ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Είμαστε μπροστά σε μια νέα επιδημία? (η νόσος των χοίρων ξαναχτυπά)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2010, 23:34:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
PHTLS


Tι σημαίνουν τα αρχικά;;;

ΥΓ Για το θεμα των δωροδωκιων των γιατρων,αμεσων (ποσοστα επι συνταγογραφουμενων φαρμακων) και εμμεσων πχ. (δωρακια,ταξιδακια κτλ) απο αντιπροσωπους φαρμακευτικων,η σταση μου ειναι οτι πρεπει να ψηφιστει ΝΟΜΟΣ που να απαγορευει ρητα και με αυστηρες ποινες (αφαιρεση αδειας ασκησης ιατρικου επαγγελματος,φυλάκιση κτλ)τετοιες πρακτικές.

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2010, 23:46:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Pre Hospital Trauma Life Support
(απο τη χειρουργική κλινική του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Ρίου)
Προ νοσοκομειακή αντιμετώπιση τραύματος σε ελεύθερη απόδοση
(όπου η αντιμετώπιση του ασθενή είναι "πολυτραυματική" με οτι αυτό συνεπάγεται)

Το αμερικάνικο σύστημα που εκπαιδεύονται χρόνια τώρα οι διασώστες πληρώματα ασθενοφόρων
(και πρόσφατα και οι δικοί μας)
αλλά λόγο νομοθεσίας δεν έχουν δικαίωμα ούτε κρυσταλλικά υγρά να διοχετεύσουν στον ασθενή ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2010, 23:50:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Pre Hospital Trauma Life Support
(απο τη χειρουργική κλινική του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Ρίου)
Προ νοσοκομειακή αντιμετώπιση τραύματος σε ελεύθερη απόδοση
(όπου η αντιμετώπιση του ασθενή είναι "πολυτραυματική" με οτι αυτό συνεπάγεται)

Α εισαι διασώστης δηλ;

quote:
αλλά λόγο νομοθεσίας δεν έχουν δικαίωμα ούτε κρυσταλλικά υγρά να διοχετεύσουν στον ασθενή ....

Μεγάλη ανοησια εκ μερους του Ελληνικου κρατους αυτη φίλε μου.Εαν δεν μπορεις να στελεχωσεις καθε πληρωμα ασθενοφορου με γιατρο,πρεπει να δινεις δικαιωμα στους διασωστες να χορηγουν καποια φαρμακα και να κανουν καποιες πραξεις ωστε να αυξανεται η πιθανοτητα να σου φερουν τον ασθενη/τραυματια ζωντανο στο μερος που βρισκονται οι γιατροι.

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2010, 00:05:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μελος της ΕΟΔ Ελληνικής Ομάδας Διάσωσης (για την ιστορία)

η Ελληνική νομοθεσία είναι ...αχαρακτήριστη σε τέτοια θέματα
Και πολύ σωστά λες οτι εκτός απο τον Ιατρό που πρέπει να συνοδεύει τον πλήρωμα (όπως γίνετε σε όλες της ανεπτυγμένες χώρες)
εμείς εκπαιδεύουμε τους διασώστες του ΕΚΑΒ μόνο για να πάρουν τον τίτλο του "Διασωστη" στα χαρτιά , λες και δεν ξέρουν οτι ενας πολυτραυματιας αν δεν του παρασχεθούν οι ουσιαστικές "πρώτες βοήθειες" δεν έχει την πολυτέλεια να φτάσει ζωντανός στο νοσοκομείο ...


(τέλος πάντων παρασύρθηκα γιατί στην κουβέντα που ανοίξαμε περι ελληνικής πραγματικότητας , γίνομαι εξω φρενών , συγγνώμη για την εκτός θέματος τοποθέτηση)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 10:06:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους

Αγαπητέ Rankett

quote:
Γιατί αυτό; Μια φαρμακευτική εταιρεία πρέπει να προσπαθεί συνεχώς να αυξήσει τα αποθέματα κεφαλαίου που διαθέτει. Πώς αλλιώς θα προχωρήσει η έρευνα και η ανάπτυξη νέων φαρμάκων; Εκτός κι αν λες κάτι άλλο εδώ.

Θα ήταν καλό να δούμε κανένα ισολογισμό φαρμακευτικής να το σχολιάσουμε; έχω καιρό να ασχοληθώ με το θέμα... να δούμε τις πηγές κερδοφορίας, τη διανομή, ει μη και τα Bonus στα μεγαλοστελέχη της. Όσο για την ανάπτυξη νέων φαρμάκων, μήπως θα ήταν ενδιαφέρον να χρησιμοποιήσουν ποσοστό του R&D κόστους σε άλλες μορφές πρόληψης, όπως λ.χ. στο γιατί υπάρχει μεγαλύτερος βαθμός "ασθένειας" εν γένει;

quote:
Όταν πρέπει να χρησιμοποιηθεί ένα νέο φάρμακο, και ειδικά όταν η διαδικασία επισπεύδεται για κάποιο λόγο, τότε λογικά γίνεται εκτίμηση πιθανοτήτων ζημιάς και οφέλους στην υγεία του πληθυσμού από τη χρήση ή τη μη χρήση του φαρμάκου και μόνο αν το ισοζύγιο είναι ευρέως θετικό το φάρμακο χρησιμοποιείται τελικά.

Δυστυχώς, όμως, φίλε Rankett, το ισοζύγιο βγαίνει στο "ταμείο". Και το ταμείο αργεί κάποιες φορές ή, ακόμα χειρότερα, δε μας δίνεται αναφορά για το "Ζ".

quote:
Επίσης υπολογίζονται πάντα και οι ζημιές στο κεφάλαιο της εταιρείας από τις διάφορες πρακτικές εμπορευματοποίησης φαρμάκων, κάτι που επίσης έχει ηθική αλλά και ανήθικη, όπως λες, όψη.

Οι ζημιές στο κεφάλαιο της εταιρείας. Εκεί καταλήγει το κοινωνικοοικονομικό σύστημα, το οποίο μπορεί με χίλιους δύο τρόπους να σε στέλνει για εξετάσεις, νοσηλεία, φαρμακοληψία ή και επεμβάσεις, μόνο και μόνο για να πλουτίζουν κάποιοι. Αντί να ασχολούμαστε με τα φάρμακα, μήπως θα έπρεπε να κάνουμε έρευνα και για το πως θα μπορούσαμε να περιορίσουμε τον αριθμό των "δημιουργημένων" περιστατικών (βλέπε μόλυνση του περιβάλλοντος, ψεκασμοί, ακτινοβολίες, σωματική και πενυματική υπερκόπωση από το εργασιακό στρες κλπ. κλπ.); Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα για κάποιους...

Φίλε makfor

quote:
γιατι ειναι αλλο αυξανω το κεφαλαιο ΓΙΑ επενδυση - ερευνα κτλπ και αλλα για να εχει ενας τυπακος 10 κοτερα και 50 βιλες και 1000 υπηρετες και κανω πειραματα στους φυλακισμενους !!!

οπως ειναι αλλο να υπαρχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ για ενα φαρμακο και αλλα ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΤΕ Η ΑΝΑΓΚΗ για αυτο το φαρμακο (διαδοσεις για ιους , διαφημιση και αλλα)


Τα λέω και τα φωνάζω, αλλά βλέπεις είμαστε κακοί εμείς οι συνωμοσιολόγοι. Η πρώτη μορφή δημιουργίας περιστατικών είναι αυτή που ανέφερα παραπάνω, μετά αναλαμβάνουν δράση οι marketers.

quote:
η απληστια λοιπον που εχει ο ανθρωπος , με κανει να βλεπω πολυ καχυποπτα το ολο συστημα των φαρμακοβιομηχανιων και τα δωρα που κανουν στους γιατρους ωστε να ΠΡΟΩΘΟΥΝ - δοκιμαζουν ισως ?- τα φαρμακα και πολλα αλλα ... το συστημα ειναι πολυ ΣΑΠΙΟ για να του δειχνουμε εμπιστοσυνη !!!

Αγαπητέ aitherovamon

quote:
Από εκεί και πέρα το πάρτι που στήνετε με κυβερνήσεις , υπουργούς , τρομοκράτηση του λαού , με σκοπό το κέρδος είναι αλλουνού παπα ευαγγέλιο .

Ο κερδισμένος ποιος είναι εντέλει; μήπως οι μέτοχοι αυτών; καθόλου άλλου παπά ευαγγέλιο δεν είναι, σε κάποιες χώρες σπρώξανε υποχρεωτικά τους εμβολιασμούς, ξέρουμε τι σημαίνει αυτό;

medtech

quote:
Aλλο ατομο με πανεπιστημιακες γνωσεις βιολογίας και αλλο πανεπιστήμονας!

Σε παραπεμπω σε καποιο ελληνικο λεξικο για την εννοια της λεξης πανεπιστημων....


Ωραίο το φληνάφημα, αλλά ξέρεις πολύ καλά τον τόνο μου, όπως και το δικό σου.

quote:
Αυτο νομιζω οτι κανουν.Καλυτερα να προλαμβανεις παρα να θεραπευεις...

Ωραία. Ας κάνουν λοιπόν έρευνα πάνω σε όσα ανέφερα παραπάνω και όχι στο πως θα "προλάβουν" ήδη δημιουργημένες καταστάσεις. Εκεί όμως συγκρούονται με άλλες "φίλιες" μεγάλες δυνάμεις.

quote:
Μαλιστα δεκτον.Να λειπουν ομως παρακαλω υπαινιγμοι οτι εγω εχω οικονομικα συμφεροντα γιαυτο και αντικρουω τις αποψεις σου.

Νομίζω ότι ήνουν ΑΡΚΕΤΑ ΣΑΦΗΣ ως προς το προκείμενο , καίτοι η δική σου συνεισφορά στη συζήτηση δεν έγινε με αντίστοιχα θετικό ύφος, ει μη και ήθος.

quote:
Εσενα θα σε ακουσει το αμαθες κοινο (ξερω βαρυς χαρακτηρισμος).Επειδη βγαινει ο καθε ασχετος και λεει το μακρυ και το κοντο του,πολλοι ανθρωποι επαθαν βλαβη.Επειδη ασχετοι ανθρωποι λοιδωρουσαν τα εμβολια,χωρες ανεπτυγμενες (οπως η Αμερικη και η Βρετανια) ειδαν καμψη στα εμβολιαστικα προγραμματα και φυσικες επακολουθες εξαρσεις ασθενειων που ειχαν ξεχαστει (οπως ο κοκκυτης).Μια αφρικανικη χωρα ειδε να ξεσπαει μια φριχτη επιδημια πολυομυελιτιδας επειδη οι μουσουλμανοι κληρικοι της γυριζαν δεξια και αριστερα και ισχυριζονταν οτι το εμβολιο της πολυομυελιτιδας περιειχε...παραγοντες που προκαλουσαν στειρωση στις γυναικες και το ειχαν φτιαξει ετσι οι Δυτικοι ωστε να εξολοθρευσουν τον ντοπιο πληθυσμο!!!

Καταλαβες τωρα γιατι πρεπει να βγαινουν οι επιστημονες και να αντικρουουν τις ανοησιες;;;;


Θα ήταν ενδιαφέρον να μου αναλύσεις τη μετάλλαξη των ιών της γρίπης ετησίως από το 1900 ως και σήμερα, αλλά επειδή σου βάζω δύσκολα, το αφήνω για άλλη στιγμή.

quote:
Βαζω και στοιχημα μαλιστα εαν σκασει καμια πανδημια και η επιστημονικη κοινοτητα πιαστει στον υπνο θα βγουν καποιοι και θα λενε οτι εμβολιο δεν βγηκε επειδη δεν συνεφερε οικονομικα τις εταιριες παραγωγης.

Αντιθετοαντιστροφή στο επιχείρημα περί οικονομικής ωφέλειας από τους ανεξέλεγκτους εμβολιασμούς. Όχι ότι δεν ισχύει, αλλά όχι ότι δεν ισχύει και το άλλο.

quote:
Πρωτον κοψε τον πληθυντικο γιατι εγω δεν ανακατευομαι στην κατασκευη εμβολιων (ουτε με ενδιαφερει να το κανω στο μελλον) ουτε εχω σχεση με καμια φαρμακευτικη εταιρια.

Πρώτον, κόψε τα "κόψε". Δε μιλάς με το τυχόν παιδί σου, ούτε με κανένα ανήλικο. Είπαμε ότι είμαι ανεκτικός στην αγένεια, αλλά ξεπερνάς τα όρια της διαφωνίας σε διαδικτυακή συζήτηση.
Δεν είπα ότι έχεις σχέση με φαρμακευτική. Το μένος σου όμως κατά των αντιπάλων των εμβολιασμών είναι καινοφανές και χάνεις τα όποια δίκια σου, αδικώντας και τις γνώσεις σου.

quote:
Κανεις δεν υποχρεωσε τις κυβερνησεις να το αγορασουν.Την αποφαση την πηραν οι κυβερνησεις μονες τους.

Αυτό το ανέκδοτο με τις κρατικές προμήθειες, κάνεις ότι δεν το ξέρεις; αν πραγματικά δεν το ξέρεις, μπορώ να σε βοηθήσω να το θυμηθείς. Το ποιος έχει τη μεγαλύτερη ευθύνη και τα περισσότερα οφέλη μου είναι αδιάφορο, άπαξ και πρόκειται περί καταλήστευσης του δημοσίου χρήματος προς όφελος κάποιων.

quote:
Επισης δεν θεωρω την καμπανια εμβολιασμου ως αποτυχια.Εσυ την θεωρεις (αλλα οπως ειπα τοσα ξερεις τοσα λες).

Επίσης δε θεωρώ τις 19.000 απώλειες ζωών ως τεράστιο αριθμό, ΠΑΝΤΑ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΜΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΜΟΡΦΗ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ, την οποία η επιστήμη θα μπορούσε να θέσει στο μικροσκόπιο, αν φυσικά "ωφελούσε". Για μένα, κάθε απώλεια είναι σημαντική. Ποσώ μάλλον απώλειες που είναι συσχετισμένες θετικά ή αρνητικά με οικονομικά οφέλη για κάποιους.

quote:
Δεν με πειραζει η δικαια κριτικη,μου την σπαει η ανοητη κριτικη απο ασχετους.

Δε με πειράζει η τεκμηριωμένη διαφωνία σου, με πειράζει που απαντάς μόνο σε όσα σου αρέσουν, παρότι γνωρίζεις και άλλα που δε συμφέρουν.

quote:
Αμα ξαναεμβολιαστω θες να σε καλεσω;

Όχι, σε παρακαλώ, φοβάμαι τις βελόνες

quote:
Η τοποθετηση μου δεν εχει καμια σχεση με την δημοκρατια.Εχει σχεση με το γεγονος οτι καθε τομεας της επιστημης απαιτει εξειδικευση και ειναι ανοητο να εκφραζεις γνωμη σε ενα πεδιο που δεν εχεις εξειδικευση.

Δεν ανησυχώ, περιμένω την έξαρση των super ιών για να ξανασυζητήσουμε. Όσο για το χαρακτηρισμό, δε σου αξίζει καν να ασχοληθώ με αυτόν.

quote:
Τις προηγουμενες περιπτωσεις πανδημιων τις κοιταξες;;;;;

Αν θες, πες μου ποιες ήταν να δούμε αν προφταίνω να τις ψάξω.

quote:
Xρησιμοποιησες συκοφαντικους υπαινιγμους που λιγο πολυ ελεγαν οτι πιθανως τα παιρνω επειδη εμφανιζομαι να μιλαω για θεματα υγειας με αποψεις που δεν ειναι δημοφιλεις στους οπαδους των συνομωσιολογιων.

Παρότι δε θυμάμαι να χρησιμοποίησα τέτοιο υπαινιγμό, σου επανέλαβα δις (και τώρα τρις) ότι δε σε θεωρώ μιζαδόρα. Υπερασπίστρια μιζαδόρων ναι, αλλά όχι με προσωπικό όφελος και εκεί μπερδεύεται το πράγμα, γιατί εσύ απαντάς επιστημονικά, αλλά η πραγματικότητα ξεπερνά τη φαντασία μας. Και ξέρουμε πολλές περιπτώσεις επίορκων ιατρών, ειδικά εσύ θα ξέρεις και από μέσα.

quote:
Περιμενω στοιχεια που να δειχνουν οτι αποτελω μειοψηφια στον κλαδο μου (ο οποιος ειναι;) στο θεμα που υπαινισεσαι (το οποιο ειναι;;;).

Ο κλάδος σου είναι ο τομέας υγείας. Το θέμα που υπαινίσσομαι είναι οι μίζες κάθε μορφής και οι εν γένει οικονομικές δοσοληψίες σε βάρος της υγείας των λαών. Θες ονόματα; με βάζεις σε βαρετές διαδικασίες, αλλά ευχαρίστως θα σου επισημαίνω τις όποιες περιπτώσεις βγαίνουν στον τύπο... γιατί αν μιλήσω για το φαινόμενο "φακελάκι" θα μας πάρουν με τα γιαούρτια.

quote:
που σου επιβεβαιωνει οσα σου ειπα για τις μεταλλαξεις,το συστημα επιτηρησης αλλαγων στον ιο και την διαρκη αναγκη για νεα εμβολια καθε χρονια.

Δεν είπα ότι έγραψες κάτι λάθος, είπα ότι δε μου έβγαινε σύμφωνο με αυτό που έγραφαν αυτοί. Το ποιος τα λέει καλά και ποιος όχι, δεν το ξέρω.

Φίλε aitherovamon, να σου εκφράσω το θαυμασμό και την εκτίμησή μου για το ότι συμμετέχεις σε Εθελοντική Ομάδα.

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 10:18:42  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα ήταν καλό να δούμε κανένα ισολογισμό φαρμακευτικής να το σχολιάσουμε; έχω καιρό να ασχοληθώ με το θέμα... να δούμε τις πηγές κερδοφορίας, τη διανομή, ει μη και τα Bonus στα μεγαλοστελέχη της. Όσο για την ανάπτυξη νέων φαρμάκων, μήπως θα ήταν ενδιαφέρον να χρησιμοποιήσουν ποσοστό του R&D κόστους σε άλλες μορφές πρόληψης, όπως λ.χ. στο γιατί υπάρχει μεγαλύτερος βαθμός "ασθένειας" εν γένει;



μπορουμε να ψαξουμε αυτον της Bayer για παραδειγμα, που μαλλον εχει το μεγαλυτερο κυκλο εγρασιων


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 16:28:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ωραίο το φληνάφημα, αλλά ξέρεις πολύ καλά τον τόνο μου, όπως και το δικό σου.

Kostakis ασε τα σαπια.Με κατηγορησες οτι το παιζω πανεπιστημων (=ειδικη σε ολες τις επιστημες) οταν εγω απλα δηλωσα οτι εχω πανεπιστημιακες γνωσεις βιολογιας (ετερον εκατερον).

Εξ ου και η παραπομπη σε λεξικο.

quote:
Ωραία. Ας κάνουν λοιπόν έρευνα πάνω σε όσα ανέφερα παραπάνω και όχι στο πως θα "προλάβουν" ήδη δημιουργημένες καταστάσεις. Εκεί όμως συγκρούονται με άλλες "φίλιες" μεγάλες δυνάμεις.

Ποιες ηδη δημιουργημενες καταστάσεις;Δεν ξερεις καθολου βιολογία και ανοσολογία;Δεν ξερεις τι σημαινει μεταλλαξη;

quote:
Νομίζω ότι ήνουν ΑΡΚΕΤΑ ΣΑΦΗΣ ως προς το προκείμενο , καίτοι η δική σου συνεισφορά στη συζήτηση δεν έγινε με αντίστοιχα θετικό ύφος, ει μη και ήθος.

Ναι αφησες υπαινιγμους οτι τα παιρνω.Αυτο ειναι το ηθος το δικο σου.Αντιθετως εγω δηλωσα το προφανες,δηλ οτι δεν εισαι εξειδικευμενος και γιαυτο τρως τα παραμυθια των συνομωσιολογων.


quote:
Θα ήταν ενδιαφέρον να μου αναλύσεις τη μετάλλαξη των ιών της γρίπης ετησίως από το 1900 ως και σήμερα, αλλά επειδή σου βάζω δύσκολα, το αφήνω για άλλη στιγμή.

Α θελεις δηλαδη να κατσω να ψαξω σε ολες τις βασεις δεδομενων και να σου φερω ΟΛΕΣ τις μεταλλαξεις των ιων της γριπης απο τοτε μεχρι σημερα;

Και τι θα καταλαβεις καημενε;

Oριστε ολοκληρη βαση δεδομενων των διαφορων στελεχων της γριππης οnline :

http://www.fludb.org/brc/fluSegmentDetails.do?ncbiGenomicAccession=GQ411904&decorator=influenza

Kαλή μελετη επιστημονα!

quote:
Πρώτον, κόψε τα "κόψε".Δε μιλάς με το τυχόν παιδί σου, ούτε με κανένα ανήλικο. Είπαμε ότι είμαι ανεκτικός στην αγένεια, αλλά ξεπερνάς τα όρια της διαφωνίας σε διαδικτυακή συζήτηση.
Δεν είπα ότι έχεις σχέση με φαρμακευτική. Το μένος σου όμως κατά των αντιπάλων των εμβολιασμών είναι καινοφανές και χάνεις τα όποια δίκια σου, αδικώντας και τις γνώσεις σου.


Kαι εσυ δεν μιλας με τα φιλαρακια σου τους ασχετους.Εαν θελεις να σου φερομαι με σεβασμο,να μην προκαλεις με δηθεν υπαινιγμους χρηματισμου.

Τι αλλο να υποθεσω οτι υπαινισεσαι οταν στην προηγουμενη σελιδα εγραψες αυτο "Το ότι "θίγεσαι", όποτε τίθεται θέμα για φαρμακευτικές αγωγές, εμβολιασμούς κλπ συμπράκαλα θα μπορούσε να αποτελεί καλή ένδειξη για τη σχέση σου με την επιστήμη που υπηρετείς, αλλά επειδή είμαι θετικός σαν άνθρωπος δε θα υποστηρίξω ένα τέτοιο ενδεχόμενο." απευθυνομενος σε ΜΕΝΑ;

Και βεβαια εχω μενος γιατι σε αντιθεση με ΣΕΝΑ,ξερω πολυ καλα τι τρομερες επιπτωσεις εχει στη δημοσια υγεια η στερηση στα εμβολιαστικα προγραμματα.Φυσικα στο δικο σου συμπαν δεν υπαρχουν επιστημονες με ιδανικα και αγνες προθεσεις αλλα μονο πουλημενοι στις φαρμακευτικες.Στο δικο μου ομως υπαρχουν.

quote:
Αυτό το ανέκδοτο με τις κρατικές προμήθειες, κάνεις ότι δεν το ξέρεις; αν πραγματικά δεν το ξέρεις, μπορώ να σε βοηθήσω να το θυμηθείς. Το ποιος έχει τη μεγαλύτερη ευθύνη και τα περισσότερα οφέλη μου είναι αδιάφορο, άπαξ και πρόκειται περί καταλήστευσης του δημοσίου χρήματος προς όφελος κάποιων.

Τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου.


quote:
Επίσης δε θεωρώ τις 19.000 απώλειες ζωών ως τεράστιο αριθμό, ΠΑΝΤΑ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΜΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΜΟΡΦΗ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ, την οποία η επιστήμη θα μπορούσε να θέσει στο μικροσκόπιο, αν φυσικά "ωφελούσε". Για μένα, κάθε απώλεια είναι σημαντική. Ποσώ μάλλον απώλειες που είναι συσχετισμένες θετικά ή αρνητικά με οικονομικά οφέλη για κάποιους.

Εχεις σκεφτει οτι οι απωλειες ηταν ελαχιστες ακριβως επειδη υπαρχει συστημα προληψης της εξαπλωσης της νοσου;

H επειδη ετυχε το συγκεκριμενο στελεχος να μην ειναι τοσο επικινδυνο οσο φοβονταν οι επιστημονες;

Oλα αυτα που σου ειπα για το παγκοσμιο συστημα επιτηρησης (που φτιαχτηκε μετα κατι τρομερες επιδημιες γριπης που θερισαν περισσοτερα ατομα απο οτι ο Α παγκοσμιος πολεμος),δεν σου εμεινε τιποτα απο αυτα;;;

quote:
Δε με πειράζει η τεκμηριωμένη διαφωνία σου, με πειράζει που απαντάς μόνο σε όσα σου αρέσουν, παρότι γνωρίζεις και άλλα που δε συμφέρουν

Αντε παλι οι υπαινιγμοι.Ποια ειναι τα αλλα που γνωριζω που δεν συμφερουν μεγαλε και τρανε επιστημονα;;

quote:
Δεν ανησυχώ, περιμένω την έξαρση των super ιών για να ξανασυζητήσουμε. Όσο για το χαρακτηρισμό, δε σου αξίζει καν να ασχοληθώ με αυτόν.

Α)Το αρθρο που διαβασες αναφεροταν σε ανθεκτικα ΒΑΚΤΗΡΙΑ και οχι ιους.

β)αμα θες super ιο που μεταδιδεται οπως ο ιος της γριπης,εχει πανω απο 80% θνησιμοτητα,σκοτωνει ταχυτατα,δεν υπαρχει ουτε εμβολιο ουτε φαρμακο γιαυτον,θες να σε ειδοποιησω την επομενη φορα που ξεσπασει επιδημια ιου Ebola στην Αφρικη να πας ενα ταξιδακι να γνωριστεις με τον ιο;;;

Εφιαλτικος ειναι και ο ιος της πολυομυελιτιδας που ομως επαψε να αποτελει τοσο μεγαλη απειλη χαρη στα ΕΜΒΟΛΙΑ.

Και ο ιος της ευλογιας επισης εφιαλτικος με θνησιμοτητα 30%.Η ευλογια ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ απο προσωπου γης χαρη σε συστηματικους εμβολιασμους.(τωρα γιατι το εκαναν αυτο οι κακοι επιστημονες και ο κακος Παγκοσμιος Οργανισμος Υγειας και δεν αφησαν τις εταιριες να κερδοσκοπουν,μη εξαλειφοντας ριζικα την ευλογια ωστε να χρειαζονται συνεχεια εμβολια και να εχουν καποιοι 100 κοτερα το αφηνω στην ζωηρη σου φαντασια).

Ολες αυτες οι ασθενειες που λεγονται παιδικες,οπως η ιλαρα,η ανεμοβλογια,ο κοκκυτης κτλ προκαλουσαν πολλα θυματα πριν εφαρμοστουν οι συστηματικοι εμβολιασμοι

Το ιδιο και οι ιοι γριπης.Πηγαινε διαβασε για τις μεγαλες επιδημιες γριπης που κυριολεκτικα θερισαν.


quote:
Αν θες, πες μου ποιες ήταν να δούμε αν προφταίνω να τις ψάξω.

Ξεκινα με την επιδημια ισπανικης γριπης στον Α παγκοσμιο πολεμο.(1918).

quote:
Παρότι δε θυμάμαι να χρησιμοποίησα τέτοιο υπαινιγμό, σου επανέλαβα δις (και τώρα τρις) ότι δε σε θεωρώ μιζαδόρα. Υπερασπίστρια μιζαδόρων ναι, αλλά όχι με προσωπικό όφελος και εκεί μπερδεύεται το πράγμα, γιατί εσύ απαντάς επιστημονικά, αλλά η πραγματικότητα ξεπερνά τη φαντασία μας. Και ξέρουμε πολλές περιπτώσεις επίορκων ιατρών, ειδικά εσύ θα ξέρεις και από μέσα.

Αμ το προβλημα σου ειναι οτι εσυ εχεις ελαχιστες γνωσεις και πολυ ζωηρη φαντασια.

Ναι εγω που ειμαι απο μεσα ξερω πολυ περισσοτερα απο σενα,οχι ομως αυτα που φανταζεσαι εσυ.

quote:
o κλάδος σου είναι ο τομέας υγείας. Το θέμα που υπαινίσσομαι είναι οι μίζες κάθε μορφής και οι εν γένει οικονομικές δοσοληψίες σε βάρος της υγείας των λαών. Θες ονόματα; με βάζεις σε βαρετές διαδικασίες, αλλά ευχαρίστως θα σου επισημαίνω τις όποιες περιπτώσεις βγαίνουν στον τύπο... γιατί αν μιλήσω για το φαινόμενο "φακελάκι" θα μας πάρουν με τα γιαούρτια.

Εγω σου ειπα τι ειδους απατεωνιες γινονται στην πραγματικοτητα,στην προηγουμενη σελιδα του παροντος.

πχ. προμηθεια στους γιατρους για να συνταγογραφουν φαρμακα εξισου αποτελεσματικα με αλλα καποιας αλλης εταιριας,αλλα πολυ πιο ακριβα.

Επισης μιζες παιζουν και στην προμηθεια μηχανηματων πχ. αναλυτων.Αυτο δεν σημαινει οτι ο αναλυτης δεν λειτουργει,σημαινει οτι τον πληρωνουμε ακριβοτερα.

Αντε να δουμε εαν το νεο προγραμμα προμηθειων θα βαλει ταξη στο Ελλαδισταν.


The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 14/09/2010 16:38:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 09:39:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παντως φιλη medtech, εμενα με προβληματισε το θεμα του τελευταιου ιου , οχι συνομωσιακα αλλα ως ΜΕΓΑΛΗ απατη , χωρις ομως να ειμαι ειδικος δεν μπορω να ξερω

ξερω ομως οτι υπηρξε ενας καταιγισμος απο τα μμε που σπειραν τον πανικο, στην αρχη για την αναγκαιοτητα και στην συνεχεια για τους κινδυνους ...
ξερω οτι υπηρχε διαφωνια γιατρων (ο γιατρος μου ,μου ειπε να μη κανω τιποτα και θεωρησε απατη τον πανικο, ενδοκρινολογος σε νοσοκομειο, μαλιστα την εποχη της γριπης εκανα εξετασεις εκει λογω χρονιο προβληματος που εχω)
ξερω οτι δοθηκαν πολλα εκατομυρια (και απορια εχω ,τα εμβολια που δεν χρησιμοποιηθηκαν εχουν τουλαχιστον καποια χρησιμοτητα ή πανε στα σκουπιδια?)

επισης δεν ξερω τι εγινε σε αλλες χωρες , γιατι πχ εαν εμβολιαστηκαν στο 50% ή δε ξερω σε τι ποσοστο οι γυρω χωρες , αρα ειναι λογικο που δεν εφτασε στην χωρα μας αυτος ο "επικινδυνος" ιος , εαν ομως ουτε αυτοι εμβολιαστηκαν , προς τι ο πανικος ??
ως προληψη ? (οκ δεκτον) ή
ως τροπος πιεσης για αγορα του εμβολιου ? (εδω ειναι και το ερωτημα μου , τι απο τα δυο εγινε τελικα???? και πως το διακρινεις οταν ο μετοχος σε φαρμακα και μμε ειναι Ο ΙΔΙΟΣ ?)

διαβασα την αποψη σου για την προληψη και ειναι αποδεκτο απο μενα , αλλα δεν αρκει για να φυγουν οι αμφιβολιες μου , σωστα ? εκτος εαν γνωριζεις εκ των εσω τι παιχτηκε οποτε παω πασο και αποδεχομαι την αποψη σου !!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 23:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ξερω ομως οτι υπηρξε ενας καταιγισμος απο τα μμε που σπειραν τον πανικο, στην αρχη για την αναγκαιοτητα και στην συνεχεια για τους κινδυνους ..

Α τα ΜΜΕ.Τα ΜΜΕ που διαφημισαν την φραπελια,το νερο του Καματερου και το δηλητηριο του γαλαζιου Σκορπιου κτλ ως θαυματουργες αντικαρκινικες θεραπειες...

Αυτο που κυριως πρεπει να τους προσαψεις ειναι Ασχετοσυνη.Την εχουν δειξει καθε φορα που πραγματευονται ενα επιστημονικο ζητημα (βασικα οποιοδηποτε ζητημα απαιτει εξειδικευση γνωσεων).

Επισης επεσε η επιδημια σε εποχη που δεν υπηρχαν αλλες ειδησεις,οποτε δεν ειχαν αλλο θεμα να προβαλουν και απο το πρωι ως το βραδυ εκαναν ρεπορταζ γιαυτο.


quote:
ξερω οτι υπηρχε διαφωνια γιατρων (ο γιατρος μου ,μου ειπε να μη κανω τιποτα και θεωρησε απατη τον πανικο, ενδοκρινολογος σε νοσοκομειο, μαλιστα την εποχη της γριπης εκανα εξετασεις εκει λογω χρονιο προβληματος που εχω)
ξερω οτι δοθηκαν πολλα εκατομυρια (και απορια εχω ,τα εμβολια που δεν χρησιμοποιηθηκαν εχουν τουλαχιστον καποια χρησιμοτητα ή πανε στα σκουπιδια?)

Πως εκρινε ο ενδοκρινολογος οτι ο πανικος ηταν απατη;Τι επιχειρηματα σου προβαλε;ειχε υποψην του καποια επιστημονικη εργασια που να δειχνει οτι ο ιος δεν ειναι τοσο επικινδυνος οσο νομιζαν οι ειδικοι;

quote:
επισης δεν ξερω τι εγινε σε αλλες χωρες , γιατι πχ εαν εμβολιαστηκαν στο 50% ή δε ξερω σε τι ποσοστο οι γυρω χωρες , αρα ειναι λογικο που δεν εφτασε στην χωρα μας αυτος ο "επικινδυνος" ιος

O ιος εφτασε στην χωρα μας και ειχαμε και νεκρους.

Απλα δεν εγινε αυτη η τεραστια και επικινδυνη ακομα και για ισχυρους οργανισμους επιδημια (οπως εκεινη του 1918 που ειχε το αξιοσημειωτο χαρακτηριστικο οτι σκοτωνε νεους και υγιεις,σε αντιθεση με τα συνηθισμενα θυματα της γριπης,δηλ. τους αδυναμους οργανισμους πχ γεροι,παιδια,ατομα με υποκειμενα νοσηματα κτλ) που φοβοταν οι ειδικοι.

Τωρα αν αυτο δεν εγινε επειδη ο ιος δεν ηταν τοσο επικινδυνος η επειδη ληφθηκαν προληπτικα μετρα,ή επειδη η ιατρικη εχει σημερα καλυτερα μεσα στη διαθεση της για να σωσει την ζωη των ασθενων,δεν μπορω να το γνωριζω.

Αναλογα περιστατικα εχουν συμβει και στο παρελθον π.χ. στην Αμερικη το 1976 υπηρξε μεγας φοβος για ξεσπασμα μιας πολυ επικινδυνης επιδημιας γριπης,εγιναν εμβολιασμοι,ληφθηκαν διαφορα αλλα μετρα,αλλα τελικα,τετοιας επικινδυνοτητας επιδημια δεν εμφανιστηκε.Κανεις δεν μπορει να πει με βεβαιοτητα αν αυτο οφειλονταν στα μετρα που ληφθηκαν η στο γεγονος οτι ο συγκεκριμενος ιος δεν ηταν τοσο επικινδυνος.


quote:
επισης δεν ξερω τι εγινε σε αλλες χωρες ,γιατι πχ εαν εμβολιαστηκαν στο 50% ή δε ξερω σε τι ποσοστο οι γυρω χωρες , αρα ειναι λογικο που δεν εφτασε στην χωρα μας αυτος ο "επικινδυνος" ιος , εαν ομως ουτε αυτοι εμβολιαστηκαν , προς τι ο πανικος ??
ως προληψη ?

Ναι ως προληψη.Και ο ιος οπως ειπα,εφτασε και στη χωρα μας,ειχαμε μαλιστα και νεκρους.


quote:
διαβασα την αποψη σου για την προληψη και ειναι αποδεκτο απο μενα , αλλα δεν αρκει για να φυγουν οι αμφιβολιες μου , σωστα ? εκτος εαν γνωριζεις εκ των εσω τι παιχτηκε οποτε παω πασο και αποδεχομαι την αποψη σου !!!

Ε ενταξει τι να κανουμε.Και εμενα δεν μπορει να μου φυγει εντελως η αμφιβολια οτι ο ανθρωπος ειναι υπευθυνος για την υπερθερμανση του πλανητη αλλα προτιμω μια και δεν εχω γνωσεις κλιματολογιας,να αφησω την υποθεση στους ειδικους αντι να πλαθω ευφανταστα σεναρια οτι οι εργασιες που μιλουν για αλλαγη του κλιματος ειναι πλαστες και εγιναν απο πληρωμενους επιστημονες (ναι το εχω ακουσει και αυτο).


The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 15/09/2010 23:06:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2010, 10:44:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν διαφωνω σε οσα λες (εκτος για το θεμα του κλιματος που εκει ισως δεν ειναι οπως μας τα λενε) , απλα εκφραζω την αδυναμια μου να βγαλω ακρη , οταν απο διαφορετικες πηγες ακουγονται διαφορετικες φωνες ...

υπηρξαν γιατροι που ειπαν οτι γινεται πολυ φασαρια για το τιποτα
απο την αλλη κατα ποσο ειμαστε σε θεση να δεχθουμε οτι πραγματι ηταν ετσι οπως τα λες και δεν ηταν "λιγο τραβηγμενο απο τα μαλλια" ωστε να πουλησουν κατι οι φαρμακοβιομηχανιες (εδω ειναι και ο προβληματισμος μου , να δειξω εμπιστοσυνη σε εναν οργανισμο που ειναι ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ με τις φαρμακοβιομηχανιες ή οχι ?)

οσο αφορα τον γιατρο μου , οχι δε του ζητησα αποδειξεις γιατι δεν υπαρχει λογος να του ζητησω , ειναι φιλος και γιατρος μου εδω και χρονια και επειδη παιρνω φαρμακα (για κοντινο με το δικο σου θεμα) φορ εβερ αντ εβερ , του ρωτησα , να κανω ή οχι οτο εμβολιο ... και η απαντηση ηταν ΑΡΝΗΤΙΚΗ !!!! ουτε ο ιδιος εκανε , ουτε στο νοσοκομειου που ηταν εκαναν !!!! αρα γενιεται ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΟ !!!

τελικα ο ιος ηταν ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ απο την κοινη γριπη ή οχι ? γιατι εδω το εχω χασει ...

δεν αμφισβητω τα οσα λες , απλα βαζω και το θεμα του κερδους καποιων απο την ολη ιστορια ...

τωρα οσο αφορα το κλιμα , μεγαλο θεμα και σε λαθος τοπικ , αλλα δεν ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ετσι τα πραγματα ... ουτε υπαρχει ξεκαθαρη εικονα οτι η υπερθερμανη αποτελει ανθρωπινο προιον και οχι ΦΥΣΙΚΟ !!!! επισης ενα θεμα που ΣΥΝΔΕΘΗΚΕ με το κερδος , καθως ολοι πρεπει να πληρωνουμε σε 10πλασια τιμη κατι που ειναι ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΟ και δεν βοηθαει στην υπερθερμανση, δες ψυγεια , κλιματιστικα και αλλα πολλα που εκτοξευτηκαν οι τιμες τους πριν απο 20 χρονια οταν αντικαταστησαν τα υγρα τους με ποιο ΔΗΘΕΝ φιλικα προς το περιβαλλον υγρα !!!!!


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 17:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νά μαι και πάλι...Και τι βλέπουν,τα υπέροχα μάτια μου; Μια medtech
με...άνοια, που θυμάται, ότι πριν ένα μήνα και πάνω, αναμετάδωσα,
δήλωση, του προέδρου του συλλόγου εργαστηριακών ιατρών,που την
καλούσε να πάψει να λέει ότι είναι μέλος του συλλόγου...Δεν είναι έτσι καλή μου;...
Και φυσικά, είπαμε, στο.,..,Απαρτχάιντ, καλή μου που ζεις, δεν έχουν δικαίωμα λόγου οι ...ζιμπάμπουε συνάνθρωποι σου,όπως τους έχεις να κατοικουν στο μυαλό σου...Δεν ξέρουν που ζουν, τι γίνεται γύρω τους...Ούτε έχουν δικαίωμα κριτικής..Είπαμε, χόχαλοι οι άλλοι, εσύ βγήκες απο τη λάσπη....Και μετά ξύπνησες....

Αμαλία, σας έλειψα, ή μου φαίνεται;...

___________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

25/9/2010
___________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 22:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve σε ανεφερα σε συντονιστη.

Η θα δωσεις αποδειξεις για οσα ισχυριστικες για μενα

Η ΘΑ ΥΠΟΣΤΕΙΣ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ!

quote:
δήλωση, του προέδρου του συλλόγου εργαστηριακών ιατρών,που την
καλούσε να πάψει να λέει ότι είναι μέλος του συλλόγου...Δεν είναι έτσι καλή μου;...

Ρε πας καλα ή πασχεις απο σχιζοφρενεια;Ποιος συλλογος εργαστηριακων γιατρων ρε συκοφαντη;Που ειπα εγω οτι ανηκω σε συλλογο εργαστηριακων γιατρων συκοφαντη;Φερε εδω την δηλωση μου ρε συκοφαντη.

quote:
Και φυσικά, είπαμε, στο.,..,Απαρτχάιντ, καλή μου που ζεις, δεν έχουν δικαίωμα λόγου οι ...ζιμπάμπουε συνάνθρωποι σου,όπως τους έχεις να κατοικουν στο μυαλό σου..

Δικαιωμα λογου εχουν,ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΑΣ δεν εχουν.

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 17/09/2010 23:02:31

Edited by - medtech on 17/09/2010 23:05:07

Edited by - medtech on 17/09/2010 23:07:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 03:20:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexagireve - Απεστάλη: 17/09/2010, 17:40:49

Νά μαι και πάλι...Και τι βλέπουν,τα υπέροχα μάτια μου; Μια medtech
με...άνοια, που θυμάται, ότι πριν ένα μήνα και πάνω, αναμετάδωσα,
δήλωση, του προέδρου του συλλόγου εργαστηριακών ιατρών,που την
καλούσε να πάψει να λέει ότι είναι μέλος του συλλόγου...Δεν είναι έτσι καλή μου;...
Και φυσικά, είπαμε, στο.,..,Απαρτχάιντ, καλή μου που ζεις, δεν έχουν δικαίωμα λόγου οι ...ζιμπάμπουε συνάνθρωποι σου,όπως τους έχεις να κατοικουν στο μυαλό σου...Δεν ξέρουν που ζουν, τι γίνεται γύρω τους...Ούτε έχουν δικαίωμα κριτικής..Είπαμε, χόχαλοι οι άλλοι, εσύ βγήκες απο τη λάσπη....Και μετά ξύπνησες....
Αμαλία, σας έλειψα, ή μου φαίνεται;...



H πρόβλεψη είναι, πως εάν δεν απαντήσεις με τη σοβαρότητα που απαιτείται, το πολύ ως αύριο το βράδυ, θα μας λείψεις ακόμα περισσότερο


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 09:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου amalia, σε διάβασα και ξεράθηκα στα γέλια..Δηλαδή, περιμένεις, ότι κάνω λάθος; Για ψάξε στο ..γκούγκλ, που την ξεφωνίζει ο πρόεδρος του συλλόγου εργαστηριακών γιατρών, ότι δεν ανήκει στο σύλλογο τους και να μην εκπροσωπεί ιδία ΘΕΛΗΣΕΙ ΤΟΝ ΕΝ ΛΌΓΩ ΣΎΛΛΟΓΟ...
Πέραν αυτου σίγουτα κανεις λάθος και στο ότι θα με πειράξει να σας λείψω...
Εκτός απο μερικά σωστά άτομα, οι υπόλοιποι, γεμίζουν τον χώρο και το ξέρεις...
Καλά ρε νουμεράρα metdech, στο "Phorum",σε ξεφωνίσανε πολλές φορές γι αυτο έρχεσαι στο εσοτέρικα, να σε ξεφωνίσουμε κι εδώ,μεγαλομανή ψωνάρα;
Μετά απο κανένα χρόνο, έπρεπε να θυμηθείς, ότι θίγηκες, όχι,όταν έλειπα διακοπές, ενώ πιο πριν τα έκανες γαργάρα....

Απο κει κι έπειτα, θέλετε να το συνεχίσουμε;...
Έ αμαλία,;...


___________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

25/9/2010
___________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 09:11:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Το τι είπε ο πρόεδρος των εργαζομένων σε μικροβιολογικά εργαστήρια,είναι στο διαδίκτυο, κοινό μυστικό καλή μου...
Και φυσικά, αμαλία μου, όταν συκοφαντούν οι ..έχοντες πτυχίο, έχει αξία, τι τώρα, ότι πτυχίο νάναι να συκοφαντεί και να σχολιάζει
αλλονών σχόλια;...Ίσα κι όμοια;..Άν πείσεις το κορίτσι μας, να δηλώσει μετάνοια, για όλες τις αγενείς,ασεβείς και εκτός ....καταλληλότητας της για τέτοιες ύβρεις, τότε, ίσως βάλω το κείμενο, που ζητάς...
Μπλέξαμε τα μπούτια μας, μου φαίνεται,φωνάζει ο κλέφτης, να φοβηθεί ο νοικοκύρης...
Τέτοια ...λίμπιντο πια;...


___________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

25/9/2010
___________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 09:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχάς trexagireve, τα πολλά λόγια είναι φτώχεια.

Δε σου ζητήσαμε, απαιτείται όταν κατηγορείς κάποιον να φέρνεις και αποδείξεις. Αυτό οφείλει να κάνει σε ανάλογη περίπτωση κάθε μέλος της κοινωνίας.


Βλέπουμε από τα τελευταία δύο μηνύματα που έγραψες, που θα μπορούσαμε να πούμε ότι χαρακτηρίζονται από θράσσος και αγένεια, πως παρ'ότι εδώ και τόσο καιρό εντέχνως επιχείρησες να περάσεις μιαν άλλη εικόνα στις συζητήσεις, τελικά "δεν έχεις το θεό σου".

Είπαμε, ότι θα περιμένουμε μέχρι το βράδυ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 11:39:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν κατάλαβα καλά, αγαπητή μου amalia, ξεκίνησε, πάλι το κυνήγι των μαγισσών...Είναι η εποχή του φαίνεται...
Σε κάποια άλλα θέματα, βλέπω, δεν έδειξες την ανάλογη ευαισθησία
και φυσικά, πάντα ....αρωγός των χαιδεμένων που βρίζουν...
Εγώ φιλαράκι, δεν θα σου πω τίποτε άλλο, ή μη τούτο:
..Εκτίθεσαι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 12:35:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν μια και σπατάλησα τόσο χρόνο να τα διαβάσω όλα αυτά , αν και δε μου πέφτει λόγος , θα ζητήσω κι εγω από τον trexagireve να γίνει ποιο κατανοητός σε αυτά που λέει.

Κατ αρχήν αυτό το "κρυφτούλι" που παίζεις φίλε trexagireve δε σε τιμά, εκτός το οτι ακόμα και να ισχύει αυτό που λες , ακόμα και να είπε αυτός ο "πρόεδρος" οτι η medtech δεν είναι μέλος του συλλόγου του ,κομματάκι δύσκολο μου ακούγετε βέβαια , γιατί αν εχει βγει κανένας πρόεδρος επιστημονικού συλλόγου κι έχει κάνει τέτοια δήλωση αναφερόμενος σε ψευδώνυμο ονόματος σε κάποιο φόρουμ τότε είναι για γέλια ο τύπος .
Αλλα ακόμα κι ετσι να είναι ! ας θυμηθούμε όλοι οτι το esoterica δεν είναι ιατρικό φόρουμ , το αν είναι ή όχι η medtech επιστήμονας (και δεν είναι μομφή κατά της), σε πληροφορώ λιγο με νοιάζει εμένα προσωπικά , γιατί πολύ απλά η θεματολογία του esoterica δεν εχει να κάνει με ιατρικές συμβουλές ωστε να αναζητούμε την άρτια επιστημονική κατάρτιση των μελών του στο αντικείμενο .


Και στο κάτω κάτω δε μας ενδιαφέρει τι έχει γίνει σε κάποιο άλλο φόρουμ , γιατί κάτι τέτοιο υπονοείς... μην μπερδεύουμε τα πράγματα ...

Άσχετα με το οτι διαφωνώ με το τρόπο που εκφράζετε κατά καιρούς η medtech , δεν παύει να τη θεωρώ ενεργό μέλος που εκφράζει την άποψη της "μαχητικά" , και τέτοια άτομα (όπως κι εσύ trexagireve) δίνουν "ζωη" στα φόρουμ , άλλωστε πολλοί κατά καιρούς εκφράζονται ειρωνικά (το εχω κάνει κι εγώ και μου το έχουν κάνει επίσης)) αλλά , το προσπερνάμε και συνεχίζουμε ...

Εντελώς Ανθρώπινα απευθηνομενος σε ενήλικες (πιστεύω) θα σου πω και το αλλο , δεν ξερω για εσάς αλλά ο λογος που μπαίνουν πολλοί εδώ μέσα ειναι να ξεχαστούμε λιγο απο τα προβλήματα και κανουμε μια βόλτα στο "διαφορετικό" μακριά απο την καθημερινότητα , ολοι έχουμε προβλήματα , μη τα βγάζουμε εδω μέσα , κι ας εκτονωθούμε μόνο μέσα απο το υγιή διάλογο και κόσμια εκφραζόμενη διαφωνία...


Έβαλα τα δυνατά μου να γεμίσω το χώρο που μου αναλογεί (που λες κι εσυ )

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 12:48:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου φίλεAitheroVamon, αναμετάδωσα, είδηση, του διαδικτύου, που γνωρίζουν κι άλλοι στο παρόν φόρουμ..
Έχει σχέση με το συγκεκριμένο,υπερφίαλο,άτομο και δηλώσεις του σε άλλο φόρουμ, όπου την εγκάλεσε ο πρόεδρος του συλλόγου εργαστηριακών υπαλλήλων, να δηλώσει, ότι δεν εκφράζει τον σύλλογο ,γιατί δεν ανήκει καν σε αυτόν...
Πόσο ασαφές είναι αυτό, απο ένα άτομο, που πιστευει, ότι ζει στη ναζιστική Γερμανία του Χίτλερ,γιατί,εκεί, επετρέπαν και απογόρευαν να μιλάνε οι συνάνθρωποι τους, ανάλογα με κριτήρια που βάζανε αυτοί;...
Θα μου πει εμένα η κοπελπίτσα, των 26 χρόνων, αν μπορώ να μιλήσω, για ότι με αφορά;
Ρε σεις,πείτε της που βρίσκεται, γιατί, έχει παραισθήσεις ότι βρίσκεται αλλού...

Εδώ ο καθένας,που γράφει, έχει ίδίο με τον άλλο λόγο και δικαίωμα άποψης..Δεν υπάρχουν ....μπαρμπάδες και θείες που τα καθορίζουν αυτά...


___________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

25/9/2010
___________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 17:20:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θέλω να πάρω το μέρος κανενός,
αλλά αυτό που αναφέρει ο Τρέχα, για κάποια δήλωση, ίσως από κάποιο φορέα (τουλάχιστον έτσι ανέφερε η δήλωση), που είχε ως στόχο τη medtech, κάτι μου λέει και, αν δεν με απατά η μνήμη μου, υπήρχε και εδώ στο Εσωτέρικα η σχετική δήλωση ή είχε γίνει και πάλι λόγος γι' αυτή (τη δήλωση), μάλλον στην κατηγορία "Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ".

Θυμάμαι πως είχε κατηγορηθεί η medtech από κάποιους, σε κάποια άλλη διαμάχη που υπήρχε μεταξύ της ίδιας και αυτών, ..... αλλά δεν θα πω περισσότερα γιατί δεν μπορώ να είμαι σίγουρος και δεν θέλω να δημιουργηθούν λάθος εντυπώσεις.

Ίσως, η ίδια η medtech να θυμάται ή να έχει καταλάβει σε τι αναφέρομαι. Εγώ, δυστυχώς, δεν θυμάμαι περισσότερα

***Τώρα, γιατί ξεκίνησε όλη αυτή η διαμάχη;

Edited by - Ψηλός on 18/09/2010 17:21:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 18:04:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλα ακόμα κι ετσι να είναι ! ας θυμηθούμε όλοι οτι το esoterica δεν είναι ιατρικό φόρουμ , το αν είναι ή όχι η medtech επιστήμονας (και δεν είναι μομφή κατά της), σε πληροφορώ λιγο με νοιάζει εμένα προσωπικά , γιατί πολύ απλά η θεματολογία του esoterica δεν εχει να κάνει με ιατρικές συμβουλές ωστε να αναζητούμε την άρτια επιστημονική κατάρτιση των μελών του στο αντικείμενο .

Μα το θεμα εδω δεν ειναι οτι ο trexagireve ισχυριζεται οτι δεν ειναι επιστημονας.

O Trexagireve ισχυριζεται οτι:

α)Δηλωσα καπου οτι ειμαι μελος του συλλογου εργαστηριακων γιατρων

Κατι τετοιο δεν εχω δηλωσει ποτε.

Αυτα που εχω δηλωσει ειναι:

1)οτι ειμαι κατοχος πτυχιου τεχνολογιας ιατρικων εργαστηριων και οτι εργαζομαι με βαση αυτο σε εργαστηριο δημοσιου νοσοκομειου

Αυτο ειναι αληθες.

2)Φοιτω παραλληλα σε Bιολογικη σχολη Ελληνικου Πανεπιστημιου.

Αυτο ειναι επισης αληθες.

β)Ισχυριζεται επισης ο συκοφαντης Trexagireve οτι διαβασε καπου δηλωση του Προεδρου του συλλογου Εργαστηριακων γιατρων,ο οποιος με κατηγορουσε οτι ψευδως ελεγα οτι ανηκω στο συλλογο του!

Ουτε αυτο ισχυει φυσικα.

ΠΡΟΚΑΛΩ οποιον με κατηγορει να φερει εδω εκεινα τα μηνυματα που περιεχουν τις δηλωσεις μου.

Προκαλω επισης οποιον ενδιαφερεται μεσω της λειτουργιας αναζητησης του phorum esoterica,να ψαξει ολα τα μηνυματα μου και να δει τις πραγματικες μου δηλωσεις.H να ψαξει στο google,σε ολο το ρημαδιασμενο internet να δει εαν τετοιο μηνυμα υπαρχει.

quote:
αλλά αυτό που αναφέρει ο Τρέχα, για κάποια δήλωση,ίσως από κάποιο φορέα (τουλάχιστον έτσι ανέφερε η δήλωση), που είχε ως στόχο τη medtech, κάτι μου λέει και, αν δεν με απατά η μνήμη μου, υπήρχε και εδώ στο Εσωτέρικα η σχετική δήλωση ή είχε γίνει και πάλι λόγος γι' αυτή (τη δήλωση), μάλλον στην κατηγορία "Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ".

Η μνημη σου σε απατα.

Μπορεις να το διαπιστωσεις ψαχνοντας τα μηνυματα μου.

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΗΛΩΣΗ!

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΔΗΛΩΣΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕΛΟΣ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΣΥΛΛΟΓΟΥ!

Ο Trexagireve εκτοξευει συκοφαντιες!

Παρακαλω τους διαχειριστες να τιμωρησουν και τον trexagireve ΚΑΙ οποιοδηποτε αλλο ανακυκλωνει τετοια αισχρα ψεματα.


quote:
Θυμάμαι πως είχε κατηγορηθεί η medtech από κάποιους, σε κάποια άλλη διαμάχη που υπήρχε μεταξύ της ίδιας και αυτών, ..... αλλά δεν θα πω περισσότερα γιατί δεν μπορώ να είμαι σίγουρος και δεν θέλω να δημιουργηθούν λάθος εντυπώσεις.

Hδη το εκανες και δημιουργησες λαθος εντυπωσεις.

Αμαλια παρακαλω εαν ο Ψηλος δεν φερει αποδειξεις για οσα ισχυριζεται,να του επιβληθουν οι αναλογες ΚΥΡΩΣΕΙΣ.

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 18/09/2010 18:07:28

Edited by - medtech on 18/09/2010 18:30:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 18:25:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Αγαπητέ μου φίλεAitheroVamon, αναμετάδωσα, είδηση, του διαδικτύου, που γνωρίζουν κι άλλοι στο παρόν φόρουμ..
Έχει σχέση με το συγκεκριμένο,υπερφίαλο,άτομο και δηλώσεις του σε άλλο φόρουμ, όπου την εγκάλεσε ο πρόεδρος του συλλόγου εργαστηριακών υπαλλήλων, να δηλώσει, ότι δεν εκφράζει τον σύλλογο ,γιατί δεν ανήκει καν σε αυτόν.


Ε ΓΙΑ ΦΕΡΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗ

ΥΓ.Α τωρα εγινε συλλογος εργαστηριακων υπαλληλων (δεν υπαρχει τετοιος συλλογος) απο συλλογος εργαστηριακων γιατρων

quote:
Θα μου πει εμένα η κοπελπίτσα, των 26 χρόνων, αν μπορώ να μιλήσω, για ότι με αφορά;

Η κοπελιτσα των 32 ετων μπορει ακομα και να σε μηνυσει επισημα για συκοφαντια.Να σου κανει αγωγη και να ζητησει χρηματικη αποζημιωση.Μην νομιζεις οτι επειδη γραφεις πισω απο ενα πληκτρολογιο,δεν μπορω να σε εντοπισω.Εχεις ακουσει για την υπηρεσια Ηλεκτρονικου Εγκληματος;;

ΚΑΝΟΝΙΣΕ.

quote:
Το τι είπε ο πρόεδρος των εργαζομένων σε μικροβιολογικά εργαστήρια,είναι στο διαδίκτυο, κοινό μυστικό καλή μου...

E αφου ειναι στο διαδικτυο φερε τον υπερσυνδεσμο για να δουμε τι ειπε ο προεδρος των εργαζομενων σε μικροβιολογικα εργαστηρια (α ο προεδρος των εργαστηριακων γιατρων,εγινε προεδρος των εργαστηριακων υπαλληλων και μετα εγινε προεδρος των εργαζομενων σε μικροβιολογικα εργαστηρια).

Δεν μπορεις ουτε ενα ψεμα να πεις σωστα συκοφαντη.


quote:
αλλονών σχόλια;...Ίσα κι όμοια;..Άν πείσεις το κορίτσι μας, να δηλώσει μετάνοια, για όλες τις αγενείς,ασεβείς και εκτός ....καταλληλότητας της για τέτοιες ύβρεις, τότε, ίσως βάλω το κείμενο, που ζητάς...

Εαν ειχες το κειμενο (και δεν ζηταμε μονο το κειμενο αλλα το αυθεντικο ΜΗΝΥΜΑ που ειπες οτι ειδες) θα το ειχες ηδη καταθεσει γλοιωδες ατομο.


ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ,ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΤΕΤΟΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

Τα εβγαλες ολα απο το μυαλο σου!

Λοιπον συκοφαντες


ΣΑΣ ΠΡΟΚΑΛΩ ΝΑ ΦΕΡΕΤΕ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ (οχι τα κειμενα γιατι και εγω μπορω να γραψω κειμενο που να λεει οτι ο trexagireve δηλωνει οτι ειναι στη πραγματικοτητα μια καντηλαναφτρα και οτι ο Ψηλος εχει δηλωσει οτι στο παρελθον εχει νοσηλευτει στο ψυχιατρειο.).

Γιαυτο απαιτω,Trexagireve και Ψηλε (αφου εκανες και εσυ δηλωση που φερεσαι να ακουσες παρομοια πραγματα) ΝΑ ΦΕΡΕΤΕ ΕΔΩ αυτα τα μηνυματα.

Σε διαφορετικη περιπτωση παρακαλω απο τους διαχειριστες να διαγραψουν τους συκοφαντες απο το esoterica.

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 18/09/2010 18:27:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 18:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επικρατεί ένα μπάχαλο γενικός , αρχίσαμε τα παλιά πάλι
σε όποιο θέμα και να πας επικρατεί μια πολεμική απίστευτη και το επίπεδο διαλόγου αλάνας και πιο κάτω ...

Θα αποχωρήσω μερικές μέρες , μη με πάρουν τα σκάγια κι εμένα .

Είπαμε οι καιροί είναι δύσκολοι ολοι εχουν νευρα , αλλα οχι κι ετσι

PRE άμα μας την πέσουν τα μεμετια και δεν εχω πάρει χαμπάρι τιποτα στείλε mail

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 18:44:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλά ρε νουμεράρα metdech, στο "Phorum",σε ξεφωνίσανε πολλές φορές γι αυτο έρχεσαι στο εσοτέρικα, να σε ξεφωνίσουμε κι εδώ,μεγαλομανή ψωνάρα;

Σε ποιο phorum με ξεφωνησανε ρε κατεξην υβριστη και συκοφαντη;;;

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 19:06:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Medtech ηρέμησε.

1.

quote:
Η κοπελιτσα των 32 ετων μπορει ακομα και να σε μηνυσει επισημα για συκοφαντια.Να σου κανει αγωγη και να ζητησει χρηματικη αποζημιωση.Μην νομιζεις οτι επειδη γραφεις πισω απο ενα πληκτρολογιο,δεν μπορω να σε εντοπισω.Εχεις ακουσει για την υπηρεσια Ηλεκτρονικου Εγκληματος;;

ΚΑΝΟΝΙΣΕ.



Δε χρειάζεται... Εφόσον δε γράφεις με ονοματεπώνυμο (νομίζω ότι έτσι γράφεις) δε συκοφαντεί συγκεκριμένο άτομο αλλά username. Στη δουλειά σου δε νομίζω να έχει συνέπειες εν ολίγοις. Αρκεί απλώς να αποκατασταθεί η αλήθεια. Στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι και εύκολο...


2. Το ενδεχόμενο να υπάρχει άλλος στο νετ με το ίδιο username σε κάποιο φόρουμ (άλλο) που να ΜΗΝ είναι αυτό που δήλωνε και ΕΣΦΑΛΜΕΝΑ να σε συσχέτισαν με αυτόν το σκέφτηκες; Θα ορκιζόμουν και εγώ ότι ΚΑΠΟΥ είχα διαβάσει για κάποιον medtech που δήλωνε κάτι δεν ήταν τελικά... Αλλά η μνήμη μου από εκεί και πέρα με προδίδει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 19:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλα μωρέ Ψηλέ κι εσύ....Φθινόπωρο έπιασε, άρχισε το κυνήγι των χριστιανών....
Ασκήσεις επι χάρτου...Το φουστάνι της ...Λεβίνσκι θυμίζει η υπόθεση....Ένα μήνα μετά, θυμήθηκαν, τι έγραψα, ζητώντας της να το ξεκαθαρίσει...
Τα βρισίδια της μικράς, δεν πειράζουν, οι αναμεταδόσεις νέων, που την αφορούν και οφείλει να ξεκαθαρίζει,ως θιγόμενη, δεν απασχολεί κάποιους εκ των διαχειριστών...

Εκεί, μπαίνει θέμα προστασίας, των χαιδεμένων...
Επιτέλους, εμείς οι χριστιανοί του φόρουμ, ζητάμε...ίσα δικαιώματα
με τους άλλους...
Κατεβαίνω σε λευκή απεργία...


___________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

25/9/2010
___________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 19:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Και πόσο περισσότερο όταν το θέμα ειναι γνωστό στη διαχειριση ,
όπως λές Ψηλέ και κάνει την ανήξερη ,η ...αμερόληπτη Αμαλία...
Έ, χοντρό το αστειο και κάποτε πρέπει να πάψει...
Κάνετε διάλογο, μη στήνετε κρεμάλες...
Δημιουργούν ανατριχίλες με ότι θυμίζουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 19:55:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


(Quote) Έλα μωρέ Ψηλέ κι εσύ....Φθινόπωρο έπιασε, άρχισε το κυνήγι των χριστιανών....


Αρχισε το κυνηγι των ΣΥΚΟΦΑΝΤΩΝ.


The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 20:00:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δε χρειάζεται... Εφόσον δε γράφεις με ονοματεπώνυμο (νομίζω ότι έτσι γράφεις) δε συκοφαντεί συγκεκριμένο άτομο αλλά username. Στη δουλειά σου δε νομίζω να έχει συνέπειες εν ολίγοις. Αρκεί απλώς να αποκατασταθεί η αλήθεια. Στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι και εύκολο...


2. Το ενδεχόμενο να υπάρχει άλλος στο νετ με το ίδιο username σε κάποιο φόρουμ (άλλο) που να ΜΗΝ είναι αυτό που δήλωνε και ΕΣΦΑΛΜΕΝΑ να σε συσχέτισαν με αυτόν το σκέφτηκες; Θα ορκιζόμουν και εγώ ότι ΚΑΠΟΥ είχα διαβάσει για κάποιον medtech που δήλωνε κάτι δεν ήταν τελικά... Αλλά η μνήμη μου από εκεί και πέρα με προδίδει.



1.Η τιμη μου ομως θιγεται.Εσυ πως θα αντιδρουσες εαν εβγαινε ο trexagireve και εκανε τα ιδια σε εσενα

2.Nαι οποτε εκανα μια αναζητηση στο google.Δεν βρηκα πουθενα καποιο μηνυμα που να περιεχει τις λεξεις medtech και συλλογος εργαστηριακων ιατρων.ΠΟΥΘΕΝΑ.

3.Για σκαψε πιο βαθια,μπας και βρουμε ακρη.Αλλα εδω περα ο συκοφαντης που ταχαμου το διαβασε ο ιδιος,δεν μπορει να μας φερει το μηνυμα.

quote:
trexagireve εγραψε
Κατεβαίνω σε λευκή απεργία..

Ετσι μπραβο κοπανα την σαν καλος θρασυδειλος που εισαι.

ΥΓ.Την προσωρινη παυση ή την τελικη διαγραφη δεν την γλυτωνεις ομως.

quote:
Τα βρισίδια της μικράς, δεν πειράζουν, οι αναμεταδόσεις νέων, που την αφορούν και οφείλει να ξεκαθαρίζει,ως θιγόμενη, δεν απασχολεί κάποιους εκ των διαχειριστών...

Ω μα ηρθα να ξεκαθαρισω την συκοφαντια σου.ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΤΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ.

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 18/09/2010 20:04:55

Edited by - medtech on 18/09/2010 20:08:34

Edited by - medtech on 18/09/2010 20:10:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 20:29:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή medtech,
σου είπα πως κάτι θυμάμαι από αυτό το επισόδειο που ανέφερα αλλά, όπως και τότε, έτσι και τώρα δεν παίρνω θέση.

Έκανα μια απλή αναφορά, εκτός κι αν θα πρέπει να παίρνω την άδειά σου για το τι θα γράψω και πώς θα το γράψω;

Σου ζήτησα, επίσης, αν εσύ θυμάσαι κάτι σχετικό ή όχι.
Θα μπορούσες να μου πεις πως είμαι λάθος και να τελειώσει εκεί το θέμα.

Τέλος πάντων, θα κοιτάξω στο αρχείο των θεμάτων του Εσωτέρικα μήπως και το βρω γιατί με ενδιαφέρει και εμένα να θυμηθώ ακριβώς ποιο ήταν το ζήτημα τότε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy