ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 11:21:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas
σίγουρα κάποιο πνεύμα είναι. Η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι μάλλον δεν είναι υψηλού πνευματικού επιπέδου οντότητα. Μπορεί να είναι ο παππούς σου που προσπαθεί με αυτούς τους τρόπους να σου πει ότι είναι δίπλα σου. Το καλύτερο είναι να του πεις να πάει στο φως. Οραματίσου τον μέσα σε λευκό φως και ζήτα από αγγέλους-φωτεινούς οδηγούς να τον βοηθήσουν να συνεχίσει την πορεία της ζωής του και να ξεκολλήσει από το πεδίο της γης που είναι προσκολλημένος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 13:57:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ. ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΧΑΡΗΚΑΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΤΑΝ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΙΛΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ? ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ ΓΥΡΩ? ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ?????
ΠΩΣ ΕΚΡΙΝΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΥΨΗΛΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΟΝΤΟΤΗΤΑ?

Edited by - 3ADA on 11/03/2005 13:58:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 13:32:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper
αλοχα παιδια...
μπηκα εδω μονο και μονο για να πω οτι απο περσι,καθε φορα που περναω ασχημους καιρους,ακουω καποια γυναικια φωνη να φωναζει καθαρα το ονομα μου."χριστινα"και δεν ειναι το ονομα που μπορει να το μπερδεψεις με μια απλη κραυγη...δηλαδη ακομα και τα ακουστικα του cd-player να φοραω και να ακουω στη διαπασων linkin park ακουω αυτη τη φωνη.

Δεν χρειαζεται να ξυπνας το πρωι αν δε σκοπευεις να αλλαξεις τον κοσμο...
Δεν ειναι τοσο το τι θα κανεις εσυ μεσα σε λιγα χρονια,μα αν ο χρονος δεν μπορει να κανει τιποτα σε σενα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 17:04:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper
α,και κατι αλλο τωρα που το θυμηθηκα.στο σχολειο,την ωρα του μαθηματος,την ακουω αυτη τη φωνη αλλα ειναι ψιθυρος.τωρα θα μου πειτε,ταξη ειναι αυτη,ε και εγω με τη νυστα μου θα ακουω φωνες.και ομως...παρολο που με πηραν για τρελη,μια μερα που η κατασταση εφτασε στο απροχωρητο και εβαλα ολη την ταξη να μου ορκιστει οτι δεν μου κανανε πλακα.

εχω κι αλλες περιεργες ιστοριες να σας πω,οχι τοσο περιεργες,γιατι παντα βρισκω εναν τροπο να τις εξηγω.και ετσι κοιμαμαι με το κεφαλι μου υσηχο.

εταιρες ιστοριες,σε λιγο καιρο.(δεν ειναι δα και πολλες)

Δεν χρειαζεται να ξυπνας το πρωι αν δε σκοπευεις να αλλαξεις τον κοσμο...
Δεν ειναι τοσο το τι θα κανεις εσυ μεσα σε λιγα χρονια,μα αν ο χρονος δεν μπορει να κανει τιποτα σε σενα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SHADOWS HAUNT THE NIGHT
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 18:32:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SHADOWS HAUNT THE NIGHT
ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΙΗΓΗΘΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ, Η ΟΠΟΙΑ ΔΕ ΣΥΝΕΒΗ ΣΕ ΜΕΝΑ (ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ "ΠΑΡΑΞΕΝΟ" ΑΛΛΩΣΤΕ), ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΗ ΦΙΛΗ ΜΙΑΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΜΟΥ, Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 50 ΕΤΩΝ. ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΗΓΗΘΗΚΕ Η ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ, Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ, ΠΕΡΙΠΟΥ 50 ΕΤΩΝ.
Η ΦΙΛΗ ΤΗΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΑΙ ΕΦΗΒΙΚΗ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΔΕΣΙΜΟ ΜΕ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ, Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΟ ΖΩΗ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ, Η ΦΙΛΗ ΤΗΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΤΡΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΣΕ ΜΕ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑ ΘΑΝΑΤΟΝ ΖΩΗΣ.
ΕΤΣΙ, ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΤΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ Η ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ: "ΟΠΟΙΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΠΡΩΤΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΘΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΝ ΔΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΩΗ ΜΕΤΑ ΘΑΝΑΤΟΝ". ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΛΟΓΙΚΟ Η ΓΙΑΓΙΑ ΠΕΘΑΝΕ ΠΡΩΤΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.
ΠΕΡΑΣΑΝ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ Η ΝΕΑΡΗ ΤΟΤΕ ΕΓΓΟΝΗ ΗΤΑΝ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΟΛΗ, ΖΟΥΣΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΧΕ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΑΜΕΝΗ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ.
ΕΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΒΡΑΔΥ ΔΙΑΒΑΖΕ ΔΙΟΤΙ ΕΙΧΕ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ, ΟΤΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΣΒΗΣΑΝ ΤΑ ΦΩΤΑ. ΘΕΩΡΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΑΝΑΨΕ ΕΝΑ ΚΕΡΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΗΣ. ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΚΕΡΙΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΕΜΟΠΑΙΖΕΙ, ΧΩΡΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΦΥΣΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΣΒΗΣΕ. Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΗΓΕ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΝΑΨΕΙ, ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΑΝΑΨΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΕΙΔΕ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΜΙΑ ΣΚΙΑ. ΓΥΡΝΩΝΤΑΣ ΕΙΔΕ ΠΙΣΩ ΤΗΣ "ΟΛΟΖΩΝΤΑΝΗ" ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ. ΣΤΗ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΟΥΣ Η ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ, ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΩΗ ΜΕΤΑ ΘΑΝΑΤΟ. ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΡΓΗΣΕ ΝΑ ΤΗΣ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΕ ΕΠΙ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΟΥΝ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ Η ΓΙΑΓΙΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΕΠΑΝΗΛΘΕ ΤΟ ΡΕΥΜΑ.
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ Η ΚΟΠΕΛΑ ΡΩΤΗΣΕ ΑΛΛΕΣ ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ, ΕΝΟΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ, ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΤΗΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΤΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΔΕ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΧΩ ΝΑ ΔΙΗΓΗΘΩ, ΑΠΛΩΣ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΤΑΦΕΡΩ, ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΗ 'Η ΟΧΙ.

WITH EVERY TEAR......A DREAM......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lio
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 10:33:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lio
Πολύ καλό για να είναι αληθινό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SHADOWS HAUNT THE NIGHT
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 17:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SHADOWS HAUNT THE NIGHT
Ίσως

TEARS ARE FLOWING FREE...PASSING BY.. AS I DIE...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 00:38:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas
quote:

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ? ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ ΓΥΡΩ? ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ?????
ΠΩΣ ΕΚΡΙΝΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΥΨΗΛΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΟΝΤΟΤΗΤΑ?


Δεν χρειάζεται να είναι ο άλλος δίπλα σου για του στείλεις ενέργεια (μέσω οραματισμού). Το λευκό φως πηγαίνει όπου θέλεις, μπορώ και το αισθάνομαι πάνω μου να με γεμίζει και να μου ανυψώνει την δόνησή μου.. Την στιγμή που θα τον γεμίζεις λευκό φως μίλα του (νοητικά). Όταν έρχεται μία υψηλού πνευματικού επιπέδου οντότητα δεν κάνει σαματά. Σε γεμίζει η παρουσία του με αγάπη και γαλήνη. Άλλη μια πολύ καλή ενέργεια είναι η violet flame που μπορείς και αυτήν να την χρησιμοποιήσεις (σήμερα προσωπικά με έσωσε από ψυχολογική κατάρρευση).
Νασαι καλά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 09:42:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA
ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η VIOLET FLAME???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Domina.Lilith
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 13:39:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Domina.Lilith
Δεν έχω δική μου παράξενη ιστορία , όμως σας παραθέτω κάποια που μου έκανε εντύπωση.

ο ενταφιασμός των φακίρηδων


Το εκπληκτικοτερο και απίστευτο φαινόμενο είναι ο ενταφιασμός των αληθινών φακίρηδων όχι μόνο για 15 λεπτά,όπως έκανε ο αρμένιος ταχράν βέης,άλλα για εβδομάδες και μήνες και σπανιότατα για έναν χρόνο... σε τέτοια σοβαρά θαυματουργικά πειράματα παρίστανται και οι αρχές,οι οποίες μάλιστα διαθέτουν και στρατιώτες για την φρούρηση του τάφου μέχρι την εκταφή του φακίρη κατά την ημέρα και την ώρα που ο ίδιος ορίζει.ο φακίρης για αρκετό διάστημα πρίν ασκείται στη νηστεία,στην ελάχιστη δυνατή αναπνοή και στήν δια της αυθυποβολής παρατεταμένη απονάρκωση,εκείνη η οποία χαρακτηρίζει μερικά ζώα,όπως λ.χ. ο τζίτζικας που αποναρκώνεται τον χειμώνα και ξυπνά το καλοκαίρι.την ημέρα του ενταφιασμού,αφού ο φακίρης αποναρκωθεί αλείφεται απο τους βραχμάνους με αρωματικό λάδι και του κλείνουν τα αυτιά και τα ρουθούνια με κερί και με βαμβάκι.κατόπιν τον τοποθετούν μέσα σε φέρετρο,το οποίο αφού σφραγιστεί με την σφραγίδα του δήμου το ενταφιάζουν σε νεοσκαμμένο τάφο βάθος 2-3 μέτρα και τον σκεπάζουν με χώματα σαν να ήταν πραγματικός νεκρός. όταν περάσει ο καιρός και φτάσει η προσδιορισμένη ώρα,ανοίγουν τον τάφο,ενώπιον των αρχών πάντα και των βραχμάνων,και βγάζουν απο το σφραγισμένο φέρετρο τον φακίρη που εξακολουθεί να βρίσκεται σε ληθαργική κατάσταση αλλά επανέρχεται στις αισθήσεις του με διάφορες εντριβές και τεχνητή αναπνοή.μόλις συνέλθει τον ποτίζουν με λίγες σταγόνες ενός μυστηριώδους ποτού,την πρώτη μέρα της αναστασής του δεν τρώει καμμιά τροφή. όλες οι φυσικές οπές του σώματος του φακίρη φράχθηκαν με κερί ο ίδιος δε,έκαμψε την γλώσσα του πρός τα πάνω και πρός τα μέσα ώστε να φραχθεί ο λάρυγγας.τότε τον έθεσαν σε λινό σάκκο και αμέσως τον σφράγισαν,έβαλαν τον σάκκο σ'ένα φέρετρο που το κατέβασαν στον τάφο,πάνω στόν τάφο δε,σώρευσαν το χώμα.επάνω απο το χώμα,για να αποδεικνύεται οτι έμεινε άθικτο,έσπειραν στάρι,γύρω απο τον τάφο ορίσθηκε στρατιωτική φρουρά που φρουρούσε νύχτα και μέρα.η φρουρά αυτή και ο ύπνος του φακίρη διήρκεσαν 10 μήνες,στο διάστημα των οποίων ο τάφος ανοίχτηκε δύο φορές για έλεγχο με παρουσία μαρτύρων.ο φακίρης κοιτόταν πάντοτε ψυχρός και αναίσθητος.ούτε καρδιακός παλμός,ούτε σφυγμός ήταν αισθητός.μόνο στο πάνω μέρος του κεφαλιού του γινόταν αντιληπτή μικρή θερμότητα. τέλος,όταν συμπληρώθηκαν οι 10 μήνες και έφτασε η στιγμή της αφύπνισης,αφού τον έβγαλαν απο το φέρετρο και τον σάκκο έφεραν πρώτα τη γλώσσα στήν φυσική της θέση κι έπειτα άρχισαν να χύνουν θερμό νερό στο κεφάλι του νεκροφανή.η θεραπεία αυτή κράτησε για δύο ώρες,ύστερα ο φακίρης έδωσε σημεία ζωής.τέλος δε,σηκώθηκε και βάδισε,διηγούμενος τα θαυμάσια όνειρα που είδε κατά την εντάφια ζωή του.

___________________________________

Νo time to run, no place to hide, when your life is just a lonely ride as the lord of fire and ice. And all your dreams behind your eyes turned out to be just...lies...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 15:54:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas
quote:

ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η VIOLET FLAME???


ενέργεια μετουσιωτική-θεραπευτική που μπορείς να την δεκτείς ή να την στείλεις χωρίς μυήσεις και δώσιμο χρήματος σαν του ρεικι αλλά με ψαλμό (δύο στιχάκια) και με πρόθεση. Δεν έχει καμμία σχέση με θρησκεία-αιρέσεις κλπ. Εγώ που περνάω τώρα μια μικρή κρίση την επικαλούμαι συνεχώς και μου ανεβάζει την πεσμένη ενέργειά μου.Ψάξτε μέσω google περί αυτής και θα διαβάσετεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Brighton
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 20:49:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brighton
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΜΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟ ΣΑΣ.

ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΝΩ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΕΧΩ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΝΙΩΘΑ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ. ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ, (ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ) ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΤΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ. ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ ΕΝΙΩΣΑ ΜΙΑ ΠΙΕΣΗ ΣΤΟ ΘΩΡΑΚΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ. ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΑΝΕΒΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΙΕΖΕ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ. ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ..ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΛΟ-ΝΤΡΟΠΗ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΧΑΡΑΧΤΗΚΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FreeFall11
Νέο Μέλος

Cyprus
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 21:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FreeFall11
file Brighton
auto pou sou sinevike mou sineuike ke emena 2 fores.....
ke tis 2 fores omws imoun poli fovismenos apo prin!!!!
Ara kateliksa sto simperasma oti i fantasia mas ke o fovos mas gia to agnwsto polles fores simmaxoun ke mas pezoun ena parakseno pexnidi neurwn ke psixwsis!!! elpizw na katalamveneis

Filika,
Michalis Benakis

Take a look to tke sky just before you die! It's the lust time you will!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SHADOWS HAUNT THE NIGHT
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 00:08:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SHADOWS HAUNT THE NIGHT

BRIGHTON ΚΑΙ FREEFALL 11, ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ESOTERICA ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΟΜΟΙΟΠΑΘΩΝ ΣΑΣ.
www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=459

WITH EVERY TEAR...A DREAMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SHADOWS HAUNT THE NIGHT
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 00:13:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SHADOWS HAUNT THE NIGHT

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ, "ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ" ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 14:35:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA
ΦΙΛΕ Yiannaka! ΕΨΑΞΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΗΣ VIOLET FLAME ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥΠΛΟΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Η΄ΙΣΩΣ ΜΕ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ. ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΙΧΑΚΙΑ ΑΥΤΑ ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ..

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Edited by - 3ADA on 21/03/2005 14:37:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 15:26:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas
quote:

ΦΙΛΕ Yiannaka! ΕΨΑΞΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΗΣ VIOLET FLAME ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥΠΛΟΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Η΄ΙΣΩΣ ΜΕ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ. ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΙΧΑΚΙΑ ΑΥΤΑ ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ..


Στα Ελληνικά λέγεται Ιόχρους Φλόγα. Υπάρχει και βιβλίο της ελληνίδας διαμέσου Γραμματικάτη που λέγεται ''ΤΟ ΙΕΡΟ ΙΟΧΡΟΥΝ ΠΕΔΙΟ'', θα το βρεις στο βιβλιοπωλείο ΠΥΡΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ, ιπποκράτους και Σόλωνος- κέντρο Αθήνας. Στα Αγγλικά λές ''I AM a being of violet flame, I AM the purity god desires''. Στα Ελληνικά εγώ προσωπικά ζητώ να έρθει η Ιόχρους φλόγα και να θεραπεύσει/ να γεμίσει/ να ενεργήσει πάνω μου ή σε κάποιο πρόβλημα-κατάσταση, οραματιζόμενος ότι έρχεται πάνω μου. Αυτό που έχω δει είναι ότι με ανεβάζει ενεργειακά και μου αλλάζει τις αρνητικές σκέψεις μου σε θετικότατες. Αν θέλεις καλείς και τους προστάτες-οδηγούς της φλόγας τον Άγιο Γερμανό ή τον Αρχάγγελο Ζακχιήλ.
Νασαι καλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 10:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA
΄ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 11:25:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA
ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 3-4 ΧΡΟΝΙΑ. Η ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΗΓΗΘΗΚΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 22 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΑΠΟ 17 ΧΡΟΝΩΝ.

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ. ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ ΠΑΛΙΑ, ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΤΑ ΕΣΤΕΛΝΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΝΑΝΕ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΦΟΣΟΝ ΗΤΑΝ ΦΤΩΧΕΣ ΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΥΝΗΣΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΕΤΩΝ (ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΘΕΙΟΙ Η΄ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ). ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΓΥΡΝΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΑΠΟ ΤΑ ΖΩΑ, ΤΗΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΠΑΛΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΡΕΜΑ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΙΧΑΝ ΞΕΧΑΣΕΙ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΟΥΝ ΝΩΡΙΤΕΡΑ. ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΚΟ ΑΚΟΥΣΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΥΧΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΝΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΜΑ. ΥΠΗΡΧΕ ΦΕΓΓΑΡΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΙΣΚΙΟ ΤΗΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΦΩΤΙΖΕ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΕΠΡΕΠΕ Ο ΙΣΚΙΟΣ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΤΗΣ. (ΑΝ ΗΤΑΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΙΑ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΕ Η΄ Η ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΘΕΣΗ ΘΑ ΣΑΣ ΓΕΛΑΣΩ)
ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΜΗΛΙΑ ΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΦΗΒΙΚΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΙΑ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΙΔΗ ΤΡΟΜΑΞΕ ΠΟΛΥ, Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ ΓΙΑ ΚΑΣΠΟΙΟ ΞΩΤΙΚΟ Η΄ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΠΗΡΕ ΤΗ ΜΗΛΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΣ ΤΑ ΕΙΧΕ ΔΙΗΓΗΘΕΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ.

ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟΨΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΚΤΗ. Η ΚΟΠΕΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΛΟΓΟ ΝΑ ΠΕΙ ΨΕΜΑΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΕΦΟΣΟΝ ΕΠΡΙΚΕΙΤΟ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΚΡΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 20:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
αυτή η ιστορία δεν είναι δικία μου ούτε μπορώ να ελέγξω την αλήθεια της:μια φίλη μου που σπούδαζε μέχρι πριν λίγους σε μια επαρχιακή πόλη συγκατοικούσε με τρείς φίλες της σε ένα αρκετά μεγάλο σπίτι. Στο σαλόνι του σπιτιού δεν μπαίναν ποτέ γιατί ισχυρίζονταν πως άκουγαν συνέχεια θορύβους, όπως καρέκλες που μετακινούνταν κτλ. Κάποια στιγμή η φίλη μου άρχισε να ξυπνάει μεσα στην νύχτα φοβισμένη, νομίζοντας ότι κάποιος ήταν μέσα στο δωμάτιο. Ένα βράδυ μάλιστα ξυπνησε και είδε κάποιον να κοιμάται δίπλα της (φρίκη, δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι..) και κάποιες άλλες φορές είδε έναν νεαρό με μαύρα ρούχα να κάθεται στην καρέκλα κοντά στο κρεββάτι. Η ίδια μου έλεγε ότι δεν ένιωσε φόβο για αυτόν γιατί την κοίταγε με ένα πολύ ήρεμο βλέμμα, σχεδόν χαμογελώντας. Μετά από καιρό,τα γεγονότα άρχισαν να πληθαίνουν και τα κορίτσια αποφάσισαν να αφήσουν το σπίτι. Πριν αφήσει το σπίτι η φίλη μου έκανε τραπεζάκι για να μάθει τέλος πάντων ποιός ήταν αυτός, και εν τέλει αυτός της είπε το όνομα του, ότι ήταν από ένα νησί και ότι τον είχε σκοτώσει στο χωράφι που είχαν πάει για δουλεία ο πατέρας του, ο οποίος στην συνέχεια το κάλυψε και το παρουσίασε για ατύχημα. Όταν η φίλη μου τον ρώτησε αν είναι ο φύλακας αγγελός της αυτός της απάντησε "κάπως έτσι" ή κάτι τέτοιο. Από τότε άφησε το σπίτι και δεν την ξαναενόχλησε. Δεν έχω ιδέα αν ισχύουν όλα αυτά, πάντως για την ιστορία, η φίλη μου είναι αρκετά "επιρρεπής" σε θεάσεις περίεργων φαινομένων και δεν είναι το μοναδικό περιστατικό που μου έχει αναφέρει. Από οτι μου είπε σκοπεύει να επισκεφτεί κάποια στιγμή το συγκεκριμένο νησί και να κάνει μια μικρή έρευνα, μήπως βρει τον τάφο του συγκεκριμένου ατόμου, αν όχι, θα το πάρει απόφαση μια για πάντα ότι είναι τρελλή!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ερυκίνη
Νέο Μέλος

French Polynesia
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2005, 00:02:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ερυκίνη
Καλησπέρα σας
Ήθελα να σας ρωτήσω αν σας έχει συμβεί κάτι που αρκετές φορές συμβαίνει σε μένα.
Σας έχει τύχει ποτέ να κοιμάστε, να είστε μεταξύ ύπνου και ξύπνιου και να έχετε την αίσθηση πριν ανοίξετε τα μάτια σας και διαπιστώσετε που βρίσκεσθε , να νομίζετε ότι σας έχουν μεταφέρει σε άλλο σημείο του σπιτιού?
Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου, αλλά πολλές φορές, ξυπνάω το βράδυ και πριν κοιτάξω γύρω μου έχω την εντύπωση ότι κάποιος με μετέφερε στον καναπέ του σαλονιού μας(φυσικά όταν ανοίγω τα μάτια μου καταλαβαίνω ότι είμαι στο κρεβάτι μου)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mistirios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2005, 12:18:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mistirios
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΑΓΑΠΗΤΗ ΕΡΥΚΙΝΗ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΕΜΕΝΑ ΠΡΙΝ 3-4 ΝΥΧΤΕΣ. ΣΠΟΥΔΑΖΩ ΑΜΕΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΚΥΠΡΟ. ΕΙΜΟΥΝ ΜΕΤΑΧΥ ΥΠΝΟΥ ΚΑΙ ΞΥΠΝΙΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΙΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ. ΑΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΖΩΝΤΑΝΟ. ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ

I can resist anything, except temptation.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

girionis
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2005, 19:52:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους girionis
Καλησπέρα !!
Θα σας παραθέσω την γνώμη μου από εμπειρίες που είχα .
Όντως αρκετές φορές ένιωσα ακριβώς την κατάσταση που ήσασταν και εσείς,βρισκόμουν στο σπίτι του πατέρα μου και ένιωθα οτι ήμουν στο σπίτι της μητέρας μου.Αυτό μου έχει γίνει αρκετές φορές και όχι μόνο σε αυτά τα μέρη.Το δικαιολόγησα ως μια μορφή νοσταλγίας.Υπήρχαν όμως και ορισμένες φορές που ενώ βρισκόμουν μεταξύ ύπνου και ξύπνιου δεν γνώριζα που βρισκόμουν ή τι ώρα ήταν!!σε μια κατάσταση αμηχανίας με πολλά ερωτηματικά που κρατούν λίγα δεύτερα.Μήπως περνάμε σε μια διαφορετική διάσταση και χάνουμε το χωροχρονικό της δικής μας διάστασης;;;

Δεν έχει αξία η ζωή όταν δεν έχει δυσκολίεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2005, 03:27:02  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα!Το θέμα είναι πάρα πολύ ενδιαφέρον, αν και όντας ευαίσθητος οι ώρες που μπαίνω στο φόρουμ και διαβάζω με κάνουν να μην μπορώ να κοιμηθώ...
Εχω πολλές ιστορίες να σας πω, αλλά θα θελα να σας πω μια κάπως πρόσφατη που με ψιλοτρόμαξε,αν και δεν θέλω να το παραδεχτώ. Ηταν περίπου πριν ένα χρόνο και κάτι όταν πέθανε η γιαγιά μου, μέσα στα νοσοκομεία...Να πω εδώ ότι η πολυκατοικία που μένω είναι "οικογενειακή",μένουμε δηλαδή όλοι σχεδόν συγγενείς. Ενώ λοιπόν είχαν περάσει μερικές εβδομάδες, ήμουν σπίτι με τον έναν ξαδερφο μου και παίζαμε κομπιούτερ το βραδάκι,(Championship manager)ενώ περιμέναμε τον αδερφό του. Κάποια στιγμή λοιπόν, με παίρνει τηλέφωνο στο κινητό ο ξάδερφος μου και μου λέει να τσακιστώ και σε δέκα δευτερόλεπτα να ανοίξω το κουδούνι!Εγώ σκέφτηκα ότι κάποιος ή τον κυνήγαγε,η απλώς ανυπομονούσε να παίξει κι αυτός..Τεσπαντων,ανεβαίνει πάνω, και ήταν τελείως παιγμένος.Τον ρωτάω τι έχει και μου είπε ότι όπως ανέβαινε την ανηφόρα, είδε στα σκαλιά μου νακάθεται μια γρια.Κατεβάζει το κεφάλι, ξανακοιτάει και πουθενα η γιαγιά.Μου είπε να μην το πω στον αδερφό του, γιατί το χε ξαναπάθει άλλη μια φορά στο σπίτι του.Εκεί η γιαγιά κοίταζε από την άλλη και ήταν ακίνητη στο δρόμο.Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα όταν μου το πε ήταν ότι είδε τη γιαγιά μου.Ελπίζω να μην σας κούρασα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostasp
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2005, 13:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostasp
Δεν την περιεγραψε ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΚΑΝΟ_ΜΙΑ_ΕΥΧΗ
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2005, 12:49:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΝΟ_ΜΙΑ_ΕΥΧΗ
Γεια σας παιδια.Θα ηθελα να περιγραψω κι εγω την ιστορια μου.Οσο ορθολογιστης και να ειναι καποιος καποια γεγονοτα ειναι αδιαμφισβητητα.Σπανια καταλαβαινουμε γιατι συμβαινουν αλλα συμβαινουν.Καποια μας τρομαζουν,αλλα μας χαροποιουν.Αλλα συνηθως να ξερετε πως οταν μας συμβαινει κατι που δεν ανηκει..χμ..σον δικο μας κοσμο ,το καταλαβαινουμε.Το καταλαβαινει το σωμα μας.Οποιος το εχει ζησει ξερει τι εννοω.Το Φλεβαρη του 2003 συνεβη κατι απο αυτα που περιγραφω.Κααγομαι απο Καλαματα,αλλα μενω Αθηνα.Εκεινη την περιοδο ημουν Ηρακλειο για σπουδες.Η οικογενεια μου ητα στην Αθηνα.Στη νΚαλαματα μενει η γιαγια μου μονη της και εχουμε και μια γυναικα για νατην προσεχει επειδη η γιαγια ηταν 92 χρονων και δεν μπορουσε να κανει πολλα.Το βραδυ λοιπον κατα τις 6 το πρωι σηκωνεται ο πατερας μου και λεει στη μανα μου πως ειδε τη γιαγια(τη μανα του) και το πως πρεπει να κανει την κηδεια της.Η μητερα μου απο τον υπνο μαλλον του ειπε να κοιμηθει κα ιπως ηταν απλα ενα ονειρο.Κατα τις 7 το πρωι ο αδερφος μου κοιμοταν στο διπλα δωματιο και ακουσε την πορτα να ανοιγει.Σηκωσε λιγο το κεφαλι του και ειδε τη γιαγια μας ντυμενη στα λευκα να μπαινει μεσα.Να του χαμογελα και μετα να χανεται μεσα απο την μπαλκονοπορτα που ηταν κλειστη.Ο αδερφος μου πιστεψε πως ειναι ονειρο αλλα το φως που εμπαινε απο την μπαλκονοπορτα τον εκανε να καταλαβει πως ειναι πρωι.ΣΤΙΣ 730 χτυπησε το τηλεφωνο και μας ειπαν οτι η γιαγια πεθανε...Θα ηθελα να ακουσω σχολια..

MY LIFESTYLE DETERMINES MY DEATH STYLE!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ασημένιο Βέλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2005, 20:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ασημένιο Βέλος
Φίλε ΚΑΝΟ_ΜΙΑ_ΕΥΧΗ αυτά είναι αρκετά συνηθησμένα φαινόμενα θα έλεγα. Πολλές φορές όταν κάποιος πεθαίνει ή έχει πεθάνει, εμφανίζεται σε συγκενείς και γνωστούς. Η μητέρα μου ήταν μικρή όταν πέθανε ο παππούς της και τον έβλεπε στον ύπνο της συνέχεια να της λέει <ήρθα να σε πάρω να φύγουμε , άντε να ετοιμαστείς> κάποιοι φίλοι μου έβλεπαν φίλους τους που πέθαναν στο όνειρό τους να τους λένε <πρέπει να φύγω τώρα> ή <έλα να με επισκευτείς καμιά φορά>. ένα άλλο συμβάν έγινε πρόσφατα; πέθανε ένας γνωστός μας(νέος)και στην κηδεία του πήγαν οι γονείς μου. οι γονείς του ήταν πάρα πολύ άσχημακαι ο πατέρας του λιποθύμησε κάποια στιγμή. Τότε οι γονείς μου τον άκουσαν να λέει <Τι λες τώρα ρε ηλία...?> (το Ηλίας δεν είναι το όνομα αυτόυ που πέθανε, εγώ το άλλαξα, όμως ανέφερε το όνομα του γιού του). Όταν συνήλθε ήταν σε πολύ καλύτερη ψυχολογηκή κατάσταση και ποιο ήρεμος αλλά δεν θυμόταν να είδε κάτι όταν λιποθύμησε. Όλα αυτά μπορεί να είναι απλά όνειρα και αντιδράσεις του εγκεφάλου στην επιθημεία να δούμε για μια ακόμη φορά άτομα που αγαπάμε...μπορεί όμως να είναι και αληθηνές οι επισκέψεις τους....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΚΑΝΟ_ΜΙΑ_ΕΥΧΗ
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2005, 21:38:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΝΟ_ΜΙΑ_ΕΥΧΗ
φιλε βελος καποιες φορες οντως ειναι η επιθυμια να δουμε τους νεκρους συγγενεις που μας κανει να νομιζουμε οτι τους βλεπουμε.απλα στην ιστορια μου τα μελη της οικογενειας μου την ειδαν την στιγμη μαλον που εφευγε η ψυχη της.και ειμαι σιγουρος πως δεν εμφανιστηκε σε μενα γιατι εγω ημουν ο αγαπημενος της εγγονος(εχω ο ονομα του αντρα της).εμφανιστηκε στον αδερφο μου ισως για να του δειξει πως αγαπαει κι αυτον...ισως...καλο ταξιδι γιαγιακα.

MY LIFESTYLE DETERMINES MY DEATH STYLE!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2005, 04:01:04  Εμφάνιση Προφίλ
Kostasdp τον ρώτησα πως ήταν, αλλά μου είπε ότι δεν ξέρει.Δεν τον κοίταγε και δεν πρόσεξε καν για πρόσωπο.Οταν ξανασήκωσε το κεφάλι δεν ήταν εκεί.Κει η άλλη που είχε δει κοιτούσε από την άλλη μεριά.
Κάτι άλλο τώρα.Πιστεύετε στο πεπρωμένο;Στο μουντιάλ του 1994 νομίζω ένας παίχτης δολοφονήθηκε.Έβλεπα το ματς,ήτανε περίοδος διακοπών.Ενώ λοιπόν κάνει το τάκλιν ο Εσκομπάρ(ετσι τον λέγανε) και βάζει το αυτογκόλ,γυρνάω και λέω σε έναν θείο μου "θα τον σκοτώσουν αυτόν","πάει αυτός θα τον φάνε" χωρίς κανένα προφανή λόγο.Η πλάκα είναι ότι το είπα στο χαβαλέ,μαμε σοβαρό ύφος, και αμέσως μετά που σκέφτηκα τι είπα σκέφτηκα ότι είπα βλακεία και ένιωσα χάλια.Οταν έμαθα ότι δολοφονήθηκε φοβήθηκα.Βέβαια έπεισα τον εαυτό μου ότι ήταν τυχαίο,ήμουν και πιτσιρίκι τότε...Πριν μεριά χρόνια όμως το ξαναθυμήθηκα...Περνούσα από μια πλατεία κάτω από το σπίτι μου και είδα ένα γνωστό παιδί (πηγαίναμε μαζί παιδικό σταθμό,είχαμε και μια φωτογραφία μαζί στον παιδικό που ούτε που θυμόμουν, αλλά κατά τα άλλα ούτε γεια δεν λέγαμε. Ενώ λοιπόν περνούσα δίπλα του (σας το λέω και ανατριχιάζω), ένιωσα ότι θα πάθει κάτι κακό, και μια επιθυμία να γυρίσω να του πω κάτι, να κάτσει σπίτι του εκείνο το βράδυ η έστω να προσέχει.Αυτά πάλι τα σκέφτηκα χωρίς προφανή λόγο.Εκείνο το βράδυ το παιδί πέθανε με μια μηχανή.Ακόμα και τώρα θέλω να θεωρώ ότι τα συμβάντα είναι τυχαία.Δεν ξέρω ούτε από που βρήκα το θάρρος και τα είπα.Πάντως δεν θέλω ποτέ να μου ξανασυμβεί,τυχαία ή μη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αυπνος
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2005, 16:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αυπνος
Σε μια απο της πολλες συζητησεις που εχω κανει με φιλους μου ειχα ακουσει μια πολυ παραξενη ιστορια απο ενα κοριτσι. Οταν ηταν μικρη της ειχε συμβει ενα τροχαιο με το αυτοκινητο που οδηγουσε ο πατερας της. Σ' αυτο το τροχαιο ειχε λιποθυμησει και τη συνεφεραν.Μετα απο περιπου 10 χρονια ειδε σε οραμα την παναγια να πηγαινει πανω στο κρεβατι της (αυτη ειχε πληρως της αισθησεις της) και να της λεει οτι σ' αυτο το ατυχημα ειχε παιθανει και αναστηθηκε. Κατα τη διαρκεια του οραματος αυτη ηταν σε οριζοντια θεση(οπως οταν κοιματε)ενα περιπου μετρο πανω απο το κρεβατι.

αυπνοςςς~~~~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy