ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠAPNHΘA: Tο Mαγικό Bουνό της Aττικής Γης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 30
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
εμβιος
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 00:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους εμβιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλοί μου νέοι φίλοι
Γειά σας, δειλά - δειλά υποβάλλω τις πρώτες μου παρατηρήσεις από την τελευταία επίσκεψη μου στα κτήματα του τέως την προηγούμενη Κυριακή .
1ον Δεν έτυχε κανείς φύλακας ή προστάτης να με ενοχλήσει, σε αντίθεση με όσα υποχτηρίχθηκαν από κάποιο φίλο σε παλαιότερο μήνυμα στο topic
2ον Η περιοχή είναι απίστευτα όμορφη και ιδανική για βόλτα με το ποδήλατο (οταν λίωσουν τα χιόνια)
3ον Τα σκυλιά στο περιφραγμένο με συρματόπλεγμα κτίριο (νομίζω αυτά είναι τα θερινά ανάκτορα έτσι δεν είναι)είναι πολύ φιλικά, καθόλου ψωριάρικα, και παρακαλώ όποιος επισκεφτεί τον χώρο να έχει μαζί του κανένα μεζεδάκι να τους δώσει.
4ον Επιβεβαιώνω την προηγούμενη μαρτυρία φίλου στο topic ότι επικρατεί μια απίστευτη ησυχία στο χώρο χωρίς όμως να αντιληφθώ αρνητική ενέργεια . Ακουσα μόνο σε δύο περιπτώσεις να "κράζουν" κοράκια όταν "κατα σύμπτωση" και στις δύο περιπτώσεις αποπειράθηκα να πλησιάσω κτίρια ????

Με λίγη καλή τύχη την Κυριακή ίσως ανέβω στο λόφο με τους τάφους στο Παλαιόκρασο έχοντας κατα νού τις παρατηρήσεις σας και τις κεραίες μου (ελπίζω) ανοιχτές αλήθεια. Θα ήθελα τη συμβουλή σας δεν πιστεύετε ότι είναι φρόνιμο να με συνοδεύσει ο γυιός μου (12 χρονών ?.

Ευχαριστώ και να είστε καλά

Ποιος ξέρει αν η μεν ζωή είναι θάνατος, ο δε θάνατος ζωή;
ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 05:21:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λάτρεις της Ιερής Πάρνηθας σας χαιρετώ.
quote:

Καλοί μου νέοι φίλοι
Γειά σας, δειλά - δειλά υποβάλλω τις πρώτες μου παρατηρήσεις από την τελευταία επίσκεψη μου στα κτήματα του τέως την προηγούμενη Κυριακή .
1ον Δεν έτυχε κανείς φύλακας ή προστάτης να με ενοχλήσει, σε αντίθεση με όσα υποχτηρίχθηκαν από κάποιο φίλο σε παλαιότερο μήνυμα στο topic
2ον Η περιοχή είναι απίστευτα όμορφη και ιδανική για βόλτα με το ποδήλατο (οταν λίωσουν τα χιόνια)
3ον Τα σκυλιά στο περιφραγμένο με συρματόπλεγμα κτίριο (νομίζω αυτά είναι τα θερινά ανάκτορα έτσι δεν είναι)είναι πολύ φιλικά, καθόλου ψωριάρικα, και παρακαλώ όποιος επισκεφτεί τον χώρο να έχει μαζί του κανένα μεζεδάκι να τους δώσει.
4ον Επιβεβαιώνω την προηγούμενη μαρτυρία φίλου στο topic ότι επικρατεί μια απίστευτη ησυχία στο χώρο χωρίς όμως να αντιληφθώ αρνητική ενέργεια . Ακουσα μόνο σε δύο περιπτώσεις να "κράζουν" κοράκια όταν "κατα σύμπτωση" και στις δύο περιπτώσεις αποπειράθηκα να πλησιάσω κτίρια ????

Με λίγη καλή τύχη την Κυριακή ίσως ανέβω στο λόφο με τους τάφους στο Παλαιόκρασο έχοντας κατα νού τις παρατηρήσεις σας και τις κεραίες μου (ελπίζω) ανοιχτές αλήθεια. Θα ήθελα τη συμβουλή σας δεν πιστεύετε ότι είναι φρόνιμο να με συνοδεύσει ο γυιός μου (12 χρονών ?.

Ευχαριστώ και να είστε καλά

Ποιος ξέρει αν η μεν ζωή είναι θάνατος, ο δε θάνατος ζωή;
ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ



Σε χαιρετώ φίλε Έμβιε.
Ναι θα ήταν καλό στις αρχές των περιπλανήσεών σου, τουλάχιστον, να έχεις κάποια ανθρώπινη παρέα κοντά σου.
Τώρα που γράφεις για τον γυιό σου ακόμα καλλίτερα. Καλέ μου φίλε στο Παλαιόκαστρο φθάνεις με το αυτοκίνητο, είναι αριστερά από την πρώτη πόρτα για το κτήμα του τέως, εκεί που παρκάρουν τα αυτοκίνητα. Δεν έχει καθόλου κόπο για να ανεβείτε και να γνωρίσετε τον χώρο, μόνο που οι ταφές των πρώην είναι διάσπαρτες επάνω στην κορυφή του λόφου και θα πρέπει να ψάξετε λίγο.
Σου εύχομαι καλές και όμορφες διαδρομές.
Σε χαιρετώ φιλικά.
Σας χαιρετώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 09:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eμβιε γειά σου!
Εχεις δίκιο για τα σκυλιά είναι κάτι που ήδη έχω και γω αναφέρει πιο πριν σε αυτό το τόπικ.
Προσωπικά όποτε πάω εκεί με την κόρη μου (14μηνών) πάντα τα "φιλέυω" κάτι...
Αυτό που όμως δεν καταλαβαίνω είναι ο προβληματισμός σου για το αν είναι κατάλληλο το μέρος να πάρεις μαζί σου το γιό σου και μάλιστα σε τόσο μεγάλη ηλικία...
Θα ήθελα να ξέρω τι είναι αυτό που σε προβληματίζει...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 08:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λάτρεις της Ιερής Πάρνηθας σας χαιρετώ.
Είμαστε στα πρόθυρα της Άνοιξης και να σε λίγο θα αρχίσω πάλι τις εντατικές βόλτες μου στο μαγικό βουνό.
Είναι πράγματι πολύ όμορφα να "διαβάζεις" τις εποχές στο Ιερό βουνό, διότι, έχει τρία διαφορετικά εποχιακά στάδια. Π.χ. Στα πεδινά ήδη έχει μπεί η Άνοιξη ενώ, στις παριφές και στις πλαγιές της, έχει ακόμα χειμώνα. Όσο για τις κορυφές εκεί ο Χειμώνας είναι πολικός και θα διαρκέσει έως και τα τέλη Μαϊου!
Έχει τόση ομορφιά από εδώ και για δυο μήνες περίπου το ανέβασμα στο μαγικό βουνό...
Καλές αναβάσεις λοιπόν και πιστεύω κάποιες από ετούτες να τις κάνουμε μαζί!
Σας χαιρετώ φιλικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

εμβιος
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 01:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους εμβιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλοί μου νέοι φίλοι σας χαιρετώ

Καλή μου Avallon έχεις δίκιο να παραξενεύεσαι για τον προβληματισμό μου να έρθει και ο γυιός μου μαζί στο Παλαιόκρασο. Απλώς έμπλεξα τις σημειώσεις μου και νόμιζα ότι ήταν μια δύσκολη ανάβαση και μάλλον παρεξήγησα κάποιες συμβουλές .

Να είστε καλά όλοι σας

Ποιος ξέρει αν η μεν ζωή είναι θάνατος, ο δε θάνατος ζωή;
ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2004, 06:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

Καλοί μου νέοι φίλοι σας χαιρετώ

Καλή μου Avallon έχεις δίκιο να παραξενεύεσαι για τον προβληματισμό μου να έρθει και ο γυιός μου μαζί στο Παλαιόκρασο. Απλώς έμπλεξα τις σημειώσεις μου και νόμιζα ότι ήταν μια δύσκολη ανάβαση και μάλλον παρεξήγησα κάποιες συμβουλές .

Να είστε καλά όλοι σας

Ποιος ξέρει αν η μεν ζωή είναι θάνατος, ο δε θάνατος ζωή;
ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ



Σε χαιρετώ φίλε Εμβιε.
Πιστεύω να έκανες την βολτα στο παλαιόκαστρο με το παλικάρι σου και να περάσατε όμορφα.
Σε χαιρετώ.
Σας χαιρετώ φιλικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pelagos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2004, 16:42:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pelagos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΡΝΗΘΑ

Και πριν από το σάλπισμα του αγγέλου, θειάφι
κίτρινο ζωηρό και μενεξεδί ζωηρό
πάνω στο βουνό με τη μορφή που έτρεχε σε συνάντησή μου
πίσω από θολό τζάμι.
Δρόμος κανένας για το γυρισμό
δυο αερικά ήρθαν κοντά μου και με παρέσυραν.
Ηλιοβασίλεμα σχεδόν ανεπαίσθητο
και της κόλασης το στόμα ορθάνοιχτο
μετά το σκίσιμο του ουρανού.
Άρτεμη, γιατί μ’έδιωξες;
Η ώρα σαν ανυπόμονο λεοντάρι με τη χαίτη
ριγμένη προς τα πίσω καταπίνοντας πυρακτωμένα καρφιά.
Ο Όλυμπος κι ο Γολγοθάς δυο πόλοι
του ίδιου ποιήματος.
Άγρια μάχη κενταύρων στο βορινό μέρος
τα μπράτσα μου ενάντια στο δαίμονα
και τα κοράκια ψηλά ανακατεύοντας πριονίδι
και παγάκια στη χούφτα μου.
Νοσταλγία του βράχου που πάνω του κάθισε
κάποτε ο Παν παίζοντας τον αυλό
μα δεν κάθεται πια παρά η μαύρη δυσοίωνη
κουκουβάγια από καιρό σε καιρό.
Ο φονιάς άγγελος τράβηξε το σπαθί του
ασήμι λαμπερό και καμφορά στη λαβή του σπαθιού.
Γλίτωσα τη ζωή μου, ένα βλαστάρι ανάμεσα
στα λιθάρια. Κράτησα τη ζωή μου εκεί που
η δύση ήταν κοντά ατενίζοντας το αόρατο
μέσα στον τρόμο και σήκωσα σαν μια πέτρα
το πρόσωπό μου.

(Από τη συλλογή Ο γυμνός ομιλητής,Λευτερης πουλιος..)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pelagos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2004, 17:06:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pelagos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Παρνηθα εχει σταθει και ως εμπνευση για αρκετους ποιητες της εποχης μας...
Συχνα τα ποιηματα που συνδεονται με αυτη δεν αφηνουν μια χαρουμενη αισθηση,περισσοτερο θα ελεγα μια βαθια μελαγχολια και μια θλιψη για το παρελθον..
Ας παρατηρησουμε ομως ποσα χρωματα δεχομαστε μεσα απο την φαντασια του ποιητη οδηγουμενος απο την εμπνευση του ιερου βουνου.
Μαρια


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

εμβιος
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 01:57:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους εμβιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλοί μου φίλοι - ες γεια σας
quote:

ΠΑΡΝΗΘΑ
...
κάποτε ο Παν παίζοντας τον αυλό
μα δεν κάθεται πια παρά η μαύρη δυσοίωνη
κουκουβάγια από καιρό σε καιρό.
...
(Από τη συλλογή Ο γυμνός ομιλητής,Λευτερης πουλιος..)

Είναι έτσι ? όπως και ναχει είτε οφείλουμε να γυρίσουμε την πλάτη ή ακόμα καλύτερα να δίωξουμε τη μαύρη κουκουβάγια από τη ζωή μας και νομίζω ότι αυτό το βουνό μας βοηθάει να το κάνουμε προσφέροντας μια άλλη οπτική γωνία .

Καλή μου zezmperg δυστυχώς το βλαστάρι μου δεν ήρθε (τι να τον κάνω προτίμησε να παίξει XBOX :( ). Εγώ δεν το βαλα όμως κάτω, λέω έστω μια σύντομη βόλτα θα την κάνω, πήρα το μηχανάκι μου και βρέθηκα στο βουνό μας .Συγκεκριμμένα πήγα στον ΑΕΡΑ χαζεύοντας τον κόσμο από το πάλαι ποτέ στέκι της τεχνολογίας . Πραγματικά πήρα οξυγόνο (κυριολεκτικά και μεταφορικά) και πάλι πίσω . Σε αυτό το σημείο, θα ήθελα να ρωτήσω τους έμπειρους φίλους αυτού του topic,

Αν έχετε λίγο χρόνο στη διάθεση σας (δηλαδή δεν αρκεί ο χρόνος για πεζοπορία ή μεγάλη διαδρομή οπότε είναι σκόπιμο να φτάνει κοντά το μεταφορικό σας μέσο) και πραγματικά "καιγόσαστε¨ να βρεθείτε στο βουνό μας, ποιό είναι εκείνο το σημείο του βουνού που επιλέγετε να επισκεφθείτε από την πλευρά της Αγιας Τριάδας) κρίνοντας ότι σας προσφέρει την μεγαλύτερη ευχαρίστηση κάτω από αυτές τις συνθήκες ?????

Ναστε καλά

Ποιος ξέρει αν η μεν ζωή είναι θάνατος, ο δε θάνατος ζωή;
ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 21:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λάτρεις της Μαγικής Πάρνηθας σας χαιρετώ.
Καλή μου φίλη Pelagos και καλέ μου Εμβιε σας χαιρετώ.

Θέλω κατ' αρχάς να ευχαριστήσω όλους τις/ους καλες/ούς φίλες/ους που μου έστειλαν e-mail και κάποιες/οι που με πήραν τηλέφωνο.
Σας εμπιστεύομαι και σας εκτιμώ όλες/ους.
Είναι αλήθεια καλές/οι μου φίλες/οι ότι δεν περίμενα τέτοια συμπαράσταση αλλά και τόση γλυκιά ψυχούλα μέσα από τα μηνύματά σας. Φίλες/οι μου, τούτες τις δύσκολες στιγμές, ευλογώ τον Θεο που έφερε τα βηματά μου εδώ στο esoterica.gr, γνώρισα και "θέρισα" τόση αγάπη από εσάς που μου διδάσκετε την καλοσύνη και την συγχώρηση σε όσα κιαν μας πονούν...
Σας ευχαριστώ.

Σας υπόσχομαι ότι θα έρχομαι εδώ στο forum ΠΑΡΑΞΕΝΟ και στον τόπο της Ιερής Πάρνηθας για να τα λέμε. Αλλά και ακόμα από εδώ και πέρα να οργανώσουμε κάποιες εκδρομές στο Πανίερο Βουνό της Πάρνηθας, εν όψη της Άνοιξης μα και γιατί θέλω να σας γνωρίσω όλες/ους και να ενώσουμε μαζί όλοι την αγάπη μας για την Μαγική Πάρνηθα.
Σας χαιρετώ και σας ευχαριστώ για τα τόσα πολλά μηνύματά της αγάπης σας.
Είθε ο θεός πάντα να μας χαρίζει αγάπη και φως όπου θα φωτίζονται τα σκοτάδια της αγνοιάς μας.
Σας χαιρετώ φιλικά.

Υ.Γ.
Καλές/οί μου φίλες/οι συγχωρέστε μου που δεν μπορώ να απαντήσω σε όλα τα e-mail σας. Που όλα περιείχαν περίπου την ίδια "επιθυμία" σας, να μείνω εδώ μαζί σας στο esoterica.
Μαρία Π.... το τελευταίο ήταν το δικό σου και εκείνο που μου έδωσε την ώθηση να τα αφύσω όλα πίσω -όχι φυσικά ότι τα άλλα δεν με παρακινούσαν για ετούτο- μα το δικό σου ήρθε αμέσως μετά από ένα μήνυμα που έστειλα στον καλό μου Thoth και περίμενα την απάντησή του... Έτσι το θεώρησα θετικό μήνυμα και να 'μαι εδώ.
Σας χαιρετώ και σας ευχαριστώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pelagos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 22:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pelagos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλη μου zezmperg( θα μου εδινε μεγαλη χαρα να σε αποκαλω ετσι) χαιρομαι ιδιαιτερα που το μηνυμα μου ειχε το αποτελεσμα που επιθυμουσα..
Αν και οι υποχρεωσεις μου δυστυχως με κρατουν μακρια απο την Ελλαδα αυτο το διαστημα, θα ηθελα κι εγω οταν γυρισω να σας γνωρισω και με μεγαλη μου χαρα να παμε μια εκδρομη στην πανεμορφη Παρνηθα.

Καλη συνεχεια λοιπον στο υπεροχο εργο σου..
Σ ευχαριστω..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 08:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λάτρεις της μαγικής Πάρνηθας σας χαιρετώ.
quote:

Φιλη μου zezmperg( θα μου εδινε μεγαλη χαρα να σε αποκαλω ετσι) χαιρομαι ιδιαιτερα που το μηνυμα μου ειχε το αποτελεσμα που επιθυμουσα..
Αν και οι υποχρεωσεις μου δυστυχως με κρατουν μακρια απο την Ελλαδα αυτο το διαστημα, θα ηθελα κι εγω οταν γυρισω να σας γνωρισω και με μεγαλη μου χαρα να παμε μια εκδρομη στην πανεμορφη Παρνηθα.

Καλη συνεχεια λοιπον στο υπεροχο εργο σου..
Σ ευχαριστω..



Καλή μου φίλη Μαρία "Pelagos" σε ευχαριστώ, για όσα μου πρόσφερες, και ήταν πάρα πολλά, μέσα από το τόσο γλυκό μηνυμά σου.
Μείνε γλυκιά μου έτσι όπως είσαι, το έχουμε όλοι ανάγκη.
Σε χαιρετώ φιλικά.
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΥΦΕΩΝΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2004, 22:24:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΥΦΕΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητοι φιλοι της παρνηθας θελω να μοιραστω μια ανυσηχια μου μαζι σας που εχει σχεση πιθανον με μια καταστροφη που ισως γινεται στον πανεμορφο δρυμο τις παρνηθας.

εχω μεινει εκπληκτος αυτες τις ημερες που υπηρχε κακοκαιρια και χιονια στην παρνηθα απο την χρηση αλατιου που γινεται στον δρομο απο το τελεφερικ εως το καζινο.

και αναρωτιεμαι.

το αλατι αυτο εχει επιπτωση στα δεντρα?

το αλατι αυτο εχει επιπτωση τον υδροφορο οριζοντα και μαζι με αυτον και τις πηγες απο τις οποιες συνηθως ολοι η επισκεπτες πινουν?

το αλατι αυτο εχει επιπτωση στα πουλια και στα ζωα τα οποια τρεφονται και πινουν νερο απο εκει ?

το αλατι αυτο το ριχνει το δασαρχειο η οπως πιστευω εγω το ριχνει η ιδιωτικη εταιρια η οποια εχει αναλαβει το καζινο.

και τελικα τι ειναι ποιο κακο το κουτακι τις κοκα κολας που πεταει ο αφελης η τα κιλα του αλατιου που ριχνουν η κερδοσκοποι?

αν ξερετε καποιον οργανισμο η συλλογο στον οποιο μπορω να αναφερω το ζητημα αυτο παρακαλω πειτε μου.

http://www.bet-with-me.gr/ghiolvas.mp3 Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΓΚΙΟΛΒΑ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2004, 07:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λάτρεις της Ιερής Πάρνηθας σας χαιρετώ.
Καλέ μου ΤΥΦΕΩΝΑ σε χαιρετώ.
Όντως είναι επικίνδυνο, για την πανίδα και τη χλωρίδα της μαγικής Πάρνηθας, όπου και της κάνουν κάθε χρόνο τούτο το "πάστωμα" στον κεντρικό δρόμο.
Όμως αλήθεια, είναι το μικρότερο κακό που μπορεί να συμβεί για το Πανιέρο βουνό...Έρχονται άλλα...
Όχι καλέ μου φίλε, δεν είναι τόσο βλαβερό για την σωστή λειτουργία του οικοσυστήματος της.
Σε ευχαριστώ για την οικολογική σου ευαισθησία.
Σε χαιρετώ φιλικά.
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2004, 11:46:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εύλογο το ερώτημα του ΤΥΦΕΩΝΑ σε ευχαριστούμε zezmperg για μια ακόμη φορά που έλυσες την απορία μας!Είναι λογικό κατά κάποιο τρόπο γιατί το αλάτι είναι μέρος της φύσης...πόσο κακό μπορεί να κάνει...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
εμβιος
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 08:55:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους εμβιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλοί μου νέοι φιλοι-ες γεια σας

Από όσο γνωρίζω το αλάτι δεν συμπεριλαμβάνεται στις λίστες των αποβλήτων (στερεών ή μη) των αντίστοιχων οδηγιών της ΕΕ και δεν θεωρείται ότι αλλοιώνει το περιβάλλον αλλάζοντας τα χαρακτηριστικά του εδάφους . Αυτό ενισχύεται από το γεγονός ότι είναι "εξόχως" υδροδιάλυτο και θεωρείται ότι διαλύεται πλήρως από την (τις) επόμενες βροχές . Γι'αυτό φίλοι μην ήμαστε υπερβολικοί και μην ανοίγουμε τα μέτωπα, γατί έτσι τα βέλη μας καθίστανται αναποτελεσματικά και σε τελική ανάλυση οφελούνται τελικά αυτοί που προκαλούν πραγματικά ζημιά .

Την Κυριακή περπάτησα το Παλαιόκαστρο με τον γυιό μου και πραγματικά το απόλαυσα καταγράφοντας - χαρτογραφόντας τα μονοπάτια , τους τάφους και τα κτίσματα .Γνωρίζει άραγε κανείς το εκλησάκι ακριβώς μπροστά από τους τάφους ποιανού Αγίου είναι ? Τα μοναδικά απομεινάρια του αρχαίου κάστρου που κατάφερα να εντοπίσω είναι μια συστάδα αρχείου τείχους και Βάσεις - κορυφές - στελέχη αρχαιών κιόνων (πραγματικά πανέμορφα και σε καλή κατάσταση) που οπωσδήποτε θποδηλώνουν την ύπαρξη αρχαίου ναού .

Εκτός από αυτά θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι που ρωτούσα σε προηγούμενο μου μήνυμα που το επαναλαμβάνω παρακάτω :

"Αν έχετε λίγο χρόνο στη διάθεση σας (δηλαδή δεν αρκεί ο χρόνος για πεζοπορία ή μεγάλη διαδρομή οπότε πιθανόν είναι σκόπιμο να φτάνει κοντά το μεταφορικό μέσο) και πραγματικά "καιγόσαστε¨ να βρεθείτε στο βουνό μας, ποιό είναι εκείνο το σημείο του βουνού που επιλέγετε να επισκεφθείτε από την πλευρά της Αγιας Τριάδας) κρίνοντας ότι σας προσφέρει την μεγαλύτερη ευχαρίστηση (δεδομένου ότι δεν έχετε πολύ χρόνο) ?"

Να'στε καλά


Ποιος ξέρει αν η μεν ζωή είναι θάνατος, ο δε θάνατος ζωή;
ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 10:32:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λάτρεις της μαγικής Πάρνηθας σας χαιρετώ.
quote:

Καλοί μου νέοι φιλοι-ες γεια σας

Από όσο γνωρίζω το αλάτι δεν συμπεριλαμβάνεται στις λίστες των αποβλήτων (στερεών ή μη) των αντίστοιχων οδηγιών της ΕΕ και δεν θεωρείται ότι αλλοιώνει το περιβάλλον αλλάζοντας τα χαρακτηριστικά του εδάφους . Αυτό ενισχύεται από το γεγονός ότι είναι "εξόχως" υδροδιάλυτο και θεωρείται ότι διαλύεται πλήρως από την (τις) επόμενες βροχές . Γι'αυτό φίλοι μην ήμαστε υπερβολικοί και μην ανοίγουμε τα μέτωπα, γατί έτσι τα βέλη μας καθίστανται αναποτελεσματικά και σε τελική ανάλυση οφελούνται τελικά αυτοί που προκαλούν πραγματικά ζημιά .



Σε χαιρετώ φίλε Έμβιε.
Όντως έχεις δίκιο για το αλάτι, και ζητώ συγνώμη εάν άφησα να ενοηθεί κάτι αντίθετο ως προς την καταστροφή που μπορεί να επιφέρει το αλάτι στο περιβάλον....Σίγουρα η καταστροφή στο περιβάλον της Ιερής Πάρνηθας θα έρθει από αλλού.

quote:

Εκτός από αυτά θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι που ρωτούσα σε προηγούμενο μου μήνυμα που το επαναλαμβάνω παρακάτω :


Πραγματικά ο χρόνος μου ήταν πάρα πολύ συμπιεσμένος τον τελευταίο καιρό και τα ενδιαφέροντα ταξίδευαν για αλλού...Έτσι σου ζητώ μιά ακόμα φορά συγνώμη γιατί δεν πρόσεξα την ερώτησή σου.
quote:

"Αν έχετε λίγο χρόνο στη διάθεση σας (δηλαδή δεν αρκεί ο χρόνος για πεζοπορία ή μεγάλη διαδρομή οπότε πιθανόν είναι σκόπιμο να φτάνει κοντά το μεταφορικό μέσο) και πραγματικά "καιγόσαστε¨ να βρεθείτε στο βουνό μας, ποιό είναι εκείνο το σημείο του βουνού που επιλέγετε να επισκεφθείτε από την πλευρά της Αγιας Τριάδας) κρίνοντας ότι σας προσφέρει την μεγαλύτερη ευχαρίστηση (δεδομένου ότι δεν έχετε πολύ χρόνο) ?"


Καλέ μου φίλε Έμβιε, πάρα πολλές φορές κάνω βόλτες στο δάσος των Γιγάντων, ένα πράγματι πανέμορφο δάσος από πανύψηλα έλατα και πεύκα στα πόδια της κορυφής Κυράς (νότιο-δυτικά) της Αγ.Τριάδας και πίσω από τα κτήρια του "παλιού" Ξενία.
Σου γράφω την διαδρομή που είναι από μία έως μιάμιση ώρα, ενώ για την επιστροφή μπορείς να ακολουθήσεις την άσφαλτο και σε ένα τέταρτο με μισή ώρα να είσαι στην Αγ.Τριάδα.

ΑΓ.ΤΡΙΑΔΑ - ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΑΧΑΡΝΩΝ - ΜΙΚΡΟΣ ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ - ΛΑΚΚΑ ΛΑΓΟΥ - ΔΑΣΟΣ ΓΙΓΑΝΤΩΝ - ΣΕΓΑΣ - ΞΕΝΙΑ

Είμαστε μπροστά στα Κυκλάμινα της περιοχής Αγ. Τριάδας. Ακολουθούμε τον δρόμο που πάει για το παλιοχώρι, -όχι εκείνον που οδηγεί προς το Μοnt Parnes-. Αφού φθάσουμε στο τέρμα της ανηφόρας, ακολουθούμε τον αριστερό δρόμο και στον πρώτο πάλι δρόμο που θα βρούμε αριστερά, στρίβουμε και μπαίνουμε στην λάκκα του Παλιοχωρίου, (Κατασκήνωση Αχαρνών). Προχωρούμε ευθεία αφήνοντας δεξιά το παλιό μικρό νταμάρι, στρίβουμε κατόπιν δεξιά και συνεχίζουμε ως τον μικρό Προφ. Ηλία, (είναι ένα μικροσκοπικό εκκλησάκι). Ακολουθούμε την ίδια πορεία, το μονοπάτι απ'τό εκκλησάκι όπου κατηφορίζει σε μια μικρή λακκα, τη λάκκα Λαγού. Έπειτα συναντούμε έναν μικρό χωμάτινο δρόμο και διασχίζοντας το πολύ όμορφο ελατοδάσος, οδηγούμεθα στο δάσοσ των Γιγάντων και στη συνέχεια στις αθλητικές εγκαταστάσεις του ΣΕΓΑΣ.
Από εδώ ακολουθούμε το μονοπάτι που περιτρέχει το στάδιο των αθλητικών εγκαταστάσεων φθάνουμε στα κτήρια του Ξενία.

Καλές και όμορφες διαδρομές στο λατρεμένο μας βουνό.
Σε χαιρετώ φιλικά Έμβιε.
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 12:22:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ
Εμβιε ο ναος μπροστα απο τους ταφους ειναι αφιερωμενος στην ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ της ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ λοιπον
ΑΥΤΑ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 22:46:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΣΤΑΣΗ! Τι άλλο θα θέλανε οι βασιλείς μας?
Δε μου κάνει καθόλου εντύπωση η επιλογή τους αυτή και δε νομίζω ότι είναι καθόλου τυχαία... μάλλον συμβολική...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2004, 00:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητοί φίλοι του topic γεια σας μετά από πάρα πολύ καιρό. Kαλωσορίζω όλους τους νέους φίλους με τους οποίους δεν είχα την τύχη να συνομιλήσω, καθώς το βαρύ επαγγελματικό πρόγραμμα των τελευταίων μηνών δεν μου επιτρέπει να περνώ τόσες ώρες όσες θα ήθελα στο forum. Eυτυχώς για το topic που υπάρχει και η φίλτατη zezmperg που δεν αφήνει τη δάδα να σβύσει και που ουσιαστικά το topic της ανήκει.

Aγαπητή Avallon εκτός απο αυτή την «τυχαία» επιλογή, υπάρχει άλλη μια σύμπτωση(;).
Oι τάφοι βρίσκονται σχεδόν δίπλα στο Παλαίκαστρο, ένα φρούριο που ήταν μοιραίο για τους Aθηναίους κατά τη διάρκεια του Πελοπονησιακού πολέμου, γιατί το έκτισαν οι Σπαρτιάτες και απέκλεισαν τον ανεφοδιασμό της πόλης. H φυσική θέση του φρουρίου λέγεται και "κλειδί".
Παρεπιπτόντως, σου εύχομαι καλό ταξίδι, μιας και κάπου πήρε το μάτι μου οτι πρόκειται να ταξιδέψεις στη Mάλτα


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2004, 11:46:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυ σωσστα ΟΑΝΕΣ εκει ελαβε χωρα ο γνωστος ΔΕΚΕΛΕΙΚΟΣ πολεμος.
Οσο για τις κολωνες και τα κιονοκρανα που αναφερει ο φιλος εμβιος αν μιλα για αυτα που ειναι κοντα στο μαυσωλειο (οχι το εκκλησακι) ειναι νεωτερα και προοριζοταν για την κατασκευη ενος ακομα μαυσωλειου.
Παντως σωστα ανεφερε οτι εκει ειναι η ακροπολη της αρχαιας ΔΕΚΕΛΕΙΑΣ.
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ
Λες να αναστηθουν οι βασιλιαδες ΑΒΑΛΟΝ; Τυχαια δεν γινεται τιποτα σε αυτους τους κυκλους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

εμβιος
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2004, 15:43:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους εμβιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια και χαρά σας

Φίλε ΦΩΤΟΓΡΑΦΕ όχι οι κολώνες (τμήματα) και τα κιονόκρανα ήταν κοντά στο εκλησάκι (αν θυμάμαι καλά βορειοδυτικά ). Κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι μερικοί τάφοι ήταν σχετικά πρόσφατοι π.χ. 1993 , ενώ δεν θυμάμαι στα χρόνια εκείνα να υπήρξε Βασιλική επίσκεψη και ταφικές εκδηλώσεις (που νομίζω ότι αναπόφευκτα θα έγιναν) δεν είναι περίεργο ή μήπως δεν θυμάμαι καλά ?

Ναστε καλά

Ποιος ξέρει αν η μεν ζωή είναι θάνατος, ο δε θάνατος ζωή;
ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2004, 16:30:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχεις δίκιο έμβιε...
Αναφέρεσαι βέβαια στην πριγκήπισσα της Ελλάδος και βασίλισσα της Γιουγκοσλαβίας Αλεξάνδρα που γεννήθηκε κατά φοβερή σύμπτωση την ίδια μέρα με μένα 25/3 (1921) και απεβίωσε στο Λονδίνο στις 30/1/1993.
Περιέργως η ταφή της έγινε κάτω από απόλυτη μυστικότητα εκτός αν κάποιος άλλος θυμάται κάτι...

Εχω και γω χαρτογραφίσει την περιοχή των τάφων γιατί κάτι μου έλεγε ότι δεν ήταν καθόλου τυχαίος ο τρόπος που είχαν τοποθετήσει τους τάφους... Το περίεργο είναι ότι ο σχηματισμός που προκύπτει είναι ένα 9 κάτι που μοιάζει κιόλας με κλειδί...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2004, 17:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μια και μιλαμε για τους βασιλικους ταφους σας παραθετω ενα αποσπασμα απο το αρχαιολογικο περιοδικο ΠΟΛΕΜΩΝ της Θ. ΑΡΒΑΝΙΤΟΠΟΥΛΟΥ σχετικα με το βασιλικο σημα οπως το αποκαλει.
Λεει λοιπον... Ουτως η Δεκελεια αποτελει το συγχρονον βασιλικο σημα της Ελλαδος οπερ ¨τηρουμενων των αναλογιων¨ δυναται να παραβληθη προς το εν Κωνσταντινουπολει βασιλικον πολυανδριον το υπο του Μ.Κωνσταντινου ιδρυθεν εν τω ναω των αγιων Αποστολων εν ω ειχον ταφη οι αυτοκρατορες του Βυζαντιου αι αυτοκτρατειραι οι βασιλοπαιδες και οι Οικομενικοι πατριαρχες.

Και κατι για το εκκλησακι της Αναστασης απο το ιδιο περιοδικο

...Το σχεδιον του εκκλησιδιου εξεπονησεν ο αρχιτεκτων Αναστασιος Μεταξας εις τον συνηθην τυπον σταυροειδους κτισματος μετα τρουλου λαβων ως υποδειγμα τον παρα την Μητροπολιν των Αθηνων Βυζαντινων ναισκον της Παναγιας Γοργοεπηκοου(Παλαιαν Μητροπολιν νυν αγιον Ελευθεριον). Ο θεμελιος λιθος κατετεθη υπο της βασιλισσης ΟΛΓΑΣ στις 6 Αυγουστου του 1899.

Γεια χαρα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2004, 08:15:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λάτρεις της μαγικής Πάρνηθας σας χαιρετώ.

Oannes την ίδια αγάπη έχουμε για το Πανίερο βουνό της Πάρνηθας, ίσως οι εμπειρίες να μην είναι ίδιες...
Μα τώρα τελευταία μου έχει "μπει" μια ιδέα στο μυαλό. Άκου λοιπόν:
Λέω πως θα πρέπει να προχωρήσουμε μαζί στο βουνό - και όποιος άλλος θέλει- για να "καταλάβουμε" τους κραδασμούς της....
Εσύ τι λες;

Καλοί μου φίλοι επειδή δεν ήμουν για τρις ημέρες κοντά σε pc, δεν μπορούσα να παρακολουθήσω εκείνα που γράφετε για τις τάφες στο Παλαιόκαστρο...Όντως είναι ένα μεγάλο μυστήριο η επιλογή του βασιλικού νεκραταφίου εκεί, στο κάστρο που λέγετε ότι ήταν η αρχαία πολί της Δεκέλεια μια και δεν έχουν βρεθεί, δεν υπάρχουν αλλού αρχαία εκεί κοντά!!!
Λέγονται πάρα πολλά για παράνομες αρχαιολογικές ανασκαφές από τους τεως εκεί... Για κάποιο τάφο που οδηγεί σε κάποια μυστική στοά, κ.τ.λ.
Όμως φίλοι μου ανεβαίνοντας από τον χωματόδρομο προς τον λόφο του Παλαιόκαστρου, δεξιά μας θα δούμε πολλά αρχαία τοιχία που μαρτηρούν αλλοτινές δόξες...
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2004, 06:50:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι της Πανιέρης Πάρνηθας σας χαιρετώ.

Ο Καλός μας Εμβιος ζήτησε κάποιες κοντινές διαδρομές (μικρής χρονικής διάρκειας) γύρω απ' την Αγ.Τριάδα στα Κυκλάμινα ή αλλιώς Παλιοχώρι.
Φυσικά καλέ μου φίλε, προσωπικά θα σου συνιστούσα αν μπορούσες να πας στον Αγ.Πέτρο του Μόλα όπου εκεί, στα πολύ όμορφα λιβάδια του, να κάνεις πολλές διαδρομές στα σηματοδοτημένα μονοπάτια.
Από Αγ,Τριάδα είναι περίπου 10 λεπτά με το αυτοκίνητο.

Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2004, 05:44:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι της μαγικής Πάρνηθας σας χαιρετώ.

Το Σαββάτο το πρωϊ 20/03/04 όποιος θελήσει, θα βρίσκόμαστε γύρω στις 10π.μ. στα Κυκλάμινα περιοχή Αγ.Τριάδας για μια βολτούλα.

Πιστεύω να τα πούμε. Για καλό και για "κακό" ας έχετε λίγο χρόνο μπροστά σας....Πάρνηθα είναι ετούτη και ΠΛΑΝΕΥΤΡΑ....

Σας χαιρετώ φιλικά.

Υ.Γ.
Το e-mail μου δεν λειτουργεί παρακαλώ επικοινωνήστε με τον καλό μας Oannes, ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

εμβιος
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2004, 08:34:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους εμβιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλοί μου φίλοι(ες) γειά σας

Δυστυχώς είναι αδύνατον το Σάββατο να είμαι στο βουνό μας . Αν πάνε όλα καλά (θα προσπαθήσω) για την Κυριακή . Αν δεν πάρω την δόση μου μου πως θα βγάλω την βδομάδα που έρχεται ???
Ευχαριστώ την καλή φίλη zezmberg για τις προτάσεις της, απέδειξε (άλλη μια φορά) ότι είναι η ψυχή αυτού του topic (και δυστυχώς παλεύει σχεδόν μόνη) .
Φίλοι ας προσπαθήσουμε να μην αφήσουμε αυτό το topic να πεθάνει.

Να στε καλά


Ποιος ξέρει αν η μεν ζωή είναι θάνατος, ο δε θάνατος ζωή;
ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ


Edited by - εμβιος on 17/03/2004 08:36:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2004, 21:07:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι της μαγικής Πάρνηθας σας χαιρετώ.
quote:

Καλοί μου φίλοι(ες) γειά σας

Δυστυχώς είναι αδύνατον το Σάββατο να είμαι στο βουνό μας . Αν πάνε όλα καλά (θα προσπαθήσω) για την Κυριακή . Αν δεν πάρω την δόση μου μου πως θα βγάλω την βδομάδα που έρχεται ???
Ευχαριστώ την καλή φίλη zezmberg για τις προτάσεις της, απέδειξε (άλλη μια φορά) ότι είναι η ψυχή αυτού του topic (και δυστυχώς παλεύει σχεδόν μόνη) .
Φίλοι ας προσπαθήσουμε να μην αφήσουμε αυτό το topic να πεθάνει.

Να στε καλά


Ποιος ξέρει αν η μεν ζωή είναι θάνατος, ο δε θάνατος ζωή;
ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ


Edited by - εμβιος on 17/03/2004 08:36:24



Σε χαιρετώ Εμβιε, θα τα πούμε κάποια άλλη φορά...
Σαββάτο θα είμαστε επάνω.
Σας χαιρετώ φιλικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pelagos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 11:09:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pelagos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν ημουν Ελλαδα θα ημουν σιγουρα και κοντα σας σημερα...
Ελπιζω να τα περασετε υπεροχα
Φιλη μου zezmperg οι πρωτοβουλιες που παιρνεις παντα θαυμασιες..
Μαρια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 30 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy