ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 12:20:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
quote:
ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΙ ΗΤΑΝ? ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΓΟΥΡΑ ΜΥΡΙΖΕ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΝΑ.γιατι ενα παιδικο δωματιο να μυριζει ετσι?

Mήπως απλα τα 'χε κάνει το μωράκι...?!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iolie
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 12:51:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iolie
Λοιπόν πως το εννοώ εγώ γιατί μάλλον τον όρο τον εφηύρα και θάχετε κάθε δίκιο να με κράξετε.
Με κάθε επιφύλαξη. Ο Αινστάιν είχε μιλήσει για την αναδίπλωση του χρόνου ως εξής. Ο χρόνος δεν είναι μία ευθεία πορεία προς το μέλλον όπως τον αντιλαμβανόμαστε αλλά μία διάσταση μέσα στην οποία θεωρητικά, μπορούμε να κινηθούμε προς όλες τις κατευθύνσεις όπως και σε όλες τις άλλες γνωστές μας διαστάσεις. Δηλαδή, να πάμε ακόμα και πίσω ή μπροστά στο μέλλον.
Μεγαλύτερη ανάλυση δεν μπορώ να κάνω γιατί δεν είμαι και ειδική απλά, μεταφέρω με πολύ ρίσκο και εντελώς εκλαικευμένα κάποια πράγματα που έχω διαβάσει -δυστυχώς δεν θυμάμαι τώρα τις πηγές τους.
Άν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω θα μπορούσε να συμπληρώσει.
Κανένας φυσικός στα δωμάτια;;;
Φιλικά
Ιόλη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 12:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Αμάν πια βρε scully!!!

Λες η zim που είναι μαμά να μην μπορούσε να ξεχωρίσει αν το παιδάκι τα έχει κάνει;

Όντως περίεργο zim, αλλά αν "επιστρέφουν" οι άνθρωποι που μας αγαπάνε γαιτί να μην επιστρέφουν και τα ζωάκια μας; Το βρίσκω πολύ γλυκό γιατί δεν μπορώ να δεχτώ ότι οι ψυχούλες τους χάνονται και δε θα τα ξαναδούμε ποτέ. Όταν πέθανε η σκυλίτσα μας την έβλεπα συνέχεια στον ύπνο μου να μου μιλάει και να με "αγκαλιάζει" με τα μπροστινά ποδαράκια της. Μετά αισθανόμουν πολύ χαρούμενη. Την τελευταία φορά που την είδα την έβλεπα να στέκεται σε απόσταση σαν να με αποχαιρετούσε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stickmaster
Μέλος 1ης Βαθμίδας


137 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 13:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stickmaster
quote:

Αμάν πια βρε scully!!!

Λες η zim που είναι μαμά να μην μπορούσε να ξεχωρίσει αν το παιδάκι τα έχει κάνει;

Όντως περίεργο zim, αλλά αν "επιστρέφουν" οι άνθρωποι που μας αγαπάνε γαιτί να μην επιστρέφουν και τα ζωάκια μας; Το βρίσκω πολύ γλυκό γιατί δεν μπορώ να δεχτώ ότι οι ψυχούλες τους χάνονται και δε θα τα ξαναδούμε ποτέ. Όταν πέθανε η σκυλίτσα μας την έβλεπα συνέχεια στον ύπνο μου να μου μιλάει και να με "αγκαλιάζει" με τα μπροστινά ποδαράκια της. Μετά αισθανόμουν πολύ χαρούμενη. Την τελευταία φορά που την είδα την έβλεπα να στέκεται σε απόσταση σαν να με αποχαιρετούσε.




Με εκανες και ανατριχιασα.Αυτο ηταν πολυ γλυκο.Οπως βλεπουμε στα ονειρα μας αγαπημενα προσωπα που εχουμε χασει,ετσι βλεπουμε και τα ζωακια μας.Μερικες φορες τα ζωακια ειναι πιο ανθρωποι απο τους ανθρωπους...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 13:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
quote:
Όταν πέθανε η σκυλίτσα μας την έβλεπα συνέχεια στον ύπνο μου να μου μιλάει

? ? ?

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 13:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Μιλούσε με ανθρώπινη φωνή εννοώ! Ήρεμα και γλυκά σαν να ήταν μία φίλη μου (όχι ότι δεν ήταν).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 14:28:16  Εμφάνιση Προφίλ
Έχω ακούσει πολλές φορές οτι τα μωρά / παιδιά είναι «καλοί δέκτες» ψυχών / πνευμάτων και γενικά διάφορων «τέτοιων» οντοτήτων.

Έχω επίσης δει αρκετές φωτογραφίες στο διαδίκτυο (όπως και οι 2 που παραθέτω) χωρίς να ξέρω αν όλα αυτά αληθεύουν ή όχι. Πάντως προσπαθώ να κρατώ ανοιχτό μυαλό για όλα.

Σημ.: Οι φωτογραφίες είναι από την ιστοσελίδα http://www.ghoststudy.com

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΝΟ_ΜΙΑ_ΕΥΧΗ
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 14:37:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΝΟ_ΜΙΑ_ΕΥΧΗ
Συντεκνισσα Scully ο παππους μου αυτοκτονησε οπως καταλαβες επειδη δεν ηθελα να προδωσει τον κλεφτη.Δεν ειχε ομως συνδυασει το γεγονος αυτο με τον λαγο που ειδε.Μετα καταλαβαμε εμεις οι συγγενεις οτι ειχε σχεση.Ο παππους μου δεν ειχε στο μυαλο του το λαγο οταν αυτοκτονουσε.Το ειχε ξεχασει τελειως το γεγονος αυτο.Ομως εμεις το συνδυασαμε..και καταλαβαμε πως πραγματικα ο λαγος με το 1.5 υψος μετρο και τη φουσκωμενη κοιλια ηταν προαγγελος του θανατου του.Οπως ειδες τον παπου μου τον βρηκαν πρησμενο παντου..
Φιλικα Γιωργος.

MY LIFESTYLE DETERMINES MY DEATH STYLE!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iris_hd
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 14:49:35  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπερα σε ολους!!!

Διαβασα τις καινουριες ιστοριες και σκεφτομουν, στο περιστατικο με τον παππου σου „Κανω μια ευχη“, δεν πιστευω οτι ειχε συνδεσει τον θανατο του με τον λαγο. Σιγουρα ομως μετα το αποφασισε και σκεφτηκε την γυναικα του. Καταβαθως ειναι ωραιο να ξερεις, οτι εφυγε τιμιος και „με το κουτελο καθαρο“. Εκεινες τις εποχες παντως υπηρχαν σιγουρα αλλες αξιες, γιατι και εμενα ο παππους μου στη διαθηκη του ευχηθηκε στα παιδια και εγγονια του να ειμαστε παντα τιμιοι.

Εψαξα σε ενα βιβλιο για τις εμαφανισεις ζωων. Γραφει λοιπον, οτι θεωρουνται εξισου συχνες με αυτες των ανθρωπων. Υπαρχουν επισης τοσο τα καλοπροαιρετα ζωακια, που δεν θελουν να αποχωριστουν τα αφεντικα τους, οσο και καποια αλλα πιο κακοβουλα.

Εχω μια απορια για το παραλληλο συμπαν. Υπαρχει δηλαδη πχ ενα δευτερο σαν το δικο μας, που εξελισσεται σχεδον ιδια. Υπαρχουμε αρα και εμεις 2 φορες;

Σιγουρα τα πνευματα διπλα στα παιδια θα ειναι κατι σαν φυλακες αγγελοι, ομως παρολαυτα δεν ειμαι και πολυ σιγουρη,οτι και ετσι μου αρεσει το γεγονος. Δεν ξερω πως θα αντιδρουσα στην εμφανιση ενος πνευματος, ακομα και συγγενικου μου προσωπου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 14:53:31  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Γιώργο,

Έχω ξανα-γράψει σε αρκετά μηνύματά μου, οτι για μένα είναι εντελώς ξεκάθαρο το ότι υπάρχει «κάτι» που προειδοποιεί ΠΑΝΤΑ (τον ίδιο ή τους αγαπημένους του) όταν είναι να συμβεί κάτι τέτοιο.

Έχοντας ακούσει αρκετές ιστορίες τέτοιες μπορώ να επιβεβαιώσω δύο με βεβαιότητα. Όταν έχασα την μητέρα μου υπήρχαν πολλά «τέτοια» προειδοποιητικά μηνύματα, καθώς και όταν σκοτώθηκε η φίλη μου με το αγόρι της....

Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό, αφού επίσης είμαι πεπεισμένη ότι δεν μπορείς να κάνεις ουσιαστικά τίποτα για να αλλάξεις αυτό που θα συμβεί, απλά συμβαίνει...

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 09:32:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
quote:
Συντεκνισσα Scully ο παππους μου αυτοκτονησε οπως καταλαβες επειδη δεν ηθελα να προδωσει τον κλεφτη.Δεν ειχε ομως συνδυασει το γεγονος αυτο με τον λαγο που ειδε.Μετα καταλαβαμε εμεις οι συγγενεις οτι ειχε σχεση.Ο παππους μου δεν ειχε στο μυαλο του το λαγο οταν αυτοκτονουσε.Το ειχε ξεχασει τελειως το γεγονος αυτο.Ομως εμεις το συνδυασαμε..και καταλαβαμε πως πραγματικα ο λαγος με το 1.5 υψος μετρο και τη φουσκωμενη κοιλια ηταν προαγγελος του θανατου του.Οπως ειδες τον παπου μου τον βρηκαν πρησμενο παντου..
Φιλικα Γιωργος.

Λαγός, 1,5m...!
Χμμμμ....!
Που 'σαι μπαμπά ν'ακούσεις...!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 11:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
scully εκτος του οτι ξερω να ξεχωριζω τι μυρωδια απο "χιλιομετρα" μακρυα(εχω κανει διατριβη!) συγουρα δεν ειχε κανει.Ημυρωδια ηταν 100% του σκυλιου μου. Ενταξει το μωρο μπορει να γκρυνιαζε απο καποιο δοντακι αλλα αυτο με τη μυρωδια(ηταν πολυ χαρακτηριστηκη)

αν ισχυει οτι υπαρχουν πνευματα, γιατι να μην υπαρχουν και αυτα των ζωων? ψυχουλες ειναι και αυτα.

narya, εγω ειχα παθει μεγαλη πλακα οτανπεθανε το δικο μας οποιος εχει ζωο μονο μπορει να καταλαβει. Την ειχαμε σαν παιδιν της συμπεριφερομασταν οπως σε ανθρωπο γι αυτο και ηταν σαν να χασαμε καποιον συγγενη μας.κι εγω και οι γονεις μου 1 μηνα κλαιγαμε.

Τωρα ομως την εχω ξεχασει και απορω και εγω με τον εαυτο μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 11:16:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
quote:
scully εκτος του οτι ξερω να ξεχωριζω τι μυρωδια απο "χιλιομετρα" μακρυα(εχω κανει διατριβη!) συγουρα δεν ειχε κανει.Ημυρωδια ηταν 100% του σκυλιου μου. Ενταξει το μωρο μπορει να γκρυνιαζε απο καποιο δοντακι αλλα αυτο με τη μυρωδια(ηταν πολυ χαρακτηριστηκη)

Eλα βρε, πλάκα έκανα...!
Χμμμ...!
Τώρα με έβαλες σε σκέψεις...!
Του σκύλου σου...
Α!
Να ρωτήσω κατι...
Ο σκύλος σου είχε πεθάνει πριν να γεννηθεί το μωρό...?!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 11:24:32  Εμφάνιση Προφίλ
Eίναι φοβερό πως τα ζωάκια μας μένουν πιστά ακόμα και μετά το θάνατό τους.

Όταν πέθανε η σκύλα μου η ΒΟΝΥ μετά από 13 χρόνια μέσα σε φρικτούς πόνους από καρκίνο ήμουν απαρηγόρητη.(ήταν ημίαμο λυκόσκυλο που είχα βρει και μαζέψει από το δρόμο όταν ακόμα ήταν κουτάβι)

Οι δικοί μου βέβαια κατά κάποιο τρόπο χαρήκανε (μέσα στη λύπη και στην απόγνωσή τους) γιατί με τρώγανε όλα αυτά τα χρόνια να κάνω παιδί και γω επειδή η ΒΟΝΥ μου γέμιζε όλα τα κενά λόγω της μητρότητας και της τρυφερότητας που ένιωθα δεν ήθελα να κάνω και όλο το άνέβαλλα.
Η αδελφή μου ήταν πεπεισμένη ότι αν έκανα εκείνο τον καιρό παιδί η ΒΟΝΥ θα λειτουργούσε κάπως ανταγωνιστικά απέναντί του (όχι βέβαια σε σημείο επικινδυνότητας γιατί ήταν πολύ τρυφερό σκυλί ακόμη και γατάκια είχε θηλάσει) γιατί ήταν υπερβολικά δεμένη με μένα.

Όταν την έχασα ερχόταν που και που στον ύπνο μου και φαινόταν πολύ χαρούμενη και ζωηρή όπως όταν ήταν πριν προσβληθεί από καρκίνο. Τις μέρες εκείνες ξυπνούσα μέσα σε αναφιλητά και μου ήταν πολύ δύσκολο να πιστέψω ότι δεν την είχα κοντά μου να τη χαϊδέψω και να έρθει να μου τρίψει το κεφαλάκι της πάνω μου.

Όταν μετά από λίγους μήνες έμεινα έγκυος στην κόρη μου δεν ξαναεμφανίστηκε ποτέ πια.


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 11:34:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
oneiric 1 τι φωτογραφιες ηταν αυτες?

τωρα θα φοβαμαι και τη σκια μου.
το μωρο μου οταν ηταν πολυ μικρο σε καποιες φασης καρφωνε το βλεμα του καπου και γελουσε εδειχνε γενικα οτι με καποιον επικοινωνουσε, μαλιστα 2-3 φορες ειχα φοβηθει παρα πολυ αντιδρουσε σαν καποιος να το απασχολουσε,μαλλον ευχαριστα.Απομακρυνομουν μηπως κοιτουσε εμενα και αλληθοριζε λογω ηλικιας ,αλλα αυτο συνεχιζε.Αλλο να το λες και αλλο να το βλεπεις.Πραγματικα ηταν πολυ τρομακτικο.Κρατησε περιπου 2 εβδομαδες.

Πριν πεθανει το σκυλακι μου, για ενα μηνα εβλεπα οτι ειμασταν καπου και αυτο εφευγε προς αντιθετη κατευθυνση και ηταν λυπημενο.Ξυπνουσα με κλαματα και δεν μπορουσα να ηρεμησω.δεν φανταζομουν ομως τι θα ακολουθουσε.Μολις σταματησα να το βλεπω μετα απο 4-5 μερες πεθανε.
Μαλιστα εγω τοτε ημουν σε νησι και ειχε ερθει η μαμα μου να με δει,ηθελα να μεινει γιατι της εχω αδυναμια,αλλα ηθελα να φυγει να παει στο σκυλακι, (ξεροντας οτι το φροντιζε ο μπαμπαςμου),λοιπον η μαμα μου εφυγε σαββατο και η νερα πεθανε τεταρτη...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 11:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Μου ειναι γενικα πολυ δυσκολο να πιστεψω στις "ψυχες" των ζωων...!
Θα μου πεις γιατί οι άνθρωποι και οχι τα ζώα...?!
Και γιατί δηλαδή μόνο τα σκυλιά και οι γάτες και οχι και τα μυρμηγκια, οι κατσαρίδες και οι μύγες...?!

Σαν κατοικίδια ο ανθρωπος συνηθως προτιμάει γάτες ή σκυλιά...τα αγαπάει, τα φροντίζει, δένεται μαζι τους...
Έτσι, όταν τα χάσει, στεναχωριέται!

Αυτη η στεναχωρια ίσως να "παίζει" με το μυαλό και να μας κανει να φανταζομαστε καταστασεις ή να τις παρερμηνεύουμε...!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 11:39:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
το μωρο γεννηθηκε νοεμβρη 2002 ο σκυλος πεθανε ιουνιο 2001

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 11:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
ΑΒΑΛΟΝ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! ΜΑΖΕΨΕΣ ΜΙΑ ΨΥΧΟΥΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΣ ΓΙΑ ΕΦΕΛΙΚΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΡΑΤΣΑΣ.ΜΠΡΑΒΩ.

ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ, ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΗΣ ΝΕΡΑΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΕΙΔΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ(ΕΝΩ ΤΗΝ ΕΒΛΕΠΑ ΣΥΧΝΑ) ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΛΕΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΞΕΧΑΣΑ.

ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΗΜΕΝΗ Η ΝΕΡΑ ΘΑ ΠΕΘΕΝΕ ΑΠΟ ΖΗΛΙΑ.

ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΑΒΑΛΟΝ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 12:46:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
oneiric 1 τι φωτογραφιες ηταν αυτες?

Φίλε/η zim,

Απλά «επιβεβαιώνουν» αν θες, το ότι τα μωράκια δέχονται «επισκέψεις

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 13:55:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Φοβερές οι φωτό! Ίσως τα μωράκια ως απόλυτα αγνά πλασματάκια να βλέπουν πράγματα που εμείς δεν μπορούμε.

Πάντως δεν μπορώ να φανταστώ πως το "φαντασματάκι" του δικού σου κατοικίδιου να είναι κακόβουλο. Άφού μόνο να αγαπάνε ξέρουν τα κακόμοιρα τα ζωάκια!

zim κι εγώ είχα πάθει τρομερό σοκ με τον θάνατο της σκυλίτσας μας. Είχαμε αποφασίσει να μην έχουμε ξανά ζωάκι. Ε, δεν πέρασε μια βδομάδα και μας "φορτώθηκε" ο γατούλης που έχουμε μέχρι σήμερα, από το πουθενά. Και σιγά σιγά ξέχασα και εγώ την σκυλίτσα μας καθώς υιοθέτησα το γατάκι. Θείο δώρο; Σύμπτωση; Ποιός ξέρει;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΝΟ_ΜΙΑ_ΕΥΧΗ
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 14:47:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΝΟ_ΜΙΑ_ΕΥΧΗ
Καλησπερα σε ολους και σε ολους.Μιας και λετε για ισοριες με ζωακια που ισως γυρισαν πισω για ενα χαιρετισμο θα σας πω κατι που εμαθα μολις χτες απο μια κοπελα.Η Ιωαννα ειχε χασσει τον πατερα της και μετα απο 2 βδομαδες αλλαξαν σπιτι.Καποια στιγμη η μαν της ενω καθαριζε τον πανω οροφο,βλεπει μια μελισσα μεσα στο σπιτι.Το σπιτι βρισκεται σε κεντικο σημειο του Ψυχικου.Επηρεασμενη σαφως απο το θανατο του αντρατης αρχισε κατα καπιο τροπο να ξεναγει τη μελισσα στο σπιτι πιστευοντας πως ειναι ο αντρας της.Η μελισσα την ακολουθουσε σε καθε δωματιο.Σε ενα σημειο λοιπν λεει στη μελισσα''Πηγαινε κατω στην Ιωαννα μας να της πεις πως εισαι εδω και να της δωσεις ενα φιλακι να την παρηγορησεις.Στο κατω διαμερισμα ηταν η Ιωαννα.Ενα λεπτο αργοτερα η Ιωαννα ανεβηκε τρεχοντασ τη μανα της φωναζοντας πως την τσιμπησε μια σφιγγα στο μετωπο!!Το μετωπο της δεν ειχε τιποτα αλλα η Ιωαννα ειπε πως χτυπησε το κουδουνι και ανοιγοντας την πορτα δεν ειδε κανεναν.Κλεινοντασ την ειδε μια σφιγγα που προλαβε και την ""τσιμπισε στο μετωπο" και φοβηθηκε.Κια ολα αυτα χωρις να ξερει την..στιγμιαια τρελα της μανα της...Σχολια?Περιεργη ιστορια..αλλα σιγουρα κατι συνεβη..Ειναι δυνατον αυτη η μελλισα να ηταν ο..πατερας της?πολλες συμπτωσεις παντως...See ya..

MY LIFESTYLE DETERMINES MY DEATH STYLE!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 15:31:45  Εμφάνιση Προφίλ
Από την ίδια ιστοσελίδα άλλη μία φωτογραφία όπου δείχνει (τουλάχιστον εγώ το βλέπω ξεκάθαρα) την φατσούλα ενός σκύλου.

Σημ.: Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας υποστηρίζουν ότι εξετάζουν πάντα την αυθεντικότητα των φωτογραφιών που λαμβάνουν. Προσωπικά, δεν έχω την γνώση για κάτι τέτοιο.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 23:32:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
το μωρο γεννηθηκε νοεμβρη 2002 ο σκυλος πεθανε ιουνιο 2001

Τι σύμπτωση!
Το σκυλάκι μου πέθανε Ιούνιο 2001 και η κόρη μου γεννήθηκε Δεκέμβριο 2002!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2004, 11:36:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
quote:
Από την ίδια ιστοσελίδα άλλη μία φωτογραφία όπου δείχνει (τουλάχιστον εγώ το βλέπω ξεκάθαρα) την φατσούλα ενός σκύλου.
Ναι, το βλεπω και εγω...!
Ειδικα τα ματια διακρίνονται με ευκολία..!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iris_hd
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2004, 16:13:07  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημερα!

Το σκυλακι φαινεται οντως στη φωτογραφια πολυ ξεκαθαρα.

Παντως αν εβλεπα καποιο πνευμα θα φοβομουν περισσοτερο καποιου ανθρωπου παρα απο ενα ζωακι.

Αληθεια, ειμαι η μονη εδω που φοβαται στην ιδεα οτι μπορει να δει ξαφνικα μια φιγουρα μπροστα της;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros_uk
Νέο Μέλος

United Kingdom
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 00:56:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros_uk
den eisai h monh pou fovatai kai gw kamia fora otan eimai monos mou fovamai kati tetoio idiws otan diavazw ta foroum
isws ayto na einai o logos pou den mou emfanizontai pistevw....

kalhnyxta apo Agglia

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros_uk
Νέο Μέλος

United Kingdom
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 10:50:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros_uk
Να σας πω και γω τώρα μια ιστορία που μου συνέβει στην αγγλία οπού και είμαι φοιτητής...

Νοίκιαζα για 2 χρόνια ένα σπίτι μαζί με μια κοπέλα (οχι κοπέλα μου όμως). Το σπίτι ήταν διόροφο, κουζίνα και σαλόνι κάτω, 2 κρεβατοκάμαρες πάνω.

Το πρώτο τρελό που συνέβει ήταν:
είμουν στο δωμάτιο μου κατα τις 3 το πρωι και έπαιζα παιχνίδια στο PC μου σαν κλασσικό καφεενείο φοιτητής και η κοπέλα την είχε πέσει στο δωμάτειό της. Σε κάποια στιγμή την ακούω να μου χτηπάει την πόρτα και να με φωνάζει με το ονομά μου. Απαντάω οτι είμαι ξυπνητός και μπορεί να έρθει μέσα, αλλά τίποτα ούτε η πορτα ανοιξε ούτε τίποτα. Σηκωνομαι ανοιγω την πόρτα του δωματείου μου, αλλα κανένας δεν ήταν εξω. Σκέφτηκα οτι ετσι οπως είμουν αποροφημένος στο παιχνίδι μου μάλλον το φαντάστηκα... περνάει 1 λεπτό και πάλι τα ιδια. Αυτή την φορά παω στο δωμάτειό της να δω μήπως μού κάνει πλάκα, αλλα κοιμόταν (μπορώ να καταλαβω οταν κάποιος οντως κοιμάται ή κάνει πλάκα απο τον ρυθμό της αναπνοης κα, αλλα ακόμα και αν μου έκανε πλακα θα το καταλάβαινα γιατι η πορτα της (οπως και η δικία μου ετριζε....) το πρωι που την ρώτησα δεν ήξερε τιποτα.

Η δεύτερη ιστορια τώρα:
(εδω πρέπει να παραθέσω οτι το σαλόνι ειχε την σκάλα για να ανάιβεις στον πάνω όροφο, και η τζαμαρία του σαλονιού το βράδυ αντανακλούσε την σκαλα με τετοιο τρόπο ωστε να μπορείς να δεις ποιος ανβαίνει η κατεβαίνει την σκάλα)
Λοιπόν κλασσικά εγω ξενυχτισμένος την εχω πέσει κατα τις 2 το μεσημέρι. (στην αγγλια νυχτώνε τότε κατα τις 5). Οπότε κατα τις 7 η κοπέλα ανεβαίνει εντρομη και με ξυπνάει λεγοντάς μου οτι με είδε να κατεβαίνω την σκάλα, μού μίλησε, αλλα εγω έτρεξα προς τα πάνω... δεν έχω υπνοβατήσει ποτέ μου, και πάντα κοιμάμαι σαν δρακος....

Στο σπίτι αυτό, ζούσε παλιά αυτή που μας το νοίκιασε η οποία ειχε χασει τον αντρα της σε αυτό το σπίτι (δεν ξερω πως και γιατί και δεν έγινα αδιάκριτος).

Τέλος στο σπίτι που έμενα πέρσυ με 2 παιδιά, είχαμε το εξής προβλημα... τα φωτα καμιά φορα ανάβαν απο μόνα τους (σιγουρα δεν τα ξεχνούσαμε εμείς γιατι σαν φοιτητές δεν εχουμε την πολιτέλεια για να ξοδέβουμε ηλεκτρικό....

Αντε πειτε μου εσείς τωρα τι διάολο ειναι αυτά...

Υ.Γ. μολις εβαλα ελληνικά και επειδή εχω να γραψω σε ελληνικά απο το λύκειο συνχωρεστε μου τα ορθογραφικά και τους τόνους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 09:41:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
avalon

πραγματικα μεγαλη συμπτωση, σε ποια περιοχη μενεις?

Σταυρο και εγω φοβαμαι κυριως το βραδυ, αν εχεις να κανεις ομως με πνευμα δικου σου αγαπημενου προσωπου ισως ειναι διαφορετικα

η ιστορια σου πολυ περιεργη σαν να ειχατε δευτερο εαυτο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 10:29:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
quote:
Σηκωνομαι ανοιγω την πόρτα του δωματείου μου, αλλα κανένας δεν ήταν εξω. Σκέφτηκα οτι ετσι οπως είμουν αποροφημένος στο παιχνίδι μου μάλλον το φαντάστηκα...

Μερικές φορες, όταν βλεπω τηλεόραση, ή ακούω μουυσικη, έχω την εντύπωση ότι με φωνάζουν, ή οτι χτυπάει τηλέφωνο ή πορτα...!
Αυτό όμως συμβαίνει σε πολλούς...!

Τί να σου πω ρε Σταύρο...
Μια "λογική" εξηγηση θα ήταν να έχει το σπιτι παρελθόν...!
Και μαλλον εχει...

quote:
Στο σπίτι αυτό, ζούσε παλιά αυτή που μας το νοίκιασε η οποία ειχε χασει τον αντρα της σε αυτό το σπίτι (δεν ξερω πως και γιατί και δεν έγινα αδιάκριτος).

Το περίεργο είναι πως και όταν άλλαξες σπίτι συνεβαιναν καποια "ανεξήγητα"...!

quote:
Τέλος στο σπίτι που έμενα πέρσυ με 2 παιδιά, είχαμε το εξής προβλημα... τα φωτα καμιά φορα ανάβαν απο μόνα τους

Αυτο όμως μπορει και να ήταν καποιο προβλημα με το ηλεκτρικό...!

Όταν γυριζες στο σπίτι, και εβλεπες τα φώτα ανοιχτά, ήταν και ο διακοπτης πατημένος...?!


"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 11:24:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Scully μου συμφωνώ μαζί σου ότι μάλλον το 1ο σπίτι έίχε "βεβαρημένο" παρελθόν. Τώρα εάν και για το 2ο δεν υπάρχει λογική εξήγηση, μάλλον πρόκειται για φαινόμενο poltergeist.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy