ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 12:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Καλως ηρθατε στα νεα μελη!!!!!!

Αχχχ...!
Δεν εχω χρονο να διαβασω τωρα τις ιστοριες...!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 13:17:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Lostris η άποψη μου είναι ότι η μαυροφοφορεμένη γυναίκα ήταν μάλλον η γιαγιά σου. Σε περιπτώσεις που έχω ακούσει με εμφανίσεις αγίων, ο άγιος εμφανίζεται μία ή δύο φορές και έχουμε άμεσα ευεργετικό αποτέλεσμα για τον άρρωστο. Στην περίπτωση του πατέρα σου μου θυμίζει εμφανίσεις-προστασία από νεκρούς συγγενείς επειδή γινόταν κατ' εξακολούθηση μέχρι την βελτίωση της κατάστασης του.

Zim η ιστορία σου είναι τρομακτική! Μάλλον για χωροχρονικό κενό μοιάζει, δηλαδή σαν εσύ και οι φίλοι σου να βρισκόσασταν στον ίδιο χρόνο, στο ίδιο μέρος αλλά σε παράλληλες διαστάσεις.
Το μηχανάκι που έπεσε πάνω σας άφησε κάποιο σημάδι στο αυτοκίνητο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 13:23:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
quote:
Lostris η άποψη μου είναι ότι η μαυροφοφορεμένη γυναίκα ήταν μάλλον η γιαγιά σου. Σε περιπτώσεις που έχω ακούσει με εμφανίσεις αγίων, ο άγιος εμφανίζεται μία ή δύο φορές και έχουμε άμεσα ευεργετικό αποτέλεσμα για τον άρρωστο. Στην περίπτωση του πατέρα σου μου θυμίζει εμφανίσεις-προστασία από νεκρούς συγγενείς επειδή γινόταν κατ' εξακολούθηση μέχρι την βελτίωση της κατάστασης του.

Και παλι βλεπω πως συμφωνουμε narya!!!!!


"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΝΟ_ΜΙΑ_ΕΥΧΗ
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 15:17:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΝΟ_ΜΙΑ_ΕΥΧΗ
Καλησπερα σε ολους.Εχω πολλες ιστοριες να σας πω που ειναι ολες αληθεια ειτε το πιστευετε ειτε οχι.Συνεβησαν σε μελη της οικογενειας μου.Σημερα θα σας πω για τα μωρα που κλαινε.Η μητερα μου καταγεται απο τη Σητεια Κρητης.Εξω απο το χωριο μας,το Πισκοκεφαλο(το χωριο του Βιτσεντζου Κορναρου),υπαρχει μια εκκλησια και διπλα ενα νεκροταφειο.Η περιοχη λεγεται Σκλαβεδιακο.Ενα απογευμα κατα τις 6 η ωρα ειχε παει ενας πρωτος ξαδερφος της μανα μου με ενα ντοπιο αγροτη να μαζεψουν ντοματες.Ο θειος μου ο Μανωλης ειναι ατομο ορθολογικο και δεν καταλαβαινει ουτε θεους ουτε δαιμονες.Ξαφνικα ενω μαζευαν ντοματες ακουστηκε κλαμα μωρων.Ηταν σαν να κλαιγανε πολλα μωρα!!Ο θειος μου ταραχτηκε λιγο και πιστεψε πως ηταν τιποτα γατες.Το κλαμαα συνεχιζοταν και ρωτησε τον αγροτη τι ειναι αυτα.Ο αγροτης που ειχε συνηθισει να πηγαινει εκει του ειπε πολυ απλα πως ηταν το κλαμα μωρων που ειχαν θαφτει εκει στο νεκροταφειο αβαφτιστα.Του ειπε να μη δωσει σημασια και πως ακουγονατι πολλες φορες.Ο θειος μου δεν τον πιστεψε και αρχισε να πιγαινει κοντα στο νεκροταφειο οπου ακουγονταν τα κλαματα.Οσο πιο πολυ πλησιαζε στο νεκροταφειο,τοσο πιο δυνατα ηταν και τα κλαματα.Και τη στιγμη που εφτασε στο νεκροταφειο και ειδε τους πρωτους ταφους τα κλαμνατα αυτοματα σταματησαν και αρχισαν να ακουγονται απο πισω του!!!Γυρισε και αρχισε γρηγορα να τρεχει στο αμαξι!Ο αγροτησ του φωναζε να μη φοβαται αλλα τα κλαματα συνεχιζοντουσαν και ηταν και πιο δυνατα!Μπηκε με τον αγροτη στο αμαξι και εβαλαν μπροστα.Τα κλαματα ηταν πολυ δυνατα σαν να ηταν πολλα μωρα γυρω απο το αμαξι!Οσο ετρεχε τα μωρα ακουγοντουσαν διπλα του για 200 ακομα μετρα!Μετα απο λιγο σταματουσαν σταδιακα ωσπου σταματησαν εντελως..Οταν ηρθε στο χωριο ηταν κατακιτρινος απο το φοβο.Εγω μετα με κατι φιλους ρωτησα στο χωριο και και η πλακα ειναι πως μου ειπαν πως τα μωρα ακουγονατι πολυ συχνα και πως ειναι μωρα που τα εθαψαν χωρις να τα βαφτισουν.Γεματη η Ελλαδα απο τετοιες ιστοριες παιδια.See ya..

MY LIFESTYLE DETERMINES MY DEATH STYLE!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iris_hd
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 16:45:47  Εμφάνιση Προφίλ
Γεια σας και πάλι!!!

Αvallon: δεν είμαι σίγουρη για τις σχέσεις του θείου μου με την εκκλησία, πιστεύω όμως ότι μάλλον είχε ψιλοαδιάφορη σχέση με τα Θεία.

Iostris_a: Για πιθανές τύψεις δεν γνωρίζω. Ήταν πάντως άνθρωπος που πέρναγε καλά την ζωή και ίσως κάποιες φορές εις βάρος της υπόλοιπης οικογένειάς του.

Για την μαυροφορεμένη γυναίκα αναρωτιόμουν κατά πόσο μπορεί ένας άνθρωπος, που χρείαζεται ψυχική δύναμη, να «δημιουργήσει» μόνος του έναν φύλακα άγγελο. Δεν θέλω να πω σε καμία περίπτωση, ότι τότε συνεβει κατι τετοιο, απλα το σκεφτηκα.

Narya, η ερωτηση για τα σημαδια απο το μηχανακι ειναι παρα πολυ καλη.

Η ιστορια με το κλαμα των μωρων ειναι ανατριχιαστικη. Αληθεια, διαβασα στις προηγουμενες ιστοριες, οτι υστερα απο εκκλησιαστικη ταφη, ηρεμουν οι ψυχες. Στην περιπτωση που δεν εχουν βαπτιστει, τι μπορει να γινει;

Υστ.: Συγνωμη για την φλυαρια και τα ορθογραφικα λαθη (μενω χρονια στο εξωτερικο και γραφω συθηνως με greeklisch).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 17:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING
quote:

Η ιστορια με το κλαμα των μωρων ειναι ανατριχιαστικη. Αληθεια, διαβασα στις προηγουμενες ιστοριες, οτι υστερα απο εκκλησιαστικη ταφη, ηρεμουν οι ψυχες. Στην περιπτωση που δεν εχουν βαπτιστει, τι μπορει να γινει;



Mα,τι πραγματα σας απασχολουν,δεν μπορω να καταλαβω.Μα πεφτεις στην παγιδα του χαζοπαπαδαριου.Δηλαδη τι νομιζεις οτι αν δεν εχουν βαπτιστει θα τους
φαει ο μπαμπουλας;Απορρω πως δεν εχουμε ξεφυγει απο τον μεσαιωνα του
σκοταδισμου και της κυριαρχιας των μουλαδων των ιερατειων.Δεν ξερω
την ηλικια σου αλλα θα σου πω το εξης:μην καθεσαι και ασχολεισαι
με τις αρλουμπες που λενε οι διαφορης λογης παπαδες και θρησκοληπτοι.


Edited by - VIKING on 27/01/2004 17:10:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΝΟ_ΜΙΑ_ΕΥΧΗ
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 22:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΝΟ_ΜΙΑ_ΕΥΧΗ
Φιλε Βικινγκ..Δεν εχει σημασια αν πιστευεις σε παπαδες,βαφτισια και γενικα σε θεο.Σημασια εχει οτι το γεγονος αυτο ειναι αληθινο!Το μονο πραγμα για το οποιο δεν ειναι κανεις σιγουρος ειναι για το αν ταμωρα που εκλαιγαν ηταν βαφτισμενα η αβαφτιστα.Μη στεκεσαι σε αυτο.Σημασια εχει οτι υπαρχει ενας αλλος κοσμος(μπορει και αλλοι)και εμεις ειμαστε αποκομμενοι απο αυτον ισως εσκεμμενα.Ισως οχι.Εκει ειναι πολλες απαντησεις που αφορουν τη ζωη και το σκοπο μας.Εγω παντως αν ημουν εκει οταν εκλαιγαν τα μωρα δεν ξερω τι θα εκανα.
Φιλικα,Giorgio Moltianni.

MY LIFESTYLE DETERMINES MY DEATH STYLE!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iris_hd
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 01:54:51  Εμφάνιση Προφίλ
[/quote]

Mα,τι πραγματα σας απασχολουν,δεν μπορω να καταλαβω.Μα πεφτεις στην παγιδα του χαζοπαπαδαριου.Δηλαδη τι νομιζεις οτι αν δεν εχουν βαπτιστει θα τους
φαει ο μπαμπουλας;Απορρω πως δεν εχουμε ξεφυγει απο τον μεσαιωνα του
σκοταδισμου και της κυριαρχιας των μουλαδων των ιερατειων.Δεν ξερω
την ηλικια σου αλλα θα σου πω το εξης:μην καθεσαι και ασχολεισαι
με τις αρλουμπες που λενε οι διαφορης λογης παπαδες και θρησκοληπτοι.

[/quote]

Λυπαμαι αν ο τροπος εκφρασης μου σε παραπλανησε, ομως δεν εννοουσα σε καμια περιπτωση οτι οι ψυχες αυτων των μωρων θα ειναι «αιωνια καταδικασμενες» επειδη μπορει και να μην εχουν βαπτιστει. Μου γεννηθηκε απλα μια απορια και την εθεσα.
Και για να μην αναρωτιεσαι, ειμαι 23 χρονων και με εκκλησια, παπαδες και θρησκοληπτους εχω απο αδιαφορες εως καθολου σχεσεις. Αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν δεχομαι πως καποιοι αλλοι εχουν πιστη. Ποτε δεν ξερουμε αλλωστε τι πραγματικα υπαρχει και τι οχι...!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 08:20:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Πιστεύω ότι σε περιπτώσεις αβάπτιστων μωρών δεν θα μπήκαν καν στον τόπο να τους κάνουν κανονική ταφή. Απορώ μάλιστα που τα μωράκια ήταν θαμένα στο νεκροταφείο.
Φίλε viking έχουμε ξαναθίξει αυτό το θέμα, δεν εννοούμε ότι για να ηρεμήσει η ψυχή πρέπει να είσαι χριστιανός, απλά πρέπει να γίνει η σωστή διαδικασία, με διάβασμα ευχών. Πολλά παραδείγματα έχουμε ακόμα και από τους αρχαίους συγγραφείς για περιπτώσεις φαντασμάτων στους οποίους δεν έγινε σωστή ταφή.

Αγαπητή iris, ίσως το περιστατικό του θείου σου να είχε να κάνει με τύψεις ή με κάποια σοβαρή εκκρεμότητα που άφησε και τον βασάνιζε. Πάντως είναι πολύ περίεργο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 10:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
quote:
Η μητερα μου καταγεται απο τη Σητεια Κρητης.Εξω απο το χωριο μας,το Πισκοκεφαλο(το χωριο του Βιτσεντζου Κορναρου),υπαρχει μια εκκλησια και διπλα ενα νεκροταφειο

Φιλε/η του μηνυμα σου με ενθουσιασε, γιατι εγω ΜΕΝΩ στη Σητεία...!
Επειδη λοιπον η Σητεια ειναι μια μικρη πολη, και υπαρχει περιπτωση να σε ξερω, πες μου, εμενες ποτε στη Σητεια...?!

Αληθεια για ποιο νεκροταφειο του Πισκοκεφάλου λες...?!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 10:11:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
narya
το μηχανακι προσπαθουσε να παρκαρει και επεφτε επανω μας, θυμαμαι πως ειχα σκεφτει τοτε απο μεσα μου:μα καλα δεν μας βλεπει? εκεινη την ωρα δεν ξέρω γιατι κανενασ μας δεν βγηκε εξω να του πει κατι.Μονο τον κοιτουσαμε.Αφου εφυγε αυτος,ο φιλος μου βγηκε και μετακινησε το μηχανακι αλλα δεν ξερω αν ειδε καποια ζημια.Απο τοτε δεν ξαναβρεθηκαμε και ετσι δεν μπορω να το συζητησω μαζι του.
Η φιλη μου ομως μετα απο τοσα χρονια επιμενει πως το παρκινκ ηταν σχεδον αδειο και αμαξι δεν υπηρχε.
ΑΝ μεταφερθηκαμε σε αλλη διασταση μετα πως ξαναγυρισαμε?
Θυμαμαι μονο πως σε καποια φαση γυρισα το κεφαλι μου και ειδα αδειο το παρκινκ
Γινετε να μεταφερθεις ετσι ξαφνικα?
Μαλλον θα το εχω αποροια για μια ζωη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 10:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΝ ΕΙΧΕ ΣΗΜΑΔΙΑ Η ΟΧΙ?

ΘΑ ΣΚΑΣΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ.ΥΠΟΘΕΤΩ ΩΜΩΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕ ΑΝ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ Η ΘΑ ΚΑΘΟΤΑΝ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ.ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΟΥΡΟ.

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ, ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 11:08:54  Εμφάνιση Προφίλ
Φοβερή η ιστορία σου zim!
Σε ποια περιοχή βρίσκεται το χωριό σου? Ποιό είναι?
Είναι μια (φαντάζομαι) περίπτωση χωροχρονικής ανωμαλίας, μια ιστορία ίσως με παράλληλα σύμπαντα και διαστάσεις. Υπάρχουν και άλλοι που είχαν παρόμοιες εμπειρίες και τις έχουν καταθέσει εδώ.


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lostris_a
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 11:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lostris_a
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
narya συμφωνώ και εγώ μαζί σου και με τον κανο_μια_ευχή
( η ιστορία σου είναι όντως ανατριχιαστική)
φίλη Iris πιστεύω πως γιαυτό τον λόγο αντέδρασε έτσι στην
εικόνα από ότι μας λες η σχέση του με τα θεία ήταν ψιλοαδιάφορη
(ασχέτως θρησκείας) και ως προς την οικογένεια του μάλλον έβαζε τον εαυτό του πιο πάνω από αυτούς, ίσως λοιπόν αυτά να του δημιούργησαν τύψεις γιατί πιστεύω ότι ο θείος σου μάλλον είχε καταλάβει ότι πέθαινε
και στην ανασκόπηση που μπορεί να έκανε για την ζωή του να είδε ότι η ζωή του είχε περισσότερα αρνητικά στοιχεία από ότι θετικά.
Πάντως όσους γνωστούς μου ρώτησα μου απάντησαν ότι συνήθως μια εικόνα (ανεξαρτήτου θρησκείας)σε ήρεμη δεν σου δημιουργεί αρνητικά συναισθήματα παρά μόνο αν έχεις κάνει πράγματα
που σου δημιουργούν τύψεις, και συμφωνώ με αυτό που λες ότι ποτέ δεν ξέρουμε άλλωστε τη πραγματικά υπάρχει και τι όχι.
zim η ιστορία σου είναι όντως παράξενη για σκέψου την ερώτηση με το μηχανάκι πέφτει επάνω σας και από ότι λες μάλλον δεν έμεινε σημάδι
και όταν βγήκες από το αμάξι δεν το είδες εκεί ούτε το είδες να φεύγει
σαν να ήσασταν και δεν ήσασταν εκεί.


ΤΗ ΡΙΧΝΕΙ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΤΡΑΒΑΕΙ Η ΓΗΣ
ΑΚΟΥΝΑ ΜΑΤΑΤΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 11:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
iostris_a,
ΤΗ ΡΙΧΝΕΙ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΤΡΑΒΑΕΙ Η ΓΗΣ......??!?!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 11:47:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
AVALON

ΕΓΙΝΕ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΤΗΣ ΔΡΑΜΑΣ,ΤΟ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΥΟ ΤΟΥ.
ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΗΤΑΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΑΡΚΕΤΑ ΕΡΗΜΙΚΑ
ΑΒΑΛΟΝ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΜΕΤΑΒΙΚΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ? ΠΑΡΑΛΛΗΛΟ ΚΟΣΜΟ? ΑΝ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΕΣ ΙΔΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ


ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΛΛΑΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ..
ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΔΡΟΜΟ ΠΡΙΝ 5 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ(ΛΑΤΡΗΣ ΤΟΥ ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ ΠΕΡΝΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ70) Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ (ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΤΟΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΒΙΒΛΙΑ) ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΥΣ

ΗΤΑΝ ΣΟΥΡΟΥΠΟ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΕΦΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ ΜΟΥ, ΞΑΦΝΙΚΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΛΑΜΨΗ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ,ΣΑΝ ΣΦΑΙΡΑ, Η ΟΠΟΙΑ ΕΠΕΣΕ ΚΑΠΟΥ ΜΑΚΡΥΑ
Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΟΣ ΘΩΜΑΣ ΕΠΑΘΕ ΠΛΑΚΑ!!

ΜΟΛΙΣ ΕΦΤΑΣΑΝ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΗΓΑΝ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΠΩΣ ΕΠΕΣΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ
ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ
ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΕΤΕΟΡΗΤΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΝΕ ΣΗΜΑΔΙΑ? ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΒΟΤΑΝ ΚΑΤΙ? ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΚΡΗ ΛΑΜΨΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 11:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΧΩΡΙΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΡΙΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ Ο ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ ΜΕ 2 ΦΛΟΥΣ ΤΟΥ.
ΗΤΑΝ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ (ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΝ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕ) ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥΔΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΟΜΙΧΛΗ ΠΑΝΤΟΥ ΛΕΣ ΚΙ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΥΝΝΕΦΑ.ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ.ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΕΙΔΕ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΜΕ ΛΕΓΑΝΕ ΤΡΕΛΗ, Η ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.ΗΤΑΝ ΑΣΗΜΙ ΚΑΙ ΜΑΚΡΟΣΤΕΝΟ ΣΤΑΘΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 13:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Zim ρώτησα για τα σημάδια στο αυτοκίνητο γιατί μου φάνηκε περίεργο που το μηχανάκι δεν σας είδε και έπεσε πάνω σας αλλά από την άλλη προσπαθούσε να παρκάρει και έπεφτε σαν κάτι να το εμπόδιζε (ελπίζω να κατάλαβα καλά). Σκέφτηκα ότι εάν το αυτοκίνητο είχε σημάδια θα ήταν σαν απόδειξη ότι παρόλο που ο ένας δεν έβλεπε τον άλλον το αυτοκίνητο και το μηχανάκι σαν πράγματα συνυπήρχαν στον χώρο. ΟΚ ίσως σας μπέρδεψα όλους τώρα αλλά δεν μπορώ να εξηγήσω καλύτερα την σκέψη μου.
Δεν νομίζω ότι μεταφερθήκατε σε άλλη διάσταση, πιστεύω ότι ήσασταν στον ίδιο χώρο σε διαφορετικό χρόνο όμως (χωροχρονικό κενό που λέει και η Avallon). Είναι πολύ κουφό, το ξέρω, όσο κι αν προσπαθούμε να το εξηγήσουμε δεν θα βγάλουμε άκρη. Δεν μπορώ να φανταστώ πως γίνεται ξαφνικά η μετάβαση από τη μία χρονική στιγμή στην άλλη. Ίσως κάποια συνύπαρξη φαινομένων (καιρικές συνθήκες, ώρα, μέρα κ.τ.λ.) να ανοίγουν ένα είδος χρονικής πύλης. Αν δεχτούμε ότι συμβαίνει αυτό, έχουμε μία εξήγηση για το πως "μπήκατε" στο χωροχρονικό κενό. Το θέμα είναι τι συνέβη και "βγήκατε";

Ίσως να έχουν σχέση και τα άλλα περίεργα φαινόμενα που αναφέρεις. Ίσως το Νευροκόπι να πληροί κάποιες προυποθέσεις ώστε να δημιουργούνται τετοια φαινόμενα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lostris_a
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 13:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lostris_a
ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ SCULLY

ΤΗ ΡΙΧΝΕΙ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΤΡΑΒΑΕΙ Η ΓΗΣ

ΠΡΙΝ ΑΠΟ 10 ΛΕΠΤΑ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΑΣ ΕΝΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΑΠΗΡΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ
37 ΧΡΟΝΩΝ.

ΓΙΑΤΙ ?????? ΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΘΟΡΙΖΕΙ ΤΗ ΜΟΙΡΑ ΜΑΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ
ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ..........
ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΟΙ ΖΩΗ.
ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΙΜΩΡΟΥΝΤΑΙ ΕΤΣΙ ????

ΤΗ ΡΙΧΝΕΙ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΤΡΑΒΑΕΙ Η ΓΗΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 19:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf
ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΗΓΗΘΗΚΕ ΕΝΑΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΟΥΣΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ Η ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΚΑΤΙ. ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ....
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕ ΣΕ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ. ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΩΙ ΧΑΡΑΜΑΤΑ ΤΟΝ ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΣΚΟΠΙΑ. ΑΥΤΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΥΣΤΑ ΤΟΥ ΜΙΣΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΟΤΑΞΕ ΤΡΙΓΥΡΩ( ΔΙΑΠΕΡΑΣΤΙΚΗ ΜΑΤΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΗΝΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΙ ΕΒΛΕΠΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΥΠΩΘΗΚΕ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ!) ΚΑΙ ΕΙΔΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΘΑΛΑΜΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ,2 ΑΚΟΜΑ ΣΤΡΑΡΙΩΤΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΓΩΝΙΑ ΕΝΑΝ ΦΑΛΑΚΡΟ ΑΝΤΡΑ ΜΕ ΚΑΦΕ ΡΟΥΧΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΖΕΙ( ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟΥ ΘΥΜΙΖΕ ΔΑΣΚΑΛΟ ΓΚΟΥΡΟΥ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΣΗΜΑΣΙΑ (ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΑ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙ ΜΑ ΤΙ ΓΥΡΕΥΕΙ ΑΥΤΟΣ ΕΔΩ???) ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΞΥΠΝΗΣΕ<< ΦΥΓΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΑΛΑΚΡΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ>> Ο ΑΛΛΟΣ ΤΑ ΕΧΑΣΕ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΜΑ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΦΑΛΑΚΡΟ ΜΙΛΑΕΙ ΑΥΤΟ. ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΚΟΥΝΤΗΣΕ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΛΑ. ΑΥΤΟΣ ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΑΘΙΣΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΩΤΑΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΑ ΠΟΙΟΝ ΦΑΛΑΚΡΟ?? ΜΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΓΩΝΙΑ??? ΕΙΠΕ ΑΥΤΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΗΝΙΔΙΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ... ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΛΕΠΤΟ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΗΔΗΤΙΠΟΙΗΣΕ ΤΙ ΕΛΕΓΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΕ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΚΕΥΤΙΚΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ ΑΚΟΜΗ..
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΕΙΧΑΝ ΑΣΚΗΣΗ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΣΤΟ ΘΑΛΑΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙΟ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΒΛΕΠΕΙ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΥΠΟ ΣΤΗΝ ΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΙΤΟΥΣΕ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΣΑΝ ΝΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΤΙ. ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΤΟΥ ΚΟΚΚΑΛΩΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΙΝΗΘΕΙ. ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΟΧΙΣ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΩΝΑΞΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΓΥΡΙΣΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΝΑ ΔΕΙ ΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΦΩΝΑΖΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ , ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΥΘΕΝΑ....... ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ(ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΖΕ ΑΓΡΙΑ Η ΘΥΜΩΜΕΝΑ) ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΖΕ ΠΟΛΥ ΕΠΙΜΟΝΑ....
ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ??????

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΝΟ_ΜΙΑ_ΕΥΧΗ
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 22:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΝΟ_ΜΙΑ_ΕΥΧΗ
Καλησπερα σε ολους και σε ολους.Χαιρομαι που το δωματιο αυτο ειναι γεματο ενδιαφερουσες ιστοριες.Αυτο που πραγματικα ευχομαι ειναι να μην υπηρχε η ιστορια που θα σας πω τωρα.Ειναι ο θανατος του παππου μου στην Κρητη.Τα γεγονοτα που θα σας πω ειναι αληθινα και μακαρι να μην ηταν ετσι.Ζουσε στη Σητεια στην Κρητη και αγαπουσε πολυ τα παιδια.Ειχε 6.Ομως με αυτο που εγινε δεν μπορεσε να χαρει και τα πολλα εγγονια του.
Ο παπους μου μια μερα 4 η ωρα τα ξημερωματα ειχε παει να ποτισει.Ειχε παρει μαζι του το γαιδαρο.Σε ενα σημειο ενω εφτανε εξω απο το χωριο μας το Πισκοκεφαλο,ο γαιδαρος σταματησε.Δεν κουνιοταν με τιποτα.Ο παππους μου σκεφτηκε πως μαλλον θα ειδε κατι και θα φοβηθηκε.Τον τραβουσε αλλα αυτος τιποτα.Μια στιγμη ο παπους μου κοιταζει μπροστα και αριστερα μεσα στα αμπελια και βλεπει κατι το οπιο αν το εβλεπα εγω θα ειχα κοκαλωσει!Βλεπει λοιον ενα τεραστιο λαγο υψους γυρω στο εναμιση μετρο,με μια τεραστια κοιλια και με ματια γουρλωμενα και κατακοκκινα να τον κοιταζουν.Στην αρχη δεν καταλαβε καλα και πλησιαζοντας τοι ειδε ξεκαθαρα!Καθοταν ο λαγος ακινητος και αυτο που εκανε το παπου μου να τρομαξει ηταν το υψος του και το γεγονος οτι εμοιαζε σαν φουσκωμενος και φυσικα μεγαλα και κατακοκκινα ματια που τον οοιταζαν επιμονα.Αμεσως παραταει το γαιδαρο κα ιρχισε να τρεχει προς το σπιτι.Εδω θα ηθελα να πω πως ο παππους μου εκανε σχεδον καθημερινα διαδρομες με το γαιδαρο στο σκοταδι και δεν τον τρομαζε ποτε τιποτα.Τρεχει λοιπον στο χωριο,και με τις φωνες του σηκωνει ολη την οικογενεια στο ποδι.Σηκωνεται η γιαγια μου,σηκωνεται η μανα μου με τα αδερφια της απο τις φωνες.Ο παπους μου φωναζε και ελεγε πως ειδε το διαβολο!Τους εξηγησε την ιστορια και τα σχολια εδιναν και επαιρναν.Ηταν η πρωτη φορα που εωλεπαν τον παπΠου μου ετσι.Υστερα απο μια βδομαδα ολα ειχαν σχεδον ξεχαστει.Δεν το συζηταγαν και πολυ.Μια μερα λοιπον εγινε μια κλοπη στο χωριο.Καποιος ειχε μπει σε ενα χωραφι και ειχε κλεψει αγγιναρες.Τωρα φαινεται αστειο αλλα εκεινη την εποχη στην Κρητη οταν καποιος εκλεβε ηταν πολυ σοβαρο γεγονος.Ο παπους μου λοιπον ηξερε ποιος ειχε κλεψει τις αγγιναρες.Δεν ξερω πως το ηξερε ομως το ηξερε.Ολο το χωριο τον πιεζε να το πει.Ειχε ερθει ο αστυφυλακας και του ειπε πως θα τον κλεισει φυλακη αν δε νελεγε και τον απειλουσε.Απο την αλλη ολοι ελεγαν πως αν ο παππους μου κατεδιδε το δραστη θα ηταν δακτυλοδεικτουμανος.Κοινως,ρουφιανος.Εκεινη την περιοδο στην Κρητη και ειδικα στα μικρα χωρια καλυτερα να σκοτωνες παρα να ρουφιανευες.Υστερα λοιπον απο την τρομερη πιεση που του ασκουσε ο χωροφυλακας,ο παππους μου δεν αντεξε.Παει σε ενα καφενειο στη Σητεια και βρισκει ενα φιλο του.Του δινει λιγα λεφτα και του λεει να παει να τα δωσει στη γιαγια μου.Υστερα πηγαινει σε μια περιοχη που λεγεται Κοκκινα στη Σητεια,βγαζει τα ρουχα του,τα διπλωνει,και βαζει απο πανω και τα τσιγαρατου.Μετα,βουταει στη θαλασσα.Ο παπους μου δεν ηξερε κολυμπι.Τον εψαχναν 4- 5 μερες.Μια καφετζου στο χωριο,[πολυ γρια και που πολλοι την εμπιστευονταν ειχε πει στη γιαγια μου πως θα τον εβρισκαν στο Φοινικοδασος του Βαι και μαλιστα θα τον εβρισκε ο μεγαλυτερος γιος του,ο θειος μου ο μανωλης.Την αλλη μερα πηγε ολη η οικογενεια και πολλοι φιλο στο Βαι.Κατα το μεσημερι ο θειος μου ο Μανωλης βλεπει κατι στη θαλασσσα.Ηταν ο παπους μου.Τον βγαζουν εξω και εκει καταλαβαν τι σχεση ειχε με το λαγο που ειχε δει ο παππους μου.Εξαιτιας της παραμονης του στο νερο,ο παππους μου ηταν αγνωριστος.Ηταν πρησμενος πολυ και φουσκωμενος.Σαν το λαγο που ειχε δει.Ολοι λοιπον πιστευουν πως ο λαγος που ειδε ηταν απλα ενα προμηνυμα του τι θα γινει.Συγγνωμη αν σας κουρασα.Δεν ειχα την τυχη να γνωρισω τον παππου μου αλλα την ιστορια που σας λεω μου την εχουν πει την ιδια πανω απο 20 ατομα της οικογενειας που ηταν εκει.Ο καημενος ο παππους μουηταν περηφανος και αυτο τον εφαγε.Ιωαννης Βιτσεντζακης.Παππου μου θα τα πουμε σιγουρα καποια στιγμη απο κοντα να σε μαλωσω.Απλα φιλοι μου αυτο ειναι αποδειξη πως στα αληθεια υπαρχει κατι παραπανω απο αυτο που ζουμε.Ελπιζω μια μερα να το καταλαβουμε...

MY LIFESTYLE DETERMINES MY DEATH STYLE!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 23:53:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _
Με ιστορίες με φανταράκια μην λέτε πολλά, από την κούραση τα βλέπουν όλα. Όσοι έχετε πάει, ξέρετε τι εννοώ.

Edited by - _ on 28/01/2004 23:55:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 08:29:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Αγαπητή sansationf η ιστορία σου μου θύμισε λίγο την 6η αίσθηση. Πιστεύω ότι όντως ο φαλακρός άνθρωπος ήθελε να ζητήσει κάτι από τον φαντάρο και μόνο από αυτόν αφού οι άλλοι δεν τον έβλεπαν. Δεν μπορώ να σκεφτώ ποιός ή τι μπορεί να ήταν. Από τότε που συνέβη αυτό το περιστατικό του ξαναεμφανίστηκε αυτός ο άνθρωπος; Εκτός από αυτή την εμπειρία είχε περίεργα όνειρα ή τίποτα άλλο εκείνη την εποχή;

Κάνω μια ευχή, πολύ συγκινητική η ιστορία σου. Μην προσπαθείς να κρίνεις τον παππού σου με τα δεδομένα της εποχής μας. Παλιά το φιλότιμο και η αξιοπρέπεια ήταν ότι σημαντικότερο στους ανθρώπους των χωριών.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 09:17:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΑΒΑΛΟΝ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΜΕΤΑΒΙΚΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ? ΠΑΡΑΛΛΗΛΟ ΚΟΣΜΟ? ΑΝ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΕΣ ΙΔΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ

Δεν ήσασταν σε άλλη διάσταση...
Πέσατε μάλλον σε κάποια στιγμή όπου συναντηθήκατε με το παράλληλο σύμπαν. Είναι ίδιο ακριβώς με το δικό μας με τη μόνη διαφορά ότι τα πράγματα και οι άνθρωποι εξελίσσονται διαφορετικά... Η ιστορία είναι που αλλάζει όχι το σκηνικό...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 11:06:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
narya

καλα καταλαβες οσον αφορα το μηχανακι.Οπως τα λεσ κατι τον εμποδιζε.

Ομως γιατι εμεις τον βλέπαμε ενω αυτος οχι?

πολλα ζηταω ε?
σταματαω εδω γιατι σας κουρασα με το χρονικο κενο μου


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 11:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Φιλε/η, δεν καταλαβα, ο παππους σου γιατι βουτηξε...?!
Αν λαγος εμφανιστηκε σαν προειδοποιηση για οτι θα συνεβαινε, και
Ο παππους σου το ηξερε (γι'αυτο και εστειλε λεφτα στη γιαγια σου), γιατι να βουτηξει...?!

Η ιστορια με τις αγγιναρες που κολλαει μεσα σ'ολα...?!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 11:49:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ,ΑΡΧΙΣΑ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΑΓΡΙΕΥΟΜΑΙ
ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΞΥΠΝΑΩ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΓΑΛΑ

ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΟΙΤΑΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΙΣΩ ΜΟΥ
ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΦΟΒΙΤΣΑΣ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΤΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ...

ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΝΥΣΗΧΟ.ΚΑΘΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ.(ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ)
ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ.

ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΗΤΑΝ ΠΩΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΜΠΕΝΑ ΜΕΣΑ, ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΥΡΙΖΕ ΑΣΧΗΜΑ-ΠΡΙΕΡΓΑ
ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΥΡΩΔΙΑ ΚΑΠΟΥ ΤΗΝ ΗΞΕΡΑ.ΗΤΑΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΣΚΥΛΙΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΕ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ.ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚ ΑΠΟ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ.ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ.

ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΙ ΗΤΑΝ? ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΓΟΥΡΑ ΜΥΡΙΖΕ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΝΑ.γιατι ενα παιδικο δωματιο να μυριζει ετσι?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iolie
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 11:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iolie
Σχετικά με τα παράλληλα σύμπαντα. Είναι μία πολύ τολμηρή αλλά και γοητευτική θεωρία σύμφωνα με την οποία ο κόσμος μας είναι αποτέλεσμα μιας σειράς επιλογών που έχουν γίνει. Από τις πιο απλές καθημερινές επιλογές του καθένα μας έως τις πιο σημαντικότερες ιστορικές επιλογές. Ή ακόμα και τυχαία έκβαση γεγονότων. Για παράδειγμα, εάν νικητές ήταν οι Νότιοι στην Αμερική, ο κόσμος μας θα ήταν πολύ διαφορετικά διαμορφωμένος σήμερα.
Με βάση τη θεωρία αυτή όπου θεωρεί όλες τις πιθανότητες και τις επιλογές υλοποιήσιμες, υφίστανται παράλληλα με το δικό μας σύμπαντα από τα οποία, μερικά διαφέρουν ελάχιστα από το δικό μας ενώ κάποια άλλα έχουν πάρει εντελώς διαφορετική πορεία.
Ωραίο να το ακούς αλλά οπωσδήποτε δεν το χωράει ο νούς τουλάχιστον αυτό το 1/10 αν δεν απατώμαι, με το οποίο δουλεύουμε.
Η προσωπική μου άποψη για την ιστορία του zim.
Πιστεύω ότι ήταν χρονοαναδίπλωση. Τουλάχιστον αυτό το χωράει καλύτερα το μυαλό μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 12:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Iolie η χρονοαναδίπλωση τι είναι; Δεν το έχω ξανακούσει μας το εξηγείς;

Zim απ' ότι φαίνεται λοιπόν εσείς βρισκόσασταν στον χώρο μαζί με το μηχανάκι αλλά για κάποιον λόγο εκείνος δεν σας έβλεπε (όπως και οι φίλοι σας). Είναι σαν να είχατε γίνει αόρατοι για κάποιο χρονικό διάστημα αλλά συνεχίζατε να καταλαμβάνετε όγκο στον χώρο. Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω, αλλά δεν ξέρω γιατί ή πώς έγινε αυτό. Είναι όντως τρομερά παράξενο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 12:13:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
Η ΚΑΗΜΕΝΗ Η ΖΙΜ ΡΩΤΑΕΙ :ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΟΑΝΑΔΙΠΛΩΣΗ?

ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy