάδι φοβόταν για την ακεραιότητα τους και αποφάσισε να το καλύψει όλο με χώμα μια και καλή. Συμφώνησε λοιπόν και με τους γείτονες και το καλύψανε. Από κει και έπειτα ακολούθησε ένας χορός περίεργων συμβάντων. Όλοι οι γείτονες έπεφταν και τσακιζονταν στα καλά του καθούμενου και έλεγαν ''ότι κάπιοιος τους έσπρωχνε!''. Η μάνα μου θυμάμαι κρατούσε στην αγκαλιά το μικρό μου ξαδερφό, και εκείνο το καλοκαίρι γλίστρησε και έπεσε στα σκαλιά και έκανε 2 τεράστια αιματώματα στην πλάτη της, τρόμαξε να γίνει καλά. Μετά από λίγες μέρες έπεσε μια γειτόνισσα (θεός σχωρέστην, καλή γυναίκα) και αυτή από τις σκάλες, χτύπησε άσχημα και έλεγε κάποιος με έσπρωξε! Ακολούθησαν και άλλα πεσίματα με αποκορύφωμα το θείο μου από το άλλο σόι που έμενε και αυτός εκεί κοντά, ο οποίος έπεσε και αυτός από τη σκάλα και χτύπησε τόσο άσχημα που το χέρι του είναι ακόμα και σήμερα σχεδόν μισό από μια απαίσια ουλή που του χει μείνει. Όταν τον ρωτάς πως έγινε λέει ''κάποιος με έσπρωξε!''. Τελικά μήπως όλα αυτά τα ατυχήματα είχαν σχέση με αόρατες παρουσίες που όταν τους πήραμε το χώρο τους αποφάσισαν να μας εκδικηθούν σπρώχνοντας μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

---Sophie---
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2011, 19:22:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον.Πολυ ενδιαφεροντα αυτα που λες.Εγω δεν ενιωσα καποιον να με σπρωχνει η κατι τετοιο απλα ειχα ενα,μπορεις να το πεις προαισθημα, οτι θα πεσω.Για μια στιγμη το ηξερα με απολυτη βεβαιοτητα και μετα επεσα.Δεν προλαβα να το σκεφτω και πολυ,γιατι ποναγα παρα πολυ και φοβομαουν.Πραγματικα φοβομουν οτι θα πεθανω οσο δεν εχω ξαναφοβηθει ποτε. Τελος καλο ολα καλα τελως παντων. Ελπιζω να μην γινονται πια φασαριες στο χωριο σου?

Θα σε έστελνα στον διάολο...αλλά δεν μου φταίει και αυτός!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

baroque
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2011, 21:30:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι και αυτό, δλδ το να έχεις ένα ξαφνικό προαίσθημα και αμέσως μετά να πραγματοποιείται, είναι μέρος της έκτης αίσθησης σου που όπως πιστεύω όλοι οι άνθρωποι την έχουμε, άσχετα αν κάποιοι δε το αποδέχονται καθόλου.Σου έχει συμβεί κάτι άλλο περίεργο ή έχεις ακούσει για κάτι παρόμοιο από συγγενείς σου;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

---Sophie---
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2011, 20:14:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνηθως δεν μου συμβαινουν τετοια παραξενα,ευτυχως ή δυστυχως δεν ξερω. Το μονο που εχω ακουσει απο την οικογενεια μου ειναι οτι η γιαγια μου ηξερε σχεδον παντα τι συνεβαινε στον μπαμπα μου. Δηλαδη π.χ. ειχε παει καπου ο μπαμπας μου με το μηχανακι και η γιαγια μου ειχε ενα ασχημο προαισθημα. Ο μπαμπας μου επεσε και χτυπησε, την παιρνουν τηλεφωνο να της το πουν, απανταει και λεει:Τι επαθε το παιδι???

Θα σε έστελνα στον διάολο...αλλά δεν μου φταίει και αυτός!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

baroque
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 14:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Sophie
Αυτό που λες ότι είχε η γιαγιά σου με τον μπαμπά σου, το χω εγώ με τους συγγενείς μου (όπως και πολύς κόσμος) και ειδικά με τον αδερφό μου. Λάβε υπόψιν σου ότι εγώ με τον αδερφό μου δε τα πάμε καθόλου καλά μεταξύ μας, τσακωνόμαστε, βριζόμαστε και όλα τα ωραία που κάνουνε τα αδέρφια, αλλά σε θέματα ''ενδοσυνεννόησης'' λειτουργούμε σαν δίδυμοι. Όταν ήμασταν μικρά παρότι σκοτωνόμασταν, βλέπαμε τα ίδια όνειρα, ζωγραφίζαμε τα ίδια ακόμα και αν ήμασταν χωριστά και κάναμε πολλά κουφά γενικότερα. Θυμάμαι όταν ήμασταν εγώ περίπου 10 χρονών και εκείνος 8,5 πήγαμε με το σχολείο μια ημερήσια εκδρομή στα Καλάβρυτα. Εκεί πήγε αυτός με φίλους του και εγώ με τους δικούς μου (καλύτερα γιατί αν ήμασταν μαζί θα μας ακούγανε όλα τα Καλάβρυτα) και δεν ειδωθήκαμε όλη μέρα. Όταν γυρίσαμε σπίτι, μας περίμενε η μαμά μου, η οποία σαν καλή μαμά μας είχε δώσει από ένα μικρό χαρτζιλίκι να πάορυμε κάτι για τον εαυτό μας. Μου λέει λοιπόν η μαμά ''τι ψώνισες'' και βγάζω από την τσαντούλα μου ένα μικρό μενταγιόν σε σχήμα τσεκουριού και μια μικρή χρυσαφιά εικόνα της Παναγίας. Λέει και στον αδερφό μου εσύ τι ψώνισες και εκείνος αμίλητος βγάζει από τη δική του τσαντούλα το ίδιο μενταγιόν τσεκουριού και την ίδια χρυσαφιά εικονίτσα. ''Καλά'' λέει η μάνα μου ''ήσασταν μαζί έπρεπε να πάρετε και τα ίδια πράγματα;'' Της εξηγήσαμε λοιπόν ότι δεν είχαμε ειδωθεί όλη μέρα και αυτά τα ψωνίσαμε τυχαία. Άντε μετά να την πείσεις...Και λες εντάξει αδέρφια ήμαστε έχουμε και τα ίδια γούστα, όμως αυτό ήταν φοβερή σύμπτωση μιας και όποιος έχει πάει στα Καλάβρυτα ξέρει ότι υπάρχουν εκεί πολλά τουριστικά μαγαζάκια με χιλιάδες μικροπράγματα που μπορεί να τραβήξουν την προσοχή των μικρών παιδιών.
Στην ίδια ηλικία λοιπόν βλέπω στον ύπνο μου ότι είναι νύχτα και περπατάμε με τον αδερφό μου στο οικόπεδο πίσω από το σπίτι μας. Εκεί επιτίθενται μόνο σ' αυτόν δυο δαίμονες τον αρπάζουν και τον δαγκώνουν ψηλά στο λαιμό, στην περιοχή πίσω από τα αυτιά. Εγώ λέει άριχσα να φωνάζω ''αφήστε τον αδερφό μου και μη τον δαγκώνετε!''. Ξυπνάω την άλλη μέρα και το λέω στη μάνα μου. Μου λέει εφιάλτη είδες ο αδερφός σου δεν έχει τίποτα είναι μια χαρά και μάλιστα από το πρωί έχει λυσσάξει στο παιχνίδι! Έρχεται ο αδερφός μου το μεσημέρι τρώμε του λέω είσαι καλά, περδίκι μου λέει αυτός. Ξαναφεύγει το απόγευμα πάει στην πλατεία λυσσάει πάλι στο παιχνίδι και γυρνάει το βράδυ έχοντας μαύρα χάλια. Ανήσυχοι οι γονεις μου του λένε ''τι έχεις'' και λέει ''με πονάει πολύ η περιοχή πίσω από τα αυτιά!'' Τον πάνε οι γονείς μου άρον- άρον στο νοσοκομείο, με οξεία αδενίτιδα ο αδερφός μου, αναπνευστικό πρόβλημα και η περιοχή πίσω από τα αυτιά του είχε γίνει αγνώριστη από το πρήξιμο. Από τότε αν και έχει φτάσει σχεδόν 29 χρονών, έχει συνέχεια πρόβλημα με αδένες και αμυγδαλές και τρέχει στα νοσοκομεία και μου λέει ''εσύ με έφαγες!''


BLESSED ENOUGH TO BE A BELIEVER

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

---Sophie---
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 20:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυ παραξενα οσα λες για σενα και τον αδερφο σου. Απο οτι καταλαβαινω εισαι πολυ διαισθητικος. Ομως εμενα, ενω δεν μου ειχε ξανασυμβει τιποτα, μου ετυχε ετσι στο ακυρο. Μυστηρια πραματα.

Α, και κατι αλλο που μου ειχε συμβει προσφατα. Ημουν στο σπιτι του θειου μου με την αδερφη μου, την ξαδερφη μου, και ενα αλλο παιδι. Και κατεβαινε η αδερφη μου μια σκαλα πισω απο το αλλο παιδι(προφανως το εχει αυτη η οικογενεια με τις σκαλες). Και εγω φοβομουν παρα πολυ οτι θα πεσει. Κατεβαινει. Δεν γινεται τιποτα. Μετα που ειχα αφαιρεθει και κοιταζα αλλου βλεπω να εχει μολις κατεβει το παιδι και εκεινη την στιγμη εγινε ενα σαν ντεζαβου και θυμηθηκα πριν που φοβομουν μην πεσει η αδερφη μου, εεε, εκεινη την στιγμη πεφτει απο την σκαλα!

Θα σε έστελνα στον διάολο...αλλά δεν μου φταίει και αυτός!

Edited by - ---Sophie--- on 05/11/2011 20:38:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

anna999
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2011, 13:45:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sophine; περνάτε ωραία εδώ?
να πω κι εγώ κάτι?

Ένας νέος άνδρας πηγαίνει στη μάνα του και της λέει:
"μάνα η γυναίκα μου δεν έχει τίποτε καλό πάνω της, πως στραβώθηκα και την πήρα!"

Και η μάνα: "καλά βρε παιδί μου, δεν της βρίσκεις τίποτε καλό,
ε.. πως..προχθές δεν μου έλεγες, ότι τηγανίζει ωραίες τηγανιτές πατάτες?"
έλα..σχολίασε..


anahsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

violent king
Μέλος 1ης Βαθμίδας


90 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2011, 14:36:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κανει καλο κρεβατι μαλλον

Countess it is your night
You are haunted by your wild desires
Possessed by bestial lust
You are the goddess of the loveΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2011, 15:39:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αννα


Και η μάνα: "καλά βρε παιδί μου, δεν της βρίσκεις τίποτε καλό,
ε.. πως..προχθές δεν μου έλεγες, ότι τηγανίζει ωραίες τηγανιτές πατάτες?"
έλα..σχολίασε..


anahs



=================================================================

-Θα ηταν πατατες Ναξου....ειναι οι καλυτερες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

---Sophie---
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2011, 16:24:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και η μάνα: "καλά βρε παιδί μου, δεν της βρίσκεις τίποτε καλό,
ε.. πως..προχθές δεν μου έλεγες, ότι τηγανίζει ωραίες τηγανιτές πατάτες?"
έλα..σχολίασε..

Εεεε, εντάξει τώρα, μπορεί εκείνη την μέρα να τις έκαψε και να θύμωσε ο άλλος.... Αν και δεν καταλαβαίνω που κολάει στο ολό θέμα...

Θα σε έστελνα στον διάολο...αλλά δεν μου φταίει και αυτός!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

anna999
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2011, 17:08:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπράβο "S"
Eίναι ανάγκη η τροφή
να είναι καθαρή,

κι αλλιώς
να το πούμε,
"για τους καθαρούς όλα είναι καθαρά".

anahsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2011, 18:00:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά ποτε δεν πίστευα οτι η ΠΑΤΑΤΑ ειναι ΤΟΣΟ "παράξενη ιστορία".

Έχεις έναν απίστευτο τρόπο να αποπροσανατολίζεις τις θεματικές ενοτητες anna999,
και θα σε παρακαλούσα να ήταν η τελευταία φορά που το έκανες,
καλο ειναι να κοιτάζουμε τι πραγματευτείτε το κάθε θεμα
κι αν κρίνουμε οτι έχουμε να πούμε κατι (επι αυτού) ... να συμμετέχουμε.

Είναι εξαιρετικά εκνευριστικό σε κάποιους που παρακολουθούν το θέμα
μπαίνοντας, να διαβάζουν για ... πατάτες



Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
violent king
Μέλος 1ης Βαθμίδας


90 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2011, 21:46:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν και εχει δικιο ο φιλος aitherovamon ,αμα εισαι γεματουλα σε παντρευομαι

Countess it is your night
You are haunted by your wild desires
Possessed by bestial lust
You are the goddess of the loveΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2011, 10:06:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
anna999

Ένας νέος άνδρας πηγαίνει στη μάνα του και της λέει:
"μάνα η γυναίκα μου δεν έχει τίποτε καλό πάνω της, πως στραβώθηκα και την πήρα!"

Και η μάνα: "καλά βρε παιδί μου, δεν της βρίσκεις τίποτε καλό,
ε.. πως..προχθές δεν μου έλεγες, ότι τηγανίζει ωραίες τηγανιτές πατάτες?"
έλα..σχολίασε..


anahs


Παν τα μέλια, παν κι οι γλύκες κι αρχίσαν να κολλάν και στις τρίχες!
Ας ρίξουν και μια τηγανιά γλυκοπατάτες, ποτέ δε ξερεις

to puzzle ths xilietias
emre aydın-HoşçakalΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2011, 10:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
---Sophie---

Α, και κατι αλλο που μου ειχε συμβει προσφατα. Ημουν στο σπιτι του θειου μου με την αδερφη μου, την ξαδερφη μου, και ενα αλλο παιδι. Και κατεβαινε η αδερφη μου μια σκαλα πισω απο το αλλο παιδι(προφανως το εχει αυτη η οικογενεια με τις σκαλες). Και εγω φοβομουν παρα πολυ οτι θα πεσει. Κατεβαινει. Δεν γινεται τιποτα. Μετα που ειχα αφαιρεθει και κοιταζα αλλου βλεπω να εχει μολις κατεβει το παιδι και εκεινη την στιγμη εγινε ενα σαν ντεζαβου και θυμηθηκα πριν που φοβομουν μην πεσει η αδερφη μου, εεε, εκεινη την στιγμη πεφτει απο την σκαλα!


Τη μάτιαξες την αδελφή σου!
Τη μάτιαξες τη κοπέλα


to puzzle ths xilietias
emre aydın-HoşçakalΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

---Sophie---
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2011, 18:28:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

-Θα ηταν πατατες Ναξου....ειναι οι καλυτερες.

Ναξος...μ'αρέσει

Θα σε έστελνα στον διάολο...αλλά δεν μου φταίει και αυτός!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2011, 11:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορώ να ξεχάσω αυτή την εμπειρία και ας πέρασαν 2 χρόνια.
Ήμουν στη Βενετία με τους γονείς μου και μετά από μια όμορφη βόλτα με τη γόνδολα αποφασίσαμε να περπατήσουμε στην πλατεία του Αγίου Μάρκου. Δεν θυμάμαι για ποιο λόγο βγήκα παραλιακά, αλλά το αποτέλεσμα ήταν να μη γίνει αυτή η βόλτα. Κάτι με παρακίνησε να πάω εκεί. Μετά από λίγη ώρα έγινε κάτι περίεργο, είδα ένα πειρατικό πλοίο στη θάλασσα. Δεν το είδε κανείς άλλος, όμως είμαι σίγουρη ότι ήταν πειρατικό. Έπιασα την κάμερα να το απαθανατίσω, να έχω αποδείξεις και είμαι σίγουρη ότι πάτησα το rec, όμως προς λύπη μου διαπίστωσα ότι η εγγραφή του εν λόγω πλοίου δεν πραγματοποιήθηκε, κι όμως σας ορκίζομαι ότι το είδα. Τι ήταν αυτό που έζησα;
Αξίζει να σημειώσω ότι αυτό μου συνέβη μια φορά στη ζωή μου. Δεν είχα ποτέ άλλοτε παρόμοια εμπειρία.


Ταξίδι στο άγνωστο

Edited by - mystery flower on 09/12/2011 11:24:01

Edited by - mystery flower on 09/12/2011 11:34:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πανδωρα
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2011, 18:13:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα είμαι καινούργια στο φορουμ και θα ήθελα να συμμετέχω και εγω στο θεμα..πριν περιπου 20 χρόνια ο πατέρας επεστρεφε βράδυ από ένα ταξίδι που είχε πάει.Ο δρόμος ήταν εξαιρετικά επικίνδυνος με πολλές στροφές και περιορισμένη ορατότητα και ο πατέρας μου έτρεχε πολύ.Σε κάποια φάση άκουσε να φωνάζουν πολύ δυνατά το όνομά του.Τόσο δυνατά που την δευτερη φορά σταματησε το αυτοκινητο και κατέβηκε να δει...βέβαια δεν ήταν κανένας γιατί πως θα μπορούσε άλλωστε να τον φωνάζει κάποιος από έξω και να το ακούει...έβαλε μπρος στο αυτοκινητο και πριν προλάβει να αναπτυξει ταχυτητα είδε ενα φορτηγο σταματημενο στην μεση του δρόμου ,ο οδηγός δεν είχε βάλει καν τριγωνο να ενημερώσει οτι είχε πάθει βλάβη και το σίγουρο είναι οτι αν συνεχιζε ο πατέρας μου να τρεχει θα ήταν αδύνατον να σταματήσει και θα είχε σκοτώθει.Η φωνη δεν μπορεσε να εξηγηθ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rebellas
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2012, 10:03:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια και χαρα σε ολους.Οπως και πολλοι αλλοι διαβαζω και εγω τις ιστοριες εδω και πολυ καιρο και εχω να πω και εφω κατι το οποιο συνεβει σε συγγενη μου.
Περυσι καποια στιγμη του ετους ο θειος μου,αδερφος της μανας μου, ο οποιος ειναι φανατικος της φωτογραφιας,βρεθηκε στην Κερκυρα και ειπε να τραβηξει φωτογραφιες.Βρισκεται λοιπον σε καποιο μερος το οποιο λεγεται και θεωρειται πως κατα την αρχαιοτητα ηταν ενεργειακο μερος.Εκει που καθεται λοιπον και πινει τη μπυριτσα του και βγαζει φωτογραφιες,σηκωνει το ποτηρι με τη μπυρα και βγαζει μια φωτογραφια εχωντας το ποτηρι μπροστα στη φωτογραφικη.Αυτο που εβγαλε ηταν ενα δεντρο,η θαλασσα πισω,λιγο ο δρομος και ενα κομματι απο τον ουρανο.Εκεινη την ωρα δεν συνεβει κατι ουτε παρατηρησε κατι.Οταν λιγο αργοτερα ομως κοιτουσε τις φωτογραφιες παρατηρησε οτι στη συγκεκριμενη φωτογραφια στο σημειο που αποικονειζεται ενα κλαδι του δεντρου,φαινεται ολοκαθαρα ενα προσωπο με σχεδον ολοκαθαρα τα χαρακτηριστικα του προσωπου του.Το προσωπο ηταν ο πατερας του ο οποιος ειχε πεθανει πριν απο 20 χρονια.Το προσωπο αυτο μαλιστα κοιταζει καταματα τη φωτογραφια.Παρ'ολα αυτα ομως,επειδη οπως και να το κανουμε ο καθενας θα σκεφτονταν πως ισως ειναι καποια αντανακλαση η διαθλαση του φωτος η το ποτηρι με τη μπυρα κτλ,προσπαθησε την επομενη μερα με τις ιδιες συνθηκες την ιδια ωρα να τραβηξει ξανα τη φωτογραφια αλλα καθε φορα εβγαινε η ιδια χωρις ομως το προσωπο.Το περιεργο ακομα της υποθεσης ειναι οτι το φοντο οπως ειπα πισω απο το προσωπο ηταν ενα κομματι κλαδι απο ενα καταπρασινο δεντρο.Το κλαδι ηταν επισης καταπρασινο την ημερα που τραβηχτηκε η φωτογραφια.Την επομενη ημερα απο ολο το δεντρο μονο εκεινο το κλαδι ειχε ξεραθει και ειχε σπασει και μαλιστα ηταν τοσο ξεκαρφωτο μεσα σε ενα καταπρασινο δεντρο.
Τη φωτογραφια την ειδα και εγω μη ξεροντας πριν τι εχει συμβει.Απλα μου την εδειξε για να του πω τι θα δω μηπως και ηταν ο μονος που εβλεπε κατι η δγμιουργουσε το μυαλο καποια εικονα.Μολις ομως ειδα τη φωτογραφια μου σηκωθηκε η τριχα διοτι αναγνωρισα και εγω το προσωπο του παππου μοτ.
θες οι καιρικες συνθηκες?θες συμπτωση?θες καποια πυλη που ανοιχτηκε για λιγο καποιιου παραλληλου συμπαντος?ποιος ξερει.Τα συμπερασματα δικα σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mdiamant
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2012, 11:28:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα μπορουσες να αναρτησεις την φωτο αν ηταν φυσικα ευκολοκατι τετοιο?Σεβομενη παντα το γεγονος αυτο καθε αυτο?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2012, 17:53:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δειτε τι επαθα εγω. 1. Καποιες φορες οταν καθομαι και χαλαρωνω μου ερχετε κατι ασχετο στο μυαλο και την επομενη μερα γινεται. Πχ τι ωραιο ζευγαρι θα ηταν ο Αλεξανδρος με την Ανδριανα! Και την επομενη βλεπω τους βλεπω να φιλιουνται...ΕΛΕΟΣ! 2. Πριν κατι χρονια ειδα ενα ονειρο... Ημουν στο δωματιο ξαπλωμενος και γυρω μου ηταν πνευματα και ενα ηρθε κατα πανω μου με μια απαισια φωνη "ετσι ειμαστε εμεις τα φαντασματα" και με κατελαβε... Τοτε ξυπνησα, ο χωρος και ο φωτισμος ηταν ιδιος φαντασματα πουθενα! Ενιωσα σφυρια να σπανε τα κοκαλα μου, το καθενα ξεχωριστα, και μετα ενα αποτομο ψυχος ενω ημουν κουκουλωμενος! 3. Επισης ειχα δει σε αλλο ονειρο οτι ενα πνευμα εμενε στο παραθυρο μου και μιλουσαμε, μια μερα μου επιτεθηκε, μου εκλεισε το στομα και με το αλλο χερι μου ξεσκιζε το σωμα. . . Δεν μπορουσα να μιλησω για μια μερα και ενιωθα πονο σε ολο το σωμα και δεν ξαναπλησιασα παραθυρο μεχρι σημερα. . . Μπορει να ειμαι φαντασιοπληκτος αλλα σε μερικες μερες που θα καλεσω πνευματα θα σας πω μιλησω και γι'αυτην την εμπειρια. . .

Απλα. . . ΣΕ ΑΓΑΠΑΩ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2012, 16:25:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικα, δεν καλεσα πνευματα, το θεωρησα ανουσιο, ημουν τοσο αφελης ή απελπισμενος που εψαχνα διαφυγη μεσα απο τον αστρικο κοσμο. Οι ιστοριες που θα ακολουθησουν δεν υπαρχουν, ειναι βγαλμενες μεσα απο την φανασικ μου. Λοιπον 1η ιστορια: Ηταν αργα, καποιοι φιλοι μου ηρθαν στο σπιτι και θα τους φιλοξενουσα. Ο αερας εξω ηταν πολυ δυνατος και τα φυλλα των δεντρων θροιζαν. Οι καλαμιες αγκαλιαζονταν μεταξυ τους και ετσι προφυλασσονταν απο τον μανιασμενο αερα. Ξαφνικα ξεσπασε καταιγιδα. Ειχαμε μεινει μεχρι αργα και μας πηρε ο υπνος στον καναπε. Ενιωσα μια ξενη παρουσια. Ξυπνησα. Τα φωτα ηταν σβηστα, "διακοπη ρευματος" σκεφτηκα. Θα με επερνε ο ηχος εαν δεν ακουγα κατι να σερνετε στο χαλι. Θυμιζε υφασμα που τριβεται με αλλο υφασμα. Μια σκια υψωθηκε πανω απο τον φιλο μου, που κοιμοταν ακριβως διπλα μου. Τα ματια αυτης της οντοτητας ηταν κοκκινα αλλα το βλεμμα της τοσο παγερο. Σκυβει πανω απο το κεφαλι του, ειχα κοκαλωσει! Τοτε γυρισε και κοιταξε εμενα με μισος. . . Ενιωσα να καιγομαι και ταυτοχρονα να με καρφωνουν χιλιαδες καρφιτσες... Δεν ηξερα τι να κανω, δεν ειχα ασχοληθει με το θεμα "πνευματα" αλλα η επικληση αγγελων ηταν κατι που ειχα διαβασει μα ποτε δεν ειχα δοκιμασει. Συγκεντρωθηκα " επικαλουμαι τη δυναμη του αγγελου Αβριηλ προστατη των ανθρωπων απο τα πνευματα" φωναξα οσο πιο δυνατα μπορουσα. Μια λαμψη φωτισε το δωματιο. Η σκια στριγγλισε και εξαφανιστηκε. Το ρευμα ηρθε και οι φιλοι μου ξυπνησαν τρομαγμενοι

!!!Vanish the shadows!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2012, 16:38:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(εαν μπορει να γινει συνενωση με την προηγουμενη ιστορια )ιστορια 2. ειχα γυρισει το βραδυ στο σπιτι και ημουν πολυ κουρασμενος. Ξαπλωσα στον καναπε, κοιμηθηκα. Με ξυπνησε ο ηχου ξυσιματος νυχιου πανω σε τοιχο. . . "Τι διαολο" ηταν η πρωτη μου σκεψη "γιατι ξυνει τον τοιχο της τετοια ωρα η γειτονισα, τοσο ηλιθια ειναι πια?". Σηκωθηκα νευριασμενος ετοιμος να αρχισω να χτυπαω τον τοιχο με μανια για να σταματησει. Τοτε καταλαβα πως ο ηχος ερχεται απο το τζακι. Ανοιγω την πορτα και τι να δω; ενα μικρο ανθρωπακι, στο χρωμα της φλογας με κοιτουσε και χαμογελουσε μοχθηρα. Εγω τσιριξα και πηρα την μασια του τζακιου για να το κοπανησω. Αυτο τοτε τσιριξε, κοροιδευοντας με και μετα αρχισε να χαχανιζει. Κουνησα αποτομα την μασια και την κατεβασα με δυναμη στο κεφαλι του. Δεν προλαβα ομως να το ακουμπησω, εγινε ενα μαυρο συννεφο καπνου κι εξαφανιστηκε

!!!Vanish the shadows!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gasmas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2012, 02:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gasmas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τη μπαλεύεις?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2012, 15:40:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σε αντιθεση μ'εσενα. . . Διαβασε τι λεω πριν ξεκινησω τις ιστοριες!

!!!Vanish the shadows!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2012, 16:01:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Camelot στο συγκεκριμένο θέμα τα μέλη αφηγούνται παράξενες ιστορίες που έχουν βιώσει οι ίδιοι
ή ενδεχομένως έχουν ακούσει να τους εξιστορεί κάποιος άλλος.

Σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει οι ιστορίες να είναι προϊόν φαντασίας !

Αλλωστε στα forums του esoterica και ειδικότερα στο συγκεκριμένο θέμα αναζητούμε το παράξενο και οχι την ευχέρεια στο να "κατασκευάζουμε" ιστορίες


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
white guardian
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2012, 17:52:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους.

Οι δικές μου ιστορίες είναι αρκετές.

Α) Σε ηλικία 7 ετών καθώς πήγαινα στη στάση να πάρω το πούλμαν για το σχολείο μαύρισαν όλα γύρω μου και με κοιτούσαν 2 μάτια πολύ απειλητικά.
Όταν έκανα όμως το σταυρό μου εξαφανίστηκαν.

Β) Στα 20 περίπου και ενώ πέρναγα από την Πεντέλη (στο ύψος της σπηλιάς του Νταβέλη) μαζί με τον πρώην μου το αυτοκίνητο έσβησε. Όλα ήταν θεοσκότεινα. Ένιωσα να με διαπερνάει κάτι και μια παρουσία έντονα πίσω μου. Ο πρώην μου κάτι είπε (παλαιότερα έλεγε ότι ασχολιόταν με μαύρη μαγεία) και εξαφανίστηκε. Όταν πλέον το αμάξι πήρε μπροστά πάτησα γκάζι να φύγω. Λίγα μέτρα πιο κάτω εμφανίστηκε από το πουθενά ένα αυτοκίνητο με κάτι τύπους μαυροφορεμένους. Μας ακολούθησαν ως την Νέα Μάκρη. Σταμάτησα δεξιά και προσπέρασαν. Μόλις ησύχασα και άνοιξα την πόρτα να κατέβω ο πρώην μου είπε να βάλω γρήγορα μπρος. Τον ρώτησα γιατί και μου έδειξε. Το άλλο αυτοκίνητο είχε έρθει στο πλάι και δεν το είχα πάρει χαμπάρι. Αποτέλεσμα ¨ Μας ακολούθησαν ως την Αγία Παρασκευή.

Γ) Λίγο καιρό αργότερα μέσα στο σπίτι αισθανόμουν ότι κάτι δεν πάει καλά και ότι υπάρχει αρνητική ενέργεια. Συνέβαιναν διάφορα. Έπεφταν φωτογραφίες, το πρόσωπο του παππού μου στη φωτογραφία είχε αγριέψει, το μωρό παραλίγο να το πλακώσει η κουδουνίστρα πάνω από την κούνια κ.α Πήρα λοιπόν την απόφαση να πάω στην εκκλησία να πάρω αγιασμό. Μόλις ράντισα και πήγα και στο κρεβάτι και έριξα στην πλευρά του πρώην μου μύρισε θειάφι.

Δ) Πρόσφατα και ενώ κοιμόμουν στο σαλόνι ξύπνησα γιατί ένιωσα έντονα την παρουσία κάποιου δίπλα μου. Μόλις άνοιξα τα μάτια μου είδα έναν λύκο λυσσασμένο να θέλει να με δαγκώσει. Μόλις τον έπιασα και τον έσπρωξα εξαφανίστηκε.

Ειλικρινά έχω ακούσει πολλά αλλά πιστεύω ότι σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει πλέον να είναι σύμπτωση!!!
Παρακαλώ πολύ ας μου πει κάποιος την γνώμη του.
Αυτοί είναι και οι λόγοι που εδώ και τόσα χρόνια θέλω να ασχολειθω με την μαγεία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2012, 22:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποτέ μη μπλέκεσαι με μαυρομάγους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
white guardian
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2012, 23:49:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποτε δεν ηθελα να μπλεξω απλα ετυχε. Δεν ηταν σκοπιμο. Μπορειτε ομως να μου πειτε λιγα λογια για αυτο? Και με βαση αυτα που εγραψα?
Ευχαριστω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy