ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΦΕΥΓΟΥΝ???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 00:30:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εχεις απολυτο δικιο σε αυτα που λες φιλη semina οι φιλοι ειναι για να τους ανοιγομαστε και να λυνουμε οτι μας απασχολει!!!!ομως στις μερες μας δεν υπαρχουν πραγματικα αξιοπιστοι φιλοι(εκτος απο καποιες περιπτωσεις).ολοι κοιτανε το συμφερων τους βαζοντας πανω απο ολα τον εαυτο τους!αρα αυτο που συνηστω εγω ειναι να μην εχουμε 100% εμπιστοσυνη σε πολλα ατομα παρα μονο σε οσους γνωριζουμε τουλαχιστον 10 χρονια:)σε παιδικους μας φιλους!!!και βεβαια το καλητερο ειναι να γινουμε φιλοι με τα συγγενικα μας προσωπα πρωτα και μετα με τριτους!!!!

Καλε μου φιλε,
σε ευχαριστω που συμφωνεις...οσο για το θεμα εμπιστοσυνης που λες νομιζω πως χρειαζεται προσοχη...βεβαια,εγω προσωπικα δεν προσεχω και ιδιαιτερα και αυτο γιατι δεν εχω κατι να κρυψω και δεν φοβαμαι να εκτεθω....(τωρα αυτο δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο,μαλλον κακο)..
καλα να περνας και σε ευχαριστω εγω και ο Ευγενιος που απαντησες..
φιλικα

Η ωριμοτητα συνισταται στην αποκαλυψη πως ερχεται καποια στιγμη που ολα οσα πιστευεις ανατρεπονται και παντα θα υπαρχει κατι που δεν μπορεις να κατανοησεις..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 00:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

απλωσ γιατι δεν υπαρχει πια ψυχικη επαφη!


Tsa_Atlas


Καταρχας
καλως μας ηρθες
Λες απλως γιατι δεν υπαρχει ψυχικη επαφη...καλο θα ηταν βεβαια να το αιτιολογησεις,να μας πεις γιατι χαθηκε,τι θα μπορουσε να γινει ωστε να ξαναυπαρξει..αν μπορεις και θελεις φυσικα
Φιλικα,
Ευγενιος και Σεμινα

Η ωριμοτητα συνισταται στην αποκαλυψη πως ερχεται καποια στιγμη που ολα οσα πιστευεις ανατρεπονται και παντα θα υπαρχει κατι που δεν μπορεις να κατανοησεις..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 01:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΦΕΥΓΟΥΝ???"
Για να μπορέσουν να ρθουν κι άλλοι.

Σκεφτηκες οτι μπορεί κι εσυ να παιξες ή να παίξεις το ρόλο αυτού που φευγει; Σκέψου το. Δε ξερεις πως τα φέρνει η ζωή. Εκεί θα βρεις και τη δύναμη για συγχώρεση.

Η κτητικότητα δεν έχει καμία θέση στη φιλία. Η πραγματική φιλία χαρακτηρίζεται απο ελευθερία βούλησης κι αυτό είναι που την κάνει συναρπαστική και σημαντική.



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2004, 15:44:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΦΕΥΓΟΥΝ???"
Για να μπορέσουν να ρθουν κι άλλοι.

Σκεφτηκες οτι μπορεί κι εσυ να παιξες ή να παίξεις το ρόλο αυτού που φευγει; Σκέψου το. Δε ξερεις πως τα φέρνει η ζωή. Εκεί θα βρεις και τη δύναμη για συγχώρεση.

Η κτητικότητα δεν έχει καμία θέση στη φιλία. Η πραγματική φιλία χαρακτηρίζεται απο ελευθερία βούλησης κι αυτό είναι που την κάνει συναρπαστική και σημαντική.



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος


Αγαπητε 1900,
Προσωπικα η απαντηση σου δεν με αντιπροσωπευει καθολου..και δεν μου αρεσει..
Δηλαδη υπονοεις πως αν δεν φυγουν οι φιλοι που εχουμε δεν θα ερθουν καινουριοι??..Δεν νομιζω,ειναι δικαιωμα του καθενος να βρισκει καινουριους φιλους οποτε θελει,κρατωντας παραλληλα και αυτους που εχει..
Παντα προσπαθω να με βαλω στη θεση των αλλων,για να κατανοησω το λογο που πραττουν ετσι,αλλες φορες τα καταφερνω και προσπερναω πραγματα,αλλες φορες οχι και πληγωνομαι...ειλικρινα ειναι τοσο λιγοι οι ανθρωποι που νιωθω φιλους που δεν θα φυγω ποτε απο τη ζωη τους χωρις να πω αντιο....
Ποιος μιλησε πως η φιλια συνδεεται με κτητικοτητα???εδω θα συμφωνησω με οσα λες..αλλωστε γι αυτο λενε πως τους φιλους τους επιλεγουμε,ενω τους συγγενεις δεν μπορεις να τους αλλαξεις..
Αυτα..
Φιλικα
Ευγενιος και Σεμινα

Η ωριμοτητα συνισταται στην αποκαλυψη πως ερχεται καποια στιγμη που ολα οσα πιστευεις ανατρεπονται και παντα θα υπαρχει κατι που δεν μπορεις να κατανοησεις..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2004, 17:08:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Σεμίνα,
Δε θα μπορούσα να γραψω καποια απάντηση που σε αντιπροσωπεύει γιατι δεν γνωρίζω τις προσωπικές σου εμπειρίες σχετικά με το θέμα. Αν θες ανέλυσε τες, να σου πω τη γνώμη μου. Αν και πάλι είναι δύσκολο γιατι δε θα 'χω ακούσει την ιστορία κι απ' τις δύο πλευρες.

Όσο γι αυτό που έγραψα "Για να μπορέσουν να ρθουν κι άλλοι", το εννοώ και θα σου πω γιατι.

quote:
..Δεν νομιζω,ειναι δικαιωμα του καθενος να βρισκει καινουριους φιλους οποτε θελει,κρατωντας παραλληλα και αυτους που εχει..
Πόσο απ' τον εαυτό σου θα δώσεις στην κάθε σχέση αν τον μοιράζεις σε όλο και περισσότερους; Συμφωνα με τις δικές μου εμπειρίες μεχρι τώρα έχω καταλάβει οτι στην καρδιά μου δεν έχω θέση για πολλούς φίλους. Αλλα για λίγους και καλούς. Το θέμα είναι, αν φύγουν οι φίλοι να μπορέσεις να κρατήσεις τη καρδιά σου ανοιχτή γιατί η ζωη σίγουρα θα σου φέρει κι άλλους στο δρόμο σου, κι αν ο πόνος σ' έχει ρίξει και περπατάς με το κεφάλι κάτω θα τους προσπεράσεις κι είναι κρίμα.
Κι όταν κάνεις καινούριους φίλους, ποτέ να μη συγκρίνεις. Οι καταστάσεις αλλάζουν.

quote:
Ποιος μιλησε πως η φιλια συνδεεται με κτητικοτητα???εδω θα συμφωνησω με οσα λες..αλλωστε γι αυτο λενε πως τους φιλους τους επιλεγουμε,ενω τους συγγενεις δεν μπορεις να τους αλλαξεις..

Αυτό που γράφεις είναι σχεδόν αντιφατικό. Απ' τη μια συμφωνείς μαζί μου οτι στην φιλία δε πρεπει να υπάρχει κτητικότητα κι απ την άλλη λες οτι τους φίλους τους επιλέγουμε. Προσωπικα δε συμφωνώ καθόλου με την έκφραση "τους φίλους τους επιλέγουμε", γιατι δεν είμαστε μόνοι, δεν αποφασίζουμε μόνοι μας και τελειώσε, δεν είναι στο χέρι μας μόνο.
(Ξέρεις τι έννοια έχει το "τους φίλους τους επιλέγουμε, τους συγγενείς όχι"; Οτι τους πρώτους εύκολα τους απορρίπτουμε χωρις να χρειαστει να τους ξαναδούμε μπροστά μας, ενω τους δευτερους νιώθουμε πως μας το επιβάλλει ο συγγενικός δεσμός.)

Τους φίλους τους φέρνει η ζωή στο δρόμο σου και μετα απο πολλές φουρτούνες που θα περάσετε μαζί, πολλά γέλια, πολλά δάκρυα, πολλούς αγώνες, θα 'ρθει ο καιρός που και οι δύο θα πείτε "είμαστε φίλοι" ή μάλλον δε θα χρειαστεί να το πείτε καθόλου.


Βλέπω συχνά λέξεις ιερές να γίνονται καραμέλα, να λέγονται πολύ ευκολά· όπως "αγάπη" "έρωτας" "φίλος" "φιλία"
Τόσο εύκολα, όσο εύκολα δίνονται και υποσχέσεις.
Οσο έυκολα γεννιούνται και οι απαιτήσεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
evgenios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2004, 17:10:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evgenios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βλέπω συχνά λέξεις ιερές να γίνονται καραμέλα, να λέγονται πολύ ευκολά· όπως "αγάπη" "έρωτας" "φίλος" "φιλία"

Τι είναι η αγάπη; Τι είναι ο έρωτας; Τι είναι η φιλία; Τι είναι ο φίλος; Αν δεν μπορείτε να απαντήσετε, είστε δικαιολογημένοι. Δεν μπορούμε να ορίσουμε με ακρίβεια κάποια πράγματα γιατί είναι απλά έννοιες δυσνόητες. Τι θα πει έννοιες; Την αγάπη την βλέπουμε καθημερινά. Το ίδιο και το αντίθετό της. Δεν μπορούμε όμως εύκολα να πούμε "αυτό ήταν πράξη αγάπης" γιατί απλά δεν ξέρουμε το κίνητρο των ανθρώπων. Τουλάχιστον όμως ας καταλαβαίνουμε για ποιον λόγο κάνουμε όσα κάνουμε εμείς. Δίνουμε χρήματα σε κάποιον φτωχό. Μπορεί να είναι αγάπη, μπορεί και όχι. Γυρίζουμε όμως να τον κοιτάξουμε όταν περπατάμε στον δρόμο. Ε αυτό είναι αγάπη! Γιατί σκεφτόμαστε πως δεν έχουμε να του δώσουμε ψιλά. Γιατί σκεφτόμαστε πως αυτός είναι έξω και ζητιανεύει μέσα στο κρύο κι εμείς απλά βολτάρουμε στα μαγαζιά.
Κάποια πράγματα δεν μπορούμε να τα δούμε. Μπορούμε όμως να τα νιώσουμε.
Τι είναι φιλία; Τι θα πει είσαι φίλος μου; Σαχλαμάρες είναι αυτά, απλά για να κάνουμε παρέα και να περνάς καλά. Κι όμως, κάπου θα φανεί τι πραγματικά συμβαίνει. Κάπου θα το καταλάβεις κι εσύ και θα πεις "Είμαστε φίλοι".
Οι λέξεις είναι "ιερές". Κι όμως θα έπρεπε να είναι απλές και να βρίσκονται στο στόμα όλων μας. Σίγουρα όχι και να τις λέμε χωρίς να τις εννοούμε.
Σκεφτήκατε όμως ποτέ πως το να τις αποκαλούμε ιερές, κάνει τον απλό άνθρωπο να τρομάζει σ' αυτές τις λέξεις; Φτιάχνουμε ανθρώπους που τους λέμε "Σ' αγαπάω" και τρομάζουν και νομίζουν πως δεν το εννοούμε και θέλουμε να τους εκμεταλλευτούμε.
Χαλαρώστε...
Φιλικά
Σέμι & Ευγένιος

Όλοι μας έχουμε μέσα μας ένα παιδί. Ας μην το σκοτώσουμε. Είναι το χειρότερο έγκλημα που μπορούμε να κάνουμε στον εαυτό μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2004, 17:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όλοι μας έχουμε μέσα μας ένα παιδί. Ας μην το σκοτώσουμε. Είναι το χειρότερο έγκλημα που μπορούμε να κάνουμε στον εαυτό μας.

Μαζί σου Ευγένιε. Κι εγώ κατά των εκτρώσεων είμαι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 13:46:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητο μελος 1900,
Πρωτα απο ολα θα ηθελα να αναφερω πως συμφωνω με οσα λεει ο Ευγενιος..σκεψου το λιγο..εχει δικιο!
Στη συνεχεια,θα ηθελα να σου πω πως ναι εχω περασει μια κατασταση,αλλα ειμαι στο σταδιο του να την ξεπερασω..Επιπλεον,δεν υπαρχει λογος να σου την αναφερω διοτι ειναι πολυ λεπτο και πολυ σημαντικο πραγμα για μενα..Βεβαια,πραγματι,θα ακουγες μονο τη δικια μου πλευρα αν σου την ελεγα,ωστοσο ειμαι ανθρωπος που προσπαθω να τα βλεπω ολοπλευρα τα πραγματα και να μπαινω στη θεση του αλλου ωστε να τον καταλαβαινω καλυτερα...
Παρολα αυτα,μια φιλη μου ειχε πει πως πρεπει να χαιρομαι που ειχα τη δυνατοτητα να ζησω κατι που αλλοι ανθρωποι οχι,δηλαδη να ζησω μια φιλια που μου προσεφερα παρα πολλα..
Αυτα προς το παρον,ελπιζω να μην σε κουρασα και να με κατανοησες,γιατι ξερω πως γραφω λιγο μπερδεμενα
Τις ευχες μου για να περασεις ομορφες γιορτες..καλα χριστουγεννα
Φιλικα,
Ευγενιος και Σεμι

Η ωριμοτητα συνισταται στην αποκαλυψη πως ερχεται καποια στιγμη που ολα οσα πιστευεις ανατρεπονται και παντα θα υπαρχει κατι που δεν μπορεις να κατανοησεις..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2004, 00:53:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε 1900,
Ξεχασα να σου πω κατι στην απαντηση μου…Το ηξερα πως αυτό που ειπα ότι τους φιλους τους επιλεγουμε,ενώ τους συγγενεις όχι θα το σχολιαζες…ημουν τοσο σιγουρη!!!
Μα αν το σκεφτεις,τους φιλους τους επιλεγεις…εισαι με μια παρεα 10 ατομων,από αυτους ποιους θεωρεις πραγματικους σου φιλους???2-3 ετσι δεν είναι????Δεν τους θεωρεις ολους,συνεπως επιλεγεις τους φιλους σου…Οσο για τους συγγενεις είναι προφανες…εχω δει οικογενειες να μαλωνουν για τα χρηματα,για ένα χωραφι,για ένα σπιτι…αυτοι δεν επιλεχτηκαν να είναι συγγενεις απλα ετυχε…και το μετανιωνουν…
Προσωπικα,δεν εχω μαλωσει με συγγενεις μου,δεν γινεται όμως να τα πηγαινω καλα με ολους γιατι πολύ απλα δεν ταιριαζω με ολους,αρα δεν μπορω και να τους επιλεξω απλα τυχαινει να τους εχω συγγενεις…αυτό δεν σημαινει πως δεν κανω προσπαθεια να τους αγαπω,απλα δεν μπορω..δεν μου βγαινει η υποκρισια και τα ψευτικα χαμογελα!!!
Τεσπα,ισως να εχω λαθος..παντως γνωριζω πως δεν ειμαι απολυτως σωστη..και ποτε μα ποτε ουτε σε φιλο,ουτε σε συγγενη θα ηθελα να γινω βαρος και ουτε θα πιεζα έναν ανθρωπο να είναι φιλος μου..οποτε ο φιλος επιλεγει την παρεα μαζι μου και ο συγγενης με ανεχεται ωσπου καποια στιγμη να μου αποκαλυψει ότι δεν με συμπαθει…
Φιλικα,
Ευγενιος και Σεμινα

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ..ΜΑΘΕ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΤΟΥΣ ΚΙΝΗΣΗ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2004, 10:30:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΦΕΥΓΟΥΝ???

για ολα οσο ομορφα εχετε πει.....

για να μεινουν στην μνημη......

για να σκεφτομαστε τι θελαμε να πουμε και τι δεν ειπαμε.....

για να αναρωτηθουμε τι δεν πραξαμε.......

πολλες φορες ,ο χωρισμος...καθε ειδους ,ειναι αμφιρροπη υποθεση....

φταινε ολοι.....

μα ολα χρειαζονται...ακομη και ο πονος.....

ο χωρισμος....

η επαφη....

η αρχη και το τελος......

ειμαστε ολα οσα προσπαθουμε να γινουμε.....θετικοι/αρνητικοι....σε καταστασεις....προσωπα.....σε εμας τους ιδιους.....

http://home.t-online.de/home/bettermann/wt.htm

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BRAINSTORM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2004, 22:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BRAINSTORM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και καλές γιορτές.

Λοιπόν το θέμα που ενεργοποίησε ο φίλος Ευγένιος με αφορά άμεσα και όσο μεγαλώνουμε η φιλία γίνεται ακόμα ποιο ακριβή και δύσκολη. Το ζητούμενο είναι ποιες είναι οι ανάγκες μας και τι περιμένουμε από έναν φίλο. Όσο πιο πολλά περιμένουμε τόσο λιγότερα παίρνουμε. Πραγματικούς φίλους δυσκολεύομαι να μετρήσω. Φίλους για καφεδάκια, βόλτες, και διάφορες άλλες δραστηριότητες έχω πολλούς.


Στην εποχή που ζούμε δυστυχώς οι περισσότεροι άνθρωποι φοβούνται να εκφράσουν αυτό που νοιώθουν. Έτσι όλες οι ανησυχίες και φοβίες τους αποθηκεύονται στην «σκιά» της ψυχής του ανθρώπου. Κάποια στιγμή όμως γίνεται η «έκρηξη».

Φοβόμαστε να μιλήσουμε αληθινά και να πούμε αυτό που πιστεύουμε σε κάποιον άνθρωπο. Η αιτία είναι απλή:Ο ΦΟΒΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΡΡΙΨΗΣ. ΚΑΙ Η ΑΝΑΓΚΗ ΤΗΣ ΑΠΟΔΟΧΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΓΚΡΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ..

Αντί λοιπόν να σου πει κάποιος τι πραγματικά πιστεύει για εσένα τι νοιώθει και πως αισθάνεται, προτιμάει τους ελιγμούς και τα λόγια τα μασκαρεμένα. Μετά μαθαίνεις από έναν τρίτο ποια είναι η πραγματική του γνώμη για εσένα και πέφτεις από τα σύννεφα. Μετά έρχεται η απογοήτευση ο θυμός η εκδίκηση και καταλήγεις να κάνεις και εσύ το ίδιο λάθος. Την επόμενη φορά που θα τον ξαναδείς δεν του λες πως αισθάνθηκες για αυτά που άκουσες και συνεχίζεις και εσύ να παίζεις το κρυφτούλι.

Αυτό που τελικά κανείς δεν θυμάται είναι να αγαπά τον εαυτό του κι ωστόσο αυτό είναι ακριβώς που πρέπει να μάθουμε να κάνουμε, αν θέλουμε να αποκτήσουμε την ευτυχία της τωρινής στιγμής

ΧΤΙΖΩ ΤΟ ΠΑΖΛ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 13:31:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό που τελικά κανείς δεν θυμάται είναι να αγαπά τον εαυτό του κι ωστόσο αυτό είναι ακριβώς που πρέπει να μάθουμε να κάνουμε, αν θέλουμε να αποκτήσουμε την ευτυχία της τωρινής στιγμής


θα αυμπληρώσω : Κ αν θέλουμε να μας αγαπούν για αυτό που πραγματικά ήμαστε και όχι για να δούμε στα μάτια των άλλων όσα δε βλέπουμε στον καθρέφτη μας.

Έρωτας, αγάπη, φιλία.. ο αυτοσεβασμός απαλαγμένος απο εγωϊσμό είναι το κλειδί για όλα αυτά..

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lizzard_king
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 18:03:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lizzard_king  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mην τρέξεις εμπρός μου
ίσως να μη σε ακολουθήσω.
Μη βαδίσεις πίσω μου
ίσως να μη σε οδηγήσω.
Περπάτησε πλάι μου,
φίλος αληθινός...
Πόσες συνήθεις και πόσες εκφράσεις έχουμε υιοθετήσει από τους κολλητούς μας και άλλες πόσες δικές μας έχουν αυοί υιοθετήσει...
Η ισορροποία στο να παίρνεις και στο να δίνεις,στο να ακούς και μιλάς...Ο,τι χρησιμοποιούμε σε μια αληθινή φιλία και ό,τι καινούριο μαθαίνουμε μοιράζεται και χρησιμοποιήται για κοινούς σκοπούς,άλλοι σκοποί "σκοτώνουν" τη φιλία...
Να'σαι μονάχος σου θα πει να είσαι αντριωμένος
να μη σε πιάνει πανικός,ούτε κι ο ίδιος ο θεός
Αλλιώς στα πάγια κολλάς,σέρνεσαι βρίζεις και γελάς...

I'm the lizard king,I can do anything!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lizzard_king
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 18:29:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lizzard_king  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στις φιλίες που έχω δημιουργήσει θυμάμαι το μόνο παράπονο που είχα και έχω ακόμη και τώρα είναι το εξής...Έχω πολλούς φίλους που είμαστε κάτι πολύ ιδιαίτερο ο ένας για τον άλλον.Αυτό που με παραξενεύει και μου δημιουργεί κάτι σαν παράπονο είναι το ότι αυτοί δεν αισθάνοντε όμορφα μεταξί τους και συμβαίνει πολλές φορές να ήταν και αυτοί πολύ δεμένοι στο παρελθόν...Γιατί έφυγαν ο ένας από τον άλλον κι όμως έμειναν μαζί μου...Δεν είμαι τπτ παραπάνω από αυτούς,απλά είμαι αληθινός...Γιατί δεν μπορούν να το κάνουν κι αυτοί?Να τα έχουν καλά με όλους?Τι πιστεύτε πως φταίει σ'αυτό?Ο εγωισμός?Κι εγώ είμαι εγωιστής και γι αυτό όμως κατανοώ και σέβομαι τον εγωισμό των φίλων μου...
Το μόνο που μπορεί να σταματήσει μια αληθινή φιλία,είναι πιστεύω άλλες φιλίες...Σκεφτείτε πως εγώ θα γυρίσω στην πόλη μου για διακοπές,όπως και οι περισσότεροι φίλοι μου...Όμως αυτοί είναι πολλοί κι εγώ ένας και δεν μπορώ να διασπαστώ και να τους μοιράσω κομμάτια μου...Κάποιοι θα μείνουν παραπονεμένοι...Τι μπορώ να κάνω?Πόσο θα αντέχω να αφήνω τον έναν(δεν εννοώ οριστικά)για τον άλλον και πόσο θα το υπομένουν αυτοί....?
Ευχαριστώ....

I'm the lizard king,I can do anything!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 09:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε lizard king είσαι πραγματικά τυχερός που καταφέρνεις να κρατάς τους φίλους σου. Όσο για το ότι θα σου φύγουν γιατί δε θα προλάβεις να τους δείς μην ανυσηχείς.. Θα προλάβεις να δείς αυτούς που θέλεις να κρατήσεις περισσότερο..

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 14:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε lizzard_king,
Δεν εχεις αδικο σε οσα αναφερεις..πραγματι αν εχεις τοσους πολλους φιλους και καλους δεν μπορεις να διασπαστεις σε κομματακια...γι αυτο αλλωστε οι περισσοτεροι ανθρωποι θα ακουσεις οτι θεωρουν πολυ καλους φιλους μονο 2-3 ανθρωπους...
Τωρα,στο τι μπορει να φταιει που καποιοι φιλοι επαψαν να τα πηγαινουν καλα,νομιζω πως οι αιτιες ειναι πολλες και διαφορες... ξερεις,που λενε αν σπασει το γυαλι δεν ξανακολλα???Πρωτος και καλυτερος ειναι ο εγωισμος,και γιατι να του μιλησω εγω,ας ερθει αυτος..απο την πολυ αγαπη που εχουμε στον εαυτο μας πολλες φορες ο εγωισμος ερχεται πρωτος..
Λοιπον,αποψη μου,οι διαφοροι και πολλοι φιλοι που εχεις πρεπει να καταλαβουν πως εσυ εχεις πολλους φιλους και να μαθουν να σε μοιραζονται,αλλα πρεπει και εσυ να τους κανεις να καταλαβουν οτι εχεις πολλους φιλους...ετσι δεν προκειται να χασεις την φιλια κανενος..ελπιζω τουλαχιστον!
Φιλικα
Ευγενιος και Σεμι

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ..ΜΑΘΕ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΤΟΥΣ ΚΙΝΗΣΗ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 14:02:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Μανο,
μακαρι να μην εφευγαν...
αλλα αγου φευγουν...
να πανε στο καλο και να ειστε ευτυχισμενοι...
Φιλικα,
Ευγενιος και Σεμι

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ..ΜΑΘΕ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΤΟΥΣ ΚΙΝΗΣΗ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 14:17:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε μου BRAINSTORM,
ε μα ποσο πια να αγαπαμε τον εαυτο μας????Εγω θα πω απλως
"παν μετρον αριστον"...!
Ολοι λιγο πολυ κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας...εγω δεν καταλαβαινω το λογο...εχεις προβλημα με τον κολλητο σου,με ενα φιλο,συγγενη πηγαινε να του το πεις...εμαθες κατι κακο που ειπε για σενα και σε πειραξε πες του το,τι κρυβεσαι???και ουτε να φτασεις στο ψεμα,στην εκδικηση,στην υποκρισια...γιατι να λερωσεις ετσι την ψυχη σου????
Να σου πω την αληθεια,δεν εχει πολυ καιρο που ενας φιλος μου ειχε πει καποια πραγματα που μια ξαδερφη μου του ειπε για μενα...με πειραξαν,βεβαια δεν πηγα να την πιασω και γιατι δεν θελω να εκθεσω το παιδι αλλα και γιατι θα ηταν ασκοπο..ποτε δεν ηρθε στο μυαλο μου να εκδικηθω,ποιος ο λογος αλλωστε...δεν αξιζει!!!
Πρεπει παντα να μιλαμε ειλικρινα και η ψυχη μας να μεινει ανεγγιχτη, να μην λερωθει ποτε..αυτα ταν τα λογια μιας καλης μου φιλης..τωρα μπορω να πω πως την κατανοω σε οσα ελεγε!!Εκεινη ηξερε,εγω το καταλαβα λιγο αργα!
Φιλικα
Ευγενιος και Σεμινα

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ..ΜΑΘΕ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΤΟΥΣ ΚΙΝΗΣΗ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FrondoR
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 22:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FrondoR  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος FrondoR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως απ' τους φίλους μας ζητούμε πολλά? Μήπως μας βολεύει να υπάρχει πάντα κοντά μας και όταν ο άλλος μας εχει ανάγκη εμείς είμαστε μακριά? Μερικές φορές μπορεί να θέλει μόνο να μιλήσει χωρίς να αισθάνεται οτι τον κρίνουν. Να αδειάσει απο τη ένταση των σκέψεων και συναισθημάτων.΄Εχουμε μάθει να ακούμε? Ή ακούμε μόνο οτι θέλουμε εμείς! Οι φίλοι φαίνονται στα δύσκολα, ενα χτύπημα στη πλάτη όταν νομίζουμε οτι δεν υπάρχει ελπίδα, ενα τηλέφωνο απλά για να δει τι κάνεις. Αν έχουμε αγάπη στη καρδιά μας έχουμε πολλά να μοιραστούμε. Μικρές και μεγάλες χαρές και λύπες, συναισθήματα αγωνίας και ελπίδας.
Προσωπικά εχω πολλούς γνωστούς αλλά λίγους φίλους. Είναι δική μου επιλογή.. Το προτιμώ και δεν εχω βάρος!

Η τόλμη απαιτεί θάρρος
Ο δισταγμός φόβοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BRAINSTORM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 22:02:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BRAINSTORM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα σε όλους

αγαπητή semina Εσύ μπορεί να έχεις κατασταλάξει σαν άτομο και να ξέρεις να αγαπάς και να εκτιμάς τον εαυτό σου. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι όλοι το έχουν καταφέρει αυτό.δεν ξέρω για εσένα αλλά νομίζω ότι εγώ δεν έχω μάθει ακόμα να αγαπάω και να σέβομαι τον εαυτό μου.Αυτό μου έχει δημιουργήσει κάποια επικοινωνιακά προβλήματα.Έχω κάποια φοβία με τον κόσμο και επειδή είμαι κάπως ευαίσθητο άτομο ακόμα δεν έχω μάθει να λέω αυτό που πιστεύω όταν με πληγώνουν και έτσι τα κρατάω μέσα μου. Αυτό έχει ως επακόλουθο να δημιουργώ αρνητικές εικόνες για τον κόσμο και μερικές φορές γίνομαι λίγο απότομος. Συνήθως αναζητώ την έγκριση και την αποδοχή από τον κόσμο.Συμφώνω ότι επιτέλους πρέπει να μάθουμε να εκφράζουμε την αλήθεια και να λέμε τι μας ενόχλισε από την όποια συμπεριφορά κάποιου φίλου.Έχω φάει πολλές παπάρες από φίλους και σε αυτό ίσως να φταίω και εγώ.Αλλά δεν πρέπει να κατηγορούμε μόνο τον εαυτό μας.

quote:
Ολοι λιγο πολυ κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας...εγω δεν καταλαβαινω το λογο...εχεις προβλημα με τον κολλητο σου,με ενα φιλο,συγγενη πηγαινε να του το πεις...εμαθες κατι κακο που ειπε για σενα και σε πειραξε πες του το,τι κρυβεσαι???και ουτε να φτασεις στο ψεμα,στην εκδικηση,στην υποκρισια...γιατι να λερωσεις ετσι την ψυχη σου????

Έχεις δίκιο ρε semina

ΧΤΙΖΩ ΤΟ ΠΑΖΛ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BRAINSTORM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 22:05:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BRAINSTORM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέχασα να πω κάτι.

Είμαι μοναχοπαίδι και έχω δεχτεί ισχυρό φορτίο αγάπης από τους γονείς μου. Και το λάθος μου είναι ότι αναζητώ αυτή την αγάπη και έξω.

ΧΤΙΖΩ ΤΟ ΠΑΖΛ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 12:55:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ξέχασα να πω κάτι.

Είμαι μοναχοπαίδι και έχω δεχτεί ισχυρό φορτίο αγάπης από τους γονείς μου. Και το λάθος μου είναι ότι αναζητώ αυτή την αγάπη και έξω.

ΧΤΙΖΩ ΤΟ ΠΑΖΛ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ



Αγαπητε μου BRAINSTORM,
πανω σε αυτο..το οτι εχεις δεχτει πολυ αγαπη επειδη εισαι μοναχοπαιδι επρεπε ή θα επρεπε τουλαχιστον να εισαι ικανος να δινεις μπολικη αγαπη στους γυρω σου...γιατι αναζητας την αγαπη εξω???..αφου αν το καλοσκεφτεις ολοι σε αγαπουν με τον τροπο τους,φτανει να το δεις!!!

Οσο για μενα δεν θεωρω πως εχω ολοκληρωθει ακομη σαν χαρακτηρας..
ειμαι πολυ πισω και εχω να ψαξω παρα πολλα,οπως και να γνωρισω πολλα..σε ευχαριστω που συμφωνεις,σου προτεινω να τα εφαρμοσεις ομως και θαδεις πως θα νιωσεις καλυτερα!
Φιλικα,
Σεμινακι

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ..ΜΑΘΕ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΤΟΥΣ ΚΙΝΗΣΗ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 13:00:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε FrondoR,
Οταν λες ζηταμε πολλα???Εξηγησε λιγο,τι μπορει να ζηταμε απο εναν φιλο και να του φαινονται πολλα????
Αν καποιος δεν εχει μαθει να ακουει και θελει μονο να τον ακουν τοτε κακο του κεφαλιου του!!!Θα συμφωνησω πως οι φιλοι φαινονται στα δυσκολα,θα συμπληρωσω ακομα πως φαινονται και στη χαρα!!!Παντου φαινονται,παντου βρισκονται και παντα μας αγαπουν...
Μπορει να εχεις να δεις εναν ανθρωπο 5 χρονια,να νομιζεις οτι η φιλια σας εχει καταστραφει λογω αποστασης αλλα οι πραγματικοι φιλοι και μετα απο 5 χρονια απουσιας θα φανουν...
Πολλους γνωστους--->κοινωνικοτητα!!Λιγους φιλους--->πραγματικη φιλια!
Ευχαριστο ακουγεται!!!
Φιλικα,
Σεμινακι


ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ..ΜΑΘΕ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΤΟΥΣ ΚΙΝΗΣΗ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 13:03:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή Χρονιά να 'χουμε παιδια. Καλές γιορτινές μέρες με καλούς φίλους και καλό κρασί



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jason_18
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 22:07:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jason_18  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο πραγματικος φιλος δεν φευγει ποτε,ακομη και στις πιο δυσκολες στιγμες θα ειναι παντα εκει να μας στιριζει!!αυτοι που φευγουν ειναι οι "απλοι" φιλοι για τους οποιους ποτε δεν πρεπει να κλαιμε!!!!
καλες γιορτες και ευχομαι ο καινουργιος χρονος να μας φερει περισσοτερη χαρα και αγαπη!!!καλο φαγοποτι αλλα με μετρο ετσιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
drml
Μέλος 1ης Βαθμίδας


117 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 11:04:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drml  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θέλω να μαστε ουτε φίλοι ούτε εχθροί
Θέλω απλά να μην θυμάμαι
Και όταν ξυπνήσω το πρωί να είσαι εκαί
Για να μου πεις να μην φοβάμαι...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 11:24:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητε μου Jason_18,
δεν μπορεις να πεις οτι δεν φευγει ποτε ενας πραγματικος φιλος??Ας παρουμε και την περιπτωση του θανατου που ειναι κατι αναποφευκτο και οδυνειρο..
Δεν εχω καταλαβει ακομα αν οι πραγματικοι φιλοι φευγουν και γιατι..
ακομα προσπαθω να βρω αιτιες που δεν θα επρεπε να το ψαχνω κιολας!!

Αγαπητο μελος drml,
αυτο που εγραψες ειναι ποιηματακι ή ειναι δικο σου???

Πραγματι ας ευχηθω και εγω μια καλη χονια για ολους...με υγεια και καλους φιλους..οσο για το κρασι θα συμφωνησω με τον Jason_18 μην το παρακανουμε,με μετρο!

Όσο η γυναίκα θα έχει κατώτερη θέση από τον άνδρα στην κοινωνία,η ανθρωπότητα θα φωτίζεται απ'τον μισό της ήλιο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lizzard_king
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 21:41:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lizzard_king  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γενικά πάντως αυτό που πιστεύω εγώ κι αυτό είναι ο τρόπος που λειτουργώ,είναι να είσαι πάντα ο εαυτός σου.Είναι προτιμότερο να σε αποδέχονται και να σ'αγαπούν ή να σε απορρίπτουν γι'αυτό που είσαι...πόσο μάλλον οι ίδιοι οι φίλοι σου.Εντάξει,όλοι είμαστε λίγο υποκριτές,αλλά η υποκρισία δεν είναι σωστό να υπάρχει σε μια φιλία...Πόσο όμορφο είναι να σε θαυμάζουν γι'αυτά που είσαι και πόσο άσχημο να σε κτακρίνουν για κάτι που δεν είσαι...Εξάλλου να μην ξεχνάμε ότι πολύ σημαντικό είναι να αγαπάς και τον εαυτό σου.Αν δεν μπορείς να δεχτείς τον ίδο σου τον εαυτό,νομίζω πως δεν μπορείς να αγαπήσεις αήθινά...Παν μέτρον άριστον...

I'm the lizard king,I can do anything!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 21:52:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που έχω διδαχτεί είναι ότι οι φίλοι μας τελικά, όταν πλησιάζουμε τα 30 όπως εγώ, αίναι αυτοί στους οποίους έχουμε ανοιχτεί και μας ξέρουν και μας αποδέχονται και συνεχίζουν να είναι φίλοι γιατ΄μα ανοίχτηκαν και τους αποδεχτήκαμε. Μην περιμένεται να γίνει κανείς φίλος σας αν δε του πήτε την αλήθεια για το άτομό σας.

Ο δήθεν εαυτός σας θα έχει δήθεν φίλους. Που θα φύγουν!

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drml
Μέλος 1ης Βαθμίδας


117 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2004, 10:17:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drml  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητο μελος drml,
αυτο που εγραψες ειναι ποιηματακι ή ειναι δικο σου??

Kαλημέρα!
Είναι στίχοι από τραγούδι του Παπάζογλου!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy