ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 UFO, το άρμα του Ιεζεκιήλ ή κάτι άλλο; Ένα νόμισμα-μυστήριο...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2005, 23:32:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αν είναι η Αιγίς, η ασπίδα της Αθηνάς με το γοργόνιο. Οι εικόνες της ασπίδας συνήθως είναι λιτές σαν αυτήν εδώ

Αλλα υποθέτω ότι πρόκειται γι΄αυτήν εφόσον είναι ακουμπισμένη δίπλα στην Αθηνά και στην στήλη με την κουκουβάγια.

quote:
Αυτό που φαίνεται στις φωτογραφίες αυτές είναι ότι το "αντικείμενο" αυτό ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΕΙ ΓΙΑ ΚΟΥΦΙΟ...

Οντως, γι αυτό δεν ξέρω αν τελικά είναι ασπίδα... Πάντως μοιάζει αρκετά με τα αντικείμενα στα νομίσματα έτσι;


quote:
Για να το τραβήξω λίγο περισσότερο η Αθηνά ήταν η θεά της μετερεωλογικης μαγείας

quote:
Η ασπίδα έχει συμβολικό συμπαντικό μετερεολογικό χαρακτήρα

Iσως, λοιπόν, οι αναφορές σε "ιπτάμενες ασπίδες" κατά την αρχαιότητα να έχουν την ερμηνεία του "άγνωστου μετεωλογικού φαινομένου";

Φιλόσοφε, η ανάλυσή σου έχει ενδιαφέρον! Για την Αργώ ως "ιπτάμενο αντικείμενο" έχουν γραφεί και κάποια βιβλία. Μόνο που για να το δεχτούμε αυτό, θα πρέπει πρώτα να δεχτούμε ότι οι αρχαίοι "θεοί" ήταν είτε εξελιγμένοι τεχνολογικά γήϊνοι, είτε εξωγήϊνοι. Και εδώ κολλάμε επειδή έχουμε κάποιες ενδείξεις, αλλά λείπουν οι αποδείξεις.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2005, 01:41:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγαπητές ostria kai Avallon πάντοτε μιλάμε "υποθετικά" οταν

μιλάμε για μυθολογία εκτός και αν είναι αλήθεια?

Απλά μου φαίνονται λίγο περίεργες οι περιπέτειες οι μυθολογικές

ο ΠΕΡΣΕΑΣ Η ΑΘΗΝΑ ΕΡΜΗΣ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΤΟ ΧΡΥΣΟΜΑΛΛΟ ΔΕΡΑΣ

ΓΟΡΓΟΝΑ ΓΙΓΑΝΤΕΣ ΦΑΣΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΣ ΙΑΣΟΝΑΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ ΧΑΛΚΙΝΟΙ

ΤΑΥΡΟΙ ΜΗΔΕΙΑ ΑΙΗΤΗ ΓΗ ΚΟΛΧΩΝ ΑΙΘΡΑ ΚΙΡΚΗ.

ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΓΑΠΗΤΗ AVALLON KAI OSTRIA ?

αγαπητή avallon τι να σου πω αυτοι οι έλληνες ήταν απίθανοι,

λες να ήτανε μάγοι και μάγισσες όλοι και μας έχουν μαγέψει και έμάς?

MISS AVALLON πες και εσυ μία άποψη όλο γελάκια είσαι πονηρούλα!

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 00:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητές ostria kai Avallon πάντοτε μιλάμε "υποθετικά" οταν
μιλάμε για μυθολογία εκτός και αν είναι αλήθεια?
Απλά μου φαίνονται λίγο περίεργες οι περιπέτειες οι μυθολογικές
ο ΠΕΡΣΕΑΣ Η ΑΘΗΝΑ ΕΡΜΗΣ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΤΟ ΧΡΥΣΟΜΑΛΛΟ ΔΕΡΑΣ
ΓΟΡΓΟΝΑ ΓΙΓΑΝΤΕΣ ΦΑΣΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΣ ΙΑΣΟΝΑΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ ΧΑΛΚΙΝΟΙ
ΤΑΥΡΟΙ ΜΗΔΕΙΑ ΑΙΗΤΗ ΓΗ ΚΟΛΧΩΝ ΑΙΘΡΑ ΚΙΡΚΗ.
ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΓΑΠΗΤΗ AVALLON KAI OSTRIA ?

Πολλά είναι τα περίεργα αγαπητέ φιλόσοφε!

Και εγώ θεωρώ "ύποπτο" τον Ηφαιστο... τουλάχιστον αυτόν, επειδή έχουμε αναφορές σε πολλές εφευρέσεις του που δεν συμβαδίζουν με την εποχή (την μετέπειτα ιστορική). Αλλά χωρίς την παραμικρή απόδειξη δεν μπορούμε να μιλάμε παρά μόνο με θεωρίες.

Πάντως πάρε μία ενδιαφέρουσα ιστοσελίδα με τα καταγεγραμμένα ufo στην τέχνη (κυρίως σε αρχαίες βραχογραφίες και σε πίνακες του Μεσαίωνα και της Αναγέννησης). Τεχνολογικά σκάφη και εξωγήινοι επιβάτες ή η πλούσια φαντασία των καλλιτεχνών;


http://www.ufoartwork.com/

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Edited by - Ostria on 30/03/2005 00:44:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 01:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ ostria θα το κοιτάξω φαίνεται ενδιαφέρον

αλλα θέλει μελέτη πολλή και χρόνο!

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ydroxoos25
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 05:20:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ydroxoos25  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οντως, γι αυτό δεν ξέρω αν τελικά είναι ασπίδα... Πάντως μοιάζει αρκετά με τα αντικείμενα στα νομίσματα έτσι;

Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι είναι το ίδιο πράγμα!!!

Καλά βρε Όστρια... αυτό τώρα πώς το βρήκες??????

<<Από τη στιγμή που η επιστήμη θα αρχίσει να ερευνά τα μεταφυσικά φαινόμενα θα προοδεύσει σε μια δεκαετία περισσότερο απ' όσο έχει προοδεύσει σε όλη την ύπαρξή της.>> "Nicola Tesla"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ydroxoos25
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 05:25:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ydroxoos25  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αυτό είναι από το site που έδωσε η Ostria. Μήπως είναι το ίδιο?
Αν και δε φαίνεται καλά, τα σύννεφα τριγύρω και ο δίσκος μοιάζουν νομίζω.

Μέχρι στιγμής λοιπόν έχουμε το ίδιο σύμβολο σε Γαλλία (νόμισμα), Ελλάδα (Θεά Αθηνά), και Ιαπωνία. Δηλαδή πρόκειται για "παγκοσμιοποιημένο" σύμβολο?? Αν θυμάμαι καλά οι Αργοναύτες ταξίδεψαν προς Ιαπωνία μεριά ή κάνω λάθος...?

<<Από τη στιγμή που η επιστήμη θα αρχίσει να ερευνά τα μεταφυσικά φαινόμενα θα προοδεύσει σε μια δεκαετία περισσότερο απ' όσο έχει προοδεύσει σε όλη την ύπαρξή της.>> "Nicola Tesla"

Edited by - Ydroxoos25 on 30/03/2005 05:38:28

Edited by - Ydroxoos25 on 30/03/2005 05:39:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 10:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλά βρε Όστρια... αυτό τώρα πώς το βρήκες??????

Εε.. είπαμε... 45 χρόνια φούρναρης

Αλλωστε αν δεν ήταν καταπληκτική τι της το δώσαμε το Οσκαρ googlismatos?


"H Γνώση είναι δύναμη...1234 + γω ξέρω να μετρώ μόνο ως το 4"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 16:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαχαχα Avallon!

H αλήθεια είναι ότι έψαχνα εικόνες του κεφαλιού της μέδουσας για το άλλο θέμα στο φόρουμ Μύθος και Θρησκεία (αν έφτασαν οι Ελληνες στο Περού) και έπεσα πάνω στην πρώτη εικόνα. Κάτι μου θύμισε...

Πάντως έβαλα το ίδιο θέμα με τα νέα "ευρήματα" σε ένα αμερικάνικο φόρουμ και πήρα δύο ενδιαφέρουσες απαντήσεις. Ενας είπε ότι αυτό συμβολίζει "τον τροχό του ουρανού" (επειδή έχει 12 ακτίνες), ενώ ένας άλλος έβαλε την εικόνα του Βούδα που ξεκουράζεται (κοιμάται) και αν παρατηρήσετε το μαξιλάρι του στο πλάι μοιάζει λίγο με το αντικείμενο... Εντάξει δεν λέω ότι είναι το ίδιο αλλά το βάζω να το δείτε και σεις.


Βέβαια υπάρχει και αυτή η κινέζικη εκδοχή του "τροχού" στον ουρανό


quote:
Μέχρι στιγμής λοιπόν έχουμε το ίδιο σύμβολο σε Γαλλία (νόμισμα), Ελλάδα (Θεά Αθηνά), και Ιαπωνία. Δηλαδή πρόκειται για "παγκοσμιοποιημένο" σύμβολο?? Αν θυμάμαι καλά οι Αργοναύτες ταξίδεψαν προς Ιαπωνία μεριά ή κάνω λάθος...?

Οι Αργοναύτες υποτίθεται ότι έφτασαν μέχρι την Κολχίδα (Μαύρη Θάλασσα). Το σύμβολο πάντως μοιάζει να είναι "παγκοσμιοποιημένο".
Γιά να δούμε τι άλλο θα βρούμε..;


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ydroxoos25
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 18:24:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ydroxoos25  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ίσως δεν έχουν άμεση σχέση με το θέμα αυτά που θα γράψω. Πιστεύω πάντως ότι το σημαντικότερο που έχουμε βρεί σε αυτό το τόπικ είναι η ασπίδα της Θεάς Αθηνάς και η ομοιότητά της με το σύμβολο του νομίσματος. Και φυσικά οι αργοναύτες.

Σχετικά λοιπόν με την "παγκοσμιοποίηση" των Αρχαίων Ελλήνων:


Γιουνάν στην Νότια Κίνα

Στην Νότιο Ανατολική Κίνα υπάρχει η επαρχία Γιουνάν η οποία έχει διατηρήσει κάποιες διαφορές απ' τα υπόλοιπα τμήματα παρ' όλες τις επιμειξίες αιώνων. Το όνομα Γιουνάν χρησιμοποιείται σαν προσδιορισμός για τους Έλληνες από όλο σχεδόν τον Αραβικό κόσμο. Αν σας φαίνεται άσχετο σαν όνομα ή δεν σας λέει τίποτε θυμηθείτε ότι η ρίζα του παραφθαρμένου «Γιουνάν» είναι η Ελληνική λέξη «Ίωνας»! Ωνάσης στην Τουρκική γλώσσα εξακολουθεί να σημαίνει Ίωνας, Μικράσιατης, ο κάτοικος των Ιωνικών παραλίων.

Στην Νότια Κίνα βρέθηκαν κάποιες μούμιες των οποίων τα χαρακτηριστικά είναι μάλλον Ευρωπαϊκά. Ξανθό μαλλί, μεγάλο ύψος κλπ. Κανείς δεν γνωρίζει πώς βρέθηκαν εκεί.

Αϊνού στην Ιαπωνία

Οι αρχαίοι κάτοικοι της Ιαπωνίας, πριν την επικράτηση της σύγχρονης Ιαπωνικής φυλής πάνω στην παλιά, ονομαζόταν Αϊνού. Η προφορική και γραπτή γλώσσα που φαίνεται να χρησιμοποιούσαν είναι η συλλαβικής δομής «κατακάνα» μια μορφή της γιαπωνέζικης γραφής που χρησιμοποιείται λόγω της ακρίβειας και ευελιξίας της για περιγραφή επιστημονικών όρων μέχρι και σήμερα. Πριν το 600 μ.Χ. θεωρούταν η γλώσσα κάποιου μικρού κύκλου λογίων και αργότερα βρήκε ευρύτερη εφαρμογή παράλληλα με την κινεζικής προέλευσης γραφή «κάνζι».

Οι Αϊνού λοιπόν σύμφωνα με τους ανθρωπολόγους δεν είναι Ιάπωνες αλλά μάλλον Καυκάσιοι. Η γραφή «κατακάνα» έχει πολύ ενδιαφέρουσες ομοιότητες με την αρχαία Κρητική συλλαβική γραφή. Η γλώσσα τους και τα έθιμά τους έχουν πάρα πολλές ομοιότητες με τα αντίστοιχα της αρχαίας Ελλάδας, και το όνομά τους θυμίζει και πάλι παραφθορά του «Ίωνας»!

Ινδία

Ξέρουμε ότι μέχρι σήμερα κάποιες φυλές στα Ιμαλάια όπως οι Καλάς, έχουν διατηρήσει πολλά στοιχεία στην γλώσσα στα ήθη και έθιμά τους από την αρχαιοελληνική επιρροή στην Ινδία μετά την κατάκτησή της από τον Μ.Αλέξανδρο. Οι Καλάς υποστηρίζουν ότι είναι απόγονοι των στρατιωτών του Μ.Αλεξάνδρου. Αυτό δεν προκαλεί τόσο μεγάλη εντύπωση βέβαια μιας και η ελληνιστική περίοδος στην Ινδία είναι επαρκώς ιστορικά τεκμηριωμένη.

Εντυπωσιακό όμως είναι ότι όταν ο Μ.Αλέξανδρός έφτασε στην Ινδία, οι Ινδοί τον πήγαν να συναντήσει κάποιες Ελληνικές φυλές που βρισκόταν εγκατεστημένες ήδη εκεί άγνωστο από πόσα χρόνια πριν!"

ΠΗΓΗ: http://www.geocities.com/sfetel/gr/ships_g.htm

<<Από τη στιγμή που η επιστήμη θα αρχίσει να ερευνά τα μεταφυσικά φαινόμενα θα προοδεύσει σε μια δεκαετία περισσότερο απ' όσο έχει προοδεύσει σε όλη την ύπαρξή της.>> "Nicola Tesla"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 19:02:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν με παίρνει κανένας εξωγήινος να ησυχάσουμε δεν ξέρω

αν η avallon θέλει να έρθει μαζί μου?

πές μου μόνο Avallon αν θέλεις μπορούμε να πάμε στην Γή των Κόλχων

θα σου αρέσει να σαι σίγουρη!!

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 21:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υδροχόε αυτά τα συζητάμε στο φόρουμ "Μύθος και Θρησκεία" στο θέμα "Αρχαίοι Έλληνες στο Περού;"

Αν θες βάλε τα εκεί να τα συζητήσουμε αναλυτικότητα.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΕΤΗ
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 23:03:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΕΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"Το νόμισμα κατασκευάστηκε στο 1680 στην Γαλλία και η μία πλευρά φαίνεται ότι θα μπορούσε να παρουσιάζει έναν ιπτάμενο δίσκο που πετάει μέσα στα σύννεφα, πάνω από το έδαφος" λέει ο Kenneth E. Bressett, ο οποίος είναι και ο τυχερός κάτοχος του νομίσματος.

Στην άλλη πλευρά, το νόμισμα παρουσιάζει ένα σύννεφο να ρίχνει βροχή πάνω σε ένα φυτό με 7 άνθη.

"Υποτίθεται ότι δείχνει ένα UFO ή κάτι τέτοιο, ή μια συμβολική αναπαράσταση του Βιβλικού Τροχού του Ιεζεκιήλ." συνεχίζει ο Kenneth Bressett.

Η φράση που είναι γραμμένη πάνω στο νόμισμα επιτείνει το μυστήριο: "OPPORTUNUS ADEST" που μεταφράζεται ως "Είναι εδώ σε έναν επίκαιρο χρόνο".

"Το ιπτάμενο αντικείμενο συμβολίζει την ανάγκη για να υπάρξει βροχή ή μια Βιβλική αναφορά για επισκέπτες από πολύ μακριά; Πολύ πιθανά, να μην το μάθουμε ποτέ", καταλήγει ο Bressett.

Δείτε και τις εικόνες που συνοδεύουν το άρθρο (μεγιστοποιήστε τις για να τις δείτε με λεπτομέρειες) και είμαστε σίγουροι ότι έρθετε και εσείς στο Club των προβληματισμένων !


Γεια σας καλοί μου
Οι γνώσεις σας με έχουν αφήσει "άναυδη".
Οι προβληματισμοί σας με... κάνουν να προβληματιστώ.
προφανώς είναι κολλητικό εδώ μέσα.

Θα μπορούσαμε να πούμε ότι μετά τα παρα πάνω (που αναφέρονται στο quote):
Τη φράση που έχει επάνω το αντικείμενο (νόμισμα;), ο ιπτάμενος δίσκος τα 7 άνθη κλπ.
Σε επίκαιρο χρόνο θα συμβεί κάτι που θα προέλθει από άλλον πλανήτη και θα αφορά τις 7 Ηπείρους;

Ουφ... με προβληματίσατε.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 23:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ουφ... με προβληματίσατε.

Mα...γι'αυτό είμαστε εδώ...
Νομίζω ότι είναι ένα από τα πιο παράξενα και ενδιαφέροντα θέματα...
Μπράβο στον αντμίν που το ξέθαψε...


"H Γνώση είναι δύναμη...1234 + γω ξέρω να μετρώ μόνο ως το 4"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 23:44:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
miss Avallon δεν απαντάτε στίς ερωτήσεις μου ?

μου φαίνετε οτι κοροιδεύετε την ostria μηπως κάνω λάθος miss avallon?

αγαπητή αρετή συζήτηση κάνουμε εδώ και να προβληματιζόμαστε αλλα

όταν φεύγουμε τα ξεχνάμε γιατί αν είναι να έρθουν οι εξωγήινοι

θα αργήσουν,κάποιοι άλλοι ίσως έρθουν νωρίτερα ποιος ξέρει;

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΕΤΗ
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 23:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΕΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νομίζω ότι είναι ένα από τα πιο παράξενα και ενδιαφέροντα θέματα...
Μπράβο στον αντμίν που το ξέθαψε...

Συμφωνώ και επαυξάνω!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΕΤΗ
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 23:52:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΕΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

κάποιοι άλλοι ίσως έρθουν νωρίτερα ποιος ξέρει;

Λίγο πιο... λιανά φίλε μου;

Τι λες για το αν τα 7 άνθη συμβολίζουν τις 7 Ηπείρους αγαπητέ Φιλόσοφε;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2005, 12:23:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
miss Avallon δεν απαντάτε στίς ερωτήσεις μου?

quote:
Δεν με παίρνει κανένας εξωγήινος να ησυχάσουμε δεν ξέρω αν η avallon θέλει να έρθει μαζί μου?

Oχι

quote:
πές μου μόνο Avallon αν θέλεις μπορούμε να πάμε στην Γή των Κόλχων
Oχι!

quote:
θα σου αρέσει να σαι σίγουρη!!
OXI!!Capisci?

quote:
μου φαίνετε οτι κοροιδεύετε την ostria μηπως κάνω λάθος miss avallon?

A καλά! Δε το συζητώ!
Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις PHILOSOFOS-1
Οstria θλιβερό υποκείμενο γιατί δεν ανταπαντάς στις προσβολλές μου?


"H Γνώση είναι δύναμη...1234 + γω ξέρω να μετρώ μόνο ως το 4"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2005, 22:07:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Avallon θα μιλήσεις λίγο σοβαρά η θα το ρίξουμε στην τρέλλα?

Οσο για την ostria προσπαθεί η κοπέλα αλλα δεν την αφήνετε!!

η ostria "θλιβερό υποκείμενο" πρέπει να την ξέρεις πολύ καλά για να

της μιλάς έτσι η όχι εσύ τι λές?


Αρετή αυτοί που θα έρθουν δεν είναι όπως τους φαντάζεσε,τώρα τι θα

γίνει ακριβώς δεν ξέρω γιατί μάντης δεν είμαι!!

Τά επτά άνθη δεν συμβολίζουν τις επτά ηπείρους!!


η αγάπη είναι παντοτινή


ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2005, 22:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Avallon θα μιλήσεις λίγο σοβαρά η θα το ρίξουμε στην τρέλλα?
Αλλο ανέκδοτο κι αυτό!!
Συγνώμη αλλά δεν κρατήθηκα... όταν διάβασα τις σοβαρέςσου ερωτήσεις...

quote:
η ostria "θλιβερό υποκείμενο" πρέπει να την ξέρεις πολύ καλά για να της μιλάς έτσι η όχι εσύ τι λές?

Eίπαμε... βουλωμένο γράμμα διαβάζεις...

Να σου κάνω τώρα εγώ μια σοβαρή ερώτηση?
Το gh που γράφεις σε κάθε σου ποστ τι είναι?



"H Γνώση είναι δύναμη...1234 + γω ξέρω να μετρώ μόνο ως το 4"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2005, 23:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

το Όνομά μου avallon και νομίζω οτι το ξέρεις ενω εγώ δεν σε ξέρω

ετσι δεν είναι επειδή κρύβεσαι η κάνω πάλι λάθος ?

Αν δεν θέλεις να αποκαλυφθείς δικό σου πρόβλημα απλά φένεσαι γελοία
Δεν πιστεύω να θύμωσες?

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2005, 01:03:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε τι πάθατε βραδιάτικα;!
Φιλόσοφε για να σου λύσω την απορία... την Avallon δεν την γνωρίζω αλλά υποψιάζομαι ότι είναι άντρας!

Στην έφερα μαρή άγνωστη!

Αρετή καλώς ήρθες


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arhtos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2005, 12:57:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arhtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

7000 year old petroglyph discovered in the province of Querato, Mexico in 1966. There are 4 figures with outstretched arms below a large oval object radiating what appear to be beams of light.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2005, 03:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ξέρεις τι κατάλαβα ostria οτι παίζουμε πολύ κρυφτούλι εδω μέσα!!

δεν νομίζω η avallon να είναι άνδρας μπα!!
με τέτοιο όνομα αποκλείεται !!

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2005, 13:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ξέρεις τι κατάλαβα ostria οτι παίζουμε πολύ κρυφτούλι εδω μέσα!!

δεν νομίζω η avallon να είναι άνδρας μπα!!
με τέτοιο όνομα αποκλείεται !!


χεχε όντως είναι μιά χαρά γυναίκα! (δεν είδες και την ημερομηνία του μηνύματος μου! )
Αλλά δεν παίζουμε κανένα κρυφτούλι, πώς σου ήρθε αυτό;!


Φίλε Arhte, αυτό το αντικείμενο θα μπορούσε να είναι ο ήλιος (και οι μικροί κύκλοι μέσα πολλές ηλιακές κηλίδες;)

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2005, 06:59:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Βλέπω και εδώ μία συνομουσία είς βάρος του λαού της εργατιάς

και του μόχθου για απελευθερωθείτε για να μην βάλω τα τιγράκια

να σας φάνε άντε μπράβο!!

ostria ; όντως η avallon είναι γυναίκα μήπως είναι μία θεά

ΤΙ θεά Αθηνά η Κίρκη η Μήδεια ?

τι να σημαίνει άραγες το avallon μήπως ένα μυθικό μέρος στο


κουέλε λουπούρ της Τανζανίας?

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy